Revanche Haaien met monsteroverwinning Antilopen liet punten in Zeist f Roda moest knokken voor een gelijkspel LTV L0CKH0RST BOOG ZICH OVER FINANCIËN SPORTVERENIGINGEN VROUWENRAAD LEUSDEN VERGADERDE Uiteenzetting in kader van rampenplan Aanvraag muziekschool voor extra subsidie zorgt voor verwarring Heinze Bakker lost startschot voor prestatieloop KPJ PLOEG WEER VOLLEDIG HERSTELD RDZ won met 9-8 Beslissing verwacht over bestemming St. Ansfridus KOPPOSITIE NOG WAT VERSTERKT COMMISSIE FINANCIËN STELT BEHANDELING UIT Leusder Krant - Sport DONDERDAG 21 DECEMBER 1978 21 LEUSDEN - Zaterdagavond moesten de Haalenwaterpoloèrs voor hun laatste wedstrijd van dit jaar naar Amstelveen om tegen de Snippen te spelen. De weer volledig van de griep herstelde Haaienploeg wilde zich duidelijk revancheren voor de ongelukkige nederlaag te gen de rest een week tevoren. De Snippen, die overigens van de Vest met 6-4 gewonnen hadden, wer den hier het slachtoffer van want het zou een 13-0 overwinning voor de Haaien worden Hierdoor hebben de Haaien zich weer aan de kop van de ranglijst genesteld met 16 punten uit 10 wedstrijden De kompetitie ligt nu voor de Haaien stil tot 20 januari, waarop de belangrijke uitwedstrijd tegen de Ham op het programma staat. De eerste aanval van de Haaien was al raak middels een om aal van Jan van de Grootevheen Dezelfde speler had even later weer succes. De Haaien kre gen hierna 2 man meer in het water doch het schot van Teun van Spriel ging over Jack van Broekhoven zorgde echter toch voor de verdiende 0-3. In de tweede periode kregen de Haaien weer een numerieke meerderheid waarvan Harry Abbing dankbaar gebruik maak te. Door een frommeldoelpunt van Jan van de Grootevheen die weer onder- wets op schot was brak de rust aan met 0-5. In de derde periode maakte Jack van Broekhoven er met een afstandschot 0-6 van Daar de Haaienploeg conditio neel veel sterker was dan hun tegen stander kon men goed blijven door gaan Teun van Spriel en Jack van Broekhoven brachten de stand dan ook op 0-8. In de laatste periode zorgde Wim van de Klashorst uit een nume rieke meerderheid voor 0-9. Teun van Spriel mocht tenslotte het tiende doelpunt voor zijn rekening ne men en maakte het elfde gelijk ook maar. Jan van de Grootevheen ten slotte zorgde met 2 treffers voor de eindstand van 0-13 Stand: 1 de Haaien 2 de Ham 3 de Swaerer 4 Wilskracht 5 Olympus 10-16 10-15 10-15 10-14 10-13 LEUSDEN - Antilopen heeft het er in de eerste uitwedstrijd lelijk bij la ten zitten. Tegen RDZ werd in Zeist een slechte wedstrijd gespeeld. Men liet de punten in Zeist. De Leusde- naren vergaten vooral om zelfini- tiatief te nemen en gaven de keus niet zo sterke tegenstander de kans om het spel te maken. Tot 4-4 ging het nog wel gelijk op. de punten vielen om en om al kwam RDZ wel steeds voor. Vlak voor rust kon RDZ 2 doelpunten voorsprong nemen, maar Antilopen gaf zich nog lang niet gewon nen Ze bewezen dit door direct na rust met 2 afstandsheffers de stand weer in evenwicht te brengen (6-6). Op de be slissende momenten bleek RDZ men taal toch wat sterker en 10 minuten voor tijd stonden de gastheren voor met 9-7. Antilopen kwam toen nog wel tot een slot-offensief maar men kwam ondanks alle verwoedde pogingen niet verder dan een 9-8 stand, zodat RDZ met de eer en de punten ging strijken. Doelpunten makers waren: Frans ter Maten 2x; Gert Graafland 2x; Pieter Kraaikamp 2x; Rob Geutjes 1 x en Frouk Geutjes 1x. STREEKDERBY Volgende zaterdag zal Antilopen moeten bewijzen dat men toch nog tot de titelkandidaten behoort. Men speelt dan de streekderby tegen Wouden berg. een onberekenbare tegenstander waar