CARNAVALSJOLIJT IN HET „HONDERD GRAM GEBOUW" Prins Ruudtepuup kijkt terug >choolkampioenschappen tafeltennis beëindigd Verbouwing laat nog steeds op zich wachten Ongeorganiseerde jeugd wil in leegstaande Jozefschool /ier geslaagde dagen ran Jongeren Contact op zijn carnavals-aktiviteiten Avanti gaat vanavond vergaderen ET VEEL ENTHOUSIASME EN SPORTIEF GESPEELD ELANGSTELLING MINDER DAN VORIG JAAR Kleding voor de Emmaüsgangers Frühschoppen in Peerdestal DONDERDAG 9 NOVEMBER 1978 13 en het belangrijkste is het gezellig met elkaar zijn, samen te doen met de beide scholen Wie wint doet er niet toe. het samen doen dat was het. Het is een heel gezellig tournooi geweest en we hopen van ganser harte hiermede te kunnen doorgaan Na deze woorden werden de winnaars bekend gemaakt. Bij de meisjes waren dit: 1 e Monique Boersma. 2e. Simone van Wieringen en 3e Carla Boersen. Bij de jongens: 1e Erik Hak. 2e Ger- brand Sambrink en 3e Claudi van Dord Bij het in ontvangst nemen van de prij zen kregen deze winnaars ook nog bloemen aangeboden. Zowel bij de leerlingen als bij het per soneel van de beide scholen is dit tournooi zeer prettig ervaren. Van beide zijden kwam het samen-doen zeer sterk /laar voren Het: ..Wij doen het samen in 1978". zoals dat te lezen stond op het schema voor het toernooi kan ook volgend jaar opgeld doen ACHTERVELD-Zaterdag, de elfde van de elfde zal ook in Achterveld het carnavalsseizoen worden geopend met het Prinsenbal. Dit bal zal wor den gehouden in het 100 gram Ge bouw. De zaal zal open zijn vanpf 20.00 uur. Hier zal men dan weer een voorproefje krijgen van het op komst zijnde carnavalsfeest in februari. Prins Carnaval, zl|nde Prins Ruudte- puup zal met zijn gevolg om onge veer 21.00 uur de zaal betreden. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de welbekende The Tan- sit Band en de Hofkapel Zo rond 22.00 uur zal Prins Ruudtepuup afscheid ne men daar zijn heerschappij dan afgelo pen zal zijn. Om elf minuten over elf zal dan de nieuwe prins verschijnen Het zal dan de achtste maal zijn dat er in Achterveld een Prins Carnaval-verkie zing plaats vindt. De dansmariekes zullen ook deze avond natuurlijk aan wezig ziin Zij verschijnen dan in een geheel nieuw costuumpje. Velen vra gen zich nu al al wie het volgend seizoen aan het hoofd van de puupen en puupinnen zal staan. Nadat de nieuwe prins zijn intrede in het Puupen- koppenland zal hebben gedaan zal er nog volop gelegenheid zijn om het feest verder voort te zetten en te zien of de nieuwe prins voor zijn taak is berekend. Alle Puupen en Puupinnen worden zaterdag verwacht. Ook degenen die nog nimmer carnaval vierden, doch het ook wel eens mee willen maken zijn van harte welkom OPTOCHT Na deze avond zal het weer stil zijn tot 27 januari 1979. Dan zal het boeren kielenbal worden gehouden. Behalve de Hofkapel zal deze avond ook aan wezig zijn de band The Spaicks. Bijna een maand later. 23 februari is dan het groot carnaval Deze avond ook volop muziek verzorgd door de Fox Fox, Los Donjos en de Hofkapel Zaterdag 24 februari zal in het teken staan van het ziekenbezoek dat de prins bij diverse zieken zal brengen. Zondag 25 februari zal dan weer de carnavalsoptocht worden gehouden Het motto is dit keer ..Achterveld gaat vrij uit". Ook zal deze zondagmiddag het kindercarnaval worden gehouden in het 100 gram Gebouw. Maandag 26 februari zi|n het de tieners die aan bod komen. Die avond zal het tienercarnaval worden gehou den, waarbij de muziek zal worden ver zorgd door de Hofkapel en de Fox Fox. Dinsdagavond 27 februari is het be jaardencarnaval Op al deze avonden zullen niet alleen de Hofkapel doch ook de dansmariekes present zijn. Als afsluiting zal dan op 24 