Antilopen tegen Vogel op winst DSO niet beloond Badmintonwinst voor Leusden 1 ieest, drift en inzet UNIFORME CLUBKLEDING IGEN DEELNEEMSTER NIET IN DE PRIJZEN :'"v- A f IN TOTAAL ACHT TREFFERS Leusder Krant - Sport Wr ij-, ,'r,. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week zaterdag was Oily B voor een vol leybalwedstrijd in de Meent op bezoek bij Leos. Of was het Impala? Of L.I.C. (Leos-lmpala-Combinatie)? Aan de clubkleding was het In leder geval niet te zien. Bijgaande foto bewijst dat. Geen goede beurt van het Leusdense standaardteam. Niet alleen schrijft de volleybalbond (de andere sportbonden trouwens ook) dwingend uniforme clubkleding voor, maar het was ook geen gezicht voor de tegenpartij en voor het publiek. Een verslag van de wedstrijd ontvingen wij niet. Vandaar deze regels, zodat het werk (en de kosten) van de fotograaf niet voor niets zijn geweest. den gesmoord doordat DSO de buiten- spelval met succes werd gehanteerd. De eredivisiespeler van FC Utrecht Ries Coté die nu voor DSO speelt kon weinig uitrichten, daar hij bekwaam werd geschaduwd door Jaap Schouten. Toen hij echter een moment aan zijn bewaker kon ontsnappen vuurde hij een knaller af die slechts ternauwer nood door doelman Van Putten kon worden gestopt SPELTEMPO WAT LAGER In de 2e speelhelft lag het speltempo iets lager maar het bleef een mooi kijk spel voor de, vanwege het zomerse weer. vele toeschouwers. DSO begon onstuimig met de bedoeling om de zege via nog een doelpunt veilig te stellen De Achterveldse verdediging waarbij Herman Kerkhof en Gert van de Brink opvielen, konden de rappe Utrechtse aanvallen aardig pareren. Enkele ma len stichten de counters van Gert van de Brink groot gevaar in de in deze pe riode zenuwachtig spelende Utrechtse verdediging Achterveld miste echter een afmaker, en er werd te onzuiver geschoten Een flitsend schot van Jaap Schou ten vanuit de 2e lijn scheerde precies aan de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant kon DSO soms gevaar lijk terugkomen, doordat Ries Coté zijn voorhoede met vlijmscherpe passes aan het werk zette De Achterveld-ver dediging moest zich voor 100% inzet ten om de goed combinerende DSO voorhoede elke gevaarlijke scorings kans te ontnemen Dit lukte tot aan het eindsignaal. Toch kon Achterveld en kele goede combinaties op de grasmat leggen op de DSO-helft. Vanuit een dieptepass werd dp er achteraan PLOEG OMZETTEN Het pleit voor de Achterveldploeg, dat de geestdrift en inzet tot de laatste mi nuut aanwezig was, maar het zwoegen werd niet beloond. Mogelijk kan trainer Baas zijn ploeg omzetten zodat er meer gevaar komt vanaf de vleugelspelers want dit was het zwakke punt van Ach terveld. Met gebogen hoofd zocht men de kleedkamers op Opstelling: Geurt v Putten, Hans Versteeg, Herman Kerk hof, Cor Hoogland, Toon Kalshoven, Jaap Schouten. Herman van Ruiten beek. Henk Voorburg, Jan Kerkhof, Al- bert Tolboom, Jan Hazeleger en Gert van de Brink (20e minuut). Uitslagen zondag 8 oktober: DSO - Achterveld 2-1 Achterveld 2 - Amsvorde 3 1 -4 Veense Boys 3 - Achterveld 3 3-1 Achterveld 4 - Amsvorde 5 1-1 Veense Boys 5 - Achterveld 5 1 -2 Achterveld 6 - KVVA 9 1 -2 Hooglanderveen - Achterveld 7 2-1 Dames: Brederodes - Achterveld 2-2 DONDERDAG 12 OKTOBER 1978 LEUSDEN/CENTRUM - De bad- mintoncompetitie werd door Leus den 1 voortgezet met de thuiswed strijd tegen Badso 3 uit Soest. Hoewel enigszins gehandicapt door het tijdelijke verblijf van Cliff Ed wards in het Sint Elisabethzieken- huis, speelden de Leusdenaren naar een regelmatige winst. In de heren enkelspelen zorgden Rob de Haan (15-6 en 15-13) en Joop