amenwerking bij rampenbestrijding is nog vatbaar voor verbeteringen loeg Haaien 2 wint van gevreesde Forellen 1 Antilopen vanti-dames ekeren verder Leusden verloor Oefening in Hoevelaken van brandweer, politie, EHBO, Rode Kruis en GG en GD Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 maar heeft desondanks nog een re delijke kans om zich t.z.t. in de 2e klasse te kunnen handhaven. De degradatie-situatie is zo, dat de dra ger van de rode lantaarn automa tisch een stapje terug moet en num mer 9 een beslissingswedstrijd moet spelen tegen nummer 9 van afdeling F. De verliezer van dat duel aaat ook terug naar de 3e klasse. Dames 1 (dat niet kan degraderen uit de 4e klasse) verloor kansloos in Maarssen. Dames (4e klasse F) Uitslagen 15 oktober: Weesp-Baarn 2-3 Leusden-Barneveld 0-6 Soest-Loenen 7-0 Maarssen-Muiderberg 4-1 Ranglijst per 15 oktober: Baam 7 14 44- 7 Maarssen 6 10 16- 4 Soest 7 10 29-27 Barneveld 6 6 21-20 Muiderberg 6 5 7-12 Weesp 7 4 16-17 Leusden 6 3 4-30 Loenen 7 0 0-40 Programma 29 oktober: (tussen haakjes uitslagen 1 e ronde) Weesp-Leusden (7-1) Soest-Maarssen (0—1 Baarn-Barnevel (8—2) Loener>-Muiderberg (0-2) De uitwedstrijd tegen Muiderberg (dat maar 1 punt méér heeft) zou een kans op de winst voor de MHCL-dames kunnen zijn. ware het niet, dat destijds in Leusden 1-7 op het wedstrijdfor- mulier ingevuld moest worden. Toch zit er nog wel een mogelijkheid op een eervol resultaat Heren (2e klasse E) Uitslagen 22 oktober: Doetinchem-Apeldoorn 0-2 Drienerlo-Goor 2-0 Arnhem-Leusden 2-1 Quick-Pr. Wilhelmina 2-3 Ares-Deventer afgel. Ranglijst per 22 oktober: Apeldoorn 7 13 16- 3 Deventer 6 10 15- 6 Arnhem 7 9 15- 6 Drienerlo 7 8 6- 7 Doetinchem 7 7 9-10 A res 6 5 6- 8 PW 7 5 6- 6 Leusden 7 5 8-16 Quick 7 4 10-19 Goor 7 2 6-16 Programma 29 oktober: Deventer-Drienerlo Arnhem-Doetinchem Quick-Apeldoorn Ares-Goor Pr. Wilhelmina-Leusden Op papier moet Leusden in staat geacht worden tegen PW minimaal ge lijk te spelen, maar wie weet. wat een beetje geluk en de ervaring van de Leusdenaren nog doet. Met een (niet onmogelijke) zege komt Heren 1 wel stevig in de middenmoot terecht. Rob Geutjes en Pieter Kraaykamp hadden voor de zoveelste keer in dit seizoen succes met een vooraf inge studeerde vrije bal en Kraaykamp kon gemakkelijk scoren. Via een strafworp bracht Rob Geutjes even later de stand op 2-0. Oosterpark kwam terug tot 2-1 Frans ter Maten bezorgde zijn ploeg met een afstandstreffer een grotere voorsprong. De derde aanval had geen moeite om mooie kansen te creëren, maar jammer genoeg wist men deze niet te benutten Vooral Gert Nieuwenhuis had pech en zag verschillende keren de bal weer uit de korf draaien. Toch werd het via Frouk Geutjes uiteindelijk 4-2. De Oosterparkers konden vlak voor rust nog op 4-3 komen. In de tweede helft wist Rob Geutjes met een afstandsschot de voorsprong opnieuw te vergroten Oosterpark zag verder geen kans meer om doelpunten te maken. Dit was ook een verdienste van de sterk spelende leusdense ver dediging. die keer op keer de aanvallen onderbrak. Een schot van Yolanda Ver steeg en één op de valreep van Mauke Costa zorgden verder voor een ver diende 7-3 Antilopenwinst werd. Bij de brand aangekomen werden de „persluchtmensen" meteen naar binnen gestuurd omgewonden te halen. GOED GESPEELD De gewonden werden ook ditmaal weer gespeeld door mensen van de Lo- tusgroep uit Utrecht en Nijkerk. Zij speelden op verbluffende wijze hun rol. Gillende moeders op zoek naar hun kind, vrouwen schreeuwend naar hun man, het werd schitterend gespeeld. De brandweermensen hadden hun handen vol om iedereen naar buiten te krijgen. In groepjes van twee opererend moesten zij de gewonden redden en overgeven aan de mensen van de EH BO, afdeling Hoevelaken Achter elkaar werden de gewonden aangevoerd, er leek geen einde aan te komen. Sommige gewonden werden op