Korfballers beginnen micro-competitie 500-STE AVANTI-UD Spannende handbalduels door Impala gewonnen Achterveld verslagen door Naardense ploeg Achterveldse dames boekten winst tegen ploeg Maarssen HAAIEN PRESENT BIJ LIMIETZWEMMEN Ministerpark won met 2-1 loog gemiddelde bij gehouden inale B.V. '75 SUCCES VOOR ZOWEL DE DAMES ALS DE HEREN Deelneemsters EHBO-ploeg WELKOM BIJ WELK00P wcllteoi» ACHTERVELD s.v. Achterveld *4il±k> Leusder Krant - Sport DONDERDAG 9 NOVEMBER 1978 19 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de korfballers zit de eerste competi- tiehelft er weer op na de wedstrijden van het afgelopen weekeinde. Met 8 winstpunten uit de eerste periode en vol vertrouwen over het verdere verloop - t.g.t. na de micro-competi tie - trekt ook Antilopen de zalen in. Het laatste bultengebeuren vond plaats in Amstelveen en Oranje Nas sau was daar de tegenpartij. Nog geen haive minuut na de aan vang keek de Leusdense ploeg al tegen een achterstand aan. maar Rob Geut jes kon van afstand de score gelijktrek ken Toen Pieter Kraaikamp voor de verzorging vgn een enkelblessure naar de kant moest, had Oranje Nassau vo lop de gelegenheid om de tweede tref fer in de korf te deponeren. Theo van Duinkerken kon met een afstandsschot zijn ploeg op 2-2 brengen, maar nog voor de rust liepen de Amstelveners uit tot 5-2. Toch kwamen de Leusdenaren voor de tweede helft weer goed gemotiveerd het veld in en na slim spel van Nanny ter Maten en Pieter Kraaikamp mocht Rob Geutjes via een strafworp met 5-3 weer wat hoop geven Frans ter Maten zorg de zelfs voor 5-4 en Antilopen had nog een halfuur de tijd voor de eventuele gelijkmaker, doch zover kwamen de Leusdenaren niet. Overige uitslagen: Houten 1 - Antilopen 2 (gest.) 6-5 Unitas 2 - Antilopen 2 16-1 Aspiranten: Antilopen A - De Vinken A 11-0 Dalto B - Antilopen B 8-2 Antilopen C - Sparta B 11-1 Eemvogels B - Antilopen D 3-1 Antilopen E - Revival D 0-3 VEENENDAAL - Zaterdag werd in het Valleibad een wedstrijd ge- ommen voor A-zwemmers en •zwemsters, die in voorgaande ont- ioetingen sneller waren dan een oor de programma-onderdelen ge- itelde limiet. Onder de deelnemende elf verenigingen was ook de LZ PC [de Haaien met 20 leden. Tonny Wesseloo zwom de 100 m ije slag voor jongens onder 10 jaar in 25.3 en op de 100 m schoolslag voor meisjes o/12 verbeterde Ellen Salters haar tijd tót 1.40.9 (voorheen 1.44.0). Gonnie Snijder kwam uit op 1.41.4 en Renate de Wit werd gediskwalificeerd. Nog steeds op ditzelfde nummer zwom Annemiek Tukker de afstand in 1 38.7 en 1.36.6 werd afgedrukt voor Karina van Holst Pellekaan Op de 100 m schoolslag voor jongens o/12 was 1.39 5 de tijd van Marcel Fieseler en 1.35.9 van Mare Hulst en dat was 1.3 seconden sneller dan zijn tot dusverre beste notering. Olaf Hikke kreeg een diskwalificatie Antoinette v d Hurk zwom in 1.28.4 de 100 m rug slag voor meisjes o/14. Mariëtte Leusink deed dat in 1.22.9 en 1 19.6 haalde Caroline Enthoven. Op hetzelfde nummer voor jongens o/14 moet Harold Hulst goed hebben gezwommen Wij kregen echter de voor hem genoteerde tijd niet door en dat geldt ook voor Carolien Leijdes. Max van Holst Pellekaan zwom de 100 m vlinderslag voor jongens o/16 in zijn huidige recordtijd (1 17.5) en de klok ken stonden stil op 1 20.0 voor Thijs Woudstra, op 1.16.6 voor Gerlach Ja cobs en op 1.08.1 voor Frank Leusink. Thijs Noordewier zwom de 100 m vrij voor heren in 1.06.7 en Frank v. d. Hurk werd in 1.14.5 afgeklokt. LEUSDEN/CENTRUM - Bij BV '75 Is verleden week de finale gehouden om het persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre. Bij de prijsuitreiking memoreerde vlce-voorzitter P. C. van Veen van het KNBB-distrlct Eemland het hoge gemiddelde van het toernooi. De heer P. van Elten van BV de Lin deboom werd kampioen en promo veerde met zijn moyenne van 5.35 di rect naar de 1 e klasse Van de overige deelnemers, waaronder geen Leusde naren, promoveerden er 6 naar de 2e klasse. Het jeugdtoernooi bij de BV Nep- tunus in de Drietand te Amersfoort le verde Leusdenaar Jos van Kooy een 4e plaats op en de hoogste serie van het toernooi. Plaatsgenoten Tom Kramer en Wim Wery moesten met een be scheidener klassering genoegen ne men. De voor de bondscompetitie ge speelde jeugdwedstrijd 't Gooi-BV 75 had 0-7 als uitslag en het programma voor deze week luidt: 9-11: BV 75 - B'67 4 (sen.) 9-11: Lindeboom 4-BV 75 2 (sen.) 11-11: Neptunus 1-BV 75 1 (jun.) 11-11: VVV 2-BV 75 2 (jun.) ACHTERVELD - Tengevolge van h«t feit dat de sportvereniging dit "ïlzoen ook met een afdeling tafel- nnls is gestart, konden er weer een intal nieuwe leden worden inge- breven. Dit had tot gevolg dat vo rige week het 500ste lid van deze sportvereniging werd genoteerd. Dit was het jeugdlid Peter Hazelaar wo nende aan de Kerkdijk te Achterveld. Daar men dit feit niet ongemerkt 'oorbij wilde laten gaan, verscheen zaterdagmorgen, juist voor de aanvang van de tafeltennistraining, de voorzitter van de vereniging, de heer Valkonet, in Je sportzaal Hij deelde de aanwezigen nede, dat hij aanwezig was om te zeg- jen dat het 500ste lid van de vereniging was ingeschreven. In een zeer korte oespraak bracht hij het belang van de sport en de vereniging naar voren. Tevens deelde de voorzitter mede [Jat het betreffende lid op dat moment aanwezig was en dat aan hem een pre sentje zou worden uitgereikt. De heer Valkonet wist er nog even de spanning in te houden door niet direct naam van de gelukkige te noemen Na zijn toespraak werd toen Peter Hazelaar naar voren geroepen. Uit handen van de voorzitter mocht hij twee grote puzzels in ontvangst nemen Een presentje, waarvoor vooraf overleg was gepleegd met de moeder van Peter. Betrokkene was zeer blij met de beide puzzels Het ledental van de afdeling tafel tennis is inmiddels gestegen tot 105 KORFBAL Voor de zaalcompetitie is Antilopen 1 in de 2e klasse D inge deeld met Exakwa (Lelystad). Kameo (Maartensdijk), RDZ (Zeist), ODIK (Barneveld), Oranje Nassau (Am sterdam) en Woudenberg. HOCKEY. Het bestuur van de MHC Leusden is in het bezit geko men van de bouwvergunning t.b.v. het nieuwe clubhuis. Langzaam maar zeker komt nu dan toch de eerste heipaal in zicht. Naar ver wachting wordt die op 4 december de grond ingeprikt. WIELRENNEN. Dick Willigenburq (Leusden) werd 3e bij de amateurs in de wielerveldrit te Amersfoort. TOERFIETSEN. De „Fietsvrien den" (toerafdeling van de ARTC de Pedaalridders) organiseren op zon dag 19 november een „Snertrit" van 30 resp. 60 km voor toerfietsers. Start 9.30 uur. Info: J. van Ekeren, Puntenburgerlaan 51, Amersfoort (tel. 14302). Junioren: Achterveld A1 - Limvio A1 APWC A2 - Achterveld A2 Quick B2 - Achterveld B1 Achterveld C1 - SEC C1 Achterveld C2 - Quick C4 Achterveld C3 - Soest C6 1-2 3-0 4-2 1-8 2-2 1-5 Pupillen: Achterveld D1 - Amsvorde D1 3-2 Quick D2 - Achterveld D2 1 -1 WZA D5 - Achterveld D3 5-0 Achterveld E1 - Soest E2 0-2 Amf. Boys E2 - Achterveld E2 3-0 IJsselm. vogels F3 -Achterveld F1 1-0 Programma voor zaterdag 11 no vember: Junioren: 15.15 uur WZ '49 A1 - Achterveld A1 15 15 uur: Achterveld A2 - Quick A4 15.15 uur: Achterveld