chtpaar Van Soeren: 55 jaar lief en leed „Ons Gebouw" werd het afgelopen jaar flink gebruikt Sinterklaas terug voor avond EHBO Schoolraad wil duidelijkheid over posten voor onderhoud Kinderboekenweek geslaagd WE ZOUDEN ELKAAR NIET GRAAG MISSEN ACTIVITEITSCOMMISSIE HAD EER VAN WERK Dames van Zonnebloem maakten kerststukjes Jaarlijkse kerstavond voor dames van de KPO Nog steeds geen notulist gevonden ONS GENOEGEN SCHOOT OP BINNENBAAN Geen dansen in Ouwe Peerdestal Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 21 DECEMBER 1978 15 ACHTERVELD - Vrijdag 29 de- jmber hoopt het echtpaar J. van joeren - Wallet het feit te herdenken jat het 55 jaar geleden In het huwe lijk trad. De heer van Soeren, die 75 jaar is werd geboren in Hoevelaken, lerwijl zijn echtgenote, die 74 jaar is, werd geboren in Nijkerkerveen. Na hun huwelijk hebben zij eerst on geveer een half jaar in Stoutenburg gewoond waarna zij naar Hooglan derveen trokken. In 1972 wisten zij een huisje te bemachtigen aan de Klettersteeg, waar zij nu nog wonen. Hoewel het huis van binnen wel wat veranderd is, is het uiterlijk nog het zelfde als in 1927. Uit het huwelijk zijn acht kinderen ge boren. die allen nog in leven zijn Er zijn 23 kleinkinderen en acht kleinkinderen (terwijl er. als alles goed gaat. bin nenkort nog twee achterkleinkinderen bij komen. Beiden zijn nog goed gezond en ge nieten volop van hun welverdiende rust Hun huwelijk ging niet altijd over rozen, doch zij kunnen toch heel gezellig bab belen over de tijd dat zij bij elkaar wa ren. De heer van Soeren. die altijd grondwerker is geweest, heeft altijd heel hard moeten werken om de kost voor zijn gezin te verdienen Bij het aanleggen van wegen in de omgeving en bij de bouw van huizen heeft hij zijn steentje als grondwerker volop bij ge dragen. Zijn vrouw is nimmer tijdens hun huwelijk uit werken geweest Zij is altijd huisvrouw en moeder geweest. Vooral in de z.g. crisisjaren viel het niet altijd mee om het hoofd met een dergelijk gezin boven water te houden Vooral niet als er eens een tijd was dat er geen werk was Ondanks dat hebben zij het toch altijd weten te redden. Er is nooit te kort aan eten geweest, hoewel vooral in de slechte jaren een stukje vlees er dikwijls bij inschoot. ..Ik scharrelde dan nog altijd wel een stukje vet op,aldus de heer Van Soeren, „zodat dat toch ook weer wat goed maakt" Het was soms wel eens schipperen hoor, zegt hij „Ik was een verwoed pijproker Toen ik op zekere dag weer om een pakje pijp tabak ging. bleek dit twee cent duurder te zijn geworden. Ik stond nergens bij stil en kocht dat pakje pijptabak Toen ik echter thuis kwam was mijn vrouw daar helemaal niet over te spreken. Zij had daar de begroting voor die week gemaakt Nu bleek dat. doordat ik twee cent meer voor de tabak had moeten betalen, zij net geen zakje blauwsel voor de was kon kopen." Nu kunnen beiden daar smakelijk om la chen. Ondanks alles zien zij beiden met plezier terug op de achterliggende ja ren. „Wij hadden een heel gezellig ge zin". Ook de oorlogsjaren is het gezin van Soeren ongeschonden doorgekomen Er moest dan ook wel eens zo het een en ander gescharreld worden, doch eten was er altijd, hoewel er soms wel hard voor gewerkt moest worden. Ook over die tijd kunnen beiden heel smake lijk vertellen. Zo babbelend over de tijd dat alles kinderen nog thuis waren, genieten zij nog van hetgeen zij destijds allemaal meemaakten. Zij zijn trouwe bezoekers van de soos en gaan ook nog op vakantie Dit jaar zijn zij voor het eerst naar Oostenrijk geweest Een reis. waar zij nu nog volop over praten en dan er weer van genie ten. „We hebben zowel het een en ander meegemaakt in ons leven, doch we zijn beiden zeer dankbaar dat we dit heb ben mogen meemaken en zijn ook zeer dankbaar dat we volgende week