VIERDE RONDE VAN HESSENKAR-STRUD Carnaval staat op punt van beginnen NIEUWJAARSRECEPTIE ST. JOSEPH KPJ-afdeling is gezond en actief Als verhogingen doorgaan, wordt voetbal dure sport Pluimen van Leusdense prins in Achterveld KLAVERJASTOERNOOI VAN SV ACHTERVELD Reconstructie Hessenweg voltooid BOERENKIELBAL EN ANDERE ACTIVITEITEN VOORZITTER LEGDEUR VAN DE S.V. ACHTERVELD: Winst voor Impala- handbaldames Leusder Krant KPO-lezing over kleine mensjes Dames van SVA tegen 't Goy s.v. Achterveld Ouwe Peerdestal FOTO-KOPIE NODIG? Frühschoppen in jusder Krant - Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Programma voor zaterdag 13 januari van het SVA- jeugdvoetbal Junioren Hoogland A1 - Achterveld A1 15.15 Achterveld A2 - Soest A4 15.15 CJW B1 - Achterveld B1 13 00 Achterveld B2 - Soest B4 15.15 ACHTERVELD - Vrijdag 5 januari werd de vierde ronde gespeeld van het Hessenkar-klaverjastoernooi. Er werd deze avond door 44 personen aan de wedstrijd deelgenomen. De uitslag was aantal punten 1 mevr. Vos-Voskuilen 4842 2. J Hak 4736 3. mevr v.d. Brom 4665 4 mevr. Houtveen-Blom 4645 KVVA C1 - Achterveld C1 15.15 Achterveld C2 - Hoogland C2 14 00 Hoevelaken C5 - A'veld C3 14.00 (wordt gespeeld op terrein in Achter veld) Pupillen A'veld D1 - Hoevel. D1 13 00 Roda D2 - Achterveld D2 13 00 Amf Boys D5 - A'veld D3 12 00 A'veld E1 - Amf Boys E1 13 00 WZA E4 - Achterveld E2 13.00 VVZA F3 - A'veld F1 1100 5 mevr Tolboom-Kaas 4613 6. J Damen 4595 7 W Tolboom Sr. 4584 8. M Boersen 4580 9. mevr. van Rossum 4560 10 G Horst Sr 4559 11 W Tolboom 4486 12 Leny Smit 4483 13 W Kerkhof 4469 14. B Horst 4453 15 W de Jong 4424 ACHTERVELD-Zondag 14 januari zal het het in d'Ouwe Peerdestal weer Frühschoppen zijn. De liefheb bers van Frühschoppen kunnen dan hun hart weer ophalen. De aanvang is om 11.30 uur. Op genoemd tijdstip zullen ook de Hinterfelder musikanten weer aanwe zig zijn om hun muzikale medewerking te verlenen. UTRECHT - Het damesteam van Impala speelde tegen Attila 3 en nam duidelijk revanche op de kleine thuisnederlaag in de eerste helft van de competitie. Door treffers van Yvonne Leyenhorst. Karina Vos. Fanny Meyerink en Margo Agterberg werd via de ruststand 2-3 het einde van de wed strijd bereikt met 4-10. Een knappe prestatie van de Leusdense dames, die door gebrek aan ..mankracht zonder wisselspelers naar Utrecht waren ver trokken Rozendaallaan 9 Leusden-C. 16. P. van Nimwegen 4418 17 A Smal 4372 18 J van Rossum 4328 19. D. v.d. Burgwal 4326 20. J. Houtveen 4307 21. J Hoefkens 4284 22 mevr v.d Goes-v Dijk 4262 De stand na vier ronden is als volgt 1. mevr. Houtveen-Blom 17837 2. J. Hak 17769 3. W de Jong 17716 4 M Boersen 17369 5. mevr v.d Burgwal-Lammers17206 De volgende ronde wordt gespeeld vrijdag 2 februari ACHTERVELD - Tijdens de ge houden nieuwjaarsreceptie van de gemeente Leusden waren ook de Prinsen Carnaval van Leusden en Achterveld aanwezig. Beiden bo den de burgemeester een nieuwjaarsgeschenk aan. De Leusdense Prins stond tijdens zijn korte toespraak onder een klok. Na zijn toespraak liep hij naar de bur gemeester en overhandigde deze een doosje met eieren, voorstellen de de raadsleden elk in hun eigen kleur. Nadat de eieren waren overhan digd, was de Prins niet alleen zijn eieren kwijt, doch ook zijn pluimen. De pluimen waren namelijk tijdens