B1 - Hoevela ken B1 14.00 uur: Hoogl.veen B1 - Achter veld B2 14.00 uur: Achterveld C1 - Spaken burg C2 14.00 uur: Achterveld C2 - Hoevela ken C3 14 00 uur: Baarn C4 - Achterveld C3 Pupillen: 13.00 uur: SEC D1 - Achterveld D1 11.00 uur: Hoevelaken D2 - Achter veld D2 13.00 uur: Achterveld D3 - VVZ '49 D5 12.00 uur: Hoogland E1 - Achterveld E1 13 00 uur: Achterveld E2 - Limvio E3 12 00 uur Achterveld F1 -SECF2 LEUSDEN/CENTRUM - Zowel de dames als de heren van Impala heb ben een succesvolle zaterdag achter de rug. De heren hadden in een sportieve en in de eerste helft gelij- kopgaande wedstrijd Nederhorst als tegenpartij. De Leusdenaren kwa men weliswaar met 0-3 achter, maar via Jos Valk, Theo Prinsen en een Nederhorstschutter kwam 2-3 op het scorebord, voordat de Impala's door Tlno Herder aan een 4-3 voorsprong konden komen. Nederhorst herstelde het evenwicht, maar kwam opnieuw achter door toe doen van Gerard Voskuilen en Theo Prinsen. Voor de rust vielen nog twee treffers van Nederhorst en evenveel van de Leusdenaren (Theo Prinsen en Everhard v. d. Hengel) zodat met 9-7 van speelhelft gewisseld werd. In de tweede periode wist Impala het over wicht nog enigszins nadrukkelijkter te bepalen Het werd uiteindelijk 13-10 o m. door treffers van Everhard v d. Hengel, Herman Brouwer en Ron Ker sten. Ook de dames speelden een vrijwel gelijkopgaande partij en wel tegen HMS 3. Hetty Boom nivelleerde de oorspron kelijke 0-2 achterstand en door treffers van Yvonne Leyenhorst en Karin Vos kwamen de Impala's op een 4-2 voor sprong Karin Vos trof nogmaals doel, doch HMS hield moedig stand en be reikte toch nog met 5-5 de rust en liep kort na de hervatting zelfs uit tot 5-6. Na 6-6 door Yvonne Leyenhorst kwam HMS weer een doelpunt voor te staan De toen door Nel Rijnders uit het Leusdense doel gehouden penalty gaf de Impala's nieuwe kracht en via Gien Greefhorst en Ina Tolboom kwam de 9-7 eindstand tot stand, in het voordeel van de Leusdense ploeg. ACHTERVELD - De competi tiewedstrijd Ministerpark - Achter veld werd opnieuw een teleurstelling voor Achterveld. De ploeg uit Naar- den won met 2-1. Hans Versteeg en Jan Hazeleger waren weer be schikbaar, terwijl Toon Kalshoven niet mocht meespelen wegens schorsing van 1 wedstrijd. Daar het 10 jaar geleden was dat bei de partijen tegen elkaar gespeeld heb ben begonnen de ploegen eikaars krachten af te tasten. Vanaf het begin- signaal van scheidsrechter Schaap tot de 10e minuut van de strijd viel er niets bijzonders te noteren. De partijen hiel den elkaar in evenwicht. Bij een goede aanval van Ministerpark ontstond er een duel tussen Achterveld-aanvoer der Herman Kerkhof met de midden voor van Ministerpark In het straf schopgebied werd middenvoor op on reglementaire wijze afgestopt en de scheidsrechter gaf penalty Deze elf meter schop was onhoudbaar voor doelman Geurt van Putten, 1 -0. De Achterveld-ploeg ging niet bij de pakken neerzitten en zette een serie aanvallen op Jan Kerkhof passte naar Albert Tolboom die de bal niet goed on der controle kon krijgen, terwijl de uit gelopen Ministerpark-doelman, dit eveneens overkwam STAND 1-1 De enigszins mislukte bal werd door ineens opduikende Jaap Schouten op gepikt en in het verlaten doel gedepo neerd. De stand was hierdoor dus weer gelijk 1 -1 Het leek erop dat Achterveld hierna door zou drukken. Een sterk aanvallend Achterveld veel over de lin kervleugel opererend via Jan Hazele- ger en Jan Kerkhof gaf de thuisclub handenvol werk. Onzuiver plaatsen en te slordig afspelend was er de oorzak van dat