Een jaar in beeld Leusder Krant - terugblik 52 WEKEN LEUSDEN Een jaar bestaat uit 52 weken. Een week uit 7 dagen. Er zijn dus kansen volop aanwezig, dat er dagelijks iets bijzonders gebeurt, wat nieuws is voor de krant, of een foto waard. De Leusder Krant, met een ge middelde van 15 tot 20 foto's per week, heeft dus een ruime keus gehad uit 52 weken ge beurtenissen in foto's Een te grote keus, eerlijk ge zegd, want niets is moeilijker dan uit tal van leuke foto's maar een beperkt aantal te moeten kiezen. Met pijn in ons hart hebben we tal van aardige momenten uit het afgelopen jaar in ons archief laten zitten. Als een herinnering voor later. Wat dit jaar betreft: op bij gaande pagina's treft u onze keuze aan. We hopen, dat het eventjes kijkplezier oplevert en een golf aan goede (en ho pelijk geen slechte) herinne ringen. Redaktie. DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 Burgemeester Rademaker, inmiddels druk gebruik makend van zijn „sleutelwas uiteraard ook te gast van de carnavalsverenigingen. Zoals hier in Achterveld, waar de Puupekoppen hem natuurlijk een onderscheiding uitreikten. Het zou niet de laatste zijn Een zeer feestelijk moment was de ingebruikneming van het scholencomplex in Achterveld aan de Jan van Arkelweg. Zowel de openbare als de R.K.-school hadden alle reden tot gejuich. In februari was dat. Burgemeester Rademaker, nauwelijks geïnstalleerd in het Leusdense, begon zijn zeer aktieve carrière met het in ontvangst nemen van een enorme sleutel uit handen van de carnavalsvereniging De Gouden Klomp tijdens de nieuwjaarsreceptie. Een sleutel waarmee letterlijk en figuurlijk vrijwel alle deuren van de gemeente Leusden open gingen. De burgervader heeft daar ruimschoots gebruik van gemaakt Een gelukkig moment voor zowel de administratie als de redaktie van de Leusder Krant, was het ingebruik nemen van een nieuw kantoor aan de Rozendaallaan. Dat gebeurde in februari. In maart organiseerde de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers een grote bingo-avond voor de Leusdense senioren. Zoals de foto laat zien, was daar goede belangstelling voor. Het Comité Milieuzorg Leusden kan niet zeggen, dat zij in het afgelopen jaar niet aktief is geweest. Ook anderen kunnen dat niet doen en zeker niet de gebruikers van de wandelboekjes voor het park Princenhof, samengesteld door de werkgroep Milieu Edukatie van het CML. Hier wordt het allereerste exemplaar overhandigd aan burgemeester Rademaker, die zoals bekend, een verwoed wandelaar is. De boekjes gingen als broodjes over de toonbank en werden samengesteld in samenwerking met de gemeentelijke Plantsoenendienst. Het EHBO-team Achterveld werd in maart kampioen van het distrikt. Op de foto het kampioensteam. Het kon niet uitblijven. Vrouwen ruk ken op en ook de rijkspolitie Leus den, kreeg de eerste vrouwelijke agente. Dat werd Brigitte Vos. Tien jaar Hobbyclubs Hamersveld. Een feestje waard. Dat gebeurde in De Til eind januari.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9