ritiek op Defares en Bloemhof Samenkomst rond zuidelijk Afrika Wij meten tot op de centimeter precies. 'n Poggenpohl keuken. poggenpohl [DENVERGADERING PvdA: Glind-jeugd verraste zieken en bejaarden ZONDAGMIDDAG IN DE MARCUSKERK: „Forma-Concepta" Opening winkel van Coöperatie eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 16 NOVEMBER 1978 15 WIM MEYER USDEN - Binnen de Partij van /beid-afdeling Leusden - en ook mdere linkse partijen - bestaat twijfel over het functioneren fiinze Bloemhof en Marjon De- i als raadsleden. Tijdens de vo- week woensdag gehouden af- gsvergadering van de PvdA ht de heer J. van de Broek naar p dat de beide progressieve sleden vaak verstek moeten la- gaan bij commissievergaderin- >n dergelijke en hij vroeg zich af óemhof (D'66) en Defares (PPR) roldoende tijd hebben voor het swerk. ..Het lidmaatschap van ad betekent in feite dat je vrouw nderen voor vier jaar gedag kunt en. Je bent zo ongeveer zeven den per week op pad. Dat zijn de ekwenties die je tevoren moet zien en die je moet aanvaarden e er aan begint", aldus de heer de Broek. idA-voorzitter Pieter Arts vond het Ie vroeg om al een oordeel uit te ken over het functioneren van de sleden Niettemin gaf hij de plaat- i voorzitters van D'66 en PPR. jide aanwezig waren, de gelegen- jop de opmerkingen te reageren De W. van Spaendonck (D'66) liet ip weten dat Bloemhof tussen de idaatstelling en de verkiezingen baan is veranderd. Zi|n nieuwe ng noopt het D'66-raadslid enke- ilen per jaar in het buitenland te ver- De heer B. Bakker (voorzitter P P R verklaarde dat er ook binnen zijn partij mensen zich afvroegen of Marjon De fares wel voldoende ti|d heeft voor het raadswerk ,,Het heeft onze aandacht. Dat lijkt een dooddoener, maar het is het niet", aldus de heer Bakker. VERANTWOORDING Doordat Rinze Bloemhof momenteel in het buitenland verkeert, moest Corrie Verduin hem vorige week woensdag vervangen in de vergadering van de raadscommissie financiën. Omdat Jan Mandemaker als wethouder van die commissie voorzitter is. kon ook hij niet aanwezig zijn op de bijeenkomst in De Til. Dat wekte wrevel bij enkele aanwe zigen. temeer daar er verantwoording afgelegd moest worden over de ge voerde collegeonderhandelingen Nadat Pieter Arts had uitgelegd dat het onmogelijk was gebleken zaal- ruimte te krijgen op een avond dat Man demaker aanwezig kon zijn, zette hij het een en ander uiteen over de door Progressief Leusden gevolgde strate gie bij de college-onderhandelingen. Arts: ..We hebben altijd voor ogen ge had. dat Progressief Leusden vier |aar geleden buiten het college is gehouden. We hebben in die vier jaar gemerkt wat een invloed je mist, wanneer je niet in het college zit. Dat gebrek aan invloed wilden we nu goedmaken". MOEILIJK Arts kenschetste de onderhandelingen nog eens als moeilijk en weet dat vooral aan het CDA dat vrijwel voortdurend zonder mandaat aan de onderhan delingstafel zou hebben gezeten. Ook de besloten sfeer waarin de besprekin gen plaatsvonden was het werk van CDA en WD geweest, zo zei de PvdA- voorzitter. Hij haalde de verlangens van het CDA ten aanzien van de por tefeuilleverdeling nog eens aan en noemde het geruststellend" dat Ruimtelijke Ordening uiteindelijk niet terecht was gekomen bij de bur gemeester. ,,We hebben de heer Ra demaker inmiddels leren kennen als iemand die rap kan praten, maar van bepaalde gemeentelijke zaken toch weinig verstand heeft", aldus Pieter Arts. Vanuit de afdeling kwam vervolgens kritiek op de gevolgde procedure en op het resultaat van de onderhandelingen. .Waarom is het resultaat van de onder handelingen niet aan de ledenvergade ring voorgelegdzo vroeg de heer Van de Broek, „het is het meest cruciale moment in vier jaar gemeentepolitiek en uit oogpunt van partijdemocratie moet je dan je leden het resultaat van de onderhandelingen voorleggen". Dezelfde heer Van de Broek meende dat Jan Mandemaker is opgezadeld met een „zwarte" portefeuille. „Hij zit