ïames Achterveld punt ichter op koploopster A..M.A.C. LIESHOUT B.V. üuitingstoernooi .T.V. De Eemelaar Lieshout mode KPJ-teams in basketbal- toernooi Tocgifti Vrijkaartjes voorgrootse Nationale Interieurshow. Breiwolshow door velen bijgewoond LA KERKO PAKJES Eerste ronde klaverjassers De Hessenkar Vrouwencafé en abortus (m Bang&Olufsen 129.95 Kleurrijke muis in Achterveld SV Achterveld houdt klaver jascompetitie -\ GOUDEN GRIFFEL KINDEREN VAN HET 8STEWOUD van Els Pelgrom 24.90 SV BOOKSTORES De eerste kaartavond van Roda begint op vrijdag 20 oktober a.s. in het Roda clubgebouw. LEUSDER KRANT 13 4 Henk de Jong 4696 5. Gijs Horst 4689 6. Piet Smink 4683 7 Cor van Marwijk 4627 8. Jan v d. Wolfshaar 4612 9. Marius Boersen 4590 10. Maria v. d. Burgwal 4552 11 Paul van Nimwegen 4541 12. W van der Horst 4528 13. Joop Hak 4495 14. Truus Boersen 4444 15. Mevr. de Jong 4438 16. Mevr Steenkamp 4419 17. Mevr v. d. Burgwal 4416 17. Mevr. van Bekkum 4416 19. Dick v. d. Burgwal 4400 20. Hans v. d Goes 4394 21. Wim de Jong 4375 22 Mevr. M. Boutens 4372 23. Mevr. v. d Goes 4356 24. Mevr. A van Druten 4285 ACHTERVELD - In het win- terprogramma van de Achterveldse KPO-afdeling was een breiwolshow opgenomen. De show, die werd georganiseerd door textielhuis Wijntjes, werd donderdag 5 oktober gegeven in Ons Gebouw. Aan de show werd geegewerkt door de fima Coenen (brilmonturen) en de firma Westerlaak (schoeisel). Ook veel niet KPO-leden bezochten de show Opvallend was 't grote aantal tieners. Tijdens zijn inleiding vertelde de heer Adema over de vele soorten wol die in vele kleuren worden gepro duceerd. Na de inleiding werden door een aantal kleine Achterveldse man nequins veel leuke truitjes, vestjes en bijpassende mutsjes geshowd Na de koffie, die door de medewerkende fir ma's werd aangeboden, werd de show voorgezet. Nu traden een volwassen mannequin en dressman voor het voetlicht Zij toonden vesten, truien en jassen met bijpassende mutsen in leuke fantasie brei en haaksteken toon den. Ook nu weer de bijpassende bril monturen en vlotte schoenen of laar zen Na de show was er nog gelegenheid om uitgestalde kussens en geknoopte tapijten te bewonderen. Dit geheel was aangevuld met een aantal zeer mooie planten van de firma Van Dijk. Na afloop dankte Toos van Urk-Wijn tjes alle medewerkers en medewerk sters voor hun bijdrage om de avond te doen slagen. De KPO-voorzitster bood de winkeliers een boeket bloemen aan voor hun bereidwillige medewerking. ACHTERVELD - Zondag speelden e dames uit Achterveld een uitwed- Irljd tegen Brederodes uit Vianen. rederodes kreeg de aftrap en ging Irekt na deze aftrap volledig in de anval. Gezien het voortreffelijke pel van de Achterveldse achter- oede en de middenveld-speelsters rverde dit echter geen resultaat op. e Achterveldse voorhoede werd ehoorlijk aan het werk gezet doch ok dit leverde geen resultaat op. Kerkhof kreeg diverse kansen doch aar schoten gingen óf net over óf net aast. Ook M. Burgwal had geen geluk ren zij alleen voor de kiepster van Bre derodes kwam Ook haar schot ging juist naast Ongeveer twee minuten voor rust had Achterveld dan toch nog succes. M. Burgwal wist met een goed schot de stand op 0-1 te brengen. Brederodes wist zo nu en dan ook wel eens door te dringen tot voor het Ach terveldse doel. Doch Tiny van Wes terlaak hield de zaak wel schoon. Na de rust tot ongeveer 10 minuten voor het einde hetzelfde spelbeeld als in de eerste speelhelfl De stand kwam zelfs op 0-2. Uit een voorzet van A. de Vette wist L. Kerkhof het tweede doelpunt te scoren Het volgende schot van L. Kerkhof was tegen de paal zodat er geen derde doelpunt werd gemaakt. Met nog ongeveer 10 minuten te spelen kreeg Achterveld een grote klap. Daar het middenveld en de achterhoe de van Achterveld fouten ging maken ging het voor Achterveld de verkeerde kant op. Brederodes wist hier goed ge bruik van te maken en wist de stand op korte tijd op 2-2 te brengen Dankzij de goede redding van de Achterveldse keepster bleef de stand tot het einde gelijk. Het had niet veel gescheeld of er was ondanks de voorsprong toch nog met 3-2 verloren Achterveld speelde met de volgende opstelling keepster T van Westerlaak. achter R. van Dijk, M, Tolboom. E. Steenbeek