aul Mazursky's „An unmarried woman", venwichtig portret van „een vrouw" DE VIJFDE jsder Krant - Kijk op de film DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 )R BERT VOS £RSFOORT- Walter Matthau en Glenda Jackson hebben het met hun jse Calls" niet gehaald en verdwenen na één week van het Amersfoortse fwat voor de mensen, die eigenlijk deze week hadden willen kijken, i is. Jammer ook voor hen, die dachten dat het geen leuke film zou zijn. hoed, er liggen nog massa's films op de plank, die tot nu toe noodge- Igen niet in Amersfoort aan bod zijn gekomen en door een fikse door hing krijgen de filmliefhebbers die tenminste ook te zien. Dat is het geval He eind september in Nederlandse première gegane film van Paul Ma- kt gezinnetje nog gelukkig bijeen: Erica met man en dochter in ,,An un- ■rrled woman" van Paul Mazursky. nog die zak vol met pakjes, die extra zwaar en groot zijn gemaakt door hon derden in de afgelopen weken ge spaarde kranten. Dan is ie boven. De kinderen kijken met stomme verbazing naar de roodaangelopen figuur m het trappegat. De mijter is een tikkeltje ver gleden door de inspanning en ook met de baard zit het niet helemaal snor meer, maar voor de rest lijkt ie op Sin terklaas. ,,Kijk eens wie we daér heb ben!" zegt moeder dan met opperste verbazing, want ook zij zal zich een geheel andere voorstelling hebben gemaakt van de man, die nu de pakjes binnenzeult en de zak met een plof in de kamer neersmijt. ,,Daar is Sin terklaas, is dat geen verrassing1" Va der helpt de ouwe man naar een ge makkelijke stoel, speciaal voor deze gelegenheid van zolder gehaald, want gemakkelijke stoelen zijn niet meer in. ,.Zet die hoed van je een tikkeltje recht, Piet,fluistert vader,'t is géén gezicht. En die baard had ook best een extra lik Velpon mogen hebben." Maar eindelijk is het dan zo ver. Sint heeft zich geïnstalleerd en heeft een klein glaasje water gekregen,want de Sint heeft een enorme dorst gekregen van al dat trappen lopen" heeft vader zijn kroost verteld en Sint zit er bij, alsof hij een enorme water-liefhebber is. Later op de avond wordt de goedheiligman treetje voor treetje naar beneden geholpen, terwijl de kinderen zich tegoed doen aan de kilo's smurfen van marsepein, Bereboten of wat er al niet meer aan goede dingen via de TV tot ons zijn gekomen. Sint is duidelijk moe. En Pa duidelijk boos. ,,Als je nou maar niet denkt, dat ik je naar huis ga brengen, Piet,sist hij zijn privé Sin terklaas nijdig toe, geheel onnodig zacht, want geen mens die nog naar hem luistert. Ook Sint niet meer. Nog geen kwartier later staat de beste bra ve man oog in oog met twee poli tiemannen. Die hebben geen enkele consideratie met Sint Nicolaas.Ik heb alleen maar water gehad,hikt de oude baas, vraag het maar aan de kinde ren.De politiemannen knikken wijsgerig. Ja, Ja, zeggen ze geluid loos. ja ja. De vijfde. Waterdrinkende Sinterkla zen in een eerbiedwaardige oude stoel Moeizaam tot stand gekomen gedichten, die nauwelijks gelezen bij het afgedankte Sinterklazen-papier worden gegooid. Kilo's pepernoten op intelligente wijze door de kamer ge strooid, die pas maanden later tijdens de voorjaarsschoonmaak grotendeels teruggevonden worden De vijfde. Een jaarlijks fenomeen, als een soort stam-ritueel tot in lengte van dagen in ere gehouden. Een ongeloof lijke gebeurtenis vol ongelooflijke men sen. En dan de zesde. Vol zuchtende Sinterklazen, die óf hun kater óf hun baard proberen kwijt te raken. Beide pogingen mislukken. Vandaar dat steeds méér mensen Sinterklaas op de zesde willen vieren. Maar dat is uitstel