men zijn handen aan vol zal heb ben. Antilopen 2 - MIK 2 2-15 Antilopen 4 - Huizen 4 2-7 Junioren: Antilopen 1 - Altius 3 16- 2 Aspiranten- Antilopen A - Unitas A 3-2 Telstar B - Antilopen C 6-0 Antilopen D - Revival B 3-2 KVOC - Antilopen F 9-0 Pupillen: Antilopen 1 - KVO 1 4- 1 Antilopen 2 - MIA 1 0- 6 (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - De komende maanden kan een beslissing worden verwacht met betrekking tot de bestemming van Huize St. Ansfridus. Dat deelde wethouder Mandemaker mee tijdens de vorige week woensdag gehouden vergadering van de commissie fi nanciën. Op een desbetreffende vraag van de liberaal Bergsma liet de heer Mandemaker weten, dat de muziek school Leusden in geen geval in St. Ansfridus zal worden gehuisvest. Ten aanzien van de huisvesting van de muziekschool, merkte de wethouder op. dat deze problematiek straks mede aan de orde zal komen, als in het kader van het subsidieverdelingsplan over de aan de muziekschool te verlenen sub sidie zal worden gesproken Man demaker: ..Huisvesting en subsidie houden nauw verband met elkaar Twee mogelijkheden zijn er volgens de wethouder wat de huisvesting van de muziekschool betreft Mogelijkheid eén is het onderbrengen van de school in een afzonderlijk gebouw Als andere mogelijkheid werd genoemd het geven van muziekonderricht in de verschillen de scholen die de gemeente rijk is Verwijzend naar de prioriteiten die gesteld zijn in ..Samen onderweg" had de heer Bergsma gesteld dat de mu ziekschool recht heeft op ..eerlijke en duidelijke informatie". LEUSDEN - Doordat de KNVB-af- deling Utrecht het programma voor zaterdag niet heeft afgelast, was het mogelijk, dat er toch nog gespeeld kon worden. De enige wedstrijd die doorgang vond. was de wedstrijd BVC B1-Roda B1. Beide elftallen spelen in de regionale jeugdcom- petitie en Roda voert daarin de rang lijst aan. BVC staat bekend als „kam- pioenskiller". zodat de wedstrijd met angst tegemoet werd gezien. Desal niettemin startte Roda zeer suksesvol, want al na 1 minuut kon de attente Pim Bastiaanse de bal achter de Bilthoven- se doelman koppen Roda leek BVC te overrompelen, maar de inzetten van Cor Horst en Bert Bransen troffen net geen doel. Langzaam maar zeker kreeg BVC meer vat op het spel en dat leverde kort voor de rust de verdiende gelijk maker op. Na rust bleven de BVC'ers goed drukken waardoor Roda-doelman Ruud Hoksbergen zwaar op de proel werd gesteld In de 12e minuut sloeg het noodlot voor Roda toe. De gevaar lijke BVC-spits werd te veel vrijheid ge geven. zodat hij alleen voor Ruud Hoksbergen verscheen. Met een ge plaatste schuiver was de Roda-keeper kansloos 2-1 Roda moest toen nog meer gaan knokken om alsnog een punt uit deze wedstrijd te slepen. Leider Wittenberg stuurde Pim Bastiaans weer naar vo ren. Dit bleek een gouden greep te zijn, want 2 minuten voor tijd leverde deze speler een zo zuivere voorzet af, waar door Bert Branse simpel kon scoren. Deze 2-2 bleek ook de eindstant de zijn Roda behaalde een enigszins gelukkig gelijkspel, maar heeft hierdoor de kop positie toch versterkt. Alle overige wedstrijden, zowel zaterdag als zondagsenioren en jeugd werden afgelast in verband met de slechte gesteldheid van de terreinen. LEUSDEN - Het was maandag avond 18 december buiten knap koud. Jammer was het dat het bin nen in de Schuur van de Hakhorst, ook maar niet warm wilde worden, zodat de leden van de tennisvereni ging Lockhorst, die daar de jaarver gadering kwamen bezoeken wat dat betreft voor hun belangstelling niet beloond werden. In feite ging het die maandag om twee vergaderingen. Eerst een over de nieuwe statuten en een