een rolstoel of een kar naar buiten gere den. Hoe inspannend het reddingswerk wel was blijkt wel uit het feit dat een van de redders zich stond te verfrissen aan de brandweerslang, en de bezwete kop pen spraken boekdelen. GEKKENHUIS Het oogverslag van een van de brandweer mensen: „Als je binnenkomt weet je niet waar je heen moet. Overal zie je ze liggen. En dan nog al die hysterische mensen die aan je lopen te trekken om toch maar vooral mee te komen om een bekende, die gewond is op te halen. Het is werke lijk een gekkenhuis" COMMUNICATIEFOUT De gewonden die uit het „branden de" gebouw waren gehaald werden overgegeven aan de ijverige EHBO mensen. Hier werden de gewonden verder behandeld en afgevoerd. De pa tiënten werden vervoerd naar de ge- meentewerf waar een „gewondennest" was ingericht. Op deze plaats zou ook LEUSDEN/CENTRUM - Antilopen wisselt slechte uitwedstrijden steevast af met goede thuiswedstrij den. Afgelopen zaterdag kwam de goed gemotiveerde Leusdense ploeg dan ook weer goed voor de dag op het Burg. Buiningpark. De eerste aanval van Antilopen was dl- reet gevaarlijk. Eindelijk kon worden begonnen aan de finale tegen Unicornus uit Spaken burg Trainer Bakker had inmiddels de gang van zaken in de parallelpoule grondig bespioneerd en was daar ken nelijk veel wijzer van geworden. Ondanks de vermoeiende voorge schiedenis werd de beslissende wed strijd door de Avanti's gewonnen. Het voor de Achterveldse dames zo suc cesvolle tournooi wordt voortgezet op 24 februari van het volgende jaar met een driekamp tussen de winnaars van de voorronden in Lelystad. Bussum en Harderwijk. Avanti bekert voorlopige dus verder. LEUSDEN/CENTRUM - Het MHCL-herenteam heeft met de one ven goal van het veel hoger op de ranglijst staande Arnhem verloren. Burgemeester Hoekstra, Vermeer en Rademaker. Zorgelijk, zoals het hoort. ysterische" slachtoffers. HOEVELAKEN - Een mtal doden en meer dan chtig zwaar- en lichtgewon- in. Dat was de trieste balans lals die werd opgemaakt idat de brand bestreden is. Het verslag van een ramp. elukkig is dat het niet ge worden, want het betreft hier een oefening van brand weer, politie, EHBO, Rode Kruis en G.G.D. Een oefening die ditmaal gehouden werd in en om de Beco in Hoevelaken. Er werd gesuggereerd dat een bezoeker een sigaret had laten vallen op een bankstel waar door een enorme brand was ontstaan in de toonzaal. Daar er net een beurs gehouden werd in de zaal was het aantal gewonden hoog. De eerste alamering was om streeks half acht voor de Hoevelakense brandweer. Aangekomen op het ramp- terrein bleek al gauw, dat er sprake was van een „grote calamiteit" en werd snel de hulp van nabuurgemeenten ingeroe pen. Zwartebroek, Nijkerk, Leusden, Hooglanderveen, Bunschoten, Soester- berg en de grote crashtender uit Amersfoort werden naar het ramp- terrein geroepen. Iedere eenheid moest zich melden bij het gemeentehuis, vanwaar hij onder politiebegeleiding verder geloodst Improvisatie bij gewondenvervoer. schoot Jos Hodde (een speler overge komen van het opgeheven Larsheim uit Leersum) in het doel van de Forellen. Daarmee kwam de stand op 6-5 voor de Haaien. Jos maakte nog even waar dat boksen niet mag. want hij moest er hier voor wel uit. Gelukkig schoot een Forel tegen de lat en daarna speelden de Haaien op bal bezit, tot het einde van de wedstrijd daar was. De Haaien hadden 14 oktober ook al gespeeld tegen Aquarijn 2. Deze wedstrijd werd ruim gewonnen met 21-3 zodat de Haaien nu dus 4 pun ten uit twee wedstrijden heeft. de Rode Kruis groep uit Nijkerk assiste ren, maar door een communicatiefout liep dit verkeerd. Nadat de „gewonden" verzorgd en de „doden" geborgen waren kwamen alle hulpverleners voor een nabespre king bijeen in een van de zalen van de Beco. Als eerster spreker kwam naar voren burgemeester Hoekstra die alle aanwe zigen hartelijk dankte voor