Kerk van vrijgemaakten aan Hamersveldseweg Plan Rozendaal werd toegelicht Plantsoen op plaats van het Spul Postduiven houden in woonwijk: ja of nee? DISKUSSIE OVER AMOUREUZE GEDRAGINGEN Ruimtelijke ordening in het kort VESTIGING VAN BEDRIJFJES AFHANKELIJK VAN TOESTEMMING B EN W Bestemmingsplan De Biezenkamp gedeeltelijk goedgekeurd „Groene golf' verkeerd afgesteld Leusder Krant - ruimtelijke ordening DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 (Van de redaktie) LEUSDEN - Ruim vier- en een half jaar geleden, nadat de wijk al enkele jaren was gerealiseerd, werd voor het eerst het ontwerp-bestem- mingsplan Rozendaal ter visie ge legd. Weliswaar zonder inspraak van de Groenstichting, het enige wet telijke orgaan in die wijk, maar het lag ter visie. Doordat de Groenstich ting niet was aehoord. werd het Dlan ingetrokken. In 1976 werd een ex positie gehouden, waarin alle on duidelijkheden op een rijtje werden gezet en zo mogelijk opgeklaard. De inspraakbrieven waren aanleiding voor het gemeentebestuur om één en ander in het ontwerp-plan te ver werken. Binnenkort kan men de ter visie-legging van het plan verwach ten. In de commissie R O en Publieke Werken en Verkeer werd het ontwerp plan onderwerp van diskussie. althans er werd een toelichting gegeven Een belangrijk onderdeel vanhet plan is wel. dat in het vervolg niet iedereen die dat leuk of nuttig vindt, een bedrijfje kan beginnen in de wijk Rozendaal Een dergelijke vestiging van een bedrijfje is afhankelijk van toestemming van bur gemeester en wethouders Daarbij wordt door het college gelet op even tueel verkeersaantrekkend karakter, tijdelijke of permanente verkeersover last. en geluidshinder. De huidige vesti gingen in de woningen van Rozendaal hebben geen vergunning van het ge meentebestuur nodig, maar die mogen niet worden gewijzigd, tenzij in over eenstemming met de voorschriften en met toestemming van b. en w Aanbouw aan de kopgevels der wo ningen is niet toegestaan zeer vroeg in de morgenstond met hun voederbakje in de tuin staan te ramme len, tot groot ongenoegen van de om wonenden en er werd langdurig stil gestaan bij de vraag, wie nou wel een geroutineerde duivenmelker is en wie niet Geroutineerde duivenhouders, die het voor de sport doen. zo werd door de inmiddels tot deskundige duivenkenner gepromoveerde heer Roggenkamp ge steld. hebben die dieren onder controle Van die mensen en die duiven heb je geen centje last. Het gaat vaak om duivenhouders, die hun vogels niet he lemaal onder controle hebben. Enfin, er volgde een uitgebreide uitleg over de duivenhouderij. waarbij wel naar voren kwam. dat een beetje funktioneel duivenhok toch minstens vijf a zes me ter lang dient te zijn, twee meter diep en twee meter hoog Een fiks hok dus. en dat hoeft niet altijd een prettig aange zicht voor de buurman op te leveren. Om een lang, maar amusant ver haal, kort te maken: besloten werd na tal van deskundige leken-advie- zen, om een zeer deskundig onder zoek in te stellen en het dan opnieuw ter diskussie te stellen. Voorlopig krijgt de desbetreffende aanvrager voor een duivenhok geen toestem ming van de gemeente. "Wer te dragen grond aan de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) het geval? Er is een aanvraag bin nengekomen bij het college voor de bouw van een duivenhok in een nieuwe woonwijk. Daartegen zijn dertien bezwaarschriften binnenge komen. Tot voor kort was het zo, dat dergelijke zaken in de minne werden geschikt tussen de duivenhouder