mm (erk in de steigers Achterveld bekert door na winst Achterveldse dames in nieuwe opstelling Succes in rally van Amac Tex/hop! Film voor bewoners St. Jozef PJ-dropping itgesteld De groot/te kollektie topmerken in jeon vind je écht alléén bij Aktiviteiten Jongerenkontakt Achterveld Keukenbrandje door vlam vatten van frituurpan Puzzelrit van AMBC f es njaa/l dófje t uJttT/ Leusder Krant - Achtervelds nieuws FOTOKOPIE NODIG? LEUSDER KRANT Rozendaallaan 9 - Leusden-C. ACHTERVELD - Zondag speelde het Achterveldse dames-elftal een thuiswedstrijd tegen de Meeuwen uit Utrecht. Het betrof een wedstrijd in de bekercompetitie. Het Achterveld- se elftal had een heel andere opstel ling dan waarmee tot op heden werd gespeeld. In het doel M. van Druten, die voor het eerst als keepster optrad. In de voorhoede speelden C. de Vet ACHTERVELD - Ook dit jaar zal de Stichting Jongeren Kontakt Achter veld weer vier jongerendagen or ganiseren. Deze dagen zullen wor den gehouden op 2,3, 4 en 5 novem ber 1978. Alle jongeren tussen de 13 en 16 jaar zijn van harte welkom. Het is de bedoeling om er met zijn te, H. v.d. Heuvel en A. Groenestein. Het middenveld werd verdedigd door M. Wouters, L. Kerkhof en N. Voorburg, terwijl de achterhoede werd gevormd door R. van Dijk, B. van Ruitenbeek, E. Steenbeek en E. Smink. Na de rust werd C. de Vette vervangen door I. van Houten-v.d. Breemer en A. Groenestein door C. de Jong. allen weer iets moois van te maken Gezien de resultaten van voorgaande jaren, zal dit zeker wel weer lukken. Het programma zal in de week van 23 tot 27 oktober worden bezorgd De kosten voor de evenementen bedragen 10,00 per persoon Zijn er meerdere deelnemers uit één gezin, dan zijn de kosten 7,50 per persoon Voor ver dere inlichtingen kan met terecht bij Henri Schouten, tel 03425-1216, Ella Kelder, tel 03425-1343 en Vera Krijger tel 03425-1976 De organisatoren hopen dat er ook dit jaar weer grote belangstelling bij de jongeren zal zijn De Meeuwen begonnen met de af trap en probeerden al direct het spel te maken Doch Achterveld stond dit niet toe. De afwerking was aan beide zijden niet goed waardoor ook doelpunten uit bleven. Het was Achterveld die na ongeveer 15 minuten spelen de score openden door M Wouters met een prachtig schot in de bovenhoek van het Meeuwen doel Nog geen twee minuten later was het L Kerkhof die een schot vanaf d zijlijn afvuurde dat via de paal ook in het doel belandde van de tegenpartij Juist voor de rust wist L Kerkhof de stand op 3-0 te brengen Na de rust kreeg Achterveld het de eerste 15 minuten heel zwaar te ver duren. De Meeuwen kwamen goed op zetten en zetten Achterveld onder «v achterveld, afdeling jeugdvoetbal ■uitslagen van zaterdag 14 oktober junioren tthterveld A1-Amsvorde A1 afgel Jobu Boys A1-Achten/. A2 1-1 [PWC B1-Achterveld B1 5-3 jhterv B2-Hoevelaken B2 afgel r Jbterv C1-KVVA C1 2-3 Bhterv C2-Spakenburg C3 9-1 tehterv C3-Hoogland C4 1-0 pupillen Achterv D1-APWC d1 1-3 |PWC D2-Achterv. D2 3-2 rhterv D3-Limvio D4 0-8 *^9l veen E1-Achterv E1 0-8 Achterv. E2-Hoogland E3 2-0 Achterv F1-HVC F1 1-1 programma voor zaterdag 21 oktober junioren Amf Bots A1-Achterv A1 15.30 Achterv, A2-SEC A2 15 30 Achterv B1-Roda B2 15.30 Achten/. B2-Hoogl B3 14.15 Hoogl.veen C1-Achterv. C1 14.15 Hoogland C2-Achterv. C2 14.15 Achterv C3-Hoevelaken C5 14.15 pupillen Quick D1-Achterveld D1 13.00 Achterv D2-Soest D3 13.00 Achterv D3-APWC D4 13.00 Amf. Boys E1-Achterv. E1 12.15 Sova E1-Achterv E2 11.30 Hoogl veen F1-Achterv. F1 12.15 achterveld - Door de bewo- pcommlssle van huize St. Jozef is vr de bewoners van St. Jozef en de goners van Sinecura een win- Programma samengesteld. Tot en *t 18 april is er elke maand een ontspanningsavond. Het program ma ziet er zeer afwisselend uit, en biedt elk wat wils. Woensdag 