Nederlandsche Middenstandsbank opent op 1 november kantoor in Leusden HOOGSTE SPAARRENTE NU? 8Vi% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Vanaf 1 november a.s. staan de heer M. Quint met zijn medewerkers mej. W. S. de Graaf en de heer R. van Florestein voor u klaar. En indachtig onze slagzin „De NMB denkt met u mee", heeft de NMB ten aanzien van het uitzetten van spaargelden, het openen van rekeningen-courant en deposito's voor vrijwel iedereen een gepaste oplossing. Dit geldt evenzeer voor het verstrekken van leningen in de persoonlijke sfeer, alsmede het verlenen van kredieten aan het bedrijfsleven. Het is mijn overtuiging, dat onze nieuwe vestiging in de fraaie gemeente Leusden, voor zowel bestaande als toekomstige relaties, in een behoefte zal voorzien. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Welkom! ONDERDAG 26 OKTOBER 1978 LEUSDER KRANT 7 Het vestigen van een kantoor in de gemeente Leusden was een wens, die reeds gedurende vele jaren bij ons leefde. De groei van de gemeente gedurende de laatste jaren lag aan deze wens ten grondslag. Gaan wij terug in de geschiedenis van Leusden, dan blijkt uit een oorkonde van Karei de Grote dat er reeds in het jaar 777 sprake is van een nederzetting, welke de naam „Lisiduna" (Leusden) draagt. Eveneens wordt in dit geschrift vermeld, dat een viertal in de omtrek liggende gebieden werd geschonken aan de St. Maartenskerk te Utrecht. De bisschop van Utrecht oefende in deze kontreien de rechtspraak uit, terwijl vanuit het Kasteel Stoutenburg voor de beveiliging werd zorggedragen. Nadat de kerk het wereldlijke gezag overgedragen had, werd in 1528 het bestuur in handen gelegd van Karei V. Reeds in de oudheid was Leusden in planologisch opzicht een grote gemeente. De fraaie toren, gerestaureerd na de 2e wereldoorlog, welke zich bevindt achter Albert's Corner aan de Dodeweg, maakte in de 11e eeuw deel uit van de parochiekerk van Lisiduna. De kerk werd in de eerste helft van de vorige eeuw wegens verval gesloopt, alleen de toren bleef overeind. Thans bestaat de gemeente uit een samenvoeging van diverse oude woongemeenschappen, zoals Stoutenburg, Hamersveld, Bavoort, Achterveld en Leusderbroek. Na deze korte blik in het verleden keren wij terug tot het heden, en wel tot de dag van opening van ons nieuwe kantoor, 1 november a.s. Het is dank bij de bereidheid van de beide heren Van den Berg om, tot de opening van het nieuwe winkelcentrum „Het Hamershof", de bank in de gelegenheid te stellen met een noodgebouw op hun terrein te gaan staan. Ik ben beide heren daar zeer erkentelijk voor. Voor onze cliënten in Leusden en omgeving betekent dit, dat men nu ook in de buurt bij de NMB zijn bankzaken kan regelen. Ofschoon voorlopig nog gewerkt zal worden in een tijdelijke behuizing, hopen wij, dat in onze definitieve vestiging in „Het Hamershof" ons dienstenpakket volledig tot zijn recht zal komen. J. W. EIJSSENS DIREKTEUR KANTOOR AMERSFOORT NMB MR. J. W. M. RADEMAKER Burgemeester van Leusden De groei van Leusden in aantal inwoners en de toeneming van de vestiging van bedrijven van allerlei aard hebben vanzelf sprekend tot gevolg dat ook de banken hun oog op onze plaats laten vallen. Gezond bedrijfsleven en verstandig geldelijk beheer van de huishoudens brengen de noodzaak met zich van een plaatselijk bloeiend bankwezen. Vandaar dat ik de vestiging van een Leusdens kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank graag verwelkom als een belangrijke bijdrage tot de groei en bloei in en van onze gemeente. De NMBdenkt met u mee., uitgaan van cliënt Bent u scholier, student of werkende jongere? Juist gestart in het arbeidsproces, hebt u trouwplannen of bent u al enige tijd gehuwd, werken u en uw vrouw of man allebei of verzorgt de moeder het gezin; hebt u opgroeiende kinderen en denkt u aan een ander huis, of zijn uw kinderen al het huis uit; gaat u misschien binnenkort met pensioen of geniet u al jaren van een welverdiende rust? Vragen, vragen, vragen, waarin de meesten onder ons zich zullen herkennen. Wat heeft dit te maken met een bank, zult u