iCHTERVELD NIET SUCCESVOL TEGEN BEZOEKEND KKVA FRANSEN OP BEZOEK IN ACHTERVELD Avanti neemt afscheid van voorzitter P. Smink Sint Nicolaas maakt volgende week zijn entree in Achterveld Geslaagde filmavond in St. Jozef WEDSTRIJD MET AANVALLEND SPEL GESTART Eemelaar gaat vergaderen Eindfeest voor jeugdleden De Eemelaar Politie: houdt honden aangelijnd bij het uitlaten Dorpscontact- avond in Ons Gebouw CONTRIBUTIE GAAT IN JANUARI OMHOOG Frühschoppen gezellig als vanouds KPJ-ers met vertraging naar ijsbaan Ruim f2000,- voor collecte gehandicapte kind s.v. Achterveld Ons Genoegen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 16 NOVEMBER 1978 19 ACHTERVELD - De vierpun tenwedstrijd tegen het bezoekende J VA heeft Achterveld met 3-1 ver loren. De kans om de laatste plaats op de ranglijst te verlaten hebben de Achtervelders niet gepakt. Het begin van de wedstrijd was nog wel hoopvol, daar Achterveld de eerste 20 minuten de stand op 0-0 kon houden. Dit was al een winst punt daar er al meerdere wedstrijden geweest zijn dat de ploeg al na 5 mi nuten tegen een achterstand aan keek. Achterveld begon zelfs aanvallend te voetballen in de beginfase. Door te on zuiver schieten van Jan Kerkhof en Herman van Ruitenbeek konden enkele leuke aanvallen niet met succes wor den afgerond. In de 20ste minuut kwam succes aan de andere kant toen er in het Achterveldse verdedigingsgebied een overtreding werd begaan. De indi recte vrije trap die hieruit volgde werd door Nijenhuis in de rechterbovenhoek geprikt, 0-1Achterveld probeerde nog wel om het spel te verplaatsen, zij het echter voor zeer kort. Enkele corners moest' KWA weggeven, uit een daarvan had Herman van Ruifenbeek duidelijk pech door juist over de lat te koppen. Een schuiver van Toon Kalshoven bracht ook al geen geluk. De bal ketste via de deklat weer het veld in. Een goe de pass van Herman Ruitenbeek werd door Albert Tolboom overgelepeld. Tot aan de rust kon KWA vrij gemakkelijk hun 1-0 stand vasthouden De voor hoede van Achterveld was onmachtig om de hechte KWA-defensie te klop pen. De 2e speelhelft was KWA de betere ploeg. Jan Hazeleger werd ver vangen door Henk Voorburg, maar die kon het vuur ook niet in de ploeg bren gen Uit een lange bal konden de rappe KWA-aanvallers aan het werk gaan. De kleine midenvoor Settels was al op switchte gemakkelijk langs enkele Achtervelders en kon op vrij simpele wijze zijn ploeg op 2-0 tillen. De Achter veld-ploeg zag het toen al niet meer zitten en al gauw na nr. 2 lag nr. 3 in de touwen. CONSOLIDEREN Op dezelfde wijze als het voorgaande doelpunt was het nu Snepvangers die nr. 3 kon scoren. Nu konden de Amersfoorters vrij gemakkelijk de striid consoIïdërênTDe Achterveldse aanval speelde zo simpel alsof ze zich al ver zoend hadden met de uitslag. Het spel zakte zienderogen terug in kwaliteit. De strijd ging verder tot aan het einde toe op een laag pitje. Er was nog net genoeg olie in de lamp om dit pitje aan het branden te houden Maar daarmee was ook alles gezegd. Ook KWA geloofde het wel want de water- vlugge Settels benutte de scoringskan sen tot twee keer niet meer. EER REDDEN Twee minuten voor het eindsig naal van scheidsrechter Bakker kon Jan Kerkhof toch nog de eer redden door een doelpunt te scoren. Veel bezoekers behalve de trouwe sup porters waren al vertrokken want zowel het weer als het spel hadden hen geen warmte gebracht. De com petitie is nog niet op de helft dus Achterveld moet de moed nog niet opgeven. Er