11 oktober werd een film vertoond Het betrof een natuurfilm over Afrika. De titel luidde De Derde Dag. Getoond werd o m. de primitieve wijze waarop door diverse bewoners van Afrika nog wordt geleefd ne gewerkt, de natuur met de bomen en plantengroei en het mooie en rijke dierenleven Jammer was. dat van de zijde der bewoners niet erg veel belangstelling voor de filmvoorstelling bestond De volgende ontspanningsavond is op dinsdag 7 november ACHTERVELD - De Achterveldse erk staat momenteel in de steigers, rworden reparaties uitgevoerd aan et dak. Daar er op diverse plaatsen kkages werden geconstateerd, erd er een onderzoek ingesteld irbij blee, dat een groot aantal annen bleken vervangen te moeten orden, doch ook de goten waren fet al te best meer. Ook boven het priesterkoor wordt de sak geheel verbeterd Daar wordt nu de reparatie een dubbele beglazing ingebracht, hetgeen ook weer een sordeel zal zijn in verband met de armte-isolatie. Door de firma Van Lierop wordt met in hoge drukspuit eerst alles schoon spoten, waarna door de firma Hen- iks uit Doornenburg de andere repa- bes van pannen e d wordt uitge- >erd Hierna zal door de firma van erop alles worden bespoten met sili- nen zodat het vocht, algen e d. geen ins meer krijgen in te dringen. Amu- int is wel dat de pannen die voor het stel worden gebruikt de namen van nnen en monnikenpannen hebben Op de dag dat de pannen werden geleverd maakte de leverancier de leuke opmerking: ,,Nu mijnheer pas toor, ik dacht dat ik bij een klooster moest zijn omdat ik 300 nonnen en 300 monniken moest afleveren". KOSTEN HOGER DAN BOUWSOM? De begroting van de reparatie is ze ker niet mis Als bij de herstelwerk zaamheden zal blijken dat op diver se plaatsen ook het houtwerk nog gerepareerd zal moeten worden, kon het wel eens gebeuren dat de huidige reparatiekosten meer zullen bedragen dan de som waarvoor de kerk in 1932 - 1933 is gebouwd. De bouwsom van de kerk bedroeg in totaal 87.500,- gul den. Bouwpastoor van deze kerk was pastoor G. Rentinck, die bij de bouw van de kerk reeds de leeftijd van 71 jaar had bereikt. De architect was de heer H. W. Valk uit 's-Hertogenbosch. Bij de aanbesteding werd het werk gegund aan de laangste inschrijver de gebr. Struycken (Tilburg - Utrecht) Dank zij het doorzettingsvermogen van pastoor Rentincks is deze kerk er gekomen. OORLOGSJAREN In de oorlogsdagen 40-45 heeft de kerk het ook zwaar te verduren gehad. Reeds op 12 mei 1940 waren de Duitsers in Achterveld en werd de kerk door Nederlands artillerievuur vanuit Amersfoort zwaar beschoten. De toren werd zwaar gehavend en de doopkapel gedeeltelijk verwoest. Direct na de terugkeer van de eva cuatie werden de handen uit de mou wen gestoken en in augustus 1940 was de kerk weer geheel hersteld. Aan het eind van de oorlog werd nog een poging gedaan om de kerk te vernielen. Grote hoeveelheden springstof waren in de toren aangebracht. Doch voordat de vernielers hun werk konden doen wer den zij gevangen genomen door de Ca nadezen In de nacht van 23 op 24 april 1945 kreeg de verbindingsgang tussen de kerk en de pastorie een voltreffer. Dit was het gevolg van het granaatvuur dat naar Achterveld werd afgevuurd. De kerk zelf kwam er toen goed af met een onaanzienlijke glasschade. De onkosten van de reparatie worden bestreden uit de opbrengsten van de wekelijkse collectes en de jaarlijkse bijdrage ACHTERVELD - De door de K.P.J. organiseerde dropping op zater- ig 14 oktober is niet doorgegaan. In erband met de zeer dichte mist htte het bestuur het niet verant- jord om met dergelijke weersom- tandigheden een dropping te hou- in. De dropping zal nu worden ge- luden op zaterdagavond 21 ok- ber. De start zal zijn om 20.00 uur bij Rien Coenders Niet vergeten een zaklamp mee te nemen. Woensdagavond 11 