zeggen. „Alles", zegt de NMB, „bij elke specifieke levensfase spelen geldzaken een belangrijke rol, of sterker nog: spelen steeds andere geldzaken een belangrijke rol". Als je dan als bank een dienstenpakket wilt aanbieden, is het niet voldoende een zo fraai mogelijke opzet van die diensten te bedenken, maar moet het dienstenpakket worden afgestemd op de eigen behoeften van de cliënt, die soms hemelsbreed kunnen verschillen, naar gelang je te maken hebt met bijvoorbeeld een jong stel dat z'n eerste huurflatje betrekt of met een gesettled echtpaar, dat z'n schaapjes op het droge heeft. Behoeften Uit onderzoek Is gebleken dat elk van ons die in een bepaalde fase van de levensloop verkeert, andere opvattingen heeft over wat in materiële zin belangrijk is. Zo kan voor een jongere van 16 het toppunt van gelukzaligheid bestaan in een brommer met een hoog stuur, maar een ouder echtpaar kan daarentegen het summum van genot vinden in een weekje volkomen rust op de Veluwe of in die lang begeerde reis naar hun geëmigreerde kinderen. Daarbij komt dat elke levensfase een ander verwachtingspatroon geeft van heden en toekomst. De een spiegelt zich aan het idee van een toekomstige baan, de andere geniet van het heden, terwijl een derde met voldoening terugkijkt naar het verleden Hoe je het ook wendt of keert, bij vrijwel al deze elementen kan geld een beslissende rol spelen, je hebt het, wilt het krijgen of zoekt een goede mogelijkheid om het weg te zetten voor later. De NMB denkt mee Met de wijsheid dat inspelen op de specifieke behoeften van het publiek tot beter op deze wensen afgestemde diensten kan leiden heeft de NMB tot een andere aanpak besloten onder het motto: De NMB denkt met u mee probeert 't. Centraal in deze campagne staat dat elke cliënt een ander behoeftenpatroon bezit op het gebied van geldzaken, waarin betalingsverkeer, sparen, lenen, beleggen en verzekeren een meer of minder sterke nadruk zullen hebben. Het is dan niet verstandig om uitgebreid reklame te maken voor het openen van een spaarrekening bij dat deel van het publiek dat er juist behoefte aan heeft een lening te kunnen afsluiten, maar moet daarentegen gezorgd worden voor een reeks van bijv spaar- leningsmogelljkheden die aan de specifieke wensen tegemoet komen. Welke zijn dat zoal? Sparen doe je op een spaarrekening, dat is bekend. Bij de NMB echter werd ervan uitgegaan dat iemand weliswaar wil sparen, maar er misschien alleen toe kan komen als hij zichzelf dwingt elke maand een vast bedrag in te leggen. En dus werd de NMB spaarautomaat gecreëerd, waarbij een eenmalige opdracht voldoende is om elke maand het saldo op de spaarrekening te laten groeien. De ene maand wat extra over, de andere maand wat tekort? Geen nood, de NMB heeft ook de variabele spaarautomaat: elke maand wordt alleen overgeboekt wat erop een bepaalde datum nog aan saldo over was op de privérekenlng. Dat kan dus veel zijn of helemaal niets. Wat voor soort spaarrekening? Sommige mensen hebben in hun linnenkast jarenlang een spaarbankboekje liggen dat de laagste rente geeft. Waarom uzelf tekort gedaan? De NMB ontwikkelde liefst 14 verschillende spaarvormen die allemaal een oplossing geven van specifieke wensen, waarbij een zo hoog mogelijke rente gekozen kan worden. Denk aan het vastzetten voor langere tijd, of het kiezen voor een langere looptijd en het bedrag kunnen opnemen bij aankoop van een eigen huis, of voor een hoge rente terwijl toch dagelijks over het saldo beschikt kan worden Lenen. Maar ook de andere zijde van de balans, het lenen, moet precies aan de wensen tegemoet komen. Sommige mensen hebben een hekel aan sparen en lenen liefst zoveel mogelijk. Ook dan kan de vórm van lenen erg belangrijk zijn. Een wat minder zorgvuldige rekenaar wil extra ruimte op de privé- rekening om „rood" te kunnen staan als dat zo uitkomt, een ander zweert bij de persoonlijke lening of huurkoop. En dan de woning: menig huiseigenaar droomt van verbouwing of verfraaiing en wil een open haard, een nieuwe keuken, parket, kortom: behoeften en nog eens behoeften. De NMB denkt daarbij