nu in een positie waarin hij weinig kan onderhandelen Ondertussen moet hij in het financiële vlak de beleidsfouten herstellen die in de vorige raadsperiode zijn gemaaktOok andere aanwezigen meenden dat de „leuke" portefeuilles bij CDA en WD zijn terecht gekomen Het afdelingsbestuur zegde zijn leden toe in de toekomst het resultaat van collegeonderhandelingen aan de leden voor te leggen Ook deed men de toe zegging voor de begrotingsbehande ling in de raad een ledenvergadering aan dit onderwerp te besteden. De rest van agenda kostte de verga dering weinig tijd Men sprak zijn voor keur uit voor Wim Meyer als voorzitter van de partij. De andere vacatures in het partijbestuur zullen op de jaarvergade ring aan de orde komen. De jaarverga dering van de PvdA afdeling Leusden wordt gehouden op 14 december aan staande ACHTERVELD - De jeugd van het Jeugddorp De Glind heeft zondag ter gelegenheid van de dankdag voor het gewas, een aantal bejaarden en zieken een verrassing bezorgd. Zo verscheen dominee Jellema met een aantal jongeren uit het Jeugddorp met enkele begeleiders In huize St. Jozef. Daar werden alle bewoners verrast met een frultmandje of een bloemetje. De een kreeg rruit en de ander bloe men. De fruitmandjes waren zelf ge maakt en, evenals de bloemen van het eigen zakgeld betaald Het gebaar werd door alle bejaarden zeer op prijs ge steld. ledereen was er de jeugd dan zeer dankbaar voor. Door het personeel van huize St. Jo zef werd de kinderen een versnapering aangeboden. De begeleiders kregen een kopje koffie Een andere groep van De Glind bezocht het verzor gingstehuis van St Elisabeth om de bewoners eenzelfde verrassing aan te bieden als in Achterveld Het was voor de tweede maal in suc cessie dag de jeugd de beiden huizen bezocht en de bewoners verrasten LEUSDEN-CENTRUM-Zondag 19 november a.s. vindt er om 17.00 uur in de Marcuskerk een samenkomst rondom Zuidelijk Afrika plaats. Het is de eerste keer dat er in de Mar cuskerk zo'n bijeenkomst gehouden wordt. Deze samenkomst is geen eredienst in de traditionele zin van het woord. De aard van de proble men die in de samenkomst ter spra ke zullen worden gebracht, vragen om inbreng van meerderen. De samenkomst van a.s. zondag is dan ook een gezamelijke voorbereiding van het Studiefonds Zwarte Zuid-Afri kaan en ds. Kooman; als gasten zijn ds. Mofokeng en ds. Nakamhela (een pre dikant uit Namibië) uitgenodigd. Zij zul len met de aanwezigen over de recente ontwikkelingen in Zuid-Afrika praten. In tegenstelling tot wat in het Leusder Kerkeblad vermeld staat, zal niet de film over Steve Biko, maar de 25 minuten durende film „Crossroads" vertoond worden Over deze film, die meer aan sluit op het onderwerp van de middag, kon men pas op het laatste moment beschikken. Crossroads is een krottenwijk in de omgeving van Kaapstad Er wonen 22.000 zwarte mensen. Ondanks de primitieve omstandigheden heerst er een geordende samenleving, waar veel onderlinge hulpvaardigheid plaats vindt en opvallend weinig criminaliteit en alcoholisme is De Zuidafrikaanse regering wil Crossroads met de grond gelijk maken, omdat de vrouwen en kinderen van de zwarte arbeiders er ..illegaal.' verblijven. Zij zijn geen kost winners en horen in een reservaat duizend kilometer verderop te wonen. De gezinnen willen echt ar niet meer ge scheiden worden Daarom intimideert de Zuidafrikaanse regering de bevol king door nachtelijke razzia's met hon den en traangas te houden. De zwarte kerken staan achter de bewoners van Crossroads. Buitenland se kerken zijn gealarmeerd. In Neder land is een aktie Crossroads begonnen door de Stichting Kairos, Betaald Ant woord. Centraal Missionair, Beraad Religieuzen, Pax Christi, Justitia et Pax en de Nederlandse Missieraad. De drie diakonale organen van protestantse kerken - Algemeen Diakonaal Bureau. Generale Diakonale Raad en Stichting Oecumenische Hulp - hebben zich achter de aktie gezet en ook de giro 5850 van de bisschoppelijke