Niet voor niks olkstuintjes bij brandweerkazerne Reinigingsdienst: een soepeler opstelling Gevaarlijke bushalte. Werkgroep Welzijn mist „in toenemende mate" een inspraakverordening f 10.000,- uit Leusden voor scholen in Buenos Aires ABTB „bouwde" feestje t.g.v. Sinterklaas AANLEG VAN AANSLUITING VALLEILAAN OP WALSTRO Banketletters voor klaar-overs? (ESTIGINGSBELEID ARTSEN IN NAUW OVERLEG KONTAKTGROEP Leusder Krant Mortuarium: oplossing op komst FOTO-KOPIE NODIG? eusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 7 DECEMBER 1978 - Hhouder Wagenaar vindt het niet leuk, wanneer anderen tussendoor praten als hij aan het woord is. Vorig week |de hij uitgebreid over zaken gaan praten, toen zijn fraktiegenoten onderlinge gesprekken gingen voeren. Blijkbaar 5 het niet zo erg interessant wat collega's te vertellen hadden, toen fotograaf Janus Visser deze momentopname ■kte (Van de redaktie) LEUSDEN-Net als in de Tweede Kamer gebeurt het ook tijdens een I raadsvergadering in Leusden nog J wel eens, dat raadsleden met el- I kaar gaan zitten praten, wanneer zij 1 van mening zijn, dat een minder I belangrijk onderwerp aan de orde is gekomen. Ook willen raadsleden nog wel eens vergeten, dat ze met de behandeling van de raadsagen- da bezig zijn. Je kunt je daar als wethouder natuurlijk niet aan sto ren, maar je kunt ook, zoals wet houder Wagenaar dat nog wel eens doet, de geachte raadsleden op hun vergissing attent maken. Dat gebeurde vorige week donderdag avond, toen de neer wagenaar een betoog zou gaan afsteken over de reinigingsdienst en het aantal zak ken. De heer Wagenaar. die toch al met enige aarzeling aan zijn zak- ken-betoog was begonnen (als ik het over zakken heb, denk ik altijd: waar ben ik mee bezig werd ver stoord door enkele pratende raadsleden uit eigen hoek. Hij stopte zijn betoog en riep de boos doeners tot de orde Luister, an ders zit ik voor niks hier!" Het hielp zowaar (Van de Redaktie) LEUSDEN - Mevrouw Van Ame- rom (VVD) brak in de raadsvergade ring van vorige week donderdag op nieuw een lans voor de verkeersbri- gadiers in Leusden. „We hebben gro te waardering voor de verkeersbriga- diers. Deze week ontdekte ik eigen lijk, wat voor hondenbaan ze heb ben: in kou, sneeuw en wind zijn ze behulpzaam om de kinderen een veilige weg naar school te bezorgen. Vorig jaar hebben alle verkeersbri- gadiers met St. Nicolaas uit waarde ring voor het uitstekende werk een banketletter gekregen. Ik neem aan, dat dit ook dit jaar weer zal gebeu ren". Er heerste na die vraag een lichte verwarring bij het college, maar na enig intern overleg werd door bur gemeester Rademaker meegedeeld, dat dit inderdaad weer zal gaan ge beuren op vijf december. Lekker en gemakkelijk voor de feestdagen: salades bij u thuisbezorgd. Het Ros Beyaart Hamersveldseweg 55, Leusden-C. TeL 43127. ■LEUSDEN - Het vestigingsbeleid tan artsen, specialisten, physio-thera- uten e.d. wordt in nauw overleg met b plaatselijke medici gevoerd. Daar- [or is een overlegorgaan ingesteld fcarin Leusdenaren uit de medische [ereld zitting hebben, die regelmatig jaderen over het complete Ruimte- [ke Ordenings-probleem in Leusden. jethouder Wagenaar: „Medici hebben J het algemeen aangepaste doelge- Éhte ruimte nodig. Ik het daarom aan k medische contactgroep gevraagd Ben prognose op te stellen ten aanzien Ban toekomstige vestigingen en waar Ie zullen moeten worden gesitueerd. We hebben met de kontaktgroep ook gesproken over de stichting van een medisch centrum, maar daar is men in het algemeen tegen" VOLKSTUINTJE De discussie rond het vestigingsbe leid voor artsen ontstond naar aanlei ding van de verkoop van een stuk grond aan de Berkenlaan-hoek Zwarteweg aan de heer Verhagen (geassocieerd met de heer Lantink). De heer Bloemhof (P L was het er in principe mee eens. dat artsen voorrang krijgen bij het vesti gen in Leusden, maar dat dient wel in overleg te gebeuren met de overige art sen Wethouder Wagenaar