het veldoverwicht niet tot uit drukking gebracht kon worden via het verdiende doelpunt. Maar zoals het vaak voorkomt een doelpunt viel aan de andere kant. Bij een der schaarse uitvallen van Ministerpark waarbij de gehele verde diging van Achterveld werd uitge speeld. was doelman Van Putten ge heel kansloos. Toen de rechtsbinnen geheel vrij voor hem kwam te staan kon hij het welgerichte schot onmogelijk keren Tegen de verhoudingen in had de Naardense 2e klasser, dit jaar ge promoveerd, de leiding in handen ge nomen Na dit doelpunt was het dit keer Mi nisterpark die probeerde door te gaan Goed combinerend met haarzuivere passes, groeide Ministerpark uit tot de beter ploeg. De Achterveldse ploeg zette hier te gen wel een geweldig enthousiasme, maar zowel technisch als tactisch wa ren ze de mindere ploeg. Voor de rust kwam Achterveld niet verder dan een strak schot van Jan Hazeleger uit een pass van Jan Kerkhof. NIEUWE KRACHT Na de thee verscheen een nieuwe kracht bij de Achterveld-ploeg binnen de lijnen, nl. Arie Wouters die de moegestreden Henk Voorburg kwam vervangen. Achterveld nam meteen het initiatief. Echter de combinaties waren niet zuiver en bovendien was Jan Ha zeleger te balverliefd Gaandeweg nam Ministerpark het initiatief over en wer den de Achtervelders weggetikt. Via een uitgebalanceerd samenspel kwa men de Naardense mensen tot menige keer voor het heiligdom van doelman Van Putten. Deze doelman kon menige aanval door goed ingrijpen tijdig onder controle krijgen Slechte een keer was hij gepasseerd doch toen kon Herman Kerkhof redding brengen, door de bal van de doellijn te schoppen. Cor Hoog land raakte geblesseerd en werd ver vangen door Klaas v.'d. Heuvel Ach terveld zette nog wel enkele tegenaan vallen op maar het evenals voor de rust allemaal te slordig en te gehaast Eenmaal heeft de kans er nog inge zeten om naast Ministerpark te komen. Dé scheidsrechter floot voor een handsbal van een Ministerpark-speler de voordeelregel niet toe. Hij floot af waardoor de scoringskans van Herman van Ruitenbeek ontnomen werd. Ach terveld kwam niet verder dan een viertal comers te forceren. De ballen kwamen echter niet hoog voor het doel zodat er geen kansen uit ontstonden. De verde diging van Ministerpark bleef tot het eindsignaal toe rust uitverdedigen en Achterveld zodoende met lege handen naar huis sturen. Opstelling Van Put ten, Versteeg. Voorburg, H. Kerkhof. Hoogland, Van Houten. J. Kerkhof, Ha zeleger, Schouten, Van Ruitenbeek, Tolboom Verdere uitslagen Achterveld 2 - Roda 2 1 -1 Scherpenzeel 3 - Achterveld 3 ge staakt 1-3 Achterveld 4 - Hooglanderveen 4 5-0 Roda 8 - Achterveld 5 2-1 Achterveld 6 - DEV 6 2-2 Achterveld 7 - Amersf. Boys 7 3-0 Dames: Achterveld - DWSU 4-0 PROGRAMMA 12 NOVEMBER 1978 14.30 uur: Achterveld 1 - KWA 1 11.30 uur: Achterveld 2 - WOG 3 12 00 uur Achterveld 3 - Barneveld 2 12.00 uur: Barneveld 3--Achterveld 4 11 30 uur: Achterveld 5 - Hoogland 6 12.00 uur: Achterveld 7 - Soest 11 Dames: 10.00 uur Achterveld - Maarssen ACHTERVELD - In het verslag over de landenwedstrijd van de EHBO in de Leusder Krant van vorige week, is bii het noemen van de namen van de wed- strijdploeg abusievelijk een naam van een deelneemster niet genoemd. De ploeg bestond niet uit twee. maar uit drie leden t.w mevr N. Teunissen- Kerkhof, mevr. R van Westerlaak- Kerkhof en mevr. G. Jansen-Rijders. De naam van mevr. R. van Westerlaak- Kerkhof was niet genoemd. ACHTERVELD - Vrijdag 3 novem ber werd In de Hessenkar de tweede ronde gespeeld van de Hessekar ...op 18 november a.s. bij