i Voorgangers wekken op tot eenheid kerken Berenschot wil helpen bij model voor begroting Zeer lichte daling van het aantal werklozen ORIENT koffer Dixait Perfektie en precisie. DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 LEUSDER KRANT LEUSDEN - In januari 1978 is er binnen het kader van de gebedsweek voor de eenheid van de christenen in Leusden géén bijeenkomst gehou den. Binnen het beraad van voor gangers was de mening dat een ge bedssamenkomst een escape dreig de te worden voor het werk van christenen uit verschillende kerken aan de basis. Toch Is toen van verschillende kanten betreurd dat er in Leusden geen mogelijkheid was gegeven aan die week van gebed mee te doen. In het beraad van voorgangers van de Gereformeerde kerk, de Hervormde gemeente en de Rooms-Katholieke parochie is nu het plan geopperd om in januari 1979 in de week van gebed wél een bijéénkomst te beleggen, namelijk op zondagmiddag 21 ja nuari om 5 uur in de Marcuskerk. Die bijeenkomst is niet een vijgeblad waarachter een beschamend niets sa mendoen schuilgaat. Ook in Leusden zijn mensen uit verschillende kerken met elkaar bezig Ze ontmoeten elkaar in oecumenische gesprekskringen, rond de voorbereiding van een bijbel- week en bij het werk van het Interkerke lijk Vredesberaad," aldus het Beraad van voorgangers. De kerken zelf zijn nu ook door hun bisschoppen en synodes opgeroepen om mee te doen aan de nationale ker- kenconferentie 1978-1980 over de on derwerpen Rekenschap geven van de hoop die in ons is" en ..Nieuwe Levens stijl". De samenkomst in het kader van de gebedsweek op 21 januari mag dan beleefd worden als een stimulans in het met elkaar op weg en aktief zijn van christenen uit verschillende kerken. Het gebed is dan geen vlucht uit onze ver antwoordelijkheid, maar een samen zoeken van kracht en inspiratie, midden in de uitvoering van taken. De gebedssamenkomst kan ook een funktie hebben in het proces van de landelijke kerkenconferentie. Het Be raad van voorgangers: .Wij wekken ook allerlei groepen op te pogen op hun wijze de thema's van die kerkencon ferentie te behandelen Laten allen die de zaak van de eenheid van de christe nen ter harte gaat zondagmiddag 21 januari vrijhouden!" (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Eensgezind kon de commissie financiën zich vorige week woensdag scharen achter het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 88.500,- voor het inschakelen van het bureau Be renschot voor het opstellen van een meerjarenanalyse met betrekking tot de financiële positie van de ge meente Leusden. Het gaat erom dat tot een model wordt gekomen, waarmee de gemeentelijke afdeling kan werken, bij het opstellen van be grotingen, aldus commissievoor zitter Mandemaker in zijn toelichting. De heer Mandemaker deelde mee, dat er een speciale ambtenaar voor be- grotingsproblematiek zal worden aan gesteld Alhoewel die aanstelling pas in februari, maart een feit zal zijn, zal de kandidaat voor de genoemde functie LEUSDEN - De werkloosheid on der de mannen daalde in de maand oktober met 25 tot 836, die onder de vrouwen met 20 tot 664. Dat blijkt uit cijfers van het Gewestelijk Arbeids bureau Amersfoort over de ontwik kelingen op de arbeidsmarkt in de gemeenten Leusden, Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, soest en Woudenberg. Bij de mannen nam het aanbod van beneden 23-jarigen af met 29 tot 242. Hiervan zijn er 104 schoolverlaters. In dezelfde periode in 1977 bedroeg het aantal beneden 23-jarigen 218, waar van 88 schoolverlaters. De vraag daal de wederom en wel met 143 tot 1250. In tegenstelling tot voorgaande maanden nam de werkloosheid onder de vrouwen af tot 664. Het aandeel hierin van beneden 23-jarigen bedraagt 367 (29 minder dat per ultimo sep tember 1978). Hiervan zijn er 171 schoolverlaatsters. In dezelfde periode in 1977 bedroeg het aantal beneden 23-jarigen 271, waarvan 134 school verlaatsters. De vraag naar vrouwen steeg met 37 