hun inzet. Verder gaf hij een indruk hoe hij de oefening beleefd had. De heer Borger, commandant Brand weer Amersfoort en voorzitter van de werkgroep Bundeling en Regionalise ring hulpverlening in Eemland, vond dat alles niet helemaal vlekkeloos ver lopen was maar dat de verschillende di- ciplines toch wel weer dichter bij elkaar waren gekomen. Hij concludeerde dat samenwerking voor dergelijke calami teiten toch de enige juiste weg was. - COMMANDOWAGEN De heer Fontein, commandant Brand weer Hoevelaken, gaf een indruk van het werken met de ingezette com- mando/verbindings wagen. Deze wa gen deed dienst als coördinatie wagen voor alle ingezette eenheden. „Het ne men van beslissingen van hieruit ging snel maar het was moeilijk om een to tale indruk van het rampenterrein te krijgen. Het was niet geheel duidelijk wat er wel en niet gebeurde". Hierna spraken nog de heer van Bon zei en de heer Sannels over het werk van respectievelijk GGD en politie tij dens deze oefening. Algehele conclusie was dat er toch weer een stap dichter naar de samenwerking gedaan was maar dat er toch nog wel gesleuteld moet worden. LYSTAD - Zaterdag werden 'n Bussum, Harderwijk en Le- 'd voorronden voor dames- "s om de Nevobo-volleybal- r gehouden. In Lelystad be- de het Achterveldse Avanti tot ^Ineemsters. Om op tijd aan de ltr'jden te kunnen beginnen 1 trainer A.G.R. Bakker met zijn is al om 7.30 uur uit Achterveld *«ken. Aan de voorronde zou en deelgenomen door promo ter Pugna uit Lelystad, Hui- "Almere (1e klassers) en het in klasse spelende Avanti. Al- had zich echter teruggetrok- *°dat het een driekamp is ge worden, met zo op het oog weinig kansen voor Avanti. Om 9 00 uur begonnen de Achter veldse dames aan de eerste wedstrijd tegen Pugna, die in 1-1 eindigde Om kwart over elf was Huizen de tegenpartij en dat treffen werd een 2-0 zege voor de Bakker-girls. Huizen en Pugna speelden onderling gelijk, zodat de Avanti's kanp poulewinaars zijn gewor den De kruisfinale tegen de winaars van de andere poule begon drie uur later! Die lange tussentijd was (even als het zeer vroege vertrek) zeer ver moeiend en eigenlijk een schoonheids foutje in de overigens goede organisa tie. EUSDEN - Afgelopen zaterdag telde Haaien 2 tegen het enigszins reeste Forellen 1Dat deze vrees geheel ongegrond was, bleek tijdens de. zeer het aanzien rd zijnde, wedstrijd die in Leus- gespeeld werd. jdens de eerste periode bleek dat laaien erg goed moesten oppas- omdat enkele spelers van de Forellen uit Rhenen erg handig wa ren met de bal. Een man-meer-situatie voor de Haaien werd niet benut door deze, de tegenpartij verdedigde erg goed. Nadat André v. Harten eruit was gezet voor 1 minuut scoorden de Forellen wél Karei Venema maakte hierna een tegen doelpunt zodat na 5 minuten spelen de stand 1-1 was Periode twee begon met een goede uitval van Robert-Jan Mohlmann, maar een doelpunt kwam er nét niet van. Verdedigend waren de Haaien erg slecht bezig in deze periode zodat de Forellen al gauw tot 1-2 kwamen. Een snel genomen vrije worp bracht de stand op 2-2 Nadat Gerard van Gils in de derde periode eruit was gestuurd (en de Fo rellen niet scoorden) had Gerard zoveel energie opgedaan, dat hij na zijn straf tijd een doelpunt zette. Ook keeper Bart Wanrooy kreeg de geest en verrichtte schitterend keep- werk. maar de spelers waren een beetje klunzerig aan het verdedigen (erg klun- zerig) zodat de Forellen kwamen tot 3-5. De vierde periode werd dan ook be gonnen met de gedachte dat deze wed strijd verloren was. Niets bleek minder waar André v Harten's doelpunt kwam juist op tijd. want alle spelers gingen er nog even tegenaan. Dat het wedstrijd beeld een rauwe indruk gaf valt wel te verwachten, maar dat is dan waterpolo. Carel Venema scoorde nog eenmaal Daarna, in een man-meer-situatie

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9