zal echter wel uit een ander vaatje getapt moeten worden als deze middag. De inzet van veel spelers was zeker geen 100% en dat kan men de vele, nog steeds trouw opkomende aandoen. Uitslagen 12 Achterveld 1 Achterveld 2 Achterveld 3 Barneveld 3 Achterveld 5 Hoogland 7 - Achterveld 7 supporters echt niet november: KWA 1 - WOG 3 - Barneveld 2 - Achterveld 4 - Hoogland 6 Achterveld 6 Soest 11 1-3 1-1 2-2 0-4 0-3 1-2 3-3 Achterveld 4 - Soesterberg 5 12.00 Achterveld 5 - KWA 8 14 30 Achterveld 6 - Victoria 13 12.00 Roda 8 - Achterveld 7 14.30 Dames: ZwaluwerWooruit - Achterveld 9.30 Programma Achterveld 1 Achterveld 3 19 november: - Amsvorde 1 14 30 - Amsvorde 4 12 00 UITSLAGEN VAN 11 NOVEMBER Junioren WZ 49 A1 -Achterveld A1 1 -2 Achterveld A2-Quick A4 0-2 Achterveld B1-Hoevel. B1 (gest.) 2-0 Hoogl.veen B1-Achterv. B2 8-0 Achterv. Cl-Spakenb C2 2-3 Achterv C2-Hoevel. C3 5-1 Baarn C3-Achterv. C3 0-5 Pupillen SEC D1-Achterveld D1 3-0 Hoevel. D2-Achterv. D2 2-3 Achterv. D3-WZ 49 D5 3-0 Hoogl. E1-Achterv. E1 11-0 Achterv. E2-Limvio E3 1 -0 Achterv. F1-SEC F2 PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 18 NOVEMBER Junioren Achterv. A1 -Roda 46 A2 15.00 Achterv. A2-8aarn A3 15.00 Soest B2-Achterv. B1 15.00 Achterv. B2-Hoevel. B2 13.45 Achterv. C1-Limvio C1 13.45 Achterv. C2-IJsselm.v. C3 13 45 Hoogl. C4-Achterv C3 13.45 Pupillen Achten/ D1-Hoogl.veen D1 13.00 Amf. Boys D2-Achterv. D2 13.00 KWA D4-Achterv. D3 13.00 Achten/. E1-TOV E1 13 00 Hees E2^Achterv. E2 12.00 Spakenb. F1-Achten/. F1 12.00 ACHTERVELD - Donderdag 23 november zal de Lawn Tennis Ver- I eniging De Eemelaar haar jaarlijkse ledenvergadering houden. Deze al- I gemene ledenvergadering zal wor den gehouden in D'Ouwe Peerdestal en aanvangen om 20.15 uur precies. De agenda omvat 18 punten. Die punten zijn: 1 opening; 2 Eventuele wijzigingen van de agenda, 3 Vast stelling van de notulen van de leden vergadering van 24 november 1977 en i 22 juni 1978; 4 Mededelingen en inge komen stukken; 5 Jaarverslag van de secretaris; 6 Financieel verslag afge lopen verenigingsjaar; 7 Verslag kas- commissie; 8 Verkiezing nieuw lid kas- kommissie; 9 Begroting voor het ver enigingsjaar 1978-1979; 10 Be stuursverkiezing Aftredend zijn Hilda Wolters en Wim Groenewegen, die bei de herkiesbaar zijn; 11 Vaststelling van de wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk reglement; 12 Décharge van de statutencommissie ad hoe; 13 De stand van zaken met betrekking tot de nieuwbouw, de baanverlichting en de sproeiinstallatie; 14 Open tournooi 1979; 15 Lidmaatschap van de Vereniging Algemene Belangen In- terclub Tennis Regio Amersfoort; 16 Mutaties van de commissies; 17 Rondvraag; 18 Sluiting. Gezien het belang van de vergade ring rekent het bestuur op een grote opkomst van de leden. ACHTERVELD - Vrijdagavond 17 november zal In de kantine op het Kerstenssportpark het eindfeest van het tennisseizoen voor de jeugdle den van de tennisvereniging De Eemelaar worden gehouden. Niet alleen zal er een disco aanwezig zijn, doch ook een rad van avontuur waarbij een groot aantal mooie prijzén te winnen zijn De zaal zal open zijn om 19.00 uur. Het feest zal duren tot ongeveer 23.00 uur. Om 19.30 uur zal de bijeenkomst worden geopend, waarna enkele me dedelingen zullen worden geopend, waarna enkele mededelingen zullen worden gedaan Hierna zullen de nieuwe jeugdleden voor de jeugdkom- missie worden gekozen. Aftreden zijn: Sandra Beyneveld, Jacques van Wie- ringen en Ruurd Ochse. Door de jeugdcommissie worden voorgedragen: Jeannette van Wierin- gen, Ben Huppelschoten en Hidde Brink. Tegenkandidaten konden schriftelijk worden ingediend met tenminste vijf handtekeningen van de jeugdleden. ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Ge noegen werd door 15 schutters deelgenomen. Ditmaal wist één van de deelnemers het totaal aantal te behalen punten van 50 te schieten. De uitslag was: 1 B. Voskuilen 50; 2 K Jonkman 48; 3 J. van Rossum 48; 4 A Vlug 47; 5 P.vanNimwegen;6 J. Voorburg Gz 45: 7 P. Smink 45; 8 J. Kommer 45; 9 J. E. van Hamersveld 44; 10 J. van Nimwegen 44; 11 A. van Daatselaar 44; 12 J. J van Hamersveld 43; 13 G Tolboom 43, 14 J. Blom 40; 15 J. Pepping 39. ACHTERVELD - Vier jaar geleden kampeerden enkele Achterveldse jongens In een dorp in de buurt van Metz. Tijdens deze vakantie werd kennis gemaakt met enkele dorps bewoners. De vrienschapsbanden die toen ontstonden resulteerden in een uitwisseling die tot op heden nog elk jaar plaats vindt Elk jaar gaat de Achterveldse ploeg, die Inmid dels is uitgegroeid tot vijftien man, naar Frankrijk, terwijl de Fransen elk jaar naar Achterveld komen. De Franse ploeg is inmiddels uit gegroeid tot 20 man Begin dit jaar werd de groep uitgenodigd voor het groot carnaval Dit was de Fransen blijkbaar zo goed bevallen, daf zij nu "met het Prinsenbal opnieuw present waren Zaterdagmiddag arriveerde de Fran se groep om ongeveer 2 uur in Achter veld. Zij werden ontvangen in de Hes- senkar. Na te zijn onthaald op een kou de schotel, gingen de Franse gasten naar de gastgezinnen 's Avonds werd het Prinsenbal bezocht, waar zij zich uitstekend vermaakten. Er werd echter niet alleen maar feestgevierd. Zo werd zondag een bezoek gebracht aan het Zuiderzee museum. Bij het vertrek van de Fransen werd maandag zowel aan de Achterveldse vrienden als aan de gastgezinnen veel dank gebracht voor de zeer hartelijke ontvangst. De uitwisseling zal in de nabije toe komst niet meer jaarlijks, maar om het jaar gehouden worden. ACHTERVELD - Dank zijn de fi nanciële steun van de Achterveldse winkeliersvereniging Is ook dit jaar het Si Nicolaas comité er weer In geslaagd om de Sint Achterveld te laten bezoeken. Even als voorgaan de jaren zal de Sint op zijn tocht door het dorp worden vergezeld van een aantal Zwarte Pleten. De Intocht van de Sint heeft plaats op zaterdag 25 november. Om 14.00 uur zal de Sint, die uit de richting Barneveld Achterveld zal bin nenkomen verwelkomd worden door de voorzitter van de winkeliersvereniging. Deze verwelkoming zal plaats vinden op het bordes van Huize St. Jozef, dit dankzij de medewerking van de direc teur van huize St. Jozef Staande op het bordes zullen ook de kleinste Inwoners van hel dorp ditmaal indegelegenheidzijnomdeSintenzijn trouwe knechten goed te kunnen zien. Na de verwelkoming begint de Sint aan zijn tocht door het dorp. Hij wordt daarbij voorafgegaan door de altijd present zijnde muziekvereniging D.W.S. De route van de tocht door Achter veld is als volgt Huize St. Jozef, Hes senweg, Jan van Arkelweg. Verjaegde Ruyterweg, Hendrik van Viandenstraal, Walter van Amersfoortstraat, Pater Stormstraat, Bisschop van Dieststraat, Verjaegde Ruyterweg, van Oldenbar- neveltstraat. Pater Stormstraat, Walter van Amersfoortstraat. Jan van Ar kelweg. Hessenweg tot aan het café De Hessenkar, waar de Sint en zijn Pieten zullen rusten om eventueel in de avond de reeds klaar gezette schoenen te ko men vullen. ACHTERVELD - Bij de Rijkspolitie te Achterveld zijn klachten binnen geko men betreffende het veelvuldig geblaf en gejank van honden. De Achterveld se politie verzoekt bezitters van hon den, naar aanleiding van binnengeko men klachten er voor zorg te dragen, dat de viervoeters door hun geblaf of gejank geen overlast veroorzaken. Voorts wordt er door de plaatselijke po litie op gewezen, dat het in de bebouw de kom verboden is honden los te laten lopen. De dieren dienen aangelijnd uit gelaten te worden. Bij niet nakoming hiervan zal zondere verdere waar schuwing proces-verbaal worden op gemaakt. Tevens wordt de honden bezitters/ sters verzocht hun honden de behoefte niet te laten doen tegen de bosjes langs de voetpaden of op de voetpaden De politie wijst ouders van kinderen die met een paard of pony door het dorp rijden of op weg zijn naar de manege erop dat de rijdieren op de rijweg be horen te lopen en dat bij duisternis de berijder of berijdster de voorgeschre ven verlichting moet voeren. Ook de paarden mogen de voetpaden niet ver ontreinigen. ACHTERVELD - Zaterdag 25 no vember wordt door de Stichting Jongeren contact en Dorpscontact weer de jaarlijkse Dorpscontact avond georganiseerd. Deze avond zal worden gehouden in Ons Ge bouw en vangt aan om 20.00 uur. De avond wordt ook u weer gehou den om het onderlinge dorpscontact van de bewoners te verstevigen en eventuele nieuwe bewoners op te ne men. Voor de pauze zal door de toneelver eniging Culdoto een eenakter worden opgevoerd, terwijl na de pauze gele genheid is voor het maken van een dansje. Muzikale medewerking ver leend door een band. In de pauze wordt een verloting ge- houden. Hierbij is een reis voor twee personen te winnen. ACHTERVELD - In verband met door de bewonerscommissie van Huize St. Jozef en Sinecura georganiseerde ontspanningsavonden in het win terseizoen, werd woensdag 8 novem ber in de recreatiezaal van huize St. Jozef een filmavond gehouden voor de bewoners van het huis van Sinecura. Mevrouw Noliet opende de avond met een hartelijk welkomstwoord. Zij bracht ook dank aan de heer Pietersen uit Utrecht, die geheel belangeloos de filmavonden voor bejaarden voor zijn rekening neemt. Tot het laatste moment was het een verrassing welke film gedraaid zou worden. De keus bleek gevallen te zijn op ,.Het zit in de lucht met in de hoofdrol George Formby. Dat dit een zeer goede keus was was al vrij direkt te merken aan de reacties van de aanwezigen. Tijdens het verto nen van film waren de lachsalvo's niet van de lucht Men genoot volop. Aan het eind van de film werd een kopje koffie geschonken. Als extraatje werd nog een kleurenfilm vertoond over het Oostenrijkse Stiermarken Vooral de bloemenpracht van deze provincie werd naar voren gebracht. Na afloop dankte de heer Kerkhof van het Stichtingsbestuur de heer Pietersen voor zijn belangeloze mede werking. In het dankwoord werd ook mevr. Pietersen betrokken. ACHTERVELD - Donderdagavond 9 november hield de sportvereniging Avanti haar jaarlijkse algemene le denvergadering. De voorzitter, de heer Valkonet, opende de vergade ring met een hartelijk welkomst woord aan de aanwezigen. Hij was zeer verheugd dat een zo groot aan tal leden aanwezig was. Zo'n groot aantal was voorheen zelden het ge val geweest. De notulen van de vorige leden vergadering werden voorgelezen en naar aanleiding van twee gestelde vra gen met een kleine wijziging goedge keurd. Aan de agenda werd het bespreken van het onderwerp Confrontatie