Gemeente komt volgende maand met gegevens over Langenbeek Eendracht brengt blijspel Prettig Weekend in 't Ros Rooie Vrouwen AMSTERDAMS KERNENSEMBLE TE GAST IN GROOT KRAKHORST IS NIET AKKOORD MET GANG VAN ZAKEN PON-DRIEHOEK LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 5 Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 19 OKTOBER 1978 fan een onzer redacteuren. LEUSDEN - Begin volgende maand komt de gemeente met uitgebreide iformatie over het plan Langenbeek. Dat deelde de heer Roggenkamp van Dienst Gemeentewerken dinsdagavond mee tijdens de vergadering van werkgroep ruimtelijke ordening van het Comité Milieuzorg Leusden, het ML. De vergadering stond voor het overgrote deel in het teken van de eluidshinder die bewoners van de wijk De Wetering vrezen, indien in hun buurt het schietbaancomplex Valleikanaal zal zijn verrezen. Vaststelling en gedeeltelijke goedkeuring door GS van het bestem mingsplan Buitengebied-Oost (het Provinciaal Bestuur ging o.m. niet ak koord met uitlichten van de zogenaamde Pon-driehoek uit het bestem mingsplan en keurde het raadsbesluit in deze kwestie dan ook af) leverde voorts gesprekstof op, met name de door GS afgekeurde plannen tot aanleg van een fietspad langs de Asschatterweg en doortrekking van de Noorderin slag over het Valleikanaal. Langenbeek, zoals het er nog wel een tijdje uit zal zien; pas eind volgend jaar wordt er met het bouwrijpmaken egonnen. Over het binnenkort vrijkomen van gege vens over het plan Langenbeek, zei werk groepvoorzitter Ten Berge ..Menigmaal hebben we om tussentijdse informatie ge vraagd Als straks blijkt dat er niets meer te schuiven valt, zullen we behoorlijk ontevre den zijn Dik tevreden was hij inmiddels met het door de gemeente verstrekte overzicht van de stand van zaken bij de diverse bestemmingsplannen. Ten Berge ..Bij vluchtige beschouwing valt het me echter wèl op. dat veel plannen zich nog in het allereerste stadium bevinden. Als ik zie, dat het plan Achterveld nog steeds in het voor bereidend stadium verkeert, en als ik dan weet hoeveel mensen er in Achterveld staan te trappelen om goede huisvesting, dan rijst bij mi| de vraag of er wel wat aan gedaan wordt. Vraag ik me ook af. hoe lang uiteinde lijke verwezenlijking wel met op zich zal laten wachten De heer Roggenkamp. inhakend op de opmerking over Achterveld .Wellicht ten overvloede een en ander wil niet zeggen dat de eerste vier of vijf jaar woningbouw in Achterveld zou zijn uitgesloten Het be staande plan moet aangepast worden aan de nieuwe wet ruimtelijke ordening. Ge deeltelijke wijziging en uitbreiding in oostelij ke richting is mogelijk" BOUWVERGUNNING VEEFOKBEDRIJF Met betrekking tot het door GS niet goedkeuren van het uitlichten van de Pon driehoek uit het bestemmingsplan Buiten gebied-Oost. merkte werkgroep-secretaris Duisbergen op. dat door de gemeente nu een nieuwe procedure in gang gezet zal worden om alsnog een bouwvergunning voor het veefokbedrijf van Pon te kunnen afgeven Nu het omstreden terrein weer ge heel onder het bestemmingsplan Buiten gebied-Oost valt, wordt het aangemerkt als ..agrarisch gebied van landschappelijke waarde' en gelden er stringente bouweisen voor Zoals reeds eerder gemeld moest op last van het ministerie de reeds begonnen bouw van het veefokbedrijf worden stop gezet. Dit in afwachting van een onderzoek naar de geldigheid van de al door de ge meente afgegeven bouwvergunning. Het ministeriële ingrijpen was het rechtsreeks gevolg van de door de Stichtse Milieufede ratie ingezette Arob-procedure bij de Raad van State De Milieufederatie besloot daar toe. omdat zij daarin een laatste mogelijk heid zag om de bijzondere houtwallen in het gebied wettelijk beschermd te krijgen De federatie meende, dat door de door de ge meente gevolgde taktiek om een bouwver gunning te kunnen verlenen, er te weinig garanties waren dat het landschap ter plekke niet zou worden aangetast. HOUDING VAN LEUSDENAREN SOMS IRREËEL Irreëel zei de heer Vlugt de houding van sommige Leusdenaren te vinden als het om een veiliger verkeer en in het kader daarvan te treffen verkeersvoorzieningen gaat. Hij maakte deze opmerking naar aanleiding van het niet verlenen van goedkeuring door GS aan de gemeentelijke plannen