leer vrijheid voor ambachtelijke ledrijven en bewoners in Rozendaal Kerstboomverbranding was een groot succes Zwanenburg trok reeds ruim 6000 schaatsers reanimeerde nieuwjaarsreceptie Wip Wap en Wegwijzer druk bezocht :RKGR0EP RUIMTELIJKE ORDENING CML: Goed idee voor herhaling vatbaar Vergadering van de Jeugdraad .eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 11 JANUAR11979 an de redaktie) j LEUSDEN - De werkgroep ilmtelijke Ordening van het Comité uzorg Leusden is van mening, en aanzien van het ontwerp-be- ammingsplan Rozendaal meer IJheid dient te komen ten aanzien n de vestiging van ambachtelijke ijfjes en vrije beroepen, echter die mate, dat geen overlast aan de iwoners wordt bezorgd en de Inktte van woonwijk niet wordt ge- ihaadt. Verder is zij van mening, it er ook een mogelijkheid moet >rden geschapen om veranderln- »n te kunnen aanbrengen aan de f iorpuien van de woningen in deze ijk. De voorschriften verbieden na- ukkelijk elke wijziging. Overigens |n deze bewaren tegen het ont- jrp-bestemmingsplan Rozendaal ie overigens maar door een deel in de werkgroep werden onder- ïhreven) niet verwerkt tot een be waarschrift. De diskussie was dan 5k eerder vrijblijvend te noemen. In verband met de verkeers-informa- >-avond op 26 maart a.s. hebben de erkgroepleden opdracht gekregen (als huiswerk) om knelpunten, wensen en problemen inzake het verkeer in de gemeente Leusden op papier te zetten. Het is de bedoeling, dat in de volqende vergadering van de CML-werkgroep R.O. deze zaken worden besproken en op een rijtje worden gezet, liefst met veel belangstellenden erbij om er over te kunnen diskussiëren (dinsdag 13 februari a.s.). Dat dit huiswerk niet overbodig is, bleek wel uit de opmerking van één der aanwezigen, dat de ge meente Leusden oorspronkelijk van plan is geweest een nieuwe stad voor 80.000 inwoners te bouwen en daar een groot deel van haar plannen op heeft gebaseerd. Een opmerking, die de nodige hilariteit veroorzaakte bij de werkgroepleden, die uit ervaring wel beter weten (oorspronkelijk max. 40.000 inwoners, teruggebracht tot 28 500 inwoners, uitlopend tot 30.000 door natuurlijke aanwas tot 1990). In maart is meer informatie te ver wachten inzake de plaats waar de nieuwe tennishal gebouwd gaat wor den. Voorzitter Ten Berge (die maar steeds sprak over het kassengebied waar de tennishal gebouwd zou moeten worden, terwijl de plaats er buiten ligt) vond eigenlijk, dat de werkgroep teveel buiten deze zaak is gehouden Volgende week wordt door de ge meente een keus gedaan ten aanzien van de architect, die ingeschakeld zal worden bij de realisering van woningen in Langenbeek (Houtskeletbouw) Over de grond langs de Centrumweg in de wijk Groenhouten wordt nu ge brainstormd ten aanzien van de be stemming De grond is van Produktie- stroom b.v. GEMEENTELIJKE HUIS VESTING Hoe gaat het nieuwe gemeentehuis in de Hamershof er uit zien'? Gaat dit gebouw helemaal voldoen aan de be hoefte van de ambtenaren maar in niet mindere mate aan de wensen en ver langens van de Leusdense bevol king? Wat verwachten de Leusdenaren van een gemeentehuis? Allemaal vra gen die binnenkort aktueel gaan wor den, omdat de werkgroep Gemeentelij ke Huisvesting zich daar op dit moment reeds in verdiept en ook graag van de werkgroep RO van het CML een me ning wil horen Namens deze werk groep heeft mevr Vlugt zitting in de werkgroep Gemeentelijke Huisvesting Voorgesteld werd om de gemeente te vragen om de ontwerpen, ideeën en er varingen ten aanzien van moderne ge meentehuizen in Nederland