met communicatie" toegevoegd. Geen der leden maakte daar bezwaar tegen. Uit het algemeen jaarverslag bleek, dat de vereniging weer heel goed ge draaid heeft, en dat er veel activiteiten waren geweest Het ledenaantal was uitgegroeid tot 510 leden. Uit de jaarverslagen van de sekties volleybal, badminton, tafeltennis en gymnastiek werd duidelijk, dat er bij volleybal en gymnastiek enkele suc cessen waren behaald. Het 1e dames team volleybal werd kampioen in de derde klasse van de NeVoBo. district Eemland. Het team won alle wedstrij den met 3-0. De belangstelling van de jeugd om te volleyballen was ook dit seizoen erg groot. Ook werd er zowel door de se niorenvolleyballers, de jeugdvolleybal- lers, de recreatievolley ba Igroep en de damesteams deelgenomen aan diver se toernooien, waarbij ook diverse overwinningen werden behaald. GYMNASTIEK Ook bij de gymnastiek, een sektie die heel goed draait, werden fraaie succes sen geboekt. Er werd deelgenomen aan de C-wedstrijden rayon Amers foort, waarbij een eerste en twee twee de prijzen werden weggehaald Ook de traditioneel geworden onderlinge wed strijden waren geslaagd te noemen. De gymnastiekleden werden verdeeld over 18 groepen t.w. 1 peutergroep, kleuter groepen, 1 jongensgroep, 6 meisjes- groepen (waaronder 1 groep voor jazz- gymnastiek) 1 keurgroep, 5 dames- groepen (grondgymnastiek - turnen, gymmen/trimmen, 2 groepen jazz- gymnastiek). 1 herengroep (trimmen) en 1 seniorengroep. Ook de badmintonsektie draaide goed De sektie tafeltennis is pas eind sep tember gestart Momenteel zijn hier 34 leden, die in drie groepen zijn verdeeld die bestaan uit jonge kinderen, junioren en senioren. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereniging momenteel een voordelig saldo heeft. Nadat dit verslag was be handeld, kwamen de tongen flink los over het te verwachten subsidiebeleid van de gemeente Leusden voorwat de sport betreft. Indien dit beleid inderdaad op 1 januari 1979 in werking zal gaan, zal er aan contributieverhoging niet te ontkomen zijn Met een meerderheid van stemmen werd besloten de con tributie met ingang van 1 januari te ver hogen. De begroting over het verenigings jaar 1978-1979 werd besproken en goedgekeurd. Hierna kwam het inge laste agendapunt aan de orde betref fende het onderwerp Confrontatie met de communicatie. Duidelijk kwam hier bij naar voren, dat er tengevolge van vermoedelijke misverstanden het een en ander schort aan de communicatie tussen hoofd- en sektiebestuur. De voorzitter bracht hierbij het belang van een goede communicatie voor alle par tijen naar voren. Een goede communi catie. zo meende hij, is een belangrijk onderdeel van het verenigingsleven. Even ontstond hierover nog een dis cussie tussen het hoofdbestuur en sec- tiebestuur, doch er werd besloten de kwestie in een bijeenkomst met hoofd en sectiebestuur verder uit te praten. AFSCHEID Hierna volgde de bestuursverkiezing. De voorzitter de heer Valkonet was af tredend en stelde zich niet herkiesbaar Het hoofdbestuur had echter nog geen opvolger kunnen vinden. Ook was door de leden geen kandidaat naar voren gebracht. Dit hield in, dat de vereniging het voorlopig met de tweede voorzitter de heer P. Smink zal moeten doen. In verband met bepaalde omstan digheden was de heer Valkonet niet meer in de gelegenheid om zijn werk als voorzitter voort te zetten. De heer Val konet droeg zijn functie over aan de heer Smink en verliet zijn plaats achter de bestuurstafel. De heer Smink