Doneert Kernensemble op hoog peil Eendracht van leden De lot spel Opnieuw schrijfavond van Amnesty International troot-Krakhorst voldeed goed als muziekruimte JAZZ-GYM IN LEUSDEN OPNIEUW TE ZIEN ILIJSPELPRETTIG WEEKEND" ZATERDAG GRfiTJ/^® BIJ JE niEUUE JEflfl/! ■ZHIRT neerlood/ /uper/pecioli/t In Jeon/mode £L\ Pak die kansen koop deze week je jeans bij Texshop! Krijg je gelijk zo'n origineel JOHN TRAVOLTA T-SHIRT (t.w.v. 14,95) tOTiS. helemaal gratis en voor jw niets!!! 1 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 f susder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 is opvaiiena hoe Beethoven als eerste (vergeleken met bv. Mozart en Hayden) de cello een volwaardige partij geeft in zijn kamermuziek. De cellist kweet zich voortreffelijk van zijn taak. Het publiek was zeer onder de indruk van de vertol king Enkele ritmische en technische oneffenheden konden na zo'n uitvoe ring gemakkelijk worden vergeven. TOEGIFT De zichtbaar vermoeide musici dankten het enthousiaste publiek door als toegift een deel te spelen uit een kwartet van Fauré. Mogen de volgende Vallelconcerten weer op zo'n hoog peil staan als dit eerste! W. Boelhouwer LEUSDEN/CENTRUM - Op vele plaatsen in Nederland worden cursus sen jazz-gymnastiek gegeven en ge zien de enthousiaste aanmeldingen bestaat daar veel belangstelling voor. Onlangs is de v.v.l.o.s. Impala ook in Leusden gestart met een dergelijke cursus. Het maximale aantal deel neemsters zal per groep 20 25 bedra gen. Wie hiervoor belangstelling heeft kan gerust eens een kijkje komen ne men op een woensdagavond (vanaf 20.00 uur) in de gymnastiekzaal aan de Aschatterweg Na de middag kunt u ook telefonisch inlichtingen krijgen onder nummer 44326. BEJAARDENAVOND Op dinsdag 14 november wordt door de Oranje Vereniging Leusden weer een avond georganiseerd voor de bejaarden (jeu9d van gisteren) zoals ieder jaar. Het zal plaatsvinden in 't Ros Beyaart en begint om 20.00 uur. Er zal een gezelligheidspro gramma wordengebodenmethetop- treden van Paul Duval en Karei Das. Deze avond is gratis. Om te voorko men dat er geen plaatsen meer zijn worden er toegangsbewijzen afge geven welke door de bejaarden gra tis kunnen worden afgehaald vanaf 3 november In Leusden bij W. Schoonderbeek. Hamersveldseweg 20 en in Leusden-Zuid bij mevr. Dijk stra, Oranjelaan 14. BLOEMEN ving al mocht blijken, gaat het er in Pret tig weekend vrolijk toe De nodige ver kleedpartijen dan ook en de nodige ty petjes. Persoonlijk vond ik Michele Ummels als Tracy, het vriendinnetje van de zoon des huizes Koert, bijzonder goed spelen. Zij beeldde een hippe vo gel uit. maar wilde in wezen graag trou wen en kindertjes krijgen. Met het noe men van haar naam zij overigens de andere tien spelers en speelsters geen woord te kort gedaan. Ze zetten zich stuk voor stuk bijzonder goed in Theus Valkenburg bijvoorbeeld zorgde voor een pracht van een boekhouder. Kees Groenestein gaf gestalte aan zoon Koert. Toon Tamensen en Maja van de Berg waren te zien als de vriend en de •vriendin van Koert. Dan waren er nog Bert Tijmensen en Joke Pas als het in veevoeder han delende echtpaar, Dicky Rep en Gerda Hilhorst als respectievelijk Veer en Kaatje en Cor Pas en Alie Tijmensen als broer Kees en zijn gade. Voor Cor bete kende het optreden zijn debuut. Lachen geblazen was het met name tijdens de scène waarin de boekhouder letterlijk