zorgden voor irinsenpak- naar-maat omoties bij de biljarters Korfbalwinst voor Antilopen itimisme bij L.T.V. Leusden Kampioenschap wielerveldrit IJS PIER OFTEWEL PIET IS EEN RARE PRINS PIER 'ezellige avond van de iterijclub Achterveld HAAIEN IN SPEED0- JAARGANGWEDSTRIJD JAAR TWEE NIEUWE GRAVEL-BANEN? Ontspannings avond in St. Joseph Talenpraktikum Amersfoort TAL VAN TOPRENNERS PRESENT donderdag 18 januar11979 17 obergArtner 1979 DE GOUDEN KLOMP LEUSDEN welzijnswerk Ons Genoegen >st3 contributie omhoog s Pier van Leusden met zijn „wietstok" Pierke. LEUSDEN/CENTRUM - De bij prins Pier aangevraagde audiëntie werd ons door Zijne (In vorstverlet lopende) Hoogheid genadig ver leend. Lange Pier - en dan bedoelen wij niet de beruchte zeerover uit om streeks 1500, maar de regerende carnavalsprins van Leusden - voel de wel wat voor een beetje reclame. Hij was ons bovendien erkentelijk voor het feit, dat wij de door Koning Winter tot een glibberige ijsbaan omgevormde lange oprijlaan naar zijn residentie zonder brokken waren doorgekomen. Hij was uiterst vriendelijk en in tegenstelling tot an ders, wanneer hij buiten functie is, bijzonder spraakzaam. Wij kregen meer dan voldoende gelegenheid om het een en ander over hem voor u aan de weet te komen. Zoals bijvoor beeld zijn geboortedatum 26 sep tember. Hij wist die nog precies, om dat hij er in 1918 te Soest zelf bij was. Pier - bij de Burgerlijke Stand van onze gemeente beter bekend als Pe trus Hendrikus Valkenet - heette vóór zijn erkenning als prins doodgewoon Piet voor zijn volwassen relaties en ome Piet voor de jeugd. Al op zeer jeugdige leeftijd werd hij tot zijn latere roeping gevormd. Hij wilde graag toneelspeler worden, maar dat zag de leiding van de kostschool de Ruwenberg te Sint Mi chielsgestel niet zo zitten en mede daarom vertrok de jonge Soestenaar naar Voorhout. Ook op de tuinbouw school aldaar kwam men niet voldoen de tegemoet aan de artistieke wensen van Piet Om zijn ouders en het school bestuur te plezieren (later ook wel voor zichzelf) werd hij uiteindelijk toch bloemenkweker. Het is bezijden de waarheid om te stellen, dat hij blij was met zijn eerste baan. Met hard en onbe zoldigd werk als volontair in Amsterdam en nog een knaak toe voor kost en in woning bracht hij de tijd door, die voor afging aan zijn militaire eienst. Tweemaal heeft Piet 's konings rok mogen dragen. Eerst voor zijn nummer en later tijdens de mobilisatie in 1939. Van hem en zijn maats werd verwacht, dat de IJssellinie stand zou houden te gen de ons land binnengevallen Duitsers. De geschiedenis heeft ge leerd, dat die opzet niet gelukt is, maar nog net voordat Piet als krijgsgevan gene naar een kamp in Neubran- denburg werd overgebracht, heeft hij éénmaal een afspraakje gehad met een aan de frontlijn wonend meisje Tijdens zijn gedwongen buitenlands verblijf bracht Piet Valkenet de in Voor burg opgedane theorie in de praktijk bij Pier (rechts) met Hans Houtveen en Gijs v. d. Hoef als „gewone" burger. een tuinder in Hostock. Baas Schultz hield hem nog wel een lucratief „con tract" voor de neus met de bedoeling zijn obergartner aan het werk te kunnen houden, maar toen de Nederlandse krijgsgevangenen een paar maanden later naar het vaderland terug konden keren, gaf Piet daaraan de voorkeur. Dat bleek goed gegokt, want anders zou onze huidige prins nu nog achter het ijzeren gordijn zitten, In september 1940 kocht pa Valkenet voor zijn zoon het tuindersbedrijf aan de Ursulineweg 4 in Leusden Piet trouwde met zijn „oorlogsslachtoffer" van de IJssellinie en leeft al weer lang