vastenak- tie te Zeist staat open In verband met het aanvangstljd- stlp zal er voor koffie en soep ge zorgd worden. Misschien willen de belangstellenden voor deze samen komst wel zelf wat broodjes voor hun en hun naasten meenemen, ledereen is van harte welkom. ngezonden Als aktiegroep zijn wij het daar hele maal mee eens Het enige wat wij daar als aktiegroep aan kunnen doen is de hand in eigen boezem steken. Ons wat meer met onze eigen kinderen in het- verkeer bewegen. Daarnaast door pu blicaties en gesprekken uitleggen dat ouders ook in het verkeer verantwoor delijkheden hebben voor hun kinderen Maar, mevrouw, absolute gehoor zaamheid stond in uw tijd hoog aange schreven in het vaandel van de op voeding Die gehoorzaamheid is niet zo populair meer. Noch bij volwassenen, anders hielden we ons wel wat meer aan de verkeersbepalingen noch bij kinderen. Die absolute gehoorzaam heid moeten we wel, soms van ergens ver weg, opdiepen als wi| bijv. kinderen laten oversteken „Koppen dicht, opletten, nog niet van de stoep af". „Niet van de stoep af!" Hoe vaak heb ben wij dit in onze jeugd niet gehoord. Onze kinderen groeien zo'n beetje stoepenvrij op. In woonstraatjes en hofjes zijn ze niet. Gelukkig. Maar, het maakt de verkeersopvoeding wat moei lijker. Want zodra de kinderen op eigen benen staan, moeten ze de verkeers- jungle in, die veel drukker en agres siever is dan in uw tijd, mevrouw En tot slot, en dit is waarschijnlijk een wezenlijk verschil tussen uw en onze rtów ^vniopjoM n99 lOOV 9w ibö' .gnrnsm nev n opvatting. Kinderen kunnen zich slecht aanpassen aan het verkeer. Het is ge woon te moeilijk. Afstanden inschatten. Combineren. Ogen en oren tegelijk ge bruiken. Voortdurend op je hoede zijn. Daarom zal het verkeer zich moeten aanpassen aan het kind. Alle studies over het kind in het verkeer, en dat zijn er nogal wat, bevestigen dit. Als u hier over iets wilt lezen, belt u dan naar ons cor res pond enti eadres „Die wijven kunnen beter hun kin deren haar school brengen, in plaats van hier met een bord voor hun kop te gaan staan", aldus een heer uit een auto. Meneer, we staan daar niet alleen voor de weg naar school. Wij staan daar voor een goede afwikkeling van het langza me verkeer in Leusden. Als wij daar staan hebben wij met kunst en vliegwerk de afwikkeling in onze huishoudens geregeld. Meneer, wij staan daar niet met een bord voor onze kop. In tegendeel. Een half uur kijken naar wat er voor je op de weg gebeurt, is uiterst leerzaam Nor maal neem je er de tijd niet voor, maar wat je allemaal ziet. Een mens zou er moralist van worden, als u begrijpt wat wij bedoelen. Probeert u het eens. „Leusden is nog niet zo onveilig, neem nou Amsterdam", aldus een me vrouw tijdens een verjaardagspartijtje Maar we nemen Amsterdam niet als voorbeeld. Een historisch gegroeide woonwerkstad. We nemen Leusden, een gemeente met overdag voorname lijk woonverkeer. De plaats waar wij wonen, die tien jaar geleden, voor wat betreft Leusden C„ nog alle mogelijk heden had voor een rechtvaardige ver deling tussen het langzame en snel verkeer. En die nu. voor het helemaal te laat is, nog bijgesteld kan worden. Aktie „Veilig Over" Porfier 3, tel 44285 Rabo-Bank Leusden, rek. nr. 3359 30611, giro 278135 t.n.v. Veilig Over Leusden. Exacte maatvoering is bij een inbouwkeuken erg belangrijk. Daarom komen wij zelf opmeten Wij van Forma Concepta nemen royaal de tijd om naar uw wensen te luisteren en u te adviseren Het ontwerp, vergezeld van perspectieftekening, wordt gratis voor u gemaakt Daarna beslist u pas Wij leveren de Poggenpohl keuken zelf af. Op het afgesproken tijdstip. Begeleiden de inbouw Controleren alles nog eens Leggen precies uit hoe de inbouwapparaten werken Topmerken als AEG. Atag, Neff, Gaggenau, Kitchen- Aid. Miele etc Bij een Poggenpohl keuken is veel extra's inbegrepen Veel praktische details, die uw keuken juist zo waardevol maken En de prijs zo redelijk. U heeft keukenwensen wij hebben de mensen. Keuken/badkamerstudio Showrooms maandag t/m zaterdag geopend van 9 00 tot 17 00 uur Amersfoort: Lieve Vrouwestraat 12-14 (achter de Lange Jan), telefoon (033) 11703 Amsterdam: Chr Huygens- plein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 931859 Hilversum: Groest 36. telefoon (035) 11076 Badkamerstudio alleen Hilversum 1e etage. VEILIG OVER 1) Ongeveer 14 dagen geleden heeft de aktiegroep Veilig Over een bezoek gebracht aan wet houder Wagenaar om de bedoe lingen van de aktiegroep uiteen te zetten. 