Voetbalteam Achterveldse Idames nog ongeslagen Echtpaar Lacor-van Eekeren viert diamanten huwelijksfeest urgemeester opende nieuwe Welkoopwinkel Tal van activiteiten voor leden van K.P.J. Interessante causerie over Sociale Dienst Contactavond voor bewoners Achterveld Schietuitslagen Postkantoor kreeg onderdak bij „Weikoop" GELIJKSPEL TEGEN Z.W. VOORUIT UIT UTRECHT R. J. M. Valkonet voorzitter af NA ARBEIDZAAM LEVEN IN HUIZE ST. JOSEPH NEERGESTREKEN IRECTEUR COÖPERATIE: „ACHTERVELD MOET IN EIGh. JORP KUNNEN KOPEN" Leusder Krant - Achtervelds nieuws ^OERDAG 23 NOVEMBER 1978 15i ACHTERVELD - Door Jongeren contact en Dorpscontact wordt za terdag 25 november een dorps- contactavond gehouden. Deze dorpscontactavonden worden reeds gèdurende enkele jaren georgani seerd. Het zijn avonden waar oude contacten kiinnen worden verstek vlgd, en nieuwe tot stand worden gebracht. Men kan kennis maken met de overige inwoners, er valt van cultuur te genieten en er kan een dansje gemaakt worden. De komende dorpscontactavond wordt gehouden in Ons Gebouw De zaal zal open zijn om half acht. De bij eenkomst zelf begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt 5,00 per per soon. Het navolgende programma zal wor den gepresenteerd van 20.30-21 30. uur voert de toneelvereniging Culdoto een eenakter op, getiteld ,,het Aqua rium". Van 21.30-22.00 uur is er pauze. In die pauze is er een verloting, waarbij een reis voor twee personen te winnen is. Waarheen de reis is, blijft nog een'' verrassing Na de pauze tot 1.00 uur is er gele genheid om te dansen met medewer king van de band The Gisllon. ACHTERVELD - Zeventien schutters namen deel aan de onder linge schietwedstrijd op de bin nenbaan van de schietvereniging Ons Genoegen. De uitslagen waren: 1. B. Voskuilen, 49 pnt.; 2. P. van Nimwegen, 49 pnt.; 3 F Koenen. 47 pnt.4. J Kommer,47 pnt.; 5. P Smink, 45 pnt6 J J van Hamersveld, 45 pnt 7. T. Daatselaar, 45 pnt8. A. Vlug, 45 pnt.;9 J. van Rossum,44 pnt.; 10. H. J. van Ruitenbeek, 44 pnt11 HHols, 43 pnt.; 12. J E van Hamersveld, 42 pnt.; 13. J. van Nimwegen. 42 pnt., 14. A. van Daatselaar. 41 pnt.; 15 J Voorburg, Gzn.. 40 pnt.; 16. W. J Lagerweij. 40, pnt.; 17. J. Blom, 39 pnt. ACHTERVELD - Donderdag 16 november, een dag voor de opening van de nieuwe Welkoopwinkel, werd het nieuwe postkantoor in gebruik genomen. Het postkantoor is onder gebracht in hetzelfde pand als de Welkoopwinkel. Het geheel is inge richt naar de eisen des tijds. Het is wel even wennen om de kan- i toorhouder, de heer Van Wijk, nu te zien achter gepantserd glas. De heer Van Wijk is er wel mee in zijn schik. Hij heeft - overigens inde loop van de tijd nogal wat j veranderingen meegemaakt. Eerst zat hij in het oude postkantoor, daarna in het tijdelijk ingerichte kantoor en dan, nu dit geheel nieuwe kantoortje. De openingstijden zijn ongewijzigd gebleven. Die tijden zijn: van 9.00- 12.00 uur, van 14.00-15 00 uur en van I 17.00-18.00 uur in Weikoop Trainingspakken, het dorp in geweest en had het bijltje bij zich waarmede de opening verricht zou worden. Nadat zij waren gearriveerd werd het bijltje aan de burgemeester overhandigd Deze hakte daarmee een touw door. waarna de toegangsdeuren automatisch werden geopend en ieder een de winkel kon betreden. MOOI GEWORDEN De winkel is zeer mooi geworden. Een ruim assortiment is zeer over zichtelijk op de daarvoor bestemde rekken en standaards geplaatst. Zaterdag kon het publiek de winkel bezichtigen en eventueel ook iets kopen. Hiervan Is door de bevolking een druk gebruik