gemeentebestuur: ?zeer geanimeerde bijeenkomst Bedrijf werkt aan een arbeidskontrakt voor vaste „free lancer" LEUSDER KRANT |§G NBP BEGROET NIEUWE JAAR „Bedoeling niet goed overgekomen" DE LEUSDER KRANT Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 11 JANUAR11979 Van de redaktie) LEUSDEN - Als alle wensen, aandagavond gedaan tijdens de uwjaarsbljeenKomst van het ge- ntebestuur, gerealiseerd zullen rden In 1979, dan kan de ge- lente Leusden een zeer welva- rend, bloeiend, probleemloos en Siieer opgewekt jaar tegemoet zien. ^Iedereen was in ieder geval van goe- ide wil en dat is al een goed begin. Het .was bijzonder druk in het Gerefor meerd Dienstencentrum aan de Bur gmeester de Beaufortweg, waar-in egenstelling tot vorig jaar, toen de Êarcuskerk was gekozen - de ^nieuwjaarsbijeenkomst werd ge- jhouden. „ledereen" was aanwezig en met dat iedereen bedoelen we dan w <de vertegenwoordigers van vereni- ^glngen, stichtingen, bedrijven, mid- Tdenstand, defensie, kerkgenoot- Cschappen, politie, gemeente en na- tuurlijk ook tal van particulieren die zowel het gemeentebestuur als de {Ijandere aanwezigen een ferme hand kwamen drukken en toasten op het welzijn van de gemeenschap. De geanimeerde bijeenkomst werd opgevrolijkt door de twee plaatselijke carnavalsverenigingen. Prins Gijs Puup de Zesde van de Achterveldse Puu- pekoppen bood de burgemeester een prachtige maquette aan van de nieuwbouw in Achterveld en sprak daarbij de hoop uit, dat het projekt hier mee wellicht wat vlotter van start zou kunnen gaan. Dat het voornamelijk bungalows waren, die de Achtervelders aanboden, mocht de pret niet drukken. Het ging om de bedoeling, nietwaar? En die kwam prima over. Prins Pier de Eerste van de Gouden Klomp borduurde door op de oude- jaarstoespraak van burgemeester Ra demaker tijdens de laatste raadsverga dering van 1978 Hij bood de bur gemeester een rek met eieren aan Prins Pier was van mening, dat het ver wijt van de burgemeester, dat de ge meenschap voor te weinig nakomelin gen had gezorgd, niet terecht was. Hij bood b en w en raad dan ook een ei aan om ,,wat op sterkte te komen om zelf voor dat nakomelingschap te kunnen zorgen" Want. zo stelde prins Pier, de Foto's: Beelden van de nieuwjaarsre ceptie van het gemeentebestuur Gouden Klomp lost alle sociale proble men op, dus ook deze. Er was voor ieder raadslid een eitje en wel in de kleur van de partij Rood van Progres sief Leusden. goud voor de VVD en geel voor het CDA ,,Er zit bij het CDA een zwarte, kneusje, maar u moet van me aannemen, dat we die per ongeluk hebben laten vallen", grapte prins Pier. die overigens ook wees op de an- dersgekleurde vlekjes, die de overige eieren hadden. ,,De eitjes zijn zacht- gekookt", voegde hij er nog ten over vloede aan toe. Voor de burgemeester was een neutraal eitje aanwezig Bur gemeester Rademaker ontving het krachtvoer in dank en zegde toe, dat ieder raadslid en iedere wethouder het eitje zou krijgen dat hem of haar toe kwam. De Gouden Klomp overhandig- Je hem tevens de sleutel van de ge meente. die binnen afzienbare tijd te ruggehaald zal worden, zoals de traditie wil De zeer geanimeerde bijeenkomst duurde tot laat in de avond vervolg van de voorpagina girocentrale ziet er, kort gezegd, als volgt uit: omdat de BGC op regelmatige tijden en in tijden van ziekte en vakantie gebruik moet maken van part-timers, die eigenlijk op stel en sprong op moe ten komen draven, is het wenselijk om juist voor die werknemers een arbeids kontrakt op te stellen, dat daaraan is aangepast. Met daarin alle rechten en plichten en uiteraard mèt de sociale voorzieningen die hiermee in verband staan Omdat aan een dergelijk