erkeersbrigade-dienst dringend ll/iijwilligers nodig! Wie? Het sprookje van de gouden regen of de 41 goudstukken Kerstklanken in Leusdense Jozefkerk Bejaarden onthaald door Zonnebloem Kerstmaaltijd UVV-soos Vóórdat u uw keukenkeus maakt Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 21 DECEMBER 1978 De verkeersbrigadedienst In _jusden Is opgezet om kinderen van e lagere scholen veilig over te zet- m. In dezeven jaar van zijn bestaan eeft deze dienst goed gefunctio- eerd. Pat blijkt ook wel heel duide- jk uit het feit dat In die zeven jaar een ongeluk heeft plaatsgevonden. De laatste jaren vindt er regelmatig iverleg plaats tussen de con- tctpersonen van de verkeersbriga- edlenst. Dit heeft er toe bijgedragen iet zo veilig mogelijke routes van en jaar school gecreëerd zijn. Ook aan de contacten met de scholen wordt Ie nodige aandacht besteed. Het ge- llsclplineerde gedrag van de —choolkinderen op de beveiligde k| kruispunten Is ongetwijfeld mede li tan deze contacten te danken. De verkeersbrigadedienst heeft lan ook met verwondering kennis lenomen van publikaties waarin jprake Is, van verontruste verkeers- irigadiers. In september Is aan alle erkeersbrigadiers een brief gezon- |en. met het verzoek om klachten bij ledienst te melden. Hierop zijn geen jacties ontvangen. De bedoelde publikaties leggen in onrechte een verband tussen de rkeersbrigadedienst en de werk- iroep „Vellig-Over". De verkeers- ..•jngadedienst pretendeert echter liet meer te zijn dan een organisatie ran vrijwilligers - hoofdzakelijk loeders - die elkaar helpen bij het zo veilig mogelijk laten oversteken an kinderen op weg naar en van ohool. De aktiegroep „Veillg-Over" Sieeft een ander - overigens even j respectabel - doel n.l. door het voe ren van akties de aandacht te vestl- ien op verkeersonveilige situaties, lelaas is de indruk gevestigd dat er en nauwe relatie bestaat tussen de e rkeersbrigadedienst en de ak- liegroep „Veilig-Over". Hierover is onrust binnen de dienst ontstaan en dat kan toch niet de bedoeling zijn. STemeer niet omdat de verkeersbri- adedlenst dringend verlegen zit om ileuwe medewerk(st)ers. Ondanks de 400 vrijwillig(st)ers die met enthousiasme en Inzet hun werk als verkeersbrlgadier doen, is er toch een tekort. Dat vindt zijn oor zaak in de omstandigheid dat de meeste verkeersbrlgadiers alleen zijn In te zetten op oversteekplaatsen die in hun directe omgeving liggen; een begrijpelijke zaak als men weet dat de meeste verkeersbrlgadiers moeders van schoolgaande kinde ren zijn. Het tekort aan verkeersbrlgadiers heeft vooral betrekking op de over steekplaatsen bij de Hamersveldse- weg, Torenakkerweg en Groenhou ten. Op mensen die in de omgeving van deze punten wonen, wordt het dringende beroep gedaan zich aan te melden als verkeersbrigadier. En dat hoeven echt niet alleen moeders van schoolgaande kinderen te zijn, ook anderen zijn welkom. In principe is het rooster er op afgestemd dat niet meer dan een keer per 6 weken een beroep op de verkeersbrigadier wordt gedaan. Op de genoemde punten is het te kort echter zo groot, dat op de nog wel actieve brigadiers te vaak een beroep wordt gedaan. Of wel de contactpersoon moet soms 2 3 maal per week invallen. Een on- Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie houdbare situatie, die als er geen aanvulling komt, ertoe zal leiden dat de beveiliging van de genoemde punten zal moeten worden beëindigd. Dat zou een zeer ernstige zaak zijn, omdat hiermee het hele systeem van beveiligde schoolrou- tes wordt aangetast. Ook voor het nieuw in te stellen oversteekpunt Centrumweg-Ha- mersveldseweg worden vrijwilligers opgeroepen. U kunt zich melden bij mevr. Ten Wolde, tel. 41348. Namens de verkeersbrigadedienst bij voorbaat dank! Kom keukens kijken zowel m kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m2 showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van midden-Nederland de|\cukcnbcurs ^^/budenberg Voorst/ 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten Er was eens een land. - veel dichter bij dan je denkt en veel korter geleden dan echt leuk is-, er was eens een land dat Demokratia heette. Midden in dat land stond een mooi paleis met zeventien heren, de Heren Zeventien. Die waren de baas. Eén van hen was schatbewaarder, een zorgelijk iemand met versleten vingers van het geld tellen Als het geld op was moest hij keihard roepen ..Belastingen om hoog!!!" Dat hadden de Heren Zeven tien zo beslist. Gelukkig was dat nooit nodig want in Demokratia gebeurde op gezette tijden een wonder. Er lag dan zomaar opeens, op een doordeweekse dag nog wel. goud op straat. De mensen brachten het goud naar de schatbewaarder, die onmiddellijk aan het tellen ging zodat zijn vingers nog meer sleten en de be lastingen lekker laag bleven. „Gouden regen" werd dit wonder genoemd en overal in Demokratia stonden Gouden Regenbomen langs de wegen ert in de tuinen om aan het wonder te herinne ren Want iedereen vond gouden won deren fijn. Op zekere dag zijn de mensen in Demokratia vreselijk geschrokken. Nou was toch gebeurt waar ze zo bang voor waren. De schatbewaarder had keihard „Belasting omhoog" geroepen en dat kon helemaal niet! Er was nog pas ge leden een „gouden regen" geweest, groter dan ooit! Een en veertig gouden stukken waren op straat gevonden en aan de schatbewaarder afgegeven1 Morrend trok men naar het paleis Daar zaten de Heren Zeventien in een bovenzaal te vergaderen en wer den toch wel een tikkeltje wit om hun neus. Hoe zat dat nou precies? Maar één van hen, een echt brutaaltje, was niet geschrokken en zou dat morrende volk wel even toespreken. Hij deed een klein raampje open, een groot raam zou overdreven zijn geweest, en riep het volgende naar beneden: „Boeren, burgers en buitenlui. Ik zal jullie het één keer uitleggen en als jullie het dan nog niet begrijpt zijn jullie te dom om onze zaken te begrijpen Zo eenvoudig is dat. De „Gouden regen" is een wonder en kost ons niets, helemaal niets En wat niets kost is ook niets waard Zo eenvoudig is dat En wat niets waard is hoeven we ook niet te verantwoorden! Zo eenvoudig is dat' Maar omdat we in Demokratia leven mogen jullie best weten waar de goudstukken naar toe gaan Er zijn mensen in ons land die goudstukken sparen, zomaar voor hun plezier Die krijgen elk zo'n goudstuk. Die zijn er tenminste echt blij mee. ook al kosten de goudstukken feitelijk niets". Op dat moment werd in het paleis een harde bons gehoord, de schatbewaar der was van zijn stokje gevallen. En dat doen schatbewaarders niet voor hun lol! Het brutaaltje onder de Heren Ze ventien ging echter onverdroten door: „Als ik jullie was ging ik gauw aan het zwoegen en ploeteren, want zoals je gehoord hebt moeten de belastingen omhoog. En die moeten eerst worden verdiend" En met een klap sloot hij het wel heel kleine raampje. De schatbewaarder werd met vlug zout bijgebracht, doch is nummer de oude geworden. De kreet „Belastingen omhoog" bleef echter keihard. Het volk bleef morren en was nog te dom om alle gouden regenbommen om te hakken. Die zijn heel erg vergiftig De heren Zeventien zaten echter op fluweel en bleven goudstukken weggeven, die niets hadden gekost. Dit zou het einde van het sprookje kunnen zijn als het land Demokratia was blijven bestaan. Maar dat is juist het gekke, des te meer goudstukken werden weggegeven door de Heren "ZBventien, des te diepër zonk het land Demokratia, tot er niets meer over was Alleen de goudenregénbomen zijn als waarschuwing achtergebleven De bloemen ervan zijn heel mooi en stin ken nauwelijks, maar zelfs hun honing