mee en wijst op het woningkrediet als doeltreffende financierlngsvorm. En wat dacht u van het kopen van een eigen huis. waarbij een woninghypotheek een lang gekoesterde droom in vervulling kan laten gaan? Sparen en lenen slaan in deze opzet op het financieren van toekomstige of onmiddellijke bestedingen, waarop de NMB een passend antwoord heeft Er zijn echter nog meer zaken dan het koopgedrag. De mens wil zichzelf beschermen tegen risico's die financieel niet zelf gedragen kunnen worden. Het spreekt voor zich dat de risico's waartegen men zich wil verzekeren eveneens zullen verschillen naarmate men in andere levensfasen verkeert. Uitgangspunt is bij de NMB dat elke verzekering voor de cliënt, die deze wil afsluiten, een gewichtige zaak is waarbij een goed advies op prijs wordt gesteld. Het bespreken van de lijst van diensten die een bank als de NMB aanbiedt aan de cliënten zou in het kader van dit artikel te ver voeren Denk bijv. aan de vele beleggingsvormen die er nog meer bestaan dan alleen het sparen, of aan gemakkelijke betalingswijzen, zoals het betalen per gegarandeerde betaal-of Eurocheque waardoor u altijd voldoende „contant" geld op zak kunt hebben, een safeloket dat bescherming biedt tegen grijpgrage vingers, enz. enz. Het grote „meedenk-boek" Het klinkt wel aardig om een dienstenpakket samen te stellen waarmee getracht is zo goed mogelijk aan te sluiten bij de specifieke wensen van elke afzonderlijke cliënt, maar het is vervolgens zaak om dit „denkwerk" onder de aandacht van het publiek te brengen. Daarom werd besloten tot het vervaardigen van het grote „meedenk- boek" en dat ter inzage te leggen In de hal van elk NMB-kantoor Het boek is gericht naar elke fase waarin een mens zich In zijn levensloop kan bevinden: de eerste baan of studie, een jong gezin, enz. Bladert u door het boek dan zult u zichzelf herkennen in een van de afgebeelde fasen of gebeurtenissen. Daarbij geeft het boek onmiddellijk de verwijzing naar de NMB- diensten die voor u op dat moment van belang zullen zijn. Een bankdienst kan echter gecompliceerder in elkaar zitten dan gedacht wordt en misschien wilt u eerst een aantal vragen stellen. Welnu, elke afzonderlijke bankdienst wordt beschreven aan de hand van een aantal vragen en antwoorden En mocht u toch nog vragen hebben dan kunt u daarmee terecht aan de balie waar men voor het gemak een kleiner exemplaar van het boek beschikbaar heeft en samen met de cliënt de problemen uit de weg kan ruimen, want vragen staat toch vrij? Oe zakenman Het is natuurlijk fraai een dienstenpakket af te stemmen op de geldzaken waarmee iedereen als privé- persoon te maken kan krijgen, maar de zakenman heeft andere dingen aan het hoofd dan de levensfasen. Hij denkt aan krediet, export, assurantiën en het gebruik maken van computer-service, om maar een greep te doen. Zakelijke problemen vereisen echter vaak een zakelijk gesprek. De NMB heeft specialisten in huis voor dit soort zakelijke bankdiensten. Op de kantoren staat dan ook aangegeven welke medewerker specialist is op welk terrein, zodat de zakenman wiens pad dat van de bank kruist direkt op de betreffende deskundige een beroep kan doen. Zo is de NMB de bank geworden die allereerst meedenkt met de cliënt particuliere of zakelijke relaties, om vervolgens samen de juiste oplossing te vinden. U wordt dan ook uitgenodigd het eens te proberen. U bent welkom. M CWin' Mej W S. de Graaf R vanf:<°res,eln Leusden, Hamersveldseweg 58 Telefoon: 033-43674 Postbus: 142 Postgiro: 28860 Openingstijden: 09.00-16.00 uur Vrijdagavond: 19.00 20.00 uur Als ondernemer ben ik blij mei iedere ondernemer welke zich in Leusden vestigt. Of het nu winkels zijn of andere instellingen, zoals banken, dat maakt geen verschil, als het de service voor de Leusder consument maar vergroot. Uw NMB-vestiging in Leusden is dus ook weer een aanwinst. Ik twijfel er dan ook niet aan dat u zult slagen en wens het bestuur en de directie veel succes in Leusden-C. J. C. M. LIESHOUT Voorztler. Kon Ned Ond Verbond aid Leusden

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7