Nieuwjaarsrecepties van Leusdense sportclubs an Lohuis, sportman van het jaar 1978 Raad van Advies bespreekt maandag heet hangijzer ]- SPORTSTICHTING LEUSDEN: Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? usder Krant - Sport DONDERDAG 11 JANUAR11979 15 |;USDEN/CENTRUM - Na de Maarsbijeenkomst van de Ped- orsclub volgden in Leusden nog Wat vergelijkbare manifestaties, fagavond ontving het bestuur «Ie LTV Leusden haar relaties. Iin het tennispaviljoen op het tpark aan het Valleikanaal, zoals pronkelijk in de bedoeling lag. Daar regeerde Koning Winter in volle glorie met alle bekende gevolgen. Het enige gerief, dat nog werkte, was de telefoon. Flexibel als gewoonlijk weken voor zitter Jos van Marissing en de zijnen uit naar het confortabeler Hakhorst en wellicht door de plotselinge ver huizing was het in Freddy Textor* etablissement met tussen de 50 en 60 bezoekers toch iets minder druk dan verwacht werd. Maar wel bijzon der gezellig. Ook Roda '46 hield vrijdagavond haar nieuwjaarsreceptie Het riante en mooi versierde clubhuis was in de sner pende vrieskou - zelfs het knipperlicht aan de Bavoortseweg hoek Cen- trumweg was brandend ..bevroren" - evenmin een extra-drukbezocht eindpunt van een wandeling of autoritje naar het half ondergesneeuwde Buiningpark. De stemming was even wel uitstekend en voorzitter H.H. Hui- zinga bracht in vogelvlucht het succes jaar 1978 nog eens in herinnering Met de opening" van de nieuwe be stuurskamer en - met dank aan het gemeentebestuur - de ingebruikname van twee zeer goede noodvelden „aan de overkantUiteraard werden ook de 7 kampioenen niet vergeten (Zaterdag 1 en 5. Zondag 7 en A1B1D2 en E3 bij de jeugd). Minder enthousiast was Ro- da's opperhoofd over 1979 met de dreigende sterke verhoging van de ge- bruiksvergoeding. die van voetbal een „elite-sport" lijkt te willen maken KAMPEERAUTO Tot de vaste bezoekers van de vele recepties mogen ook worden gerekend onze wethouder van sportzaken G van Woudenberg en de voorzitter van de sportstichting De heer BW Pedde- mors was op alle grillen van Koning Winter voorbereid en kwam per kam peerauto naar de ontvangst van de S.V Achterveld. Hij had derhalve onderdak, ingeval Achterveld door de voorspelde sneeuw- en ijzelbuien geisoleerd mocht raken van de buitenwereld. Zover is het gelukkig niet gekomen. SVA-voorzitter Herman Legdeur had (zo bleek uit zijn nieuwjaarsboodschap tot het Achter- veldse voetbalvolkje) grote bezwaren tegen de voorgenomen sterke verho ging van de gebruiksvergoeding voor het Kerstenssportpark en zit. wat dat betreft, op dezelfde golflengte als zijn collega van Roda De LZ PC de Haaien hield haar nieuwjaarsinstuif in het Ros Beyaert en ook daar heerste een zeer genoeglijke sfeer. Met nakaarten over 1978 (veel zwemsuccessen en een ondanks het iets te royale qebruik van zout weer uit stekend geslaagde oliebollen-evene ment) en vooruitzien naar 1979, waar in zowel de poloqroep als de zwem- afdeling veel nieuwe successen ver wachten Toch op pad zijnde hebben wij zaterdagavond ook nog even een be zoekje gebracht aan het Leusder zwembad Met name aan het daaraan annexe restaurant, waar carnavals prins Pier en zijn Gouden Klompers een klein voorproefje gaven van het nieuwe seizoen, dat officieel op 27 januari (nog 16 nachtjes slapen') begint. De prins en zijn gevolg waren incognito, maar des ondanks goed te herkennen rond de tap De stemming was voortreffelijk - het bier trouwens ook - en het staat nu al wel vast, dat Carnaval 1979 met di verse vernieuwingen een grote ge beurtenis gaat worden Poets uw feestneus maar vast op' *%JSDEN/CENTRUM - Verleden 00»k woensdagavond hield de hting voor