Doopgegevens Achterveld samengebracht in klapper \chterveld in Hilversum flink in verdrukking Hooglanders winnen biljartcompetitie Dames voetbalden zes doelpunten bij elkaar PUZZELRIT IN TEKEN VAN VEILIG VERKEER Scholieren actief in tafeltennisstrijd Klaverjas- competitie Achterveld Verkeerscursus in Achterveld NDERAAN OP DE RANGLIJST KOMEN TE STAAN ezellig slotfeest GeVuEem Schietwedstrijd Ons Genoegen gewonnen door B. Voskuilen s.v. Achterveld s.v. Achterveld Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 11 ACHTERVELD - In de serie Eem- andse Klappers, een uitgave van lenealogische Documentatie Ser- Ice In Bussem, verscheen het derde ■I, getiteld „Dopen R.K. Parochie, chteveld 1674-1811De gegevens deze klapper zijn ontleend aan het oopreglster van de R.K. parochie te ^hterveld. Niet alleen inwoners uit (chterveld en onmiddellijke omge- ing behoorden in die periode tot de- e parochie, maar ook vele katholie- en uit het aangrenzende Gelder and: Barnevelders maar ook inwo- ers van Hoevelaken, Terschuur, wartebroek, Scherpenzeel en Gar- erbroek kerkten in Achterveld. Hun amen zijn dan ook in de klapper te ug te vinden. De klapper werd samengesteld door eheer J. H. M. Putman. De uitgave erd van een voorwoord voorzien door eheer J M Schouten uit Achterveld, e waarschijnlijk de samensteller heeft eten te bewegen Achterveld als Ach- veld te schrijven. Een deel van de in de klapper ver- erkte gegevens is afkomstig uit de «fzameling Retroacta Burgerlijke and onder nr 421Het betreft hier de gevens uit de periode 1674-1820. In door Genalogische Documentatie wee verzorgde uitgave zijn echter een de gegevens verwerkt die be kking hebben op het tijdvak 1674- ln de klapper zijn alle voor de onder- «ker belangrijke gegevens verwerkt, feite ontbreken alleen de doopfor- Ulering en de namen van degenen, e namens peter of meter het kind ten »p hielden. De dopen zijn per gezin gesorteerd rangschikking is geschied op naam de vader Bij het sorteren is uitge- an van de al dan niet vaste fami- naam, ook al kwam deze naam echts bij de doop van één van de kin- V\TJ U ki 4 s-.V"" T- - r-cy 'iL T C -- vi-Ww/v«;»y\ vjv/v/// r-~-» A:\tFiisvooRT A ^4. V^LEKo OUR A j., - :<i- 4 --Xs.' dei- e.i*,p"ej V v. V y 7>W/l 7 S A^ V c'.'s/. f[.\-r -y-,^ - deren voor. lienaam is gesorteerd op patroniem, bij Bij het ontbreken van een fami- het ontbreken daarvan op voornaam. ACHTERVELD - Door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Neder land, waaronder ook Achterveld res sorteert, zal bij voldoende deelname weer een verkeerscursus worden georganiseerd. Daar het in verband met de feestda gen in de maand december en de eventuele wintersportvakanties niet mogelijk is om nog dit jaar met de cur sus te starten, begint de cursus pas in januar De deelnemers aan deze cursus ont vangen een geheel bijgewerkte ver- keerscode aan de hand waarvan de in structie zal worden gegeven. De data voor deze cursusavonden zullen in overleg met de eventuele deelnemers worden vastgesteld. In totaal zal er op acht achtereenvol gende dagen cursusavonden worden gegeven Degenen die hun kennis betreffende het verkeer weer eens op willen halen, kunnen zich opgeven bij. D. Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18. tel. 03425- 2090, mevrouw H. van Dijk, Van Ol denbarneveltstraat 24, tel 03425- 2035; W. Vos. Emelaarseweg 21 a. tel 03425-1430. Verdere inlichtingen betreffende de ze cursus kunnen worden ingewonnen bij vorenstaande adressen. Voor de cursus kan men zich tot en met 15 december opgeven. verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld (tel 03425-1607) is als ver loren opgegeven: een zilveren kettinkje met inscriptie Ina. UITSLAGEN ACHTERVELD ZON DAG 22 OKTOBER EMM 1 - Achterveld 1 Achterveld 2 - HVC 3 NSC 2 - Achterveld 3 Achterveld 4 - NSC 3 5-4 5-4 5-1 6-2 HVC 5 - Achterveld 5 1 -0 Achterveld 6 - SEC 6 5-1 Soesterberg 7 - Achterveld 7 4-3 Dames: Achterveld - Zeist 6-0 PROGRAMMA ZONDAG 29 OK TOBER 14 30 uur: Achterveld 1 - Domstad 1 11 30 uur: Quick 4 - Achterveld 2 12.00 uur: Achterveld 3-Mal. Muda 2 13.00 uur: Mal. Muda3-Achterveld4 14 30 uur: Achterveld 5 - WZA 5 11.30 uur: Soest 8 - Achterveld 6 Dames: 10.30 uur: PVCV - Achterveld ACHTERVELD - Zondag werd door de auto, motor en bromfiets club Achterveld de laatste rit van dit seizoen verreden. Aan deze rit, die was uitgezet door de heer W. Mein- ten, werd door 37 personen deelge nomen. Controleur was de heer J. Lorist. De rit, die een lengte had van onge veer 40 km, stond in het teken van Vei lig Verkeer De deelnemers moesten niet alleen de rit met zo weinig mogelijk strafpunten zien uit te rijden, doch zij moesten ook nog een aantal vragen op het gebied van het verkeer beantwoor den. Er werd gereden in de A, B en C klasse De uitslagen waren: A-klasse: 1 J Bebing, Woudenberg met 5 straf punten. 2. J. Hilverts, Hoevelaken met 6 straf punten. 3. T. Staal, Soest met 6 strafpunten. B-klasse: 1A. H. van Druten, Achterveld met 16 strafpunten 2 B Polman met 34 strafpunten. C-klasse: 1T v d Wetering, Amersfoort met 7 strafpunten. 2. A. v. d. Hoed, Soest met 17 straf punten. 3. P. van Schaik, Scherpenzeel met 19 strafpunten. 4 J J.G Lorist met 27 strafpunten. Drie prijzen waren nog beschikbaar voor degenen die de verkeersvragen het best beantwoordden De uitslag van dit onderdeel was 1 Zwartepoort met 3 fouten. 2. Renkema met 3 fouten. 3. P. van Schaik met 3 fouten ACHTERVELD - Uitslagen van za terdag 21 oktober: Junioren: Amf. Boys A1 - Achterveld A2 - Achterveld B1 - Achterveld B2 - Hoogl.veen C1 Hoogland C2 - Achterveld C3 - Achterveld A1 SEC A2 Roda 46 B2 Hoogland B3 - Achterveld C1 Achterveld. C2 - Hoevelaken C5 3-0 0-4 6-2 0-4 2-8 4-0 3-4 Pupillen: Quick D1 - Achterveld D1 4-2 Achterveld D2 - Soest D3 5-0 Achterveld D3 - AP WC D4 0-1 Amf. Boys E1 - Achterveld E1 2-1 Sova E1 - Achterveld E2 5-1 Hoogl.veen F1 - Achterveld F1 1-3 Programma voor zaterdag 28 ok tober: Junioren: 15.30 uur: Achterveld A1 - WZA A1 Achterveld 2 is vrij. 13.45 uur: IJsselm. vogels B2 - Ach terveld B1 14.15 uur Achterveld B2 - WZA B3 14.15 uur: Achterveld C1 - CJW C1 13.45 uur: Achterveld C2 - Soest C4 13.00 uur: Achterveld C3 - Baarn C3 Pupillen: 13.00 uur: Achterveld D1 - Soest D2 13 00 uur: WZA D3 - Achterveld D2 12.15 uur: IJsselm.vogels D5 - Ach terveld D3 12.15 uur: Achterveld E1 - HVC E1 13.00 uur: Achterveld E2 - Baarn E4 12.15 uur: Achterveld F1 - CJW F1 ACHTERVELD - Opnieuw heeft hterveld aan het kortste eind ge kken. Tegen het onderaan de iglijst staande EMM werd in Hil- sum verloren. De opstelling was door trainer as gewijzigd sinds de teleurstel de resultaten in de competitie, rtus v. Houten stond nu laatste in terwijl Herman Kerkhof naar en geschoven was. Aanvankelijk tstond hierdoor een grote onwen- heid en onrust in de Achterveldse iterhoede. )oor een dekkingsfout stond EMM nde eerste minuut op 1-0. Vrij ge- ikkelijk kon doelman Van Putten met goed gericht schot worden gepas- erd 1 -0. Achterveld liet dit niet op zich en en zette een serie goede aanval- op EMM moest ten koste van cor ners weggeven, het doel schoonhou den Uit de 4e corner voor Achterveld was het Jan Kerkhof die in de 5e minuut met een mooie kopbal de partijen op gelijke voet kon brengen. 