Maar weinig kans op samenwerkingsschool SUNDERMAN: „HET NODIGE GEMIST IN 'T VERLEDEN" LEERPLAN, SCHAAR EN NOTULEN SCHRIJVEN Bij school De Wegwijzer leerkracht op nominatie om straks af te vloeien? Vijf nieuwe Haaienrecords Impala-heren wonnen handbal-derby: 18-14 ALTERNATIEF: AANVRAAG DOOR GEMEENTE ZELF Schoolraad verontrust door terugloop leerlingen Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 ONDERWIJS (Van één onder redakteuren) LEUSDEN - De Schoolraad Leus den zal In een brief het gemeentebe stuur In overweging geven om zélf bij de desbetreffende Instanties een aanvraag In te dienen voor een sa menwerkingsschool voor voortge zet onderwijs In Leusden. Die aan vraag zou kunnen worden Ingediend op grond van artikel 61 van de ge meentewet. Aanleiding tot het schrijven van de brief, waartoe af gelopen donderdag tijdens de In de raadszaal gehouden vergadering van de Schoolraad besloten werd, vormde bij de Stichting tot oprich ting van een samenwerkingsschool voor voortgezet onderwijs te Leus den Ingewonnen Informatie, waaruit bleek, dat er weinig kansen zijn voor realisatie van een dergelijke school vla de VBNS, de Vereniging Bijzon der Neutrale Scholen, waaronder de Leusdense stichting als particulier Initiatief ressorteert. Het voorstel van de VBNS om stichting van de school op te nemen In het definitieve deelplan voor jaren 1979-1980-1981 werd namelijk door het ministerie niet overgenomen. De enige kans op snelle realisatie van een vorm van voortgezet onder wijs in Leusden lijkt te zijn de over plaatsing c.q. dependance-vorming van een bestaande school In Amersfoort. Maar, en dat werd tij dens de vergadering van de Schoolraad duidelijk gesteld, de grote vraag is dan met name: van welke richting. Als mogelijk alter natief werd een aanvraag door de gemeente zélf gezien. Namens de Schoolraad had sec retaresse mevrouw T van der Graft onlangs kontakt met Mari|ke van Heij- gen. secretaresse van de Stichting tot oprichting van een samenwerkings school voor voortgezel onderwijs te Leusden Laatstgenoemde deelde bij die gelegenheid mee. dal de Vereniging Bijzonder Neutrale Scholen op dit mo ment weinig mogelijkheden ziet voor snelle verwezenlijking van de plannen van de stichting De ..haalbaarheid" is zeer gering, gezien het feit dat de scholencapaciteit voor voortgezet on derwijs per regio wordt bezien en Amersfoort en omstreken (gezien ook de vergrijzing en de gezinsverdunning) al ruimschoots van scholen voor voort gezet onderwijs is voorzien. De aflo pende conjunctuur heeft bovendien voor een klimaat gezorgd, waarin het moeilijk is meer dan hel hoognodige van de grond te krijgen (ter illustratie ten school voor voortgezet onderwijs. Het gemeentebestuur heeft zich wel iswaar voor een samenwerkingsschool uitgesproken en de ouders zouden - ongeacht hun levensovertuiging -in het algemeen ook voor een dergelijke sa menwerkingsschool zijn, schoolbestu ren - voor zover confessioneel - zijn min of meer tegen. Om uit de impasse te komen zou, volgens de Schoolraad, het alternatief kunnen zijn, dat de gemeente - daarme tevens handelend in overstemming met het eerder genomen raadsbesluit ten aanzien van deze materie - zelf een aanvraag indient. Wethouder Van Woudenberg: ,,Na de begrotingsver gadering wil ik met de technische on derwijscommissie trachten de hele zaak te activeren". Overwogen zal dan ook worden om, waarop de Schoolraad nogal aandrong, als gemeente in ieder geval lid te wor den van het COGVO, de overkoepe lende organisatie voor openbaar voort- voerd- ,,Er is in het verleden het nodige gemist. In de toekomst is dat gemiste al niet meer in te halen". Hij wees in dit verband naar Amersfoort, waar volgens hem het onderwijs goed behartigd werd en wordt, met als gevolg dat daar nu een veelheid is aan goede scholen met uitstekende outillages. Nog is het voor Leusden