Geslaagde wandeltocht voor de kinderen Nijkerk eindpunt van KPJ-dropping Plattelandsvrouwen knipten en plakten VEEL „OUDE ROTTEN" IN PRETTIG WEEKEND PvdA-vergadering met terug- en vooruitblik Vrouwenkafé: training en kinderopvang Eendracht zaterdag op de planken Verkeerscursus Veilig Verkeer in Leusden Tilhiny, meer dan een wereld van mode alleen. Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 17 De wandeltocht voor de kinderen, georganiseerd door de Stichting Jeugd en Jongerenwerk trok 104 deelnemers 3estart werd op de boerderij Ooi evaarshorst" waarna de kinderen in groepjes de opdracht kregen te lopen via groene pijltjes en in de tocht waren 30 platen opgehangen met vragen wel ke door de kinderen op hun formulier moesten worden ingevuld. Om het de kinderen niet moeilijk te maken was al les op eenvoudige wijze uitgezet en ook de vragen niet moeilijk gemaakt. Vlug ger dan de organisatoren dachten wa ren de meeste weer terug Erg jammer was het dat de zgn. „helden" van 13-14 jr. enkele vragen en pijltjes hadden weg gehaald en de meer kleinere kinderen lastig vielen door ongepaste dreigin gen. Na terugkomst werden de kinde ren zo vlug mogelijk afgevoerd naar ,.De Til" waar in afwachting van de uit slag enkele tekenfilms werden ver toond Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan. dankte de voorzitter alle meisjes en jongens, die deze middag hadden meegewerkt bij uitzetting-inschrijving en controle. In het bijzonder dankte hij alle ouders die spontaan hadden aan geboden de kinderen met de auto te vervoeren naar en van de startplaats Tijdens de tocht werden bij de con troleposten enkele eenvoudige spel letjes ingelast en werd er getrakteerd op snoep, koek en frisdrank, wat 'ater in ..De Til 'na de film nogmaals werd ge daan Bij terugkomst op de boerderij werd fruit aangeboden De reakties van kinderen en ouders over deze middag waren zeer positief, want iedereen heeft genoten. Dat het niet moeilijk was bleek wel uit dat drie groepjes van de 28 vragen er 26 goed hadden De uitslag werd: 1e prijs Diana v. Woerden. Margriet en Jose Hak, Jolanda v d Beek 2e prijs Robert en Marjona v.d. Moer. Jolanda en Jan- Peter de Jong 3e prijs Perry Wendel. Sven Eric Hofman, Saskia en Harro Verhoeven 4e prijs Marjolein en Arjan Meinema. Josette Smening ACHTERVELD - Zaterdagavond ïield de Achterveldse K.P. J. afdeling een dropping voor haar leden. Om ongeveer 20.00 uur waren er onge veer 60 K.P.J. ers verzameld bij Rien boenders waarna met een bus werd vertrokken in de richting Nijkerk - 'utten. Om ongeveer 20.30 uur werd de eerste groep gedropt waarna spoedig de andere volgden. Iedere groep moest zien om in Nij- cerk de boerderij van de familie Esveld vinden. Om ongeveer 22.00 uur cwam de eerste groep daar aan Met uime tussenpozen volgden de andere jroepen. Geen van de groepen was verdwaald. De deel van de boerderij was heel gezellig ingericht met een kleine bar en een open haardvuur, het geen heel gezellig aandeed Ook was er voor muziek gezorgd Heel gezellig bleef men nog tot ongeveer 1.00 uur bij elkaar nababbelend over de belevenis sen onderweg. Het was weer een echte gezellige K P.J. avond. Voor drie ploegen, elke ploeg be stond uit vier personen, die de kortste tijd nodig hadden om het eindpunt te bereiken was een prijsje. De uitslag was: 1e. Toon Ossendrijver, de heer en mevr Burgers en mevr. Houtveen- Kerkhof. 2e. Peter Smink met Corrie de Vette en Astrid Horst met Astrid Tolboom. 