van executie I Een dag per jaar is voorbehouden Bn het geloof in het ongelooflijke. Op ene dag gelooft het ganse vader- nd in één of ander Spaanse bis- bbop, die merkwaardig genoeg in pr/a/e het levenslicht zag en van edheid overliep door Jan en Alleman te voorzien in allerlei prima spulletjes, jeleverd voor noppes. Spulletjes, die dere handige jongen voor een fiks [r//s/e in die tijd aan de man of vrouw ebrachtzou hebben. In volledige de- otie aan die Turkse Spanjaard wordt Tde vijfde december opgedragen. En, aar goed Nederlands gebruik, is er atuurlijk ook een volksdeel, dat het paar niet mee eens is en niet op vijf vecember pakjes door de denkbeel dige schoorstenen laat regenen, maar zes december. Onderscheid moet [ér zijn, nietwaar? Ook de goed heilig- nan is die mening toegedaan, waarom Jou hii anders zijn bedienden zwart la- en verven? Elk jaar weer kijk ik met een lichte tot irnstige verbijstering naar al dat fraais. Naar die tientallen verklede mannen, die gehuld in rode jas, met aangeplakte baard en snor en een bisschopsmijter op, met volledige overgave grote me nigten volwassenen toespreken met 'de ernst van opgroeiende teeners, ter wijl de kinderen ondertussen naar rondhuppelende Zwarte Pieten kijken, ldie pepernoten strooien, alsof hen nooit is geleerd, dat het niet netjes is snoepjes van de straat op te rapen. De vijfde. Als het zover is hebben we de straatkomedies gelukkig al achter de rug. Op een enkele zonderling na, die wellicht niet goed op de kalender beeft gekeken, zijn alle Sinterklazen weer in de mottenballen gedaan, glin steren de kerstballen en dennentakken in de net opnieuw opgetuigde etalages en is iedereen thuis. Thuis om het enige te doen, wat eigenlijk nog zinvol is aan deze hele poppenkast: het geven van geschenken aan elkaar. Zo maar eigenlijk. Want die vijfde december is maar een voorwendsel. De vijfde. Sommige vaders sloven zich dan echt uit om het gebeuren tot bet grimmige feest der waarheid te maken. Er wordt driftig gebeld. ..Datis Sinterklaas zeker. Druk jij eens op de knop van de deuropener, Kareltje". En kereltje gaat. Hij kan nauwelijks bij de knop en z'n vingers trillen ook al zo. Beneden zit iemand wat verward tegen de deur te duwen. Die klemt. Dan stommelt iemand moeizaam de trap op. Je hoort 'em hijgen. Het valt ook niet mee met die soepjurk aan en dan ook Jill Clayburg als Erica in een scène uit „An unmarried woman". zursky: „An unmarried woman" met Alan Bates en Jill Clayburg in de hoofd rollen. Een prima film over een vrouw, gemaakt door een man, waarin Jill Clayburg op herkenbare wijze de vrouw Erica speelt, die plotseling door haar man na zeventien jaar huwelijk wordt verlaten voor een andere jongere vrouw. Verder in dit weekprogramma de Franse lachfilm van Claude Zidi „Maak 'm soldaat" met de Chariots in de hoofdrol als vier recruten. Verder een geërotiseerd sprookje: „Sexerella en prins Erotico", gebaseerd op, u raadde het al „Assepoester". Duo 2 brengt horror en geweld In „Zoltan, de hond van Dracula", terwijl in de nachtvoorstellingen George Kennedy op wraakoefening gaat in „The human factor", van regisseur Edward Dmytryk. En voor wie een James Bond-film nooit weg is, brengt Grand 1 een reprise van één der betere (en keiharde) Bondfilms „From Russia with love" (Veel liefs uit Moskou"). neer gaat zitten om een tijdje na te jammeren over het haar overkomen onrecht. Gelukkig gaat het in deze film anders. Mazursky ging niet over één nacht ijs, want voordat hij aan deze film begon, interviewde hij een aantal ge scheiden vrouwen om op die wijze een