maart het half vastenbal worden gevierd. ACHTERVELD - Vanaf maandag 23 oktober tot en met zaterdag 4 no vember werden de school- kampioenschappen tafeltennis van de basisscholen Onze Wereld en St. Jozef gespeeld. Er werd aan deze wedstrijden door 106 leerlingen deelgenomen. Zowel de meisjes als de jongens waren in zestien poules ingedeeld. Tot en met dinsdag 31 oktober werden de onderlinge wed strijden gespeeld. Donderdag 2 en vrijdag 3 november speelden de poulewinnaars tegen elkaar. Zaterdag 4 november was de dat dat de halve finales en de finales werden gespeeld. De wedstrijdleiding was han den van de heren Snijders en Stalen hoef. Er werd telkens met drie tafels gelijk gespeeld. Het onderwijzend per soneel van de beide scholen heeft zich tijdens de wedstrijden volledig ingezet om alles geheel naar wens te doen verlopen. Ook hielden zij de scores bij tijdens het spel Aan belangstelling van de zijde van de ouders en overige be langstellenden heeft het niet ontbroken. Dit was voor de jeugdige deelnemers en deelneemsters zeker een goede stimulans om zich volledig in te zetten. SPORTIEF GESPEELD Er is met veel enthousiasme en zeer sportief gespeeld. De gelaatsuitdruk kingen lieten vele malen goed zien on der welke grote druk er soms gespeeld werd Dit kwam vooral uit bij de halve finales en bij de finales. Dat er zeer goed gespeeld werd blijkt wel uit het feit dat bij de finales zowel bij de meisjes als bij de jongens drie sets nodig waren om de winnaar aan te wij zen. Zaterdagmiddag om 16.30 uur was het dan zover dat de winnaars van deze schoolkampioenschappen bekend konden worden gemaakt. Voordat de winnaars bekend werden gemaakt, werd eerst nog even het woord gevoerd door de voorzitters van de oudercommissie mevr Burgsteden. Zij dankte allen die hadden meegewerkt om deze kampioenschappen te doen slagen. Dan ook voor de vele vrije tijd die hieraan was opgeofferd. Een bij zonder woord van dank sprak zij tot de heren Snijders en Stalenhoef waarna zij deze beide heren een klein presentje aanbood WINNAARS Hierna ging de heer Stalenhoef over tot het bekend maken van de winnaars. Hij dankte iedereen voor de fijne me dewerking. Het zijn fijne dagen geweest demonstrerende jongeren voor het schoolgebouw in Achterveld. ACHTERVELD - Zaterdagmorgen erd door een grote groep jongeren en demonstratie gehouden, om het ehoud van de Sint Jozef school. De imonstratie was georganiseerd oor niet bij een vereniging aange- oten jeugd. De school staat nu al ongeveer an- erhalf jaar leeg staat. Diverse ver- nlgingen zouden in het gebouw zo tOOdnodlge onderdak zouden kun- en krijgen. Door de gemeente is in- ertijd wel toegezegd dat door een verbouwing diverse bijeenkomst zalen zouden worden gecreëerd, maar hiervan is echter tot op heden nog niets terecht gekomen. Voordat de demonstratie werd ge houden, was er eerst door genoemde jongeren een enquête gehouden met de vraag of er behoefte bestond aan een jongerensoos. Door 85% procent van degenen die een dergelijk formulier hadden ontvangen, werd op die vraag gunstig gereageerd. Nu dit bekend was. kwam het huisvestingsprobleem naar voren. Er werd vervolgens besloten om een demonstratie te houden om de ge meente Leusden wakker te schudden en zo te bewerkstelligen dat er nu eindelijk eens iets gedaan moest wor den. Na eerst geruime tijd voor de oude school met spandoeken te hebben ge staan en leuzen ten gehore gebracht te hebben trok men door het dorp. Niet alleen de ongeorganiseerden deden hieraaa mee doch ook een aantal wél georganiseerde jeugd Spandoeken met opschriften als „Wij willen van de straat", „Wij willen onderkomen", „Wij willen een jongerensoos" en „Wij wachten al een poos op een