igmaals: de bankgirocentrale AMIVEDI Si' Prijswinnaars „Uiteindelijk" KOOKHOEKJE iLeusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 18 JANUAR11979 LEUSDEN - De puzzel en de kleurplaat in onze kerst- en oudjaarsbijlage ..Uiteindelijk" heeft een geweldige stroom inzendingen opgeleverd. Zowel op de puzzel als op de kleurplaat werden er vele honderden inzenders geteld Als we allereerst even kijken naar de kerstpuzzel, dan luidt de oplossing als volgt: Er straalt een ster aan de donk're lucht en zegt: 't Kerstfeest komt, het is niet ver. Het spreekt voor zich dat er onder het grote aantal inzenders geloot is. Deze loting leverde de navolgende prijswinnaars op: Geschenkenbon van vijftig gulden gaat naar: Ed Blotenburg, Postweg 24. Barneveld; een geschenkenbon van vijfentwintig gulden gaat naar me vrouw D. Mattijssen-Lubbers, Brinkhorst 21, Leusden-Centrum; ge schenkenbonnen van elk tien gulden zijn voor Jeanet van Ginkel, Veen- schoterweg 41Scherpenzeel; A. Valkenet, Ursulineweg 4, Leusden, Mariëtte Westerink. Bisschopsweg 60. Lunteren De geschenkenbonnen zullen één dezer dagen worden verstuurd KLEURPLAAT Uit het aantal inzending blijkt wel hoe enthousiast er is gekleurd. Het was werkelijk fantastisch en de jury heeft het dan ook beslist moeilijk gehad Uiteindelijk kwamen de navolgende prijswinnaars uit de bus: Tineke van de Haar. Kamillelaan 71Scherpenzeel; Ronald Veldhuizen, Heetvelderweg 8, Leusden-Zuid; Olav Duyn. Graaf van Lyndenlaan 25, Barneveld. Henk van de Bunt, Laakweg 116a, Nijkerkerveen; Corine van Zoeren. Ruysdaellaan 4. Woudenberg; Wilma Gerritsen, Hogervalkseweg 17. Lun teren; Jolanda van Ee. Constantijn Huygensstraat 2. Barneveld, Joke van Zijtveld, Helweg 9. De Glind; Evelyne van Verzendaal, P. C Hooftstraat 43. Barneveld en Clara Bos. Drieénhuizerweg 3, Lunteren. tp de foto het interieur van de eerste nieuwe winkelwagen. YOGA VOOR BEGINNERS IDENDE WINKEL insdagavond heeft de firma Be ling aan de Hamersveldseweg moderne en voor Nederland ke SRV-wagen in gebruik ge- i. Deze nieuwe winkelwagen is eerste van 7 die in de komende twee maanden door de firma Besse- ling in gebruik genomen zal worden, in deze rijdende winkels is naast het complete zuivel pakket een belang rijke plaats Ingenomen voor de ver- sprodukten zoals groenten en fruit. De Leusdense huisvrouw zal op korte tijd een nog betere service van de vertrouwde SRV-man kunnen verwachten. Dinsdagmorgen 30 januari begint er een nieuwe cursus yoga voor be ginners in 't Trefpunt te Leusden- Zuid. Tevens start op deze morgen een aparte groep voor beginners in de leeftijd van 60 jaar en ouder. Men kan zich opgeven bij mevr. Van de Ven, tel. 41256. LEZING VOOR GEREF. BOND Ds. C. den Boer uit Woudenberg houdt donderdag 25 januari een le zing voor de afdeling Leusden van de Gereformeerde Bond. Het onder werp van de lezing is „Waarom bid den wij nog voor ons levenson derhoud?'' De avond, die gehouden wordt in het Jeugdgebouw aan de Oolevaarshosterweg, begint om 20.00 uur. JEUGDDIENST Zondag 21 januari wordt in de Mar- cuskerk een jeugddienst gehouden waaraan wordt meegewerkt door ds. Kelder uit Leusden en door het koor Reformation, eveneens uit Leusden. Thema van de dienst is: „Die Jacob". De dienst begint om 10.30 uur. VROUWEN IN DE ISLAM Mevrouw A. p-Mobach uit Leusden-Zuid zal maandagavond 22 januari voor de afdeling Leusden- Centrum van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond spreken over „vrouwen in de Islam". De bijeen komst wordt gehouden in het Dienstencentrum aan de Burg. De Beaufortweg en begint om 20.00 uur. GESLAAGDEN VAN LISIDUNAHOF zigheden. Een deel van de onder werpen betrof de winter, zoals het maken van sneeuwcollages. Op de foto: een beeld van de Blijhof-instulf. Ingezonden .buiten verantwoordelijkheid van de redactie [Aan de heer W. J. Dalmijn jirocentrale b.v., nlaan 1 Leusden, 15 januari, 1979. r geachte heer, [Naar aanleiding van het artikel in de **"iier Krant van 11 januari schrijf ik u Jbrief. Aan het eind van dat artikel kU „als er nog dames zijn die het niet *~en begrepen, laten die dan alsje- i bij mij komen. Ik wil er met alle t met hen over praten om het uit te Jieb het allemaal begrepen en hoef it ook niet naar u toe te komen om het g eens uit te laten leggen. Ik heb nog s erg goed begrepen en dat is dat het h niet allemaal klopt, jk heb namelijk gesolliciteerd naar ding van een advertentie van de jirocentrale, waarin part-time men- t werden gevraagd. In deze ad verten- stond niets over free- feof tijdelijke werkzaamheden. Toch 