Echtpaar Lacor vierde zestigjarig huwelijksfeest Prijsuitreiking Ons Genoegen Frühschoppen in Sinterklaas-sfeer Gladheid speelde bestuurders parten Veelheid aan aktiviteiten met Koninginnedag Sint bezocht pupillen van de s.v. Achterveld <\RTIESTENPALET TRAD ÏP IN „SINT JOZEF" KPJ-ERS RADEN NAAR IDENTITEIT SINT BURGEMEESTER BOOD ZIJN GELUKWENSEN AAN PLANNEN VOOR PISTOOL-SCHIETEN Melding van brand aan Hessenweg ZESKAMP, DISCO, WATERBALLET EN HETST0CHT Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Het Ros Beyaart Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 7 DECEMBER 1978 11 ACHTERVELD - - Dinsdag 28 no- I vember vierde het echtpaar Lacor- j van Eekeren het 60-jarig huwelijks- I feest- De familie Lacor woont al tien jaar In Huize St. Jozef. Om twee uur was er een mis in de kapel van het I huis. Na deze mis verzamelden zich I een groot aantal bewoners van het huis van Sinecura zich in de recre atiezaal. Ook de familieleden van het bruidspaar waren aanwezig. Bege leid door een van de kleinkinderen betrad het echtpaar de zaal waar het met een luid applaus werd begroet, I waarna door allen een welkomstlied 1' werd gezongen. Na het nuttigen van een kopje koffie zongen ook de I kleinkinderen hun welkomstlied. Mevrouw Noliet was de eerste die het Iechtpaar toesprak. ..Namens alle be- I woners van Huize St. Jozef en van Si- I necura feliciteer ik jullie van harte met I deze dag. 60 jaar gehuwd zijn is maar I voor weinigen weggelegd. Het is voor I jullie zo fijn dat je deze dag niet alleen herdenken mag. doch ook vieren met I heel de familie. We wensen jullie een I heel fijne dag toe en danken jullie dat je I ons allen hier hebt uitgenodigd." Na een tweede kopje koffie was het I de voorzitter van het stichtingsbestuur I de heer CBlom die achter de lessenaar I plaatsnam ,,Nu we even bij dit 60-jarig I huwelijk stilstaan, kijken we toch even I terug Na veel ups en downs zijn jullie I hier aangeland. We hebben alle lof en hulde voor jullie dat jullie elkaar steeds I trouw zijn gebleven. Hoewel de echt- I genoot in verband met zijn werk veel I van huis was heeft zijn echtgenote het I toch voor elkaar gekregen hem steeds te blijven bekoren We wensen jullie een heel fijne dag toe. Dank voor de uitnodiging om hierbij te zijn. We hopen jullie nog lang in ons midden te mogen hebben." Zuster Annie was namens het per soneel de volgende spreekster. ..Na mens het voltallig personeel feliciteer ik u hier met deze dag. We hebben hier in het huis al verschillende huwelijks feesten meegemaakt, maar jullie staan nu met 60 jaar boven aan. Het is een geschenk van boven om dit samen met de familie te mogen beleven. Er is vreugde en dankbaarheid niet alleen bij u, doch bij allen die hier aanwezig zijn en dit mogen meemaken. We hopen dat u voor uw familie nog vele jaren in goe de gezondheid hier in ons huis maq zijn." BURGEMEESTER Hierna werd er een borreltje ge schonken. Tijdens het nuttigen hiervan verscheen de burgemeester van Leus den de heer Rademaker met zijn echt genote in de zaal. Na de felicitatie werd door de beide echtparen een heel geanimeerd gesprek gevoerd. Kort daarop verscheen de directeur van het huis de heer Hilhorst. In verband met het volgen van een cursus kon hij niet eerder aanwezig zijn. Ook hij was ver gezeld van zijn echtgenote en ook hij richtte het woord tot het jubilerende echtpaar. ..Ik had een hele mooie speech in elkaar gezet", aldus de heer Hilhorst, ..doch toen ik vorige week de Leusder Krant las, bleken ze me voor te zijn geweest. Daar stond namelijk alles In wat ik tegen u had willen zeggen. Doch op één ding kom ik toch nog even terug. Ik las dat u het