Amersfoorts Quino Damen en zijn droogbloemen in Leusden Middenstandsbank opende vestiging W. van Ginkel veertig jaar bij tante Pos Intocht van Sinterklaas volgende week zaterdag CML vergadert NA REORGANISATIE ACHTER LOKETTEN KANTOOR LEUSDEN Voorioper van in „Hamershof" te realiseren kantoor Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 9 NOVEMBER 1978 LEUSDEN -Zaterdag 18 november wordt Sint Nlcolaas met veel feeste lijk vertoon In Leusden Ingehaald. Burgemeester Rademaker zal de goedhelllgman uit Spanje omstreeks 14.45 uur die dag verwelkomen voor het bejaardencentrum 't Hamers- veld. Lislduna zal voor een muzikale omlijsting zorgen. LEUSDEN - In het voorlichtingscen trum aan de Zwarteweg houdt het Co mité Milieuzorg Leusden woensdag 15 november een vergadering. Tijdens de vergadering, waarvan de aanvang is gesteld op 20.00 uur, o.m. verslagen van de werkgroepen Welzijn, Milieu educatie, Voorlichting, Ruimtelijke Or dening en Openbaar Vervoer LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week woensdag Is Leusden - groei end van dorp naar stad - weer een bankkantoor rijker geworden. Na de Rabobank, de Amrobank en de Bondsspaarbank vestigde de Ne derlandse Middenstands Bank zich In Leusden-Centrum. Niet alleen ten gerieve van de bestaande relaties, maar ook met het oog op de nog steeds voortgaande ontwikkeling van onze gemeente. Voorlopig en met medewerking van de firma J. C. v. d Berg heeft de NMB een plaatsje gevonden aan de Hamers- veldseweg 58 Het ligt evenwel in de bedoeling om tegen eind 1979 een de finitief kantoor te openen in het nieuwe winkelcentrum Hamershof". Het was op de woensdagmiddag ge lukkig droog, want het mobiele kantoor (dat als noodoplossing al eerder in Al- mere gebruikt was) kon piet alle be langstellenden herbergen. Daarom vond de openingsplechtigheid buitens huis plaats. Die begon met een wel komstwoord van de heer JW Eijssens, directeur van het rayonkantoor Amers foort, waaronder Leusden ressorteert. Burgemeester J W. M. Rademaker hees hierna voor de eerste maal de vlag van de bank in de voor het kantoor Na de jongste wereldoorlog ontwik kelde de Nederlandse Middenstands Bank zich tot een normale handelsbank en vooral irf de jaren vijftig kwam de groei van deze onderneming in een stroomversnelling terecht. DERDE IN OMVANG De NMB is de enige van de grote Nederlandse banken, die geheel op ei gen kracht en zonder fusies gegroeid is tot - als handelsbank - de derde in om vang van Nederland. De te Amsterdam gevestigde onderneming heeft mo menteel circa 465 (bij)kantoren ver spreid over het gehele land ter be schikking van de uitgebreide cliënten kring. De (nood)vestiging te Leusden is. evenals de twee stadsbijkantoren in Amersfoort en de kantoren in Nijkerk en Bunschoten/Spakenburg, een filiaal van het centrale rayonkantoor Amers foort. Internationaal maakte de NMB deel uit van de Alpha-bankengroep. die vrijwel de gehele wereld bestrijkt. VOORLOPER De tijdelijk aan de Hamersveldse- weg geplaatste mobiele vestiging van circa 10 bij 3 meter is een voor loper van het in de „Hamershof" te realiseren kantoor. Het wordt be heerd door de heer M. Quint en zijn beide „rechterhanden" mej. W. S. de Graaf en de heer R. van Florestein. Dit drietal is afkomstig van NMB- kantoren uit de regio en volledig be rekend op de wachtende taak. Ver dere personeelsbezetting zal t.z.t. zoveel mogelijk in Leusden worden gerecruteerd. Vooralsnog werkt de bank met de slagzin „De NMB denkt met u mee", maar wie weet wat er in de toekomst nog gaat gebeuren? Ter gelegenheid van de opening in Leusden schreef de Middenstandsbank o.m. een prijsvraag uit en tot de voorwaarden daarvan behoort het bedenken van een (nieuwe) slagzin. Best mogelijk, dat bij de oplossingen een echte vondst zit. Er is In Leusden al meer gebeurd dan voor mogelijk kon wor den gehouden. staande mast Hij vond het jammer, dat de definitieve plaats, die het bedrijf toe gedacht was, nog niet bereikbaar is, maar achtte het toch een wijs besluist om nu al naar Leusden te komen. Ter loops haalde de burgemeester nog aan, dat uit een onlangs gehouden inventa risatie was gebleken, dat onze ge meente op dit ogenblik reeds een 500- tal (grote en kleine) bedrijven telt. Meer dan zo op