Stroom van nota's en voorstellen te verwachten )e elfde van de elfde barst ;arnavalsseizoen weer los '79 5wrA° Gemeente biedt helpende hand inzake tuinafval ZONNEBANK-CENTRALE IN ALANDSBEEK-WEST Winst en verlies bij de tafeltennissers WELZIJNSZAKEN: donderdag 2 november 1978 5j wembad Bavoort speelt rol in Gouden Klomp-leven NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN zigeuners renovatie dorpskerk kledingbeurs her vormde vrouwen dienst oud zuid papier leusden- benidorm nieuwe prins programma optocht solidaridad leusden ook in het zusje van de zon dagsschool in leus- den-zuid eUS4er Krant - plaatselijk nieuws ^Imatlge hilariteit tijdens de begrotingsvergaderingen, zoals hier bij de CDA-fraktle. P.i.-woordvoerder Bloemhof lakte blijkbaar een leuke opmerking (Van de redaktle) LEUSDEN - Wethouder van Woudenberg (CDA) heeft als ant woord op de talrijke vragen op het gebied van welzijn, sport en onder wijs in de meeste gevallen een nota of een voorstel In het vooruitzicht gesteld. Wij volstaan met een op somming van de belangrijkste: Er wordt hard gewerkt aan het sub sidie-verdelingsplan. Op het gebied van de Samen werkingsschool wordt een aktief beleid gevoerd. Binnen afzienbare tijd kan de raad de beloofde onderwijsnota tegemoet zien. Er zal de nodige spoed worden betracht, ook al is nog geen juist tijdstip vast te stellen. WELZIJN/SPORT De noodzaak van een ambulant funktionaris voor jeugd- en jongeren werk wordt door het college erkend Er zal nog een gesprek met de Jeugdraad plaats vinden om de gedachten en me ningsverschillen hierover nog eens op een rijtje te zetten Er zijn besprekingen aan de gang voor het verplaatsen van de bibliotheek van Leusden-zuid. Het open bejaardenwerk heeft de volle belangstelling van het college. Er worden gesprekken gevoerd over de stichting van een Medisch Sociaal Centrum. Er is grond voor gereser veerd. Er is al zoveel mogelijk aangedron gen op aangepaste schooltijden. Maar de gemeente heeft geen zeggenschap over het bijzonder onderwijs. Er zal ge tracht worden via de onderwijscommis sie om deze problematiek onder aan dacht van het bijzonder onderwijs te brengen. Het is niet verplicht deel te nemen aan de Onderwijs Advies Dienst, leder schoolbestuur is daar vrij in Raad is dan ook niet verplicht een bijdrage te geven, maar mag dit wel doen. De zienswijze van het gemeentebe stuur over Leusden 1200 en de be stemming van de gelden, komt bin nenkort in de raad. Leusden zal voorlopig genoegen moeten nemen met een noodijsbaan. Er wordt getracht een oplossing te Gljs van Woudenberg vinden voor het ontbreken van een mortuarium in Leusden. Gedacht wordt 1 aan het schoollokaal achter huize St Ansfridus. Woningwetwoningen kunnen alleen i worden verkocht op voorstel van de c Woningstichting Leusden en met me-* dewerking van het gemeentebestuur 1 Of de boerderij Midden-Krakhorst i zal worden bestemd voor het open g jeugd- en jongerenwerk is nog de 1 vraag. Misschien is nieuwbouw beter De keus is aan de raad. In november komt een prijsvergelijking op tafel. LEUSDEN/CENTRUM - Een >uwe lente, een nieuw geluld. Dat left ook voor de Leusdense car- valsvereniging al valt bij de Gou- n Klomp die lente in de herfst. Het bij de carnavallisten gebruikelijk i het seizoen te beginnen op de e van de 11 e en dat gebeurt dit jaar Leusden met tal van vernieuwln- in. Verleden week dinsdagavond eld het bestuur van de Gouden omp een persconferentie in het •staurant van het zwembad Ba- Mort. Dat stekkie gaat ook dit car- Mvalsseizoen een grote rol spelen H hel Gouden Klompleven. Voorzit- fer Georg Dietrich had