redelijk authentiek beeld op te kunnen bouwen van een vrouw als Erica. Erica is niet gefrustreerd Wel verbij sterd. dat wel. Ze gaat niet bij de pakken neerzitten, ook al heeft ze haar twijfels over haar toekomst en heeft ze duidelijk moeite met vrouwen (zoals haar doch ter) die wél een partner hebben. De vriend van haar dochter wordt dan ook in een vlaag van jaloezie het huis uitge gooid. ook al heeft zetlaar later natuur lijk spijt van. Mazursky weet die aan vankelijke ontreddering, die plotselinge eenzaamheid, op een aanvaardbare, herkenbare wijze in beeld te brengen, zonder in melodrama te vervallen. Erica maakt een crisis door, dat is duidelijk, maar ze probeert zo snel mogelijk de draad weer op te pakken. Een gesprek met een (eveneens gescheiden) vrouwelijke psychiater helpt haar op de goede weg Erica ontdekt het vrije leven, een nieuw soort zelfstandigheid met een eigen beslissingsbevoegd heid. Het aanvankelijk ontbreken van sex na de scheiding wordt al snel ge compenseerd en op een gegeven mo ment komt Erica oog in oog te staan met de kunstschilder Saul (een prima rol van Alan Bates) en heel even lijkt het er op, dat alles op z'n pootjes terecht gaat komen en een nieuw huwelijk (of in ieder geval verbintenis) in het verschiet ligt Mis Want Erica heeft zichzelf én de vrij heid gevonden Ook haar man, die later op hangende pootjes terug komt. moet ..hevig gefrustreerd" erkennen, dat er voor hem bij Erica geen plaats meer is. Er zijn mensen, die liever wat meer diepte in deze film hadden willen zien Mazursky heeft zich daaraan (naar mijn mening terecht) niet gewaagd Er zijn voldoende andere speelfilms (ook van vrouwen) die dieper ingaan op de crisis, die een dergelijke vrouw als Erica door moet maken. Films ook, die vrouwen uittekenen, die niet, zoals Erica, er vol op tegenaan gaan, maar er onder door gaan. Wat Mazursky met ..An un married woman" uit heeft willen beel den. is een tamelijk jonge vrouw in de middenklasse, die wordt gekon- fronteerd met een scheiding, maar er niet onderdoor gaat. Mede ook door haar werk en haar nieuw hervonden vrijheid. Een film over een toch wel be voorrechte vrouw, maar ook een film. waarin de problematiek op een dus danige wijze naar voren wordt ge bracht, dat een vrij groot publiek zich er in kan herkennen zonder dat het afge schrikt wordt door een te grote dosis drama. (Euro Cinema, eerste week, 16 jaar En men heeft men gevraagd even aan u door te geven, dat op vertoon van een „Pour Vous Madame-clubpas kor ting wordt gegeven Bij deze dan) AN UNMARRIED WOMAN Het roemruchte mannenkorps zal zo langzamerhand tot de ontdekking zijn gekomen, dat het onderwerp „vrouw" behoorlijk „in" is geraakt sinds de Dolle Mina's hun ludieke akties begonnen Zowel in binnen- als buitenland begin nen ook de mannen te erkennen, dat de vrouwen eigenlijk behoorlijk zijn ver waarloosd in de afgelopen decennia en meer werden beschouwd als een nut tig aanhangsel van de man, dan als een gelijkwaardige partner, met een beslist wel eigen mening en met dezelf de rechten als die, waar de mannen steeds op terug vallen. Het resultaat van dit (toch nog wel) langzaam groei end proces is, dat zowel vrouwen als mannen ook in filmtaal dit veranderen de maatschappij-beeld proberen vast te leggen. Je hebt natuurlijk verschillende soorten „vrouwenfilms" en zo langza merhand wil iedereen, die ook maar iets aan de vrouw doet. onder die noemer gerangschikt worden, omdat dit een prima etiket is geworden, ook al dekt de vlag in veel gevallen de inhoud niet. Er zijn vrouwenfilms en vrouwenfilms. Zoals er