het weglopen aan de klok blijven hangen. Dit werd geruime tijd later gezien door de Achterveldse Prins, die zijn adjudant de opdracht gaf zich over deze pluimen te ontfer men. Dit werd prompt gedaan. De pluimen zijn nu veilig opge borgen in Achterveld. Mocht de verliezer van de pluimen deze terug willen, dan kan hij deze afhalen bij Prins Gi/s Puup de Zesde in Achter veld. ACHTERVELD - Nog ruim veertien dagen en dan vindt het eerste car navalsfeest van 1979 weer plaats. Zaterdagavond 27 januari zal het boerenkielenbal weer worden ge houden in het 100 gram gebouw. De muziek zal deze avond worden ver zorgd door de eigen hofkapel en de band The Spykes. Het belooft weer een heel gezellige avond te worden, want niet alleen zal Prins Gijs Puup de Zesde met zijn ge volg aanwezig zijn, doch ook de Dub- beldooiers uit Barneveld zullen deze avond komen opluisteren De zaal gaat open om 20.30 uur Om reeds aan de carnavalsfeer te wennen, zullen Prins Gijs Puup de Zes de met zijn adjudant de raad van elf en hun dames een bezoek brengen in Eemnes Op 20 januari gaat het hele gezelschap gezellig naar de Eemnesse Sliertjes. Na 27 januari zal het weer rustig zijn tot vrijdag 23 februari Dan wordt het groot Carnaval gevierd Zaterdagavond 24 februari zal Prins Carnaval met zijn gevolg aanwezig zijn in café Buitenlust. Zondag 25 februari zal dan weer de grote carnavalsoptocht worden gehou den waaraan wagens, groepen en indi- viduëlen aan deel kunnen nemen Het motto dit jaar is (men kan er alle kanten mee uit) ..Achterveld gaat vrij uit" Ook dit jaar is er weer een mooie wisselbeker beschikbaar Tot en met 31 januari is er gelegen heid om zich op te gevert voor deelna me bij de secretaresse mevrouw G Hil- verts. Walter van Amersfoortstraat 2 In deze optocht zal niet alleen de mu ziekvereniging DWS hun medewerking verlenen, doch ook is er een toezegging gedaan door een uit 70 personen be staand muziekkorps. Na de optocht zal dan het kinder-car- naval plaatsvinden in het 100 gram ge bouw Zondagavond 25 februari zullen de Prins en zijn gevolg aanwezig zijn in hotel De Roskam Maandag 26 februari zal het tiener- carnaval worden gehouden met mede werking van Fox Fox uit Amersfoort Als sluitstuk is er dan op dinsdagavond 27 februari het bejaardencarnaval OPTOCHT In verband met deelname aan de optocht verzoekt het bestuur zich zo spoedig mogelijk te willen opgeven voor deelname. Dit verzoek wordt gedaan om tijdig een duidelijk overzicht te kun nen krijgen betreffende het aantal deel nemers Ook is dit van belang voor het vaststellen van de route. Inmiddels is het carnavalsprogram ma huis aan huis verspreid. Hopelijk heeft iedereen dit bewaard, want in een van de programmaboekjes is het car navalsprogramma verkeerd aange bracht. Degene die dit boekje in zijn bezit heeft kan hiermee naar boekhan del Vos gaan waar een waardebon zal worden uitgereikt. Er is slechts één zo n boekje in omloop gebracht DONDERDAG 11 JANUAR11979 ACHTERVELD - Donderdag 8 ja nuari hield de KPJ haar jaarvergade ring. Tijdens deze jaarvergadering bleek dat de Achterveldse KPJ afde ling een zeer gezonde en zeer actieve vereniging is. De 60 aanwezige leden keken terug op het afgelopen jaar, waarbij bleek, dat het weer een zeer actief jaar was geweest. Ook gaven de leden hun mening over de KPJ en over de georganiseerde activiteiten. rw ACHTERVELD - Donderdagavond 18 januari komen de K.P.O.