3e Arie Wouters met Margret van Dru- ten en Bets Dijkhof met Piet Tolboom. De volgende K.P.J, aktlviteit is donderdag 26 oktober, vanavond dus. Er zal dan een discussieavond zijn met Amnesty International. Dit belooft ook weer een heel interes sante avond te worden. Deze avond zal worden gehouden in de zaal bij Rien Coenders. De aanvang is ge steld op 20.00 uur. Vrijdag 10 november zal er weer gelegenheid zijn om mee te gaan naar Utrecht waar dan weer ge schaatst zal worden. Degenen die hieraan willen deelnemen kunnen zich opgeven bij Lia van Ruitenbeek, tel. 03425-1406. De onkosten bedra gen voor leden 7,50 en voor niet leden 12,-. Om tijdig een overzicht te krijgen van het aantal deelnemers, wordt verzocht zich zo spoedig mo gelijk op te geven. LEUSDEN - Het leren van vrouwen om beter voor zichzelf op te komen, de zogenaamde assertiviteitstrai- ning, was het thema van het Vrouwenkafé van afgelopen maan dag. Margriet Bloemhof, maat schappelijk werker binnen de maat schappelijke dienstverlening Eem- land, gaf een inleiding over deze training. De bedoeling is door middel van 12 lessen met oefeningen voor jezelf op te kunnen komen, zonder daarbij relaties te kwetsen. Veel kritische vragen werden er ge steld naar aanleiding van trainingsme thoden waarbij je soms gevoelens bij mensen losmaakt, die ze dan verder thuis in hun eentje moeten verwerken. Margriet vertelde, dat dat niet de be doeling van deze methode is. omdat dit toch meer een cursus is waarmee je beter met jezelf uit de voeten kunt. Ook worden bij de eerste avond meteen telefoonnummers aan elkaar doorge geven zodat, mocht je toch ergens mee zitten, je altijd iemand van je groep kunt bereiken. Diverse vrouwen die aanwe zig waren voelden er voor om mee te doen, en hebben zich dan ook voor de cursus opgegeven KINDEROPVANG Maandag 30 oktober heeft het Vrouwenkafé het onderwerp kinderop vang. Een thema waar veel vrouwen belang bij hebben omdat uit de enquete van enkele maanden geleden gebleken is, dat ontzettend veel vrouwen in Leusden behoefte hebben aan een vorm van Kinderopvang, vooral voor tussen de middag Alle vrouwenorgani saties en organisaties met een aparte vrouwengroep in de gemeente Leus den zijn uitgenodigd Iedere vrouw die vindt dat er wat moet worden gedaan en daarover wil praten, is welkom. Alle vrouwen die vinden dat kinderopvang uit den boze is zijn eveneens welkom LEUSDEN - Mevrouw M. Schoe- maker van Doesburg, lid van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen Leusden Centrum, hield donderdag 19 oktober een inleiding over doel en zin van het maken van collages. Met deze techniek kom je altijd tot resultaten, zelfs wanneer je denkt geen fantasie te hebben, le dereen kan knippen met papier of lapjes. Wanneer je hiermee kom- blneert, ontstaat er een ontwerp, wat bijvoorbeeld toegepast kan worden bij het maken van kerstkaarten, ge lukwensen of als basis voor wand versiering of handwerk. Na uiteenzetting van mevrouw Schoemaker was iedereen al snel zélf aan het knippen en plakken De resul taten bleken boven ieders verwachting Ook het samen bezig zijn werd als pret tig ervaren. Mevrouw Van Rij van Wijhe, de pre sidente, wees tijdens de bijeenkomst nog even op enkele komende aktivitei- ten Het betrof de volgende cursussen: Hindelooper schilderkunst 24 oktober, 19.45 uur in de Til. Kursus Burger schapskunde vanaf 1 november. 9.30 uur in Groot Krakhorst. Deze kursus wordt georganiseerd door de Vrouwenraad, ledereen kan hieraan meedoen. De heer Nikkers, gemeente secretaris van Leusden houdt de inlei dingen. De kursus wordt gegeven op 1 november, op 15 november en 29 no vember Dinsdag 7 november is er een be zoek aan de Stadsschouwburg te Am sterdam. Opgave hiervoor bij mevrouw Pollee. tel 43957 De volgende bijeenkomst van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen is 16 november waarin gesproken wordt over antiek porcelein aardewerk en zilver, een causerie door mevrouw Van Hoogevest jr LEUSDEN/CENTRUM - Als to- leelvereniging Eendracht zaterdag de klucht „Prettig weekend" op de slanken brengt, betekent dat de af sluiting van een periode van bijzon der hard werken voor de elf tonelis- en onder leiding van regisseur N. G. 5ieters. Zelden heeft Eendracht een to korte tijd gehad ter voorbereiding ran een nieuw stuk. Eind augustus, direct na afloop van de zomervakanties, werden de eerste repetities gehouden. Normaal vinden de eerste uitvoeringen van Eendracht plaats tegen eind