niet te laat. zo was uit de woorden van Sunderman op te maken, als maar alert gereageerd wordt. Met name op het gebied van middelbaar en hoger beroepsonderwijs zei hij voor Leusden nog kansen te zien. Sunderman: „Een actief onderwijs beleid is noodzakelijk". Wethouder Van Woudenberg inhakend op die uit spraak: „Ik zal me daar de komende vier jaar voor inzetten, al zal het gezien de bezuinigingen bij de landelijke over heid en de houding dientengevolge mi nister en staatssecretaris minder ge makkelijk zijn om zaken tot stand te brengen. Met raad en commissie wil ik echter tot een bepaald beleid komen. per brief te vragen een overzicht te maken waarin duidelijk wordt, hoeveel schdölveriaters in de laatste jaren naar het voortgezet onderwijs zijn gegaan Ten aanzien van de kwestie be heersvormen openbaar onderwijs werd opgemerkt, dat er kontakt is geweest met het gemeentebestuur en dat over de materie door de wethouder een soort praatstuk zal worden opgesteld. roepskracht in dienst van de 0< wijs Advies Dienst. Heldingen: hebben de kwaliteit dan bet handen". Wethouder Van Woi berg kondigde aan, dat het ho het wat rond de logopedische verwerkt zal worden In de 0i wijsnota 1979. De volgende vergaoering vii Schoolraad werd bepaald op derdag 16 november. LOGOPEDISTE Sprekend over de wijze van finan ciering van logopedistische hulp ten behoeve van de schoolgaande jeugd merkte Schoolraadvoorzltter Hels- dlngen op, dat een eigen logopediste de voorkeur verdient boven een - zoals In het verleden - be- van de huidige situatie: toezeggingen gedaan in het vorige deelplan van het ministerie zijn nog niet allemaal gereali seerd, hoewel dat al gebeurd had moeten zijn). Een derde aspect is dan nog het feit, dat binnen de gemeente Leusden zelt nog allerminst eenstemmigheid heerst over de aard van de eventueel te stich gezet onderwijs, om daardoor in ieder geval steeds voorzien te worden van de meest recente informaties op het ge bied van het voortgezet onderwijs. De heer Sunderman van de School raad maakte het gemeentebestuur het verwijt in het verleden een weinig slag- vaardia onderwijsbeleid te hebben ge Als het straks allemaal op niks uitloopt, heeft de wethouder zich in ieder geval ingezet". OVERZICHT Tijdens de vergadering werd beslo ten dé hoofden van openbare scholen (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN-Ja, wat was het nou? De één sprak van een leerplan, de ander van een schoolwerkplan. Op dat laatste werd het donderdag avond door de leden van de Schoolraad maar gehouden nadat secretaresse mevr. Van der Graft had laten weten de door de basis school De Hobbit Ingeleverde bun del paperassen „te dik" te vinden voor een leerplan. En, leerplan of schoolplan, een commissie diende ter vergadering tóch te worden be noemd om straks over de inhoud van de Hobbit-bundel te kunnen oordelen. Schoolraadslid Sunderman wilde ter vergadering wel eens weten, hoe het op de scholen is gesteld met eerste hulp bij ongelukken. Zijn er bepalingen waaruit blijkt dat op iedere school in ieder geval op z'n minst één gediplomeerde EHBO-er aanwezig dient te zijn? De heer Vermeulen: „Het heb ben van zo'n diploma is geen ver eiste bij een aanstelling, evenmin het hebben van een zwemdiploma, ook al draag /e ti/dens het school zwemmen de verantwoording over de jongens en meisjes die zich in het water bevinden". Verplichting of niet, Sunderman zei het wenstelijk te achten als per school eens werd nagegaan hoe het met de hulpverlening bij onge lukjes is gesteld. Sunderman: „En laat men in ieder geval de EHBO- trommeltjes eens inspectere Meestal ontbreekt daar nameli/k j schaar in". Mevrouw Bakker-Frauenfeldi die tijdens de vorige vergaderti voor de laatste maat als notulis optrad, zal alsnog met een prese tje worden bedacht. In haar laats notulen schreef ze onder het kop „Afscheid van de heer