is giftig Jan Verduin Maria Stuartlaan 1 OPTOCHT IN LEUSDEN Tot mijn grote verwondering moest ik uit uw krant vernemen dat de Oran jevereniging van plan is een optocht te organiseren in Leusden Toen ik deze publikatie las, dacht ik: Waarom juist nu' Ja, waarom juist nu. terwijl wij van de Carnavalsvereniging reeds in oktober hebben laten weten onze jaarlijkse op tocht meer gestalte te geven En juist nu, terwijl de organisatie daarom op volle toeren draait, de brieven aan scholen, verenigingen en bedrijfsleven zijn de deur al uit. worden we op zo'n manier in de wielen gereden! Twee op tochten binnen twee maanden! Dat wordt er dan waarschijnlijk geen één' Dankzij de Oranjevereniging! Tot zover mijn reaktie; W Hofland Optocht commissie Raad van Elf. Het zangkoor uit Achterveld. LEUSDEN - Een veelheid aan kerstklanken maandag tijdens de toen gehouden kerstzangavond in de Sint Jozefkerk van Leusden-cen trum. Aan de avond werd meege werkt door pastoor B. J. ter Bekke, ds. J. S. Ridderbos, het R.K.-ge mengd zangkoor Achterveld o.l.v. de heer G. J. Wljnands, het kerkkoor Hamersveld o.l.v. de heer D. Broekema en het koperensemble van het harmoniekorps Lisiduna. Medewerking voorts van G. Vaar kamp (trompet), P. Leebeek (orgel) en C. J. van Nimwegen (orgel). Het koDerensemble bracht o.m. het In Excelsis Deo ten gehore, ter wijl het kerkkoor Hamersveld o.m. ,,'t Was middernacht" en „Plechtig was de stonde" en „Ere zij God" liet weer klinken. Het Resonet in Laudibus werd vertolkt door het R.K.-gemend zang koor uit Achterveld. Bij de samenzang viel o.m. het Ere zij God en het Hoe zal ik u ontvangen op het programma te beluisteren. De opbrenst van de gehouden collecte werd bestemd voor „De Wil de Ganzen" van het oekumenisch radiopastoraat te Hilversum. COMMISSIEVERGADE RING SPREEKT OVER STARTBANEN In de openbare commissie vergade ring van Publieke Werken en Verkeer van 12 december j I. kwamen sommige zaken naar voren, die er op wezen dat de gemeente Leusden zich op dit mo ment aan het bezinnen is op het feit of de automobilist per definitie Leusden moet kunnen verlaten via de meest snelle wegen. Er werd in deze commis sievergadering zelfs over „startbanen" gesproken. Uit het oogpunt van een betere ver keersveiligheid zal er binnenkort op het kruispunt Noorderinslag/Hamers- veldseweg een volwaardige verkeers- installatie komen. Tijdens de vergadering werd eveneens aangekaart dat de Hamersveldseweg als sluiproute richting Centrumweg wordt gebruikt, om de verkeerslichten op de Noorderinslag te ontduiken Als aktiegroep Veilig Over zouden wij het een juiste zaak vinden, als de auto mobilisten zich zouden houden aan de voor hen geplande wegen en geen ge bruik zouden maken van dit deel van de Hamersveldseweg. Deze weg is daar beslist niet voor bestemd en geschikt en vergroot de verkeersrisico's bij de openbare bibliotheek. Als aktiegroep zouden wij ook graag van de gemeente willen vernemen of er maatregelen ge troffen worden dit „sluip (!)verkeer" te gen te houden. Ook werd tijdens de vergadering ge steld dat de konstruktie van alle kruispunten op de Noorderinslag be rusten op een verouderde gedachte Forse uitbreiding van Leusden en een brede opstelling t.b.v. het autoverkeer Als gevolg van deze opstelling is de verkeersafwikkeling van het langzame verkeer te kwetsbaar Daarom zal voor een versmalling van deze kruispunten worden gekozen d m v. vluchtheuvels. De aktiegroep Veilig Over juicht deze verkeersvisie, die inhoudt dat de auto mobilist zijn snelheid beter aan zal moeten passen toe omdat deze aan passing de veiligheid van het langzame verkeer ten goede komt. Het bevreemdt ons wel zeer dat het nieuwe kruispunt Noorderinslag/Middenweg nog geheel vanuit de verouderde visie is aange legd. Dit groots opgezette kruispunt