occle wil wijziging in erbouwingsplan Josephschool Proef woonerven in tweede fase STICHTING TE LAAT INGESCHAKELD BIJ PROJECT ACHTERVELD (Binnen vier maanden verkeerslichten bij Hamersveldseweg PLANNETJE VAN WETHOUDER: AFGESCHERMDE SPEELPLAATSEN „KAVELPRIJZEN VRIJE SECTOR ZIJN VOLKOMEN VERANTWOORD APART OPHALEN VAN HUISVUIL IN STUDIE STRAKS AAN WETTELIJKE EISEN TE VOLDOEN Wethouder wijst op gevaar van ijs op vijvers Volgens wethouder Wagenaar: Werkgroep R0 gaat elke 2e dinsdag van de maand vergaderen Vraagtekens bij kosten cursus Welzijn achter wensen van stichting kindercentra Secretarie dicht rond feestdagen GEMEENTE PILS AAN DE TAP? usder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 14 DECEMBER 1978 7 (Van één onzer redakteuren) ■IJSDEN - Om straks het gebouw Mabel te kunnen maken, acht Richting Soccle aanpassing van jeds voor de verbouwing van de Josephschool in Achterveld ge- rte plan noodzakelijk. Gingen de tellers van het verbouwingsplan Jnvankelijk vanuit, dat het voor- ige schoolgebouw in de toe- (Bt louter en alleen voor jeugd- en jerenwerk en voor aktiviteiten f de muziekschool dienst zou i doen, Soccle, die pas in een stadium bij het project betrok- Iwerd, wil zoals penningmeester ff, Sirre dat maandagavond tijdens Vergadering van de commissie ttijn zei. het gebouw meer in de dte gaan gebruiken, er regelma- bok andere aktiviteiten in doen Ctsvinden, om mede daardoor tot {goede exploitatie te kunnen ko- Op grond daarvan, maar ook om- |bij het reeds gemaakte plan vol- j Soccle niet werd voldaan aan ^n, zoals die zijn neergelegd in de jenwet, zijn enkele veranderin- fin dat plan een noodzaak. De voorgestelde veranderingen iben betrekking op een andere |eling van bar, keuken en berging, ening houdend met de door de komstige gebruikers toegezegde werkzaamheid wordt het bedrag dé benodigd zal zijn voor dit „meer- |rk" geraamd op ongeveer 20.00C - De leden van de commissie welzijn (aanwezig waren slechts mevrouw Van Ameron van de VVD en mevrouw Ver duin van Progressief Leusden, terwijl het CDA-commissielid zich liet verte genwoordigen door de heer Wisman) zeiden geen moeite te hebben om te adviseren de door Soccle voorgestelde wijzigingen in het verbouwingsplan goed te keuren, maar wél toonden zij zich verbaasd, dat niet vanaf het aller eerste begin rekening was gehouden met de eisen, die wettelijk aan een der gelijke accommodatie worden gesteld. Ze betreurden het, dat Soccle niet in een eerder stadium bij het project betrokken was geworden. Pen ningmeester Sirre van Soccle. „We werden voor voldongen feiten ge plaatst'' Wethouder Van Woudenberg erkende, dat het inschakelen van Soc cle beter op een eerder tijdstip had kun nen gebeuren ZAKEN GETOETST Na door de gemeente bij het project betrokken te zijn geworden, is, zo deel de de heer Sirre mee, Soccle een aantal zaken gaan toetsen. Bij die toetsing bleek het verbouwingsplan, op grond waarvan de aannemer reeds een begin met de verbouwing had gemaakt, geen rekening te houden met de eisen die o a de Horecawet stelt. Om wél aan die eisen te kunnen voldoen, maar tevens om de geplande bar straks ook voor andere gebruikers van het gebouw be ter bereikbaar te doen zijn, is 'n andere indeling dan de aanvankelijk gemaakte noodzakelijk. Ook aanpassing van keu ken en berging is om die reden een ,,must". Daarbij komt, aldus de heer Sirre, dat door die andere indeling straks ook andere gebruikers van het gebouw door de bar bediend kunnen gaan worden. Uit gesprekken met de muziek school werd het Soccle voorts duide lijk, dat deze liever de beschikking heeft over kleinere ruimten, dan de in het oor spronkelijke plan opgenomen grote zaal, reden waarom in de versie van Soccle mede tot een andere opsplitsing van de bestaande lokaliteiten is geko men. Volgens de heer Sirre is ruwweg 16.000,- van de voor het aanbrengen van de wijzigingen benodigde 20 000,- nodig voor aanpassing van het plan aan de wettelijke bepalingen de rest is nodig voor het treffen van voorzieningen die een betere exploita tie mogelijk moeten maken Op een desbetreffende vraag van mevrouw Verduin antwoordde de heer Sirre, dat Soccle zo snel mogelijk een beheerscommissie