Variant van de S10 in studie bij de provincie Feestelijke start van bouw hoofdcentrum Amhemseweg en Woudenberg blijven knelpunten Streekplan Utrecht-Oost Vogelvrienden exposeerden Reimus&Snel LEUSDER KRANT: Jj Usl/ m CHEF VERKOPERS MEDEWERKERS Deze week in de De Leusder Krant: Iedere week een andere variant Donderdag 23 november - 10e jaargang no. 36 -1978 (Van de redaktie) LEUSOEN - Bij de provincie is een variant op de S 10 in studie geno men. Dit blijkt uit het antwoord, dat Gedeputeerde Staten hebben gege ven op bezwaren, die tegen de aan leg van de S10 en verbreding van de Amhemseweg binnen zijn gekomen bij GS naar aanleiding van het ont- werp-streekplan Utrecht-Oost. Met het oog op deze zeer moeilijke pro blematiek hebben GS de op de plan kaart aangegeven S 10, de verbrede Amhemseweg tussen Rijksweg 28 en de Maanweg én de aansluiting van de S 10 op Rijksweg 12 van de plankaart geschrapt. Gedeputeerde Staten willen eerst wachten op het resultaat van de studie, zo schrijven ze aan de indieners van de bezwaren, hoofdzakelijk bewoners van de Geerestelnselaan te Woudenberg en de Amhemseweg te Leusden. G.S. van Utrecht handhaven in ieder ge val wel de mogelijkheid van een om- leidingsweg rond de kern van Woudenberg om de verkeersdruk op de kern van dit dorp te kunnen ont lasten. In dit kader past ook de aan leg van de S 10 langs de spoorlijn Veenendaal-Amersfoort met aan sluiting op de A 28 en het Amers- foortse wegennet. Dit laatste is bij de provincie in studie, want zoals be kend zitten ook aan deze oplossing tal van haken en ogen. Vooral de mi lieugroeperingen en deagrariërs zijn fel tegen dit plan gekant, omdat een eventuele S 10 dwars door het ge bied van het landgoed Den Boom en de Hertekop bij de Lockhorsterweg zal gaan. Dit zal ten koste gaan van het rijke landschap én van agrari sche gronden, die juist in dit gebied van uitstekende kwaliteit zijn. In dit verband denke men maar eens aan de beweegredenen van GS om juist in dit gebied géén uitbreiding van de tweede fase toe te staat, juist o.m. door de kwaliteit van de agrarische grond. Dat de provincie voorlopig de plannen van de kaart heeft geschrapt betekent overigens niet, dat de S 10 voorgoed van het toneel is verdwe nen. DILEMMA De provincie Utrecht verkeert zonder meer in een moeilijk dilemma ten aan- FOTOKOPIE NODIG? LEUSOER KRANT Rozendaallaan 9 - Leusden-C. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Dordogne 6, 3831 EK Leusden-C Telefoon 033 43880 Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495. (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) De Amhemseweg: een knelpunt voor het verkeer uit de richting van Woudenberg, Scherpenzeel en Renswoude. GS van Utrecht denken nog na over een goede oplossing van de problematiek. De S10 (of een deel hiervan) zal in de studie zeer zeker worden betrokken, aldus GS. LEUSDEN/CENTRUM - In de Til werd het afgelopen weekeinde de jaar lijkse expositie gehouden van de Vo gelvrienden. .Huisbaas" C.Th v.d. Hengel opende de show, waarop 21 vogelvrienden ruim 200 kanaries, par kieten en tropische vogels tentoon gesteld hadden Een groot aantal kam pioenen werden in de prijzen gezet Vnjdag, zaterdag en zondag werd de tentoonstelling goed bezocht. Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnerrten met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 28 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 90 cent per regel. Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. KunnTum HAuen Nederlands bekendste koopcentrum voor woningdecoratie heert ook in Woudenberg een nog steeds stormachtig groeiende klantenkring. Wij vragen daarom voor deze vestiging: voor de afd. Verlichting. voor de afd. Tapijt en Meubelen. voor de afd. Tapijt en Behang. Uitstekend salaris prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties degelijke aan ons koopcentrum, Parallelweg 18a ta Woudenberg of telefonisch nr. 03408-3386 (dhr. Laseur). Onafhan kelijk n ieu tvsblad voor de gemeente Lensden zien van de toekomstige verkeersaf wikkeling in dit kwetsbare gebied. De toegenomen druk np de Amhemseweg door het regionale verkeer uil de rich ting Woudenberg, Scherpenzeel en Renswoude zal ook in de toekomst nog blijven toenemen. 