en gelukkig in het Leusdense „Westland". Hij bracht de wat verwaarloosde kwekerij weer op gang en heeft een paar jaar geleden de zakelijke beslommeringen daarvan overgedragen aan zijn zoon Joop. Niksdoen vond hij maar niets en daarom begon hij langzaamaan met „welzijnswerk" op zijn eigen manier. Hij probeerde nuttig te zijn voor anderen en van minder plezierige dagen wat leuks te maken Wie hem kent weet, dat dit bijna altijd gelukt is. In het kader van dit artikel willen wij slechts één van zijn „welzijnswerken" belichten en met na me zijn bemoeienissen met de Leusdense carnavalsclub de Gouden Klomp. Al vrij kort na de oprichting van dat dorst- en leutgezelschap kwam hij bij prins Janus in dienst als een altijd gewaardeerd lid van de Raad van Elf. Een jaar of 8 heeft hij zich in deze „ne derige" positie ten dienst gesteld van de jeugd tot de ouderdom en alles wat daartussen zit en niemand in de van huisuit onder-Moerdijkse kringen was verbaasd toen om 11 over 11 op de 11 e van de 11 e van 1978 Piet als Pier uit de door de carnavalisten het Ros Beyaert binnen gedragen ijskast tevoorschijn kwam De nieuwe prins onthulde zijn volk meteen, waar zijn naam vandaan kwam. Niet meer en niet minder dan een samenvoeging van de eerste let ters van: Piet Is Een Rare. Leuk mee genomen was. dat Pier toen hij nog Piet was, net als een echte pier de hele dag in de grond zat te wurmen. Zij die het carnavalsprinsschap slechts zien als een hondebaan (dat lijkt het soms wel) krijgen van hem ongelijk. Pier vindt het een eer om de hoogste functie bij de Gouden Klompers te mogen bekleden, ondanks het feit, dat een prins tegen woordig lang niet alles zelf mag beslis sen. Van een prins wordt verwacht, dat hij in zijn functie ordentelijk gekleed gaat. Dat gaf bij onze prins nogal wat problemen, omdat hij beslist niets voelde voor een confectiepakje uit het prospectus van specialist Allers. Ondanks de moeilijkheid, dat de Valkenetse vrouwen geen bal om carnaval geven (zijn drie zoons trouwens ook niet) kreeg onze prins zijn echtgenote en drie dochters, na een zeer diplomatieke babbel (en dat kan hij!), toch zover dat zij met ge zwinde spóed aan het werk gingen om een prinsenpak-naar-maat te maken. Het geweldige resultaat heeft u op de elfde van de elfde en op de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie kunnen zien. Wie toen onverhoopt niet van de partij waren, krijgen een herkansing op de komende car navalshoogtijdagen. De prinselijke onderscheiding 1978- 1979 10 G. Boutens 433 pnt De poedelprijs was deze avond voor de 'gastvrouw G. v. d. Breemer- Schouten, met 233 punten. De organisatoren van deze avond, de neren G. Horst en H. v. d. Goes kunnen terug zien op een zeer ge slaagde avond. Na de prijsuitreiking kregen zij van tal van de aanwezigen het verzoek het zeker niet bij deze ene avond te laten. SHTERVELD - Vrijdagavond 8 ari werd door de loterijclub de senkar een gezellige avond _aniseerd. Deze bijeenkomst pp laats in het eigen honk „De nkar". Toen de voorzitter de opende kon hij een groot al deelnemers met hun echt en welkom heten. Hij wenste aanwezigen een heel gezellige I toe. i de avond gezellig te kunnen ^engen, waren er een aantal heel ge spelen op touw gezet, zoals kaarten, sneldammen en nog andere. Zelfs het reeds zeer gekende „Mens Erger Je Niet" niet. Er werd zowel door de pn als de mannen heel sportief maar zeer fanatiek gespeeld. Er was de gehele avond een echte gezellige en ontspannen sfeer. Er werd niet alleen gespeeld doch ook gezellig met el kander gebabbeld Er waren 10 leuke prijzen te