.I.S.T." De vuist van een Amerikaanse vakbond n handen van de Mafia. „Doodzonde" van René van Nie: bittere ernst CINEMANIFES- TATIE UTRECHT NU EN DAN )OR BERT VOS eusder Krant - Kijk op de film DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 UTRECHT - De Cinemanifestatie, inmiddels alweer de zevende, begon woensdag 25 oktober en eindigt op woensdag 1 november 1978. Zij speelt zich af in de theaters Camera en Studio (Oudegracht 154/156) en het Springhaver Theater (Springweg 50/52). Er zullen ongeveer 25 hoofd films in première gaan, in een aantal gevallen in aanwezigheid van de re gisseur en andere medewerkers. De week wordt geopend met „Pourquoi pas!" van Coline Serreau. De Cinemanifestatie wordt elke twee jaar financieel mogelijk gemaakt door de Gemeente Utrecht, het Ministerie van C R M en de provincie Utrecht. Ook dit jaar weer gaf de Nederlandse Bioscoopbond weer de nodige organi satorische hulp In zijn programmering mikt de Cine manifestatie niet alleen op de ..gevor derde cinefielmaar op allen die tot hun genoegen hebben gemerkt dat het medium film méér biedt dan alleen pretentieloos amusement. De artistieke kwaliteit van de gekozen films staat voorop, hetgeen niet uitsluit dat een aantal van deze films aantrekkelijk is voor een breed publiek. De Cinemani festatie wil niet alleen de import van deze films stimuleren maar ook. voor zover deze import reeds een feit is. hun vertoning in de bioscopen. Kortom, de Cinemanifestatie wil waardevolle films aan een publiek helpen, maar tevens het bioscooppubliek voorzien van waardevolle films. PROGRAMMA Tijdens de Cinemanifestatie zullen ongeveer 25 hoofdfilms en een aantal korte films hun Nederlandse première beleven in Camera en Studio. Een ge deelte van deze films wordt speciaal voor deze gelegenheid naar Nederland gehaald De andere werden op verzoek van Hans Saaltink beschikbaar gesteld door een aantal filmverhuurkantoren. Enkele films werden door deze kanto ren speciaal met het oog op de Cine manifestatie aangekocht Ook zullen tijdens deze Cinemanifestatie een tweetal Nederlandse films hun pre mière beleven, dit in tegenstelling tot 1976 toen uitsluitend films uit het buitenland werden vertoond. De programmering van Camera/ Studio is op dit ogenblik nog niet geheel afgerond De onderstaande lijst van ti tels geeft echter wel de ..body van het te vertonen pakket films. CAMERA/STUDIO Uit Canada: Skiptracer (Zale R Dalen) Uit Denemarken: 92 Minuten van gisteren (Carsten Brandt) Uit Duitsland: Aus einem deutschen Leben (Theodor Kotulla) Der Hauptdarsteller (Reinhard Hauff) Die Konsequenz (Wolfgang Petersen) Paule Paulander (Reinhard Hauff) Regno di Napoli (Werner Schroeter) Das zweite Erwachen der ChriaLi Klages (Margarethe von Trotta) Uit Engeland: Filming Othello (Gary Graver) Long shot (Maurice Hatton) The Shout (Jerzy Skolomowski) Watership Down (Martin Rosen) Uit Frankrijk: Bye bye Monkey (Marco Ferreri) Dites-lui que je l'aime (Claude Miller) Des enfants gates (Bertrand Taver- nier) Pourquoi pas! (Coline Serreau) La tortue sur Ie dos (Luc Béraud) Uit Italië: II Casotto (Sergio-Citti) Uit Nederland: Andy bloed en blond haar (Frank Wiering) Meneer Klomp (Otto Jongerius) Uit de Sowjet-Unie: Podranki (Nikolai Goebenko) Uit Spanje: A un dios desconocido (Jaime Cha- varri) Raza, el espiritu de Franco (Gonzalo Herralde) Uit de U.S.A.: Blue Collar (Paul Schrader) Kentucky Fried Movie (John Landis) A Wedding (Robert Altman) Uit Zwitserland: Reperages (Michel Soutter) Violanta (Daniel Schmid) Beeld uit René van Nie's nieuwste speelfilm: Doodzonde. beelden aan ons toont, weet hij toch niet die dodelijke ernst te doorbreken, die de hele film van het begin tot het einde blijft beheersen. Wat Van Nie heeft gedaan is het schilderen