iChterveldse EHBO-ploeg eerde zich in Utrecht \BTB nam afscheid van bestuurslid Tijmensen Ondanks tegenslag goede demonstratie De Singels ]OOK IN ACHTERVELD BARST DE LEUT LOS DWS-Sinterklaas is nu al te bestellen DWS „BLAAST" ZICH IN WEHL NAAR TWEEDE PLAATS PROBLEMEN TE OVER BIJ DAMESVOETBAL IDENS RAYONWEDSTRIJDEN IN TIVOLI O OV /A BE ee iti I e >e W0?f ff.BB "i-J F} I Ledenvergadering van Avanti in d'Ouwe Peerdestal Kringcross trok slechts één meisje Papier-aktie van DWS SCHAATSEN KPJ Geen scheids- en grensrechter AVANTI- VOLLEYBAL- DAMES RUKKEN OP IjPRINSENBAL OP ZATERDAG DE ELFDE ,V Springen en carrousel-rijden getoond Klaverjassen De Hessenkar WELKOM BIJ WELK00P .eusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 13 gen. hemel, i i290. .CHTERVELD - Zaterdag 28 ok- werd in Tlvoli te Utrecht het Hjkse EHBO-congres gecom- ird met de landenwedstrijd van Katholieke Nationale Bond voor i0. Daar de Achterveldse EHBO- leilng in het afgelopen seizoen alleen de ravonwedstriiden won. ;h ook als winnaar van de districts Istrijden uit de bus kwam, kon deze vereniging worden deel- lomen aan de landenwedstrijd. Jutphaas dat bij de districts- itrijden tweede was geworden aan deze landenwedstrijd deel- n. totaal werd zaterdag door 19 EH- i-ploegen aan deze landenwedstrijd jenomen. Om 10.00 uur moesten e deelnemende ploegen in Tivoli nwezig zijn. Na de opening van het ngres en de toespraak door de voor- Ier. J. L. Helmer. werdom ongeveer .00 uur het lotingsschema voor de nationale wedstrijden bekendgemaakt. De Achterveldse ploeg moest om 12.15 uur aantreden. Deze ploeg be stond uit mevr. N Teunissen-Kerkhof en mevr. J. Janssen-Rijnders. Reserve was mevr. M. van Dijk-van Alteren Voor de diagnosetest was de Achter veldse ploeg al direkt aan de beurt. De ochtendopgave voor de ploeg uit Ach terveld was als volgt: H. en J., twee huisgenoten, zitten bij elkaar te praten. H. is aan tafel bezig komkommers te schaven. J. zit met zijn stoel achterover te wippen. H. let al pratend niet goed op en gaat met drie vingertoppen van zijn rechterhand over het scherpe mes van de schaaf en schaaft het vel van die toppen er af. Hij slaakt een kreet van schrik en pijn. J., die daar op reageert, raakt uit balans. Hij gaat met stoel en al achterover, waarbij hij de rechter bo venkant van zijn hoofd op de rand van een emmer terecht komt. Hij krabbelt overeind, klaagt er over dat zijn hoofd zo'n pijn doet. Na enige tijd wordt hij suffig en zakt bewusteloos in elkaar. H. die probeert met een prop watten de bloeding aan zijn vingertoppen te stel pen, roept als hij J. ziet vallen, andere huisgenoten (EHBO-ers) te hulp Zo direkt geen al te makkelijke op dracht en zeker niet waar het patiënt J. betreft. Ook het kritisch toeziend oog van de jury en van de omstanders maakte het hulpverlenende werk zeker niet eenvoudiaer Na de lunchpauze werd het congres heropend en sprak de neurochirurg aan het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg, dr M. P A M. de Grood, overacute hoofdpijnen en de EHBO-er". Van de vele soorten hoofdpijnen die er be staan, waren er door spreker vijf uitge zocht, die door hem werden behandeld Hij werd hierbij bijgestaan door een Lotusgroep uit Tilburg, die de ver schijnselen van de behandelde hoofd pijnen visueel uitbeelden OPNIEUW AANTREDEN Om 16.15 uur moest Achterveld voor de tweede maal aantreden voor de be handeling van de volgende opdracht. Twee bezoekers van een congres, P. en R proberen tijdens de pauze de tijd te verdrijven met een stoeipartijtje op een podium