Lichamelijke Opvoe- 3 en Sport Leusden" in het ^>huis van Roda '46 haar traditio- 5 nieuwjaarsbijeenkomst, die per lode van 3 jaar éénmaal in Achter- J en twee keer in Leusden plaats jt. In 1980 is Achterveld weeraan* ^Kieurt. Het om 20.00 uur begonnen j irtcontact leek aanvankelijk nig belangstelling te trekken, ar terwijl Roda's jeugdtrainer Lex Grootenhuis buiten in de sneeuw met een aantal koelbloedige junioren het gebruikelijke oefenschema af werkte, werd het gaandeweg toch gezellig druk in het door Alie en Frits Wijnands en de actualiteiten-com missie fraai op het winterweer toe passelijk versierde voetbalhome. "-■In.de onlange gewijzigde samen* stelling van het sportstichtings be stuur is de gemeente vertegenwoor digd door wethouder G. van Woudenberg en de raadsleden G. G. van Tiel en A. W. Wisman. De heren G. Blok, H. H. Huizenga en J. G. B. ter Weijden zijn de afgevaardigden van de sportverenigingen en als neutrale voorzitter fungeert de heer B. W. Peddemors, die terzijde gestaan wordt door secretaris A. Hoogen- boom (met assistentie van mevrouw C. Kroes> en penningmeester D. Snlklers (tijdelijk G. Bolk). Met de meest uiteenlopende goede wensen voor 1979 begroette dit college zeer informeel de belangstellenden en dat het met de sportieve bezuiniging nogal meevalt, was te zien aan de niet uit één maar uit twee anjers bestaande corsages, waarmee de sportstich tingsbestuurders versierd waren Dat die bloemen niet wit. zoals gebruikelijk, maar roze van kleur waren, werd uitge legd als een toeval, maar het zou even goed een lichte toenadering kunnen zijn tot (de kleur van) wethouder van finan ciën J. Mandemaker, die als zodanig een belangrijke vinger in de Leusdense sportpap heeft SPORTMAN VAN HET JAAR Een interessant onderdeel van de nieuwjaarsbijeenkomst was de uitrei king van de Van Rootselaarbokaal De ze wisselprijs was voor de derde maal beschikbaar voor de man. vrouw of ver eniging, die in het afgelopen jaar op sportgebied bijzonder actief is qeweest. De bokaal was aanwezig, hetgeen niet gezegd kan worden van de vorige tijde lijke bezitter (de heer G Kuilboer van Impala-gymnastiek) en helaas evenmin van de derde uitverkorene Dat is de heer J F M Lohuis, die in 1978 voor de zesde maal het grote schoolvoet- baltoernooi met een handvol medewer kers organiseerde. De altijd bescheiden Jan Lohuis had er blijkbaar zelf niet op gerekend en vertoefde nog elders. De heerj A M Boemaars. ook wonend op Don Bosco. zal zorgen dat de onder scheiding op de juiste plaats komt. In zijn nieuwjaarsrede - onder de kerstboom - had voorzitter Peddemors eerder op de avond het afgelopen jaar de revue laten passeren Daaruit te kenden wij op. dat de Sport Organisatie Lisidunahof is opgeheven Het ledental van de Sportstichting bleef gelijk door de (voorlopige) toetreding van het Squash Rackets Genootschap Leus den. Impala '77 is Leos geworden en de collecte van „Bart met de hoge hoed" bracht ruim 5000.- in de kas van de Stichting Sport Gehandicapten (op 1 na het hoogste gemiddelde van de provin cie Utrecht!) De lichtverzilverde eeuwigdurende wisselbeker met/zonder deksel op houten voet werd gewonnen door Avanti en bleef voor het derde achter eenvolgende jaar in Achterveld en de jaren geleden beloofde gemeentelijke Sport-lnfo laat nog steeds op zich wachten Wat de accommodaties be treft. werd vermeld de inbruikneming van het gymlokaal bij De Heerd. de 2 -(zalt- betaalde) all-weatherbanen van delTV Leusden en weer 2 noodvelden voor Roda '46. De schietvereniging Leusden heeft zich hardnekkig ge weerd tegen bepaalde acties uit de Wetering en ook de Sportstichting hoopti dat het voor de SvL dringend