dankt de voorzitter voor het vele werk dat de ze voor de vereniging verrichtte, en sprak de hoop uit dat, als het nodig zou zijn, er toch nog wel eens een beroep op de oud-voorzitter zou mogen worden gedaan Als geschenk werd de scheldende voorzitter een vlakschuurmachine overhandigd. De heer Valkonet dankte voor de medewerking die hij steeds had onder vonden. Tevens bedankte hij voor het mooie geschenk. Hij hoopte, dat hij met deze schuurmachine alle oneffenheden die er nog waren zou kunnen weg schuren Vervolgens kwam de kandidaatstel ling en de verkiezing van de sektiebe- stuursleden aan de orde. Diverse sek ties kregen een volledig bestuur, terwijl ACHTERVELD - Zondag werd voor de eerste maal In dit seizoen In d' Ouwe Peerdestal het Frühschop pen weer gehouden. Het is wèderom een zeer geslaagde morgen ge weest. De muziek werd als vanouds ver zorgd door de inmiddels wel bekend geworden Hlnterfelder Kapelle. Al vrij spoedig na de aanvang heerste er een echte gezellige sfeer. Het waren niet alleen Achtervelders die present waren, doch ook een groot aantal be zoekers uit de omliggende dorpen. Het werd een echt gezellig samenzijn waarbij niet alleen de ouderen, doch ook de jeugd goed vertegenwoordigd was. Het volgende Frühschoppen ~£al plaats vinden op zondag 3 december. De mogelijkheid is dan niet uitgesloten dat er dan een Oostenrijkse dansgroep aanwezig zal zijn. Met de groep werd tij dens de reis van de Hinterfelder Kapelle naar Oostenrijk kennis gemaakt. ACHTERVELD - Vrijdag 10 no vember togen ongeveer 70 K.P.J. le den met een bus naar Utrecht om daar te gaan schaatsen. Hoewel er precies op tijd 19.15 uur werd vertrokken, arriveerde men pas om ongeveer 20.30 uur op de plaats van bestemming. Tijdens de heen reis liet de bus het plotseling afwe ten. Er was geen beweging meer in te krijgen, zodat er gewacht moest worden op een andere bus. Al zingend werd op de andere bus gewacht zodat de tijd niet telang viel In Utrecht aangekomen waren al heel spoedig de schaatsen onder gebonden en ging het er lustig op los. De tijd vloog om. Voor men er erg in had. was het alweer 23.00 uur, het tijdstip om huis waarts te keren. De terugreis verliep geheel zonder pech. Zaterdagavond 18 november houdt de K.P.J een dansavond in Ons Ge- bouw. Er zal èen disco aanwezig zijn. De aanvang van deze avond is om 20.00 uur en is toegankelijk voor leden en niet-leden. hij enkele sekties nog een derde lid moest worden bijgevraagd. ACTIVITEITENCOMMISSIE Ook werd een acliviteitencommissie In het leven geroepen. De dames Mary Kok. NelTolboom en Bep Smal zullen in de commissie zitting krijgen en diverse evenementen gaan voorbereiden. Een commissie om een clubblad te maken kwam niet van de grond. Er waren geen liefhebbers te vinden, zodat de vereni ging voorlopig van een clubblad versto ken blijft Daar er verder niets meer ter tafel werd gebracht en ook van de rondvraag door geen der leden gebruik werd gemaakt sloot de heer Smink de ze vergadering met een dankwoord aan allen voor hun aanwezigheid. ACHTERVELD - Vorig* w**k ward •en huls-aan-huls-collacte gehou den ten bate van n*t gehandicapt* kind. Tot grot* vreugd* van d* or ganisatoren h**ft deze collecte het fantastische bedrag van 2283,55 opgebracht Namens de organisatoren dank aan iedereen die een bijdrage gaf. Een woord van dank ook aan de collectan ten, die ondanks het niet al te prettige weer, hun vrije tijd opofferden

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19