chtervelds nieuwe prins heet Gijs Puup de Zesde Carnaval in Leusden met Prins Pier SCHEID GENOMEN VAN PRINS RÜUDTEPUUP veronderstelde bezuinigingen - mag nifieke nieuwe kledij met vlotte capes en bontgekleurde mutsen. Na een door Sylvia Dietrich ingestudeerde dans van de Swingmariekes (de begeleidende muziek had een Chinese ondertoon, doch bleek toch het thema van lieve-, lieve-, lieveling te omvatten). Burgemeester Rademaker viel de grote eer te beurt om de kist te openen en het zich daarin bevindende geheim te ont hullen. Daar stond hij dan, de nieuwe prins in een overwegend rood maar desondanks prachtig kostuum met (bij na echt) gouden mantel. Uit de ver momming kwam onder luid gejuich Piet Valkenet tevoorschijn en zijn eerste prinselijke woorden zullen wij niet gauw vergeten. ,,lk ben Pier en vóór mijn roe- Dina tot Drins heb ik altiid in de arond gewroet Voor het eerst in onze vader landse geschiedenis heeft een bur gemeester een deur geopend voor een pier!" Hoe prins Pier aan zijn naam kwam, maakte hij omgaand duidelijk PIER is gewoon de afkorting van Piet Is Een Rare Zijne prinselijke hoogheid schijnt niet karig te zijn. Hij herbenoemde Folkert v d Veer tot zijn 1 e adjudant en promo veerde Johan Nater tot 2e adjudant Het verdere carnavalselftal bestaat uit Piet vd. Veer, Wim Bolder, Willem Hofland, Jan Houtveen, Harry van Schaik, Co de Kruyff, Kees Herder, Toon Tijmensen en Georg Dietrich jr. Toen ook de nieuwe Senaat was voor gesteld zette prins Pier de rare ge woonte van zijn voorgangers voort en begon te strooien met onderscheidin gen. Buiten Bestek '81 om werd zijn gehele personeel omhangen met een vierkante plak. Dat gebeurde ook met Gijs v.d. Hoef, Arie Houtveen en Ton Herder en tenslotte viel het ereteken ook ten deel aan de heer en mevrouw Rademaker. Na drie dikke en kleine prinsen volgt thans een carnavalsbaasje, dat met lang, dun en lekker mag worden omschreven. Het dankwoord van de burgemeester ging in het enorme applaus verloren. Slechts het aller laatste woord kwam goed over. Dat was pierewaaien en gezien de eerste vier letters zal het wel iets met de nieuwe prins hebben te maken. Even later bleken de heer en mevrouw Ra demaker met de stille trom te zijn vertrokken naar rumoerig Achter veld, waar opnieuw uitbreiding zal zijn gegeven aan de burgemeester- lijke verzameling van eretekens en onderscheidingen. Het gemeente bestuur bleef gelukkig tot het einde van het feest vertegenwoordigd. Weliswaar informeel, maar Grote Gerrit verliet zijn post niet en zo ver trokken, vermoeid maar ook lekker ontspannen, de laatste carnavalis- ten tegen 02.00 uur uit het Ros Beyaart. DONDERDAG 16 NOVEMBER 1978 Prins Pier alias Piet Valkenet wordt geïnstalleerd door de voorzitter van de Gouden Klomp ACHTERVELD - Zaterdagavond, de elfde van de elfde, vond In Ach terveld het Prinsenbal plaats. Hoewel de zaal reeds om 20.00 uur open was, was de opkomst het eerste uur toch niet zo groot. Doch dit veranderde al heel spoedig na de komst van Prins Carnaval. Om ongeveer 21.00 uur werd prins Ruudtepuup, gezeten in de Puup, door enkele leden van de Raad van Elf de zaal binnen gedragen. Hij werd voorafgegaan door de hofkapel en de dansmariekes. De dansmariekes bleken te zijn ge stoken in een geheel nieuw costuum. dat bij de aanwezigen zeker goed in de smaak viel. Al vrij direkt na de binnenkomst van de prins stroomden de Puupen en Puupinnen binnen, zodat in vrij korte tijd de zaal geheel gevuld was. Nadat de prins onder de vrolijke klanken van de Hofkapel de zaal was rondgedragen, betrad hij het podium en sprak de aan wezigen toe. ,Wij gaan er vanavond weer een heel gezellig feest van ma ken. De stemming zit er nu al heel goed in en ik hoop dat dit heel de avond zo zal blijven. Wij zijn vanmiddag reeds in Hoogland