bevestigde dit overleg. De heer Bloemhof tekende er wel bij aan. dat zijn fraktie de prijs van de grond te laag vond, maar gezien het feit, dat dit stuk in de eerste fase ligt, kon zijn fraktie er wel mee akkoord gaan. De heer Van Tiel (VVD) vond het een goede zaak, dat de twee samen werkende artsen zo dicht mogelijk bij elkaar kunnen worden gevestigd, maar hij zette wel een vraagtel^n achter de volkstuintjes, die door de vestiging van de heer Verhagen zullen moeten ver dwijnen Hij drong er bij het gemeente bestuur op aan om in ieder geval vóór het komende poot- en plantseizoen voor deze mensen voor vervangende grond te zorgen. Wethouder Wagenaar deelde mee, dat hierin reeds is voor zien Nabij de brandweerkarzene aan de Zwarteweg zal een stuk grond voor dit doel beschikbaar worden gesteld. Met dit antwoord stelde de wethouder ook de heer Voormolen (CDA) tevre den, die ook op een snelle vervanging van de volkstuintjes had aangedron gen. GROND AL EERDER GE VRAAGD? De heer Kuijpers (GB) plaatste een vraagteken achter het feit, dat de grond aan de Berkenlaan nu ineens wel beschikbaar kan worden gesteld voor bebouwing. „Volgens mijn in formatie hebben in het verleden meerdere mensen aan de gemeente gevraagd dit stuk te mogen kopen en hebben toen steeds een negatief antwoord gekregen", aldus de heer Kuijpers. „Een dergelijke handels wijze zou op willekeur kunnen wijzen en een dergelijke indruk zal toch voorkomen moeten worden", vond de heer Kuijpers, die niet wist te vertellen op qrond van welke criteria men toen was afgewezen. „Maar", zo stelde hij, „er wordt over gepraat en dan zal er toch wel een grond van waarheid in zitten". Wethouder Wa genaar: „Het is me niet bekend, dat er eerder kandidaten voor dit stuk grond zijn geweest. Mocht dit wel het geval zijn, dan verneem ik van de heer Kuijpers graag de namen of an ders moeten de kandidaten van toen maar kontakt met me opnemen. Dan zal ik deze kwestie uitzoeken. U kunt erjechter van overtuigd zijn, dat er geen sprake is van willekeur". De heer Kuijpers: „Dat stuk grond ligt al vijftien jaar braak, zou er dan nooit iemand geweest zijn om te vragen dóér te mogen bouwen?". (van de redaktie) LEUSDEN - Het zal iedereen in de gemeente Leusden wel zijn opge vallen: de reinigingsdienst gaat veel soepeler te werk dan in het verleden wel eens het geval is geweest. Toch was de wijziging in de reinigingsver ordening reden voor de heer Bergs- fna (WD) om te pleiten voor méér akken per week omdat de grofvuil- egeling is komen te vervallen. Wet- ouder Wagenaar: „In de afgelopen «riode is gebleken, dat het grofvuil lemakkelijk iedere week meegeno men kon worden tijdens de gewone ophaalroute. We nemen nu alles mee, wat er staat. De service-verle ning is er op vooruitgegaan. Naast de wekelijkse ophaaldienst worden er ook vier maal per jaar containers op verschillende punten in de ge meente geplaatst voor tuinafval e.d.". Wethouder Wagenaar hoopte, dat deze nieuwe verordening in de praktijk beter zal voldoen dan de ou de. Wat natuurlijk niet betekent, dat iedereen nu maar vrij-uit van alles langs de kant van de weg kan zetten. Formaat en gewicht is aan een maximum gebonden. Ook de hoeveelheid zakken per week is vastgesteld. Aanvankelijk werd dit bepaald op vijf, maar op aandringen van de heer Bergsma werd dit gewij zigd in zes. Hoewel de reinigings dienst dus veel soepeler op is gaan treden, wil dat niet zeggen, dat er geen regels meer zijn: de verorde ning geeft de mogelijkheid om in ge val van misbruik op te treden. LEUSDEN - Met ingang van 1 ja nna» 1979 zal de peuterspeelzaal van Blijhof, voorheen gevestigd in het houten gebouwtje aan de Ba- voortsteeg, worden gevestigd in een leeggekomen lokaal van de openbare kleuterschool De Wipwap aan Rozengaarde. Overigens is dit een tijdelijke zaak, zoals bleek uit de beantwoording van wethouder Van Woudenberg (CDA) op een desbe treffende vraag van mevrouw Blom (CDA) Volgens wethouder Van