op tafel te brengen, zodat aan de hand daarvan zinnig gediskussiëerd kan worden over de mogelijkheden en de wensen ten aanzien van het Leusdense gemeente huis. Daar bij is het erg belangrijk, dat zoveel Leusdenaren meespreken, te meer omdat het CML haar inbreng zal hebben namens de bevolking Getracht zal worden om daar een zinnige diskus sie over te organiseren, waarbij zoveel mogelijk inwoners betrokken zullen worden. Nadere mededelingen hier over volgen nog De volgende vergadering van de werkgroep RO van het CML (verga deringen, die voor iedereen vrij toe gankelijk zijn en waar iedereen vrij mee mag praten), wordt gehouden op dinsdagavond 13 februari a.s. in het gemeentelijke voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg. Even noteren! Brengers van de bomen maakten kans op een aantal aardige prijzen. Wie een boom bracht, kreeg een lootje, waarmee kans op zo n prijs werd ge maakt In totaal waren er twintig hoofd prijzen te winnen (gezelschapsspellen), terwijl er vijftien troostprijzen waren, bestaande uit een kaart die recht geeft op het maken van een ritje door de ge meente op een brandweerwagen Die rit zal op 20 januari, 's morgens om tien uur worden gemaakt van kerstbomen op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen tegen te gaan Een opzet, waarin men. blijkens de ge weldige respons, behoorlijk in slaagde Een jongen uit Leusen-Centrum kwam aanzetten met maar liefst 65 bo men. die hij in de wijk De Wetering op de kop had weten te trekken. Het leverde hem 65 lootjes en dus even zovele ke ren een kans op een prijs op In de wijk Rossenberg hadden bewoners zelf een ophaalservice ..georganiseerd", door een tractor met aanhangwagen te laten rond gaan Haar schatting werden in Leusden- Centrum 4500 bomen aangevoerd, was de ..oogst" voor de verbranding aan de Bavoortseweg 350 en leverde Achter veld 130 exemplaren. In Achterveld le verde een bepaalde familie de bomen in stukjes af: de oudsten van het gezin torsten de zwaarste stukken, de jong- sten kwamen met de toppen van de bomen aangesjouwd LEUSDEN - De Stichting Jeugdraad Leusden vergadert van avond in de raadszaal van het Ge meentehuis. Op de agenda staat on der meer een bespreking van de werkwijze van de Jeugdraad. De ver gadering begint om 20.00 uur. 'an de redaktie) LEUSDEN - Het is een goed Idee an de oudercommissies geweest m voor de openbare kleuterschool e Wipwap en de openbare basis- chool De Wegwijzer een ieuwjaarsreceptie te organiseren, ip deze wijze kunnen ouders, on- erwijzers en anderen op onge- wongen en informele wijze met el- aar, in de school en de sfeer daar van, van gedachten wisselen onder het genot van een drankje en een hapje. Dat dit idee is ingeslagen bleek wel uit de zeer goede opkomst. Meer dan honderd vijftig ouders en belangstellenden waren naar het schoolgebouw aan de Asschatter- weg gekomen, waaronder ook de wethouder van onderwijs, de heer G. van Woudenberg en echtgenote. Namens de Onderwijs Adviesdienst (OAD) te Amersfoort, gaf de heer Schildmeijer acte de presence. Na tuurlijk gaven ook verschillende collega's van andere scholen blijk van hun belangstelling, wat door het hoofd van de Wegwijzer, de heer Venema, bijzonder op prijs werd ge steld. Hij heette de aanwezigen aan het begin van de avond van harte welkom, o.m. ook catecheet Ver boom. Zoals gezegd: het werd een geani meerde bijeenkomst, waarbij de school zich ook via dia- en video-voorstellin gen presenteerde, hetgeen door de ouders bijzonder werd gewaardeerd. Beelden van St Nikolaas- en Kerst vieringen