hier eerst niet zo goed kon wennen in verband met de stilte. Doch het is meestal niet de stilte die het doet. doch wel het jaren als zelf standige wonen in een eigen woning Dan komt men in een bejaardentehuis en is een bepaald gedeelte van die zelf standigheid weg. Je doet wat je wilt. en neemt zelf je beslissingen. Dan komt men na veel gesprekken in een bejaar dentehuis en dat is het op dat gebied afgelopen. En vooral toen u hier kwam was het nog heel anders dan nu. Er werd toen nog voor jullie beslist en je was toen je zelfstandigheid kwijt. Doch als zelfstandige Amsterdammers na men jullie niet alles. Dan wordt er al vlug gezegd dat zijn lastige mensen Doch ik vraag mij dan wel eens af is dat dan wel zo. Het blijkt dan soms heel anders te zijn. Gelukkig wordt er nu al heel anders over een bejaardentehuis gedacht dan voorheen. Jullie zijn zulke mensen, dat als er jullie iets niet bevalt, je het durft zeggen. Het huis is niet van ons maar van de bewoners. Wij zijn allemaal in dienst van u. Ik feliciteer jullie hartelijk met deze feestdag. We hopen dat jullie nog heel veel jaren in ons midden zullen zijn en dat jullie steeds eerlijk jullie me ning zullen blijven zeggen ERWTENSOEP De heer Hilhorst vervolgde met: „Vanavond zult u met uw lamilie ge nieten van een intiem dineetje Ik hoop dat het niet zo zal zijn als op jullie trouwdag. Ik heb het menu van toen gezien Jullie bruidsmaal bestond uit erwtensoep met kluif. Dit zal wel ver band hebben gehouden met de oor logsjaren in die tijd Ik wens jullie nog een heel prettige dag toe met uw fami lie." Na nog geruime tijd onder het genot van een borreltje bij elkaar te zijn ge weest, beklom de heer Lacor het spreekgestoelte. Hi| dankte alle aan wezigen dat zij aan de uitnodiging ge hoor hadden gegeven „Eerst wil ik mijn nichtje bedanken voor het zingen van het Ave Maria. Ik had het op deze ma nier nog nooit gehoord en ik werd er. evenals mijn echtgenote, zeer door ontroerd. Dit is de eerste maal in de 10 jaar dat we hier zijn dat we zo een me deleven ondervinden We zijn voor el kaar niet een persoonlijk iets. doch we moeten samen leven Mijn vrouw en ik hebben de 60 jaar volgemaakt Wel een hele toer met dezelfde vrouw, doch het is ons gelukt. Dank aan allen voor de goede verzorging en de geweldige in zet. Zeker dank aan de zuster van de afdeling zuster Apollonia Zij staat altijd voor ons klaar, en velen kunnen er ja loers op zijn." GEDICHT Het eind van zijn dankwoord bracht de heer Lacor In de vorm van een gedicht. Een gedicht, dat hij vroeger had geleerd, doch door Het echtpaar Lacor tijdens de viering van het 60-jarlg huwelijksfeest. hemzelf iets gewijzigd was. Hij dankte hierin zijn echtgenote voor de steun van haar ondervonden. Ook het samen beleven, het samen doen en het samen oplossen van proble men, heeft ons bij elkaar doen blij ven. Hierna was deze gezellige bij eenkomst afgelopen en werd het feest In Intieme kring voortgezet. ACHTERVELD - Donderdag 30 F november hield de schietvereniging jjOns Genoegen haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering in de schiet- L kelder van Ons Gebouw. Nadat de voorzitter met een hartelijk welkom de vergadering had geopend, wer- Iden de notulen van de vorige alge- mene ledenvergadering voorgele zen, waarna ze onveranderd werden goedgekeurd. Het verslag van de penningmeester Iwerd aandachtig aangehoord. De kas controle-commissie had de financiële zaken gecontroleerd, en geheel in orde Lbevonden. Na enkele mededelingen betreffende de K.N.S.A. vond de prijs uitreiking plaats van de gehouden schietwedstrijden. Bij de afdeling buksen ging de eerste prijs in de afdeling A