BESTUUR ZWEMBADSTICHTING: Wethouder Mandemaker citeerde ten onrechte uit vertrouwelijk rapport Bezuiniging wordt gevonden in andere opzet restaurant Kwaliteit lessen zal worden gehandhaafd FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 3 „Geen sprake van afvloeiing van zwembad-personeel" (Van de redaktie) LEUSDEN - Naar aanleiding van berichten in een plaatselijk dag blad, waarin gesproken wordt over afvloeien van personeel bij het zwembad „Bavoort", hield het bestuur een persconferentie, waarin zij nadrukkelijk verklaarde, dat er geen enkele sprake zal zijn van afvloeiing van zwembadpersoneel in het kader van een bezuini gingsoperatie. Bovendien wijst de Zwembadstichting er op, dat wet houder Mandemaker van Financiën in de begrotingsvergadering er op, dat wethouder Mandemaker van Financiën in de begrotingsver gadering ten onrechte heeft geciteerd uit een (nog) vertrouwelijk rapport van de Zwembadstichting, waarin de bedrijfs-economische situatie van het zwembad-complex onder de loep wordt genomen en waarin bezulnigingssuggesties zijn gedaan. Wethouder Mandema ker had dit rapport ontvangen als lid van het bestuur van de Zwem badstichting en niet als wethouder. Op het moment dat hij het rapport noemde, was dit vertrouwelijke stuk nog niet in het bestuur bespro ken en had ook het personeel er nog geen kennis van genomen. Het bestuur van de Zwembadstichting vond bovendien dat de wethouder in deze kwestie op de stoel van het bestuur was gaan zitten. „De Zwembadstichting Leusden is autonoom en draagt een eigen verantwoordelijkheid", aldus bestuurslid G. van Tiel. Voorzitter W. A. van Zandbrink benadrukte dit. „De bezuinigingsoperatie die de zwembadstichting van plan is, heeft geen enkele betrekking op het personeel. Ook het restaurant-nu in eigen beheer-zal alleen wat de exploitatie betreft opnieuw worden bezien, maar het zal niet worden verpacht. In overleg met het personeel en de beheerder zal worden bekeken waar en hoe er op de exploitatie van het restaurant be zuinigd kan worden aldus de heer Van Zandbrink, die er aan toevoegde, dat de opmerking van de wethouder, dat de bezuinigin gen van het zwembad betrokken zouden kunnen worden in de be zuinigingsoperatie en de daarmee verband houdende sportsubsi- diêring van de gemeente, dan ook niet relevant was. IN TOTALE KADER Wethouder Mandemaker noemde de door hem gedane opmerkingen in de begrotingsvergadering een uitvloeisel van zijn gedachten als wethouder van financiën in het kader van de totale ge meentelijke bezuinigingsoperatie ,,Als blijkt, dat de zwembadstichting kan be zuinigen. dat zal het begrotingstekort van deze stichting minder groot zijn, wat betekent, qat er méér geld over zal blij ven voor andere zaken". Zoals bekend worden de begrotingstekorten van de Zwembadstichting door de gemeente gedekt-red.) De wethouder had daarom zijn op merkingen over het komende rapport van de zwembadstichting in de begro tingsvergadering en later ook in een vergadering van de commissie Finan ciën gemaakt. Ten onrechte, zoals hem door het stichtingsbestuur is verweten. Dat gaf de wethouder dan ook min of meer toe, ook al had de heer Man demaker alsexcuus", dat hij -doordat de vergaderingen van het cördina- tieteam CML (waar hij voorzitter van is) op dezelfde avonden worden gehouden als die van de zwembadstichting - te weinig inzage heeft gehad in de pro blematiek van het zwembadcomplex. Hierin zal verandering worden ge bracht. BEZUINIGINGEN Het doorlichten van de bedrijfs-eco nomische situatie van het Zwem badcomplex Bavoort is in april gestart en ongeveer een maand geleden af gerond. De bedoeling van dit doorlich ten is, dat kan worden bekeken op wel ke punten door de zwembadstichting kan worden bezuinigd, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit van het zwembad, de lessen, de restauratie of het personeel, in dienst van de stich ting. Verschillende suggesties in het rapport zullen er waarschijnlijk toe lei den, dat het begrotingstekort van de zwembadstichting voor 1979, een be drag van 269.000,kan worden te ruggebracht tot 246.000,- Dit bedrag kan onder meer worden bereikt door een andere bedrijfsvoering van het restaurant, overigens in volledige over eenstemming met het personeel. ZWEMLESSEN EEN ON DERWIJSZAAK De suggestie, dat bijvoorbeeld zwemlessen in kleine groepjes zouden kunnen worden overgenomen door le den van de zwemvereniging De Haaien om te besparen op de personeelskos ten en waardoor de kwaliteit van de les sen zou kunnen worden gehandhaafd, werd in dit verband niet relevant ge noemd, omdat dit een uitgesproken on- derwijs-zaak is en niets te maken heeft met de bedrijfsvoering van het zwem badcomplex. Zoals bekend behoort het zwembad Bavoort tot die zwembaden in Nederland, waar de zwemlessen op hoog niveau staan doordat les wordt gegeven aan kleine groepen (minder dan tien personen per groep) Het ligt in de bedoeling van de Zwembadstichting om dit hoge les-niveau te handhaven, zonder dat dit ten koste zou gaan van het huidige personeelsbestand. Dat bij voorbeeld de Haaien-leden zouden kunnen worden betrokken bij het zwe monderwijs is op zich misschien wel een goede suggestie, maar dat zou dan alleen van toepassing kunnen zijn, in dien de toevloed van leerlingen een dergelijke hulp rechtvaardigt. Bekend is overigens, dat veel mensen buiten Leusden juist om de goede les-kwaliteit naar het zwembad Bavoort komen voor zwem-onderricht. SEIZOENINVLOEDEN Voorzitter Van Zandbrink van de Zwembadstichting wees er overigens Rozendaallaan 9 Leusden-C. nog eens nadrukkelijk op. dat een be grotingstekort van de stichting zonder meer een onzekere zaak is Het zwem bad is in grote mate afhankelijk (wat het buitenbad betreft) van de weersom standigheden in de zomer. Bij een bij zonder mooie zomer zal dit tekort on getwijfeld veel lager uitvallen dan bij een slechte zomer Het tekort op de begroting is gebaseerd op een gemid delde zomer Om een indruk te geven hoe groot het verschil kan zijn, noemde bestuurslid Van Tiel enkele cijfers vanaf 1975, het jaar. waarin ook de kapitaal- lasten (tot dan betaald door de ge meente) geheel voor rekening kwamen De S10 (met dikke zwarte lijn aange geven), daarbij de zuidelijke omlei ding om Woudenberg vervolg van de voorpagina locale of regionale aard zijn Zo zal bij variant a een omleiding van regionale aard moeten worden gerealiseerd Bij variant b zal een zuidelijke omlei ding leiden tot een te, grote belasting van de noord-zuidroute in de kern Bij deze variant zal dan ook een noordelij ke omleiding meer op de voorgrond tre den. De wijze van aansluiten aan Rijksweg A12 kan tevens van invloed van de Zwembadstichting, waardoor het batige saldo van de stichting vanaf dat moment omsloeg naar een nadelig saldo. In 1975 was de raming van tekort zijn op de verkeersbelastingen op de verschillende wegen, leder van deze oplossingen heeft zijn specifieke voor- en nadelen zowel verkeerskundig als landschappelijk, ecologisch, agrarisch en stedebouwkundig. Ten aanzien van alternatief a wordt in strikt verkeerskundig opzicht betwijfeld of een dermate dwingend systeem realiseerbaar is. dat men ook daadwer kelijk van de verbinding via de weg S9 in grote getalen gebruik zal maken Er zul len oplossingen moeten worden gevon den om het sluipverkeer via agrarische wegen tussen Woudenberg/Scherpen- zeel en Leusden tegen te gaan, alsme de sluipverkeer via de woonstraten van 239.000,-, terwijl het in werkelijkheid 240.000,- was. In 1976 bedroeg het geraamde tekort f 385.000,-, terwijl uit de afrekeningen