Wouden berg denkt Blijhof aan een verplaatsing van deze peuterspeelzaal naar de tweede fase. zodgra daar de tijd rijp voor is. Wat betreft de uitbreiding van het Blijhof-gebouw aan de Ansfriduslaan deelde de wethouder mee, dat daar over de besprekingen tussen gemeen tebestuur en het bestuur van Blijhof (en van Lisiduna) nog niet zijn afgerond „Er is een goed overleg. Binnenkort verwacht ik. dat de zaak kan worden afgerond en de plannen op tafel kunnen worden gelegd". Rozendaallaan9 Leusden-C. (Van de redaktie) LEUSDEN - Mevrouw Blom (CDA) wees het college op de gevaarlijke situatie op de Noorderinslag voor passagiers van de bus. De bushalte is verplaatst waardoor buspassagiers nu het breedste stuk van de Noorderinslag over moeten, terwijl het uitzicht ter plaatse voor de automobilisten niet overzichtelijk is. Mevrouw Blom: „Vooral 's avonds is dat een levensgevaarlijke situatie. Probeer daar eens wat aan te doen". Wethouder Wagenaar beloofde de situatie in ogenschouw te nemen en zo nodig maatregelen te zullen treffen. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN- De werkgroep Welzijn van het CML wil komen tot een ver betering van inspraak in het beleid van de gemeente. Een Inspraakver ordening wordt in Leusden volgens de werkgroep „in toenemende en versnelde mate gemist". Gewezen wordt daarbij op procedures ten aanzien van o.a. kinderopvang, ver keersveiligheid, 't Spul en woning toewijzing „die bij velen woede, maar ook onmachtsgevoelens heb ben losgemaakt over de ongrijpbare en ondoorzichtige gang van zaken". Omdat het CML de naam heeft te (willen) fungeren als inspraakorgaan heeft de werkgroep die inspraak - toe gespitst op de funktie van het CML- tot agendapunt voor een op 10 januari in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg te houden vergade ring gezet. Het onderwerp zal worden behandeld aan de hand van een dis cussiestuk van mevrouw Jeannette de Jong. Een openbare vergadering wordt het, inclusief spreekrecht voor belang stellenden en belanghebbenden. Inspraak zondermeer, aldus de werkgroep, biedt geen enkele garantie voor democratisch beleid en planning. LEUSDEN - Deze week is begon nen met de aanleg van de aansluiting van de Valleilaan op de Walstro In de wijk De Wetering. Het maken van de ze aansluiting wachtte op goedkeu ring van het bestemmingsplan „De Wetering uitgewerkt". Nu van de provincie het bericht is ont vangen dat Gedeputeerde Staten aan dit bestemmingsplan hun goedkeuring hebben gehecht, is onmiddellijk met de werkzaamheden begonnen. Deze zul len naar verwachting twee weken in be slag nemen. Aansluitend hierop wordt begonnen met de verdere aanleg van de Midden- Daarvoor zijn nadere afspraken nodig, bijvoorbeeld een inspraakverorde ning". Op z'n minst zouden volgens de werkgroep duidelijke afspraken ge maakt moeten worden over werkwijzen en de manier van inspraak indien het gaat over zaken van algemeen en spe cifiek belang De werkgroep: ..Zonder dergelijke afspraken wordt men. gewild of ongewild, afhankelijk van willekeur, het humeur van beleidsvoerders en daarmee van de mate waarin informatie beschikbaar komt en hoe daarmee ge handeld wordt". (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ontbreken van een mortuarium in Leusden-centrum op dit moment is aanleiding voor tal van on geruste telefoontjes geweest, aldus fraktievoorzittster mevrouw Blom van het CDA. Ze drong er nogmaals bij het college op aan om met spoed voor een oplossing te zorgen. Burgemeester Rademaker ,,Dat probleem heeft de grootste mogelijke aandacht van het college en het ziet er naar uit, dat de oplossing nabij is, ook als is die oplos sing nog niet bereikt". weg tussen Bolderikhof en Valleilaan. In verband hiermee zal het verkeer naar en van het sportpark Valleikanaal ge durende enige tijd niet van de Midden weg gebruikt kunnen maken. Omleiding zal plaats vinden via Walstro en Vallei laan. Met deze werkzaamheden zullen ongeveer twee