zonder een verkeersinstallatie is met name voor het langzame verkeer vol strekt onoverzichtelijk, De enige instantie die hier zorgt draagt voor een stuk veiligheid is de verkeersbrigadiersdienst op de Mid denweg/hoek Noorderinslag. Deze ge boden veiligheid heeft uiteraard alleen maar betrekking op de tijden dat de scholen aan- en uitgaan. Buiten de schooltijden moeten hier ook kinderen oversteken, hoe ze dat op een veilige manier moeten doen is ons een raad sel. Wij kunnen slechts hopen dat hier geen plankgas, maar voet- of fietsgas gegeven wordt Een juiste visie t.a.v het verkeer is inderdaad een moeilijke zaak, maar als een duidelijke visie ontbreekt, wordt het extra moeilijk Vandaar dat de aktie groep Veilig Over afgelopen vrijdag op dit punt weer acte de presence heeft gegeven In de laatst gehouden raadsvergade ring werd toegezegd dat een brief van de Aktiegroep Veilig Over behandeld zou worden inzake het door de ge meente Leusden niet beantwoorde schrijven van de minister van Verkeer en Waterstaat betreffende de ver- keersopvoeding. Helaas was men ver geten dit punt op de agenda te zetten Wij hopen niet dat de verkeersopvoe- ding voor de commissie minder belang rijk is dan wij veronderstellen. Aktiegroep Veilig Over Porfier 3 Leus den. DE FABEL VAN DE DRUIF Er was eens een duif die woonde in de weilanden rondom Hamersveld. Hij woonde daar zeer tevreden in zijn boomhuis. Voor zijn kinderen was er ook plaats genoeg. In de weilanden was LEUSDEN - Een uitstekend ver zorgde Kerstmiddag op dinsdag 19 december in De Til voor 110 bejaar den was het resultaat van de goede voorbereiding door de vrijwilligers van de Zonnebloem. De middag, geopend door de heer Elshof, bestond uit de vertoning van de film Leusden 1200, een voor dracht door enkele dames, een kerstverhaal, kerstgedicht en daar tussendoor werden er kerstliederen gezongen. Ook de inwendige mens werd niet vergeten. Koffie, een borrel, wat hapjes en de broodmaaltijd maakte het geheel tot een gezellige middag De mensen die aanwezig waren, zijn in eerste in stantie de bejaarden van de soos en de handwerkclub en verder veel bejaarden die regelmatig een bezoekje krijgen van vrijwilligers van de Zonnebloem Dit keer zijn alleen de mensen boven de 70 jaar uitgenodigd omdat het ge heel anders niet meer te overzien is en de brandweer hier ook bezwaren tegen maakt. LEUSDEN - In de gezellige Roda- kantine werd dinsdag de traditionele kerstmaaltijd van de UVV-senioren- soos geserveerd. Aan de beheerders van het clubgebouw, de heer en me vrouw Weynands, werd namens de seniorensoos dank gezegd voor al weer een jaar fijne gastvrijheid. De UVV-seniorensoos Leusden- centrum houdt vandaag een soortgelijke bijeenkomst in de kan tine van Roda. er volop eten Op een dag kwam er een mens bij hem langs. Deze zag de om geving en vond haar mooi rustig en lan delijk De mens vroeg de duif of hij er ook een huis mocht bouwen. De duif die zeer vredelievend was zei ,,Er is hier genoeg ruimte voor ons allemaal dus waarom zou ik het niet goedvinden Maar na deze eerste mens kwamen er steeds meer mensen en met hen kwam ook het autolawaai, de harde radio's, de stank van de barbeque en het straatvuil En al deze dingen verpestten de rust stilte en het leefmilieu van de duif Doch de duif was zeer vredelievend en zei hier niets van Na enige jaren toen zijn kinderen groot waren en ook een eigen duivenhuis wilden bouwen vroe gen zij een bouwvergunning aan bij de gemeenteraad. Doch wat bleek zij kregen de vergunning niet. de reden was zij koerden te hard en verontreinig den de straat die de mens op hun wei land had aangelegd. De moraal vertrouw de mensheid niet. want zij zijn niet zo vredelievend B. J. Andriessen Hessenweg 62 Stoutenburg

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7