naar B. Voskuilen. die een gemiddelde had behaald van 48 2. In de afdeling B. ging de eerste prijs naar H. J van Nimwegen. die een gemiddelde had van 43.5. De eerste prijs in de afdeling C ging naar T. Vos. die een gemiddelde had behaald van 43 Bij de afdeling geweer ging de eerste prijs naar W. J. Lagerweij die een ge middelde had van 46 4. In de klasse B was de eerste prijs voor H. J. van Ruitenbeek met een gemiddelde van 46.1 en was de tweede prijs voor H. J. van Nimwegen met een gemiddelde van 45.6. T. Vos ging in de klasse C met de eerste prijs strijken met een gemiddelde van 41.8. terwijl de tweede prijs voor H. Hols was. die een gemiddelde van 40.3 had behaald Na de pauze volgde een be stuursverkiezing Aftredend waren Jo van Hamersveld en W Wittebrood Beiden hadden zich herkiesbaar ge steld. Daar er geen tegenkandidaten waren gesteld, werden beiden weer herkozen. WISSELBEKER Bij de geweer- en buksprijzen werd een verandering ingevoerd. Er is bij el ke afdeling voor de A-. B- en C-klasse een wisselbeker beschikbaar. Nu komt er in elke klasse per vier deelnemers een prijs bij. Bij het agendapunt mededelingen werd gezegd, dat de wedstrijd om de Johan van den Hengel-bokaal reeds geheel was uitgewerkt. Deze wedstrijd is geheel opgezet zoals Johan dat des tijds zelf bepaalde De bokaal blijft in het bezit van de vereniging, de naam van de winnaar zal er steeds ingegraveerd worden. Als volgende punt werd de feest avond besproken. Ook hierover was men het spoedig eens. zodat aan de rondvraag kon worden begonnen. Na dat enkele gestelde vragen geheel naar tevredenheid waren beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering door dank te zeggen voor de aanwezigheid en de goede inbreng, die deze vergadering tot een gezellige doch tevens nuttige bij eenkomst had gemaakt Tijdens deze vergadering bleek dat de vereniging weer een gunstig jaar achter de rug had. De schietavonden werden vrij regelmatig bezocht, zowel op de binnenbaan als op de buitenbaan te Scherpenzeel. Het meest vermel denswaardige punt was. dat door de eigen leden de binnenbanen geheel waren gemoderniseerd zodat nu alles mechanisch kan worden bediend. Daar er twee baantjes zijn bijgekomen, ligt het in de bedoeling, om in de toekomst ook met pistool te gaan schieten. ACHTERVELD - Zondagmorgen was het weer Frühschoppen in d'Ouwe Peerdestal met medewer king van de Hlnterfelder Musikanten. Er waren deze morgen veel belang stellenden aanwezig, waarbl] ook de Jongeren zich zeker niet onbetuigd lieten. De stemming zat er heel spoedig In, en er heerste al vlug een heel gezellige sfeer. Om ongeveer 12.15 uur verscheen plotseling De Sint met vier van zijn knechten In de zaal. Dit verhoogde de gezelligheid j meer. Nadat de Sint met zijn personeel door [de heer W Wouters van harte welkom was geheten, sprak de Sint zowel de aanwezige kinderen als de ouderen toe. Nadat de Pieten de kinderen van enige lekkernij hadden voorzien, was het weer de beurt aan de Sint. Ook hier bleek hij weer heel goed op de hoogte te zijn van de gedragingen van diverse personen, die dan ook bij hem werden ontboden. Nadat hij hen op hun fouten had gewezen, dit zeker tot zeer groot genoegen van de kleineren, werden zij door de Sint bestraft met het zingen van een Sinterklaasliedje. Tijdens het bezoek van de Sint traden met de Hinterfelder Musikanten twee gastmusici op De een bespeelde een accordeon, terwijl de ander met een klarinet te voorschijn kwam. Dit bracht tijdens het spelen van de Oostenrijkse muziek, de Oostenrijkse sfeer nog meer naar voren dan reeds bij de Hinterfel- ders het geval was. Ook de Pieten bleken met de Oos tenrijkse