Rohde" o, „Veel dank met drank (een lit wijn). Ook dank (zonder drart jammer, jammer, maar helaas) vot mevrouw Bakker, die niet meer a notuliste voor de SR kan optreden Secretaresse mevrouw Van dt Graft ter vergadering: „We make het met mevrouw Bakker alsno goed: we hadden haar hier var, avond namelijk nog verwacht". Het niet meer als notuliste kunnet optreden van mevrouw Bakker ste Vc de Schoolraad overigens voor 0 nodige problemen. Getracht ze worden iemand van een der oudet II commissies hiervoor in te schake len. Helemaal voor niets a ei niemandal hoeft dat notuleren niet jo er wordt een vergoeding gegevei ei van f 35,- per vergadering. - Iir It! (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Wethouder Van Woudenberg van onderwijs kondig de afgelopen donderdag tijdens de vergadering van de Schoolraad In de raadszaal aan, op korte termijn met zoveel mogelijk deskundigen te wil len bezien, wat er voor de openbare lagere basisschool De Wegwijzer gedaan kan worden, nu het er op nieuw uitziet, dat het aantal leerlin gen het volgende schooljaar nog geringer zal zijn dan het aantal van nu, en mogelijkerwijs als gevolg daarvan straks met een onderwijzer of onderwijzeres minder zal moeten worden volstaan. Tijdens de vergadering vroeg de wethouder alvast aan de Schoolraad om over de kwestie na te denken. Op voorstel van Schoolraadslld De Kruyf zal voorts aan de hoofden van de openbare basisscholen worden gevraagd zich op de situatie op de school aan de Blezenkamp te bezin nen. „Als ik de cijfers goed bekijk", aldus de heer Vermeulen van de Schoolraad, „staat er bij De Wegwijzer een leerkracht op de nominatie om af te vloeien". De cijfers waarop hij zijn uit spraak baseerde, waren te vinden in de aan de Schoolraad verstrekte tel- datumgegevens, waaruit af te lezen was. hoe het zit met het aantal kleuter scholen De Wegwijzer, thans bevolkt door 123 leerlingen, heeft 29 jongens en meisjes in klas zes, waarvoor, als ze volgend jaar de school hebben verla ting, naar verwachting slechts 17 nieuwe leerlingen in klas 1 in de plaats zullen komen (17 jongens en meisjes, die nu nog op de kleuterschool De Wip- Wap zitten). Het totaal aantal leerlingen zal op grond van deze gegevens het volgend schooljaar voor De Wegwijzer rond de 111 komen te liggen. Volgens de te hanteren leerlingenschaal (bepalingen ten aanzien van de verhouding aantal leerkrachten - aantal leerlingen) slechts voldoende voor het in dienst hebben van vier leerkrachten „ZORGELIJK" De heer Lakeman van de afdeling onderwijs, sprekend over de Weg- wijzer-school waaraan momenteel vijf leerkrachten zijn verbonden: „Als de school terug moet naar vier klassen Is dat een zorgelijke zaak". Overigens stelde hl), dat niet de si tuatie van nü, maar die van augustus volgend jaar bepalend zal zijn. Wethouder Van Woudenberg zei het nog te vroeg te vinden om al te zinspelen op een mogelijke inkrim ping van het aantal onderwijsgeven den. Als motivatie daarvoor zei hij: ,,De teldatumgegevens geven de kwestie getalsmatig aan. We moeten ons echter realiseren dat achter die cijfertjes belangen van mensen schuilgaan". In dit kader zegde hij toe haast te betrachten met het zoeken naar mo gelijke oplossingen. Ook over deze aangelegenheid zal de komende on derwijsnota, volgens hem, houvast moeten geven. DESKUNDIGEN Voorzitter Helsdingen van de Schoolraad merkte op niet voor het eerst met het probleem van teruglo pende leerlingenaantallen gecon fronteerd te zijn. Hij zei nu weieens een gesprek op korte termijn hierover te willen, temeer, daar naar zijn zeggen de vorige wethouder van onderwijs, de heer Van Zandbrink. destijds al had toegezegd zich de problemen bewust te zijn en de zaakje zullen bestuderen. Mevrouw Van der Graft ried wethouder Van Woudenberg aan, ook deskundi gen van buiten om advies te vragen. GLIJDEN Als inderdaad