Spontane aktiegroep van „De Wegwijzer" opgericht Royale overwinning van hockey-heren KRO EN PJGU N DE BIBLIOTHEEK Komend weekeind 15 tuinvuil-containers in de gemeente Leusden VROUWENKAFE OVER AKTIE VEILIG OVER Wijziging bouwroute i.v.m. werkzaamheden voor hoofdcentrum Honderd sportieve collectanten gezocht Geen sprake van afvloeiing vijfde lerkracht PPR-avonden om partij duidelijk te profileren LPG-stations in Leusden? Klaverjasclub Leusden Troef KPO-lezing over sociale dienst donderdag 9 november 1978 15 diefstal van twee auto's weggelopen doorrijden na aanrijding ian komen lopen diefstal uit auto sint hubertusjacht zonder ongelukken verlopen wnrijding ietsendiefstallen diefstal helm aanrijding met drie gewonden aanrijding ree in botsing met snelverkeer controles auto tegen boom klachten over de berm van de ooievaarshor- ster weg quick uit de verdruk king dames 1 Leusder Krant - plaatselijk nieuws LEUSDEN-C - tijdens de jaar lijkse ouderavond van de o.b.s. „De Wegwijzer", die vorige week donderdag werd gehouden, werd ipontaan een „aktlekomité" op gericht. Het Initiatief daartoe werd staande de vergadering genomen door een aantal en thousiaste ouders die van me ning waren dat ten onrechte het Image van „de Wegwijzer" nog altijd niet optimaal Is. De voorzitter van de ouder- xjmmissie, Heinze Bakker, had in jit verband al in zijn welkomst- ird het artikel in deze krant over de laatste vergadering van de schoolraad gehekeld. In tegenstel- ing tot de werkelijke feiten werd daarin volgens de heer Bakker, de indruk gewekt als zou er aan het eind van dit schooljaar opnieuw een leerkracht van ,,De Wegwijzer" moeten afvloeien. Hij kon meede len dat de norm van 125 leerlingen die nodig is voor het behoud van de vijfde leerkracht, door een aantal nieuwe aanmeldingen inmiddels weer is bereikt en zelfs overschre den. De heer Bakker prees wethouder Van Woudenberg, die zo kort nadat hij de onderwijsportefeuille onder zijn beheer heeft gekregen, al ge toond heeft werkelijke belangstel ling te hebben voor de problematiek van het onevenredig verdeelde aantal leerlingen over de ver- schillende openbare basisscholen in Leusden-C. Ook het feit dat de schoolraad zich daarmee bezig houdt, zei de heer Bakker te kunnen waarderen, maar „als men zich in de schoolraad afvraagt wat er moet gebeuren om het getij voor De Wegwijzer te doen keren, dan lijkt mij het doen van uitspraken die leiden tot een een dergelijk onrust- zaaiend krantenartikel, zeker niet de juiste weg". Óp initiatief van enkele en thousiaste ouders werd in aanslui ting hierop spontaan het al ge noemde aktiekomité opgericht. Ge zamenlijk zullen de ouders wier kinderen ,,De Wegwijzer" bevol ken, trachten de bij een deel van het publiek bestaande misverstanden ten aanzien van de school uit de weg te ruimen. In de oudercommissie vond één mutatie plaats: de inmiddels uit Leusden vertrokken heer R. Rohde, werd vervangen door de heer P. A. Gerber. Na afhandeling van de ge bruikelijke huishoudelijke agen dapunten, trokken de aanwezi gen zich per klas terug om eens daadwerkelijk te ervaren hoe het „In de les" toegaat. De leerkrachten van „De Weg wijzer" kweten zich energiek van hun taak tegenover deze gele- genheldsklassen; zo energiek, dat toen de schooldeur achter de laatste vertrekker werd dicht gedaan, de nieuwe (school)dag al was begonnen. LEUSDEN Deze week weer drie >eperingen in de bibliotheek en wel de Igtholieke Plattelands Vrouwenorgani- alie, de volleybalvereniging