ook vrouwenbladen als „Mar griet" en als ..Opzij" zijn. Beiden zijn gericht (en vaak gemaakt door) vrou wen, maar de inhoud verschilt nogal. „An unmarried woman" van de Ame rikaanse regisseur Paul Mazursky is - uiteraard zou ik bijna willen zeggen - een typisch Hollywood-compromis ge worden, waarin wel verschillende typi sche vrouwenproblematieken naar bo ven komen, maar niet al te zeer worden uitgediept. Het is duidelijk, dat de Hol- lywood-bazen een dergelijke film ook nog willen slijten aan de (commercieel ingestelde) bioscopen en dan kun je niet met een diepgravende film over vrouwenemancipatie aankomen Dat neemt echter niet weg, dat regisseur Mazursky (ook al is ie dan een man) de problematiek achter Erica (een uitste kende vertolking van Jill Clayburg) aar dig uitgebalanceerd op het doek weet te brengen, zij het dan met de eerder ge noemde beperking van het compromis der uitersten. Zonder teveel nadruk op het thema; man verlaat vrouw voor jongere vrouw en in de steek gelaten vrouw moet maar voor zichzelf en haar dochter proberen te zorgen, is Mazursky erin geslaagd om naast het aanstippen van de pro blematiek op zich, een toon te vinden, die de hele film door gehandhaafd blijft, waardoor „An unmarried woman" niet als een melo-drama op je overkomt, maar van het begin tot het einde blijft boeien én amuseren. Een geslaagd compromis, dus NIET GEFRUSTREERD Mazursky vertelt het verhaal van de jonge vrouw Erica, die na zeven tien jaar huwelijk plotseling van de ene op de andere dag door haar man wordt verlaten, omdat die een jon gere vrouw heeft ontdekt, waar ie verliefd op is geworden. Dergelijke dingen gebeuren eigenlijk aan de lo pende band en het begint zo langza merhand bar afgezaagd en verve lend te worden van al die mannen, die zo nodig een „groen blaadje" tot zich menen te moeten nemen en daarvoor een heel gezin in de steek laten. Vandaar ook, dat je in het be gin wat met gemengde gevoelens naar „An unmarried woman" zit te kijken, omdat zich een tamelijk voor spelbaar patroon aan het ontwikke len is. Je verwacht eigenlijk de zoveelste zwaar gefrustreerde vrouw (wat een naar woord toch die bij de pakken Korte tijd later mogen ze de petoet weer eens uit, maar moeten dan korvee- dienst doen, waarbij zij opnieuw blijk geven van hun domheid en gebrek aan discipline, o.a. als ze bij de kolonel stookolie moeten afleveren voor de verwarming van het zwembad van de kolonel, maar de olie in plaats van in de tank in het zwembad laten lopen. Als straf moeten zij in supervolle bepakking een mars maken, waarbij hun sergeant allerlei gemeenheden bedenkt om de straf nog zwaarder te maken. Op elke actie volgt een tegenactie en de rekruten verzinnen een streek, waardoor de sergeant een grote flater slaat. Onvermijdelijk gevolg: zij komen weer in de petoet terecht. Zij besluiten nu te vluchten. De eerste poging wordt verijdeld door de sergeant, maar de tweede poging lukt. Het viertal neemt de benen naar het platteland en komt terecht op een boerderij, die geëxploiteerd wordt door een boerin met vijf mooie dochters De boerin haat het leger, maar als zij merkt dat de vier rekruten gedeserteerd zijn, besluit zij hen op de boerderij te houden, omdat zij extra hulp nodig heeft in verband met de aanstaande bruiloft van een van haar dochters. De vier rekruten moeten al dus opnieuw korvee doen en de boerin, een weduwe, blijkt niet minder streng te zijn dan hun sergeant Haar haat voor het leger komt voort uit het feit dat het leger de hele omgeving heeft opge kocht als terrein voor manoeuvres en ook probeert de boerderij