in de zaal. Zij hebben geen erg in een stoel, struikelen daarover en komen te vallen. P. valt met zijn knie precies op de harde rand van het po dium en loopt daarbij een knieschijfbreuk op. R. slaat met zijn hoofd tegen de poot van een tafel en blijft bewusteloos liggen. Hij heeft een schedelbasisbreuk opgelopen. Er komt wat bloed uit het rechter oor. Ook dit keer was zeker geen sprake van een gemakkelijke opgave Ook hier bij de werksters weer de spanning van de toeziende ogen. Nadat alle negen tien ploegen waren afgewerkt kwam de spanning van het wachten op de uit slag. Van de negentien deelnemende ploegen behaalde Achterveld hierbij een zevende plaats. Zeker geen slecht figuur bij een dergelijk uit het gehele land aanwezige deelnemende ploegen. De groep behaalde in totaal 655'/4 punt terwijl de leidster 217 punten behaalde en hiermee de achtste plaats bezette. Gezien de resultaten, de laatste jaren behaald op velerlei wedstrijden, een EHBO-ploeg waar Achterveld zeker trots op kan zijn. ACHTERVELD - Woensdag 25 (tober hield de Achterveldse afde- ig van de A.B.T.B. haar jaarlijkse denvergadering. Omdat dit de erste vergadering was van het Ituwe seizoen waren ook de echt- enotes uitgenodigd. Voor dat de ergadering gehouden in Ons Ge euw begon, was er eerst in de R.K. en H. Mis uit dankbaarheid. Na het genot van een kopje koffie jende de voorzitter de heer C. Koo- os de vergadering In zijn openings- ird zei de voorzitter dat het een izoen zal worden dat de agrariërs Hen moeten benutten. Het zal een finter worden waarin veel aandacht ;teed zal moeten worden aan de •gen en problemen en de vele geva- die ook van buiten af op de land- afkomen. De zorgen om ons in- jpn gelijk te rrjaken vragen pok de He aandacht. Soms vragen we ons weieens af, al- de heer Kooloos. wat de toekomst zal brengen. Ook op de gevaren. ;oals bijv. de Hinderwetvergunningen, illen we zeker beducht moeten zijn. 'oorts zullen we wat de natuur en het Ischap betreft zeker op onze hoede iten zijn. Mensen die menen het iter te weten dan wij. Boeren zijn ze- natuurbewust en hebben zeker oog 'oor de natuur en het landschap. Zij die minder van weten, zeggen het nu iter te weten. Als het was zoals 1000 jaar geleden aldus de voorzitter, konden we nu wel inpakken. Hij hoopte dat er deze winter veel vruchtbare gesprekken zouden worden gevoerd en verzocht de leden daaraan ook mee te werken. Niet alleen contributie betalen, doch ook mede werking verlenen. We moeten wel doordacht handelen, de problemen van alle kanten bekijken en dan een oplos sing zien te vinden die voor iedereen aanvaardbaar is. De notulen van de vorige leden vergadering worden vervolgens voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. OPEN DAGEN Bij het agendapunt mededelingen deelde de voorzitter mee. dat er plan nen zijn om open dagen te houden georganiseerd door de A.B.T.B. De plannen zijn echter nog geheel in voor bereiding Het is de bedoeling dat hiét- agrariërs eens kennis zullen maken met de agrarische bedrijven van diverse categoriën. Ook worden er mededelin gen gedaan over diverse in dit seizoen te houden vergaderingen. Op 9 novem ber is er een bijeenkomst van de geza- melijke organisaties te Leusden. De streekgroep van de A.B.T.B. houdt 18 december een avond in Ons Gebouw waar de heer R. Zijlstra zal spreken over de Zuivelproblemen. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren Jan Boersen en Jan Tijmensen. Boersen had zich herkiesbaar gesteld, de heer Tijmensen stelde zich niet meer herkiesbaar. Jan Boersen werd met 21 tegen 2 stemmen herkozen. Met dezelfde stemverhou ding werd de heer G. Tijmensen in het bestuur gekozen Door deze verkiezing blijft er toch een Tijmensen in het be stuur. AFSCHEID Na de verkiezing werd afscheid ge nomen van de heer Jan Tijmensen als bestuurslid Hij blijft wel lid van de A.B.T.B. 33 jaar achtereen is de heer Tijmensen als bestuurslid werkzaam geweest. Eerst geruime tijd als secre taris en daarna als penningmeester Voorzitter Kooloos zei dat hij Tijmensen graag in het bestuur had gehouden, doch dat de heer Tijmensen, nu 68 jaar, het werk thans aan jongeren wilde overlaten. De voorzitter beschreef de heer Tij mensen als een man met een uitste kend geheugen. Ook als een man die spontaan zijn mening gaf, en daar de volgende dag zeker niet op terug kwam. Bij hem waaide de wind steeds uit de zelfde hoek. Met de woorden: „Je hebt jaren onder de gemeente Barneveld gewoond en hebt nog steeds belang stelling voor deze gemeente' overhan digde de heer Kooloos het scheidende bestuurslid het boek aan „monument der Monumenten - Barneveld in Beeld". De heer Tijmensen dankte hartelijk voor het geschenk, en de waarderende woorden. Het bestuurslid zijn is geen last geweest doch een vreugde, zo liet hij weten. Een taak die heel veel bete kend heeft voor onze gezinnen en be drijven. Hij wekte iedereen op om het bestuur en de leden van de A.B.T.B. optimaal te houden voor onze gezinnen en bedrijven. Van de rondvraag werd slechts door een lid gebruik gemaakt. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering met dank aan allen voor hun aanwezigheid en voor de in breng van deze avond. ACHTERVELD - Zaterdag 11 no vember zal het carnavalsseizoen 1978-1979 weer geopend worden met het Prinsenbal. Het Is ditmaal op de juiste tijd, de elf van de elfde, dat dit Prinsenbal zal worden gehouden. Het belooft weer een echte gezellige carnavalsavond te worden, waarbij de achte camavalsleut wel op de eerste plaats zal staan. De muziek voor deze avond wordt verzorgd door de welbekende The Transit Band en de eigen Hofkapel Succes op het gebied van de muziek is dus verzekerd. De zaal zal vanaf 20.00 uur open zijn. Om ongeveer 22.30 uur zal Prins Ruudtepuup afscheid nemen, waarna om 11 minuten over 11 de nieuw geko zen Prins zal worden begroet. Het Prinsenbal wordt zoals altijd ge houden in Ons Gebouw oftewel het 100 gram-gebouw. Alle Puupen en Puupin- nen worden op deze avond verwacht. Ook degenen die nog nimmer Carnaval hebben gevierd en dit toch ook wel eens mee willen maken zijn van harte wel kom. Na dit Prinsenbal zal de eerstvolgen de carnavalsavond zijn op 27 januari 1979. Die avond wordt het boerenkie lenbal gehouden Het Groot-Carnaval zal zijn op 23 februari 1979 terwijl de carnavalsoptocht en het kindercarnaval op 25 februari 1979 zullen zijn Het tienercarnaval zal zijn op 26 feb ruari, het bejaardencarnaval op 27 februari en als laatste het halfvastenbal op 24 maart 1979. ACHTERVELD - Nog enkele we ken en het St. Nicolaasfeest wordt weer gevierd. Evenals de voorgaan te drie Jaren zal Sint Nicolaas ook dit J®«r weer te gast zijn bij de mu ziekvereniging D.W.S. Mede door de gastvrijheid van de bevolking van Achterveld, Stoutenburg en omge ving, heeft Sint besloten van 2 t/m 6 december te gast te zijn bij de ver eniging. Tijdens dit verblijf zal de Sint, doch alleen uitsluitend op verzoek, bereid zijn een bezoek te brengen aan gezin nen in Achterveld, Stoutenburg en ver dere omgeving. Dit om de kinderen in die gezinnen hun cadeautje te over handigen. Wanneer er prijs