nieuw huishoudelijk reglement, nodig geworden, omdat de oude na 15 jaar verouderd waren geraakt. Zoals te verwachten werd deze ver gadering vooral een juridisch steek spel dat de aanwezigen actief bezig hield van half negen tot over elven. Na een pauze van vijf minuten begon om kwart over elf de eigenlijke jaarver gadering. Voorzitter Schoonbeek sprak in zijn openingswoord onder meer over de dreigende verslechtering van de fi nanciële situatie van de sportverenigin gen in Leusden. het uitblijven van een blaashal en het nog onzekere pers- pektief van een tennishal Na mutaties in enkele commissies droeg Afko Schoonbeek, die onlangs naar Limburg is verhuisd, de voorzit tershamer over aan Martin de Boer. De overige bestuursleden werden herko zen: Marjo Jonges (secretaresse). Sjoerd de Jonge (penningmeester), Ronald Dijkgraaf (technische commis sie). Gerrit Blok (jeugdzaken). Peter de Ruijter (pers en publiciteit) en Cees l eeken (banen en verlichting) Het bestuur werd met twee personen uitgebreid" Matty Upperman (ledenad ministratie en contributie-inning) en Jan Elsackers. in het verleden al drie jaar voorzitter, en nu belast met het toezicht op de evenementen. Op de vergadering werd voorts be sloten dat het volgend seizoen op za terdag acht competitieteams zullen spelen, en op zondag zeven. Dat is meer dan het afgelopen jaar. én gezien het feit dat in beginsel steeds twee van de zes banen voor recreatief tennis be schikbaar moeten blijven lijkt het nieuwe aantal veel. maar het zal voor een jaar worden geprobeerd. Om streeks half een kon iedereen de kou (buiten) weer in. AMERSFOORT - De Vrouwenraad Leusden kwam woensdagochtend 13 december bijeen in „Groot Krak- horst". De vergadering werd bijgewoond door de dames Donia, voorzitster, Blom, sekretaresse, Abbring (Her vormde Vrouwen Dienst), Van Burg steden (Katholieke Plattelands Vrouwen), Van Hasselt (Nederlandse Bond Plattelands Vrouwen), De Jong (Rooie Vrouwen), De Knijff (notulis- te), Van der Schaaf (Nederlandse Christen Vrouwen Bond Leusden- centrum), Van der Vllst (Vrouwen- kafee), Vrij (Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers), De Witt (Interkerkelijke Vrouwen Kontaktgroep) en Zuidema (de nieuwe penningmeesteres). Met bericht van verhindering waren afwezig de dames Apperloo (Ge meentelijk Diakonaat). Van Andel (NCVB Leusden-zuid), Bannink (Vrou wen in de WD). Bergsma (UW) en De Vos Mevrouw Donia introduceerde in haar openingswoord mevrouw Zuide ma. die bereid werd gevonden het pen ningmeesterschap op zich te nemen. Evenals haar voorgangster mevrouw Hagg is zij afkomstig uit het Interkerke lijk Vrouwen Kontakt Mevrouw Donia deelde tevens mede, dat mevrouw Van Hasselt bereid is zich voor diverse al gemene zaken betreffende de Vrouwenraad in te zetten. De notulen van de vergadering van 20 september werden door de verga dering goedgekeurd, zij het dat me vrouw Van der Vlist de zinsnede ..van sommige vrouwen wordt de problema tiek zó laat gesignaleerd, dat zij toe zijn aan opname in een psychiatrische in richting" liever wat minder scherp zou hebben zien gesteld. Mevrouw Blom deed de volgende mededelingen. De Provinciale Vrouwenraad heeft om toezending van het jaarverslag ge vraagd. Een enquêteformulier zal door de sekretaresse worden beantwoord. In verband met de subsidie-aanvrage wordt door één der aanwezigen ver zocht het jaarverslag te doen toekomen aan de gemeente Leusden. In Utrecht is een vergadering bijge woond over de knelpunten van de be jaardenzorg Een der punten, die daar bij naar voren kwamen, was de samen werking met de Kruisverenigingen en het maatschappelijk werk. Een verslag