in handen te krijgen, waartegen de boerin zich met hand en tand verzet. Anderzijds kan het leger het terrein niet gebruiken, zolang de boerderij er nog is en het geduld van het ministerie van defensie raakt op. Op de dag van de bruiloft, tijdens het feest, verschijnt het regiment van de vier rekruten onder leiding van de kolo nel en omsingelt de boerderij (Cinema 2, eerste week. alle leeftij den). SEXERELLA De laatste tijd verschijnen er steeds meer sexfilms. die gebaseerd zijn op een sprookje Al dan niet in musical- vorm komen al die u bekende figuren uit uw kindertijd opnieuw tot leven en ze doen eigenlijk dezelfde dingen als in het sprookje dat u hebt gehoord, maar toch weer anders, een tikkeltje volwassener De sexloze Assepoester, om maar eens een aktueel voorbeeld te noemen, komt in de film „Sexerella en prins Ero tico" heel anders over. Verantwoorde lijk voor dit verantwoord amusement voor volwassenen (en dan worden er allesbehalve sprookjes verteld) is re gisseur Michael Pataki, die naar een scenario van Frank Ray Perilli As sepoester tot het sex-succes van het koninklijke hof maakt en de prins het hoogtepunt van z'n leven laat beleven. Een tikkeltje ironie is ook niet vreemd aan deze eigenzinnige sprookjes-be werking en dat allemaal bij elkaar maakt „Sexerella en prins Erotico" tot een verteerbaar geheel Voer voor vol wassenen. (Duo 1eerste week, 16 jaar). THE HUMAN FACTOR Het is natuurlijk al meer vertoond: een man, wiens gezin eigenlijk zonder reden wordt vermoord door een terreur groep, neemt het recht in eigen hand en gaat op zoek naar de moordenaars om ze persoonlijk af te straffen voor hun gruwelijke daad Je hebt dan ook alle begrip voor George Kennedy, een NA- TO-computer-deskundige. die alle mo gelijke technieken gebruikt om achter de daders te komen. „The human fac tor" van de Amerikaanse regisseur Ed ward Dmytryk is dan ook een bijzonder spannende aktiefilm. Toch zijn er na tuurlijk wel wat kanttekeningen te plaat sen bij deze film. Er zijn mensen, die een dergelijk on derwerp verfoeielijk vinden, omdat de demokratie wordt verkracht, wanneer mensen het recht in eigen hand nemen Maar nog afgezien van het feit, dat een dergelijke daad een logisch gevolg kan zijn van de psychische druk. waaronder zo iemand komt te verkeren, zonder het eigenzinnige optreden van George Kennedy zou dit verhaal niet verteld kunnen worden, nietwaarWaar ik echter veel eerder van onder de indruk ben gekomen is het feit, dat de hoofdfi guur met zijn enorme computer-kennis misbruik heeft kunnen maken van het NATO-computercentrum om zijn inlich tingen te kunnen verkrijgen. Op zich misschien niet iets om je nou heel erg druk om te maken, dat mag de NATO doen. ware het niet, dat al die com puters zo keurig met elkaar verbonden kunnen worden. De ene computer kan (op het hoogste niveau) rustig de gege vens tappen uit bijvoorbeeld de com puter van de Duitse Bondsrepubliek, waarin alle criminele gegevens liggen opgeslagen en méér dan datEen dergelijk monsterverbond (en zonder meer mogelijk) griezelt je toe en het is dan ook vooral dat deel van de film wat me nog het meest heeft geboeid en ont zet. (Duo 2. nachtvoorstellingen. 