geweest en hebben daar al wat stemming op gedaan. De Raad van Elf is in een grandioos humeur even als onze onvolprezen Hofkapel," aldus de prins. De nieuwe kostuums van de dans mariekes vond hij een driewerf „Allaf" waard In een hulde betrok hij ook Elly Burgwal, die ondanks haar handicap (een beenblessure) aanwezig was. Prins Ruudtepuup: „Ik dank jullie allen voor de opkomst en we gaan nu een gezellige polonaise lopen. Tijdens deze polonaise steeg de stemming met het ogenblik Na afloop hiervan was het weer de beurt aan de Transitband, die al heel spoedig zo goed als iedereen op de dansvloer wist te krijgen. De muziek werd afwisselend ver zorgd door The Transit Band en De Hofkapel Om half elf was het moment aange broken dat de regeringsperiode van Prins Ruudtepuup was afgelopen en dat hij het bewind moest over gaan dra gen aan de nieuw te kiezen Prins Car naval. PUUPENPIL Prins Ruudtepuup dankte iedereen die tijdens zijn bewind had meegewerkt om het carnavalsseizoen 1977-1978 te doen slagen Hierna nep de prins Jan van Hamersveld bij zich. Deze was door omstandigheden geen lid meer van de Raad van Elf. Jan werd door de prins heel hartelijk bedankt voor alles wat hij voor de vereniging had gedaan. .Jam mer dat je er niet meer bij bent Bij een afscheid hoort volgens mij een ca- Aan muziek geen gebrek. deautje Het is een herinnering aan jouw tijd bij de vereniging," zo zei de aftredende prins Hierna kreeg de heer Van Hamersveld een mooi wandbord van de prins Nu was het de beurt aan de dames van de leden van de Raad van Elf. Prins Ruudtepuup dankte ze voor alles wat ze ook dit jaar weer voor de vereniging hadden gedaan Mede dankzij hun me dewerking was het afgelopen car navalsseizoen een groot festijn ge weest. Jullie krijgen dit jaar eens geen bloemetje doch een Ruudtepuup", al dus de prins. Deze Ruudtepuup be stond uit een doorschijnende paraplu Onder het zingen van ..Onder moeders paraplu" werden de parapluies aan de dames overhandigd Ook de adjudant van de prins en de overige leden van de Raad van Elf wer den niet vergeten. De leden van de raad kregen elk een doosje met pillen, ge naamd de Puupenpil Op het doosje was het volgende opschrift aange bracht. .Prins Ruudtepuup 1977-1978, Prins Ruudtepuup schenkt u het medi cijn voor velen. Die last hebben van schorre kelen, Iets wat iedereen heb ben wil, Niets beter dan de puupenpil." Verder dankte de scheidende prins de middenstand, de adverteerders en de makers van de wagens en alle an deren die aan het slagen van het car navalsseizoen 1977-1978 meewerk ten: o.a de Hofkapel, de dansmariekes en The Transit Band. Voordat de Prins van het toneel ver dween werd Riek Westerlaak ook nog bij hem ontboden Daar zij er nog steeds bijhoort, kreeg zij hetzelfde ge schenk als de andere dames Daarna verdween de prins met zijn Raad van Elf en was het wachten, wie de nieuwe prins zou zijn. WIEG Om precies elf over elf gingen de gordijnen weer open en stond er op het toneel een levensgrote wieg, waarom heen door de Raad van Elf en de dans mariekes de geboorte van de nieuwe prins werd afgewacht. Uiteindelijk hoorde men het krijsen van een baby, waarna de nieuw prins uit de wieg te voorschijn kwam Het was Gijs Steen beek die zich al direkt bekend maakte als Gijs Prins Puup de Zesde. Hij riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en hoopte op de volle steun van zijn Raad van Elf. Hierna benoemde hij zijn adjudant, die hem tijdens zijn rege ringsperiode bij zal moeten staan Die adjudant wordt Theo van de Wetering. Hierna wenste de nieuwe prins Alle Puupen en Puupinnen een zeer goed carnavalsseizoen toe Hij hoopte, dat het onder zijn bewind weer net zo gran dioos zou verlopen als in de voorbije jaren. Voorzitter Cor de Vette onderscheid de de nieuwe prins met de Puup