vrijdag met onze kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen het feit dat we 55 jaar zijn getrouwd samen mogen vie ren" Zo zeggen ze. „55 Jaar bij elkaar is een hele presta tie gezien de hedendaagse tijd Nu houden velen het maar slechts enkele jaren met elkaar uit. Wij zijn gelukkig dat we nog steeds bij elkaar zijn en zouden elkaar niet graag missen, aldus de heer Van Soeren. Een uitspraak, waarbij zijn echtgenote van harte instemt. ACHTERVELD - Aan tie onderlin ge schietwedstrijd van Ons Genoe gen op de binnenbaan van deze ver eniging werd door 16 schutters deelgenomen. Slechts één schutter wist het maximum van 50 te behalen. De uitslag was: 1 W Voskuilen 50 pnt 2. J. v. Rossum 48 pnt. 3. B. Voskuilen 48 pnt. 4. T. Daatselaar 48 pnt. 5. G. Tolboom 46 pnt. 6. A. Vlug 46 pnt. 7. J. Kommer 46 pnt 8. P. van Nimwegen 46 pnt. 9. W. v. d Kletersteeg 45 pnt. 10. J. J. v. Hamersveld 45 pnt. 11 A. van Daatselaar 42 pnt 12. J. E. v Hamersveld 41 pnt. 13. W. Wittebrood 40 pnt. 14. T Vos 40 pnt 15. P Smink 39 pnt 16. J. Blom 38 pnt. ACHTERVELD - In verband met de komende feestdagen zal er de laatste zondag van deze maand geen dansen zijn in d'Ouwe Peerdestal. ACHTERVELD - In het afgelopen jaar werden er in Ons Gebouw weer een aantal kleine voorzieningen aangebracht waarbij als voornaam ste genoemd kan worden het boven het toneel aanbrengen van een nieuw plafond met ingebouwde ver lichting. Dit geschiedde op verzoek van de toneel en de muziekvereni ging. Een aanmerkelijke verbetering doch ook een verfraaiing van het to neel. Ook vond er het afgelopen jaar een wisseling plaats in het Stichtingsbe stuur. Als eerste trad uit het stichtingsbe stuur de heer J p. Burgsteden In ver band roet zijn drukke werkzaamheden was het hem niet mogelijk nog langer «<feef uit te makefóvan het bestaan De heer van Burgsteden was vanaf 1964 penningmeester, een functie, die hij tot en met dit jaar heeft vervuld Hij was een accuraat medewerker en zijn finan ciële verslagen waren altijd duidelijk en goed overzichtelijk Dank zij zijn goed financieel beheer was het reeds in 1971 mogelijk Ons Gebouw uit te breiden en ook in latere jaren verbeteringen en veranderingen aan te brengen. Als tweede persoon was het de heer P.vd Hengel die het Stichtingsbestuur vaarwel zei. De heer v d. Hengel was vanaf 1963 lid van het Stichtingsbe stuur en heeft zich ook tenvolle ingezet voor een goed functioneren van Ons Gebouw. Hij wilde er nu wel mee stop pen en zijn werk overlaten aan iemand van de jongere generatie De samenstelling van het Stich tingsbestuur is nu:J H A Boersema. wnd yoor<ytjer. A P. Wijntjes, secrea- resse, G C van Dijk, penningmeester, leden zijn pastoor W. Jansen, mqvrpuw v d Hengel - de Ridder. J Coenen. B van Egmond en H Ossendrijver Laatst genoemde heeft zitting in het bestuur namens de gemeente Het jaaroverzicht van 1977 is als volgt. Het voltallig bestuur vergaderde viermaal terwijl het dagelijks bestuur 12 maal bijeen kwam Twee maal vond er een bespreking plaats met het kerk bestuur Verder vonden er besprekin gen plaats met de Carnavalsvereni ging. met de heer Ossendrijver voor zijn toetreding als lid van het bestuur, en met afvaardigingen van diverse vereni gingen, dit op initiatief van de Stichting Jongeren Contact Er was in 1977 ook een bespreking met notaris van Daatselaar. met de toenma lige locoburgemeester de heer van Zandbrink. met de heer Mikkers en met de heer Bogaart, ambtenaar welzijns zaken van de gemeente Leusden. De bezetting van het gebouw was in 'idat jaar van de grote zaal 193 maal tegen 187 in 1976, kleine zaal 159 te gen 131kleedkamers 59 tegen 73. kel der 266 tegen 204 en het toneel 24 maal tegen niet eenmaal in 1976 Deze bijeenkomsten waren als volgt verdeeld over verenigingen en instan ties: de