maanden zijn gemoeid LEUSDEN - De jubileum-aktle ter gelegenheid van het 100 jarig be staan van de Unie Schooi en Evan gelie heeft in Leusden 10.000,- op geleverd. De aktie is door de scholen van de Vereniging door P.C.O. ge voerd voor de start van een kleuter en basisschool in de krottenwijken van Buenos Aires. Naast de jaarlijks terugkerende spaaraktie t b.v. de Unie hebben de scholen zich op allerlei gebied beijverd zoveel mogelijk gelden bijeen te krijgen. Zo kreeg de Groenhorstschool - on danks de tegenvallende prijzen - nog een aanzienlijk bedrag bijeen uit de op brengst van oude kranten. Een groot sukses werd in deze school ook de „marktavond", waarop eigengemaakte spullen aan de man en vrouw werden gebracht De scholen Hamersveld en Spring plank organiseerden een suksesvolle speelgoedbeurs; naast de gebruikelijke spaaraktie werd een mooi eindresultaat geboekt door enkele partikuliere giften De zelfwerkzaamheid in Leusden- zuid is welhaast spreekwoordelijk, wat moge blijken uit de organisatie van kar weitjes, balpennenverkoop en de on vergetelijke poppenkastvoorstelling. Ook hier zorgden de spaaraktie en gif ten voor een fraai eindresultaat. De aktiviteiten in het jongste deel van Leusden, t w. De Vallei en de nieuwe Chr. kleuterschool aan de Berkelwijk liepen in de organisatie van een bazar en de spaaraktie ongeveer gelijk. De kleurwedstrijd op het nieuwe schooltje van Marion Fransen is vermeldens waard uit een oogpunt van originaliteit .én omdat de kleuters daaraan wellicht de beste herinnering houden. Het totale resultaat van de schoolse akties bedroeg ruim 9.200,- het be stuur van de Vereniging voor P.C.O. heeft daarop besloten dit af te ronden op 10.000.- Een fijn resultaat als blijk van dankbaarheid voor de verwor venheden in het christelijk onderwijs, dat dit jaar z'n 100-jarig bestaan viert. Het eeuwfeest-jaar van de Unie School en Evangelie wordt D.V. 20 ja nuari 1979 besloten met een grote ma nifestatie in de Domkerk en in het Jaar beurs Congres Centrum in Utrecht, de stad waar de Unie 100 jaar geleden werd opgericht. Dan zal ook de landelijke opbrengst bekend worden gemaakt van alle plaat selijke akties in ons land. Giften kunnen overigens nog steeds worden gestort op giro nr. 515 t.n.v. de Unie School en Evangelie te Voorburg. Van harte aanbevolen!! LEUSDEN/CENTRUM - Dat een mens nooit te oud is om een feestje te vieren bleek donderdagavond 30 november j.l. in de Til, toen de ABTB de leden had opgeroepen om in het teken van Sint Nicolaas een gezellige avond te beleven. Vooral de dames bleken er wel zin in te hebben, ook al moet gezegd worden, dat de opkomst niet zo groot was. Ca. 35 personen waren in de Til en de thuisblijvers hebben een kans op een avondje fijn ontspannen, voorbij laten gaan. Nadat een ieder van koffie was voor zien en er een beetje bijgepraat was. kregen de aanwezigen een dia serie gepresenteerd over het Oogstdank- feest. Daarna startte de avond echt goed en kregen de dames en heren een dia-quiz over Leusden en omgeving op te los sen Het moet wel gezegd worden, dat het voor de meesten ,,een zacht eitje" was Foto's van boerderijen, buurtschappen, wegen en kerken werden doorgaans direct herkend. Er was er die avond één die met het oplossen erg veel moeite had en slechts een gering aantal dia's wist te „plaatsen". De prijzen die aan de winnaars wer den uitgereikt, waren geheel in de Sint Nicolaas sfeer, taaipoppen, letters etc. De getoonde foto's waren over het algemeen van goede kwaliteit en zou den het in een foto-serie over Leusden zeer goed doen. Na afloop van de quiz werden de dorstige kelen gespeld en ging men een aanvang maken met de diverse spelen, zoals het echt Hollands sjoelen en ringwerpen Aan andere ta fels kon men dobbelen of kaarten Om 11.30 uur kwam aan deze gezellige avond eigenlijk te vroeg een einde. „Ziet u nu zelf dat de motorkap telkens dichtslaat

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5