oktober was er een filmavond. De film, getiteld Chato's land, een harde doch- ook zeer spannende film over Indianen, werd vertoond in de zaal bij Rien Coenders Hoewel er die avond een rechtstreekse uitzending was van de voetbalwedstrijd Nederland - Zwitser land viel de opkomst zeker niet tegen. Ruim 60 K P J.ers waren aanwezig om de film te zien. Na afloop bleek dat iedereen zeer te vreden was over deze avond, en dat het bestuur een zeer goede keus had ge daan met het organiseren van deze avond. ACHTERVELD - Ondanks de lire mist werd zaterdaa de Amac Illy gereden in de omgeving van nersfoort. Het zich tijdens de rally rieerde van 25 tot 100 meier. Aan ze rit werd deelgenomen door de uipe. Deze équipe, die in het na- >aal rallykampioenschap een ste plaats bezette, werd ditmaal iponsord door garage Kleinveld I Achterveld. Ook verleende garage Kleinveld de technische bijstand. Ook de bekend heid van het terrein werd aan de équipe overgebracht De rit is voor de ge noemde équipe ook zaterdag weer een succes geworden Door pech kwamen zij een minuut achter te staan bij hun concurrenten, de équipe Westerhof Beltzer Deze ene minuut achterstand werd toch ingehaald De finish werd be reikt met een minuut voorsprong. De équipe behaalde ook nu weer een eerste plaats. Van de 62 gestartte equipes zijn er 45 gefinished De équipe leidt nu in het Nationaal Rally Kampioenschap met 791 punten, gevolgd door Westerhof - Beltzer met 728 punten en van de Wa terschoot - de Hooge met 650 punten ACHTERVELD - Maandag ont stond in de keuken van defam. L. aan de van Oldenbarneveldstraat een klein keukenbrandje. Tengevolge van het overkoken van een fri tuurpan vatte het vet vlam. Als ge volg daarvan ontstond er enige brandschade in de keuken. Toen de gealarmeerde brandweer kwam, was het vuur inmiddels geblust. Een buurvrouw die de pan met vet naar buiten wilde brengen, struikelde, waar door zij in aanraking kwam met het ko kende vet. Zij liep hierdoor vrij ernstige brandwonden op aan een arm en een been. ACHTERVELD - Zondag 22 oktober wordt door de Auto, Motor en Bromfiets club Achterveld een Herfstrit gehouden. Er zal kunnen worden deelgenomen in de A-. B- en C klasse Men kan inschrij ven vanaf 13.30 uur in Hotel De Ros kam te Achterveld. De start is om 14 00 uur. De uitzetter van de rit is de heer W Meinten. Controleur is de heer J. G. Lorist. DONDERDAG 19 OKTOBER 1978 17 zware druk, hetgeen tot resultaat had, dat de Meeuwen een tegenpunt konden scoren Verder heeft Achterveld het niet laten komen zodat de eindstand 3-1 voor Achterveld werd Het was een goede wedstrijd mede dank zij de goede leiding van de scheidsrechter de heer Van Kuilenburg uit Maarn. Zondag 22 oktober speelt Achterveld om 10 00 uur een thuiswedstrijd tegen Zeist. Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Barneveld, J. v. Schaffelaarstraat 14 ACHTERVELD - SV Achterveld heeft afgelopen zondag eindelijk weer eens uitgehaald. Er werd maar liefst met 4-1 gewonnen van Ares. Achterveld mag dus verder bekeren. Het belangrijkste winstpunt van zondag is dat de ploeg de stijgende lijn te pakken heeft na een toch teleurstellend begin in de competi tie. Achterveld verschilde in vergelijking met de wedstrijd tegen D.S.O. op drie plaatsen Cor Hoogland (vrijaf) Jan Kerkhof (geschorst) en Hans Versteeg (op zondagmorgen bloed gegeven) waren er niet bij. Bertus van Houten. Gert van de Brink en Rut van de Broek waren de vervangers. Opvallend was dat trainer Baas Toon Kalshoven naar het middenveld had opgeschoven en Herman Kerkhof van laatste man naardevoorstopperplaats. Toon Kalshoven bleek op het zo be langrijke middenveld goed uit de voeten te komen en het spel te regelen. Her man Kerkhof was, vooral de tweede helft, overal behalve op z'n plaats en. zo vertelde hij, liep.heerlijk" te