op school gaven een goede indruk van de goede sfeer op de Wip Wap en de Wegwijzer De video-re portage was van de hand van de heer Klijn. De dia's waren vervaardigd door de heer Peski Al met al kan gezegd worden, dat de nieuwjaarsreceptie van Wip Wap en Wegwijzer een geslaagd even ement is geworden, voor herhaling vatbaar. In 1980. LEUSDEN/ACHTERVELD - Velen zijn dinsdagavond getuige geweest van de kerstboomverbrandingen zoals die op drie plaatsen in de ge meente werden gehouden. Naar schatting in totaal zo n duizend kerstbomen waren aan het eind van de middag naar de terreinen ge bracht, waar in de avonturen de brand in de bomen werd gestoken. De verbrandingen hadden plaats op het parkeerterrein tegenover het Burgemeester Buiningsportpark, op het welland bij de boerderij Midden- Krakhorst en, in Achterveld, op het weiland aan de Jannendorperweg, hoek Jan van Arkelweg. Gezien het succes van deze door de gemeente in samenwerking met de brandweer opgezette verbran dingen, denkt de heer A. van Kraai- kamp van de afdeling wegen en ge bouwen van de gemeente aan een prolongatie in de komende jaren. Door het beschikbaar stellen van prij zen. wilde de gemeente het extra aan trekkelijk maken om de kerstbomen voor de ..officiële verbranding te laten inleveren, om zo het houden van wil de verbrandingen en het deponeren :en beeld van de nieuwjaarsreceptie in de aula van de Wegwijzer, dinsdagavond. f 1,- per gezinslid en met 150 resp. 220 vaste klanten toch wel een leuke basis van het voortbestaan. Het ge deeltelijk vernieuwde ijsclubbestuur (voorzitter J. H. Lantink, pen ningmeester W. M. Renkers en se cretaris S. P. van Leeuwen, alsmede de technici J. H. Bannink en A. J. Euwes en de algemene assistenten N. J. Steketee en J. Tuin) heeft echter niet alleen gezorgd, dat de ijsperiode precies in de kerstvakantie viel, maar ook dat de baan in een redelijk goede conditie verkeerde. Inclusief ver lichting en af en toe muziek en dat is wel eens anders geweest. Met man en macht is de bij de laatste regenbui van het afgelopen jaar ge deeltelijk bezweken ringdijk tijdig her steld en vrijdag jl. kreeg de nog niet helemaal lekvrije noodbaan de laatste opknapbeurt, toen in een uur of zes pakweg 200 a 250 kub water opge bracht werd. Goud waard (bij wijze van spreken) was de hulp van de fa Schoonhoven en het min of meer vrij willig sneeuwruimen van een aantal jongelui De leden van de club hadden gratis toegang tot de baan en kat-uit- de-boom-kijkers betaalden twee kwar tjes (jeugd) of een piek (ouder dan 16 jaar) en bij kunstlicht 50 cent extra. Ook hier blijkt weer, dat een lidmaatschap (per 1 november 1979 begint het nieuwe seizoen) wel wat duurder maar toch voordeliger is Naar schatting heb ben t/m zondag zon 6000 mensen van de Zwanenburger ijsbaan gebruik ge Men veel mankracht heeft men de ijsbaan weer gedeeltelijk sneeuwvrij gekregen maakt Slechts één ernstig ongeval werd ons gemeld en dat betrof een haas. die in het begin van de ijspretpe- riode te zwaar bleek voor het toen nog te dunne ijs en verdronk Overigens be staat een redelijke kans, dat Zwanen burg vanaf het volgende seizoen de be schikking krijgt over een definitieve 400-meterbaan LEUSDEN/CENTRUM - Het is al veer heel wat jaren geleden, dat in -eusden zo lang achtereen kon wor den geschaatst. Een ongekende weelde ook voor het bestuur van IJs club Zwanenburg, waarvan werd beweerd, dat men zich alleen maar bezighield met het innen van de contributie van 6,- per hoofd- en

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7