een onderwijzer of on derwijzeres zou moeten afvloeien, houdt dat in, dat er klassen gecom bineerd moeten worden. De heer Sun derman van de Schoolraad: „Als je klassen gaat combineren, ben je aan het alglijden. Als De Wegwijzer een vierklassige school zou worden, kan dat glijden weieens heel hard gaan. Ouders zien namelijk geen reclame in gecom bineerde klassen". De heer Lakeman haakte hierop in, door te stellen, dat het al dan niet combineren van klassen niets te maken hoeft te hebben met de kwaliteit van het onderwijs. Lakeman: „Er zijn zelfs ouders in Leusden die vanwege het goede onderwijs dat er gegeven wordt, hun kinderen naar Achterveld laten gaan, naar een school met gecombineerde klassen". Voorzitter Helsdingen: „Hoe het ook zij, het combineren van klassen kan een nadelig effect hebben en in dat geval ziet de toekomst voor De Wegwijzer er nog somberder uit" Ook hij zei zich af te vragen hoe het getij voor De Wegwijzer te keren is. VERNIELING PERSONEN AUTO Vrijdag 20 oktober deed een inwoner van Leusden-centrum aangifte van een vernieling van een personenauto in Leusden-centrum. Deze auto stond geparkeerd in een schuur aan de Mid den Krakhorst Voor- en achterlichten en enkele bedieningsknopjes van het dashboard werden vernield. Dit moet enkele dagen tevoren zijn gebeurd, toen de eigenaar van de auto, de heer D.J.B uit Leusden, enkele jon gens van ongeveer zeventien jaar zag weglopen. De auto werd ernstig beschadigd. de verkeersbngadiers in Leusden om de kinderen in het snelverkeer veilig te doen oversteken. Donderdag 26 oktober deden twee Leusdense inwoonsters, tezamen met een getuige, er bij de Politie aangifte van dat er andermaal een overtreding was gepleegd ten aanzien van het funktioneren der verkeersbrigadiers. Op de Noorderinslag ter hoogte van de Wieleckerwijk werden om 11.45 uur de kinderen de verkeersweg overgezet door de verkeersbrigadiers. Vanuit de richting Amersfoort nader de een Leusdense automobiliste, die zonder snelheid te verminderen het verkeersteken van de brigadier ne geerde en doorreed. Er zal tegen deze vrouw proces-verbaal worden opge maakt. De politie heeft in de groenstro van de wijk Groenhouten gesp ,1, naar mogelijke resten of aanduidir n van het gebruik van vergif, maar t ,h niets kunnen vinden. DRIE GEWONDEN ch gr GEVONDEN GOEDEREN MILITAIRE AANRIJDING VEENENDAAL - Met deelname van de Zwemclub Zeist, de Otters uit Bussum, de Veenendaalse Zwem club, AZ PC uit Amersfoort en de Haaien werd zaterdag in het Vallei- bad te Veenendaal deel II van Onder Toppers A gezwommen. Maaike Snijder bracht haar tijd op de 100 m schoolstag van 1.26.1 terug tot 1.25.7 en dat betekende In één klap drie nieuwe clubrecords en wel voor meisjes 0/14, voor meis|es o/16 en voor dames. Tonny Wesseloo ver beterde het clubrecord 50 m vlinder slag voor jongens 0/10 tot 41.6 (42.4) en Karina van Holst Pellekaan deed hetzelfde op de 100 m vrije slag voor meisjes o/12 in 1.10.6 (was 1.11.2). De Leusdense resultaten, met bij tijdsverbetering de oude beste tijd tussen haakjes, waren: 100 m vrije slag onder 10 jaar: GondadeKruif (1 46.3) 1.45 3 Erica Exterkate 1 40 0 Pim Rijswijk 1.41.1 (3) Tonny Wesseloo 1.25.0 100 m rugslag onder 12 jaar: (1) Karina van Holst Pellekaan 1.21.7 (3) Rita de Kruit (1.26 5) 1 26.2 Matijn van Went 1.30.0 Hendrikjan Rinkel 1.30.0 100 m schoolslag onder 14 jaar: Bianca Wesseloo 1.42.9 (1) Maaike Snijder 1.28.0 (1) Harold Kuist (1.32.1) 1.27.9 200 m wisselslag onder 16 jaar: Marriétte Leusink (2.57.5) 2.55.4 Carolien Leijdes 2.57 8 Geriach Jacobs 2 45.2 100 m schoolslag dames/heren: (1Maaike Snijder 1.25.7 Monique Fieseler 1.33.4 Thijs Noordewierl .24.4(2) Frank v. d. Hurk 1.19.2 50 m vlinderslag onder 10 jaar: (2) Gonda de Kruif (52.4) 50.1 (3) Erica Exterkate (52 4) 52.1 Tonny Wesseloo (42.4)41.6 Pim Rijswijk (57.9) 54.5 100 m vlinderslag