tot doortrek king van de Noorderinslag over het Valleika naal en het afwijzen van de aanleg van een fietspad langs de Asschatterweg De heer Vlugt .Ik zou weieens de lijst van mensen willen zien, die tegen de brug over het Vallei kanaal zijn ..Ik heb zo het vermoeden dat daar dan ook de namen opstaan van char mante dames die met borden langs de weg De bouw van de boerderij van Pon in de befaamde Pon-Driehoek staan om voor een veiliger verkeer te pleiten En dat dan, terwijl die brug een bijdrage tot een veiliger verkeer zou zijn. Geen brug be tekent namelijk een drukker verkeer op de Asschatterweg en de Noordennslag Wie te gen de brug is. moet ook de consequenties aanvaarden De heer Vlugt zei voorts de indruk te hebben dat het steeds dezelfde mensen zijn die met bezwaren komen ..Waar tegen dan ook." Voorzitter Ten Berge merkte op dat het een ieders goed recht is ergens bezwaren tegen in te brengen, dat hij het juist vond ook als van dat recht gebruik werd gemaakt, maar dan wel volgens de geldende spelregels en niet tot aan de Kroon toe als daarvoor wezenlijke argumenten ontbreken GEEN FIETSPAD Eerder had de heer Roggenkamp met betrekking tot het fietspad langs de As schatterweg gezegd, dat de gemeente - met name met het oog op de schoolgaan de jeugd - zoveel mogelijk wil komen tot gescheiden verkeer. Het fietspad langs de Asschatterweg paste geheel in dat streven. Ook werkgroepvoorzitter Ten Berge zei zo'n fietspad toe te juichen als veilige verbindingsweg tussen Achter veld en Leusden. De heer Verbeek In aan sluiting daarop: „Maar er kunnen toch maar niet overal fietspaden worden aan gelegd. omdat er wel eens files zijn? Wat kost dat allemaal niet?" De heer Ten Be rge: „We praten over kinderlevens en niet over kosten". De werkgroepvoorzitter wees vervolgens op de mogelijkheid om na de tervlsielegglng van de plannen be zwaarschriften tegen niet doorgaan van het fietspad in te dienen. Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos Bob Braakman Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren); 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport) Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, Leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S 0* meeste li^de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van f 5,- per •xemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT •s een uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67 te Bar- neveld. LEUSDEN/CENTRUM - Is de fraai verbouwde grote zaal van het Ros Beyaart geschikt gebleven voor to neeluitvoeringen? Volgende week zaterdag mag Eendracht het bewij zen. als de toneelvereniging onder leiding van regisseur N. G. Pieters uit Amersfoort het blijspel ..Prettig Weekend'* op de planken brengt Zelfs het woord „planken" is eigenlijk niet meer juist, want zicht baar zijn ze niet meer op het toneel, bedekt als ze zijn door een dikke vloerbedekking. John Visser, ex ploitant van het Ros, heeft het toneel bij de zaal getrokken door brede traptreden tussen zaal en toneel te laten bouwen en de vaste vloerbe dekking te laten doorlopen. Een in richting, die dinerende feestelijke gezelschappen ongetwijfeld ten goede komt, maar die nogal wat ei sen stelt aan de decorbouwers van Eendracht, Gerard Boogmans en Aad van de Berg. En die psycholo gisch ook wat minder makkelijk te bespelen lijkt voor de Eendracht-to- nelisten. De huidige inrichting van het toneel laat niet meer toe dat daar gedurende enige tijd een decor staat. Andere ge bruikers van de zaal dan Eendracht dienen niet de hele avond tegen een toneeldecor op te kijken, is de mening van John Visser Bovendien is het vast- timmeren van het decor niet langer toe gestaan De technische commissie van Eendracht heeft daarom in samen werking met Amersfoortse etaleur/de corbouwer Victor Visser (tevens het brein achter de verbouwing van het Ros) een demontabel decor ontworpen. Binnen enkele uren kan het opgebouwd en afgebroken worden Bij al deze problemen één lichtpuntje LEUSDEN - In het kader van de Valleiconcerten zal 28 oktober te Leusden worden gemusiceerd door het Amsterdams Kernensemble. Het ensemble bestaat uit: Ronald Masin (viool), Maria Kelemen (altviool), Bob Reuling (cello) en Rinus Groot (piano). Het ensemble