ar beidskontrakt nogal wat haken en ogen bleken te zitten, kan het nog wel enkele maanden duren, voordat dit plan ge realiseerd kan worden Direkteur Dal mijn: ,.En dan moet ik voorzichtig zijn, want als de bedrijfsvereniging of de so ciale wetgever niet akkoord gaat, dan kan het plan niet doorgaan We hebben echter goede hoop". Het is de bedoeling, dat een dergelijk arbeidskontrakt gaat gelden voor werk nemers. die zo nu en dan kunnen wor den opgeroepen om tijdelijk te komen werken Dat kan van de ene op de an dere dag beslist worden. Vandaar dat er een ruim aantal zogenaamde „pool- dames" op de lijst komen te staan van de BGC, die zich hiervoor beschikbaar stellen. Zij hebben dan een arbeids kontrakt. dat op dit systeem is geba seerd Ze hebben dus onregelmatig vast werk Het kan gebeuren, dat ze bijvoorbeeld vrijdag worden gebeld met de vraag of ze maandag kunnen komen werken (of de hele volgende week). Kan men niet dan is er niets aan de hand Dan worden anderen gebeld en komt zij, die opdat moment niet kon, een andere keer aan de beurt. Omdat hoofdzakelijk vrouwen zich be schikbaar hebben gesteld voor de on regelmatige werktijden wordt er ge makshalve gesproken van „poolda- mes". De BGC-direktie streeft naar een groep van twintig tot vijf- en twintig werkneemsters, die op deze basis wil len komen werken ARBEIDSPIEKEN Waarom dit systeem*? Direkteur Dalmijn: ,,Het onderdeel, dat regelma tig een piek in de hoeveelheid werk ver oorzaakt. is voornamelijk de sektor „Stac-kaarten". Dat is de verwerking van stortings- en acceptgirokaarten. Deze kaarten (er komen er gemiddeld 300.000 per dag bij ons binnen) moeten gecontroleerd worden, voorbewerkt waar nodig en na de verwerking in het computerbestand weer worden gesor teerd en geretourneerd naar de desbe treffende banken waar ze vandaan zijn gekomen. Dat is arbeidsintensief werk, dat niet door machines gedaan kan worden". Geestdodend werk9 De heer Daimijn geeft toe. dat het niet het prettigste werkje is, vandaar ook. dat regelmatig na een uur of drie. vier wordt afgewis seld. ,,Je kunt zoiets beslist niet de hele daa doen' De pieken, waarin méér dan het ge middelde aantal Stac-kaarten van 300.000 binnenkomt bij de Leusdense BGC, vallen voornamelijk in de eerste week van elke maand en bij hoogtijda gen. zoals het eind van het jaar wan neer iedereen nog de laatste betalingen van het jaar wil verrichten, zoals abon nementsgeld voor deze krant voor 1979. In totaal verwerkt de Bankgirocen trale in Leusden per maand gemiddeld 6 miljoen Stac-kaarten. afkomstig uit 7 tot 8000 bankkantoren in heel Neder- BANKGIRO-CENTRALE: (Van de redaktie) LEUSDEN - Op de valreep van het oude jaar schreven wij een commentaar over de Bankgirocentrale in Leusden, die voor ons gevoel nogal merkwaardig bezig was met het aantrekken van „los" per soneel via een uitzendbureau. Wij vonden dat geen goede zaak. In een toelichtend ge sprek met de heer W. J. Dal mijn, direkteur van de Bank girocentrale, werd duidelijk, dat de hele gang van zaken, zoals die in de publiciteit te recht is gekomen, te wijten is aan misverstanden binnen het bedrijf. Onduidelijkheden dus bij de desbetreffende per soneelsafdeling, die de be doelingen van de direktie on juist of onvolledig naar buiten zou hebben gebracht. In bij gaand artikel wordt door di rekteur Dalmijn uit de doeken gedaan, wat de bedoelingen zijn van de Bankgirocentrale bv in Leusden ten aanzien van de zogenaamde free-lance medewerk(st)ers. De Bank girocentrale is bezig met het ontwikkelen van een vrij uniek systeem van „poolen", waar bij voor deze medewerkers en medewerksters een uitzend bureau overbodig zal worden. Of dit systeem kan worden in gevoerd, is mede afhankelijk van wat de eisen zijn, die be drijfsverenigingen en de wet stellen. Dit wordt op dit mo ment onderzocht. BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos, Bob Braakman. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41330 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f 14,25 per half jaar en f28,-per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. LEUSDEN - Veel leden van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen, sommigen vergezeld van hun kinderen, waren woensdag 3 ja nuari naar de Johanneshoeve ge komen. voor de traditonele nieuwjaarsbegroeting. De bijeenkomst verliep zeer geani meerd. Thomasvaer en Pieternel lieten de gebeurtenissen van het afgelopen jaar de revue passeren en besloten hun rijm als volgt ,,Wij bieden u hier onze beste wensen voor het nieuwe jaar voor u en uw gezinnen en voor de bond van de boerinnen en andere vrouwen van het platteland Hopelijk komt er in ne gen en zeventig veel goeds tot stand land. Daarnaast verwerkt de Bankgiro centrale natuurlijk ook alle andere beta lingsopdrachten (zoals via bank cheques en betaalkaarten) Deze werkzaamheden geschieden hoofdza kelijk via de computers, omdat deze betaalkaarten al voor de computer zijn voorbewerkt en Stac-kaarten niet BRUTO UUR LOON De dames, die nu reeds als zoge naamde ..pooldames" bij de BGC werkzaam zijn (maar nog wel via een uitzendbureau worden betaald), ver dienen gemiddeld 21tot 23,- bruto per uur. Voor werknemers, die via een uitzendbureau bij de BGC werk zaam zijn (en dus niet op de poollijst van de BGC staan) ligt dat enkele guldens lager Beide categorieën hebben op dit moment nog geen kontrakt van de BGC Zoals eerder gezegd ligt het in de bedoeling dat de „pooldames" die over SNELHEID VOOROP Dat men van de ene op de andere dag kan worden opgeroepen, hangt samen met het feit, dat bankbetalings- opdrachten nu eenmaal niet kunnen blijven liggen. Blijkt, dat de toevoer groter is dan kan worden verwerkt door de aanwezige personeelsleden, dan zullen zeer snel extra krachten moeten worden ingezet „Niemand vindt het leuk om wekenlang op de uitvoering van een betaling door een bank te moeten wachten. Het is onze taak om die stagnatie te voorkomen" De heer Dalmijn geeft tenslotte toe, dat misschien onvoldoende uit de verf is gekomen dat de BGC de bovenbeschreven plannen heeft en dat daardoor tal van interne en ex terne misverstanden zijn ontstaan, maar hoopt aan de andere kant. dat men begrip kan hebben voor het feit, dat de vestiging in Leusden in feite nog maar enkele maanden volop werkt en dat de inwerkperiode kort is geweest. „Als er nog dames zijn, die het niet hebben begrepen, laten die dan alsjeblieft bij me komen. Ik wil er met alle plezier met hen over praten om het uit te leggen. Als men grieven heeft, moeten die uitgepraat wor den", aldus de heer Dalmijn. enkele maanden gaan krijgen, de an deren blijven werkzaam via het uit zendbureau, waar ze zich voor werk hebben aangemeld. De direktie hoopt, dat het systeem kan worden ingevoerd en dat er vol doende belangstelling voor zal zijn. Di rekteur Dalmijn: „Nogmaals, ik wil dat eens extra benadrukken: wij streven zoveel mogelijk naar vaste krachten, hetzij fulltime, part-time of via het pool- systeem. Deze drie categorieën beho ren tot de vaste krachten met arbeids kontrakt Tenzij er wettelijke hindernis sen zijn, die invoering van het poolsys- teem onmogelijk maken. Dan zullen we voor deze laatste categorie toch ge bruik moeten maken van een uitzend bureau om hen tenminste enige zeker heid te kunnen geven".

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3