van een pure zwart- wit-tekening zonder enige grijstonen. Somber, verwarrend soms. maar steeds zonder een greintje humor, zon der een bevrijdend lichtstraaltje, waar door het verhaal (en het leven van de hoofdrolspeler) enige menselijke warmte met zich meekrijgt De regisseur heeft met deze film - zo heeft hij zelf in enkele interviews ge zegd - af willen rekenen met zijn eigen verleden, dat enigszins vergelijkbaar is met de jeugd van zijn hoofdrolspeler Marcel, de acteur Het bezwaar van ..Doodzonde" is. dat René van Nie te weinig afstand heeft genomen van het door hem zelf geschreven scenarrio Door een relativerende toon, een satiri sche ondergrond, zou ..Doodzonde" aan kracht hebben gewonnen. Nu blijft deze goed bedoelde film steken in die dodelijke ernst, die funest is voor een film die wel de nodige herkenbaarheid zal opleveren, maar niet is gericht op een zo groot mogelijk publiek. Een tik keltje humor, satire en een ietwat relati- verender toon zou ..Doodzonde" in ieder geval toegankelijk hebben ge maakt voor de enthousiaste cinefielen, die een film als deze in het algemeen weten te waarderen juist door de zeg genschap van het behandelde thema. Het vrij grove taalgebruik, de borsten en de billen zullen daar weinig aan kunnen veranderen. Maar laat u niet weerhou den om toch naar ..Doodzonde" te gaan Ik ben altijd al een pessimist ge weest met behoefte aan een regelmatig portie humor om de zaak in evenwicht te houden (Grand 5, eerste week, 16 jaar IN HET KORT „The boys from Brazil", de span nende thriller gebaseerd op het boek van Ira Levin, gaat de derde week in. Het is verhaal van dr Josef Mengele. die de grootste coup aller tijden pro beert uit te voeren door middel van ver gaande genetische technieken. Met uitstekende rollen van Gregory Peck als Mengele en Laurence Olivier als Yakov Liebermann. de Oostenrijkse nazi-ja ger (de personifikatie van Simon Wiesenthal) Derde week, Grand 1,16 jaar. Peter en Elliott de Draak. De nieuwste Walt Disney-film, waarin Pe ter een boze familie ontvlucht en samen met Elliott de draak, die zich onzicht baar kan maken, allerlei avonturen be leeft (Grand 2, Nederlands gesproken, alle leeftijden, vierde week) „Hooper". Een stuntfilm van de voormalige stuntman Hal Needham over het leven van stuntmannen- en vrouwen in de wereld van de film. Ach ter de schermen van de gevaarlijke film staaltjes, dus Met Burt Reynolds en Sally Field in de hoofdrollen. Voortreffe lijk entertainment voor liefhebbers van spanning, sensatie en humor. (Derde week. Grand 2-avondvoorstel lingen - alle leeftijden) „Grease", de nieuwste film met John Travolta in de hoofdrol Glamour, glitter en rock and roll op een Amerikaanse Highschool. Romantiek en nostalgi sche sentimenten in een pretentieloze musical voor jong (en zelfs voor oud) Voor het hele gezin dus Wees er vlug bij, want voor je het weet is de zaak uitverkocht en moet je weer een weekje wachten (Grand 3, derde week, alle leeftijden). Dr. Zhivago. Ik heb me al eens een paar keer afgevraagd, waarom deze film nu eens nooit terug kwam Andere bestsellers uit vroegere jaren duiken regelmatig op. zoals de Sound of Music, maar dr. Zhivago, van regisseur David MacLean bleef maar op de plank liggen Gelukkig, hij is er weer, voor iedereen die deze magistrale verfilming van Boris Pasternak's gelijknamige boek nog niet heeft gezien of nog een keertje wil zien. Met Omar Sharif, Geraldine Chaplin en Julie Christie in de hoofdrollen. (Cine ma 112 jaar). Once upon a time in the west. Deze film van Sergio Leone moet iedereen zo langzamerhand nu wel gezien hebben Of nog niet? (Deze week nog in Cinema 2, voor de zesde week. 16 jaar) The Genius, Damiani Damiano maakte deze prima, humoristische, western onder da veilige hoede van