dansen goed op de hoogte te zijn. Nadat nog enkele kinderen bij de Sint een zelf gemaakte tekening had den gebracht vertrok hij weer in ver band met de drukke werkzaamheden in deze dagen. Na nog enkele nummers te hebben gespeeld, werd ook dit Frühschoppen beëindigd dat zeker een van de gezllig- ste bijeenkomsten was, sedert het Frühschoppen in Achterveld wordt ge houden. Het was de bedoeling geweest, dat deze morgen een dansgroep uit Oos tenrijk, waar tijdens de Oostenrijkse trip kennis mee was gemaakt, zou optre den. Door onvoorziene omstandighe den was dit optreden niet mogelijk Het optreden is nu uitgesteld tot volgend jaar. waarbij de verzekering werd ver kregen dat de groep zeker een keer zal komen. Het volgende Frühschoppen zal zijn op zondag 14 januari. ACHTERVELD - Maandag 27 no vember vonden op de Hessenweg tussen Ons Gebouw en de Schoon- derbekerweg twee verkeerson gevallen plaats. Beide ongevallen waren het gevolg van het nieuwe en tevens opvriezende wegdek. Omstreeks 6 45 uur reed de heer J. J. uit Putten met zijn vrachtauto over de Hessenweg Bij een bocht remde hij iets al, waardoor de auto begon te slippen. Toen de vrachtauto zo goed als stil stond, naderde uit tegenovergestelde richting J. H v M. uit Barneveld. Deze kon de door hem bestuurde personen auto niet meer tijdig tot stilstand bren gen. waardoor de aanrijding ontstond. De personenauto liep zware materiële schade op. terwijl de vrachtauto er zon der schade afkwam. Om ongeveer 8.00 uur vond de twee de aanrijding plaats. De door mej. A W v. d. M Uit Barneveld bestuurde per sonenauto begon op het gladde weg dek te slippen. Hier door was het niet meer mogelijk de uit tegenovergestelde richting naderende personenauto, be stuurd door de heer H R. uit Leusden. te ontwijken. De beide voertuigen lie pen vrij zware materiële schade op. terwijl zowel de bestuurster als de be stuurder kwetsuren opliepen aan de lin kervoet. Donderdag 30 november werd er brand gemeld bij de familie O aan de Hessenweg. Bij komst van de politie en de brandweer DleeK alles nogal mee te vallen. Een van de buren had gecon stateerd. dat een in de bloemenkas ge plaatste kachel nogal flink was gaan branden Nadat de kachel door de brandweer naar buiten was gebracht, was het leed gauw geleden. De schade is voorlopig zo goed als nihil, daar het nog niet be kend is, of de in de kas aanwezige planten de „rookdoop" zullen overle ven. ACHTERVELD - Het feestcomité Achterveld heeft zijn beste beentje voorgezet en reeds nu het feestprogramma voor de Konin ginnedag 1979 in elkaar gezet. Het programma is over twee dagen ver deeld. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 29 april zal er in de morgen een plezier fietstocht worden gehouden voor jong en oud. Deze rit wordt gere den in de omgeving van Achterveld, om 10.00uur aanvangen en worden uitge zet door de heer W. Hilverts. Tijdens deze rit zullen er ook weer enkele op drachten moeten worden uitgevoerd. Voor de schoolkinderen is er tevens nog een leuke attractie, 's Avonds zal er een lampionoptocht worden gehouden. Het tijdstip zal nog nader worden be kendgemaakt. Ditmaal zal de jury spe ciaal aandacht schenken aan de kle derdrachten en de zelfgemaakte lam pions. Maandag 30 april zal van start wor den gegaan met een reveille om 7 00 uur. Om ongeveer 8.00 uur zal de mu ziekvereniging D.W.S dan een rond gang maken door het dorp. Daarna worden de kinderen van 4 tot 9 jaar om 9.30 uur verwacht in Ons Gebouw, waar zij zullen kunnen genieten van een Poppenkast Voor de kinderen van 10 jaar en ouder zal er een vossenjacht worden gehouden. In plaats van het mini-, straat- en buurtvoetbal