daar als liner van de waterpolo-Haaien leds goede contacten. Die zijn door t uitbreiding van het Gouden lompbestuur nog eens extra ver- bvigd. In de laatste ledenvergadering - op I april in hetzelfde Buiningparker ho- fca-etablissement - had pen- ngmeester Arie Houtveen reeds de sns Ie kennen gegeven om zijn functie ischikbaar te stellen Het lopende «zoen zou hij nog uitdienen Alge- een bekend is. dat niemand staat te ingen om een bestuursbaantje en zo in gebeuren, dat nog steeds geen ge- De diakenen van de Hervormde Ge- neente en de Gereformeerde Kerk te .eusden hebben tijdens de laatste ge- lamenlijke vergadering ondermeer ge- iproken over het huisvestingsprobleem 'an een aantal in Nederland verblijven- le zigeunergezinnen. Dat de gemeente .eusjJen, voor zover was na te gaan, net een terrein c.q. woonruimte voor ïnkele van deze gezinnen had aange ven, werd door de kerk ten zeerste >etreurd. Op grond van de Bijbelse op- Iracht werd niet slechts stil gestaan bij lit probleem, doch, voor zover het in )ns vermogen ligt. zal de kerk al het nogelijke doen voor deze min- lerheidsgroep, die klaarblijkelijk min- 'er welkom is in het grootste deel van velvarend Nederland. Besloten werd iet gemeentebestuur te informeren Omtrent dit standpunt en er bij hen op aan dringen alsnog een terrein of voonruimte aan een aantal zigeuners «schikbaar te stellen. Ook heeft de terk alle mogelijke hulp en medewer king toegezegd, zo het gemeentebe- ituur positief op de brief zou reageren. 3p dit moment is nog niets bekend om rent een eventuele reaktie van het ge meentebestuur Het „handelsmerk" van de Gouden Klomp voor het seizoen 1978-1979. Het bedrag van 200.000,- dat ge raamd werd voor de renovatie is ruim schoots overschreden. Door akties, giften en leningen is reeds 65 000,- bijeen gebracht. Uw steun in de vorm van een lening of gift wordt gaarne in gewacht om het resterende bedrag te kunnen voldoen. Op 1 november is de kerk tijdens een dankdienst in gebruik genomen De kledingbeurs van woensdag 4 oktober bracht 1125,- op. Voor 160 kilo kleding naar Marmelodie, Pretoria werd een gedeelte van het bedrag be steed. Van het overige geld kreeg het Rode Kruis een gift bestemd voor de slachtoffers van de aardbeving in Per- ziè. De resterende kleding en het overige geld gingen naar de stichting „Mensen in nood De kontainer komt met ingang van 4 november op het Kerkplein van de Dorpskerk te staan. De opbrengst van de kontainer op 7 oktober is 4970 kilo 0,02 is 99,40 Spaart u ook weer mee? Als men het papier eerder of moeilijk bij de kontainer kan krijgen kunt u even 03498-2003 bellen. In goede gezondheid werken ds. Kuiper en zijn vrouw samen in Beni- dorm. De kerkdiensten worden goed bezocht In het hoogseizoen bezoeken meer dan 500 Nederlanders de dien sten Het pastoraat vraagt veel tijd en aandacht. Het adres van de fam. Kuiper is: Casa Roco, Barranco Hondo 74, La Nucia (Al) Spanje. schikte minister van financiën werd ge vonden. Om de taak van de bestuursle den te verlichten - carnaval is zonder dat extra werk al vermoeiend genoeg - werd besloten om de leiding van drie tot vijfkoppig uit te breiden. Naast voor zitter Georg Dietrich hebben reeds zit ting in het bestuur vice-voorzitter Piet Valkenet en secretaris Bert Steman (telf. 43022), die per 12 december ver huist van Hooiland 3 naar Beverhoeve 13 te Leusden-C. Rob van Werve en Harry van Schaik zijn voorlopig aan een proefperiode van een jaar begonnen Van Schaik, die als zijn echtgenote afwezig is. de scepter zwaait over het zwembadrestaurant, is speciaal aangetrokken vanwege zijn bier-ologische