Leos en de lattelands Jongeren Gemeenschap Jlltrecht. De naam Katholieke Plattelands /rouwen Organisatie staat voor de af- orting KPO en is een vereniging voor irouwen, die in de hun beschikbare tijd tarnen willen denken, zich willen ont- pannen, zich willen ontwikkelen en a-aar nodig zich inzetten voor anderen. Het programma voor de afdeling ^usden-Centrum biedt een veelheid ran aktiviteiten op alle terreinen van forming, ontwikkeling en ontspanning, cdere tweede woensdag in de maand omen de leden bij elkaar in de Jo- lanneshoeve. Vaak zijn er zoveel on- lerwerpen aan de orde dat er een weede woensdag in de maand bijkomt. De afdeling Leusden telt 105 leden. Woensdag 29 november kan men luisteren naar mevrouw Cossaar, die dan voor de KPO spreekt. Voor de kerstavond op 20 december, zoekt de KPO weer een eendagsbestuur dat, net als vorig jaar, voor een sfeervol sa menzijn zal kunnen zorgen. Het KPO-programma omvat ook dit jaar weer kursussen, zoals onder meer een samenlevingskursus en een kursus „Hoe leer ik mijn naaimachine ken nen". De KPO is het ontmoetingspunt voor alle katholieke plattelandsvrou wen. Voor informatie: Evelien Blom, tel. 03425-18888 en Ada van Ruitenbeek, tel. 033-40305. VOLLEYBALVERENIGING LEOS De volleybalvereniging Leos is de voortzetting van de zelfstandig gewor den volieybalsectie van w los Impala. Deze volleybalsectie bestaat al tien jaar. Behalve voor het competitiespelen zijn er ook dames- en heren-recreanten teams. Met inbegrip van de 250 jeugd leden kan verder iedereen die volleybal wil spelen bij Leos terecht. Er bestaat geen ledenstop, maar de acceptatiepolitiek is wel afgestemd op het aanwezige (en toekomstige) kader en van de speelgelegenheid. Dat laatste is op competitie-niveau miniem in een Leusden zonder sporthal. Nadere informatie wordt verstrekt door J. J. H. Küh, tel. 41860. PJGU De PJGU is de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht. Deze groepering had niet veel informatie in de biblio theek liggen over de groep die in Leusden aktief is. Het PJGU organiseert provinciaal allerlei aktiviteiten en per afdeling worden er aktiviteiten georganiseerd op het gebied van sport, agrarische akti viteiten en kreatieve zaken. Voor informatie:Ria Verwey, tel. 40498. ERLOREN Bruine portemonnee met ƒ5,- en jarantiebewijs; Eurochèquepapieren net postmachtiging; plastic tas met iportkleren; bruine ceintuur; 1 meter ange donkerbruine stoffen riem; por- emonnee met 300,-; bruine jopper net ritssluiting, bruin handtasje met lutopapieren, paspoort, betaalcheques Bn 350,-. De heer Gde K. uit Amersfoort deed er bij de politie aangifte van. dat te zijne nadele twee auto's werden ontvremd. De beide auto's stonden op het terrein van een boerderij aan de Lapeerseweg. De heer K. had met twee woonwa genbewoners een afspraak gemaakt. Zij hadden de beide auto's gekocht, en zouden deze zaterdag 4 november om 9 uur ophalen. De beide auto's waren echter op dat tijdstip reeds verdwenen, en de kopers verschenen niet op het afgesproken tijdstip. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen. Zwarte kaler met witte pootjes; Cy- lerse kat met lila halsband; gevlekte Bier met adres om nek; ruigharige tec- el met zwarte band aEVONDEN Rood jongensfietsje (in winkelcen- fum); rode damesportemonnee met ifioud, camé; verzekeringsplaatje IRC 709 (op politieburo aanwezig); Dngensjas met bont gevoerd; 8 sleutels lanbos, polshorloge met blauwe band gevonden in Sporthal Leusden-Zuid); bril met dikke glazen en roodbruin nontuur, vouwfiets, merk Excellent. Wit/bruingeblekte geit met grote ho- ïns Inlichtingen verstrekt de Rijkspolitie Leusden-Zuid. Oude Rijksweg. Am- emseweg, tel. 033^14444. Op zaterdag 4 november vond weer eens een geval van beschadiging van andermans eigendom plaats, zonder dat de dader zich meldde. Om 14.45 uur had de heer P. J. H. uit Haarlem zijn auto geparkeerd bij het winkelcentrum bij de Torenakkerweg. Toen nij weer in zijn auto wilde stappen, zag hij dat de rechterachterzijde van de auto was beschadigd. Getuige A. H. uit Leusden had het kenteken van de auto in kwestie opge nomen Het bleek een autobestuurder uit Arnhem te zijn, tegen wie de politie proces-verbaal heeft opgemaakt. De Sint Hubertusjacht op zaterdag 4 november leverde voor de politie geen extra moeilijkheden op. De jacht verliep normaal. Wel was het bijzonder druk in Den Treek, en deden zich vooral in de buurt van Hotel Den Treek vanwege de enorme belangstelling vele parkeer- moeilijkheden voor. Uiteen auto, die geparkeerd stond op e parkeerplaats van de begraafplaats lusthol werd op maandag 30 oktober en tas ontvreemd ten nadele van me- rouwVanderH. uit Sint Michelsgestel tde tas bevonden zich toiletspullen en en portemonnee met 140.- Op de Trekerweg bij de Arnhemse- 'eg vond op maandag 30 oktober een anrijding plaats tussen een vrachtauto een fietser. De fietser A. E. uit Leusden reed de rnhemseweg op, en werd aangereden °°r de vrachtwagen, bestuur door de eer J. q w uit Bussum. De fietser moest met lichte verwon den naar het ziekenhuis De Lichten- worden vervoerd. De fiets werd chadigd. Maandag 30 oktober werd de fiets 1,1 de heer A C. van de Buit Leusden bstolen. Dezelfde dag deed de heer J |>iit Amersfoort aangifte van de le™l van zijn fiets. Zaterdag 4 november om 17 00 uur werd de integraalhelm van de heer E T. H uit Leusden gestolen. Hij had de helm bij de Valkenhoeve in Leusden-Centrum op zijn bromfiets gelegd. Bij de terugkeer van de heer H. was de helm verdwenen, zonder dat iemand daar iets van gezien had. Zaterdagavond 4 november om 23.05 uur vond een aanrijding plaats op de Zwarteweg, waarbij drie personen werden gewond. Het gebeurde ter hoogte van het café Van Maanerv Een Fiat, bestuurd door de heer R P. N. N uit Leusden reed over de Zwarteweg in de richting van het gemeentehuis, vermoedelijk niet voldoende van de rechterwegzijde Op dat moemnt naderde de auto, be stuurd door de heer W. H. R. uit Hoog land, in tegengestelde richting De beide auto's botsten frontaal op elkaar en waren allebei total loss. Alle inzittenden moesten per am bulance naar het Sint Elisabeth zieken huis worden vervoerd. Er is proces verbaal opgemaakt. Eén bestuurder liep een blessure aan zijn lip op. De heer R. brak zijn rechterpols. Op de Noorderinslag vond op dins dag 31 oktober een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De heer J N A. V. uit Leusden reed op de Noord erinslag achteruit, en kwam daardoor in botsing met de auto van de heer J H.de G. uit Leusden. Er ontstond lichte blik schade. Woensdag 1 november om 21.00 uur werd een ree op de Doomseweg slachtoffer van het snelverkeer. De heer H. A. van G. uit Hilversum zag de ree plotseling vor zijn auto op doemen, en kon het dier niet meer ont wijken. De ree vluchtte gewond weg, en was in het donker niet meer te vinden. De voorzijde van de auto van de heer Van G. werd beschadigd. Dinsdag 31 oktober voerde de politie 's middags tussen 4 en 5 