grootmeester Sergio Leone, met Te rence Hill en Miou Miou in de hoofdrol len. (Euro, tweede week. 12 jaar) Kuifje en het geheim van het gul den vlies. Zaterdagmiddag twee voor stellingen en woensdagmiddag één. Voor alle kinderen, die maar niet ge noeg kunnen krijgen van hun grote held Kuifje In Euro. „Het heetste hoertje aller tijden". De verfilming van het boek ..Josefine Mutzenbacherover een hoertje, dat haar vak. zoals u weet het oudste be roep ter wereld, met het grootst moge lijke plezier uitoefent. (Duo 1. eerste week, 16 jaar). „Moord onder de communie". Met als ondertitel haar dochter kon het niet navertellen Nou, dat kan ik ook niet, want ik ken deze film niet en het ont breekt me op dit moment aan voldoen de gegevens. Zelf kijken is het motto Het is wel de première voor Nederland Bent u misschien wel de eerste (Duo 2, eerste week, 16 jaar) „Breeduit de koets in". De Engelse titel vind ik fraaier: ..The Opening of Misty Beethoven". Het is een prima porno van de bekende erotische regis seur Henry Paris met Constance Mo ney in de hoofdrol als Misty, een meisje, dat wordt ontdekt door dr. Seymour Lo ve, die bezig is met een boek over sex. Misty wordt de ontdekking van het jaar en brengt het tot ..Guldenroede meisje" in de bekende tijdschriften van uitgever Lawrence Layman. Kortom prima en tertainment, zoals we van Henry Paris gewend zijn Uiteraard wel voor de liefhebbers en om enige vergissing te voorkomen het is geen musical voor het hele gezin (nachtvoorstellingen Duo 1.16 jaar). Geen genade voor rivalen, is de titel van een aktiefilm met Clint Eastwood en Jessica Walter In de nachtvoorstellin gen van Duo 2, 16 jaar „Grease" breekt alle records. Uitverkochte zalen in Amersfoort. Jong en oud wil Travolta zien. Ook deze week natuurlijk in Grand 3. Maar wel er snel bij zijn hebbers weer geheel ongestoord van de nieuwste films genieten. Kortom: Amersfoort en wijde omgeving hebben in de afgelopen jaren steeds meer keus gekregen en bovendien niet altijd uit de slechtste films! Deze week twee nieuwe films: „F.I.S.T?" van regisseur Norman Jewison (Rol- lerball, Jesus Christ Superstar) met Sylvester Stallone (Rocky) in de hoofdrol als keiharde vakbondsleider met een hart, en „Doodzonde", de nieuwste speelfilm van de Nederlandse regisseur René van Nie met Cor van Rijn. Chris Lomme. Willeke van Ammelrooy en Renee Soutendijk in de hoofdrollen In het kader van de filmtijd voor sex en aktie brengen Duo 1 en 2 deze week onder meer de Nederlandse première van ..Moord onder de communie" (Duo 2) en „Josefine Mutzenbacher" (Duo 1Pinkeltje is eindelijk uit het Amersfoortse filmprogramma verdwenen, maar vastgesteld kan worden, dat het een bestseller is geworden Dat lijkt ook zeer zeker het geval met „Grease" met John Travolta en Olivia Newton-John Ook al zijn we van mening dat „Saturday Night Fever" een betere film is met dezelfde John Travolta. „Grease" is als opgewekte musical vooral voor vader, moeder, dochter en zoon best een erg gezellige aangelegenheid. Dat dit zo wordt ervaren bewijzen wel de steeds uitverkochte voorstellingen Wees er dan ook snel bij en mocht u te laat zijn, probeer het dan nog eens zo'n kwartiertje voor de voorstellingDe ervaring leert, dat er altijd wel mensen zijn, die het af laten weten op het laatste moment. Volgende week komen er trouwens weer twee nieuwe films, die het bekij ken alleszins waard zullen zijn. Dat is in de eerste plaats de première van „Meneer Klomp" van regisseur Otto Jongerius, die deze eerste speelfilm geheel in Amersfoort heeft opgenomen en uit dat oogpunt bekeken al de moeite waard zal zijn. In de tweede plaats kan men volgende week in het Grand Theatre terecht voor de Nederlandse première van „Death on the Nile" van regisseur John Guillermin