ervaring en Van der Werve, journalist in het dagelijks leven, werd benaderd en benoemd voor het p.r -werk, hetgeen inhoudt, het zogeod mogelijk ontvangen en begeleiden van de pers en de overige genodigden. Zijn eerste proef van bekwaamheid kwam dinsdag een week geleden al goed bij ons over. Wij werden vriendelijk ont vangen met een carnavallistische handdruk en direct nadat de receptio nist onze jas aan de kapstok had ge hangen. kwam hij terug met een geurig kopje koffie Ook de verdere verzorging liet niets te wensen over Verrast hier door vergaten wij aan het einde van de avond om de nota te vragen. Zolang nog geen nieuwe pen ningmeester gecontracteerd is, zullen Rob en Harry samen ook de monetaire zaken van de Gouden Klomp trachten te regelen. Mocht één van onze lezers zich tot deze eervolle taak geroepen voelen, dan moet hij (of zij?) beslist solliciteren" Een beste kans, dat hij de job krijgt. Met alle voordelen van dien Een accountantsopleiding is niet persé vereist, maar wel een pluspunt. Ook nieuw voor het komende seizoen is de prins. Wie dat wordt kon om begrijpelij ke redenen nog niet worden verklapt. Het wordt wel een echte prins en geen „tweedehandsje", zoals in het verleden een paar keer gebeurde Het gaat voortreffelijk met de Gouden Klomp, want ook voor het seizoen 1979-1980 heeft men reeds de hand kunnen leg gen op een prinselijk opperhoofd Op de 11 e van de 11 e zal op de ge bruikelijke ludieke wijze de nieuwe prins worden onthuld Uiteraard figuurlijk, want de Gouden Klomp is niet alleen een natte, maar ook een nette gemeen schap. Wij zijn nog niet aan het einde van de renovaties, want ook de Raad van Elf verschijnt straks in een bijna geheel vernieuwde uitvoering. Het hoe en wat daarvan komt eveneens op 11 november in de openbaarheid. Op dit moment - het wordt wel kort dag - is het elftal nog incompleet. Een paar raadsleden hebben zich op de transfer- lijst laten zetten en Cees Herder zit nog altijd met de naweeën van de car- navalleske .voetbalwedstrijd tegen de Bokkems uit Harderwijk. Een dubbele beenbreuk is niet zo maar gerepareerd LEUSDEN - Nu de tijd weer is aan gebroken om de tuin een grote beurt te geven, worden velen ook weer met het probleem geconfronteerd waar ze de grote hoeveelheden tulnvuil moeten laten die hierbij meestal ge produceerd worden. Natuurlijk kan dit worden meegegeven aan de vuilnisophaaldienst, maar dan moet het wel voldoen aan de daarvoor ge stelde regels. In dit verband is daar van wel de belangrijkste, dat grofvuil moet worden aangeboden In bun dels of dozen, die op afdoende wijze met touw dienen te zijn dichtgebon den en die niet zwaarder mogen zijn dan 30 kg. en niet groter dan 45 x 45 x 100 cm. Aangezien er bij een grote opkanp- beurt vaak nogal wat snoeihout vrij komt dat het genoemde maximale for maat van 45 x 45 x 100 cm. te boven gaat, kan het een heel karwei worden voordat dit tuinvuil zo klein is dat het wel aarfstraat kan worden gezet om door de vuilnisophaaldienst meegenomen te worden Daarom wil het gemeentebe stuur alle Leusdense tuinbezitters de helpende hand bieden door hen - evenals vorig jaar - in de gelegenheid te stellen op een gemakkelijke wijze van hun tuinvuil af te komen. Hiertoe zullen op de zaterdagen 11 en 18 november op 15 plaatsen in de gemeente contai ners worden geplaatst. In Leusden-centrum komen deze op de volgende plaatsen te staan: - Hamersveld: Eikenlaan hoek Wil genlaan; Princenhoflaan hoek Ho- horstlaan - Rossenberg: Rossenberglaan hoek Bavoortseweg - Rozendaal: parkeerplaats Hene gouwen nabij zwembad - Rozenboom: Rozenhaag nabij win kelcentrum - Wetering: nabij de speelweide; nabij toegang Bolderikhof - Alandsbeek-west: Rietgors - Groenhouten: parkeerplaats nabij sportzaal De Meent. In de wijken Akkerhoeve en Noord- wijk kan gebruik worden gemaakt van de reeds aanwezige containers. In Leusden-zuid worden op de vol gende punten containers geplaatst - op de parkeerplaats aan de Van Diepenheim Scheltuslaan tussen de Kwintlaan en de Van Beetzelaer van Oosterhoutlaan - nabij het winkelcentrum De Bieshaar. In Achterveld komen containers te staan - op de parkeerplaats bij het gym nastieklokaal aan de Walter van Amersfoortstraat - nabij het kruispunt Pater Stormstraat - Van Oldebarneveltstraat Op iedereen die van deze gemeente lijke service gebruik willen maken wordt het dringende beroep gedaan uit sluitend tuinvuil in de containers te de poneren. Al het andere vuil dient op de gebruikelijke wijze met de huisvuilop haaldienst te worden meegegeven. In verband met de verwerking van het tuinvuil - onder andere ten behoeve van de aanleg van geluidswallen in de 2e fase —is het van belang dat hieraan strikt de hand wordt gehouden. Ter voorkoming van verontreiniging van de direkte omgeving van de containers wordt men verzocht er op te letten dat geen tuinvuil naast de container valt. Ondertussen is wel duidelijk, dat de Roda-invloed op de carnavalsvereni ging heel wat minder werd. Candidaat- raadsleden kunnen zich ook nog mel den, maar dat moet dan snel gebeuren. Hoewel ook dit seizoen een pro grammaboekje over de carnavalsacti viteiten huis aan huis in Leusden zal worden verspreid, menen wij nu vast een sluier te moeten oplichten over de komende gebeurtenissen. De 11 e van de 11e naders met risse schreden Dan vindt het Prinsenbal plaats, dat om 20.00 uur begint in het Ros Beijaart met muziek van de Grojans Op die avond wordt afscheid genomen van enkele prominente leden van de Raad van Elf Met name Arie Houtveen, Nico Los en Ton Herder. Om „klokslag" 11.11 uur volgt het aftreden van prins Janus en de voorgeleiding na opsporing van de nieuwe Zottenleider Iedere Leusde- naar is hierbij welkom De overige evenementen zijn: 27 ja nuari 1979: Stuif-es-in-bal m.m.v. the Aioma's in de Mof. 24 februari: in de namiddag de grote carnavalsoptocht door Leusden met aansluitend de over dracht van de standssleutel en de evt. uitreiking van de Lisidunese Klomp. Vervolgens het traditionele kindercar naval in de Til en 's avonds Groot Car naval in de Mof met muziek van Ard Eddy, het trio Cherry van Beek en het dito Van der Kolk Zeer 'kippige' aan gelegenheid, want al dit geluid komt uit het kippendorp Putten. 25 februari: na al het gehos en geklos op zaterdag avond en -nacht Früschoppen in de Jo- hanneshoeve. 's Middags brengen de prins en zijn 1 e luitenant de Leusdense zieken een verrassingsbezoek 26 februari: Bejaardencarnaval in het Ros Beyaart met Ard Eddy. 27 februari: Vastenavond in de Mof, opnieuw met Ard Eddy. 24 maart: Midvastenbal in het Ros Beyaart met the Simple Melo dies. Over de juiste datum van het car navalsfeest voor de bewoners van het „Zeemanshuis" wordt nog onderhan deld, maar doorgaan doet dat grapje beslist. Voor de bijna 200 leden van de Gouden Klomp zijn de activiteiten gratis toegankelijk, mits. de contributie ad. 17,50 per jaar is voldaan Niet-leden betalen een bepaald entree-bedrag, maar kunnen daarop al snel een tientje besparen door alsnog lid te worden. De carnavalsoptochten hebben tot dusverre niet de omvang gehad, die het Gouden Klompbestuur nastreeft Dit maal wordt dat anders en het is de be doeling letterlijk en figuurlijk meer in houd te geven aan dit