en de omwonenden, maar die tijd schijnt voorgoed voorbij te zijn. Der tien bezwaarschriften tegen een simpel (zij het groot) duivenhok is niet niks, vandaar dat wethouder Wagenaar het probleem voorlegde aan de commissieleden. Wat moet de gemeente doen? Vergunning verlenen, ja of nee? Er ontspon zich een zeer geanimeer de diskussie over de amoureuze ge dragingen van duiven, die daarbij be slist niet geluidloos tewerk plegen te qaan, over de duivenmelkers, die al (Van de redaktie) LEUSDEN - In de commissiever gadering R.O. en Publieke Werken en Verkeer ontstond een geanimeer de diskussie over het houden van duiven. Niet omdat de gemeente van plan is om zelf een duivenmelkerij te beginnen, maar omdat het gemeen tebestuur zo langzamerhand in ge wetensnood is gekomen. Want wat is De situering van het kerkgebouw voor de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Verkoopkosten van de grond: 183.600,- (Van de redaktie) LEUSDEN - In de raadsvergade ring van deze maand kan de raad een voorstel verwachten inzake grond- verkoop aan de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) ten behoeve van de bouw van een kerkgebouw aan de Hamersveldseweg in het gebied van het hoofdcentrum (tweede fase). Dit kerkgebouw, dat een ontsluiting zal krijgen vanaf de Centrumweg, zal ongeveer 1297 m2 groot worden op een stuk qrond van 1360 m2. Er zal een parkeerplaatsje worden aange legd voor vijf auto's. De heer Voormolen (CDA) vond. dat het kerkgebouw wel erg dicht langs de Hamersveldseweg stond op tien meter afstand. Hij was van mening, dat het meer naar achteren moest worden ver plaatst Wethouder Wagenaar was het daar niet mee eens. Afgezien nog van het feit dat ook de architect deze situering goed vond. betekent een verplaatsing naar achteren wel. dat de gemeente voor de kosten daarvan ODdraait- f 18 000,- per strekkende meter. De strook, die tussen het kerkgebouw en de Hamers veldseweg ligt blijft eigendom van de gemeente en dient door de gemeente te worden onderhouden. Deze grond kan niet meer worden verkocht. Erg dure grond, want het ligt in het uitbreidings gebied van het hoofdcentrum De welstandscommissie is akkoord gegaan met het plan. Er zal worden ge bouwd via de artikel 19-procedure. waartegen het provinciale bestuur evenmin bezwaar heeft aangetekend (Van de redaktie) LEUSDEN - Deze week hebben belanghebbenden en belangstellen den kennis kunnen nemen van een drietal mogelijkheden voor de aan leg van een plantsoen op de plaats, waar enkele maanden geleden boerderij 't Spul nog stond. De ver schillende mogelijkheden voor dit gebied werden reeds in eerder ex positie getoond, maar er zijn nu eni ge wijzigingen aangebracht. Er is onder andere ruimte gemaakt voor een noodzakelijke verkeersplaats. Het plan voorziet in twee rijwielroutes, die door het plan lopen. Er is een vierde voorstel, waarin de tabaksschuur is verplaatst. Wanneer echter voor dit plan wordt gekozen (door het verplaat sen van de tabaksschuur kan het terrein beter worden ingedeeld) zal toestem ming van de minister moeten worden gevraagd Overigens dient de tabaks schuur ook zonder verplaatsing vrijwel geheel vernjeuwd te worden, zo werd duidelijk tijdens de commissievergade ring R O. Er kan gekozen worden (door bewoners en omwonenden) uit de drie modellen, maar deze drie alternatieven kunnen eventueel ook worden gekom- bineerd. Binnenkort is een voorstel te verwachten in de raad inzake restaura tie van de tabaksschuur (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Het