1-1. Direct hierna bleek hoe onstabiel de Achterveld-de fensie was, want EMM kon na enig aftasten opnieuw doelpunten uit een verre schuiver. 2-110 minuten hierna kreeg EMM een vrije trap te nemen en hieruit kon doelpunt nr. 3 voor hen aan getekend worden. Het leek een doelpuntenfestijn te worden zo gemak kelijk werden ze geproduceerd Toch zat Achterveld ook niet stil. want ook bij EMM was de verdediging het zwakke punt in de ploeg. Een schot van Herman v Ruitenbeek kon via de paal door de Hilversumse keeper gekeerd worden. De Achterveldse aanval draai de goed en stelde EMM voor de nodige problemen. Uit een corner genomen door Herman Kerkhof was het Albert Tolboom die ineens de bal op zijn slof kon nemen en van dichtbij te doelpun ten, 3-2 EMM speelde met 3 spitsen in de voorhoede waar de Achterveld-de fensie zijn handen vol aan had. SUCCES AAN DE ANDERE KANT Toch kwam er succes aan de andere kant Vanuit een vrije trap wegens ob structie kreeg Achterveld zijn kans Toon Kalshoven plaatste de bal naar Jan Kerkhof en deze passte naar Albert Tolboom die prachtig inkopte en de stand hiermee op 3-3 bracht. Alles was dus weer mogelijk. Jaap Schouten gaf vele goede passes af maar de goede schutter ontbrak tot aan de rust. Na de thee een fel beginoffensief van Achterveld wat niets opleverde. In de 5e minuut van de tweede helft plaatste Jaap Schouten de bal naar een tegen stander Dit werd de inleiding tot het vierde EMM-doelpunt Via de linksbui ten kwam de bal bij de vrijstaande mid denvoor terecht die doelman Van Put ten met een boogballetje het nakijken kon geven. Achterveld gaf zich echter niet gewoonen en ging verwoed aan vallen Hachelijke momenten speelden zich af voor het EMM-doel. Wij noteerden een schuiver van H Kerkhof die tot cor ner verwerkt werd Uit deze corner kopte Albert Tolboom in, de bal kon ter nauwernood van de doellijn gewerkt worden Een pass van Gert van de Brink stichtte de nodige verwarring in de achterhoede van EMM. Met kunst en vliegwerk hield men stand. CORNERBAL Een counterbal bracht EMM opnieuw succes, de opgedrongen Achterveld verdediging werd geheel uitgespeeld en zo kon EMM zijn vierde treffer note ren 5-3. Het pleit voor Achterveld dat ze niet teleurgesteld verder speelden. De vechtlust bleef volop aanwezig. De aanvallen liepen veel over de rechtervleugel, waar Jan Kerkhof en Oor Hoogland een erg actieve rol speelden. 15 minuten voor tijd werd Cor Hoogland vervangen door Jan Hazeleger, een aanvaller werd ver kozen boven een verdediger. Jan Hazeleger soleerde door de EMM- veste doch zijn schuiver werd tot corner verwerW. Door te fors ingrijpen kreeg Achter veld een vrije trap te nemen Het schot van Herman Kerkhof liet de EMM- doelman vallen Albert Tolboom was er als de kippen bij om het leder achter de EMM-doelman te plaatsen. De stand van dit doelpuntenfestijn werd hiermee verkleind tot 5-4 Achterveld wilde naast EMM zien te komen en heeft er van alles aan gedaan. 