met Peter Ustinov, David Niven, Mia Farrow, Bette Davis en Jane Birkin in de hoofdrollen, gebaseerd op het bekende boek van Agatha Christi. HERSFOORT - Terwijl in Utrecht de zevende Cinemanifestatie van start kan men in de Amersfoortse bioscopen terecht voor een evenmin te maden programma. Het is ook u als filmliefhebber natuurlijk opgevallen, imersfoort de laatste jaren steeds meer vooraan begint te lopen wat de nière-films betreft. Op enkele uitzonderingen na (films met éèn of twee eén bijvoorbeeld) kan men de nieuwste films al heel snel in Amersfoort bekijken in het zo langzamerhand geheel vernieuwde film-theaterpark ;chems Theaters. Nog eventjes en ook de laatste mijlpaal is bereikt: de te metamorfose van het aloude Grand Theatre in vijf theaters is op 7 iber (als het theater officieel wordt geopend) een feit. Dan ook zijn de ;te werkzaamheden (hal en gevelpartij) afgerond en kunnen de filmlief- Ivester Stallone kreeg een enorme ndheid als de bokser Rocky in de tnamige film. Regisseur Norman son is ook beslist geen onbekende, maar aan zijn keiharde toekomst- Rollerball" en de moderne musical us Christ Superstar". Regisseur son maakte de film „F.I.S.T met ester Stallone in de hoofdrol als keiharde vakbondsleider met een voor „zijn" vrachtwagen- iffeurs, allen lid van de met bloed, iten tranen gestichte Federation of state Truckers. Wie nu denkt in instantie opnieuw een truc- ilm voorgeschoteld te krijgen in de n Sam Peckinpah's „Convoy", zit st Gelukkig heeft „F.l S T een soort spanning te bieden en een ns geheel andere kijk op het le- n een vrachtrijder Ook al heeft seur Jewison niet helemaal de (dramatische effekten kunnen ijden, „F.I.S.T is - als men voor- aat aan een vergelijking met de chte Amerikaanse vakbondsleider ly Hoffa - een erg boeiend ge- cte film met tal van voortreffelijke tepunten. waarin de prille jaren de eerste vakbonden in het voor- >gse Amerika treffend worden centueerd in fraaie beelden, it is een duidelijke zaak. dat Nor- Jewison zijn film maakte, geheel spireerd door de Amerikaanse ondsleider Jimmy Hoffa. de toen- ge machtige leider van de Team- Union, de bond van transport ers Hoffa, die „verstrikt" raakte Mafia en tegen wie een aantal ïssen werd gevoerd, werd uit- ilijk veroordeeld tot dertien jaar. Na sar werd hij door Nixon vrijgelaten, root genoegen van de arbeiders. ,hun" Jimmy niet hadden vergeten lem trouw waren gebleven. Dat met de vrijlating van Hoffa uiter- behoorlijk aantal stemmen ize transportarbeiders voor zich is duidelijk. 0 nu en dan bekruipt me het gevoel, lik niets meer te zeggen heb. Dat j eigenlijk al gezegd is wat gezegd ■moeren worden Dagelijkse schrij- 1 worden daar wel vaker mee ge monteerd en je kunt dat best be- duwen als een fikse nachtmerrie, ir van schrijvers en journalisten be- j-n ook tot deze vreemdsoortige ■gorie, wordt verwacht, dat ze ge- Dn blijven schrijven. Vooral aan nahsten wordt niet gevraagd of ze Nijk wel zin hebben om ook maar letter op papier te zetten. Ze moe- ewoon Nou best, hoor. Ik geeft er aag de brui aan. In ben gewoon ening, dat de boog niet altijd ge nen kan zijn. Vorige week ben iker Ie dagen tussen uitgetrokken, 't schrijven zo nu en dan eens on- roken dient te worden met iets ge- anders. Nu ben ik gewoon om mi/n nties (kort of lang) door te brengen 'oorbeeld Frankrijk. De trouwe le- eet dat wel. Zo nu en dan bekruipt Igevoel, datje zo'n onmiskenbare eens moet doorbreken. Daarom ik_ naar België. Inderdaad. •9-i Niet om m'n humor wat op brengen, maarzo maar Voorde nodige variatie. Ik heb me daar Men kon natuurlijk „F.l S T vanuit deze achtergrond gaan bekijken, maar wie dat allemaal geen bal interesseert, zal in deze vakbondsfilm een erg span nend gemaakte „aktie-thrillerkunnen zien. Johnny Kovac