gemaakt. UITBREIDING VAN KLAN TENKRING Na de heer Van Zandbrink werd het woord gevoerd door de heer Zandstra van de Cebeco Handelsraad Deze gaf een kort overzicht van het ontstaan van de Welkoop-organisatie en de Wel- koopwinkels. In het begin was de ver koop gericht op de boer en tuinder, die door een goede organisatie voor een lage prijs goede waar konden beko men Langzamerhand breidde de klantenkring zich uit en uiteindelijk kwamen ook de particulieren kopen bij de Weikoop. Tengevolge hiervan werd ook de artikelenserie uitgebreid. De opbouw van de Welkoopwinkels in de jaren 1965-1970 heeft tot resultaat gehad, dat er momenteel 150 Wel koopwinkels in ons land zijn. Het markt onderzoek heeft uitgewezen dat 60% ACHTERVELD - Zondagmorgen I speelden de dames uit Achterveld een uitwedstrijd tegen de dames van 6 Z.W. Vooruit te Utrecht. Dit zou voor Achterveld zeker geen I gemakkelijke wedstrijd worden, om dat Z.W. Vooruit op de ranglijst zodanig geclasseerd staat, dat zij ook nog in aanmerking kunnen ko men voor promotie. Achterveld begon met de aftrap en sDeelde de eerste speelhelft teqen de wind. Eerst was het elkaar even af- tasyen, waarbij al direct goed opgezette aanvallen werden gedaan. Het was in de 15e minuut dat Achterveld succes boekte. De op links spelende J. van Dijk liep geheel vrij en loste vanat de zestienmeterlijn een schot od het doel van de teqenstandsters. Via de paal be landde de bal in het. doel. Z.W. vooruit liet dit niet op zich zitten en probeerde er alles aan te doen om ook te scoren. Ongeveer 5 minuten voor de rust werd de spits van Z W Vooruit even vrijgelaten waardoor ook zij haar kans benutte en de stand op 1-1 wist te brengen Na de rust kwam Achterveld wel ster ker opzetten, doch door het te zwak schieten en het uitstekende Keepsters- werk van de tegenstandsters werd er niet "gescoord tot ongeveer 10 minuten voor het einde. M. Hak kreeg haar kans, en lostte van een vrij grote afstand een schot. De bal verdween aan de bovenzijde in het doel: 1-2. Kort voor het einde werd de stand toch nog gelijk. Een toegekende vrije trap werd door een Z.\N. Vooruit speel*- -ï6ter ineens ingeschoten! De wedstrijd eindigde.in een gelijkspel. ,.u Het was een leuke doch zeker een sportieve wedstrijd die het zien vol komen waard was. Door dit gelijke spel is Achterveld nog steeds onge slagen. Zondag wordt een uitwedstrijd ge speeld tegen De Meeuwen uit Utrecht. Aanvang van deze wedstrijd is 10.00 uur. ACHTERVELD - Daar de onderlin ge contacten in de kring meestal be perkt blijven tot sportavonden, heeft de KPJ te Leusden het initiatief ge nomen om hierin verandering te I brengen. Het gaat er hierbij niet om alleen maar een gezellig feest te bouwen, maar ook om vooroordelen over en weer uit de weg te ruimen. Om die reden vindt zaterdag 25 no vember een door de afdeling Leus den te houden avond plaats bij Rien Coenders. De bijeenkomst is be stemd voor de afdelingen Leusden, Achterveld en Hoogland. Geprobeerd zal worden om de nieuwe kringwinter gezellig in te luiden. Dit inluiden zal hoofdzakelijk gebeuren met live muziek van de band Occasion uit Leusden. Deze uit zes man be staande formatie is voor veel KPJ-ers zeker geen onbekende. Het repertoire varieert van rock and roll tot country blues Zondag 26 november zal er weer een recreatieve sportdag worden gehouden in de sporthal De Bieshaar te Hoogland De aanvang hiervan is om 12 00 uur De onderdelen die gespeeld worden zijn doelschieten, levende slang, zak ken lopen met hindernissen, even- wichtsbalk