voetballen. SHIRTS VERWISSELEN WISSEL De wissel van Rut van de Broek ten voordele van Hans Versteeg verander de weinig hieraan Herman Kerkhof kreeg het even later op zijn heupen. Geheel uitgeweken naar de rech tervleugel passeerde hij zo n drie vier man. Uit een vrij moeilijke hoek liet hij verrassend de keeper het nakijken. Een prachtig doelpunt Stand 4-1 Het laatste kwartier van de wed strijd liep het, helaas voor SVA, niet meer zo erg. De achterhoede speelde tijdelijk op buitenspel en dit liep al leen goed af omdat de Ares-aanval- lers niet zo snel waren. De sportieve strijd eindigde rustig in de 4-1 over winning van SVA. De wedstrijd van aanstaande zon dag is van meer belang. Op Sport park Wasmeer in Hilversum wordt tegen EMM de strijd om de rode lan taarn gestreden. PROGRAMMA 22 OKTOBER 14.30 u.: EMM - Achterveld 11.30 u.: Achterveld 2 - HVC 3 12.00 u.: NSC 2 - Achterveld 3 12.00 u.: Achterveld 4 - NSC 3 11.30 u.: HVC 5 - Achterveld 5 12.30 u.: Achterveld 6 - SEC 6 14.30 u.: Soesterberg 7 - Achterveld 10.00 u.: Achterveld dames - Zeist dames EERSTE DOELPUNT Het eerste doelpunt viel toch in het Achterveldse net Uit een vrije trap we gens hoog spel wist Ares te doelpunten. De muur van Achterveld viel al uit elkaar voordat het schot gelost was. Erg dom om zo een goal tegen te krijgen. Enigszins aangeslagen probeerde SVA weer in haar spel te komen maar dat lukte aanvankelijk niet zo best. Tot dat na een half uur Jaap Schouten de bal uit een goede pass ontving en met een mooi gericht schot wist te scoren; 1-1, en zeker verdiend. Kort voor rust ging dezelfde speler het vanaf de mid denlijn eens zelf proberen. Na een paar man op het verkeerde been gezet te TEGENAANVALLEN Herman v. d. Kerkhof komt overeind na het vierde SVA-doelpunt. hebben plaatse hij de bal naar de prachtig vrijgelopen Jan Hazeleger. Deze sterke linksbuiten bewees dat hij met zo'n kans weinig moeite heeft en de stand werd naar 2-1 getild. Vreugde onder de S V A.-aanhangers en na tuurlijk ook onder de spelers Scheids rechter Bakker blies bijna gelijk af voor de rust Na de thee ging Achterveld door en het veldoverwicht bleef De schaarse tegenaanvallen van Ares werden des kundig opgevangen door de verdedi ging met aan het hoofd de sterk spelen de Bertus van Houten Doelman Tol boom behoefde slechts éen keer door uitlopen zijn verdediging te assisteren Aan de andere zijde van het veld was meer te beleven. Na wat spetters van Toon Kalshoven en Herman Kerkhof kwam het grotere werk. Na 15 minuten mocht SVA een vrije trap op zo n 20 meter van het doel nemen De Ares- muur bleek van eenzelfde kwaliteit als de muur van Achterveld uit de eerste helft Herman van Ruitenbeek had na aangeven van aanvoerder Kalshoven geen enkel probleem met het verschal ken van de keeper. Door een levens groot gat in de muur knalde hij oerhard in. 3—1 Een ongekende luxe voor SVA Gelukkig bleef de ploeg doorgaan Voordat er afgetrapt kon worden liet scheidsrechter Bakker het vertrouwde oranje van Achterveld verwisselen voor witte shirts i.v.m. de rode Ares-kleur. In Jan Hazeleger bracht Achterveld op 2-1. Herman van Ruitenbeek in duel met een Ares Speler. het begin speelde Achterveld op bal bezit om de hooggeplaatse derdeklas ser te kunnen taxeren Het middenveld draaide goed en dat gaf de ploeg ver trouwen De voorhoede liep en scoorde goed en dus rolden al snel de eerste aanvallen op de niet zo sterke Ares- doelman af Verder dan afstandsscho ten van Toon Kalshoven en Jan Haze leger kwam de ploeg toch nog niet. Er werd heel wat afgebreid maar binnen de ploeg draaide het tenminste Doelman Geurt van Putten moest in verband met bedrijfsalarm al snel zijn doel verlaten Bertus Tolboom ging nu keepen en deed dat prima

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17