zal er nu een zeskamp worden gehouden. Deze zeskamp zal aanvangen om 13.30 uur en zo mogelijk in de buurt van de vijver worden gehou den Voor deelname aan deze zeskamp kunnen zich groepen opgeven van 7 tot 9 ionqens of meisjes De leeftijd speelt hier geen rol. Opgave voor deelname kan geschieden bij W. van Middelaar. Jan van Arkelweg 31 Tevens zal er geprobeerd worden om een waterballetje te houden voor de jeugd tot 16 jaar 's Maandagavonds zal er dansen zijn - met disco in Ons Gebouw voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar Indien het water ballet doorgaat, zullen de prijzen hier- voor tijdens de dansavond worden uit gereikt. Voor de ouderen zal er weer een kaartavond worden belegd in d'Ouwe Peerdestal. Er zal zowel geschud- als geklaverjast kunnen worden. Inmiddels is het comité ook reeds be gonnen met de eerste voorbereidingen voor het feest in verband met het 600- jarig bestaan van Achterveld Dit feest zal plaatshebben in 1982 ACHTERVELD - Ook dit jaar bracht de Sint met zijn Pleten weer een bezoek aan de pupillen van de s.v. Achterveld. Om 13.00 uur waren er zo'n 65 pupillen in de kantine aan wezig om al zingend de komst van de Sint af te wachten. De Sint en zijn knechten werden met groot gejuich ontvangen, waarna hij werd verwel komd door de jeugd secretaris, de heer C. van Marwijk. Nadat de Sint de aanwezigen had toegesproken, verdeelde hij de aanwe zigen in groepjes van zes Hierna wer den zij er op uitgestuurd voor een wan- delpuzzeltocht ..door het mooie dorp Achterveld" zoals de Sint opmerkte De wandel-puzzeltocht, die was uit gezet door de heren Peel van den Hen gel en Cor van Marwijk, bleek geen al te grote problemen op te leveren: Om on geveer 15.00 uur waren alle groepen namelijk weer in de kantine terug. In de tijd die gemoeid was met het controle ren van de lijsten met opdrachten, en met het optellen van de punten, onder hield de Sint zich met de jeugd. De Sint bleek zeer goed op de hoogte te zijn, en liet enkele van de jongens bij zich komen niet alleen trouwens om hen op hun fouten te wijzen, maar ook om ze een pluimpje te geven voor hun goede daden Dit alles natuurlijk onder grote hilariteit van de andere jongens Sint wist precies wie hij er uit moest halen Dankzij het tempo waarin de tel- commissie werkte, kon de Sint al heel spoedig de uitslag van de wandel-puz zeltocht bekend maken De groep die als eerste eindigde be stond uit de jongens Alexander Kraan, Fred Tolboom, Hans Kok, Hans van Dijk, André van Dijk en Dick Steenbeek. De tweede prijs was voor de groep bestaande uit de jongens André v. d Pol, Wilfred Wouters, Ries Voskuilen, Jan Zieltjes. André Voorburg en Frank Tolboom. Nadat de prijzen door de Sint waren uitgereikt en er op kosten van de ver eniging een flesje fris was genuttigd, werd er nog een spelletje bingo ge speeld Dit leverde voor de kleinsten wel wat problemen op, doch met behulp van de groepsleiders, vrouwen, moeders en verloofden werd ook dit probleem weer opgelost. Daar er nog wat prijzen over waren en deze toch weg moesten, werden er kaartjes met namen gemaakt. Degenen die een kaartje met zijn naam trok, had een prijs Zo waren ook deze prijzen spoedig verdeeld Inmiddels was de tijd aangebroken dat de Sint met zijn knechten weer moest vertrekken. Na een dankwoord door de heer C. van Marwijk werd de Sint met luid gezang door de jeugd uit geleide gedaan Als slot kregen de pu pillen elk nog een zak snoep aangebo den door een van de leden van de ac tiviteitencommissie om daarna geheel voldaan huiswaarts te gaan. kCHTERVELD - In het kader van d)r de bewonerscommissie jKganiseerde ontspanningsavon- Q' voor dit