op gesteld wordt dat de Sint uw gezin bezoekt, kan er een afspraak gemaakt worden Om teleur stellingen te voorkomen verzoekt de Sint zo spoedig mogelijk een afspraak te maken, door te bellen 033-41197 Alleen bellen na 18.00 uur. De Sint zal vergezeld worden door drie Zwarte Pieten. Gezien de zeer drukke tijd voor Sint zal het bezoek niet langer duren dan ongeveer 20 minuten Voor elk bezoek zal een onkosten ver goeding worden gevraagd. Hoeveel deze onkosten zullen zijn wordt mede gedeeld tijdens het maken van een af spraak. De gezinnen die vorig jaar ten gevolge van het laat zijn voor een af spraak niet werden bezocht, wordt aangeraden er nu vlug bij te zijn 4 Scherp 1 leusi UTRE NJBÜHW Nationale kollekte voor Jantje Beton. Spandoeken voor dit goede doel In Achterveld. U doet toch ook mee? ACHTERVELD - Donderdag 9 no vember om 20.00 uur zal de sport vereniging Avanti haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering houden in d'Ouwe Peerdestal bij hotel De Ros kam. Aangezien het verleden én de toekomst van deze vereniging weer ter sprake zal komen, hoopt het be stuur dat er deze avond een groot aantal leden aanwezig zal zijn. De agenda, die in totaal veertien punten omvat, ziet er als volgt uit: ope ning, notulen algemene ledenvergade ring 3 nov. 1977, binnengekomen stuk ken en mededelingen, algemeen jaar verslag, jaarverslag van de secties badminton, gymnastiek, tafeltennis en volleybal, financieel verslag, verslag kascommissie, begroting vereniging jaar 1978-1979, bestuursverkiezing, kandidaatstelling en verkiezing sektie- bestuursleden en commissieleden, be stuurswisseling, wat er nog verder ter tafel komt, rondvraag en sluiting. Aftredend is de heer R. J. M. Val- konet, voorzitter, die zich niet meer her kiesbaar heeft gesteld. Naar een nieuwe kandidaat wordt nog gezocht. Door de leden kunnen tegenkandidaten worden gesteld die schriftelijk tien da gen voor de algemene ledenvergade ring bij het bestuur moeten worden inge diend. De kandidaatstelling dient door de kandidaat zelf en tenminste vijf ge wone leden te zijn ondertekend. ACHTERVELD - Zondag hield de K.P.J. Kring N.O. een Cross In de omgeving van Achterveld. Voor de ze cross bestond jammer genoeg een zeer matige belangstelling. Vooral van de zijde van de damesle den was het droevig gesteld. Slechts één meisje verscheen aan de start: Marina Wouters uit Achterveld. Het was voor haar dus niet moeilijk om eerste te worden en bij de dames de ze cross te winnen. Aan de start voor de heren versche nen ongeveer 20 jongens. Er zijn be grijpelijke redenen volgens het kring- bestuur want ongeveer 60% voetbalt op de zondag. Doch men vroeg zich wel af waar dan de overige 40% bleef. De start was om 11.30 uur bij de Kla- veet. Het parcours dat 5 km. lang was ging door de bossen van Moorst. Bij de heren eindigde als 1 e Bert Hamersveld uit Achterveld, als 2e de veteraan Wim van Dijk uit Hoogland en als derde Henk van Middelaar eveneens uit Hoogland. Ondanks de slechte opkomst waren de deelnemers zeer tevreden over dit parcours Zij hoopten, dat de cross van het volgend jaar zeker weer in Achter veld zou zijn. doch dan met een veel grotere opkomst. ACHTERVELD - Zaterdag gaf de Landelijke Rljvereniglng en Pony club De Singels voor de eerste maal een demonstratie in het bijzijn van publiek. De demonstratie bestond uit twee onderdelen, t.w. springen en carousselrijden. De Caroussel werd door 12 ruiters c.q. amazones gere den. Voor de pauze werd de Carous sel gedemonstreerd terwijl het springen na de pauze werd