november, maar daar het „thuishonk" van de club, de grote zaal van het Ros Beyaart, in die periode niet beschikbaar was. is de „première" aanzienlijk naar voren geschoven Re gisseur Pieters „Het is wel jammer, zo'n korte voorbereidingstijd- Want veel mensen denken dat een klucht er mak kelijk inzit, maar er komt juist heel wat - voor kijken" Niettemin heeft Pieters er het volste vertrouwen in dat zijn pupillen hem zaterdag 28 oktober en 4 novem ber niet in de steek zullen laten maar om dat te bereiken, wordt er keihard gewerkt; deze laatste week vinden zelfs drie repetities plaats: dinsdag, don derdag en vrijdag (op de laatste avond de generale). In de bezetting van „Prettig week end" is één debutant opgenomen: Cor Pas. De rest bestaat uit „oude rotten", zoals Bert. Toon en Alie Tijmensen en Gerda Hilhorst Naast hen - allen aotuchtone Leusdenaren - staan Joke Pas. Kees Groenestein. Dicky Rep. Teus Valkenburg, Michèle Ummels en Maja van de Berg. Het stuk speelt zien af rond een zakenman (Toon van Duin), maar dat is het enige dat vaststaat. Het aantal verwikkelingen laat navertellen van het spel mei na LEUSDEN - Op woensdag 8 no vember a.s. houdt de PvdA afdeling Leusden een openbare ledenverga dering in het jongerencentrum De Til, Hamersveldseweg 30 in Leus den-Centrum. De ledenvergadering zal o a. spre ken over de verkiezingen van het afge lopen jaar (Provinciale Staten. Ge meenteraad) en de gebeurtenissen daarna Van de kant van de fractie van PvdA en PPR in de Staten wordt door Jippe Hoekstra (het Leusdense PvdA-Sta- tenlid) uitleg gegeven Over de ge meentelijke onderhandelingen, die Jan Mandemaker wethouder van o.a. finan ciën voerde, wordt verantwoording af gelegd. De ..weeffout" van 1974 mag dan hersteld zijn, hoe liggen de kaarten van Progressief Leusden in het college, welke invloed hebben wij nu op het ge meentelijk beleid? Stappen we af van het oppotten van het verleden en gaan we eindelijk potverteren? Hoe wordt de woningnood gelenigd, krijgt welzijns beleid nu eindelijk een eerlijke kans7 Komt er een sterker beleid in de richting van voortgezet onderwijs, krijgt de Jeugdraad eindelijk z'n eigen am bulante jeugdfunctionaris? Hoe geven we de inspraak (via CML en anderzins) meer inhoud en welke taak ligt er voor ~de fractie naast de wethouder? Behalve deze gemeentelijke en pro vinciale terug- en vooruitblik wordt er ook gesproken over de afdelingsactivi- teiten in het komende seizoen. De afde ling groeit nog dagelijks. Er moeten Europese verkiezingen worden gehou den. de partij organiseert een econo miecongres in het volgens voorjaar en er moeten kandidaten komen voor het voorzitterschap, de functie van secre taris en internationaal secretaris Bo vendien wil het bestuur op 8 november nog voldoende gelegenheid na de ver gadering overhouden om te praten om hun zienswijze toe te lichten Met ieders „voor en tegen" hopen de vrouwen meer duidelijkheid te krijgen over het onderwerp Het vrouwenkafé is van 20 00 tot 24.00 uur in eetkafé de Hakhorst Inlichtingen: Ada van der Vlist. tel. 42214 en Riet van Heerewaarden, tel 43689 verloren en gevonden Verloren: Zwarte damesportemonnee met 25- en betaalpas; betaalpas van Cebu, kleine zwarte portemonnee met 50,-, groen kabelslot; portemonnee met 25.-; roodleren portemonnee met 40.- en pasje Eurochèques AMRO-bank. meetlint van 20 meter; donkerblauw kinderschoentje maat 21 gouden armband met veiligheids kettinkje; zwart koralen armband met zilveren slootje. bruine portemonne met 5 - en kope ren huissleutel. 4 autosleutels merk Datsun met huis sleutel aan groene Fiat-sleutelhanger; bruine portemonnee met 6,50. Gevonden: bruine leren rugbybal; heren polshorloge Timex met gestreept nylon bandje; specie-kruiwagen met luchtband; fietssleuteltje in zwart etui; donkerbruine leren pijpen-etui; rode kinderportemonnee met 0.60; fietssleutel; blauwe portemonnee met 0,35 Aan komen vliegen: gele parkiet met blauwe kop Inlichtingen verstrekt de Rijkspo litie te Leusden-centrum, Zwarteweg 16A, telefoon 42885. VERLOREN Deel I. deel II en kopie van auto; rode portemonnee met betaalpas en ong. 100.