winnen waardoor iedereen zijn best deed om een zo hoog mogelijk aantal punten te behalen Bij de prijs uitreiking bleken de navollende perso nen in de prijzen te zijn gevallen: 1mevr. T. Horst 527 pnt. 2. mevr H v d. Goes 513 pnt. 3. C. Bothof 495 pnt. 4 G. Horst 494 pnt. 5. mevr. Vos 479pnt. 6 H. Ruitenbeek Sr. 473 pnt. 7. C Hoogland 470 pnt. 8. H. v. d. Goes 449 pnt. 9. G. Born 440 pnt. ACHTERVELD - Donderdagavond 25 januari zal door de bewoners en ont spanningscommissie weer een ont spanningsavond georganiseerd wor den voor de bewoners van Huize St. Joseph en de bewoners van Sine Cura Deze avond zal voor de genoemde be woners optreden de zang en dansgroep 't Boerhoom. Deze zang en dansgroep zal optreden in klederdracht. Dit zal plaatsvinden in Huize St. Joseph. Speciale intensieve kursussen spreekvaardigheid English in management English in marketing English in computing English in banking Francais dans Ie domaine du management Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inl.: 033-29097 ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Genoegen werd door 16 leden deelgenomen. Slechts een schutter wist het totaal aan tal van 50 punten te behalen. De uitslag was: 1 B Voskuilen 50 pnt 2. W. Voskuilen 49 pnt. 3. P. v. Nimwegen 48 pnt. 4. G. Tolboom 47 pnl. 5. W. v. d. Kletersteeg 47 pnt. 6. T. Vos 46 pnt. 7 W. J Lagerweij 45 pnt 8. J. Voorburg Gz 45 pnt 9. A. Vlug 45 pnt. 10 J. E. v Hamersveld 44 pnt. 11. T. Daatselaar 44 pnt. 12. P Smink 43 pnt. 13 W Wittebrood 43 pnt. 14, H. Hols 42 pnt. 15. H J. v. Ruitenbeek 40 pnt. 16 J. Blom 40 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag organiseerde de KNZB-kring Utrecht in het Leusderbad een z.g. jaar gangwedstrijd met kleine groepjes deelnemers van 13 verenigingen. Deze wedstrijden zijn uitsluitend be stemd voor kinderen, die aan be paalde normen voldoen en uiterlijk in 1966 geboren zijn. Hoewel voor de 10-koppige ploeg van de Haaien geen medaljes bleken te zijn weg gelegd, hebben de jonge Leusde- naartjes goed gezwommen. De helft van hen kon de tot nu toe gemaakte beste tijd nog verbeteren. Dat begon al op de 100 meter vrij voor meisjes, geboren in 1968, waar Erica Exterkate 0,1 sec. won en haar tijd op 1.28.5 bracht Ook winst boekte Tonny Wesseloo (van 1.47.8 naar 1.46.6) op de 100 m. schoolslag voor jongens van dezelfde leeftijdsgroep. Dat lukte ook Luc v.d. Meer (van 1.46.1 naar 1.44.4). Paul Tolboom kwam uit op 1.45 8 (was 1.44.8). Knap was de 2.8 sec. vooruit gang tot 1.36.0 van Annemiek Tukker op de 100 m. vlinderslag voor meisjes anno 1967. Een nog grotere winst (3,1 seconde) haalde Mare Hulst uit het water op de 100 m. rugslag voor jon gens van 1967 met zijn tijd van 1.31.5 (1.34.6). Voor Jan Kreikamp en Frank van Rooyen stopten de klokjes op 1.38.5 (1.37.0) respect. 1 37.0 (1 36.7). Tenslotte zwommen Rita de Kruif in 1.17.7 (1 16.9) en Karina van Holst Pellekaan in 1.14.0 (1.10.6) de 100 m. vrije slag voor meisjes van 1966. 1SDEN/CENTRUM - In het af- en weekeinde werden promo- dstrijden gespeeld, waarbij di jt spelers van BV '75 waren be ten. De sterk spelende Cor Kis- promoveerde naar de 1 e klas- I Jos van Kooy bleef met 4,00 ge middeld net onder de promotiegrens van 4,25 maar heeft toch een uitste kend seizoen (hij promoveerde in middels van de 5e naar de 2e klasse) achter de rug. In Krasnapolsky te Amsterdam speelde Wimv d. Berg zes uitstekende partijen, die hem in de 1 e klasse groot biljart brachten. Hij bevindt zich thans net onder de ereklasse, waarin o.m. sterren als Vultink en v. d. Smissen. In april doet hij een