Een jaar in beeld Leusder Krant - terugblik DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 10 Koninginnedag 1978. Er gebeurde veel die dag. Teveel eigenlijk om op te noemen of er een foto van te plaatsen. Bij tal van die feestelijkheden was burgemeester Rademaker present. Vandaar die foto, weet u nog? Oud-raadslid Van Maanen, toen nog raadslid en verbonden aan de Woning stichting Leusden, slaat hier de eerste paal voor de 325 WSL-woningen in de tweede fase. Op 17 maart om precies te zijn. Een hoogtepunt dit jaar was - wat de kinderen betreft - wel het grote Breugheliaanse kinderfeest, georganiseerd door Don Bosco. Het werd een grandioos succes. Het leek erop, dat bijna alle kinderen uit de gemeente Leusden present waren En dat op zondag 23 april. Achterveld kreeg haar eerste avondvierdaagse. In de tweede week van april gingen jong en oud van start voor een fikse wandeling. Het werd een succes. (IX III kyaikVi De bejaarden uit Achterveld en Leusden gingen uiteraard weer op reis metdi Alex van Wayenburg van de Zonnebloem. Een jaarlijks terugkerend even* ment, dat zeer op prijs wordt gesteld. Ook in juni werd het rapport „Dorpshuis Leusden'' overhandigd. De desbe treffende werkgroep uit Leusden-Zuid had er heel wat werk voor verricht. Daarna brak de diskussie los. Leusden-zuid wèl een dorpshuis of niet. Het laatste woord is er nog steeds niet over gezegd. Geitenkeuring in Achterveld/Stoutenburg. Een jaarlijks terugkerende gebeurtenis. Uniek bijna, zou je zeggen, want waar zie je een dergelijke keuring nog? In juli in ieder geval in het Achterveldse Tja, je ontkomt er niet aan. Onze burgervader is vrijwel overal present. Je kunt niets bedenken of de heer Rademakeri er wel. Dat wordt op prijs gesteld. Een gebeurtenis, waar de burgemeester van Leusden in ieder geval bij aanwei moest zijn, was de gemeenteraadsverkiezing. Samen met zijn vrouw brengt hij hier zijn stem uit. In juni. Eveneens in Achterveld, in augustus, de KPJ Zeskamp. Een warme gebeur tenis, hoewel de dame in kwestie de „duik" in het vat met ijskoud water blijkbaar toch minder op prijs stelt dan kon worden verwacht De beruchte Pon-Driehoek. Jawel. Daar konden we niet omheen. Naast allerlei andere heftig oplaaiende diskussies, kwam ook de Pon-Driehoek in het nieuws, doordat de bouw van de boerderij van Koepon werd stopgezet op last van GS en naar aanleiding van een bezwaarschrift van dc Stichtse Milieu Federatie. De gemeente heeft inmiddels de bouwvergunning ingetrokken. Pon kan een nieuwe bouwverqunning krijgen en mag dan alleen bouwen op basis van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Buiten-gebied-Oost. Het Hazewater werd grotendeels voor het publiek afgesloten. Dat gebeur eveneens in augustus. Ter bescherming van een uniek stukje natuur.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 10