en E. Smink; middenveld: A. de Vette, B. van Ruitenbeek en G Schouten: voorhoede: M. v. d, Burgwal, L. Kerkhof en J. van Dijk. Achterveld staat nu een punt achter op de koploop ster. Zowel Brederodes als Achterveld hebben nu elk vijf wedstrijden ge speeld waaruit Brederodes 9 punten wist te behalen en Achterveld 8 pun ten. Het was een aantrekkelijke wed strijd. neit alleen door het spel van belde elftallen doch zeker ook door de zeer goed leidende scheids rechter. ACHTERVELD - Zaterdag 14 ok- >ber zal de AMAC rally, meetellend oor het Nederlands kampioen- chap, worden verreden. Tijdens de- i rally zal garage Kleinveld uit chterveld, de op dit moment op een erste plaats in het kampioenschap laande Deense Nederlanders, Tor en Sorensen en Jessi Sorensen, jdend met een Opel Kadet GT/E, ter jde staan. Aangezien de gehele rally praktisch in de directe omgeving van Amersfoort zal worden gereden, zal garage Kleinveld vooral zijn kennis van het terrein aan het team overbrengen. Ook zal technische bijstand worden ver leend Hopelijk zal van de technische kennis en bijstand geen gebruik behoe ven te worden gemaakt, daar mechani sche pech vrijwel altijd direct tot gevolg heeft dat de rallyequipe kansloos is voor één van de ereplaatsen. De eigen monteur van de équipe. Peter Goos- sen, heeft de voorgaande rally's wel bewezen zijn mannetje te kunnen staan Degenen die deze rally willen bezoe ken wordt aangeraden om zaterdag morgen aanwezig te zijn bij het cultu reel centrum in Amersfoort De Flint. ACHTERVELD - Zaterdag 7 en fldag 8 oktober werd onder zeer instlge weersomstandigheden het 'itingstoernooi van de lawn tennis reniging „De Eemelaar" afge- rkt. zaterdag was voor de junioren, or 54 junioren, elk naar sterkte in beeld in vijf poules, werd via een lerikaanse mixed gespeeld. Wie in tr wedstrijden van elk een half uur meeste aantal games bij elkaar n slaan, werd winnaar van de ule. -t was voor elke poule een eerste en n tweede prijs. De eerste prijs was n bioscoopbon en de tweede prijs n stripboek. De overige deelnemers tgen een balpan of een ac- itueerstift. dankzij de voortreffelijke organisatie n de jeugdcommissie en het 'gdbestuur kunnen de junioren terug n op een zeer geslaagd toernooi Je uitslagen van dit jeugdtoernooi ren: ule I: Tino Scherpenzeel Arthur Scherpenzeel Jle II: Marco de Ruiter Mare Peter de Gans «Ie lil: Carl Vos Hans v. d Kooij Jle IV: Florinus van Drie Tony Witsenburg ile V: Arjan Went 2e. Jaqueline Enters Zondag waren de banen beschikbaar voor de senioren. Vanaf 9.30 uur stre den 58 senioren, ingedeeld in zeven poules (zes gemengd en een heren poule). eveneens via een Amerikaanse mixed, wie de meeste games haalde. De prijzen waren passende na jaarsgeschenken bestaande uit pakjes verschillende soorten bloembollen. De winnaars in dit toernooi waren: Heren: 1Jos Plijnaar 2 Jan Jehee 3. Jan Dings 4. Siem van Wieringen 5. Theo Mulder 6. Ben Voskuilen 7. 1Jan Bontje 2 Gert Rosendal Dames: 1 Diny Beijneveld 2. Marian Tielenius 3. Nel van Kalleveen 4 Riki van Bohemen 5 Sjieuwke van Vuuren 6 Thea Noortman Ook dit toernooi was een succes dankzij de voortreffelijke organisatie van de toernooi-commissie bestaande uit Ellie Kolthof. Vera Krijger. Ella Kel der, Wijnand Brink Dit sluitingstoernooi sloot niet alleen het tennisseizoen af. doch het was ook het laatste toernooi waarbij gebruik werd gemaakt van het oude club gebouw Volgend jaar zal bij het begin van het tennisseizoen het nieuwe club gebouw klaar moeten zijn, waarbij de toernooien-accommodatie aanzienlijk verbeterd zal zijn. Diverse dessins Hamersveldseweg 22, Leusden(C.), tel. 033-41331 ACHTERVELD - Vrijdag 6 oktober werd de eerste ktaverjaswedstrijd gespeeld in de klaverjascompetitie van De Hessenkar. Aan deze eerste ronde werd door ongeveer 50 personen deelgeno men. De uitslagen waren: aantal punten 1Frans Kerkhof 4826 2. Arie van Druten 4764 3. Henk Eggenkamp 4699 ACHTERVELD Zondag werd door drie K.P.J.-teams, twee heren en één damesteam, deelgenomen aan het K.P.J.-Kring basketbal toer nooi dat werd gehouden In De Kop pel te Amersfoort. Vergezeld van een aantal supporters vertrok men om ongeveer 9.30 uur naar Amersfoort. Aan het toernooi werd ook deelge nomen door de K.P.J.