chterveld haalde Sint Nicolaas in uldoto topper op dorpscontactavond INTOCHT WERD AFGEWEKEN VAN GEPLANDE ROUTE .OT SPEL IN EENAKTER „AOUARIUM Spuien van leidingen Containers voor oud-papier staan er weer Sinterklaasfeest van KPJ Dit is maar één voorbeeld... ^Jsdêr Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 -Zaterdag bezocht Nicolaas op zijn reis door Ne- ook Achterveld. Om onge- uur arriveerde hij bij huize Jozef, waar een groot aantal kin- en ook veel ouders aanwezig om de Sint te verwelkomen, de Sint uit het rijtuig was ge maakte hij kennis met diverse waarna hij op het bordes nam. Doordat hij nu zo hoog kon iedereen hem zien, het- een voorgaande jaren wel eens an- s was. De Sint werd ter plaatse verwelkomd or de voorzitter van de winkeliersver- >er J. van Dijk. Hij dankte dat hij ook dit jaar weer n bezoek aan Achterveld bracht. Hij pte dat Sint ook dit jaar weer enkele ezellige uren in Achterveld zou heb- n, en wenste hem het aller beste ierna werd Sint door allen toegezon- en met het ,.Lang zal hij leven", een lied bij zo'n hoge leeftijd, oment dat de Sint met zijn begon, ging het jammer ge- oeg regenen Dit had tot gevolg dat nkele ouders met hun kleintjes huis aarts gingen. De Sint bedankte voor het elkomstwoord en voor de aanwezig heid van de kinderen en de ouders. Hij zei het elk jaar weer fijn te vinden om Achterveld te bezoeken, een plaats met zoveel lieve kinderen". „Ik heb ge zien dat de Achtervelders niet stil zitten. Er zijn nieuwe scholen gebouwd en nieuwe wegen gemaakt Het doet mij goed om op zo'n hoge leeftijd nog zo'n hartelijk welkom te mogen ontvangen", aldus de Sint. Direct na zijn toespraak werden door een aantal kinderen zelf gemaakte te keningen aan de Sint overhandigd. Na deze in ontvangst te hebben genomen, stapte Sinterklaars weer in zijn rijtuig, en werd een rondgang door het dorp aangevangen. RONDGANG Voorafgegaan door de majorettes, de tamboers en de muziek vereniging D.W.S. werd de rondgang gemaakt. Er werd met de begeleiders afgesproken, dat als het weer zo zou blijven de route wel enigszins ingekort zou worden. Tot grote verwondering van de Sint en vele belangstellenden werd al vrij direct na de start van de route afgeweken, dit hoewel het toen weer droog was en het weer weer geheel opknapte Dit was ACHTERVELD - Zaterdagavond werd In Ons Gebouw de door de stichting Jongerencontact en Dorpscontact de Dorpscontact avond georganiseerd. Toen de heer H. Schouten deze bijeenkomst opende, was de zaal geheel gevuld met bezoekers. Opvallend was, dat er ditmaal veel jongeren aanwezig waren. De Stichting Jongeren contact en Dorpscontact organise ren zo het een en ander, doch het zijn niet alleen protestvergaderingen, doch ook feestavonden. Hij hoopte dat alle aanwezigen een gezellige avond zouden hebben. Het was de toneelvereniging Culdoto die eerst aan de beurt was. Door een aantal leden van deze vereniging werd een eenakter opgevoerd, getiteld „Aquarium". Het geheel speelde zich af in een huis kamer waar de moeder zich zeer on gerust maakte over de ziekte van haar zo geliefde vis Jojo. Nadat zij de die renarts heeft gebeld, komt het dienstmeisje de kamer binnen die ook met het lot van het zieke dier is begaan. Terwijl de dienstbode om chocolade voor de vis wordt gestuurd, komt een persoon binnen die zich voorstelt als de moordenaar van haar echtgenoot Me vrouw vindt dit zeer interessant, en kan haast het moment dat haar echtgenoot moet thuiskomen niet afwachten. Terwijl de moordenaar alles in de slaapkamer in gereedheid brengt, ver schijnt de