wil instellen Moei lijk punt daarbij is volgens de Soccle- vertegenwoordiger het bij elkaar krijgen van alle jeugd- en jongerengroeperin- gen. Er zijn al enkele gesprekken ge weest. maar daarbij waren nimmer alle organisaties aanwezig Behalve over de beheerscommissie zal met de jeugd- en jongerenorganisa ties worden nagegaan wat er aan in ventaris nodig is, en welke werkzaam heden door de jongeren zelf zullen wor den uitgevoerd. Waar de heer Sirre had gezegd dat het gebouw zich straks uitstekend zou lenen om ook door anderen dan de jon geren en de muziekschool gebruikt te worden, noemde hij met name Latent Talent. (Van de redaktie) BlEUSDEN - Zoals de.planning er nu uitziet, zal het kruispunt Noord- inslag-Hamersveldseweg worden jveiligd met een volwaardige ver- ïrslichtinstallatie. De gemeente TiÖÖprhTèrrtrëé nlêt alleen een grotere verkeersveiligheid op dit punt te be reiken, maar tevens het toenemende sluipverkeer via de Centrumweg in te kunnen dammen. Het uitzicht ter plaatse zal worden verbeterd. Het verkeerslicht zal worden opge nomen in de groene golf ..Voor zover die groene golf dan werkelijk ook be staat", vulde wethouder Wagenaar een tikkeltje ironisch aan, want hierover verschillen de meningen in Leusden. De heer Van Tiel (VVD) koppelde me teen tijdens de commissievergadering van R O en Publieke werken en Ver keer aan dit onderwerp de vraag, of er al is gekeken naar de mogelijkheid om buiten de spitsuren de verkeerslichten op oranje knipperlicht te zetten. Wet houder Wagenaar liet Wijken daar niet direkt zo'n voorstander van te zijn. Wel beloofde hij binnenkort hierop terug te komen tijdens de behandeling van een overzichtsnota(tje) over alle in Leusden aanwezige verkeerslichten. (Van de redaktie) LEUSDEN - Wethouder Wagenaar tracht in de commissievergadering R.O. en Publieke Werken en Verkeer -nogmaals een al lang gekoesterd "•Plannetje op tafel: „Afgeschermde peelplaatsen voor peuters, kleuters en schoolkinderen I De filosofie van de heer Wagenaar is simpel, maar tot nu toe werd deze ge- jJachtengang door weinigen in de raad jedeeld. Toch deed hij een nieuwe po ging om de raadsleden (commissiele- pn) te..bekeren" ..Kijk", zei hij. ..op dit moment is het zo, dat de verschillende door de gemeente aangelegde speel velden, trapveldjes en zandbakken door het misbruik hiervan door honden en katten niet bruikbaar zijn voor het doel waarvoor ze bestemd zijn. Ik ge loof, dat we dit probleem zouden kun nen oplossen, door op plaatsen, waar dat mogelijk is, vrije grote speelvelden met zandbakken e.d. geheel af te schermen door het plaatsen van een dusdanige omheining, dat honden en katten er niet binnen kunnen. Daarbin nen dus alle mogelijkheid om te spelen, zonder de kans te lopen in hondedrollen te trappen of kuiltjes te graven in het zand. nat van de kattepis. Met daarbij enkele banken, zodat de moeders toe zicht kunnen houden op hun kroost Als dat dan in toerbeurt plaats vindt, heb je nog een gratis kindercrèche ook De heer Wagenaar deelde de commis sieleden mee. dat hij van plan is daar over binnenkort met een plannetje te komen Sommige filosofieën zijn nu misschien vreemd, maar zullen straks waarschijnlijk de gewoonste zaak van de wereld zijn", hield de voorzitter tenslotte de commissieleden voor. Als huiswerk om er over na te denken. 55 (Van de redaktie) LEUSDEN - Hoewel het meer een zaak is van de commissie Financien om over kavelprijzen voor de vrije sektor te praten, wilde wethouder Wagenaar in decommissie R O. en Publieke Werken en Verkeer toch wel een uitleg geven, omdat ook de commissie R.O. op de hoogte dient te zijn Volgens wethouder Wagenaar is in Leusden geen sprake van kostprijs De door de gemeente Leusden gevraagde prijs ligt hoger. Het hele betoog van de wethouder (ge steund door de deskundige ambtena ren) kwam er op neer. dat Leusden re delijke prijzen vraagt en dat, indien prij zen in omliggende gemeenten hoger liggen, dat kan worden gezien als een brevet van onvermogen voor die ge meenten, omdat ze de prijs niet in de hand hebben weten te houden ,,De nu door de gemeente gevraagde prijzen zijn volkomen verantwoord", aldus de wethouder. ,,De prijzen zijn tot