en het zoekspel. Ook Achterveld zal weer aan deze creatieve sportdag deelnemen. De deelnemende ploegen bestaan uit drie dames en drie heren, 's Avonds zal er dan nog dansen zijn met medewerking van de discotheek Baracuda. Deelne mers kunnen zich nog opgeven bij Ma nna Wouters. Ook zal er weer een Sinterklaas avond worden gehouden. De datum hiervoor is donderdag 30 november. Het belooft een fijne avond te worden. Sinterklaas zal deze avond in het mid delpunt staan. Als iedereen zijn beste humeur meebrengt zal het weer een echte ge zellige KPJ-avond worden. ACHTERVELD - Hoewel het win- terprogramma van de K.P.O. afde ling in Achterveld reeds in sep tember van start ging, was het don derdag 16 november voor de eerste maal dat de leden weer eens echt bijeen waren. Deze avond was het de héér mr. E. G. Koning, adj. directeur Van de Gemeentelijke Sociale Dienst te Amersfoort die een causerie hield over de taken van de gemeentelijke sociale dienst. Dat dit een onderwerp was dat wel in de belangstelling stond, bleek wel uit de opkomst van de leden. Voor de pauze gaf de heer Koning een duidelijke en voor iedereen be grijpbare uitleg betreffende deze so ciale dienst Hij bracht duidelijk naar voren wie er zo in aanmerking konden komen voor een uitkering. Op allerlei gebied kunnen de inwoners van een gemeente voor een uitkering in aan merking komen. Dit zijn de werklozen, kleine zelfstandigen, arbeidsonge schikten, gescheiden mensen e.d. Is de toegekende uitkering ontoe reikend, dan is er altijd de mogelijkheid om zich tot de sociale dienst te wenden. Ook bejaarden kunnen als hun inkomen te gering is. in aanmerking komen voor bijstand. Zijn er mensen die problemen hebben en steun nodig hebben, dan wil een sociaal werker hun altijd be hulpzaam zijn. Na de pauze werden er een aantal vragen gesteld, die uitgebreid door de heer Koning werden beantwoord. Na afloop van deze interessante en leerzame avond dankte de voorzitster mevr Van de Berg de heer Koning voor zijn.pyjdgl.yke uitleg betreffende .dit on derwérp Dinsdag 12 decémbér zal de K.P.O weer haar jaarlijkse Kerstavond hou den. De onkosten voor deze Kerst avond. waarbij een broodmaaltijd is in begrepen. bedragen 12.50 per per soon Leden die aan deze Kerstavond willen deelnemen, kunnen zich tot uiter lijk 5 december opgeven bij een van de leden van het bestuur, dit echter met uitzondering van mevr Van Hamers veld. ACHTERVELD - Boven het verslag van de ledenvergadering van de sport- verenigen Avanti in de Leusder Krant van vorige week stond abusievelijk vermeld dat de heer J. Smink was afge treden als voorzitter. Het was echter niet de heer Smink, doch de heer R J.M Valkonet die na zeven jaar het voorzit terschap neerlegde, zoals ook duidelijk in het verslag te lezen stond. De heer Smink nam na het aftreden van de heer Valkonet voor die avond de leiding van de vergadering op zich. ACHTERVELD - Dinsdag 28 no- vember zal het 60 jaar geleden zijn dat het echtpaar Lacor - van Eekeren in het huwelijk trad. De heer Lacor die 83 jaar oud is, werd geboren in Middelburg, terwijl zijn echtgenote, die 85 jaar is, werd geboren in Purmerend. In de mobilisatie 1914-1918 werd de I heer Lacor als militair ingedeeld bij een i te Amsterdam gelegerd militair onder deel. Daar leerde hij zijn echtgenote kennen, waarna op genoemde datum het huwelijk werd voltrokken. Daar de heer Lacor reeds op zeer jeugdige leeftijd beide ouders had ver loren is hij na zi)n huwelijk in Am sterdam blijven wonen en is hij nimmer meer teruggekeerd naar