16 jaar) MARLENE DIETRICH RE TROSPECTIEF Het december-programma van het Amersfoortse Filmhuis belooft niet alleen gevarieerd, maar ook boeiend te worden. De eerst week van de cember wordt gestart met een spe ciaal Mariene Dietrich-programma, waarin op één avond twee of drie films worden vertoond, (hoewel niet tegen de prijs van één filmvoor stelling, want ook het Filmhuis is niet helemaal gek....) Verder kunnen de trouwe bezoekers van het Filmhuis In december de vier Wiseman-dokumentaires verwach ten en - het kan eigenlijk niet op - rond de feestdagen maar liefst ne gen Marx Brothers-films in vijf da gen. Misschien toch een reden om op één van de komende decembera vonden eens een bezoek aan het in tieme filmzaaltje van het Filmhuis aan de Appelmarkt te brengen. Maar laten we ons voor deze week bepalen tot Mariene Dietrich. Naast Greta Garbo en (maar niet vergelijk baar) Marilyn Monroe één van de weinige filmsterren, die legendarisch zijn geworden. La Dietrich leeft nog steeds als een symbool van voorbij ge gane filmglorie en haar talrijke films be horen tot de typische klassiekers. Wie kent haar beroemde „Ich bin von Kopf bis Fusz auf Liebe eingestellt" niet? In veel van haar films komt dat steeds weer tot uiting, zij het op een subtielere wijze, dan men op het eerste gezicht verwacht. De beroemde benen van Mariene Dietrich hebben al heel wat regisseurs in aktie gebracht. Enkele van de resultaten zijn komende week in het Amersfoortse Filmhuis te zien Het is niet mogelijk om alle titels te noemen van de films, die zullen gaan draaien. Op het moment, dat deze krant van de pers gaat. is dat nog niet hele maal rond In ieder geval zullen de liefhebbers van Mariene en zij, die nog nooit een film met haar hebben aan schouwd, een keuze kunnen maken uit „Der Blaue Engel". Shanghai Exp ress", Flame of New Orleans." Drie erg bekende films, die zeker de moeite van het zien waard zijn. Vrijdagavond kan men (naast „Shanghai Express in ieder geval kij-* ken naar „Der Blaue Engel van regis seur Josef von Sternberg. Een film, gemaakt in 1930 met verder de be roemde Duitse acteur Emil Jennings in de hoofdrol als professor Rath. Het is deze professor, leraar in de Engelse taal op een middelbare school, die in de ban komt van Lola, een bekende nacht clubartieste (Mariene) en zijn carrière daardoor in duigen ziet vallen. Boeiend verfilmd (zeer zeker voor die tijd) door één van de meest bekende regisseurs uit het vooroorlogs Duits land, Josef von Sternberg. Dezelfde regisseur tekende twee jaar later. 1932. voor de film „Shanghai Express", eveneens met Mariene Dietrich, maar nu als Amerikaanse pro- MAAK 'M SOLDAAT De Franse regisseur Claude Zidi heeft in de afgelopen periode bewe zen, dat hij uitstekende lachfilms kan maken. In Cinema 2 kan men deze week naar één van zijn nieuwste films kijken: „Maak 'm soldaat" (Les bidasses s en vont en guerre) met de vier Chariots in de hoofdrollen. Het verhaal is als volgt: Vier rekruten, allen met twee lin kerhanden en weinig hersens, zitten meer in de petoet dan dat ze dienst doen. Als extra straf laten hun strenge kolonel en nog strengere sergeant hun zeer lange haar afknippen. Zij verza melen het zorgvuldig om er na hun diensttijd pruiken van te laten maken. Mariene Dietrich de hoofdrolspeelster In een speciaal Fllmhulsprogramma van vrijdag tot en met dinsdag a.s. duktie, gemaakt in opdracht van Para mount. De New York Times noemde in 1932 „Shanghai Express als de beste film ooit door Von Sternberg gemaakt en wat dat betreft heeft deze film de tijd overleefd en is ook nu nog alleszins de moeite waard. Het is- in tegenstelling tot „Der Blaue Engel" - een avonturen film, zich afspelend in het voor-oorlogse China, toen de verhoudingen wel iets anders lagen dan nu en talrijke bendes grote delen van het land onveilig maakten, vaak onder de vlag van de revolutie of contra-revolutie. De film speelt zich grotendeels af aan boord van de „Shanghai Express", een inter