werd in 1969 opgericht met het doel kamermuziekprogram ma's te brengen, die door hun samen stelling afwijken van de in de con certpraktijk gebruikelijke Het ensemble voelt zich dan ook de kern. die zowel kan worden vergroot als verkleind In het repertoire treft men composities in velerlei bezettingen: strijkduo's. strijk trio's. pianotrio's, pianokwartetten en pianokwintetten Alle stijlperioden zijn vertegenwoordigd Niet alleen in Ne derland is het ensemble een vaste ver schijning op de podia geworden. Enige malen werden uitgebreide buitenlandse tournees gemaakt in onder andere Zuid-Amerika en de Sowiet-Unie Als uitzondering op de traditie zal het concert plaatsvinden in het cul- tureelntrum Groot Krakhorst in Leus den-Centrum. Het programma omvat werken van Mozart. Beethoven en Martinu. Losse kaarten verkrijgbaar aan de zaal; voor abonnementen kunt u zich opgeven bij de secretaris van de Stichting Vallei- concerten. de heer J G. Meijer, Prinses Margrietlaan 5. Leusden-Zuid Tele foon 033-40485. voor Eendracht: het aantal toeschou wers dat getuige kan zijn van Prettig Weekend" is niet geringer geworden dan zonder de verbouwing het geval zou zijn geweest Wat goed uitkomt, want er wordt nogal wat belangstelling verwacht voor het dolkomische stuk WEER EEN BLIJSPEL Na enkele „moeilijker" stukken (zoals „Zachtjes met de deuren" en „Eigen haard is wel wat herrie waard") waar overigens best om te lachen viel. alsmêde een rasrechte thriller („Ceci- la", onder regie van invalster Will Haanstra) keert Eendracht nu teruq naar het „pretentieloze vermaakt" Voorzitter J Haanstra in het officieel orgaan van de toneel vereniging: „We houden het deze keer maar weer eens op een blijspel, daar de belangstelling voor de stukken van het vorige seizoen, die toch echt mooi waren, niet zo groot was als we hadden gehoopt. En dat heeft natuurlijk een minder gunstige uitwerking op de financiële positie van de vereniging". In hetzelfde artikel ont hult de heer Haanstra dat Eendracht financieel niet in staat is het 45 jarige bestaan, dat omstreeks deze tijd ge vierd zou moeten worden, extra luister bij te zetten. Behalve de verminderde recetten zijn daar schuld aan de hogere decorkosten een grootse rally met bar becue die deze zomer werd gehouden LEUSDEN - De bijeenkomst van 11 oktober j.l. van de Rooie Vrouwen Leusden stond in het teken van de komende landelijke Rooie Vrouwen Vergadering, die op 10 februari 1979 in de Flint te Amersfoort gehouden zal worden. Op deze landelijke ver gadering van Rooie Vrouwen in de PvdA zal worden gediskussieerd over de uitgangspunten en beleids lijnen voor de komende twee jaar. Afgevaardigden van de afdelingen zullen daar hun stem uitbrengen over diverse voorstellen en moties, nadat hierover eerst binnen de afdelingen uit voerig van gedachten is gewisseld Het voorstel tot oprichting van een Rooie Vrouwenraad riep bij de Leusdense Rooie Vrouwen veel dis- kussie op Het was niet duidelijk welke bevoegdheden deze raad zou krijgen, maar er werd een analogie veronder steld met het funktioneren van de par tijraad binnen de PvdA. Een aantal aanwezigen vreesde dat de Rooie Vrouwen in dezelfde par tijbureaucratie zouden vervallen als de PvdA. Een ander diskussiepunt was het instellen van een vijf-urige werkdag voor iedereen De Rooie Vrouwen Leusden waren het er over eens dat er meer mogelijkheden voor deeltijdarbeid moeten komen, maar vonden dat vijf uur werken per dag niet tot een ver plichting gemaakt moet worden Be sloten werd meer achtergrond informa tie te vragen over diverse voorstellen en zonodig enkele amendementen in te dienen SCHIETBAAN Op verzoek van de heer De Weerd. se- cretans van de wijkraad De Wetering, boog de werkgroep zich vervolgens over de kwes tie schietbaancomplex Valleikanaal De Weerd ..Het is zinnig dat het CML zich er eens mee gaat bemoeien Alles verkeert nog in een pril stadium, procedureel is er nog niets aan de hand. Het betreft momenteel namelijk nog slechts een indeelplan" Voorzitter Ten berge zei de door de wijk raad aangedragen gegevens nog niet ge heel te hebben kunnen doornemen, reden waarom het in deze kwestie draait, enerzijds is er de schietvereniging Leusden, die nu eindelijk wel eens een begin gemaakt wil