poging om die topklas se te bereiken. Inmiddels Wim v d. Berg, Fake Schonewille, Cor Kis- temans, Jos van Kooy en John Kramer voor BV '75 in dit seizoen reeds 12 pro moties bereikt. Uitslagen districtscompetitie: (sen.) BV'75 1-De Poedel 4 5-4 BV '75-KOT 3 0-9 Programma: (Sen.) De Poedel 6-BV '75 2 (Jun.) VW 1-BV '75 1 WV 2-BV '75 2 >DEN/CENTRUM - De 6e al- ledenvergadering van ïns derde tennisvereniging 'een overwegend optimistische ^loon. Het begon al met het feit, ïrzltter Jos van Marissing, ook is zijn 6 medebestuurders, sn week donderdag in Hak- een 30-tal leden kon verwei- Dat waren er, ondanks de winterse weersomstandighe- heel wat meer dan op de 5e rond in december 1978 (toen 5 Jrs- en 2 „gewone" leden). voorzitterlijke terugblik over het Jen jaar bleek 1978 voor de LTV 3n zeer succesvol te zijn ge- Dat was het eerste volledige «gingsjaar, waarin ook voor de ste maal deelgenomen werd aan de en districtcompetities. Niet zon- ïcces, gezien de kampioensteams een promotie. Nieuw (en zeer ge slaagd) was ook het clubkampioen schap Uiterst plezierig was het gereed komen van de twee (door de vereniging zelf betaalde) all-weatherbanen. Deze maken het mogelijk, dat 150 senioren en 60 junioren van de lange wachtlijst kunnen worden afgevoerd, zodat het ledenbestand per heden 450 senioren en 120 jeugdleden omvat. Gestreefd wordt naar nog twee nieuwe (gra- veDbanen in de loop van dit jaar. De uitstippeling van het bestuursbe leid in 1979 zal zich richten op de verbe tering van de jeugdbegeleiding en op 't versterken van het competitie-element. Hoewel zeker niet het hoofddoel van de LTV Leusden. is het spelen in competi tieverband bijzonder belangrijk. Met een 13-tal teams (2 op dinsdag, 4 op woensdag, 4 op zaterdag en 3 op zon dag) wil de Valleiparkerclub haar goede naam versterken in de tenniswereld van de regio Amersfoort. Het gezelligheids element krijgt opnieuw de volle aan dacht met het openingsfeest op 31 maart, het slotfeest aan het einde van september en daar tussenin op het weekend van 21 en 22 juli (of is het een weekend in juni?) een barbecue rond het clubhuis. Tennisevenementen vinden plaats op 1 april (openingstournooi), op 2 en 3 juni (heren- en dames-dubbeltournooi), van 13 t/m 27 augustus (de club kampioenschappen) en op 22 en 23 september (het slottournooi) De trainingsopzet wordt verbeterd, evenals de outillage van het tennispark (wind schermen, oefenkooi, dweilmachine, enz.) en meer zorg zal worden besteed aan de opvang van de nieuwe leden. Energiek zal worden voortgewerkt aan de realisering van een definitief club huis. De afgelopen weken hebben duidelijk aangetoond, dat de nood-behuizing zo spoedig mogelijk dient plaats te maken voor het officiële tennispaviljoen. Een nog steeds groeiende vereniging van nu bijna 600 leden kan anders niet naar behoren functioneren. Zoals overal langzaamaan gebruike- .lijk is geworden, gaan ook bij de LTV Leusden de contributies omhoog. De vergadering ging - ondanks electroni- sche rekenwerk van Paul Hoenderdos - accoord met 130,-- per senior en 85,— (waarbij inbegrepen 15 ten- nislessen) per jeugdlid. Anke Hoender dos (vanaf de oprichting 3 jaar geleden secretaresse) en Paul v. d. Breul (an derhalf jaar bestuurslid) traden af Met spijt en een paar stoffelijke blijken van erkentelijkheid (ook voor de echtgeno ten) nam voorzitter Van Marissing af scheid van hen. Het vernieuwde be stuur van de tennisclub bestaat thans uit voorzitter Jos van Marissing. sec retaresse Margit Stekelenburg (Mar terhoeve 31. Leusden-C. Telf. 43970) en penningmeester Joop