afge werkt. De speaker was de heer J Colegem, die een duidelijke en zeer begrijpbare uitleg gaf. De caroussel stond onder leiding van mevr. Dersjant Onder haar leiding werd de Caroussel vlot afge werkt. Het aanwezige publiek genoot volop van hetgeen werd vertoond Ook het springprogramma werd heel goed afgewerkt en dat het publiek ervan qenoot. bleek wel uit het steeds opklin kende applaus. Dankzij de goede weersomstandigheden was er veel pu bliek aanwezig hetgeen de deelnemers zeker heeft gestimuleerd het zo goed mogelijk te doen Het geheel is een zeer geslaagde demonstratie geworden die zeker voor herhaling vatbaar is. De toeschouwers hebben zeker de grootste bewondering mogen hebben voor hetgeen er deze middag werd ge presteerd. MOEILIJKHEDEN Toen men met het carousseltrainen begon, deden zich onverwacht enkele onvoorzien moeilijkheden voor. Er de den namelijk nog enkele z.g. groene paarden mee. Deze paarden hadden tengevolge van het wisselen van de tanden en kiezen een zwelling in de mond. Voor deze dieren zeker geen lek ker gevoel. Een van de paarden die zou deelnemen beschadigde de benen aan het puntdraad zodanig dat deelneming uitgesloten was. Zodoende moest de eigenaar een ongeoefend paard berij den. Ook was er voor de deelnemers in verband met enige veranderingen min der ruimte voor de manoeuvres die ge maakt moesten worden. Allemaal din- i gen waar niet op gerekend was. Doch ondanks dit kunnen de organisatoren, deelnemers en deelneemsters het aanwezige publiek zeker terug zien op een zeer geslaagde demonstratie ACHTERVELD - Zondag 29 ok tober werd door de muziekvereni ging D.W.S. deelgenomen aan een nationaal muziekconcours dat werd gehouden In Wehl. Dit concours was georganiseerd door de Utrechtse Aartsdiocesane Bond Sint Wille- brord. In totaal werd door 14 korp sen aan het concours deelgeno men. Eén korps kwam uit in de vierde afdeling, drie korpsen In de 3e afdeling, vier In de 2e afdeling, vier in de eerste afdeling (waaronder D.W.S.) één korps kwam uit in de af deling uitmuntendheid en één korps In de superieure afdeling, de hoogste afdel ing die er te behalen is. Als verplicht nummer moest DWS uitvoeren A Strange.. Party van Kees Vlak waarmee 132 punten werden be haald Als vrij nummer speelde D W.S Indian Summer van Eric Ball waarmee men 117'/; punt behaalde In totaal werden er door D.W.S. 250'/; punt behaald, ruim voldoende, zoals bij de prijsuitrei king bleek, voor een goede tweede plaats, veertien punten te weinig echter voor een eerste, plaats Het was de vierde maal dat D.W S uit kwam in de eerste afdeling In totaal werd er in deze vier keer dnemaal een tweede plaats behaald en eenmaal een eerste Het behalen is zeker niet alleen Ie danken aan de spelende leden van de vereniging, doch zeer zeker ook aan hel werk van de dirigent de heer S. Steen- I beek uil Amersfoort, die zich fen volle ingezet heeft om dit succes te behalen, i Een verdiende tweede pnjs omdat de heer Steenbeek tijdelijk dingent is van D W.S en hij voor de eerste maal deel- t nam aan een concours. Deze tweede plaats is het resultaat van volle 100% inzet van dirigent en leden Door Wilskracht Sterk, een naam die zeker weer waargemaakt is. ACHTERVELD - Hoewel de prijzen van het oud papier nog niet zo hoog zijn, blijft de muziekvereniging D.W.S. toch doorgaan met de oud papieraktie. Het komende weekend zal de container, waarin het oude papier kan worden ge deponeerd, weer staan op de bekende plaats op het Coöperatieplein. Tot zaterdagmiddag ongeveer 14 00 uur kan iedereen daar zijn oud