het hulpje op schoot nam. Alle spelers werden na afloop In het zonnetje gezet. Het was Elle Haanstra die zich tot tolk van de aanwezigen maakte. De woorden van dank gingen vergezeld van bloemen. Wie niet de gelegenheid had de voorstelling bij te wonen, kan de „scha" aanstaande zaterdag Inha len. De Eendracht geeft dan, wede rom In 't Ros Beyaart, een reprise. De voorstelling begint om 20.00 uur. Tea Middelkoop-van Maanen. lis je bij dat alles dan ook nog voegt, •het huishouden gedaan wordt door jl werkster die alles afluistert en bru- 0 is. dat ze wordt bijgestaan door een pie waar ook heel wat mee te stellen 1 (ze gaat er tenslotte met de |èkhouder vandoor om bootjes te ver- jen), dan zal duidelijk zijn, dat er in talig weekend heel wat aan de hand Teus Valkenburg vertolkte op voortreffelijke wijze de rol van boekhouder Janus Droog. Toon Tijmensen met ontkleed bovenlijf speelde de rol van de hippe vogel Pleun. EUSDEN - Zaterdagavond jl. In Groot-Krakhorst de eerste ermuzlekavond van het seizoen 79 (het Se alweer!) van de Vallel- icerten gegeven. De heer W.Velt- ir, voorzitter van de Stichting illelconcerten, kon ca. 100 mu- ikllefhebbers verwelkomen, van velen In vorige seizoenen nog n abonnement hadden. De be- ngstelling van wethouder v. oudenberg werd zeer op prijs ge- eld. Groot-Krakhorst, waar nog lolt concerten waren gegeven, eek als muziekruimte heel goed te Dldoen. Het Amsterdams Kernensemble lonald Masin. viool; Maria Kelemen, Mooi; Bob Reuling, cello; Rinus root, piano) had voor deze avond een intrekkelijk programma samen- esteld. Begonnen werd met het kwar tel in Es KV 493 van W.U. Mozart Dit lerk is de zonnige tegenhanger van het ingeveer tegelijkertijd gecomponeer- e) dramatische kwartet in g KV 478, at enkele weken geleden in de Flint gespeeld werd door het Dubinsky- kwartet Van het krachtige eerste deel werden gelukkig de herhalingen ge speeld, zodat de evenwichtige structuur goed tot zijn recht kwam Na het wee moedige middendeel (larghetto) werd het stuk afgesloten door een verrukke lijk speels rondo, waarbij naar mijn smaak een wat doorzichtiger klank beeld had kunnen worden bereikt MADRIGALEN De volgende 3 madrigalen van de Tsjechische componist B Martinu (1890-1959) zal vrijwel niemand ge kend hebben. Hij staat niet bekend als i^nand, die de 20e eeuwse muziek grondig heeft beinvloed (zoals bv. De bussy of Strawinsky). Zijn voorliefde ging uit naar de heldere stijl der oude polyfonisten, terwijl hij natuurlijk ook beinvloed is door de volksmuziek van zijn land Dit alles kwam duidelijk tot uiting in de gespeelde stukken, die een zeer geconcentreerde en virtuoze uit voering kregen. en een hartelijk applaus voor de toneelgroep Eendracht. Het stuk, geschreven door Wim Bi- jhot en onder leiding van de uit lersfoort afkomstige N. G. Pieters Bert Tijmensen als veevoeder- handelaar Toon van Duin en Michele Ummels in de rol van het meisje Francy samen In een nachtelijke scène. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het na de pauze gespeelde trio in Bes op 97 van L. van Beethoven Dit laatste en langste trio is een van de vele meesterwerken, die Beethoven opdroeg aan Aartshertog Rudolf van Habsburg, die jarenlang zijn pianoleer ling was. Bij het horen van dit beroemde werk besefte ik weer, hoe ontoereikend woorden zijn. als het er om gaat. te be schrijven wat muziek je kan doen Het majestueuze eerste deel wordt gevolgd door een grimmig Scherzo. Diepe ernst heerst in het andante met variaties, een van de schoonste melodieën die Beet hoven schreef. De direct daarbij aan sluitende onbekommerd klinkende fi nale kwam bijna als een bevrijding. Het USDEN - Een stampvolle zaal n flink applaus was het resul- van de voorstelling die toneel- nlglng „Eendracht" zaterdag- id 28 oktober in 't Ros Beyaart iaf. Het blijspel „Prettig week- speelt zich af bij een handelaar leevoeders die zijn compagnon (tevens zijn broer) een week- op visite krijgt. De zaken gaan zo best en dat zou dan nog te llen zijn met Kees wanneer hij pinnige vrouw niet had meege- ten die alles ziet en alles door- ft. Tot overmaat van ramp komt :oon des huizes Koert ook net dit ikend onverwacht thuis met twee vriendinnen, en een maf figuur hun een lift heeft gegeven. geregisseerd, werd door de leden van Eendracht vlot op de planken gebracht. Slechts één enkele maal moest de souffleur zichtbaar uitkomst bieden Overduidelijk bleek, dat door de spelers keihard was qewerkt, om voor een gave voorstelling te zorgen, een uitvoering die helemaal èf zou zijn van spel tot en met decors aan toe Voor die decors zorgden Gerard Boogmans en Aad van den Berg. die hierbij assistentie hadden gekregen van Victor Visser, de man die ook voor de verbouwing van 't Ros Beyaart tekende. VROLIJK Zoals uit de korte inhoudsbeschrij- Veer de werkster neemt bepaald geen blad voor de mond in vele scè nes, een rol die bijzonder goed gespeeld werd door Dicky Rep. Gerda Hilhorst als Kaatje, gezeten bij Koert (Kees Groenestein), speelde zoals gewoonlijk een geweldige rol waarbij zij diverse keren het publiek tot lachen bracht. LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag 7 november houdt de schrljfgroep van Amnesty International de maande lijkse schrijfavond in de Johan- neshoeve, Hamersveldseweg 40, van 19.30 tot 22.00 uur. Amnesty International, een onpar tijdige organisatie zet zich in voor het lot van politieke gevangenen waar ook ter wereld. Het gaat in alle gevallen om de onrechtmatige ge vangenhouding van mensen. Amnesty stelt d m v deze schrijf avond een ieder in de gelegenheid om persoonlijk te protesteren tegen de ge vallen van politieke onderdrukking Tij dens de schrijfavond worden brieven geschreven naar autoriteiten met het verzoek om vrijlating en/of goede me dische verzorging voor de gevangenen in kwestie. Genoemde dinsdagavond kan men brieven schrijven naar de autoriteiten van: de Kongolese Volksrepubliek (Kongo- Brazzaville), waar een 47-jarige hoog leraar, die volgens Amnesty Internatio nal vals beschuldigd is, sinds 1974 ge vangen zit; de Sovjet-Unie, waar een 51-jarige man is veroordeeld tot tien jaar ge vangenschap in een zeer streng herop voedingskamp, Tsjecho-Slowakije, waar een 38-jarige man sinds 1977 gevangen zit, omdat hij kritiek had op het door de regering ge voerde beleid t.a v. Charta 77 en de autoriteiten van Argentinië, waar sinds 1974 een man gevangen wordt gehou den zonder dat hem iets ten laste is gelegd In alle vier de gevallen wordt aan de autoriteiten verzocht om onmiddelijke in vrijheidstelling van de gevangenen. Voorbeeldbrieven in de betreffende talen zijn aanwezig, evenals postpapier en schrijfgerei Ook voor achtergrond informatie kan men deze avond terecht.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9