2) We stelden hem toen twee vragen: - Staat u constructief ten op zichte van de aktiegroep. - Zo ja, bent u dan bereid gege vens, die wij voor ons werk van belang achten, ter beschikking te stellen. 3) Tot ons genoegen kunnen wij nu het volgende meedelen: - De wethouder neemt een zeer positieve houding aan jegens de aktiegroep. - Wij kunnen alle gegevens krij gen die wij nodig achten. Hiertoe zal de aktiegroep een contact ambtenaar aangewezen krijgen, die intern met het bijeengaren wordt belast. (De gegevens be rusten bij verschillden diensten). 4) De wethouder deelde nog mee dat de verkeersveiligheid voor kinderen een probleem vormt, die alle partijen in de raad onderkennen De wil is aanwezig om de zaak aan te pakken. Het komt nu aan op goede plannen 5) De aktiegroep is blij met deze constructieve en open opstelling van wethouder Wagenaar. ACHTERVELD - Vrijdagmiddag om 14.30 uur opent burgemeester Rademaker de nieuwe Coöperatie- winkel aan de Hessenweg. De winkel is op de plaats gekomen van het voormalig postkantoor. Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie DE ENWB EN DE TWEEDE BRUG Met verbazing die spoedig overging in verontwaardiging heb ik het commen taar van de heer Vos gelezen op de standpunten van de ENWB zoals wij die op de openbare vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML kenbaar maakten. De oplet tende krantelezer zal gemerkt hebben, dat het bij bovengenoemde vergade ring handelde om de tweede brug over het Valleikanaal. Ons komt het voor, dat de heer Vos óf niet goed heeft ge luisterd óf stemming maakt tegen de ENWB. Even ter verduidelijking^ hij schrijft: „die (bedoeld wordt hier i.e. de ENWB) huldigen het standpunt, dat het de auto mobilisten zo moeilijk mogelijk gemaakt dient te worden. Wat dat betreft valt het standpunt van de ENWB ons dan wel enigszins tegen". Einde citaat. Dit is een pertinente onwaarheid. De ENWB gaat uit van een „gelijke mobili teit voor verschillende sociale groe pen". Dit houdt in, dat het traditiege trouw bevoordelen van de autoge bruikers boven andere vormen van ver voer een halt toegeroepen moet wor den. Dat heeft natuurlijk konsekwenties voor deze katagorie, maar dit is niet een moedwillig pesten. Of dif standpunt evenwichtig genoeg is. is niet aan de heer Vos om te beoordelen, maar aan alle ENWB leden. Over de voorgenoemde brug schrijft de heer Vos in zijn commentaar: „Het is niet moeilijk vanuit puur zwart-wit pa tronen tegen zo'n tweede brug over het Valleikanaal te zijn Maar dan ver wachten wij geen alternatieven, die uit gaan van een gevaarlijker worden van de positie van het langzame verkeer op de Asschatterweg". Hierover willen wij het volgende kwijt, c.q. verbeteren. 1 Wij stelden voor de huidige en eventueel toekomstige gevaarlijke si tuatie van het langzame verkeer aan de Asschatterweg te verbeteren d.m.v. het wijzigen van de voorrangsregel. Vol gens de heer Vos wordl het voor het langzame verkeer dan nog gevaarlijker. Dat is nog maar de vraag Een automo bilist rijdt op een voorrangsweg sneller dan op een niet-voorrangsweg. Hij hoeft immers niet op het verkeer uit de zijstraten te letten. Juist dit eigenlijk, gezien de omstandigheden „te" hard rijden vormt een precedent voor onge lukken. Daarenboven wordt een voor rangsregel levensgevaarlijk als de au tomobilisten, zoals de heer Vos erkent, de regels aan hun laars lappen. Wijziging van de voorrangsregel kan óók inhouden: Voorrang voor het lang zame verkeer boven het snelverkeer (in de leefgebieden/bebouwde kom) Deze maatregel zal de veiligheid van het langzame verkeer op de As schatterweg zeker ten goede komen Verdere opmerkingen voor de goede verstaander. 