schietvereniging Achterveld 36 maal. schietvereniging Leusden 39. muziekvereniging 118, bibliotheek 156, bejaardensoos 44. carnaval 6. E.H B O. 29, K.P J. 10, Coöperatie en Rabobank 2, jongerencontact 8. hand- werkhobbyclub 35 welfareclub Zon nebloem 43. Pico 9, T O P 9, theorie rijlessen 24. verkeerscursus 9. Tour de Junior 6, A B T B 5. Latent Talent met diverse cursussen 28, volksdansen 9, gymnastiek 14, Leusden 1200 2. feestcomité 2. scholen en peuterspeel zaal 3. Er werden 13 bruiloften gehouden, 4 jeugdfeesten vonden er plaats en er werden 4 begrafenismaaltijden ver zorgd Verder waren er nog enkele feestavonden van personeelsvereni gingen. en feestavonden van andere verenigingen en particulieren. Het totaal aantal bezettingen was 687 tegen 595 in 1976 Doordat de bi bliotheek in 1977 driemaal per week is gaan uitlenen in plaats van twee maal, is het gebruik van de kelder gestegen. Het gebruik van demote zaal nam toe omdat de muziekvereniging van deze zaal gebruik ging maken voor de repeti ties van de majorettes en het tamboer korps. Het totaal aantal bezettingen was zo in 1977 687 tegpn 595 in 1976. ACHTERVELD - Dinsdagavond 12 december vond er een avond plaats van de EHBO. Deze avond was ge pland als gewone oefenavond, doch het werd wel iets anders. Voor deze avond waren niet alleen de gedi plomeerden uitgenodigd, doch ook diegenen die momenteel een nieuwe EHBO-cursus volgen. De avond werd door de voorzitter van de vereniging de heer W Hilverts geopend Hij sprak een woord van har telijk welkom tot de aanwezigen. Hij was heel blij dat er zoveel leden geko men waren en dat er ook zoveel nieuwe leden acte de presence gaven Hij sprak een bijzonder woord van welkom tot de arts Boersema en de instructeur, de heer Windhouwer „Het zal ditmaal geen gewone oefenavond zijn. doch het belooft een gezellige avond te worden," aldus de voorzitter. Na nog enkele me dedelingen te hebben gedaan over de komende rayon- en districts-wedstrij- den werd het verdere verloop van de avond over gelaten aan de activiteiten commissie, die deze avond voor de eerste maal in actie kwam. Door de le den van de activiteitscommissie werd begonnen met formulieren uit te delen waarop een aantal vragen waren ge steld. De aanwezigen werden verzocht deze vragen in te vullen. Het bleek, dat er voor deze kwis enkele leuke prijsjes beschikbaar waren De kwisvragen be troffen zowel het wereldgebeuren, de sport als de EHBO. Slechts een van de aanwezigen wist alle vragen goed te beantwoorden. Het was de heer A L. Jansen, die dan ook de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. De 2e prijs was voor Carla van Esveld en de 3e prijs voor B. de Ridder Na deze kwis was er gelegenheid om een dansje te maken. Terwijl men ge zellig aan het dansen was, kwam on verwachts de Sint binnen met twee van zijn knechten. De Sint deelde mee. dat hij al op weg was naar zijn land, doch tot de ontdekking was gekomen dat hij vergeten was om de EHBO tijdens zijn verblijf in Nederland met een bezoek te vereren. Een reden, om toch nog maar even terug te keren en alsnog even bin nen te wippen De heren Boersema, Windhouwer en Hilverts werden daarna achtereenvolgens bij hem ontboden Hij dankte hen voor het vele werk dat zij hadden gedaan voor de EHBO Ze werden bedacht met een presentje.'Het drietal bedankte Sint voor dit gulle ge baar. waarbij de heer Hilverts opmerkte dat het geen gemakkelijke taak was en dat hij dit niet alleen kon volbrengen, doch alleen dankzij het stel fijne leden van de vereniging. ONWEL Hierna maakte de Sint een dansje met een van zijn Pieten, al vlug gevolgd door de overige aanwezigen. Tijdens dit dansje bleek er een van de aanwezigen onwel te zijn geworden Mirjam van Es veld streek het vaantje en werd met spoed buiten de zaal gebracht. De