zijn geboorte plaats. Hij werkte in Amsterdam als manicu- I re-pedicure, masseur, dameskapper, toneelkapper en haarwerker. Het be wijs van zijn vakbekwaamheid blijkt uit diverse Franse diploma's op dat gebied. Daar hij echter tegen zijn zin dit vak had I moeten kiezen, probeerde hij al spoedig een andere werkkring. Hij had graag een bepaalde studierichting gevolgd, doch daar hij na het overlijden van zijn ouders door zijn grootouders werd op gevoed, moest hij na zijn lagere school ed gaan werken en kon hij niet verder studeren. Dat was toen in die tijd zo. Het kappersvak werd wat later aan de kant gezet, en in Amsterdam werd een comestibles zaak gekocht Negen jaar hebben de heer en mevrouw Lacor deze zaak gedreven. Daarna werd de heer Lacor vertegenwoordiger Auto's wa ren er toen nog niet, dus moest alles op de fiets gebeuren. Er werden dagen ge maakt van 's morgens acht uur tot 's avonds 23.00 of 23.30 uur. Hoe meer orders, hoe groter het inkomen. Twee en veertig jaar is hij het bedrijf waar hij als vertegenwoordiger werkte trouw gebleven. Hij heeft er gewerkt tot zijn 69ste jaar. NAAR TEHUIS BEJAARDEN- Ongeveer tien jaar geleden kreeg hij hartklachten waarbij hem door zijn arts werd aangeraden naar een bejaarden huis te gaan. Dit was iets waar zij beiden echter mets voor voelden. Doch de fei ten lagen er, en er moest dus iets gebeu ren. Daar er toen niet direct plaats was in een dergelijk tehuis liet het echtpaar zich in tien tehuizen inschrijven. Dit was van de kop in Noord Holland tot in Noord Brabant aan toe. Achterveld was het eerste tehuis waar een plaats open kwam. Het is dit jaar tien jaar geleden dat van Amsterdam naar Achterveld werd verhuisd. Dit viel vooral in het begin niet mee. In een drukke stad ge woond te hebben aan een zeer drukke verkeersweg en dan ineens die stilte van een klein dorp. Ook de aanpassing bij de overige bewoners van Huize St. Joseph leverde wel eens problemen op. Ook was het in het huis niet zoals nu: er golden toen strengere regels en dan vait het niet mee om je direct aan te passen als je zolang zelfstandig bent geweest. Beiden kunnen heel smakelijk ver tellen over de tijd die zij samen hebben meegemaakt ,,We hébben het nooit slecht gehad, niet in de oorlogsjaren en ook niet in de crisis jaren", aldus bruid en bruidegom Hoewel er in hun jeugd ook wel eens problemen waren kijken zij toch met vreugde terug op die tijd van toen. Vooral de heer Lacor kan met smaak vertellen over zijn reizen van Middelburg naar Antwerpen in de mo bilisatietijd 1914-1918 KARDINAAL GELEID ROND- Beiden zijn nog goed gezond, kunnen nog goed horen en lezen. Uit hun huwe lijk is een zoon geboren, die inmiddels is overleden. Zij missen hem heel erg. Veel plezier beleven ze nog steeds aan hun schoondochter die in Zeist woont en van de negen kleinkinderen. Tijdens zijn verblijf in Huize St. Josef is er voor de heer Lacor een groot hoogtepunt geweest. Toen enkele jaren geleden Kardinaal Alfrink een bezoek bracht aan het huis, werd de heer Lacor verzocht hem tijdens zijn rondgang door het huis te begeleiden. Een hele eer voor hem. Een gebeurtenis die hij dan ook niet zal vergeten. „Wij zijn dank baar dat we dit nog mogen meemaken, ondanks het feit dat het verdriet ook ons deel is geweest", zeggen beiden. Dinsdag zal er om 14.00 uur een Mis zijn. Daarna zal samen met de overige bewoners een kopje koffie en een bor reltje worden gedronken. Het feest wordt daarna in intieme familiekring gevierd. ACHTERVELD-Vrijdagmiddag 17 jovember werd de nieuwe Welkoop