tot 228. In dezelfde periode in 1977 daalde de werkloosheid onder de mannen met 68. thans met 25; het aanbod van vrouwen nam af met 13, thans met 20. Vergeleken met oktober 1977 is zo wel het aanbod van mannen (836 tegen 748) als van de vrouwen (664^468) ho ger. De vraag naar mannen is nog ho ger (1250-1232) en naar vrouwen lager (228-289) dan per ultimo oktober 1977. vanaf het begin bij het opzetten van het model door Berenschot betrokken zijn. Geen moeilijkheden leverde voorts het krediet van 112.000,- voor de aanleg van een centrale antenne-sys teem in het hoofdcentrum op. Voorzitter Mandemaker bevestigde de opmerking van commissielid Corrie Verduin, dat het systeem kostendekkend zal zijn. Akkoord ook ging de commissie met de raming van de kosteh van het woon- rijp maken van gebieden in de wijken Akkerhoeve en Noordwijck en het ma ken van twee stuwen en een voetpad in het plan Princenhof Door het niet tijdig gereedkomen van een rapport over factorentabellen on- roerend-goedbelastingen, zullen bij de vaststelling van de belastingbedragen voor het jaar 1979 de tot op heden door de gemeente Leusden gehanteerde factorentabellen worden gehanteerd. Bij de behandeling van de rekening over 1976 van de Zwembadstichting herhaalde voorzitter Mandemaker nog eens hetgeen hij tijdens de behandeling van de gemeentebegroting had ge zegd, namelijk, dat over het functione ren van zwembad en restaurant een' rapport zal worden uitgebracht en dat te verwachten valt, dat nog voor eind van dit jaar het restaurant verpacht zal gaan worden. Goedkoper leven y ERIBA-NOVA ERIBA-TOURING ERIBA-TAIGA CARAVANS stalen kooiconstructie stroomlijn lichtgewicht model dubbele isolatie kilo mooie schouderkarbonade kilo fijne ribkarbonade kilo blanke haaskarbonade CARAVANCENTRUM Midden- Nederland Soesterberg Amersfoortsestraat 74, tel. 03463-1222. kilo malse haasfilet kilo haasfilet rollade fijn gekruid kilo mager rundergehakt 500 gram boeren leverworst 4 50 gram corned pork Van de warme bakker boerenwitbrood 800 gram_ boerenbruinbrood 800 gram 10 grole puntbroodjes J61T_ bij aankoop van 2 koffers f 5.- lerug op giro of bank, zie koffer uiiy.o -Juweliers offiagazitiQ f 500 gram kuip Leeuwenzegel tafelmargarine Zwan saks met tuinkruiden Zwan mini brunswijk 3 stuks maqerzuurkoolspek nu met extra korting Olvarit kieurtervoeding Star pizza napolitana of instant met gratis mes. A.J.P. cakemeel Bourbondessert 6 smaken Scholten mix appeltaart Empire snelfilterkoffie Buitoni melba toast Buitoni melba toastrondjes— zoute sticks 250 gram 18 echte dropkabels— NIEUW fles Stierenbloed 400 gram minimars, milkyway of snickers Floryn jonge jenever Sonnema Berenburg De Kuyper citroenbrandewijn John Haig whisky Jagermeister Benedictine d.o.m Barbera d'alba doe barolo, volle rode Italiaanse wijn Chateau bourdicotte A.C. 1975 mooie rode Bordeauxwijn per fles 6 flessen in houten kist voor Dit edelstalcn herenhorloge komt uit Japan. Mij loopt ongc- loofliik nauwgezet en hi] blijft dal ook doen. Jaar in, jaaruit Hetgeheim zit 'm in hel Quartz uurwerk c wandspreuken, diverse teksten met houten lijst plantenbol met koord muursierpot 5 delige set cilindrische vazen in luxe doos_ krat Amstel pils Horloger Juwelier koffer Witte Reus vat Persil met f 1,- waardebon in vat Duobont reuzeflacon Clien grote flacon Fa douche met gratis stuk zeep erin, dubbelpak Floratartaar met 4 zakjes groot blik Whiskas H. van Viandenstraat 6 telefoon 15689 Amersfoort Uw tijdgenoot. kilo verse zuurkool 5 kilo Hollandse Golden Delicious. 2 kilo winterpeen 1 kilo uien samen 25 stuks mandarijnen 2 kilo rode kool 18 stuks perssinaasappels Alle verzekeringen #Rijnsburg Katwgk 7# W.ssena.r •"'v>Voorscho,en Woudenberg #Mer.«hoeve #Alphen Voorburg Htiettwoude r Gouda# 250 gram Sint Nikolaas schuim 1 heel kilo gemengde drop grote bus aanstekergas TON VAN BERGEN Tel.033-4 17 00 LEUSOEN-C. geldig van donderdag t/m woensdag

Leusder Krant | 1978 | | pagina 8