2 zenuwachtig spelende ploegen vochten op spec taculaire wijze, vol inzet tot het voor EMM verlossende einde kwam. Kort voor tijd ontstonden er door de grote druk van de gehele Achterveldploeg hachelijke situaties. Jaap Schouten zag zijn zeker schijnende treffer afketsen op een EMM-been Schoten van Herman Ruitenbeek en Jan Kerkhof suisden over of naast Het was 5-4 en hier bleef het bij. ONDERAAN Door deze overwinning is Achter veld fiks onderaan op de ranglijst komen te staan. Het publiek heeft echter een wedstrijd gezien die het zo graag ziet, nl. snel, enthousiast, hachelijke momenten, en veel doelpunten. iCHTERVELD - Dinsdagavond 17 ober werd in d'Ouwe Peerdestal hotel De Roskam de biljartcom- Itie 1977/1978 van de biljartbond VuEem afgesloten met een feest- ond. De avond was opgezet voor biljarters, hun echtgenoten en dere familie. Omstreeks 20.00 uur richtte de voor- er van de deelnemende clubs, de Van Beek uit Amersfoort, een lelijk welkom aan de ongeveer 120 iwezigen Hij dankte alle spelers hun getoonde inzet en sportieve '.waardoor ook dit seizoen de com- lie weer tot een goed einde was ge- nt en bijzonder woord van dank sprak legen de spelers van de club De 2an uit Barneveld. die het komende ;oen door omstandigheden niet en deelnemen aan de competitie ,A 1979. Tevens sprak hij een harte- woord van welkom aan de spelers de club van café Sport uit Soester- 9. omdat deze club in het nieuwe toen weer zal deelnemen aan de hpetitie Hierna ging de heer Van 'k over tot huldiging van de kam pploeg De Faam uit Hoogland >an de eerste speler van deze kam pploeg werd de fraaie kam- Ptrofee en de door hen veroverde selbeker overhandigd. Vervolgens •den de overige clubs, al naar gelang [einduitslag, hun trofee in ontvangst •hen. j einduitslag van de competitie '/1978 was: 1e en tevens kam- In De Faam, Hoogland met 101 'en; 2e De Zwaan, BarhevèidTtiëT Punten; 3e Eibergen, Amersfoort 74 punten, 4e Onder de Linden, 'oort met 66 punten ,5e De Ros- Het kampioensteam uit Hoogland. kam, Achterveld met 61 punten en 6e De Kroon, Amersfoort met 60 punten Na de prijsuitreiking begon de feest avond pas goed. De muziek werd ver zorgd door de band Dyna uit Veenen- daal, die er al heel spoedig goed de stemming in wist te brengen en deze er ook in wist te houden tot het einde van de avond. Tijdens het verloop van deze grandioze feestavond werd er ook nog een onderlinge verloting gehouden zo dat er na afloop van deze avond nog velen met een mooie prijs naar huis gingen. Het programma voor de eerste perio de van de competitie 1978/1979 ziet er als volgt uit tot en met 27 oktober De Kroon - Sport. Eibergen - De Roskam. De Faam - Onder de Linden 30 oktober t/m 3 november: Onder de Linden - De Kroon, Sport - Eibergen, De Roskam - De Faam 6 t/m 10 november: De Faam - Eibergen, De Kroon - De Roskam, Sport - Onder de Linden. 13 t/m 17 november: Eibergen - De Kroon, De Roskam - Onder de Linden, De Faam - Sport 20 t/m 24 november: Week voor in haalwedstrijden 27 t/m 30 november: Sport - De Ros kam. Onder de Linden - Eibergen. De Kroon - De Faam ACHTERVELD - Tot en met zater dag 4 november wordt door de leer lingen van de R.K. basisscholen On ze Wereld en Sint Jozef weer gestre den om de eer van de school- kampioenschappen tafeltennis. De wedstrijden worden afwisselend in beide scholen gespeeld. Zowel de jongens als de meisjes zijn in 15 poules ingedeeld en wel van poule A tot en met poule P. In totaal nemen 57 jongens en 49 meisjes aan deze ta feltenniskampioenschappen deel. De jongens en meisjes zijn elk in een eigen poule ingedeeld. Er zal nog wor den gespeeld op 30 en 31 oktober en op 2 en 3 november Ook vandaag zijn de scholieren actief De wedstrijden be ginnen steeds om 15.30 uur Don derdag 2 en vrijdag 3 november zullen de wedstrijden van de poulewinnaars worden gespeeld, terwijl zaterdag 4 no vember