is de man, waarin het in deze film om gaat Hij weet zich lang zaam maar zeker van eenvoudige ar beider op te werken in de truckers-vak bond. de Federation of Interstate Truc kers. Vooral in het begin gaat dat met veel strijd gepaard, waarbij de rijke fa brikanten en direkteuren van transport- bearijven geen enkele boodschap heb ben aan zoiets vulgairs als een vak bond. Arbeidsvoorwaarden waren er niet Rechten waren er niet, alleen plichten en bij het minst geringste ver grijp of misverstand stond men op straat In een tijd van steeds toenemen de werkloosheid waren er immers mankrachten genoeg? Kovac (een rol. waarin Sylvester Stallone zich erg goed blijkt thuis te voelen) wordt de geboren leider van het aanvankelijke stelletje onroerend goed. dat veel schreeuwde, maar het niet rechtstreeks op durfde te nemen tegen de machtige bazen. Kovac ontdekt de vakbond en de vakbond hem Hij werpt zich met alle energie in de strijd en met een schier tomeloos fanatisme weet hij zijn collega's mee te krijgen De eerste stakingen breken uit en dat leidt tot een onontkoombare konfrontatie tusser stakers en politie, maar vooral tusser stakers en werkgevers, die hun ogen in het begin nog van verbazing uitwrijven en eigenlijk met een schouderophalen beslissen, dat die kerels door een stel letje harde jongens wel mores geleerd kunnen worden Maar het vuur van de arbeidsstrijd is aangewakkerd en er is geen blussen meer aan De komplete oorlog eindigt in een nederlaag voor de bazen, die nijdig de eerste arbeids- kontrakten ondertekenen en met nauw verholer verbijstering moeten toezien, dat de „makke lammetjes" van weleer zijn veranderd in opvliegende en voor hun rechten opkomende „tijgers" De vakbond is sterk geworden En met die vakbond ook Johnny Kovac kostelijk vermaakt met allerhande za ken, waar ik u nu niet mee zal vermoei en Ik heb daar niet geschreven, alleen maar gelezen. Vlaamse woorden bij voorbeeld. En die klinken zo anders, zo charmanter dan de onze. Echt, u moet er eens op letten. Neem nou eens sim pelweg het woord ..klachtenEen zeurderig, klagerig woord, wees nou eerlijk. We worden er dagelijks mee gekonfronteerd Klachten over buren gerucht, geluidsoverlast, stank, vuil op straat van bepaalde dieren (nee, ik noem dit keer geen namen, want dat levert weer een aantal boze reakties op van hondenliefhebbers), klachten over teveel roken en door teveel roken, klachten over de overheid, die maar niet naar de gewone man wil luisteren, klachten, klachten, klachten Neem nou die Belgen, die Vlamin gen dan wel te verstaan, want de Fran sen hebben hun eigen problemen (Walen noemt men die mensen). Die Vlamingen kennen geen klachten. Welnee. Die houden het gewoon op .betwiste zaken". En ze hebben nog eens een keertje gelijk ook. Want wat wij zo gemakkelijk klachten noemen, kan een ander wel niet als zodanig on dervinden. Er valt over te twisten of een klacht wel een klacht is. Het zijn dus betwiste zaken. Zoals het een betwiste zaak is, of ik in deze rubriek vandaag wel iets wezenlijks heb gezegd Maar als u klachten hebt. juist, wendt u tot het loket ..betwiste zaken". Maar ik zal uw klacht dan betwisten, want ook ik heb zo nu en dan het recht om gewoon niets te doen. Zoals nuen dan is er koffie, hoor :k ergens op de achter grond. Dat komt dan mooi uit Want ik kan geen letter meer op papier krijgen, behalve de onvermijdelijke, V. Sylvester Stallone in „F.I.S.T." van de bekende Amerikaanse regisseur Nor man Jewison. Regisseur Norman Jewison is op z'n sterkst in het eerste deel van deze film. waarin die strijd voor rechten op keihar de wijze wordt uitgevochten Niet aan de onderhandelingstafel, maar op straat. Met de blote vuist, met wapens, maar hoe dan ook met een grote saam horigheid. waartegen de