papier deponeren. Hoe meer er gebracht wordt des te liever. Voor degenen die door bepaalde omstandigheden niet in staat zijn zelf hun oud papier te komen brengen kun nen dit telefonisch opgeven bij de na volgende telefoonnummers 033-41197 en 03425-1688 Hun oud papier zal dan zeker worden opgehaald ACHTERVELD - Vrijdag 3 november zal de tweede ronde worden gespeeld van het klaverjastoumooi van De Hes senkar. Er kan worden geklaverjast en geschutjast. Ook ditmaal zullen er weer leuke prijzen beschikbaar zijn. De aan vang is om 20.00 uur ACHTERVELD - Vrijdag 10 no vember gaat de KPJ-atdeling uit Achterveld weer schaatsen In Utrecht. Er zal om 19.15 uur worden vertrokken vanaf het Coöperatle- piein. Zowel leden als niet-leden kunnen mee gaan schaatsenrijden. Er is nog gelegenheid om mee te gaan doch dan i moeten zij die mee willen zich wel spoedig oraeven bij Lia van Ruiten beek, tel 03425-1406. Hel bestuur hoopt dat de deelname weer net zo j groot zal zijn als voorgaande jaren I I Gelukkig voor Achterveld was de scheidsrechter niet op komen dagen. PVCV kon ook niet voor een vervanger zorgen, terwijl er ook geen scheids- rechtersfluit aanwezig was. Na geruime tijd was dit probleem toch opgelost, en was er een scheidsrechter met een fluit Toen de wedstrijd zou aanvangen bleek vervolgens dat er een grensrechter niet aanwezig was. Het was de trainer van Achterveld, die zich toen beschikbaar ACHTERVELD - Zondagmorgen moest het Achterveldse dameselftal een uitwedstrijd spelen tegen het dameselftal van PVCV uit Vleuten. Voordat de wedstrijd een aanvang kon nemen, moesten er eerst nog wat problemen worden opgelost. Na bij twee sportcomplexen te zijn ge weest arriveerde Achterveld uit eindelijk om 10.30 uur op het terrein waar de wedstrijd gespeeld zou wor den. Dit was het tijdstip waarop de wedstrijd had moeten beginnen. ACHTERVELD - Zaterdag werd in sportzaal de Meent de wedstrijd ge speeld van Avanti 1 tegen het uit Amersfoort afkomstige Wilhelmina 2, dat slechts het verlies van 1 set aan de top van de ranglijst stond. Dat bleek geen probleem voor de Achterveldse Avanti's, die in een wat trage wedstrijd gemakkelijk met 3-0 wisten te winnen. De Achterveldse dames (pas gepromo veerd uit de 3e klasse) gooien hoge ogen naar een nieuw kampioenschap. Slechts twee sets werden tot nu toe verloren en de 13 punten uit 5 wedstrij den zijn goed voor een hoge klassering Nog drie wedstrijden heeft de ploeg van trainer Bakker voor de boeg en wel op 25 november (13.15 uur) in de Meent tegen Spirit 3. op 9 december (13 15 uur) eveneens in de Meent tegen SVH 2 en op 15 december (21.30 uur) in de Koppel (Amersfoort) tegen Vios 3 stelde om voor PVCV te vlaggen. Het was van beide partijen geen al te beste wedstrijd Voor de rust was het J. van Dijk die uit 1 een aangeboden kans een doelpunt voor Achterveld wist te scoren. Verder werd er voor de rust geen doelpunt meer gemaakt. Na de rust was het het zelfde spelbeeld. De Achterveldse achterhoede moest goed op de tellen passen om te voorkomen dat de tegen partij doelpunten zou maken. Dit is wonderwel gelukt. Na de rust was het L. Kerkhof die nog tweemaal een doelpunt wist te maken zodat Achterveld met een 0-3-overwinning huiswaarts kon keren. Zondag 5 november spelen de Ach terveldse dames een thuiswedstrijd te gen Maarssen Aanvang 10 00 uur. ...op 18 november a.s. bij de opening van onze geheel nieuwe Welkoopwinkel Profiteer dan meteen van onze speciale openings aanbiedingen. Tot ziens!

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13