over deze bijeenkomst volgt nog Van „De Zonnebloem" was er een uitnodiging tot het bijwonen van een fancy-fair aan welke uitnodiqing gevolg 's gegeven. Up 30 oktober woonden enkele ver tegenwoordigsters van de Vrouwen raad de bijeenkomst bij in het Vrouwen- Katee betreffende kinderopvang in Leusden. Van de Partij van de Arbeid werd een brief ontvangen dat mevrouw Arts als vertegenwoordigster van de Rooie Vrouwen in de Vrouwenraad zal optre den. Van de Nederlandse Vrouwenraad in Den Haag werd een brief ontvangen over het internationale werk: Vrouwen, kom op voor Europa Mevrouw de Knijff heeft in Utrecht een lezing bijgewoond van prof. Henk Brugmans over de Europeaan Thomas Moore. Van de Provinciale Vrouwenraad werd een brief voorgelezen over het aanstellen van een nieuwe konsulente. nu mevrouw Giesberger afscheid heeft genomen. Mevrouw Blom zal in het kader van de Education Permanente twee kader- dagen gaan volgen, die worden georganiseerd in „Kerk en Wereld" te Driebergen KURSUSSEN Voor de kursus „Het gesprek als hulpverlening" meldden zich de eerste keer een viertiental dames, de tweede keer waren dit er slechts 7. Met minder dan 10 aanmeldingen kon deze kursus geen doorgang vinden Mevrouw Giesberger was zo vriendelijk alleen haar reiskosten in rekening te brengen. Mevrouw Van Hasselt vraagt de kur sus nog een keer te herhalen, maar dan de beginkursus en de vervolgkursus aansluitend aan elkaar. Gezocht wordt naar een methode om een overzicht te krijgen van het aantal deelnemeesters. De kursus burgerschapskunde kon de eerste keer géén doorgang vinden wegens gebrek aan belangstelling De heer Mikkers was bereid terug te komen en de kursus opnieuw te geven Zestien personen, onder wie drie heren, woon den de kursus bij. KPO Door de KPO wordt een kursus ge geven „voorlichting ten plattelande". In dit kader gaat op 10 janauri een infor matieve kursus van start over het ge bruik van de naaimachine. Deelname is nog mogelijk De kursus zal ongeveer 11.- kosten. Wat betreft de Politieke Scholings- kursus deelt mevrouw De Krijff mee, dat zij een en ander heeft dóórgesproken met de Vrouwenraad Amersfoort Deze organiseert een kursus van 4 avonden „Meedoen", waarin de burgemester van Amersfoort zal spreken over de gemeentelijke huishouding, en waar voor verder spreeksters zijn uitgeno digd om het werk op provinciaal nivo en het werk in het parlement te komen toe lichten. De vijfde avond zal een forum avond zijn. waarvoor de landelijke buro's van de PvdA. de WD, het CDA. en de PPR een afgevaardigde zullen zenden om het forum te vormen. Opdat 1979 het jaar van het kind is zal er onder andere over de rechten van het min derjarige kind worden gesproken Aan deze forumavond kunnen introducé's tegen de betaling van 5.- deelnemen EUROPAMARKT De zesde avond is gewijd aan een Europamarkt in de hal van het Amers- foortse Stadhuis. Deze markt is voor iedereen toegankelijk De heer Kok, verbonden aan het Europa-instituut in Utrecht, zal de Europamarkt organise ren. Er zullen stalletjes komen van de diverse partijen, die aan de verkiezin gen voor het Europese parlement zul len deelnemen De stalletjes zullen worden „bemand" door de plaatselijke politieke partijen. Daar aan een en ander zeer veel or ganisatorisch werk is verbonden stelt mevrouw De Krijff de Vrouwenraad Leusden voor deel te nemen aan de Forumavond en de Europamarkt in Amersfoort, waar ook de deel neemsters uit Leusden, Nijkerk, Woudenberg, enzovoorts van harte welkom zijn. De vergadering neemt dit voorstel aan. en mevrouw Donia stelt voor aan deze beide avonden (woensdag 25 ap ril: forumavond, woensdag 9 mei: Euro pamarkt) een