de Koning (15-1 en 16-14) vlot voor de eerste 2 puntjes. Winst in het eerste dames-enkelspel (Els van Leest of Joyce van Bruynsvoort?) met 11 -3 en 11 -2 en ver lies van Anneke Zuer (na flinke tegen stand) in het tweede met 9-11 en 7-11 brachten de Leusdense ploeg hal verwege de wedstrijd al op de uitzicht volle tussenstand van 3-1 Ook de dub bels verliepen goed voor de thuisclub. Els van Leest en Rob de Haan wonnen het eerste gemengd-dubbel (15-5, 13- 15 en 15-3) en Joop de Koninq met Anneke Zuer de tweede (15-6 en 15-6). Leusden stond voor met 5-1 en kon niet meer verliezen Weliswaar ging het herendubbel van de gelegenheids combinatie Joop de Koning en Rob de Haan met 15-10.9-15 en 8-15 verloren, maar Joyce van Bruynsvoort en Els van Leest brachten met tweemaal 15-5 de royale eindstand op 6-2 Leusden 2 speelde uit tegen Doom 2 en won dat treffen met 3-5. De persoon lijke resultaten Jaap Langbroek (16-17 en 15-17). Peter van Nijkerk (6-15 en 10-15) en Marinanne Snijders (2-11 en 1-11) wonnen, terwijl Hennie Kreuger (11 -5 en 12-10) aan het kortste einde trok. zodat na de enkelspelen de stand reeds 1 -3 in het voordeel van Leusden was. Het verloop van de dubbels was: Marjan de Haan en Jaap Langbroek (16-17, 15-7 en 9-15) en Marjan de Haan met Marianne Snijders (5-15 en 3-15) wonnen en Hennie Kreuger/Gijs Kuil (18-14 en 15-4) en Peter van Nij- kerk/Gijs Kuil (12-15, 17-14 en 15-12) verloren LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen zaterdag kreeg Antilopen eindelijk loon naar werken. Tegenstander was Vogel uit Utrecht, dat met een 8-5 nederlaag naar huis werd gestuurd. Het zag er vanaf het begin al goed uit bij de thuisclub. De eerste aanval wist zich veel kansen te scheppen, maar het duurde bijna 20 minuten voordat via een doorloopbal van Pieter Kraaikamp de score kon wor den geopend. Even later kwamen de Leusdenaren verdiend op 2-0, op nieuw door Kraaikamp. Antilopen bleef het spel in handen houden, maar de bal is rond en dat bleek uit het scoreverloop tot de rust. Vogel kwam eerst gelijk met twee afstand streffers en nam even later uit één van de zeer weinige kansen zelfs voorsprong. In de tweede helft werd Antilopen wat schotvaardiger en de Leusdenaren wisten hun veldoverwicht ook in doelpunten uit te drukken Gert Nieuwenhuis maakte direct al de ach terstand ongedaan met een mooi schot, Anita van Buren verraste even later haar tegenstandster en Mauke Costa liet de supporters weer juichen toen zij uit een doorloopbal de stand op 5-3 bracht. In tegenstelling tot bij vorige wedstrijden kon Antilopen nu wel het hoofd koel houden en zeker spel plus een beter conditie zorgden voor een groot overwicht Via een mooie ..tip-in" van Frans ter Maten en doelpunten van Gert Graafland en Gert Nieuwenhuis kwamen de Leusdenaren op een totaal van 8 treffers Vogel kwam niet verder dan 5 en zo won Antilopen met 8-5 Zeer voldaan verliet het twaalftal het veld. A s zater dag speelt de Leusdense ploeg in Krommenie tegen Hoger Op. dat on danks die naam drager is van de rode lantaarn. De overige uitslagen zijn: Antilopen 2-Dalto 3 5-8 Kameo 2-Antilopen 1 (jun.) 1-3 Antilopen A-Unitas A (asp.) 4-4 SVK B-Antilopen B (asp.) 0-0 Spirit C-Antilopen C (asp.) 1-15 Mia C-Antilopen D (asp.) 3-4 Antilopen E-RDZ E (asp 0-4 KVO 1-Antilopen 1 (pup.) 0-4 Woudenberg 2-Antilopen 2 (pup 0-0 Antilopen 3-Amersfoort 3 (pup.) 0-2 sprintende Jan Kerkhof onderuit ge haald buiten het strafschopgebied door de Utrechtse doelman. De hieruit te nemen vrije trap werd via, via door de naar voren gekomen Gert van de Brink juist naast het verlaten doel getikt. De strijd