-; polyester boot. geel wit; don kerbruine schooltas met schoolboeken; meisjeshorloge met rood-groen-zwart gestreept bandje, bos sleutels in groen etui; autosleutels met hangertje; bank biljet van 10,- GEVONDEN Gouden ring met inskriptie; arm bandje met inskriptie; bedragen aan geld. AAN KOMEN LOPEN Geelbruin soort keeshond. Inlichtingen verstrekt u de politie te Leusden-zuid. Oude Rijksweg/Arn- hemseweg. telefoon 44444 OPEN SCHOOL Kortgeleden verscheen een bro chure over „de Open School" voor iedereen. De Stichting Proefprojek- ten Open School legt in deze brochu re uit, waar het om gaat en wie deze open school kan volgen. Voor infor matie en aanmelding: Open School, Postbus 600 te Zeist, telefoon 03404-22868. AGENDA VROUWEN RAAD Woensdag 1 november: Vrouwen Raad start cursus Burger schapskunde o.l.v. meneer Mikkers, aanvang 9.30 uur. huiskamer „Groot Krakhorst". Er kunnen nog cursisten bij s.v.p opgeven: E. Blom. 0342S-1888 Woensdag 1 november: Interkerkelijke Vrouwen Contact Groep 't Bijbels onderwerp „De Bergrede" wordt behandeld. Aanvang 20.00 uur in de Marcuskerk. Dinsdag 7 november: Ned. Bond van Plattelands Vrouwen Excursie naar de stadsschouwburg te Amsterdam. Om 9.56 vertrek per trein uit Amersfoort. S v p. uiterlijk om 9 45 uur in de hal van 't station. Heeft u inte resse bel dan mevr C Pollé, tel. 43957 Woensdag 8 november: Kath PI. Vrouwen Org. Staphorster Stipwerk Mevr Weulen uit Havelte komt u iets leren van deze schilder techniek. Aanvang 20.00 uur in de Jo hannes Hoeve. Maandag 13 november: NCVB Leusden Centrum. Drs. A.C. de Geus uit Leusden-C gaat 't onderwerp „100 jaar school en evangelie" met u behandelen. Aanvang 20.00 uur in 't Gereformeerd Diensten centrum, Burg de Beaufortweg 18. Dinsdag 14 november: NCVB Leusden Zuid. De heer Marringa uit Woudenberg komt van alles vertel len over de Wadden Aanvang 20 00 uur in 't Trefpunt. Woensdag 15 november: Vrouwen Raad. 2e Ochtend cursus Burgerschap Aanvang 9.30 uur in Groot Krakhorst. Donderdag 16 november: Ned. Bond van PI Vrouwen Mevr A.M.E. v Hoogevest-Bruyn vertelt over keramiek. Tevens worden er dia's ver toond Aanvang 20.00 in de Mar cuskerk Zaterdag 18 en zondag 19 november: Zonnebloem houdt in de Johannes Hoeve een fancy fair, de opbrengst is voor de zieken Openingstijden zater dag 15.00 - 21 00 uur Zondag vanaf 9 00 uur Woensdag 29 november: Vrouwen Raad. Laatste ochtend cursus Burgerschapskunde in „Groot Krak horst". 9.30 uur. Woensdag 29 november: Kath PI. Vr. Organisatie. Mevr Cos- saar komt vertellen over boeken en schrijvers. Aanvang 20.00 uur in de Jo hannes Hoeve. LEUSDEN-Doordeafdeling Leus den van Veilig Verkeer Nederland zal bij voldoende deelname weer een verkeerscursus worden georgani seerd. De cursus begint in de maand januari. De deelnemers ontvangen een ge heel bijgewerkte verkeerscode aan de hand waarvan de lesavonden worden gegeven De data voor deze avonden zullen in overleg met de deelnemers worden vastgesteld In totaal zal er op acht achtereenvolgende dagen cur susavonden worden gegeven. Degenen die hun kennis betreffende het verkeer weer eens willen ophalen, kunnen zich voor deze cursus opgeven bij: - Mevr. G van Os. Goudplevier43, tel. 033-42789; - Mevr. B Arts. Amiant 19, tel. 033- 43010, Dhr. Kuijpers, Hooiland 15, tel. 033-43304; - W Schoonderbeek, Hamersveldse weg 20. tel 033-41477; - B. Klappe, Wierickewijk 21 Nadere inlichtingen betreffende deze cursus kunnen ingewonnen worden bij vorenstaande adressen Men kan zich tot en met 15 december j opgeven voor deelname. CONCERT VOOR BE JAARDEN Het Amersfoorts Salonorkest on der leiding van Guus Valten geeft op dinsdag 31 oktober een concert voor de bewoners van 't Hamersveld. Het programma begint met de be kende Elisabethan Serenade van Ronald Binge. Daarna speelt het or kest de ouverture „Marinarella" van Fuèik en de Stephanie - Gavotte van Czubulka. Het gedeelte voor de pauze wordt dan afgesloten met een barok-concertje voor twee klarinet ten en strijkorkest van Telemann. Dit concert was oorspronkelijk bedoeld voor twee schalmeien. Na de koffie zitten de orkestleden klaar voor de „Legnaniana", een concert voor fluit, gitaar en strijkor kest van Siegfried Behrend, een be kend hedendaags gitarist en com ponist, die dit stuk baseerde op me lodieën van de beroemde 19e-eeuw- se gitarist en componist Legnani. De avond wordt daarna besloten met de onvolprezen Lanner - wals „Die Romantiker". De solisten - Ernst Oor en Jan Wiggers. klarinet; Ria Rebers-Her- garden, fluit en Frans Brouwer, gi taar - zijn allen leden van het orkest. POSTKANTOOR ZWANGERSCHAPSGYM Op woensdagavond 1 november a.s. start een nieuwe cursus zwan- gerschapsgym in het Kruisgebouw aan de Rozengaarde 33. Men kan zich ter plaatse opgeven of telefo nisch: tel. 20559. COLLECTE VOOR JANTJE BETON Namens het gemeentebestuur van Leusden beveelt burgemeester mr. Rademaker de van 30 oktober tot 5 november te houden Nationale Jeugdcollecte van harte aan. „Ik doe dat vanuit de belangstelling en waardering, die ook bij de gemeen telijke overheid bestaat voor het jeugdwerk in al zijn facetten", aldus de burgemeester, die daar voorts bij aantekent: „Ik doe dat tevens omdat ik weet, dat geen enkele vorm van financiële steun, hetzij van het Rijk, hetzij van de gemeente, in staat is alle kosten voor dit werk op te van gen, zodat er dus altijd nog een groot deel van de kosten gedekt moet wor den uit andere bronnen." Om deze tekorten te dekken wordt de Natio nale Jeugdcollecte van Jantje Beton gehouden. Oók in Leusden. Wegens enkele interne, noodza kelijke, verbouwingen in het nood- postkantoor aan de Torenakkerweg, wordt een deel van het kantoor tijde- HUISVROUWENGYM Ook voor huisvrouwen die niet in blijde verwachting zijn is gymnastiek erg gezond. Daarom begint er op dinsdagochtend 7 november a.s. een nieuwe kursus huisvrouwengym op Mensendieck-basis in het kruisge bouw aan de Rozengaarde. Men kan zich ook hier ter plaatse opgeven of telefonisch: 20559. UW: NIET ALLEEN VOOR VROUWEN Het UW, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, wordt tot groot verdriet van de UVV-sters door veel mensen nog steeds gezien als een „club van rijke dames die niets te doen heb ben". Om dat verkeerde beeld uit de wereld te helpen, laten voorzitster mevr. Vrij (tel. 40950) en secretares se mevr. Klumper (tel. 40831) van de afdeling Leusden weten, gaarne be reid te zijn telefonisch uit de doeken te doen wat de doelstellingen zijn en hoe de werkwijze is. Om in deze ru briek alvast een stukje duidelijkheid te geven: de Unie is niet alleen een aangelegenheid voor vrouwen. Ook mannen kunnen toetreden en zich in UVV-verband nuttig maken. lijk ondergebracht in een luxe sta caravan, die aan de zijde van de As- schatterweg naast het kantoor is ge plaatst. (zie foto) KAARTAVOND Donderdagavond 26 oktober a.s wordt In „De Til" de tweede kaart avond gehouden voor Iedere be langstellende. Er Is zoals altijd gele genheid voor Schutjassen alsook Klaverjassen. De Inschrijving Is tus sen 19.30 en 19.50 uur en de aanvang van het spel Is om 20.00 uur. Er zul len weer mooie prijzen beschikbaar zijn. LEUSDEN GAF BIJNA DRIE MILLE VOOR DIEREN TEHUIS Dankbaarheid en vreugde bij het bestuur van de afdeling Amersfoort en omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. De in Leusden in verband met Dierendag gehouden collecte bracht netto namelijk bijna drie mille (om precies te zijn 2.870,41) op voor het Dierentehuis. Met de opbreng sten van de collectes in Amersfoort. Hoogland, Hooglanderveen, Hoevelaken en Nijkerk meegerekend ontving de Amerstoortse afdeling In totaal 21.902,41. Sportief blousonmodel. Met aparte zak- en schouderstukken. Jan van Scfiattelaarstraal 44-46 Barneveid

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17