EH- BO-leden kregen in het bijzijn van de arts Boersema aldus een echte prak tijkles. Toen het meisje weer bij kwam ging er een zucht van verlichting op bij degenen die haar hadden geholpen. Toen bleek echter, dat het maar spel geweest was en dat er deze avond niet alleen aan gezelligheid maar ook aan het EHBO-werk werd gedacht. Mejuffrouw Van Esveld speelde haar rol voortreffelijk en deed niet onder voor een echte Lotus-patiént. Verder werd de avond gezellig door gebracht met enkele bingo's en nog een dansje. De activiteitscommissie had zich deze eerste keer zeer goed gepresenteerd. Aan het eind van de avond kregen de leden van de com missie dan ook een dankwoord van de voorzitter voor hetgeen zij deze avond op touw hadden gezet. ACHTERVELD - Ook dit jaar zijn de dames van de Zonnebloem weer actief geweest, zodat de zieken, waaronder begrepen de in de ziekenhuizen verblij vende Achtervelders en de daar voor in aanmerkina komende eenzamen, weer een mooi kerststukje zullen gaan ont vangen. Het kerststukje bestaat dit jaar uit een zelf gemaakte houten standaard, waarin een kaars is aangebracht, ge completeerd met een kerstmannetje of een bel van de kerstman, denneappel- tjes en kerstgroen. Het geheel is weer een eigen ontwerp Heel veel uren arbeid zijn er aan be steed. Maandagmorgen stonden in to taal 100 kerststukjes uitgestald, het geen een mooi, kleurrijk aanzicht qaf. Er zijn inderdaad heel wat vrije uren in gaan zitten, doch dat geeft niets, aldus de Zonnebloemdames. „We hebben het met plezier gedaan waarbij straks de dankbaarheid van de ontvangers van een dergelijk stukje onze grootste beloning is." ACHTERVELD - Dinsdagavond 12 december vierden de leden van de K.P.O. hun jaarlijkse kerstavond. Ook nu was er weer een groot aantal leden aanwezig om deze avond mee te vieren. Na een hartelijk welkomswoord van de voorzitster mevr v.d Berg werd er een kopje koffie geserveerd. Na het ge nieten hiervan wecden allen aan, tafel geroepen waar een overheerlijke broodmaaltijd was klaargezet Tijdens deze maaltijd, die zich goed liet'srrta- ken. was het merv. Smink - van de Heuvel die een heel oud Kerstlied zong. Gezien het applaus dat zij kreeg, werd dit zeer gewaardeerd. Na de maaltijd werd onder gezellig gebabbel nog een borreltje gedronken. Door mevrouw Hoogland zou een kerstverhaal worden voorgedragen. In verband met ziekte van haar echtgenoot kon zij niet aan wezig zijn. Haar taak werd nu overge nomen door mevr. van de Berg, die nu een kerstverhaal voorlas. Daar het zo gezellig was, vloog de tijd om en voor dat men er erg in had, was het eind van de avond alweer aangebroken. Na een dankwoord van de voorzitster togen alle dames zeer voldaan over de ze avond huiswaarts De opkomst was groot LEUSDEN - Het verkiezen van nieuwe schoolraadsleden was het eerste onderwerp dat donderdg 14 december in de Schoolraad aan de orde kwam. De afgetreden leden waren mevrouw Zwerus, de heer Sunderman, mevrouw van der Lan den, de heer Hessels, mevrouw Groenewegen en de heer Rohde. Terwijl de toetredende leden de vol gende personen waren: de heer Spijkman (de Bongerd), mevrouw Hilberts (de Wip-Wap), de heer Bos veld (de Heerd), de heer Hessels (opnieuw gekozen voor het Start blok), en de heer Bakker (de Weg wijzer). voor de commissie onderwijs van de gemeente zou deze avond ook een nieuw lid worden benoemd, maar van wege het geringe aantal aanwezigen en de opmerking van de heer Lakeman (van de afdeling onderwijs van de ge meente, dat er een nieuw beleid komt wat betreft de commissies en met name dan ten aanzien van de onderwijs commissie. vond men het raadzaam de benoeming tot een volgende keer te laten rusten Een ouderraadslid van de basis school "t Palet in Leusden-Zuid vroeg de heer Lakeman, hoe het kwam dat deze school, die al tien jaar bestaat, nog geen enkele onderhoudsbeurt heeft gekregen, op de reparaties van enkele lekkages dan na. De heer Lakeman kon zelf het onder- houdsschema van de afdeling ge meentewerken niet nader toelichten, maar gaf wel enkele cijfers die per school voor onderhoud in de begroting staan. Uit de cijfers viel af te leiden, dat 't Palet slecht bedeeld is met 1035,- per jaar in vergelijking met de Wegwijzer 4080,- de Hobbit 7380,- en de Bon gerd ƒ7745.