zien met de realisatie van haar schiet- complex waarvoor de gemeente ten noor den van de Wetering een stuk grond heeft aangewezen, anderzijds is er de wijkraad, die vreest geluidshinder te zullen gaan on dervinden, ook al zijn de aanvankelijke plan nen uit voorzorg inmiddels aangepast en zullen twee van de drie aan te leggen banen zelfs geheel overdekt worden om het geluid van het schieten nog meer binnen de perken te houden OVERKAPPING Roggenkamp „Er zijn metingen verncht. er zijn rapporten uitgebracht, en de con clusie luidde steeds weer dat de schietvere niging straks geheel aan de normen voldoet die gesteld worden in de Hinderwet Alle geraadpleegde instanties en personen van Staatsbosbeheer tot en met Cultuur Techni sche Dienst aan toe - voorzien op grond van het gestelde in de Hinderwet geen overlast voor de omwonenden. Wat de wijkraad nü nog wil. overkapping van de 50 meter baan. is echter een te grote opgave ook voor de gemeente, die uiteindelijk het geld op tafel zou dienen te leggen De stand van zaken op dit moment is dat de gemeente tegen de schietvereniging heeft gezegd: begin maar met de Hinderwetprocedure, want daar ligt het knelpunt Vraag, als die procedure ach ter de rug is pas een bouwvergunning aan. De heer Zoetmulder, lid van de schiet vereniging Leusden. zette uiteen dat zijn vereniging alles in het werk heeft gesteld om verontruste wijkraad en wijkbewoners te overtuigen dat het met dat vermeende la waai wel los zal lopen Uitnodigingen waren er geweest om bij schietwedstrijden te ko men luisteren „Maar', aldus de heer Zoetmulder, men wilde daar in eerste in stantie niet eens gebruik van maken Zoetmulder, wat later „We blijven ver on der de normen die de Hinderwet stelt en blijven ook ver beneden de situatie in Driebergen In Driebergen zijn ook schietba nen gekomen Tot aan de Kroon toe zijn daar bezwaren tegen ingebracht Bezwaren, die inmiddels door de Kroon onontvankelijk zijn verklaard Overigens die banen van ons worden geen banen als die op de Leusder- hei Het gaat ons om een sportcomplex voor lichte wapens, voor wapens met een klein kaliber en geringe energie De bezwaren in de wijk de Wetering zijn volgens mij meer ingegeven door een aversie tegen de sport schieten dan tegen mogelijke geluidsover last NIEUWE WET Voorzitter Ten Berge liet weten het zeer terecht te vinden, dat mensen zich willen indekken tegen mogelijke geluidshinder „Maar als er wettelijke normen zijn. dan dient men zich wèl. bij die normen neer te leggen zo zei hij verwijzend naar de nor men die de Hinderwet hanteert Overigens achtte hij het juister om de onderhavige kwestie de normen die de nieuwe wet op de geluidshinder stelt als maatstaf te gebruiken Ten Berge. „Toets het nieuwe complex aan de straks geldende normen. Als er daarna nóg mensen zijn, die zeggen, dat ze last ondervinden, dan moeten die maar verhui zen We zitten nu eenmaal in een samenle ving waar bepaalde functies vervuld moeten worden De heer Vlugt „Als de banen voldoende aan de normen en eisen van onze eigen Nederlandse Hinderwet, dan moet men zich daarbij neerleggen" De partijen vonden elkaar tenslotte in het voorstel van voorzitter Ten Berge om eerst de procedure voor de Hinderwet in gang te zetten en straks - als de nieuwe wet op de geluidshinder van kracht geworden is - het complex aan de dan geldende normen te toetsen Zoetmulder „Ook aan de straks te stellen normen zullen we ruimschoots vol doen. we hebben er immers onszelf straks mee als we daaraan niet zouden voldoen, want dan moet de tent dicht!" Tijdens de discussies had voorzitter Ten Berge meerdere malen gevraagd de emo ties niet te laten meespreken We ontaar den dan in een situatie waarin geen vorde ringen kunnen worden gemaakt" VERKEERSDISCIPLINE Tijdens de rondvraag zegde de heer Ten Berge toe in de nabije toekomst de verkeersproblematiek eens aan de orde te zullen stellen De heer Vlugt „Leusden is nog niet zo slecht wat het verkeer betreft Het ontbreekt ons echter aan verkeersdiscipline Die discipline moet er zijn Bij de automobi listen. maar ook bij de ouders en de kinde ren En met name vooral bij de ouders, want wat geven die de kinderen vaak een slecht voorbeeld"

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3