vertwijfelde en hopeloos achter de feiten aanlopende direkteuren in hun hoge direktiekamers niet voldoende afweer hadden. Tref zekere beelden van roerige opstanden, samengebalde en ontploffende agres sie, broeierige vergaderingen, waarin tenslotte de vuist van „F.I.S.T." wordt getoond. Het tweede deel van de film behan delt de groei van de vakbond, de macht ervan aan de onderhandelingstafel en het weggeven van een belangrijk deel van die macht aan de Mafia Een noodsprong weliswaar, maar niet meer ongedaan te maken. Eenmaal in de macht van de Cosa Nostra, blijft de „F.l S T." in de macht van deze on doorzichtige gangster-syndikaten Johnny Kovac wordt - juist door die kontakten met de Mafia - steeds vaker belaagd door een Amenkaanse senator (Rod Steiger), die net als Robert Ken nedy in zijn tijd Jimmy Hoffa, nu Kovac probeert vast te pinnen Het komt tot een hoorzitting, met een uitbarstende climax „F.l S T." is na tuurlijk het geromantiseerde verhaal van Jimmy Hoffa. De overeenkomsten zijn te duidelijk, om dat te ontkennen Vanuit dit oogpunt kun je enige vraag tekens plaatsen bij de wijze waarop Jewison zijn hoofdfiguur eigenlijk tot de laatste meters van de film blijft verdedi gen als een vakbondsleider, die met een hart van goud. niet in de steek ge laten door zijn jongens van de vakbond, ten onder gaat. niet door toedoen van Kovac zelf, maar door de Mafia, die de oorzaak is van alles. Kovac is de vak bondsleider. die in de val van de Mafia is getrapt, maar in feite niets met hen te maken wil hebben en helemaal niet op eigen belang uit i6 Wie de praktijken van vakbondsleiders in Amerika via de krantenberichten in de afgelopen tientallen jaren heeft gevolgd, zal te recht de geplaatste vraagtekens hand haven. Wat niet wegneemt, dat „F.I.S.T." toch een formidabele film blijft, fraai verfilmd met voldoende spanning tot de laatste minuut. Wie de hele affaire Hoffa vergeet, zal zelfs met enige voldoening na afloop de bioscoop verlaten en zich gesterkt voelen in zijn eigen (vakbonds)strijd tegen alle onrecht in de huidige toch zo gecivi liseerde maatschappij, barstensvol sociale voorzieningen met daar naast toch nog steeds het onrecht, dat altijd wel zal blijven bestaan en waartegen telkens weer de geboren arbeiders-leiders in opstand zullen komen. Maar de tijden van de bran dende barricaden en keihard knup pelende werkgevers-benden zijn gelukkig wel voorbij. Voor velen is de strijd veel subtieler geworden. Of het minder moeilijk is geworden, is nog de vraag. (Grand 4, eerste week, 16 jaar). DOODZONDE Eigenlijk doet Doodzonde", de nieuwste speelfilm van de Nederlandse regisseur René van Nie, enigszins den ken aan het hierboven besproken „F.I.S.T.". Niet wat inhoud betreft, inde verste verte niet. ook niet wat uitwerking betreft. Maar wel door het thema, dat toch wel herkenbaar door de flitsende, soms kaleidoscopische. herinneringen boven komt: de arbeidersstrijd der Lim burgse mijnwerkers tegen de onder drukkingen van het groot-kapitaal En dat tegen de achtergrond van een ge meenschap. ingeklemd tussen kapitaal en kerk .Doodzonde" is geen gemak kelijke film. Van Nie. die met zijn „Kind van de Zon" tot zo'n voortreffelijke film is gekomen, heeft het opnieuw gepro beerd met „Doodzonde". Het thema van deze film is niet in de eerste plaats de arbeidersstrijd. dat is een onderdeel. „Doodzonde" gaat over de behoorlijk gefrustreerde acteur (gespeeld door Cor van Rijn), die door allerlei, toch vnj gewone omstandigheden, verstrikt raakt in zijn herinneringen, waardoor alle (verdrongen) frustraties weer bo venkomen in flash-backs. Ik kan niet zeggen, dat ik ..Doodzon de" een goede film vind Want ondanks de waarheden, die Van Nie via de film-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 23