winkel aan de Hessenweg officieel joor burgemeester mr. J. W. M. Ra lemaker van Leusden geopend. De lieuwe winkel is gebouwd op de ilaats waar voorheen het oude post- tantoor met bijbehorende woning 'stond. Zowel het exterieur als het Interieur van de nieuwe vestiging is een mooi geheel geworden. Nadat het bestuur van de Coöperatie jandelsvereniging Achterveld e.o. als- nede de genodigden in D'Ouwe Peer- je stal bijeen waren gekomen heette de voorzitter, de heer Zandbergen alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de burgemeester van Leusden, de architect en de aannemer. ,,De blik van de Coöperatie is steeds vooruit ge richt. Het is met de Coöperatie net ge gaan als met een gezin Je begint klein en plotseling sta je midden in een groot gezin", aldus de Zandbergen. De Coöperatie begon met een klein win keltje speciaal voor de boer en tuinder. Dankzij onze voortvarende directeur, zo zei de heer Zandbergen, is dit uitge groeid tot de nieuwe zaak. Van Zand- beraen: ..Daar ook wij het dorp graag levend willen houden en niet willen la ten vergrijzen nu de nieuwe Weikoop winkel. Het is niet de bedoeling om veel geld te verdienen, het gaat ons erom om iedereen te kunnen helpen Er is tijdens de voorbereiding en de bouw heel prettig samen gewerkt met de ar chitect. de aannemer en zeker niet te vergeten het personeel Allen dank hier voor" Vervolgens werd door de directeur van de Coöperatie, de heer Van Zandbrink, het woord gevoerd Deze gaf een kort overzicht van de tot stand- koming van deze winkel. Directeur Van Zandbrink ,.De realise ring is voor ons allen tot een feestdag geworden. Ongeveer driejaar geleden is het be gonnen. De smederij werd te klein, en ook de Welkoopwinkel werd te klein. In het bestuur werd toen gesproken over een uitbreiding van bestaande winkel, gedacht ook aan eventuele nieuwbouw. De grote vraag was kunnen we verant woord een nieuwe winkel bouwen. Het daartoe gedane onderzoek was posi tief De eerste tekeningen die werden gemaakt werden prompt afgekeurd o.a. door de Welstandscommissie. Uit eindelijk was het dan zo ver. dat alles werd goedgekeurd en met de bouw kon worden begonnen. Het resultaat Is de nieuwe Welkoopwinkel die er nu staat. Dit is zeker mede te danken aan de architect, de aannemer, doch zeker ook aan de inspraak van het personeel. Achterveld mag niet vergrijzen, de in woners moeten in eigen dorp kunnen kopen Dit is volgens mij de grootste verdienste" van de klanten particulieren zijn, doch dat van het binnenkomende geld 60% van de boeren afkomstig is De gehele opzet is betrouwbaar en technisch geschoold personeel, goede kwaliteit en aanvaardbare prijzen De heer Zandstra ,.lk ben met zeer veel genoegen naar hier gekomen om deze opening bij te wonen". BRUISEND LEVEN Als laatste sprak burgemeester Ra demaker. ..Ik vind het ongelooflijk ple zierig dat dit gebouw geopend kan wor den Er is een lange tijd van voorberei ding geweest", zo zei hij ..Voordat de bouw kon beginnen, is er veel werk ver zet. Dit is ook zo met de woningbouw. Doch dit is u allen wel bekend. In Ach terveld wordt er hard gewerkt en is er veel bruisend leven. De Achtervelders weten dat wel. doch willen het ook graag wel eens horen Coöperatie, sa menwerking en zo verantwoord moge lijk werken is met elkaar verweven. De ze winkel is daar het resultaat van". Hierna toog het gehele gezelschap naar de voorzijde van de openen win kel. Er moest nog even gewacht wor den Een aantal jongelui was. gekleed

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15