dokter, die artieste is. doch niet aan de slag kan komen. Ook nu is zij weer naar een auditie geweest, doch het was weer mis De dochter is nog maar net uitgehuild over haar teleur stelling, of er stapt een brandweerman binnen die verliefd is op de dienstbode Om indruk te maken op de drie da mes vertelt deze heel sterke verhalen. Uitverteld verschijnt de kapper ten tonele die het kapsel van de dames komt verzorgen. Ook deze is verliefd op de dienstbode en betuigt in vurig Ita liaans zijn liefde aan het meisje. Er ont staat een fikse ruzie tussen de brand weerman en de kapper Deze ruzie loopt zo hoog op dat zij elkaar uitnodi gen voor een duel. Inmiddels verschijnt ook de vader die bij zijn thuiskomst wordt medegedeeld, dat hij vermoord zal worden en dat zijn moordenaar reeds aanwezig is In volle gelatenheid aanvaardt deze man zijn lot. Voordat de moordenaar zijn werk doet regelen vader, moeder en dochter eerst nog de begrafenis waarna vader in de slaapkamer verdwijnt met zijn moordenaar en moeder, dochter en dienstbode onder het kaplaken plaats nemen en de kapper zijn werk kan be ginnen. In verband met een brand is de brandweerman weer van het toneel verdwenen. Moeder en dochter wordt een begrafeniskapsel aangemeten, terwijl de dienstbode een bruidstoilet krijgt toebedeeld. De kapper is juist met moeder en dochter klaar, als de dierenarts ver schijnt. De vis Jojo blijkt na een grondig onderzoek, zoals het opnemen van de temperatuur e.d. nogal ziek te zijn Dit grijpt de moeder zeer erg aan. Ze is meer bezorgd over haar zieke vis dan om haar echtgenoot, die in de aangren zende slaapkamer om zeep wordt ge bracht. De moordenaar, inmiddels met zijn werk klaar, komt de kamer binnen. Blijkbaar heeft hij zijn werk niet goed gedaan, want de echtgenoot verschijnt ook weer en gaat op de bank zitten. Terwijl allen zo in de huiskamer aan wezig zijn komt ook de brandweerman binnen, zodat het duel een aanvang kan nemen. De moordenaar zal scheids rechter en getuige zijn De veearts die juist wil vertrekken blijkt veel interesse voor het duel te hebben. Hij verzoekt te mogen blijven en dit schouwspel te zien. Terwijl alles in gereedheid wordt ge bracht overlijdt de vader en valt naast de zitbank neer. Niemand trekt er zich iets van aan, want het duel is belangrij ker. De duellerende heren lossen hun schoten en sneuvelen alle twee Drie doden zijn er nu al in de huiskamer. Tijdens het stuk komen verschillende komische episodes voor. Uiteindelijk dringt de gekke situatie tot de moeder door. Zij verzoekt de lijken op te ruimen. Zij blijft dan liever zitten met een dood zieke vis. dan met drie lijken om haar heen. De rolverdeling was als volgt: moeder, mevrouw van Nabuurs; vader. Gerrit Tijmensen; dochter, Margreet van Druten; moordenaar Henk Schou ten; dienstmeisje Evelien Hak; kapper. Hans Wittebrood; brandweerman. Timo Burgwal en dierenarts mevr. Riek v.d. Hengel-Brouwer. Regiseur was Wout Bakkenes. Souffleuse was Clare v. d. Span. VLOT GESPEELD Tijdens het spel werden meer dan eens de lachspieren van de aanwezi gen losgemaakt. Het stuk werd op een vlotte manier gespeeld. Dat het ge brachte zeer in de smaak was gevallen, bleek wel uit het daverende applaus. De spelers, speelsters, regisseur en souf fleuse kregen bloemen aangeboden. Het toneelstuk werd gevolgd door van Culdoto. ne uit de eenakter Aquarium. 