het oog zou worden ver wacht. Met de beste wensen, ook aan de heer M. Quint, die het Leusdense filiaal vanaf 1 november beheert, kwam een einde aan het buitengebeuren. Hierop aansluitend werd in het gezellig verbouwde Ros Beyaart een receptie gehouden. Talnjke collega's, cliënten en andere genodigden maakten daar van gebruik om het glas te heffen op een voorspoedige start van het nieuwe bedrijf. ANNO 1927 Rond de twintiger jaren waren in Ne derland drie groepen banken die hoofd zakelijk actief onder bedrijven, die tot de z.g. middenstand werden gerekend. Dat werden de (R.K georiënteerde) Hanzebanken, de (Christelijke) Boazbanken en een aantal, al dan niet onderling samenwerkende algemene bankinstellingen Nederland bevond zich midden in de crisistijd en ook vele banken en bankjes kwamen in grote moeilijkheden Teneinde een financiële ramp te voorkomen heeft de Staat der Nederlanden in 1927 de Nederlandse Middenstands Bank opgericht om de zaken van de in deconfiture geraakte banken af te wikkelen en tot overname en voortzetting van een groot aantal met een faillissement bedreigde mone taire instellingen. Burgemeester Rademaker hijst de vlag. effekt Uiteraard waren deze komposi ties geheel in oranje gehouden. Op een dikke holle berenklauwstengel waren zelfs (uit het buitenland afkomstige) oranje elfenbankjes aangebracht. bloemetjes, waaronder rose cy- claampjes JUDASPENNINGEN JUFFERTJES IN 'T GROEN Verrukkelijke bloemen om te verwer ken zijn de juffertjes-in-'t groen (nlgelia) met hun typische zaaddoosjes, door veeldelig omwindsel omgeven, fraai gekombineerd met uienbollen in diver se soorten Fraai zijn de boeketjes in bestorven tinten, helemaal naturel van kleur ge houden in het genre van de kaardebol- len en de gedroogde zonnebloemen. Op de vleugel stonden boeketjes in wit groene tinten, geraffineerd van kleursamenstelling. Ook kransjes in in gehouden tonen doen het voortreffelijk. En dan zie je opeens ergens een tak hop hangen. Zo maar een tak hop Daar is niets aan toegevoegd of gewijzigd. De natuur heeft die tak zó gearrangeerd dat ie een prachtige dekoratie oplevert. Een geheel eigen plek nemen de bloemstukjes in, die met judaspenning zijn opgemaakt, en waarvan sommige blaadjes en takjes met bladgoud zijn bespoten. Deze stukjes roepen een Kerstsfeer op. Verrassend is de blauwe bloemserie in kombinatie met de blauw-grijze Keul se potten. Verrassend ook de grote kollektie zijdebloemen, waarvan die in de geel-witte tinten het leuk doen, als je over de eerste schrik heen bent. zou ik haast zeggen. Afschuwelijk lelijk vond ik het kitscherig paars-rose bespoten stuk. dat aangeprezen werd als ..uit Parijs afkomstig" ..Volgend jaar is men er ook bij ons aan gewend", verze kerde Gert Bakker Nou, dat had ie ge dacht Ik denk, dat hij het mooi mis heeft. Een dergelijk stukje smaakbederf heeft in Nederland gelukkig geen kans meer. Burgemeester Rademaker tijdens zijn toespraak tot de vertegenwoordigers van de Middenstandsbank. LEUSDEN - In het woonhuis „Sint Hubertusfiof" van archltekt A. Lan- gelaan aan de Buurtweg 11 te Leus- den-Zuld hielden Amersfoorts Quino en Maria Damen op zaterdag 4 en zondag 5 november hun jaarlijkse ekspoïltle van droogboeketten. De ze ekiposltle kwam tot stand In sa- menverklng met hun medewerkers Gert Bakker, Ada Krijnen, Bea van der lor. Jacqueline van der Ploeg en Hars Noordanus, die voor de koffie zogde. Gsen fraaier tentoonstellingsomge- viig dan een mooi woonhuis, is je kon- kJjsie, als je de boeketten op de 'Jeugel op een sekretaire. bij de open (aard, op een eettafel ziet staan. Er waren zo veel mogelijk Hollandse bloemmaterialen gebruikt, die zó ge kombineerd werden, dat de kleuren met elkaar overeenstemden. De natuurlijke materialen zijn erg in Nederland be schikt gelukkig nog over vele soorten grassen (het aantrekkelijke trilgras!). over berenklauw, judaspenning, hop, papavers, waarvan ook onderdelen, als bijvoorbeel de stam van de berenklauw, driftig door Quino Damen waren toege past. Natuurlijk kun je ook héél mooie din gen doen met gedroogde hortensia's. VOL BEWONDERING VOOR DE NATUUR Vol bewondering voor de natuur kijk je eveneens naar de veervormig inge sneden bladeren, die de bloemen van de protea (uit Zuid-Afrika) omsluiten, en