uur controle uit op de kruising van de Doomseweg ten aanzien van het rode licht en het vrachtautoinhaalverbod. Elf bestuurders moeste nworden ge verbaliseerd. Op zaterdag 4 november hield de po litie een alkoholkontrole 's nachts van 00.30 tot 1.45 uur. Vier autobestuurders kwamen in aanmerking voor de alko- holproef. Aan één bestuurder moest een rijverbod worden ojsgelegd Op de Lockhorsterweg botste 's nachts om 00.25 uur op donderdag 2 november een auto tegen een boom. De heer J. W. P. M. M. T. B. uit Ber gen vloog op de Lockhorsterweg uit de bocht, en kwam tegen een boom tot stilstand. De heer B. en zijn 19-jarige auto-in zittende werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar hun verwondingen van zo lichte aard bleken, dat ze niet in het ziekenhuis behoefden te worden opge nomen. Bestuurder B. had te veel alkohol op, maar weigerde een bloedproef te on dergaan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Bij de politie kwamen deze week klachten binnen over de berm van de Ooievaarshorsterweg, die te steil zou zijn, en gevaar begon op te leveren voor de wielrijders. De politie heeft de klachten bij de gemeente gedeponeerd en verzocht de situatie ter plaatse te verbeteren. LEUSDEN - Op maandag 13 en op maandag 20 november houdt de PPR afdeling Leusden een tweetal bezin- nlngsavonden. In het kader van de landelijke verhoudingen en het op gaan In het samenwerkingsverband Progressief Leusden, acht het be stuur van PPR Leusden het wen selijk van gedachten te wisselen over het gezicht van de PPR. Mogelijkheden zullen worden na gegaan om zowel op landelijk niveau als plaatselijk de PPR duidelijk te profileren. Met name de wijze waarop de aan wezigen zich persoonlijk bij deze pro blematiek betrokken voelen, zal ter sprake worden gebracht. De bijeen komst is voor iedere belangstellende toegankelijk. Gerekend wordt vooral op de ruim tweehonderd Leusdenaren die stemden op PPR-kandidaten voor de gemeenteraad. De bezinningsbijeenkomsten vinden plaats in de kantine van het Nederlands Astmafonds. Larikslaan 1Leusden- Centrum en beginnen beide malen om 20.15 uur Tijdens de eerste bijeenkomst gaat het met name om de landelijke situatie, de tweede avond wordt de positie van de PPR in Leusden centraal gesteld. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag werd de eerste competitiehelft afge sloten met de belangrijke wedstrijd Leusden-Quick (Nijmegen) op het Vallelpark. De sleutelwedstrijd voor de bezetting van de uitgangsposities bij de returns trok zeer veel belang stelling. Het bij het sportpark beho rende parkeerterrein herbergde ruim 60 auto's. Leusden is gedurende de gehele wedstrijd oppermachtig ge weest, getuige de 6 doelpunten (waarvan er om diverse redenen 3 niet werden toegekend). Het restant was evenwel nog ruim voldoende voor de royale 3-1 overwinning. Heren 1 moet echter nog eens se rieus gaan trainen op het (beter) afwer ken van strafcorners' Slechts 1 doelpunt was rechtstreeks het gevolg van de 17 toegekende strafhoekslagen De 5 lange corners leverden helemaal niets op Leusden begon (en bleef aan de gang) met zeer overrompelende aanvallen, had pech (9e minuut) met een schot op het houtwerk en succes (11bij de 5e strafcorner, via het trio Timmer, Marree en Elffers. Een te hoog ingeslagen treffer (17) werd afgekeurd, evenals twee doelpunten (22 en 30) met een buitenspelluchtje Inmiddels kwam Quick wat uit de ver drukking, maar reserve-doelman Hans Stol ontnam met enkele goede safes