winterseizoen trad don- ddagavond in de recreatiezaal van Jjte St. Jozef het Artlestenpalet van *or Conselman op. Ruim 80 per son van het huis en van Sinecura wan in de zaal aanwezig. i een openingswoord van directeur Hiirst. waarbij niet alleen de be- zoers werden verwelkomd, doch in heijzonder de leden van het Arties- Jerilet. was het de accordeonist Piet Kno die de avond opende met een aantal bekende melodieën uit de oude doos Deze liedjes bleken bij de aanwe zigen nog niet vergeten; ze werden dan ook uit volle borst meegezongen. Knoop werd afgelost door de goo chelaar Peter Piesti. die de zaal ver stomd deed staan met zijn trucs Hij ging ook de zaal in, om het publiek wat directer bij zijn goochelkunst te betrek ken Dinan Vredenberg bracht een aantal liedjes, zowel Nederlandse als Engel se, ten gehore, waarbij zij zichzelf be geleidde op de gitaar zowel het een als het ander viel zeer goed in de smaak, hetgeen wel bleek uit het applaus dat na elk optreden weerklonk. Leuk was het. dat de heer Knoop, één van de bewo ners van het huis, de heer Lacor, uitno digde om samen met hem nog enkele liedjes op de accordeon te spelen. De heer Lacor voelde daar niets voor. Daar de heer Knoop als familielid van Lacor, dat deze ook accordeon kon spelen, kon de heer Lacor er niet onder uit. Elk op een hoek van het toneel staande en elk uitgerust met een accordeon brachten ze gezamenlijk tal van leuke liedjes ten gehore Ook dit optreden werd met een daverend applaus be loond. Het is weer een leuke avond ge weest, waarvan door de bewoners weer volop werd genoten. De heer Kerkhof, lid van het Stichtingsbestuur, besloot de avond met een dankwoord aan allen. ACHTERVELD - Donderdag 30 november vierde de K.P. J. het St. Ni- colaasfeest in de zaal van Rien Coenders. Het bestuur had dit jaar voor een andere opzet dan in voorgaande jaren gezorgd. De onge veer 65 aanwezige leden werden in groepjes verdeeld. Toen dit gebeurd was, kwamen er drie Sinterklazen de zaal binnen. Elke groep kreeg ver volgens 3x2 minuten de tijd om aan de hand van de gekste vragen achter de identiteit van de Sinterklaas te komen. Slechts één groep gelukte het om de namen van twee Sinten te raden. De Sinten waren Jan Voorburg. Henk Schouten en Riek van Westerlaak- Kerkhof. Eén groep wist de namen van Voorburg en Schouten te raden. Hoewel er wel een beetje makkelijk te gen aan werd gezien, bleek het achteraf toch moeilijker te zijn dan was gedacht. De meest mogelijke en onmogelijke namen kwamen bij het raden naar vo ren, hetgeen wel veel hilariteit opwekte De Sinten werden vergezeld door een Zwarte Piet Smink, die de K.P J.-ers in het rechte spoor moest houden Hoewel hij af en toe van de roe gebruik moest maken, ging het hem toch goed af. Het was weer een echte gezellige, en zeer goed geslaagde K P.J,-avond De volgende K P.J. bijeenkomst zal zijn op 23 december. Dan zal het kerst feest worden gevierd. Ook dan wordt weer een grote opkomst verwacht. Voorts zal door de K.P.J. een begin worden gemaakt met de repetities voor het toneelspel dat zal worden opge voerd tijdens de Kreatieve dag te Hoogland op 3 maart 1979 Degenen die hieraan willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij A Hak. Klettersteeg 10. tel 03425-1912 GEVONDEN/VERLOREN Bij de politie Achterveld, tel. 03425- 1607, zijn als gevonden en verloren op gegeven Gevonden: zilveren halsketting met Steenbok sterrebeeld. Verloren: een zwarte portemonnee met inhoud. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Bestel nu uw koude schotels voor de feestdagen. Hamersveldseweg 55. Leusden-C. TeL 43127.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11