2. Het is niet de bedoeling van de ENWB om het verkeer van de As schatterweg naar de Hessenweg te verplaatsen Wel vrezen wij, dat het omgekeerde kan gebeuren als er een tweede brug komt. Deze brug zal zeker verkeersaantrekkend werken. 3. In het redaktionele artikel wordt nog gesuggereerd, dat wij de verkeers druk op de Asschatterweg wilden op heffen door de auto's meer in files te laten staan. Hier worden twee zaken op één hoop gegooid. Om het autoverkeer in te dammen vinden we files op door stroom wegen (zoals bv. de files voor de stoplichten op de Noorderinslag) fe to lereren. De Asschatterweg dient veel meer als afwikkeling van het wijk- verkeer uit Allandsbeek en de Wete ring, zoals uit tellingen blijkt. In dif ver band is bovengenoemde suggestie misplaatst. Concluderen komt de heer Vos tot de mening, dat wij „losse kreten" slaan. Hoewel wij als groep zonder een uitge breid onderzoek-apparaat niet met technische rapporten kunnen komen, lijkt het ons voor de democratie een goede zaak als burgers of groeperingen van burgers hun stem laten horen en hun twijfels kunnen uiten over plannen van de overheid. Anders zou ons niets anders overblijven dan wanhoops- en doodskreten. Namens de ENWB, Ton van de Scheer NASCHRIFT REDAKTIE De Eeerste Echte Nederlandse Wielrijders Bond afdeling Leusden moet het ons maar niet kwalijk ne men, maar hetgeen nu zo keurig op papier Is gezet, klinkt toch wel wat genuanceerder dan hetgeen op die bewuste CML-avond door onder meer de heer Van der Scheer naar voren Is gebracht. Als de ENWB stelt, dat het haar gaat om een gelijkstellen van de rechten van automobilisten en lang zaam verkeer en op sommige wegen liever voorrang geeft aan het lang zame verkeer, dan kunnen wij daar volledig mee instemmen, mits een dergelijke regeling gerealiseerd zou kunnen worden. Dat Is dan wel een belangrijk uitgangspunt en dat dient dan voorop te worden gesteld, wan neer In een bijeenkomst over dit soort zaken wordt gedlskussleerd. We hebben die belangrijke opmer king vooral gemist en de ENWB kan niet van toehoorders noch van lezers verwachten, dat zij goede verstaan ders moeten zijn om de ENWB te kunnen begrijpen. Duidelijke en be grijpelijke taal bevordert het begrip voor elkaar. Daarom stelden de standpunten van de ENWB ons ook zo teleur. We hadden gewoon een wat doordach- tere opstelling van deze bond ver wacht, temeer omdat de ENWB vori ge week niet voor het eerst In dit soort zaken optrad. Twijfels uiten ten aanzien van een bepaald beleid is prima, maar de ENWB moet niet al leen twijfels uiten, maar als bond, die voor het langzame verkeer opkomt ook met aansprakelijke argumenten en alternatieven komen om de te genstander te kunnen overtuigen. Dat lukt nu eenmaal niet met Inder daad „losse kreten", die niet waren gebaseerd op een doordacht plan. maar alleen tot gevolg zouden heb ben, dat die problemen werden ver schoven. Problemen dienen zo mo gelijk opgelost te worden. Wil de ENWB ook in Leusden serieus wor den genomen, wordt van haar op z'n minst verwacht, dat zij zich wat beter oriënteert op de verkeersproblema tiek van Leusden. Bij gebrek aan een dergelijke voorstudie lijkt het ons toe, dat de ENWB er verstandiger aan doet om zich niet maar alvast uit te spreken. Daarmee worden mis verstanden voorkomen. Vandaar dat wij het voorstel van de aktiegroep „Veilig Over" (ook een groepering die zich beijvert voor de veiligheid van het langzame verkeer) heel wat realistischer vonden. Dat alleen de ENWB-leden zouden mogen oordelen over het wel of niet evenwichtig zijn van een ENWB- standpunt, lijkt ons op z'n minst aanvechtbaar. Dat zou Immers bete kenen, dat iedereen z'n mond moet houden, omdat de ENWB-leden het zo goed vinden