de Nijnregenaren elke illusie Ook laatste man Rob Ponsen (invaller voor de al weer als reserve opgestelde Hans van Eek) had een zeer goede middag. Toch kwam Quick nog voor de rust op 1 -1 Ronald Vastenburg (bal net onder de knie) moest uivallen en werd vervangen door Peter Nobels (ex-Amersfoort), die zich snel in de Leusdense formatie in paste. In de tweede helft kwam Quick niet meer over de middenlijn. Met beton- hockey probeerden de Nijmegenaren hun zesde gelijkspel te forceren, maar tegen Heren 1 in de conditie van afge lopen zondag, had die taktiek geen succes. De 15e strafcorner (18) liep uit op een penalty voor Leusden, waar Eric Wessel wel raad mee wist en uit de enorme doel worsteling (24) na de 17e korte corner bracht Pieter van Breugel Leusden op 3-1 en definitief op winst. LEUSDEN - Zoals vorige week reeds aangekondigd zullen er het komend weekend op 15 plaatsen In de gemeente containers staan waarin men zijn tulnvull kan depo neren. Dit zal herhaald worden In het weekend van 18 en 19 november. In Leusden-centrum komen de con tainers op de volgende plaatsen te slaan: - Hamersveld: Eikenlaan hoek Wil genlaan, Princenhoflaan hoek Ho- horstlaan. - Rossenberg: Rossenberglaan hoek Bavoortseweg - Rozendaal: parkeerplaats Hengou wen, nabij zwembad - Rozenboom: Rozenhaag nabij win kelcentrum. - Wetering, nabij de speelweide, nabij toegang Bolderikhof. - Alandsbeekwest: Travertijn hoek Melafier. - Alandsbeek-oost. Rietgors. - Groenhouten: parkeerplaats nabij sportzaal De Meent In de wijken Akkerhoeve en Noord- wijck kan gebruik worden gemaakt van de reeds aanwezige containers. In Leusden-Zuid worden op de vol gende punten containers geplaatst: - op de parkeerplaats aan de Van Diepenheim Scheltuslaan tussen de Kwintlaan en de Van Boetzelaar van Oosterhoutlaan. - nabij het winkelcentrum De Bieshaar. In Achterveld komen containers te staan: - op de parkeerplaats bij het gym nastieklokaal aan de Walter van Amersfoortstraat. Dames 1 scheen thuis tegen Soest 1 met een verrassing te willen komen. In de 3e minuut kwam Leusden op 1 -0, maar dat was tevens het einde van de pret. Het in alle opzichten veel beter spelende Soest liep geleidelijk uit tot 1-6. De overige resultaten van de senio ren waren: Vianen 2 - Heren 5 4-0 Gooische 4 - Dames 2 1-4 Muiderberg 2 - Dames 2 1-3 Heren 2 - Kameleon 5 4- 1 Heren 3 - SCHC 8 2-3 Heren 4 - Hilversum 8 1-6 Heren A - Fletiomare A 1-5 Uitslagen jeugd: Meisjes A2 - A'foort A3 5- 1 Meisjes B1 - Laren B2 2- 4 Meisjes C2 - A'foort C2 0- 2 Meisjes D2 - Meisjes D3 2- 2 Meisjes E1 - Soest E1 0-11 Jongens A1 - Haaskamp A1 0- 4 Jongens B1 - S.C.H.C. B2 0- 3 Jongens C1 - H'sum C2 5- 3 Jongens C2 - Doorn C1 2- 7 Jongens C3 - Fletiomare C2 0- 4 Jongens D4 - Shinty D1 3- 3 Jongens D5 - Schaerweyde D3 0- 9 Jongens E4 - Weesp E1 0- 4 Weesp A1 - Meisjes A1 1-1 Culemborg C1 - Meisjes C1 3- 2 Vianen D1 - Meisjes D1 2- 0 H'sum E2 - Meisjes E2 1-0 Huizen B2 - Jongens B2 2- 1 Bunschoten B1 - Jongens 3- 2 Gooische D2 - Jongens D1 1-4 Doom D1 - Jongens D2 4- 1 Culemborg D1 - Jongens D3 4- 4 Hoevelaken E1 - Jongens E1 6- 3 Gooische E3 - Jongens E3 6- 0 - nabij het kruispunt Pater Stormstraat - Van Oldenbameveldtstraat Op iedereen die van deze gemeente lijke service gebruik willen maken wordt het dringende beroep gedaan uit sluitend tuinvuil in de containers te de poneren. Al het andere vuil dient op de gebruikelijke wijze met de huisv uilop haaldienst te worden meegegeven. In verband met de