spectakel door het benaderen van sport-, wijk- en an dere verenigingen, bedrijven, en win keliers, alsmede scholen. Een (veel) grotere deelname moet beslist moge lijk, maar dan moet - net als in de liefde - niet alles van één kant komen. Volledig heidshalve berichten wij nog. dat de vijf dansmariekes van de Gouden Klomp, een jaartje rijper geworden en nog steeds o.l.v. mevr. S Dietrich uit Leus den, op 25 november a s te Dronten meedoen aan de „Intrada" in de Meer paal Dat is een soort wereldkampoen- i schap (maar dan beperkt tot midden- Nederland) voor groepen dans mariekes en boerenkapellen, georga niseerd door de plaatselijke carnavals vereniging de Aanleggers. Tenslotte gaan de Gouden Klompers dit seizoen niet op bezoek bij buitenlandse collega's. Dat houdt verband met de viering van het 15-jarig bestaan van de Amersfoortse Leutbroeken op 3 feb ruari in de Flint en daarbij kan de Gou den Klomp niet worden gemist. i De zondagsschool heeft een meisje i.-fleadopteerd. dat zusje wordt ge- IJnoemd. Ze heet Bma Teresa Rozario. is t7 Jsar en woont in Nagari, Dacca of- Bjwel Bangladesh. Ze zit in de tweede ■klas en kan goed leien. Haar vader is regestorven, haar moeder is huisvrouw en erg arm Ze heeft één broer en drie Ij zussen. De broer is nog te jong om voor j de familie te kunnen zorgen en geld te ■verdienen. De zondagsschool stuurt haar elke ■maand 20,-. Voor het geld, dat over blijft, zal nog een nader doel worden ^vastgesteld. Dit jaar wordt voor de 10e maal de aktie Solidaridad georganiseerd. Onder het motto „Werk en gerechtigheid voor iedereen" roept de aktie op tot steun aan de organisaties van krottenbewo- ners, landloze boeren en arbeiders. Kerken Koöperaties, Vakbonden en andere sociale organisaties van Latijn samerikanen zélf, vragen weer om steun. Omdat de aktie Solidaridad in veel parochies en gemeenten gevoerd wordt onder het jaarlijkse thema, zon der verwijzing naar projekten, is deze voor velen nog een vraag Daarom heeft Solidaridad een eenvoudige bro chure over haar werk uitgegeven. Hierin komen vragen aan bod als: waarom steun aan Latijns Amerika, hoe steunt Solidaridad, welke struktuur heeft de organisatie, wat doet men aan voorlichting, met welke projekten en or ganisaties heeft men kontakt. De brochure is te bestellen bij: Soli daridad, Laan van Meerdervoort 148, 2517 BE Den Haag, telefoon: 070- 655207 LEUSDEN/CENTRUM - Soms spelen onverwachte omstandighe den een grote rol bij het ontstaan van een bedrljf(je). Initiatief en zakelijk inzicht plus een beetje geluk en de aanwezigheid van een echtgenoot, die redelijk goed met een boorma chine en ander gereedschap kan omgaan, zijn daarbij zeer welkome factoren. In het nog steeds groeien de Leusden is een goede week gele den de eerste zonnebank-centrale geopend en uit de gezellige drukte bij het ter gelegenheid daarvan ge houden „open huis" (met ruim 70 bezoekers!) is gebleken, dat de on derneming duidelijk voorziet in een behoefte. Afgezien van andere motieven (ge zondheid e.d.) is de eerste bedoeling van het zonnebankgebruik het (streep- loos) zomerbruin worden en blijven in de winter. Bij plaatselijke schoonheids salons bestond daartoe reeds gelegen heid Maar de Leusdense Zonnebank- Centrale heeft dit deel van de lichaams verzorging als enige bezigheid. In Alandsbeek-west en wel op Tra- vertijn 22 woont Pien van Splunter met haar jonge gezin, dat de goede ge woonte had om regelmatig een sauna te bezoeken. Dat kan niet anders dan buiten Leusden geschieden en om van het gependel naar Amersfoort en Utrecht af te komen ontstond het idee om thuis een sauna te (laten) installe ren. Hoofdzakelijk uit ruimtegebrek bleek dat plan onhaalbaar Een zon nebank werd het alternatief. Tevens deed zich de omstandigheid voor. dat Pien (haar man naar zijn werk en zoon lief op school) in haar moderne woning steeds meer vrije tijd kreeg Een baan buitenshuis zou nieuwe problemen met zich brengen en daarom werd gezocht naar een interne mogelijkheid Contact met andere mensen was erg belangrijk Dat veraangenaamt het leven en om een lang verhaal kort te maken: de ga rage voor het huis met vereende krachten omgebouwd tot een zon nebank-centrale. De wanden en het plafond werden betimmerd met grenen schroten en van hetzelfde materiaal werden twee cabines en een wacht ruimte vervaardigd. In elke cabine staat een zonnebed met een dito hemel (die de zontijd met 50 procent bekort) en verder werd een sfeervol contrast ge vonden met korenblauwe wastafels (ook de accessoires zijn in deze kleur) en bijpassende verlichting Centrale verwarming en een muziekje op de achtergrond completeren het geheel. Met verbazing constateerden wij, wat in een ruimte van 6 bij 3 meter allemaal mogelijk is en het resultaat mag worden gezien De „exploitatie" van de zaak is vrij eenvoudig. U kunt er terecht voor een kuur van bijvoorbeeld 10 zonneba den of zo maar eens een keer of wat als dat nodig of wenselijk is om bruin te blijven.De combinatie van zonnebed met -hemel vraagt een halfuur zontijd per keer. Na afloop kan men. onder het genot van een inclusief kopje koffie, nog even wat napraten in de wachtruimte en daarna volledig relaxed weer naar huis. Een 10-badenkaart 100,00) is heel wat voordeliger en minder tijdrovend dan bijvoorbeeld twee weken win tersport in het besneeuwde Alpen gebied of een verblijf op Mallorca, aan de Spaanse zuidoostkust of op Gran Canaria. Het bruiningseffect is bij de zonnebank-centrale beslist niet minder en bovendien zonder risico van zon nebrand. LEUSDEN - Hoewel Ad van de Broek er met zijn 3 overwinningen alles aan gedaan heeft om Hoogland 1 op de knieën te krijgen, Is het 't tweede team uiteindelijk toch niet gelukt. Door de 4-6 nederlaag heeft TTCL 2 de aansluiting met de kop In de 3e klasse A een beetje verloren. Hoogland en Otlo lelden nu met elk 9 punten, terwijl TTCL 2 volgt met 6 punten. Beter verging het TTCL 1 dat TRS 5 op bezoek kreeg De Amersfoorters maakten geen al te sterke indruk en konden Piet van de Bree en zijn teamgenoten dan ook geen moment bedreigen De uitslag, 9-1is alleen van belang voor de statistiek Zowel het derde als het vierde team hadden een zware week Beide teams traden aan tegen de koplopers in hun klasse met als enige verschil de plaats van hande ling. TTCL 3 werd in Driebergen door Perco 1 op 10-0 gehouden. Bij het vier de team wist Rienus ter Hoeven de eer te redden tegen SVE 5.1-9 dus TTCL 5 had het daarentegen erg gemakkelijk tegen Over 't Net 7, dat nog zonder winstpunten was. Ron Meijer, dit |aar weer erg goed op dreef, tekende 3 overwinningen aan, maar ook Wytze van de Zwaag en Gerard van Gelder hadden natuurlijk een groot aandeel in de 8-2 overwinning Door deze zege handhaafde het vijfde team zich op de eerste plaats in de 5e klasse C. Het zesde team ging op bezoek bij Iduna 17 in Den Bilt Beide teams be zetten samen de onderste plaats in de 5e klasse M en deze gelijkheid weerspiegelde zich na een hele avond spelen ook weer in de uitslag: 5-5, on danks de goede prestatie van Rudolf Drager die ongeslagen bleef. De junio-f ren tenslotte hadden nog een week lan ger vakantie en hoefden deze week niet te spelen

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5