door b. en w. van Leusden op 26 sep tember goedgekeurde uitgewerkte bestemmingsplan van de Biezen kamp is door Gedeputeerde Staten van Utrecht gedeeltelijk goedge keurd. Wie dit leest, zal misschien eventjes schrikken en denken dat het wéér mis is met de toch al zeer zware bevalling van dit buurtwin kelcentrum. We kunnen u gerust stellen: G.S. heeft alleen maar for meel gehandeld, méér niet. Er ver andert niets aan het vastgestelde plan. Het is namelijk formeel zo, dat in het uitgewerkte plan in de voorschriften staat, dat de mogelijkheid wordt opengelaten om de openbare nuts- gebouwen (PUEM, telefooncellen e d binnen de bebouwingsgrens neer te zetten, maar aangezien de be bouwingsgrens helemaal is benut, zou dat betekenen, dat de telefooncellen e.d. op de daken van de winkels neer gezet zouden moeten worden. Lelijk gezicht is dat, zal GS hebben gedacht en daarom keurde ze dat niet goed Volgens de voorschriften van het globale bestemmingsplan (dat even eens werd goedgekeurd) staat, dat dit soort gebouwtjes buiten de be bouwingsgrens kunnen worden neer gezet en dat gaat nu gebeuren Geen paniek dus. De bouw van de Biezen- kamp-uitbreiding gaat gewoon door KIND VOOR UWREKENING De In Den Bosch gevestigde stich ting „Mensen in Nood" brengt In verband met het komende Jaar van het Kind, In het teken waarvan 1979 gezet zal gaan worden, haar aktle Neem een kind voor uw rekening ex tra onder de aandacht. Voor 20,- per maand kan men een kind „spon soren". Uiteraard zijn ook eenmalige giften welkom. Het adres van de stichting Mensen in Nood is Hekel laan 6, 's-Hertogenbosch. Het giro nummer Is 1111222. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het feit, dat de Hes senweg in Achterveld is gerekon- strueerd, zal feestelijk worden ge vierd. Naar alle waarschijnlijkheid zal dat op zaterdag 30 december gaan gebeuren. Muziek, een oude stoomwals en andere kleine festivi teiten zullen dit gebeuren omlijsten. De inspekteur is mondeling (nog niet schriftelijk) akkoord gegaan met de bouw van de Montessorischool in Leusden. Zoals bekend zijn drie Leusdense aannemers aangezocht om in te schrijven voor de realisatie van dit gebouw De gemeente zal een direktiekeet van de firma Van Eist aankopen voor een bedrag van 2000,- Deze direk tiekeet is zeer gemakkelijk ver plaatsbaar en kan voor allerlei doeleinden worden gebruikt. Vol gens wethouder Wagenaar is het een koopje. De commissie R.O. ging ak koord met de aankoop. (Van de redaktie). LEUSDEN - De zogenaamde „groene golf' op Heiligenber- gerweg en Noorderinslag is vol gens de heer Wassink niet bere kend op het spitsverkeer, zo bracht hij tijdens de vergadering van de werkgroep R.O. van het CML naar voren. „Dat is ook waarschijnlijk één van de rede nen, dat vaak door rood wordt gereden. Door het spitsverkeer „haalt" de staart van de file net niet groen licht en dan wordt nog eventjes extra gespurt om in ieder geval oranje nog te halen en dat mislukt dan." De heer Wassink drong er bij de werkgroep op aan om dit probleem bij de desbe treffende instanties aan de orde te stellen. „Dat het verkeerslicht op de Heiligenbergerweg-hoek burg. De Beaufortweg er ook bij hoort, dat lijkt me logisch toe", aldus de heer Wassink. De drie alternatieven 'A'. "L IULI HU.JIU MTVlNTiuc MM »»V«C(SlCQ«OV1;e. UttoVj MftVEtSIMQCIMTje I (tv fcwTC») O «BT\ |tVT %0B7H.1H1 OlLClw K*erTT*M PLOvctficci/crxooo (*urtor>) - *illb

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5