verwerking van het tuinvuil - o.a. ten behoeve van de aan leg van geluidswallen in de 2e fase - is het van belang dat hieraan strikt de hand wordt gehouden. Ter voorkoming van verontreiniging van de directe om geving van de containers wordt men verzocht er op te letten dat geen tuinvuil naast de container valt. LEUSDEN - De aktiegroep Veilig over kalm aan, was dit keer uitgenodigd in het Vrouwenkafé. Zij gaven een uit eenzetting van hoe zij begonnen waren, wat zij bereikt hebben en hoe zij verder moeten. Binnen de aktiegroep houdt een kommissie, die onder andere be staat uit een planoloog, een onderwijzer en iemand van de politie, zich bezig met een knelpuntenplan op te zetten, waar nu nog even het wachten op is. Verder is het belangrijk om op veel plaatsen met de borden te blijven staan, maar ondanks het feit dat er wel 150 sym pathisanten zijn, is dit erg moeilijk te realiseren De aktiegroep is geen agressieve groep en komt dan ook met zeer aan vaardbare dingen Zo willen zij op ouderavonden van scholen hun ideeën uiteenzetten of tijdens verkeerslessen. maar de oplossingen moeten toch van de gemeente komen. Vanuit het Vrouwenkafé werden er diverse suggesties gedaan waar de ak tiegroep erg blij mee was. Veel vrouwen vonden het zeer goed dat er regelmatig iets in de pers komt. Het is erg belangrijk de mentaliteit in het verkeer te veranderen, zo vond men voorts. In het Vrouwenkafé zelf waren niet zoveel vrouwen aanwezig, maar de groep was erg enthousiast Waar blij ven toch al die bewuste moeders? Enkele aanwezige vrouwen hebben zich opgegeven om aktief mee te wer ken. Maandag 13 november heeft het Vrouwenkafé open avond. Maandag 20 november wordt er een open huisvergadering gehouden. LEUSDEN - Afhankelijk van de uit eindelijke beslissing van de inspekteur voor Volkshuisvesting en Milieu zullen de huidige Leusdense en Achterveldse benzine-stations binnen afzienbare tijd kunnen beschikken over een LPG- pomp. Vanuit het gemeentebestuur heeft men geen overwegende bezwa ren tegen deze vestiging, maar ge vreesd moet worden, dat de eerderge noemde inspekteur wellicht in beroep zal gaan tegen de beslissing van het gemeentebestuur. Volgens de richt lijnen van het ministerie (die nog richtlijnen van het ministerie (die nog niet in de wet zijn vastgelegd), dient de plaats van een LPG-pomp aan allerlei strenge veiligheidseisen te voldoen In de eerste plaats zal een plek moeten worden gevonden, die niet dichter dan twintig meter tegen de woonbebouwing aanligt Vestiging van dergelijke LPG- pompen buiten de bebouwde kom le vert meestal geen bezwaar op Het ge meentebestuur is van plan een proce dure in werking te stellen in het kader van de Hinderwetvergunning. Aan de hand van eventueel binnenkomende bezwaren kan dan door het college al dan niet positief worden beslist Aldus wethouder Mandemaker. die de gang van zaken in de vergadering van de commissie middén- en kleinbedrijf, vo rige week donderdag, nog eens op een rijtje zette. LEUSDEN/CENTRUM - In het Zwembadrestaurant werd de onder linge competitie van de klaverjas club Leusden Troef voortgezet. De uitslag van 3 november was 1 hr. Bolt 5298 pnt. 2. hr Ams 5014 pnt 3. mw Kuijper 4934 pnt. 4 hr. Kuijper 4932 pnt. 5. hr v. d. Beig 4764 pnt. De top van het algemeen klassement is: 1. hr. Kleefstra 121208 pnt. 2. hr. Kuijper 119564 pnt. 3. mw. Kleefstra 119490 pnt. 4. mw. Kuijper 118470 pnt 5. hr. v. d. Berg 118420 pnt. ACHTERVELD - Donderdagavond 16 november zullen de