Leusdense avond vooraf te laten gaan, met een huis-, tuin- en keukenpolitiek onderwerp. zoals één der aanwezigen de avond wil typeren. Mevrouw Donia zal hiertoe een bevriend gedeputeerde benaderen In het Vrouwenkafee tenslotte is de assertiviteitstraining van Charlotte Blassweiler van start gegaan VROUWEN ADVIES COM MISSIE Mevrouw Van der Molen van de Centrale Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw stelde er me vrouw Donia telefonisch van op de hoogte, dat zij de situatie in Leusden in ogenschouw had genomen. Het CML bemoeit zich met de .ruimtelijke orde ning. maar heeft geen bemoeienis met het inwendige van de'woningen. Vóór de gefneenteraadsvër^aé^-fng van 21 december zal de Vrouwenraad Leusden bij de gemeente Leusden een aanbeveling doen tot het oprichten van een Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw Mevrouw Vrij deelt mee. dat er onge veer zes jaar geleden reeds door de UW een dergelijke aanbeveling aan de gemeente is gegeven. Ook van de zijde van de provincie ligt een dergelijk ver zoek bij de gemeente Leusden. GEZAMENLIJKE OCH TEND Er worden enkele data en thema's genoemd voor de in het voorjaar van 1979 te organiseren gezamenlijke ochtenbijeenkomst. waaraan de leden van alle Leusdense vrouwenverenigin gen kunnen deelnemen. Onderwijs, criminaliteit, drugs, de kinderen van de derde wereld, de rolopvoeding thuis en het onderwijs, kinderen van politieke gevangenen evenzo vele onderwer pen. die inhet kader van het jaar van het kind behandeld zouden kunnen wor den De vergadering besluit het ondqf- wèrp betreffende heT-ktriö^'o breed mo gelijk te houden. Een kinderpsychologe zal gevraagd worden een inleiding te houden. In 't Trefpunt spreekt op 13 februari 's avonds de heer Van der Ham uit Nieuwegein over het drugprobleem. RAMPENPLAN In het kader van het Rampenplan geven de heren Nijhuis (zelf bescherming) en Spee (Bescher ming Burgerbevolking) een uiteen zetting. Zij verzoeken de Vrouwen raad om lijsten te willen samenstel len van vrouwen, die zich voor hulp diensten beschikbaar willen stellen. Later dan normaal, over twaalven, sluit mevrouw Donia de bijeen komst. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Na eerder op de avond de begroting van de muziekschool Leusden van een gunstig advies te hebben voorzien, werd vorige week woensdag wat later tijdens de ver gadering van de commissie finan ciën besloten, die begroting in een komende vergadering opnieuw ter advisering voor te leggen. Tot dat besluit, zij het met de stem van commissielid Kuypers van Ge meentebelangen tegen, werd geko men, nadat huizenhoge vragen wa ren gerezen naar aanleiding van een verzoek om subsidie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de mu ziekschool. Zag het er in eerste in stantie naar uit, dat de raad geadvi seerd zou worden ter gelegenheid van dat tweede lustrum een eenma lige subsidie toe te kennen van 1000,-, al pratend kwam het ge sprek op het in de gemeentebegro ting voor de muziekschool opgeno men subsidiebedrag, en dat bedrag bleek 3500,- meer te zijn dan het bedrag vermeld in de begroting van de muziekschool zelf. Hoe het zat met die verschillen, werd niemand geheel duidelijk. Commissievoorzitter Mandemaker, nadat de verwarring over die ver schillende bedragen al behoorlijk groot was geworden, en bovendien nog ge compliceerder dreigde te worden door dat de muziekschool behalve om die 1000.