continentale trein, die onderweg wordt overvallen door een bende rebellen, met alle spannende gevolgen van dien. Mariene Dietrich speelt een avonturier ster, die tussen alle gewelddadigheden door verliefd raakt op een Britse officier (gespeeld door Clive Brook). Negen jaar later - de tweede wereld oorlog is inmiddels uitgebroken - maakt Mariene Dietrich een film met de be kende (zo niet beroemde) Franse re gisseur René Clair: „Flame of New Or leans" met Bruce Cabot en Roland Young. Ook hier is sprake van Mariene als avonturierster, nu als een Fran^ai- se, die in New Orleans opereert om een rijke bruidegom aan de haak te slan. Ze heeft daar alles voor over en huppelt rond als rijke gravin of als barzangeres om de rijke mannen van New Orleans te imponeren. Dat schijnt op een gegeven moment te lukken, maar een vroeger kennisje gooit roet in het luxueuse eten omdat die haar nog te goed van vroeger kentRegisseur René Clair heeft dit verhaal schitterend verfilmd in een fraaie fotografie. Ook een beetje te openhartig voor die tijd, want.Flame of New Orleans" kreeg nogal wat proble men met de toenmalige Amerikaanse censuur. Aan die openhartige, Franse flair waren de Amerikanen toen nog niet gewend „Der Blaue Engel" en „Shanghai Express" zijn- met nog een derde, op dit moment niet bekende Dietrich film op één avond te zien en wel op vrijdag 1 december en zaterdag 2 de cember. De eerste film, "Der Blaue Engel", start om half acht, daarna de grote onbekende en tot slot „Shang hai Express". Van zondag tot en met dinsdag 5 de cember worden afwisselend per avond twee films getoond; een keus uit het programma van vrijdag en zaterdag. Het volledige Mariene Dietrich- programma van het Amersfoortse Filmhuis kan gratis worden afge haald bij het Filmhuis, Appelmarkt 14, telefoon: 19505. filmagenda Amersfoort Grand 033-14632 GRAND 1 ,,Veel liefs uit Moskou" (From Russia with love), 12 jaar Dagelijks: 14.00- 19 00-21.45 uur Zondag: 14 00-16.30- 19 00-21.45 uur GRAND 2 ..De avonturen van Rabbi Jacob", alle leeftijden. Dagelijks: 14 00-19.00- 21 45 uur. Zondag. 14 00-16.30-19.00- 21.45 uur GRAND 3 ..Grease", alle leeftijden Dagelijks 13 30-18 30-21.15uur Zondag: 13.30- 16.00-18.30-21.15 uur. GRAND 4 ..Damien: het tweede Omen". 16 jaar Dagelijks 13 45-18 45-21.30 uur. Zon dag 13.45-16 15-18.45-21.30 uur GRAND 5 ,,Mel Brooks in hoge nood", alle leeftij den. Dagelijks: 13 45-18.45-21.30 uur. Zondag: 13 45-16 15-18.45-21 30 uur Cinema 033-18900 CINEMA 1 ..Moord op de Nijl" (Death on the Nile), alle leeftijden Dagelijks: 13.30 en 19.45 uur CINEMA 2 „Maak 'm soldaat", alle leeftijden. Da gelijks: 13 45-18 45-21.30 uur Zon dag: 13.15-1615-18.45-21.30 uur. Euro Cinema 033-33655 EURO ..An unmarried woman" (Een vrije vrouw), 16 jaar Dagelijks: 18 45-21 15 uur Donderdag, vrijdag, maandag en dinsdag tevens 13.45 uur. Zondag 13.45-16 15-18.45-21.15 uur EURO ..Batman", alle leeftijden. Zaterdag- en woensdagmiddag 13.45 uur. Duo 033-16572 DUO 1 „Sexerella en prins Erotico", 16 jaar. Dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur Zon dag: 14 15-16.30-19.15-21.30 uur DUO 2 „Zoltan de hond van Dracula". 16 laar Dagelijks 14 00-19 00-21.15 uur. Zondag: 14.00-16 15-19.00-21.15 uur NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 „Sexroute Bangkok". 16 jaar. Vrijdag en zaterdagavond: 23 45 uur. DUO 2 „The human factor", 16 jaar. Vrijdag en zaterdagavond: 24 00 uur. Zaterdag 9 december 1978 Grand Theatre: 10.00-16 00 uur: OPEN HUIS. Alle belangstellenden zijn van harte welkom.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 25