-dames voor het eerst in het nieuwe jaar bij elkaar. Deze avond zal de heer J. Voorn uit Nijkerk het een en ander komen vertellen over het leven en werken van Kleine Mensjes. Een onderwerp wat zeker de belang stelling waard is om en naar te komen luisteren. Het bestuur rekent er dan ook op dat die avond om 20.00 uur in de zaal van café Buitenlust veel leden aanwezig zullen zijn. Bij het financieel verslag bleek dat de vereniging er niet al te slecht voor stond De kascommissie had de boe ken in orde bevonden. Bij het agendapunt mededelingen bleek, dat het afgelopen jaar de positie van de Kring veel was verbeterd Het clubblad Medium zal in een nieuwe vorm gaan verschijnen Door enkele leden werden er nog nieuwe ideeën naar voren gebracht. Zij ACHTERVELD - Maandag 15 ja nuari zal de vierde ronde van het S.V. Achterveld klaverjastoernooi wor den gespeeld. Er zal zowel geschutjast als gekla verjast kunnen worden. De wed strijd, die alleen voor leden en do nateurs toegankelijk is, zal worden gehouden in de kantine van het Ker stensportpark, en aanvangen om 20.00 uur. De totaalstand na drie ronden blijkt te worden aangevoerd door het echtpaar bleken aanvaardbaar en goed bruikbaar te zijn. Jammer was wel, dat enkele van deze ideeën in het komende seizoen niet meer konden worden in gepast daar het programma tot en met september al geheel was uitgewerkt. Er is echter goede notitie van genomen en bij het opstellen van een volgend pro gramma zal er zeker rekening mee worden gehouden. Hoogtepunten in het nieuwe pro gramma zijn de kreatieve avond, dan sen en oud ijzer actie, en de uitwisseling met de KPJ afdeling uit Geesteren Het was een zeer levendige verga dering waarbij niet alleen het bestuur doch ook de overige aanwezige leden voor een goede inbreng zorgden De Achterveldse afdeling telt momenteel ongeveer 150 leden Na afloop van de vergadering was er nog tijd over voor een bingo. Horst die de eerste en tweede plaats bezetten. De totaalstand na drie ronden is: aantal punten 1 mevr Horst-Vos 14262 2 G Horst 14018 3 mevr van Rossum 13701 4 K. Voorburg 13382 5. mevr Tolboom-Kaas 13261 6. mevr Kok-Veldhuizen 13250 7 Har. Ruitenbeek 13180 8 L. Teunissen 13126 ACHTERVELD - De reconstructie van de Hessenweg binnen de be bouwde kom van Achterveld is na genoeg voltooid. Het lag in de bedoeling om onmiddel lijk in aansluiting daarop dit weg gedeelte met enig feestelijk vertoon of ficieel weer in gebruik te nemen Nu de weersomstandigheden van de laatste paar weken de afronding van de werk zaamheden hebben verhinderd en die weersomstandigheden ook weinig uit nodigen tot het houden van feestelijk heden in de buitenlucht, is besloten de officiële ingebruikneming tot het voor jaar uit te stellen. De Achtervelden en met'Viar'ne de aanwonenden van ,de Hessenweg houden dit evenwel in ieder geval tegoed ACHTERVELD - Indien de weers omstandigheden meewerken zal het dameselftal van SVA zondag een thuiswedstrijd spelen tegen 't Goy. Aanvang van de wedstrijd is 10 00 uur ACHTERVELD - Zondag 7 januari »erd in de recreatiezaal van Huize St. oseph een nieuwjaarsreceptie ge- ouden. Voorgaande jaren vond de ieuwjaarsreceptie altijd in besloten ring plaats. Daar er naar gestreefd fordt om meer in