soos", werden meegdragen. De jongeren trokken veel aandacht van jong en oud. Velen stonden er volledig achter, dat er nu eindelijk iets gedaan moet worden. Gaat de beloofde verbouwing nog lang duren, dan zal het gebouw gaan ver vallen en zijn reparaties niet meer te verwezenlijken. ACHTERVELD - Op donderdag 2, jdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 no- mber vonden weer de jongeren ntactavonden plaats, georgani- erd door de Stichting Jongeren intact Achterveld. De belangstelling van de hiervoor aanmerking komende jeugd was nmerkelijk minder dan voorgaan- jaren. Wel jammer voor de organi- toren die hiervoor veel werk ver- tten en veel vrije tijd opofferden, donderdag was het de avond dat er leel gespeeld moest worden Deon- véer 30 aanwezigen werden in groepjes verdeeld. Elke groep had van te voren drie woorden opgekregen. Met deze drie woorden moesten zij een to neelstukje opvoeren van enkele minu ten Dit ging allemaal reuze goed. De jeugd bleek over heel veel improvisatie talent te beschikken. Er werden stukjes opgevoerd die de werkelijkheid zeer dicht benaderden De stukjes werden met veel overtuiging gespeeld en de toeziende groepen hadden veel belangstelling. Tijdens het spelen was het doodstil en had ieder een volle aandacht voor de groep die bezig was BEZOEK VAN GASTGEZINNEN Het bezoek van gastgezinnen stond gepland voor de vrijdagavond Ook nu waren de deelnemers weer in groepjes verdeeld. Elke groep kreeg een en veloppe waarin naam en adres van het gastgezin stond Ook dit is een avond geweest die bij de deelnemende jeugd zeer goed is aangeslagen. Vrij en ongedwongen werden er gesprekken gevoerd Het is heel goed bij de deelnemers overge komen Het was interessant om te zien hoe het in een ander gezin toegaat. De discoavond zaterdagavond trok wel de meeste belangstelling. Er waren die avond heel wat meer bezoekers dan de beide voorgaande avonden. Ook deze avond heeft de jeugd zich zeer goed vermaakt. VOSSENJACHT Zondagmorgen werd er een vos senjacht in het dorp gemaakt. Hierbij moesten diverse opdrachten worden vervuld. Ook nu was de belangstel ling weer niet zo groot. Er waren slechts ongeveer 30 deelnemers. Ondanks de niet al te grote deel name zijn het toch weer vier ge slaagde dagen geweest. Het onder ling contact was prima terwijl het ook zeer gezellig geweest is. Uit ge sprekken met de deelnemers en deelneemsters is wel gebleken dat deze avonden zeer op prijs zijn ge steld en dat reeds bestaande vriend schapsbanden zijn verstevigd terwijl ook nieuwe vriendschapsbanden zijn gelegd. De organisatoren kun nen zeker terug zien op vier geslaag de dagen. ACHTERVELD - Zaterdag 11 no vember zullen de Emmaüsgangers weer hun jaarlijkse bezoek aan Ach terveld brengen, ledereen die nog kleding en schoeisel heeft op te rui men kan dit tussen 10.00 en 12.00 ACHTERVELD - Zondag zal het weer voor de eerste maal in dit seizoen Frühschoppen zijn In D'Ouwe Peerdestal. Vanaf 11.00 uur is iedereen die hieraan deel wil ne- uur brengen bij de auto van de Em maüsgangers. Deze auto zal weer staan op de par keerplaats tegenover hotel de Roskam aan de Hessenweg. De Emmaüsgangers is een instelling die zeer goed werk verricht Wat er zoal gedaan wordt met de kleding die in ver schillende plaatsen wordt opgehaald, zal een van de medewerkers op 20 maart 1979 komen vertellen tijdens een KPO-bijeenkomst men van harte welkom. De muzikale medewerking zal nu ook weer verleend worden door de inmid dels welbekende Hinterfelder Kapelle. Kinderen worden alleen toegelaten onder geleide. Gezien het succes in het vorige seizoen, is het wel te verwachten, dat er weer veel belangstelling voor dit gezel lige samenzijn zal zijn. ACHTERVELD - Vanavond houdt de sportvereniging Avanti haar jaar lijkse ledenvergadering. De verga dering vangt aan om 20.00 uuren zal worden gehouden In D'Ouwe Peer destal. De agenda omvat 14 punten, waarbij punt 9 zeker belangrijk is, omdat het daarbij gaat om de bestuursverkiezing. Voorzitter R. J. M. Valkonet is aftredend en stelt zich niet meer herkiesbaar. Voorts zal het verleden en de toe komst van de vereniging ter sprake ko men. Gezien het zeer groot aantal leden dat de vereniging nu telt, wordt een re cord aantal hiervan zeker op de verga dering verwacht. ACHTERVELD - „Zaterdag 11 no vember zullen de puupen en puupin nen van het Puupenkoppenland In Ons Gebouw de gelegenheid hebben om afscheid te nemen van Prins Ruudtepuup. Hierna za\ om 11 mi nuten over 11 de nieuwe car navalsprins zijn entree maken. Is dit een definitief afscheid? Zo ja, wie wordt dan de nieuwe prins in Puupenkoppenland? Ik beslist niet", aldus prins Ruudtepuup. „Wie het wel wordt kunt u zelf mee maken. Dat wordt een groot feest, dat beloof ik u Met heel veel plezier kijk ik terug op het afgelopen carnavalsjaar, hetgeen een aparte periode in mijn le ven is geweest. Het begon al zo leuk met de prinsverkiezing in het motto, „Achterveld vliegt er uit", ik vloog er in zakkend aan een touw zo op het toneel. Toen op bezoek bij de eerste Achter- veldse baby, geboren na de elfde van de elfde. Eline een leuke ervaring. Daarna nieuwjaarsreceptie waarbij de burgemeester Rademaker een pas poort kreeg voor Puupenkoppenland. Leuk was ook het bezoek aan de heer en mevrouw Kleinveld op hun 55 jarig huwelijksfeest. Het boerenkielenbal was een leuk feest, zo ook het carnaval in Huize St. Jozef met het onderschei den van de 97 jarige zuster Ancatara" Prins vervolgt met: „Groot-carnaval had geweldige hoogtepunten, zoals de onderscheiding van Wout van Dijk met de krentepuup en al die anderen die onderscheiden werden. En wat te den ken van zoals het in de Leusder Krant het bejaardencamaval Door inzet van velen een groots feest met o.a. de ge weldige One Man Show van Wil Enters, de Vader Abrahamgroep. het Zuider- zeeballadekoor onder leiding van Frans Stapelbroek, het optreden van de Tiro- ler kapel en nog zoveel meer. Een apart hoogtepunt in mijn regeringsperiode is wel geweest het bezoeken van 64 zie ken. Vooral het bezoek van de ernstige zieken is een zware doch zeer dank bare taak en laat je ervaren wat het wil zeggen gezond te zijn" DANK stond, de Achterveldse carnaval soptocht beter en mooier dan ooit te voren. Inderdaad, de optocht is een geweldige jaarlijkse topper Leuk waren ook de spontane carnavalsfeesten op de diverse scholen, als ook het kin dercarnaval en het Tiener carnaval in Punkstijl. Ook wil ik niet vergeten de gezellige carnavalsfeesten in de café's en restaurants Geweldig geslaagd was ook dit jaar Dank zegt de prins vooral te willen overbrengen aan de kinderen voor de veel prachtige prins carnaval-tekenin gen die zij voor hem maakten De prins: „Nu ik toch aan het bedanken ben wil ik ook noemen mijn adjudant Loek Enters voor zijn morele steun en perfecte or ganisatie. Ook de raad van Elf met hun dames, bedankt voor hun inzet. Dank ook aan de kasteleins en zeker niet als laatste dank aan onze Hofkapel en de Dansmariekes Verder dank aan al de puupekoppen die met elkaar hebben gezorgd dat het camavalsgebeuren zo succesvol is verlopen". De prins (Ruud van Lierop) besluit met: „Ik hoop dat het komende car navalsseizoen 1978-1979 zeker zo goed zal worden als het afgelopen seizoen, waarbij ik de nieuwe prins car naval bijzonder veel sterkte toewens bij zijn wel vermoeiende doch zeer dank bare taak".

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13