vanaf 14.00 uur de halve fina les. de finale en de wedstrijd voor de ACHTERVELD - Maandag 16 ok tober werd in de kantine van het Ker- stens Sportpark de eerste wedstrijd gespeeld voor de door de SV Achter veld georganiseerde klaverjas- competitie. Er waren in totaal 56 klaverjassers en 16 schutjassers De uitslag was: punten K. van 't Klooster 4791 G. Boutens 4918 H. Voskuilen 4889 W Hilverts 4884 W Tolboom 4865 B. Horst 4841 D. Burgwal 4835 Mevr. Hoogland 4810 M Boersen 4762 H. van Ruitenbeek 4729 Jos Burgwal 4720 L. Teunissen 4717 Mevr Boersen 4670 Mevr. Horst-Vos 4651 Mej. T. van Westerlaak 4651 J. Ossendrijver 4625 Mevr. Van Bekkum 4583 A. Horst 4576 E Barreveld 4544 Wuf Tolboom 4523 Mevr Van den Hengel 4512 Ad. Ridder 4481 G. Wallet 4456 Mevr Van 't Klooster 4356 Mevr. Hamersveld 4332 De poedelprijs was voor mevr. Os- sendrijver-Smink met 2739 punten De tweede ronde is op 20 november as. ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Ge noegen werd door 15 leden deelge nomen De uitslagen waren 1 B. Voskuilen 49 pnt. 2. T. Vos 48 pnt. 3. A Vlug 47 pnt. 4 W. J. Lagerweij 47 pnt. 5. H. J. van Ruitenbeek 47 pnt. 6. J Voorburg Gz. 45 pnt. 7. T Daatselaar 45 pnt. 8. J. van Nimwegen 44 pnt. 9 J. E. v. Hamersveld 44 pnt. 10 A. van Daatselaar 43 pnt. 11. J J. van Hamersveld 43 pnt. 12. J Pepping 41 pnt. 13. M Pothof 40 pnt. 14. Th. v. d Koedijk 40 pnt 15. J. Blom 39 pnt. derde en vierde plaats worden ge speeld. Zaterdag 4 november om on geveer 13.30 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De wedstrijdleiders zijn de heren Snijders en Stalenhoef Tijdens al de te spelen wedstrijden is er plaats inge ruimd voor belangstellenden Vaders, moeders, familieleden en andere langstellenden zijn van harte welkom Op de navolgende data zal in de daarbij genoemde school worden ge speeld: 26 oktober Onze Wereld. 30 en 31 oktober Sint Jozef. 2 november On ze Wereld, 3 november Sint Jozef en 4 november Onze Wereld ACHTERVELD - Zondag speelden de Achterveldse dames een thuis wedstrijd tegen het dames elftal uit Zeist. Onder niet al te beste weers omstandigheden werd de aftrap ge nomen. Achterveld ging al regel recht in de aanval. Dit had tot resul taat dat reeds binnen een minuut Achterveld het eerste doelpunt wist te maken. Het was J. van Dijk die L. Kerkhof in stelling bracht en deze kans heel goed benutte. Gezien dit eerst§ doelpunt en het spel van Achterveld beloofde het een echt doelpuntenfestijn voor Achterveld te worden. Voor de rust viel dit echter wel tegen. Hoewel er voor Achterveld legio kansen warenwerd er niet één be nut. zodat de rust inging met een 1 -0 voorsprong Na de rust speelde Achterveld met de wind mee. Hoewel de dames uit Zeist al hun best deden om ook een doelpunt te maken, lukte dit niet. Wel werden er door Achterveld doelpunten gemaakt. Na ongeveer 10 minuten spelen was de stand door L. Kerkhof reeds opgelopen tot 3-0 In de vijftiende minuut was het de kleine vechtster G. Schouten die de stand op 4-0 bracht. Dit was haar eerste doelpunt in haar voetballoopbaan. Door deze achterstand was Zeist blijkbaar geheel gedeprimeerd De Zeister da mes probeerden het nog wel. doch te- qen doelpunten bleven uit Het was na G Schouten weer L Kerkhof die nog tweemaal het Zeister doel wist te vinden, zodat bij het eindsignaal de stand op 6-0 was geko men in het voordeel van Achterveld. Zondag 29 oktober speelt achterveld een uitwedstrijd P V C V. De wedstrijd begint om 10.30 uur

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11