bleek, dat dit slechts Woudenberg naar de weg R226. Ver der dienen de consequenties van een alzijdige aansluiting onder Maarn én voor Maarn én voor een mogelijke ver plaatsing van de verkeersdruk richting Doorn te worden bezien. Alternatief c is verkeerskundig ac ceptabel. maar stuit eveneens op land schappelijke, ecologische en agrari sche bezwaren Een mogelijkheid biedende variant die in de studie wordt betrokken, is de aanleg van de S10 tus sen Amersfoort en de S6 met een aan sluiting op de SU. zuidelijk rond Woudenberg Nader onderzoek in mul tidisciplinair verband zal moeten uitwij zen aan welke van deze varianten als 228.000,- had bedragen. Voor 1977 was de raming 387.000,- en het wer kelijke tekort 250 000,- Het is dus duidelijk, dat op zich een begrotingste kort in dit verband niet veel zegt. Een goede exploitatie is in grote mate af hankelijk van de weersomstandighe den. ,,Het buitenbad kan de tekorten in grote mate beïnvloeden", aldus voor zitter Van Zandbrink. ONGERUSTHEID NIET NODIG De door de berichtgeving over het zwembad veroorzaakte onrust is overbodig, zo werd door het zwem badstichtingsbestuur met nadruk gezegd. „De kwaliteit van het zwem- badcompiex zal onverkort worden gehandhaafd, terwijl er niets zal ver anderen aan de personeelsbezet ting. Dergelijke geruchten zijn vol komen uit de lucht gegrepen en blijkbaar gebaseerd op een foutieve interpretatie van cijfers gekoppeld aan uitspraken door wethouder Mandemaker, die hij niet had mogen doen en die uit een nog niet bespro ken concept-rapport zijn gehaald". Binnen afzienbare tijd zal het rapport worden aangeboden aan b. en w. en de raad. waarna publikatie van 't eva luatie-rapport kan worden verwacht „Dan zal ook blijken, dat één en an der voorbarig is geweest", aldus het bestuur van de Zwembadstichting tijdens de Inderhaast gehouden persconferentie, nadat de hele si tuatie uitgebreid in het bestuur was besproken. resultante van een zorgvuldige afwe ging van alle in het geding zijnde belan gen. de voorkeur dient te worden gege ven. Gelet hierop Is besloten de op de ontwerp-streekplankaart aangegeven aanduiding „te verbeteren" R226 tus sen Leusden-zuid en Amersfoort ver vallen. evenals de alzijdige aansluiting S9/A12. Hoewel een noordelijke omleiding om Woudenberg niet geheel moet wor den uitgesloten, zal de aangegeven omleiding om de zuid op de kaart ge handhaafd blijven Een omleiding wordt in alle varianten noodzakelijk geacht," aldus Gedeputeerde Staten van Utrecht. Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos Bob Braakman Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18. Achterveld, tel. 83425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c„ tel. 033-41380 (sport) Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, Leusden-c„ tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c„ tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knljff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden Ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO S De meeste In de Leueder Krent gepubliceerde toto's kunt u nibetlellen (met uitzondering ven archief- en historische toto's) bij vooniltbelsllng ven I 5,- per exemplesr (tonnest 13x18 cm) op giro: 871441 tn.v. de BOD b.v. Ie Bemeveld met duidelijke vermelding ven gewenste toto, ssntel, nummer ven krent, peglne weerop de toto werd gepleetst. u kunt ook kontent betelen op ons kantoor, Aozendeelleen t, Leu eden/Cent rum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste toto's thuis. Is een uitgave van da BDU-Krantencomblnafle, Postbus 67 te Bar- nevetd. Zwembad Bavoort: geen sprake van bezuinigingen op het personeel. Kwali teit van onder meer de zwemlessen zal onverkort worden gehandhaafd.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3