leek een beetje rommeliger te worden en kort voor het einde gingen Jan Kerkhof en Ries Coté op het boekje van de scheidsrechter jACHTERVELD - Het gedegradeer- Achterveld heeft nog steeds fcilijkheden om zich aan te passen Inzljn nieuwe omgeving nl. de 1e isse afd. Utrecht. Tegen DSO oor Samenwerking Overwinning) ffd in Utrecht verloren met 2-1. iet windvoordeel startte Achter legen deze nog nooit ontmoette jenstander op het sportpark aan JZuidenselaan. ]De eerste kans was voor DSO, die al feet een veldmeerderheid opbouwde een door Toon Kalshoven weg geven cornerbal wist de geheel vrij- ""•de Utrechter Harskamp niet an- ps te doen dan te zacht inschieten. wege obstructie kwam DSO aan P eerste doelpunt. De vrije trap kwam P het hoofd terecht van middenvoor die geen fout maakte en eiman Van Putten voor de eerste paal het nakijken gaf, 1-0. ALLES OP DE AANVAL Onmiddellijk hierna gooide Achter veld alles op de aanval en met succes Uit een goede pass van Albert Tolboom was het Henk Voorburg die met een goed gericht schot de stand op 1 -1 kon brengen Alles was dus weer mogelijk. Doch aan alle illusies kwam al spoedig een einde, doordat een Utrechter aanvaller onreglementair werd afge stopt De vrije trap die genomen werd door DSO-man Harskamp was zo ui termate hard en zuiver in de rechterbo venhoek dat Van Putten er slechts in een flits naar kon kijken, 2-1 Linksbuiten Jan Hazelaar van Ach terveld kreeg hierna last van zijn maag en liet zich vervangen door Gert van de Brink. Achterveld kreeg enig veldover wicht doch de meeste aanvallen wer- deze wedstrijddag met geld. materia len. machines, werkkracht, maar vooral inzet, mogelijk gemaakt hebben Een keurig verzorgd programmaboekje en informatie per luidspreker onderweg zorgde voor een optimale begeleiding. De wedstrijden golden tevens voor het provinciale kampioenschap van Zee land en Utrecht. De voornaamste re sultaten waren Klasse zwaar: Kampioen van Utrecht werd R. van Miltenburg met Norman (159,80 pun ten en kampioen van Zeeland werd G Quist met Narfi (201.70 punten). De samengestelde wedstrijd werd gewon nen door mevr. I Jongboer met Village Toff (71,75 pnt.); 2e was mevr. B Werkman met Jacky (89.00 pnt.) en 3e E. Mercx met Scarlett (91.70 pnt.) Klasse midden: 1Mej M. v Loo/Bob's Vis 62.50 2. R. Kindt/Le Lhan 84.83 3. M. J. Zuidam/Kalipso 92,00 20. Mej A v. d. Berg/ Malbert 143.97 Klasse licht: 1. H. v. Zijdeveld/Florist 68,83 2. B. Willems/Halifa 74.44 3. D. Lindenmayer/Mentor 88,67 20. Mej. H. v Andel/Nikara 131,80 luk LEUSDEN - Zaterdag vanaf 8.00 jurwerd in Den Treek door de L.R.V. limmerdor de jaarlijkse „Samen- lestelde Wedstrijd" georganiseerd, iet werd een bijzonder groot suc ces. Weliswaar vielen de twee Nim- merdor-deelneemsters buiten de loofdprijzen, maar het fn de zeer passelijke omgeving gehouden uiterfestijn werd zowel voor de ters en amazones als voor het tal ie publiek, w.o. ook burgemeester W. M. Rademaker werd gezien, een literst plezierige happening. Een samengestelde wedstrijd be- laat uit dressuur, een wegparcours, en cross-country en springen en wordt u'et alleen als een van de mooiste aardesport-evenementen be- ctiouwd. maar ook als een zeer zware iroef voor ruiter en paard. Reeds we- enlang zijn de Nimmerdorders bijzon- jer actief met de opbouw en controle an de parcoursen. Niet voor niets, is jebleken op de zeer geslaagde wed- met ruitersport op hoog niveau in je klassen zwaar, midden en licht met ien deelname van maar liefst 160 com- nnaties uit geheel Nederland. Terecht sedankte voorzitter E. Oostra allen, die

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19