wat ze zeggen. Sorry hoor, maar wij houden ons het recht voor om commentaar te leveren, wanneer wij dat noodzakelijk achten. Alle ENWB-leden ten spijt. En met alle respekt voor hetgeen de ENWB voorstaat. Daar staan wij achter, maar niet tegen elke prijs. V. HOERA VOOR DE MIN DERHEID Jaren heb ik door Nederland gezwor ven van woonstede tot woonstede ner gens vond ik rust. Overal hanteerde men het democratische principe dat de meerderheid het voor het zeggen heeft. U begrijpt, ik werd op het laatst rade loos, overal werd ik door een gekozene, o zeker gekozen meerderheid, keurig netjes plat gekletst en op mijn nummer gezet. Ik werd er moedeloos van, van Friesland naar Brabant, van Limburg naar Zeeland. Overal hetzelfde laken het pak. Ik kreeg geen poot aan de grond met mijn minderheid, mijn gezin. Totdat ik in Leusden kwam! In Leusden begon de Victorie. U begrijpt het al. lieve lezers en lezeressen. Boerderij „het spul". Een kreng van een ding als een puist in de betonwijk liggende En dat. terwijl vroege Vaderen al besloten hadden daar een groen paradijs van te maken. En dan die boerenfamilie, die daar maar eieren en melk aan het verkopen was. Stotend was het, om maar niet te spre ken van die vieze stinkende mesthoop Bah! Maar ik stond weer praktisch al leen. Goed, er waren wat mensen die mijn standpunt deelden, maar ik had weer een minderheid. Ik zag het al voor me, weer verhuizen, maar waar naar toe Chili, Argentinië of misschien Iran, want daar hebben. Godlof, de min derheden het nog voor het zeggen. Mijn vrouw begon al zenuwachtig te pakken, temeer daar zij hoorde dat er Werkgroepen werden opgericht en die akelige Varavisie zich met de zaak be moeide. Vergadering op vergadering volgde. Het werd steeds hopelozer. De boer moest er wel uit maar ze bleven maar doordrammen. Maar het begon te dagen! De Vroede Vaderen, mijn nood kennende, hielden tot mijn grote verba zing de poot strak. Wat al die akelige, progressievelingen ook deden en zei den. Zij bleven, terecht doof. voor het democratisch inspraak-principe Oh, u heeft het meerdere malen in deze Ga- zette kunnen lezen. Het leek soms of ze toegaven, maar in werkelijkheid ston den zij pal voor de zéér kleine minder heid die de boerderij weg wou hebben. Vanmorgen werd ik wakker door het oor strelende geluid van Bulldozers en an dere donzers die stuk voor stuk „Het Spul" met verfijnde hydraulisc e tech nieken vermaalden En dan dat tijdstip waarop men begon te slopen: als die ven in de nacht! U begrijpt opgetogen kwam ik thuis met een zeer blije hond naast me, want ook die hoopt al jaren, in stilte, op een drollen-paradijs! Ook de schoolkinde ren juichten. Binnenkort weer nieuwe mogelijkheden hun vernielzucht bot te vieren op gemeentelijk groen. Ik zit nu thuis. Eindelijk victorie voor een min derheid Maar als dit kan, dan zitten er in deze gemeente veel meer mogelijk heden. Denkt u eens aan de Ambonne- zen, de Surinamers of aan de Woon wagenbewoners. Ongekende moge lijkheden doemen in mijn geest op. Ook deze minderheden hebben hier kan sen, want onze Vroede Vaderen luisteren alleen naar miinderheden. „Zie je", zei ik tegen mijn vrouw. „Je kunt uitpakken, hier heerst de wet der minderheid. Eindelijk hebben wij rust." Bert Hoogendam Vlasland 17 Leusden-C. ROLSCHAATSBAAN In de Leusder Krant van 9 november jl.. vallen mij twee tegenstrijdigheden op. Ten eerste een artikel, dat de jeugd een skateboardingbaan wil hebben Ten tweede het voorstel om van de rol- schaatsbaan aan de Lijsterbeslaan maar een fietsenstalling te maken Op de rolschaatsbaan staan nu voortdurend auto's, hetgeen mij ook een doorn in 't oog is. Maar kan de rolschaatsbaan niet opnieuw geasfal teerd worden en als speelterrein voor de jeugd behouden blijven? Deze wijk kan best speelruimte voor de kinderen gebruiken, zeker nu 't verkeer in de toekomst wel drukker zal worden! Bertie Jagers, Lijsterbeslaan 5

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15