die door Quino Damen bijzonder mooi zijn gekombineerd met papaverbollen Beauties op zichzeif zijn de gedroogde, naturelkleurige „tulpenbomen", die uit de tropen afkomstig zijn. j Er is veel afwisseling in de tentoon stelling aangebracht door het bloemkomponeren rond thema's. Op een met een wit Rosenthal ser vies gedekte tafel staat in een hoge buis een (zeer giftige) doornappeltak, waar bij in lage buizen zilveren bollen (van gloeilampen) zijn opgesteld. De lage tafelversiering is van witte enforbia en orchideeën. In de kleuren van het boeket van de bruid is een andere tafel met bloemen gedekoreerd. De bruid heeft een boeket in de hand van eenvoudiae levende MEVROUW W. P. SMIT Een aparte plaats op de tentoon stelling kreeg mevrouw W. P. Smit. die allerhande Oostenrijkse veldbloempjes droogde, en er voorwerpjes mee ver sierde De opbrengst van deze dinget jes is voor 3/4 bestemd voor een tehuis voor gehandicapte Kinderen in Jeru zalem, en voor 1/4 voor het planten voor een boom in Israël. ERG COMMERCIEEL Toen ik thuis was, kon ik me niet ont trekken aan de indruk, dat ik de ten toonstelling toch wel wat erg com mercieel vond ingericht. Er waren te veel stukken te dicht bijeengebracht, en overdaad schaadt. Maar deze indruk kan ook bevorderd zijn doordat er zó veel bezoekers waren, dat ik van de ekspositie zelf geen juist overzichts- beeld kon krijgen. Anco Ma|j WOUDENBERG/LEUSDEN - De heer W. van Ginkel, Koningin Wil- helminastraat 12 te Woudenberg is woensdag 15 november veertig jaar In dienst bij de PTT. Deze heuglijke gebeurtenis krijgt een feestelijke tint door het houden van een receptie in hotel „Schimmel" te Woudenberg. Tot 1974 was de jubilaris aanvan kelijk besteller en later loketamb tenaar van het postkantoor In zijn woonplaats. Een reorganisatie bracht Van Gin kel achter de loketten van het kan toor Leusden. In beide plaatsen ge niet hij grote bekendheid vanwege zijn werkzaamheden bij tante Pos. Van Ginkel begon zijn loopbaan op 15 november 1938 als hulpbesteller in Woudenberg. Hij was toen 17 jaar. Zijn vader was ook bij de post. In 1946 werd hij besteller, in 1948 besteller-1. Op 1 juni 1965 volgde op nieuw een promotie. De jubilaris werd employé-2. Dat betekende een grote verandering. De bekende figuur ver dween uit het dagelijkse straatbeeld en werd ingeschakeld bij de kantoordienst Ook hierin bleek Van Ginkel uitstekend te functioneren, want enkele jaren later (in 1967) volgde zijn benoeming als employé-1 In 1963 legde Van Ginkel een exa men af voor plaatsvervangend kan toorhouder. In die functie trad hij onder meer op in Maarsbergen, Maarn en Tienhoven „Vroeger kende ik alle mensen per soonlijk De kontakten die je met hen had op straat en vanachter het loket, waren van gemoedelijke aard. Er is nu meer afstana genomen lussen post en publiek, het kontakt is zakelijker zegt de heer Van Ginkel. Toch loopt hij bepaald niet over van nostalgie Daar is Van Ginkel te nuchter en te beweeglijk voor. Hij heeft er dan ook nooit veel moeite mee gehad om ingrijpende reorganisaties en nieuwe ontwikke lingen te verwerken NAAR LEUSDEN In 1974 bracht zo'n reorganisatie hem op het postkantoor in Leusden. Door de snelle uitbreiding van deze gemeente, kwam men daar toen per soneel tekort „Van Woudenberg naar Leusden, dèt was toch wel even wennenMaar ik kan me goed aanpassen. Het gaat prima daarZijn hobby's? „Tuinieren, actief en voetbal, passief!" In Woudenbergse sportkringen ge niet Van Ginkel eveneens bekendheid. Jarenlang was hij bestuurslid van de sportvereniging „Woudenberg". Ruim negen jaar heeft hij zitting in het bestuur van de korlbalafdeling OPGEWEKT MENS De heer Van Ginkel staat bij zijn collega's en bij het publiek bekend als een aktlef en opgewekt man. Het valt dan ook te verwachten dat velen hem op de jublleumdag zullen ko men gelukwensen. De receptie In hotel „Schimmel" te Woudenberg wordt gehouden van 19.30-20.15 uur (het officiële gedeelte) en van 20.15- 22.00 uur (het openbare gedeelte). roosjes met tarwe en haver, met kat- lestaarten, met amarantus. en zelfs met gedroogde Afnkaantjes Van deze laatste waren er diverse kombinaties op gebouwd, en dat gaf best een grappig

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11