- ook nog vroeg om 5000- uit het batig saldo van de op te heffen stichting Leusden 1200: „Het lijkt me een zinnige zaak. als we de boel bin nenkort eerst eens goed op een rijtje gaan zetten. Als dat gebeurd is. zullen we aanvraag en begroting opnieuw op de agenda plaatsen". Het was alleen commissielid Kuypers. die moeite met dat voorstel had Kuypers: „Net hebben we advies uitgebracht dat we akkoord gaan met die begroting. Een half uur later trekken we dat advies weer in. Kan dat nou wel?" Mandemaker: „De beslissing over de begroting is op dit moment niet zo ur gent. De cijfers zijn toch al verwerkt in de gemeentebegroting" „VERKEERD INGESCHAT Commissielid Pekelharing maakte duidelijk, de aanvraag van de muziek school verkeerd te hebben ingeschat „Goed", zo zei hij, „dat we op tijd heb ben ontdekt, dat er iets niet goed is" Hij sprak overigens van een „ongelukkige procedure". De GPV-er Offereins stelde, dat normaliter op afwijkingen geattendeerd wordt via een memorie van toelichting Het ontbreken van die toelichting sprak volgens hem echter de commissieleden niet vrij „We hadden zélf dat verschil óók moeten ontdekken". De heer Kuypers stelde nadrukkelijk het in het geheel niet met de gang van zaken eens te zijn. Commissielid Bloemhof (Progressief Leusden) verzocht zaken als deze voortaan wat sneller en efficiënter aan te pakken. De brief van de muziek school was op 10 oktober gedateerd, kwam blijkens een stempel veertien dagen later bij de gemeente binnen, om daarna eerst op 13 december in de commissie behandeld te worden Bloemhof ..Door dit alles weet de mu ziekschool nu nóg niet. waar zij aan toe is" „IK KOOP ER NIKS VOOR'' Kort nadat de subsidieaanvraag van de muziekschool als agenda punt ter discussie was gesteld, had commissielid Bergsma het college van b. en w. verweten de zaak „fout'' te spelen, omdat de commissieleden slechts de brief van de muziekschool toegespeeld hadden gekregen en een advies van b. en w. ontbrak. Toen later een door de Sportstich ting aan het college gestuurde brief met betrekking tot de gebruikers- vergoedingen voor sportaccommo daties als agend. nunt aan de orde was, maar voorzittc Mandemaker liet weten gezien het nog in volle gang zijn van het overleg „op dit moment niet één zinnig woord te kunnen zeggen" was voor de heer Bergsma kennelijk de maat vol. De liberaal tot voorzitter Mandemaker: „Ik koop er niks voor dat ik zo'n stuk krijg. Houd het dan liever in por tefeuille todat er een advies bij kan". LEUSDEN - Zondag 14 januari 1979 houdt de K.P.J. afdeling voorde achtste achtereenvolgende maal de bekende grote prestatieloop, waar aan iedereen mee kan doen. Ook dit jaar is start en inschrijving weer op- en rond de terreinen van internaat „Don Bosco" aan de Do- deweg te Leusden. Er wordt op drie afstanden gelopen. Voor de jeugd tot en met 14 jaar 1 500 meter, terwijl de ouderen vanaf 15 jaar een keuze kunnen maken uit de 3.000 meter en de 5.000 meter Starttijd van de 1.500 meter is om 14 00 uur. de 3.000 meter start om 14 30 uur. terwijl het startschot voor de 5 000 meter om 15.00 uur zal klinken Jaarlijks wordt het startschot gelost door een prominente Nederlander Ook dit jaar is de organisatie er ingeslaagd iemand aan te trekken Voor de achtste prestatieloop zal het startschot gelost worden door Heinze Bakker, bekend als radio-sportverslaggever met en thousiaste reportages o.a. van de Tour de France. Om de grote drukte bij de inschrijvin- ge enigszins te ontlasten, wordt er ook een voorinschrijving gehouden en wel op zondag 7 januari van 11.00-13.00 uur. vrijdag en zaterdag 12 en 13 ja nuari van 18.30-19.30 uur Alle voor inschrijvingen vinden plaats in het jon gerencentrum „de Til" aan de Hamers- veldseweg te Leusden-Centrum Op 14 januari kunt u reeds vanaf 12.30 uur bij de start inschrijven.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 21