van Loenen, alsmede de heren Job Heneweer (voorzitter technische commissie), Daan Wolfert (voorzitter cantine-com- missie), Ed ten Voorde (voorzitter bouwcommissie) en Wim Koetsveld (voorzitter contactencommissie). LEUSDEN - Na twee wat ongelukkig verloren wedstrijden, was Antilopen te gen Exakwa in Lelystad fel gebrand op revanche. Er is in de 2e klasse nog van alles mogelijk en het verschil in sterkte tussen de diverse ploegen is zo gering, dat er met betrekking tot promotie en degradatie in theorie nog veel kan ge beuren. De Leusdenaren kwamen echter al snel op een 2-0 achterstand Frans ter Maten trof daarna via een onderschepte bal doel, maar ook de thuisclub scoorde. Rob Geutjes hielp Antilopen uit een strafworp weer dich terbij, doch weer liep Exakwa uit. Toch kwamen de partijen op gelijke hoogte bij de rust. Frans ter Maten (strafworp). Frouk Geutjes (uit een doorloopbal) en Rob Geutjes (strafworp) brachten voor de Leusdenaren de score op 5-5 In de tweede helft bleef de strijd ui termate spannend. Na elke treffer van Antilopen kwam de thuisclub weer langszij. Gescoord werd voor Leusden door Pieter Kraaikamp (2x), Gert Graafland en Frans ter Maten en 7 mi nuten voor tijd mikten bij 9-9 beide par tijen nog op de overwinning. Coach Evert de Bruin gaf Antilopen de op dracht om vooral op de doorbraak te spelen en die opzet had succes toen Frouk Geutjes op goed aangeven van Frans ter Maten de winnende treffer kon plaatsen. Twee zeer kostbare puntjes waren daarmee binnen. A.s. zaterdag is Antilopen vrij OVERIGE UITSLAGEN (Sen.) KIÓS 2-Antilopen 2 9-5 Antilopen 3-Odik 2 7-5 (Jun.) TZ 2-Antilopen 1 3-4 (Asp.) Antilopen C-Soesterkw. B 1-2 Telstar C-Antilopen D 1-2 Antilopen F-Soesterkw. D 1-0 (Pup.) Antilopen 1-Woudenberg 1 4-4 Antilopen 2-Amersfoort 2 0-1 LEUSDEN/CENTRUM - Ook voor komend weekeinde zien wij de veld- sporten niet doorgaan. Dat betekent niet, dat de sportliefhebbers thuis moeten blijven, want de ARTC de Pedaalridders komt rond de bosvij- ver in Birkhoven met een niet alle daags alternatief op de proppen. De ze Amersfoortse Wielerclub organi seert voor de 4e maal de revanches van de Nederlandse veldritkam- pioenschappen. In alle categorieën komen, voor zover niet elders gecontracteerd, de topren- ners weer aan de start. Ook een tiental Engelse renners doen mee en vijf daar van beschouwen de Pedaalridders- cross als een van de laatste trainings mogelijkheden voor het wereld kampioenschap. dat op 28 januari in, Italië wordt verreden. z.èKer is ook, dat de veteranen- kampioen 1978 Herman Zuiderdam. aan de start verschijnt. Toppers als Stamsnijder en Snoeyink beslissen meestal pas laat, maar laten gewoonlijk weinig wedstrijden zonder hun deelna me voorbijgaan. Onder de streekren- ners bevinden zich Max de Vries (Hoevelaken), die 7e werd in de natio nale titelstrijd en eerder provinciaal kampioen van Utrecht was geworden, maar ook de Leusdenaren Gerard en Henk van 't Klooster. Dick Williqenbura en Hans Vierdag, de Amersfoorters Evert Smit. Nol Wildeman en Wil van Wegen. Gerrit Ruttenberg (Baarn), Kees Bokma (Bunschoten), Wim van Dompseler (Harderwijk), enz De veteranen en liefhebbers starten om 13 00 uur. de nieuwelingen en ju nioren om 14.00 uur en de amateurs en profs om 15 00 uur. De toegang tot de wedstrijden is. mede door een aantal sponsors, gratis. Ook kosteloos kunt u zondag, achter het theepaviljoen Bea trix bij het dierenpark, gaan kijken naar een veldrit voor jeugdrenners van 8 t/m 14 jaar. Die wedstrijd begint om 10.30 uur.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17