11 Alweer een lijk... een pauze. In deze pauze werden loten verkocht met als hoofdprijs een twee daagse reis naar Londen voor twee personen. Na de pauze konden de beentjes worden los gemaakt. De band ..The Gallon" verzorgde de muziek. Al heel spoedig waren veel dansenden op de vloer. De band wist er heel spoedig een goede stemming in te brengen Dit bleef zo tot het eind van de avond. Het is een echte gezellige avond ge weest die de organisatoren weer de moed hebben gegeven om volgend jaar weer een dergelijke avond te organi seren. t De eerste prijs van de verloting, de tweedaagse reis naar Londen, werd gewonnen door mevrouw Brink, de tweede prijs was voor Elly Smink en de derde prijs werd gewonnen door mevr. van Houten. 22 Mr i'M.r LV-ï'ih rrr 4é van de vele klasse-keukens, die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken of zon massief eiken luxe uitvoeringde Keukenbeurs heeft in iedere prijsklasse kwaliteit Bovendien: Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. de Keukenbeurs j^^/budenberg Laat U m ieder geval het rustig kijken en vergelijken voordat U uw-keus maakt, niet ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28 24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur maandags gesloten 7TÏÏTT '.r geheel niet de bedoeling van het St. Nicolaascomité. Eenenander had tot gevolg, dat toen men bij de Hessenkar arriveerde, meer dan de helft van de geplande route niet was aangedaan. De tocht werd toen toch voortgezet en alsnog werd een gedeelte van de ge plande route gevolgd. Jammer was het voor enkele zieke kinderen, dat er enkele straten die in de route waren opgenomen, werden over geslagen. Zij misten nu de intocht van de Sint waar zij zo naar uit hadden ge zien. Tijdens de rondgang werden de langs de route aanwezige kinderen door de Pieten van versnaperingen voorzien. ACHTERVELD - Op de maandag avonden en de donderdagavonden tussen 30 november en 28 december worden van 19-24 uur de hoofdwa terleidingen in het gebied ten oosten van het Valleikanaal gespuid. Het Spuien is nodig om kalk- en Ij- zeraanslag te verwijderen. De bewoners in het betrokken gebied dienen op de dinsdag- en vrijdagoch tenden in genoemde periode de kranen op bruin water te controleren, ook als men buiten het bewuste gebied woont. Het bruine water is overigens niet schadelijk voor de gezondheid, maar wel voor het wasgoed. Laat daarom de kranen lopen tot er weer helder water uitkomet. Tijdens het spuien kan de druk op het water verminderen. Bij vorst zal het spuien geen door gang vinden ACHTERVELD- De tijd vliegt. Zo is het zaterdag 2 december alweer de eerste zaterdag van de maand. De zaterdag dat de inwoners van Ach terveld, Stoutenburg en omgeving hun oud papier weer kunnen depo neren in de container staande op de bekende plaats op het Coöperatie- plein. Dit oud papier is bestemd voor de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. Tot ongeveer 14 00 uur zal er gele genheid zijn om het oud papier in de container te deponeren Degenen die door onvoorziene om standigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te brengen kun nen, bellen 033-41197 of 03425-1688. Het papier zal dan zeker worden opge haald. ACHTERVELD - Donderdagavond 30 november belooft weer een heel gezellige KPJ-avond te worden. Door het bestuur Is er voor deze avond een St. Nicolaasfeest voor bereid, dat geheel afwijkt van de voorgaande jaren. Dit jaar wordt het een avond waarop een Sinten-quiz zal worden gehouden. Er zullen verschillende Sinten aanwe zig zijn De rest wordt dan tijdens het feest bekend gemaakt. Aan speculaas e.d zal het zeker niet ontbreken De avond wordt gehouden in de zaal bij Rien Coenders en vangt om 20.00 uur aan

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11