KPO-leden weer bij elkaar komen in de zaal van café Buitenlust. De aanvang van deze bijeenkomst is 20.00 uur. Mr E. G. Koning, adj. direkteur van de gemeentelijke sociale dienst in Amersfoort, zal een lezing houden over het onderwerp: „De taken van de ge meentelijke sociale dienst". LEUSDEN/CENTRUM - Ge handicapten hebben een geeste lijke en/of lichamelijke belemme ring, maar dat wil niet meteen zeggen, dat zij tot niets In staat zijn. Zo Is het mogelijk dat iemand, die niet kan lopen, wel in staat is tot zwemmen en paardrij den of veel plezier kan beleven aan boogschieten, basket- en volleybal. Er zijn ook blinden, die met schaken of dammen niet on der hoeven te doen voor zienden. Met veel geduld, goede begelei ding en andere hulpmiddelen zijn de minder bedeelden onder ons uitste kend te helpen. Vooral sport is een zeer goede remedie en wat zou er mooier kunnen zijn dan dat gezonde sportlieden iets willen doen voor hun gehandicapte collega's? Deze oproep staat bewust op een van de sportpagina's. De stichting Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten - het overkoepelende or gaan van de Nederlandse Invaliden Sportbond, de Nederlandse Sport bond voor Geestelijk Gehandicap ten, de Federatie Paardrijden Ge handicapten, de Nederlandse Schaakvereniging voor Visueel Ge handicapten, de Koninklijke Neder landse Doven Sportbond, de stich ting Zeilen met Gehandicapten, de stichting Sport Instuif Gehandicap ten en de stichting Viscentra Ge handicapten-doet nu een dringend beroep op gezonde spoters om mee te werken aan de collecte, die van 13 tot 19 november wordt gehou den. De Sportstichting Leusden werd daartoe benaderd en natuurlijk be reid gevonden om mee te helpen. „Bart met de hoge hoed" was al een aantal malen actief en er is een commissie in het leven geroepen om de zaken in onze gemeente te regelen Om de collecte te kunnen laten slagen zijn rond de honderd col lectanten nodig. Het is beter te ge ven dan te ontvangen, maar dan moet het ook mogelijk zijn om te kunnen geven. Kandidaat-collectanten, pak de telefoon en geef u op. De dames D. Y. E Zoetmulder in Leusden-Zuid (tel. 40226), N. Ochse in Achterveld (03425-1277), S van Dijk te Leus den-Centrum (40183) en Th. v. d. Moer te Leusden-Centrum (44766) zitten op u te wachten. LEUSDEN Teneinde de wegen in het centrum van Leusden te vrijwaren voor vrachtverkeer naar en van de bouwterreinen in het gebied van de 2e fase, zijn enige tijd geleden verkeers maatregelen getroffen, waardoor dit verkeer verplicht is gebruik te maken van de Groene Zoom en de Centrum- weg. Voor het deel van het toekomstige hoofdcentrum Hamershof, dat het dichtst bij de bibliotheek Nieuw-Lan- genbeek is gelegen, zal het bouwverkeer echter noodgedwongen van deze route moeten afwijken. Gedurende de werkzaamheden daar zal het bouwverkeer met de bestemming Hamershof gebruik mogen maken van de route Centrumweg-Hamersveldse- weg. Deze maatregel zal naar ver wachting tot medio april 1979 van kracht zijn. In incidentele gevallen zal, na overleg met de gemeente, gebruik mogen wor den gemaakt van de route Noorder- inslag-Hamersveldseweg. Dit betreft transporten waarbij de draaicirkel te groot is om gebruik te kunnen maken van de route Centrumweg-Hamersveld- seweg. Met het oog op de verkeersveiligheid bij de bibliotheek „Nieuw-Langen- beek" zal daar op korte termijn een tijdelijk bruggetje voor fietsers en voet gangers worden gemaakt.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15