onder 12 jaar: (1) Karina van Holst Pellekaan 1.23.3 Rita de Kruit (1.37.2) 1.36.7 Marcel Fieseler 1.40.0 Matijn van Went 1.37.7 100 m vrije slag onder 14 jaar: (3) Caroline Enthoven (1.10.9) 1.10 8 Marriétte Leusink 1.12.5 Remco Kelder 1.19.8 100 m vlinderslag onder 16 jaar: Marina Pastoor (1.22.7) 1.22.3 Geriach Jacobs 1.19.0 (2) Frank Leusink 1.09.6 100 m vrij dames/heren: Angelique van Ruitenbeek 1.15.3 Kar. v. Holst Pellekaan(1.11.2) 1 10.6 Frank vd. Hurk 1.05.7 Max v. Holst Pellekaan 1 03.8 Driemaal werd een 2e plaats bij de estafettes bereikt (de dames werden gediskwalificeerd) en wel in 2.32.2 op de 4 x 50 m wisselslag meisjes o/14, in 2.35.4 op hetzelfde nummer voor jon- genso/14 en in 4.16.8 op de 4 x 100 m vrije slag voor heren. AMERSFOORT - Zondagmiddag werd In sporthal de Koppel de streekderby Impala-Amersfoort ge speeld. Het werd een zeer spannen de en tot kort voor het einde vrijwel gelljkopgaande wedstrijd, waaruit de Leusdenaren tenslotte winnend te voorschl|n kwamen. Amersfoort be gon sterk en kwam al spoedig op 0-2, doch die voorsprong verdween door toedoen van Theo Prinsen en Ron Kersten. Pas nadat de keistedelingen opnieuw met twee treffers verschil de leiding hadden genomen, kwam Impala los. Theo Prinsen. Henco Wassenaar. Daan Bluel en Herman Brouwer zorg den voor een ruststand van 6-4 Toch bleek Impala nog lang niet safe On danks uitstekend werk van de Leusdense keeper Kurt Feitman kwam, inclusief nog een treffer van Ron Ker sten. Impala op een 7-8 achterstand, maar paniek bleef gelukkig uit. De spanning was te snijden toen de „thuisclub" via Theo Prinsen, Ron Ker sten en Herman Brouwer weer uitliep tot 10-8. Het bleef een zeer onzekere stand, die pas bij 13-12 definitief eindigde in succes voor de Impala's. Gerard Voskuilen, Theo Prinsen, Daan Bluel. Ron Kersten en Timo Herder brachten de totale score voor de Leusdenaren op 18, waar tegenover Amersfoort slechts tweemaal raak schoot, zodat 18-14 het resultaat is ge worden Het niet geven van voorrang was aanleiding op zaterdag 22 oktober om 9.10 uur tot een aanrijding op de Cen- trumweg, Kruising Groene Zoom. Automobilist J.W. uit Leusden nader de de Groene Zoom vanaf de Cen- trumweg en verleende daarbij geen voorrang aan de automobilist J.H.Z. uit Leusden, die op de Groene Zoom reed. Een botsing was het gevolg. Beide au to's werden beschadigd, en moesten worden weggesleept. Eén der be stuurders werd aan het hoofd gewond. TWEE FIETSERS GEBOTST Zondag 22 oktober vond op de Ba- voortseweg om 18 45 uur bij het houten bruggetje over het fietspad, een eindje voorbij het zwembad, een aanrijding plaats tussen twee fietsers. De ene fietser nam de buitenbocht te ruim, en zo kwamen de wielrijders A.J.H. uit Amersfoort en R.F.S. uit Leusden met elkaar in botsing. Er ontstond alleen wat materiele schade. POGING TOT INBRAAK Om 3 uur 's nachts ging op maandag 23 oktober het alarm over bij de zaak van de heer Jensma in Leusden-cen trum. De politie werd gewaarschuwd, maar de eigenaar was eerder ter plaat se. De twee jongens, die de poging tot inbraak ondernamen konden weglo pen. en waren door de politie niet meer te achterhalen. Uit de zaak werd niets ontvreemd. DIEFSTAL BROMFIETS Donderdag 26 oktober vond tussen half acht en half tien 's avonds een diefstal van een bromfiets plaats. De eigenaar van de bromfiets, de heer R. de H. uit Leusden had zijn bromfiets, met een zwaar slot erop, geparkeerd bij de cantine van het Burgemeester Bui- ning Sportpark. Toen hij van de voetbaltraining terug kwam, bleek zijn bromfiets, ondanks de sterke beveili ging, te zijn ontvreemd. AANGIFTE VAN OVERTREDING TEN AANZIEN VAN DE VERKEERSBRIGADE Een aktuele zaak is de gevaarvolle en ter diskussie staande bezigheid van Door gemeestenwerkers 'Werden op dinsdag 24 oktober aan de Bavoortse- weg ter hoogte van het Burgemeester