-afdelingen uit Eemnes en Hoogland. Er werd ge speeld in twee poules een voor de heren en een voor de dames. De uit slagen waren: Heren: 1 Eemnes A 2. Hoogland A 3. Achterveld A 4 Hoogland B 5. Eemnes B 6. Achterveld B Dames: 1. Eemnes 2 Hoogland 3. Achterveld Zaterdag 14 oktober wordt door de K.P.J. een dropping gehouden. De start van deze dropping is om 20.00 uur bij Rien Coenders. Het belooft weer een echte goede dropping te worden, met een heel speciale plaats als eindpunt. Het meenemen van een zaklamp is vereist. ACHTERVELD - Een familie in de Van Oldenbameveltstraat heeft de laatste weken nog al last van mui zen in de woning. Met name 's nachts is het geen lolletje, want dan horen de familieleden boven hun hoofd de muizen heen en weer tip pelen. Met muizenvalletjes zijn de laatste drie weken al zeventien mui zen gevangen. Zestien van de ge vangen muizen waren van het be kende soort met de bekende grijze kleur. Toen bij een inspectie van de vallen maandagmorgen in één van de valletjes weer een muis bleek te zitten, keek de vindster wel even raar op. Dit was wel een gewone muis, maar dan van een heel afwij kende kleur. Deze muis was n.l. zwart-wit. Het grootste gedeelte van het muizenhaar was zwart met hier en daar een heel mooi wit vlek je. LEUSDEN - Maandag 9 oktober vertoonde het vrouwenkafé de film Abortus, van breinaald tot politiek steekspel. Een zeer goede film die duidelijk aantoonde hoe een onderwerp van zeer persoonlijke aard met vaak pro blematische achtergronden uit kan lo pen tot een politieke zaak, waar ge voelens geen rol meer bij spelen. De monstraties voor en tegen abortus kwamen aan de orde. Voor en tegen standers van abortus werden aan het woord gelaten en een groot deel van de film liet de kamerdebatten, de stem ming en de uiteindelijke val van de abortuswet zien. Voor iedereen was het een goede achtergrondinformatie en het was dan ook jammer dat er zo weinig vrouwen aanwezig waren. De 20 vrouwen die er waren, praatten nog even na over de film en hier en daar kwamen fijne gesprekken tot stand, die of over de film gingen, of zijdelings met de film te maken hadden ACHTERVELD - Nu de zomertijd voorbij is en we weer lange avonden gaan krijgen is er weer volop gele genheid om bij de een of andere ver eniging mee te doen aan het wln- terprogramma van die vereniging. De S.V. Achterveld heeft voor het winterprogramma een klaverjas competitie op het programma gezet. De eerste wedstrijd van deze com petitie wordt gehouden op maandag 16 oktober in de kantine van het Ker- stens-sportpark. De aanvang is om 20.00 uur. Er wordt wel verzocht om op tijd te komen zodat er ook op tijd begonnen kan worden. De kaartavonden zijn alleen toegan kelijk vor de leden en donateurs met echtgenote of verloofde. Het inschrijf geld bedraagt 3.50 per persoon Er zullen in totaal zes kaartavonden worden gehouden Vijf van de gespeel de wedstrijden tellen mee voor het eindklassement, zodat er een wedstrijd gemist kan worden Net als voorgaande jaren zijn er weer veel mooie prijzen te winnen UÏW Uy De Deense vormoevets van beeöengeluid Beosysteem 3300: Beocenter 3300 - gecombineerde AM/FM tuner, versterker en grammofoon en 2 Beovox Uni-Phase S 45-2 of P 45 luidsprekers. 3 jaar garantie Radio Drieënhuizen B.V. Leusderweg 214 Amersfoort - Tel. 13512. Donderdags koopavond. U kunt het hele Bang Olufsen programma zien op 28 oktober van 10 tot 17 uur als de B O trein in Amersfoort komt. (Losplaats via Smallepad in Amersfoort). U bent van harte welkom. BESTE JEUGDBOEK VAN 1978 De k'mdervn van hel ij ^1© AchtsteNVnud met illustraties van Peter v. Straaten. Torenakkerweg 6 - Leusden Aanvang 20.30 uur. Men dient om 20.00 uur aanwezig te zijn. De kompetitie bestaat uit 5 avonden 4 avonden worden voor de kompetitie meegeteld (de avond met het laagste puntenaantal valt af) Extra service voor onze bezoek(st)ers. Vrije toegang tot Nationale Interieurshow in Hoevelaken. U kunt er ideeën opdoen; u kunt er ook kopen. Service en garantie verzorgen wij. De gratis introduktie kaarten liggen voor u klaar! WONINGINRICHTING/MEUBELEN-TEXTIEL. ALLE SPECIAALZAKEN ONDER ééN DAK. HAMERSVELDSEWEG 22. LEUSDEN (C) TEL 033-41331

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13