INTERNATIONAAL TINTJE Het carnavalsfeest had ook een klein internationaal tintje. Er waren deze avond namelijk twintig Fransen in de zaal. Als gevolg van een vriendschap met enkele Achtervelders ontstaan tij dens een kampeervakantie Ook zij zorgden voor een inbreng. Tijdens het wachten op de nieuwe prins zong één van de Fransen, bijgestaan door The Transit Band. een liedje van Adamo hetgeen door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Nadat prins Gijs Prins Puup de Zesde met de pijp was onderscheiden. sprak hij ook nog een welkomstwoord tot de Franse gasten. Hij vond het zeer leuk dat het zelfs tot jn Frankrijk was door gedrongen dat, als je gezellig carnaval wilde vieren, je hiervoor in Achterveld moest zijn Om ongeveer 23 30 uur verscheen burgemeester Rademaker met zijn echtgenote Nadat zij de verkiezing van de nieuwe prins in Leusden hadden bij gewoond, wilden zij beiden toch ook nog even kennis komen maken met de nieuwe prins in Achterveld. Achterveld heeft nu dus weer een nieuwe prins. Iedereen hoopt thans, dal het nieuwe carnavalsseizoen weer net zo fijn en gezellig zal verlopen als ii voorgaande jaren Later zou blijken, dat het begrip zuinigheid op die avond averechts werd gebruikt. Om 20.00 uur drup pelden de eerst carnavalisten langs kassier Hey, die in de tochtige hal zijn stek had gevonden. Wel wat aan de frisse kant, maar weinig last van lawaai. Klomp-voorzitter Georg Dietrich vond het rond 21.00 uur tijd voor een openingswoord en onder tussen was Rob van der Werve, de „ontvanger" van de carnavalsclub, al druk doende met de ontvangst van de gasten en het op tijd en stond weggeven van bonnen voor bier en aanverwante artikelen. Het werd alsmaar drukker in de zaal met de ruime „alkoof' en de Grojans kregen met hun muziek de zotten en zottinnen vlot op de dansvloer. Alleen Kees Herder, WAO-er uit de Raad van Elf als gevolg van een potje carnavals voetbal, had moeite om op zijn krukken het juiste tempo te vinden Toen bur gemeester J W.M Rademaker, zonder ambtsketen (dus kennelijk incognito) maar met zijn echtgenote, tegen half elf door de chef de reception naar een tij delijk onbezet tafeltje werd geleid, kon de pretmachine in de hoogste versnel ling worden gezet en dat gebeurde dan ook bij het laatste optreden van Prins Jan en zijn Oude Raad, omfladderd door de Gouden Klompse dans mariekes, die weliswaar weer wat rijper geworden zijn, maar nog steeds om rauw in te bijten. De prins nam met enige weemoed afscheid van zijn volk en van een aantal carnavaleske notabelen, zoals de raadsleden Nico Los en Ton Herder. Ook penningmeester Arie Houtveen ging (met achterlating van de kas) met pensioen, evenals senator Hans Houtveen. Met een „en nu ben ik rond" (alsof niet iedereen dat al lang had ge zien!) ging de prins met zijn gevolg door de zijdeur af. Het was toen maar wach ten op de dingen, die zouden gebeuren. Om precies elf over elf deed een he vig rumoer aan de voordeur de hos- seklossende menigte plotseling ver stommen De nieuwe prins was in aan tocht en zoals Hugo de Groot een jaar of wat geleden Slot Loevestein verliet, kwam de carnavalsregent het Ros Beyaart binnen. In een grote kist,ge dragen door een merendeels nieuwe Raad van Elf in - denk aan de eerder Gezellige drukte In het Ros Beyaart bij de Gouden Klomp fcrlewerf alaaf. ging vrolijk toe in Achterveld tijdens het Prinsenbal. USDEN/CENTRUM - Op de elf- an de elfde - dat was afgelopen - is het carnavalseizoen begonnen De Gouden was zeer actief in het ver nieuwde Ros Beyaart, dat op het eerste gezicht (vanwege de algeme ne bezuinigingsrage?) sober doch statig versierd was met alleen maar een Gouden Klomper schild. behulp van burgemeester Rademaker wordt Prins Pier uit de koelkast

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13