de opening van onze geheel nieuwe Welkoopwinkel. Profiteer dan meteen van onze speciale openings- aanbiedingen. Tot ziens! voor tuin, dier, hobby en doe-het-zell klaverjascompetitie. Er werd aan de ze ronde door 44 personen deelge nomen. De uitslag was: 1. mevr Van de Burgwal-Smit 4729 punten: 2 H Eg- genkamp 4623 punten; 2. A.v d. Brom. gelijk aantal punten 4623:4. Mevr Van Bekkum-Kerstens 4581 punten: 5. H. v d. Goes 4567 punten; 6 Hr Hoefkens 4552 punten, 7 Mevr Van de Burgwal-Lammers 4534 punten; 8. J. Houtveen 4415 punten, 9. F. Smit 4408 punten; 10 mevr. T. Boersen 4373 punten; 11. mevr. Van Marwijk-Blom 4370 punten; 12. W. Houtveen 4340 punten; 13 W. Tolboom 4335 punten; 14 mevr. Houtveen-Blom 4314 punten; 15 J. van Rossum 4293 punten; 16. G. Druijff 4276 punten; 17 mevr. Van de Brom 4255 punten, 18 H Vos 4201 punten; 19. C. van Marwijk 4185 pun ten; 20 A. van Druten4173 punten; 21 mevr. Tolboom-Kaas 4133 punten: 22. J. Hak 4113 punten. De volgende ronde zal worden ge speeld op vrijdag 1 december ACHTERVELD - Zondag speelde ese,ftal u,t Achterveld een "'«wedstrijd tegen het dameselftal r M«arssen. Daar het elftal uit «rssen ook een van de koploop- sters is, was het voor Achterveld wel uitkijken en op de tellen passen. Dit is dan ook wonder goed gelukt. Achterveld begon met de aftrap Het was eerst elkaar even aftasten en wer den er over en weer aanvallen opge bouwd. De Achterveldse verdediging was deze morgen heel attent en gaf Maarssen geen enkele kans De keep- ster van de tegenstandsters kreeg heel wat meer werk te verzetten. Het was L Kerkhof die ongeveer 10 minuten voor rust de stand op 1 -0 wist te brengen. Dit was ook de stand waarmee de rust in ging In de twee speelhelft wist Achterveld het spel geheel te beheersen. H. v. d Heuvel werd vervangen door M. Wouters. Reeds na een kwartier spelen wist M Hak haar kans te benutten en maakte er 2-0 van Deze speelster was vrijdag in het huwelijksbootje gestapt, doch bleek toch zodanig fris te zijn, dat zij kans zag het tweede doelpunt voor haar rekening te nemen. Nog geen twee minuten later was het weer L. Kerkhof die een gaatje zag, en er 3-0 van maakte Achterveld zat nu op rozen en deed er alles aan om een tegen doelpunt te voorkomen Ongeveer een kwartier voor het ein de van de wedstrijd moest de keepster van Maarssen wegens een blessure worden vervangen. Wat Maarssen ook probeerde het lukte niet om door de Achterveldse verdediging heen te ko men. Met nog twee punten te spelen wis N Voorburg een voor haar opgelegde kans te benutten en de stand op 4-0 te brengen. Het was een heel sportieve wedstrijd onder de zeer goede leiding van scheidsrechter C. van Marwijk Zondag 12 november Is het Ach terveldse dameselftal vrij. De eerstvolgende wedstrijd zullen zij het zonder hun aanvoerster B. van Ruitenbeek moeten doen. Deze aan voerster Is tengevolge van een operatie voorlopig bulten spel gezet. Traditionele kaartjes, moderne, ultra-moderne. Gekleurde, witte. Enkele, dubbele en soms driedubbele kaartjes. Langwerpig, vierkant, met bobbels langs de randen of leuke kantjes. Je kunt het zo gek of gewoon niet bedenken, of het is te vinden in één van onze modellenboeken. Kom eens langs om te „snuffelen' Ook al weten we. dat het moeilijk kiezen is uit zo'n grote verscheidenheid, er is vast wel iets bij. wat helemaal uw smaak is. Voor al uw drukwerk: LEUSDER KRANT. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Tel 033 41495 U mag de modellen-boekpn ook thuis bekijken.)

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19