no dige complex spoedig kan worden aan gelegd De Mixed Hockey Club Leus den en de Achterveldse tennisclub de Eemelaar zijn inmiddels gestart met hun clubhuis bouw. Vrij zeker is, dat de IJsclub Zwanenburg in 1979 kan be schikken over een hele ijsbaan (met de bijbehorende „zak") en de gemeente raad heeft inmiddels haar goedkeuring gehecht aan de uitbreiding van de bij de korfballers, schakers en tafeltennissers in gebruik zijnde accomodatie Inzake de sporthal en de afzonderlijke ten- nishal wordt nog steeds overleg ge pleegd met de realisator Delta Lloyd. Van de sporthal (in de Hamershof) wordt de opening niet eerder verwacht dan in 1981 1982 (of nog later?), maar als alles meezit komt de tennishal eer der gereed, al is nu de plaats van vesti ging nog niet bekend. Uiteraard kwam ook de verhoging van de gebruiksver goeding voor gemeentelijke sportac- comodaties ter sprake Daarover is echter al zoveel gezegd en geschreven, dat wij er in dit bestek niet op terug zullen komen A s. maandag komt de Raad van Advies van de Sportstichting in openbare vergadering bijeen en dan zal over deze materie nog wel een har tig woordje worden gewisseld Voorzitter Peddemors besloot zijn speach met een toast op 1979 en daarna bleef het merendeel van de verenigde sporters nog geruime tijd gezellig bijeen. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. maandag - aanvang 20.00 uur pre cies - houdt de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden (het sportstichtingsbestuur èn de afge vaardigden van de aangesloten ver enigingen) een openbare vergade ring in de gemeentelijke kantine aan de Zwarteweg. Ondanks de korte agenda - inclusief opening en slui ting slechts 6 punten - wordt het een bijzonder belangrijke praatavond, met als belangrijkste punt van dis cussie de bespreking van het be stuursvoorstel inzake de ge bruiksvergoeding voor gemeentelij ke sportaccommodaties. Als reactie op de gemeentelijke dis cussienota „Beleidsplan welzijnsvoor zieningen 1978-1981" verschenen: het rapport „Berekening gebruiksvergoe- dingen sportaccommodaties" van ok tober 1977, het pré-advies d.d 24 augustus 1978 (waarin om voor de buitensporters een vergoeding van 11,- per junior en 22,- per senior werd voorgesteld) en het z.g „voorstel- Mandemaker" (dat de gemeente een extra-opbrengst van ruim 100 000,- moet opleveren). Terecht maakten de Leusdense sportclubs grote bezwaren tegen de absurd geachte verhoging van de gebruiksvergoeding Op basis van het feit, dat de verenigingen in principe bereid zijn tot het betalen van een ho gere vergoeding, mits die rechtvaardig is en geleidelijk wordt ingevoerd, heeft het sportstichtingsbestuur een tegen voorstel geformuleerd. Dat tegenvoor stel komt a.s. maandag ter sprake en verwacht mag worden, dat er nog wel een paar hartige woorden over worden gewisseld Vooral de hockeyers (t z.t. een ver goeding van 95,-) en de voetballers (gemiddeld 60,-) worden voor vol aangezien. Naast hockey wordt ook voetbal in Leusden weer een „elite- sport' Verder is vreemd, dat een Ach terveldse voetballer (met 66,-) hoger wordt aangeslagen dan een lid van Ro- da'46 57,-). Ook tennis in Achterveld 35,-) is duurder dan in het westelijke deel van de gemeente (LTV Leusden 29.- en Lockhorst slechts22.-). Nog goedkoper kunt u terecht bij handbal- Impala 17.-) en bij Antilopen 16,-), maar het blijft op zijn minst gek. dat een hockeyer op 1.- na zesmaal zo duur uit is als een korfbalspeler, hoewel bei den inwoners van Leusden zijn Het sportstichtingsbestuur ziet dit zelf ook in en speculeert op de solidariteit van de „goedkopere" sporters Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15