- De Heerd (vierde openbare lagere school) staat voor 1172,- op de lijst en 't Startblok voor 722.- De leden van de Schoolraad gaven de wens te kennen wel eens zo n onderhoudsschema te willen zien en te willen weten, welke normen er gehan teerd worden. Dat verzoek zal doorge speeld worden naar de gemeente. Een soortgelijk verzoek werd op 15 maart al gedaan door de oudercommis sie van t Palet, maar tot oo heden is er nog geen antwoord op binnen geko men ENERGIE De heer Lakeman zegde toe, de <westie nader te zullen onderzoeken. Naar aanleiding van een binnen ge- <omen brief waarin de gemeente van Je schoolleiding verzocht wordt, wat zuiniger om te springen met energie, vroeg schoolhoofd Vermeulen van de Heerd zich af waarop de vraag geba seerd was, en wat hij teveel aan energie besteedde. Zelf had hij het idee, dat het bedrag van 225.000 voor het grootste deel op gaat aan schoonmaakkosten. De heer Lakeman vertelde, dat de brief niet zo zeer verband hield met het bedrag voor de Heerd. maar dat het totaal bedrag van alle scholen in Leusden zo hoog was, dat men pleitte voor een zuiniger energiebeleid in het algemeen. Op nieuw werd de kwestie van het notule ren ter sprake gebracht. Voorzitter R. Helsdingen van de Schoolraad zei, dat ondanks de vergoeding van 35,- per avond binnen de oudercommissies niemand te vinden was die als notulist wil optreden. De gemeente werd ver zocht een notulist te leveren. De heer Lakeman deelde mee het verzoek te zullen doorspelen. LEUSDEN - In de afgelopen kin derboekenweek - oktober 1978 - zijn er In de jeugdbibliotheek van Leus den-C. enkele honderden „boomblaadjes" uitgedeeld, waarop de kinderen hun mening over een boek konden schrijven. Na inleve ring werden de blaadjes in een boom gehangen, zodat iedereen het nog eens rustig kon bekijken. In totaal zijn er ruim 100 blaadjes binnenge komen. De meest gelezen auteurs waren: Astrid Lindgren en Roald Dahl. Enkele reacties op hun boeken waren: Monique over „Madieke en Lies- beth" „Het is goed duidelijk geschre ven om het te snappen Het is een grappig en vrolijk boek". Anje over „Madieke van het rode huis": „Ik vind het het leukste boek dat ik ooit gelezen heb. Ik vind het leuke tekeningetjes en leuke grapjes. Je kon veel lachen, maar soms kreeg je ook tranen in je ogen. Sandra en Erika over „Daantje de wereldkampioen": „Ik vind dit boek an ders dan andere boeken, het is span nend en erg leuk, er komen ook veel fantasieën in voor. Mooie platen en leuk om te lezen Andere geliefde auteurs zijn: Thea Beekman, Els Pelgrom, A. M. G. Schmidt en An Rutgers van der Loeff. Manin over „Kruistocht in spijkerb roek" van Th. Beekman: „Het is een mooi maar droevig boek. Het is ook erg leerzaam. Er wordt ook wat echt ge beurd is en fantasie is door elkaar ge haald Janneke over „De kinderen van het achtste woud" van E. Pelgrom: „Het is een goed boek en het gaat over een vader en dochter, die hun stad niet meer in kunnen, doordat die door de Duitsers is afgezet. Zij slaan een ander pad in en komen bij een boerderij te recht en zoeken daar onderdak. Zij mo gen blijven en wat er daar verder ge beurt moet je maar lezen..." Sandra: „Het einde vond ik wel een beetje zielig, maar toch ook wel leuk Al met al een geslaagde aktivlteit van de bibliotheek.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15