3S schrijven dat ook in de brief aan de bezwaarden. Voor die toenemende verkeersdruk is zonder meer onvoldoende wegcapaciteit aan wezig. stellen GS met nadruk Het re- sultaat is een nu reeds onaanvaardbare verkeersbelasting van de eerder genoemde kernen „Vooral voor Woudenberg wordt het stedelijk funk- tioneren van de kern ernstig belemmerd door de vierendeling van de kern door zwaarbelaste wegen SLUIPVERKEER Een andere ontwikkeling, die Gede puteerde Staten met zorg vervult, is het toenemende sluipverkeer over agrari sche wegen, die daar duidelijk minder geschikt voor zijn Verkeer vanuit Scherpenzeel bijvoorbeeld, zal steeds vaker geneigd zijn om een (toch snel lere) weg te zoeken via de Moorster- weg, Postweg en Asschatterweg naar Rijksweg 28 dan via de vooral in het spitsuur tijdrovende Amhemseweg, die nauwelijks meer is berekend op de ver keersstroom die het spitsuur daar ople vert. GS hebben nog een tijdlang de ge dachte geopperd, dat door een capaci teitsverruiming van de S9 (Doornse- weg) of S1 (Veenendaal-Bar- neveld-E8) de verkeersdruk op de Am hemseweg zou verminderen. Het ver- keersonderzoek heeft echter uigewe- zen, dat de verkeersdruk vrij ongevoelig is voor een capaciteitsverruiming el ders. OPLOSSING NODIG Het schrappen van de verbreding der Amhemseweg en de S10 op de plan kaart voor het Streekplan Utrecht-Oost betekent overigens niet, dat er geen oplossing (alternatief) voor deze wegen gevonden behoeft te worden „De ver keersproblematiek is dermate klem mend," aldus GS_m haar antwoord aan de bezwaarden, „dat daarvoor binnen- de streekplan-penode (dus binnen tien jaar) een oplossing dient te worden ge vonden." GS denken aan verschillende moge lijkheden die tot een oplossing kunnen leiden. Zij schrijven: a indien daarvoor een voldoende dwingend systeem realiseerbaar zal zijn, afleiding van een aantal verkeers stromen naar de secundaire weg S9. hetgeen wellicht gepaard zal dienen te gaan met een reconstructie van die verbinding, alsmede een alzijdige aan sluiting op Rijksweg A12 onder Maarn; b een ingrijpende reconstructie van de bestaande verbinding R226 tussen Amersfoort en Woudenberg; c de aanleg van een nieuwe regionale verbinding S10 parallel aan de spoorlijn vanaf Rijksweg A28 tot aan de secun daire weg S6 of tot Rijksweg A12. VARIANTEN Bij ieder van deze oplossingen is een omleiding om de kern van Woudenberg noodzakelijk. Deze omleiding kan van vervolg op pagina 3 PAGINA 3: - Bestuur Zwembadstichting: „Geen sprake van afvloeiing van zwembadpersoneel PAGINA 5: - „Blijhof" -aktiviteiten op hoog niveau voor weinig geld - Namen voor De Hamershof PAGINA 7: Hoera! De Sint is er - Vurig pleidooi voor behoud Waddenzee PAGINA 9: - Inigo ten Berge met zeer gevarieerd werk in „De Hakhorst" PAGINA 11 - De natuurgeheimen van Gerrit de Graaff Fancy Fair van de Zonnebloem grandioos: alles uitverkocht PAGINA 1 3: Anna Perk, de veertig vreugdevolle jaren van een vroedvrouw Tineke Otter elf jaar ervaring met het trimmen van honden PAGINA 15: - Nieuws uit Achterveld PAGINA 1 7 en 19: Sport in Leusden PAGINA 21:- Loep op Leusden PAGINA 23: - Kijk op de film: kostelijke Hitchcock-parodie van Mel Brooks; Walter Matthau brengt „House Calls" LEUSDEN - Met veel feestelijk vertoon - zo was o.m. het Trom petterkorps van de Cavalerie present en werden de genodigden in rijtui gen aangevoerd - is gistermorgen door burgemeester mr. J. W. M. Ra- aker de eerste officiële paal voor het nieuwe hoofdwinkelcentrum De Hamershof „geslagen Als alles volgens plan verloopt, zullen de in het hoofdwinkelcentrum te realiseren winkels november vol gend jaar voor verdere afbouw en/of inrichting gereed zijn, en worden de woningen en kantoren die deel uit maken van het centrum in het tweede kwartaal van 1980 worden opgele verd.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 1