Bruining Sportpark militaire goederen gevonden, waaronder munitie en een defekt antitankwapen, en een uniform en diverse onderscheidingen afkomstig van de Prinses Irenebrigade. De goederen zijn overhandigd aan de Ma rechaussee, die een nader onderzoek zal instellen. De politie vermeldt dat deze militaire goederen toebehoorden aan iemand, die ze verzamelde. RIJVERBOD OPGELEGD Dinsdag 24 oktober moest de politie een rijverbod opleggen aan de heer A L. te Leusden wegens drankmisbruik. MET DRIEËN RIJDENDE FIETSERS Ook deze week kwam er weer een verzoek bij de politie binnen om vooral op de Amhemseweg toezicht te houden op het tietspad, waar schoolkinderen met dneën en vieren naast elkaar fiet sen en het passeren onmogelijk maken. Ze vertikken het op zij te gaan. en blij ven het fietspad onbezorgd versperren. In de eerste plaats is het asociaal om geen gelegenheid te geven aan men sen, die willen passeren om voorbij te gaan. In de tweede plaats is het bij de wet verboden om met drieën, laat staan met vieren, naast elkaar te rijden. De politie zal er nogeens extra op gaan letten. DOORRIJDEN NA AANRIJDING Op woensdag 25 oktober vond een geval van dóórrijden na een aanrijding plaats. De heer S. uit Leusden deed er bij de politie aangifte van. dat zijn auto was beschadigd, toen deze stond ge parkeerd. Er waren verf plekken op zijn auto aanwezig, maar er was wel een deuk aangebracht, vermoedelijk ver oorzaakt door een ander voertuig. De politie heeft nog niet kennen achterha len aan wie dit voertuig toebehoort. Op de Asschatterweg bij de Lapee weg vond op vrijdag 27 oktober frontale botsing plaats tussen twee sonenauto's. De heer B A F.M. V Heukelum reed met zijn Opel op de schatterweg, komend uit de net L Achterveld. Hijbemerktedebochtb Lapeerseweg te laat. Doordat de daar ter plaatse overgaat van bitui op klinkers raakte de automobilis een slip, en gleed recht door. Hij ki bij deze manoeuvre frontaal in bol met de op dat moment genaderde genligger, de Volvo van de heer H. uit Achterveld. De gevolgen waren ernstig. De B. uit Achterveld, de heer J.P. van 0 Amersfoort en de heer V. uit Heuke raakten vrij ernstig gewond. Er ontsl uiteraard ook ernstige materiële s< de. Ik POLSTAS ONTVREEMD In de snackbar van Van Maane Leusden-Centrum werd op zaterda oktober een polstas ontvreemd polstas behoorde toe aan de Ar kaan K.S., afkomstig uit Berlijn. De stas bevatte een paspoort, een h wijs. Eurocheques en geld. De Amerikaan had per ongeluk polstas op de toonbank laten ligj Toen hij zijn vergissing ontdekte terugkwam naar de snackbar, was polstas verdwenen. verloren en gevonden VERLOREN Bril met bruin montuur, damesho ge met bruin bandje, creme kleur portemonnee met 1000,-, wat kt geld en betaalpas, groene buitenb venbus nr 5a, trein- en busab nement, 2 sleutels aan donken leertje, bruine portemonnee met en betaalpas Bondsspaarbank, zw aktetas met meetlint van 30 meier enkele boeken, zilveren armbandjei inskripbe Ineke-Jan, nylontasje i autopapieren, waaronder ri£>ewijs GEVONDEN Dameshorloge met transps bandje, schilderijtje met Bromsnor Swiebertje, beige herenregenjas temonnee met inhoud, etui met enk sleutels. AAN KOMEN LOPEN MAAGINHOUD OPGESTUURD Zwart-witte poes, Duitse patrijshon Inlichtingen worden verstrekt doé Rijkspolitie te Leusden Zuid. 0. Rijksweg-Arhhemseweg. telefoon 0 44444, Ook in de afgelopen week stierven er weer enkele katten in Leusden-centrum op een vreemde manier. De eigenaars van twee gestorven katten hebben de maaginhoud van hun huisdieren opge zonden naar het Gerechtelijk laborato rium. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag van dit onderzoek nog niet bekend GEVONDEN Werphengel, fotomapje, herent loge merk Indus. Inlichtingen worden verstrekt doe Rijkspolitie te Leusden-cert" Zwarleweg 16a, telefoon 033-4288

Leusder Krant | 1978 | | pagina 10