de openbaarheid te reden, werd besloten dit jaar een iieuwjaarsreceptie te houden die y'Degankelijk was voor alle inwoners an het dorp en verder voor iedereen die de directie, bestuur, personeel en bewoners van het huis en de bewo ners van Sinecura persoonlijk hun wensen wilden overbrengen. De opzet is heel goed geslaagd Het gehele stichtingsbestuur en de direc teur waren met hun dames aanwezig alsmede veel bewoners van het huis en van Sinecura Door velen is van deze gelegenheid gebruik gemaakt om per- zou herstellen, dat het toch zeker in de middenmoot zou eindigen. Gezien hun inzet verdienen zij een betere plaats op de ranglijst dan waar zij momenteel staan. De voorzitter zei het zeer sneu te zullen vinden, als dit elftal zou moeten gaan spelen in de 2e klasse. Hij wenste ook de andere elftallen heel veel succes toe en hoopte dat er dit jaar toch nog een kampioen zou zijn. Dit zou dan het dameselftal zijn dat er momenteel heel goed voorstaat. Hierna stond de voorzitter nog even stil bij hetgeen momenteel tussen Sportstichting en de gemeente gaande is met betrekking tot de financiën. Wij zijn het niet eens met hetgeen men momenteel op het gebied van de financiën wil uithalen, aldus de heer Legdeur. Als alles doorgevoerd wordt zoals men dit thans wil. zal voetbal een van de duurste sporten gaan worden. We hopen dat de'bijdragen niet ver hoogd zullen worden, want dit is voor de sport zeker geen haalbare kaart. De voorzitter zei te hopen dat de Sportstichting het hoofd koel zou hou den. en dat als er toch een verhoging moet komen, dan zeker niet boven een verhoging van 15% zal worden uitge gaan „Volgens mij", aldus de heer Legdeur „zal de gemeente ook een stapje terug moeten doen Wordt dit niet gedaan, dan ziet het er voor de sport verenigingen in de gemeente Leusden slecht uit." Niet alleen de heer Peddemors, voorzitter van de sportstichting kwam de vereniging de beste wensen aanbie den. doch ook de heer Van Wouden berg, wethouder van de gemeente, gaf van zijn belangstelling blijk soonlijk hun wensen voor het nieuwe jaar over te brengen Het was een druk bezochte heel gezellige receptie die vooral door de bewoners zeer op prijs werd gesteld ACHTERVELD - Zaterdagmiddag hield de sportvereniging Achterveld n nieuwjaarsreceptie in de kantine n het sportpark. Veel sportvrien- de maakten gebruik om het bestuur en de vereniging een voorspoedig en sportief 1979 toe te wensen. Tijdens deze gezellige bijeenkomst werd door de voorzitter, de heer Legdeur, het woord gevoerd. De heer Legdeur dankte iedereen die van deze gele genheid gebruik had gemaakt om de vereniging het allerbeste toe te wen sen in het nieuwe jaar. In het bijzon der richtte hij een hartelijk woord van welkom aan het adres van Cor Hoogland die na ziek te zijn geweest, op de bijeenkomst aanwezig was. De heer Legdeur hoppte dat Cor Hoogland spoedig geheel hersteld zou zijn en dan zijn plaats in zijn elftal weer zou kunnen innemen De voorzitter hoopte dat het eerste elftal zich zodanig Het bestuur van de SV-Achterveld kon tijdens de nieuwjaarsreceptie veel goede wensen in ontvangst nemen. Alle aanwezigen werden voorzien van het gebruikelijke nieuwjaarsborrel tje of een frisdrankje en een hartig hap je Toespraken werden er niet gehou den.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9