stand gekomen geheel volgens de richtlijnen van het „bruine boekje" van de rijks overheid In verband met een tekort aan tijd, zullen we op een later tijdstip op de op zich interessante uitspraken van wethouder Wagenaar terugkomen LEUSDEN - ,,Dat was dan hooguit gemeentepils geworden,zo werd tijdens de vergadering van de commissie welzijn opgemerkt na dat duidelijk was geworden, dat als Soccle het niet had ontdekt, de te verbouwen Achterveldse St. Jo sephschool straks met een bar zou hebben gezeten, waar als gevolg van het niet voldoen aan de wettelij ke eisen, niets geschonken had mogen worden. vreemd vonden de commissiele den het maar, dat bij het maken van die verbouwingsplannen aan de aan zo n bar te stellen eisen voorbij was gegaan. ,,Had Bouw- en Wo ningtoezicht dat nou niet kunnen ontdekken?" zo vroeg mevrouw Verduin (Progressief Leusden) zich af. Haar opmerking dat deze dienst ,,in andere gevallen altijd zo goed de voorschriften kent", deed de heer Wisman (CDA) opmerken: ..Zeker ook een dakkapelletje op uw huis gezet?" Het was penningmeester Sirre van Soccle, die Bouw- en Woning toezicht van mogelijke blaam zuiverde Toetsen van de Waren wet ligt niet op haar terrein,zo liet hij weten. (Van de redaktie). LEUSDEN - De leden van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leus den gingen akkoord met het voorstel van hun voorzitter om met ingang van Januari 1979 op elke tweede dinsdag van de maand te vergaderen. Noteert u dat ook even in uw agenda? (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Zowel mevrouw Van Ameron (VVD) als de heer Wisman (CDA) zetten vraagtekens bij de be groting van een V.O.S.-cursus, aan de hand van welke begroting de Stlchtse Culturele Raad de ge meente verzocht om een subsidie ter hoogte van het tekort op de begro ting voor de volgend jaar In Leusden op te zetten VOS-cursus. Die cursus wordt gegeven door een werkgroep bestaande uit afgevaardigden van Latent Talent, werkgroep Educatief Plan en Vrouwencafé Leusden. Het verzoek werd maandagavond ter advisering voorgelegd aan de le den van de commissie welzijn. De vraagtekens werden door ge noemde commissieleden geplaatst bij de in de begroting van de cursus ge noemde posten huur crècheruimte en salaris crècheleidster Mevrouw Van Ameron: ..Ik zie geen enkel argument waarom die kosten voor die crèche niet door de deelneemster zelf betaald zou den kunnen worden", een zienswijze, die door de heer Wisman geheel werd gedeeld. Mevrouw Verduin (Progressief Leus den) was een totaal andere mening toegedaan. Ze zei een VOS-cursus heel wat belangrijker te vinden dan „bij voorbeeld een bloemschikcursus". Me vrouw Verduin: „Het gaat om vrouwen die minder mogelijkheden hebben ge had De voorzieningen bij zo n cursus moeten optimaal zijn". De VOS-cursus is inmiddels als ur gent opgenomen in het naar het minis- tene gestuurde Educatief Plan. Als daar gunstig beslist wordt, komt het hele subsidieverzoek van de Stichts Cul turele Raad te vervallen Wethouder Van Woudenberg stelde voor om Latent Talent in eerste instantie het tekort te laten bijpassen uit de subsidie die voor de thans lopende aktiviteiten is ver strekt Komt men daarmee niet uit, dan kan volgens de wethouder later een aanvulling op die subsidie gegeven worden 1e prijs: Waar een wil is, is een weg. (De auto op het fietspad, de fietsers op het voetpad en, buiten beeld, de voetgangers op de rijweg Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie VAN HARTE PROFICIAT jij hebt de hoofdprijs gewonnen in onze kerstwedstrijd. Geen zegeltjes plakken of andere maffe zaken. Gewoon jezelf zijn, omdat het fijn is om jezelf te zijn. 2e prijs: Melk moeteen paar keer per week (gedurende een half uur een volledige afsluiting van voet- en fietspad). 3e prijs: Als de ouden zo zingen, piepen de jongen (anders) Troostprijs: Die kinderen zouden beter opgevoed moeten worden Met dank aan de politie zonder wiens bereidwillige afwezigheid deze opnamen niet gemaakt hadden kunnen worden. (Tussen haakjes: op maandag 18 december houdt de aktiegroep Veilig Over een informele, informatieve avond over het Veilig Verkeer in Leusden, 20.00 uur in De Til. Komt u ook?). Aktiegroep Veilig Over, Porfier 3, Leusden-centrum. Tel 44285. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente is van plan een proef te nemen met wooner ven in de wijk Akkerhoeve/Noordwijk in het gebied langs de Noorderinslag. Dit werd duidelijk tijdens de commissiever gadering RÓ en Publieke Werken en Verkeer, dinsdagavond in het ge meentelijke voorlichtingscentrum Aan de hand van de opgedane ervaringen, zullen dan in 1981. wanneer daar de bestratingen aan een opknapbeurt toe zijn, in het plan Alandsbeek enkele woonerven worden ingericht, zo is uit het desbetreffende CML-rapport ge bleken. Uiteraard worden de betrokken bewoners hierover nog nader geïnfor meerd Mevrouw Defares (PL) had wel de indruk, dat te weinig mensen weten, wat een woonerf is. De heer Ossendrijver (CDA) vond woonerven maar een mode-verschijnsel en vreesde, dat. als de gemeente niet voorzichtig met dit „verschijnsel" omsprong, men later met die woonerven in de maag zou zit ten (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Veel vijvers In Leus den zijn behoorlijk diep en het zich op het ijs van die vijvers begeven, is niet zonder risico. Die waarschuwing liet wethouder Van Woudenberg vo rige week woensdagavond horen, nadat mevrouw Van Ameron (WD) tijdens de vergadering van de tech nische onderwijscommissie aan hem had gevraagd, of de brandweer het ijs op vijvers en sloten niet op betrouwbaarheid zou kunnen „keu ren". Wethouder Van Woudenberg zei het een moeilijke zaak te vinden, om de brandweer te laten oordelen over het al dan niet betrouwbaar zijn van het ijs. De wethouder „We mogen de brandweer niet met die verantwoordelijkheid op schepen". Hij riep met name ouders van kinderen op, om zeer oplettend te zijn en een oogje in het zeil te houden, wanneer hun kinderen zich op het ijs begeven. (van één onzer redakteuren) LEUSDEN - De commissie welzijn liet maandagavond weten geen be zwaar te hebben om de raad te ad viseren de gemeentelijke subsi dieregeling met de Stichting Kin dercentra Leusden in die zin te wijzi gen, dat voortaan een korting van 25% zal mogen worden gegeven op het tweede kind uit een en hetzelfde gezin dat naar de peuterspeelzaal gaat. Geen moeite zei men voorts te heb ben met het invoeren van een derde speelzaalochtend in die gevallen, dat van een onderbezetting in de speelzaal sprake is (hegeen het geval is in de speelzalen in Leusden Zuid en Achter veld). Voor Leusden-centrum, waar reeds nu lange wachtlijsten zijn, zou het invoeren van een derde ochtend naar de mening van de commissie de wacht lijsten van thans nóg langer maken. Ook tegenover een ander verzoek van de Stichting Kindercentra Leusden, een mogelijke subsidieaanvulling als de financiële lasten voortvloeiende uit het aantrekken van invalsters bij ziekte van een leidster voor de stichting te zwaar worden, stelde de commissie zich posi tief op. (Van de redaktie) LEUSDEN - Bij de gemeente wordt op dit moment gestudeerd op een plan om in de toekomst het huisvuil „apart" op te gaan halen. Wethouder Wage naar .We denken er over om bijvoor beeld papier, zware metalen, lompen e.d. apart op te gaan halen, uiteraard als we daarvoor medewerking krijgen van de bevolking Als dit georganiseerd kan worden, dan betekent dit wel. dat het oude papier kan worden verwerkt tot kringlooppapier, de oude metalen en andere zaken die enige waarde hebben ook weer kunnen worden gebruikt. Het mes snijdt aan twee kanten Het komt het milieu ten goede en - omdat het ophalen van huisvuil tegenwoordig steeds duurder wordt - is het econo misch haalbaar om een dergelijk plan uit te voeren ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten der reinigingsdienst" Omstreeks medio januari 1979 is een nota hierover te verwachten Ook vla het Comité Milieuzorg Leusden zal dit onderwerp verder worden uitgekristalli seerd, aldus de wethouder LEUSDEN - De gemeentesecreta ris van de Dienst Gemeentewerken zullen tussen kerst en nieuwjaar voor het publiek gesloten zijn. Voor het doen van aangiften van ge boorte en overlijden zal het bureau Bur- gelijke Stand op 27,28 en 29 december van 9.00 tot 9.30 uur geopend zijn.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7