1 men mij telefonisch benaderd voor ilijk werk, maar dat werd er niet bij d. Er werd wel verteld, dat ik via bitzendbureau uitbetaald zou wor- De vraag van mij waarom dat was, werd afgedaan met „het is erg druk deze tijd bij de b.g.c. en daarom is de administratie uit handen gegeven". Een dag later toen ik het nog niet zo best begreep, of misschien juist wel goed begreep, heb ik terug gebeld. Toen heb ik gevraagd of men i.v.m. de piekdrukte mensen nodig had, die op deze manier, ook weer van de ene op de andere dag afgevoerd konden worden. Maar dat had ik toch verkeerd begrepen verzekerde een mevrouw van de afdeling personeels zaken mij. De b.g.c. was pas volop in bedrijf en had voor de postkamer zeker 10 vaste krachten nodig, maar dat was nog niet goed te overzien. Na de grote drukte, eind januari, wist men precies hoeveel vaste krachten dat zouden worden. Daarom ook werd ik nu even bij een uitzendbureau gestationeerd. Maar ik was in dienst van de b.g.c. en niet bij het uitzendbureau. Bij het uitzendbureau ingewonnen informatie leerde mij, dat ik wel degelijk daar in dienst was en niet bij de b.g.c. Ik voel mij door dit gebeuren, om het bij uw eigen woorden te houden, wel belazerd en dit wordt nog eens versterkt door de artikelen in de Leusder Krant, alsmede die in de Amersfoortse Courant (8 jan.). De eenvoudige verklaring, dat de bedoelingen van de direktie misschien niet goed uit de verf zijn gekomen en dat daardoor de mensen van personeels zaken het niet zo goed begrepen hebben, is mij iets te gemakkelijk. Verder zwijgt u over het feit, dat persoons-gegevens van het door mij ingevulde sollicitatie-formulier van de b.g.c. zonder medeweten van mij aan het uitzendbureau zijn verstrekt. Ik beschouw dit als een aanwijzing hoe u over belangen van sollicitanten denkt. Door de inhoud van de kranten artikelen te vergelijken met mijn eigen ervaringen, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat, niet het uitzend bureau ingeschakeld is in afwachting van een goede regeling, maar dat de „pooldames" een voortvloeisel is, van het Voor het diploma ziekenverzor ging slaagden de navolgende per soneelsleden van het verpleeghuis Llsidunahof: Marga Croese, Corrie Wanner, Frieda Pekel, Glinder Ra- cherds, Louise Bontje, Cees van Sprang, Teunis Ruiter en Luc Schaart. De geslaagden ontvingen hun opleiding in het Opleidingsin stituut „Zr. van Wijngaarden" in Harmeien. bekend worden van de handelswijze van de b.g.c. inzake tijdelijke werkkrachten. Ik hoop dat er inderdaad nu een goede regeling tot stand komt, zodat de belangen van „free-lance"-krachten goed behartigd worden. Omdat ik reageer op een publiekelijk stuk, heb ik een afschrift van deze brief gestuurd aan de Leusder Krant en de Amersfoortse Courant. Hoogachtend. A. Aarts-v. Kemenade, Haverland 8, Leusden. Registratie van vermiste en gevon den huisdieren. Amivedi Amersfoort en Omstreken Inlichtingen: mevr M. Heijn. Fluitekamp. 107. Hoogland, tel 03493-3036 AMIVEDI Amersfoort-vermlst: 23/12 kater zwart, gecastr., witte snuit, voetjes, bulk en borst, zwarte vlekken bij de ogen, ±5 jr., rode halsb. met wit vil ten buitenkant (Westerstr.); 29/12: poes zwart, gester. witte voetjes en bef, bruine halsb. en bel (Rozenstr.); 3/1kater donkercypers, witte bef en voetjes, ±4 mnd. (Heiligerberger- weg); 6/1bast doberman, zwart, reu, lange staart, nek bruin/zwart, ±6 mnd. (Koedijkerweg). Amersfoort-gevonden: 5/1: poes zwart/wit, dikke staart, witte neus, pootjes, en staartpunt, vlooienb. volw. (Ceramstr.); Dierentehuis, Laan 1914, tel.: 16665: 4/1: bast. Duitse herder, zwart/bruin, 6 mnd. reu, oren hangend (Hoevelaken); 5/1: kater blauw-grijs, witte buik en pootjes, volw.; 7/1: bast. keesje, wit met zwarte oortjes, bij de staart een zwarte vlek. reu (Ariaplein); 8/1: Bast. teckel bruin, reu, groene halsb. (Smallepad); 9/1: kater rood, witte pootjes en bef, ±5 jr. (Acubastr.); 9/1: poesje half-siamees, grijs met bruine vlekken, ±5 mnd. (Leusden). Woudenberg-vermist: 5/1Bast. middensl. lichtbruin, Iets ge stroomd, ruwh. flaporen, krulstaart, reu (Lambalseweg). Hooglanderveen-gevonden: 4/1: bouvier, reu, gecoup. staart, bruine halsb. (Duisterweg). PONY'S Een charmant beeld langs de Hes senweg. Twee pony's in het witte landschap: het lijkt een tweeling, maar dat is niet zo. De belde dieren zijn van de familie Prinsen, die - en dat ter geruststelling - goed voor de pony's zorgt, ook al staan ze dan vaak in de witte wei FLENSJES MET VRUCHTEN U hebt nodig 100 gr. bloem 2 eieren wat melk 1 glas cognac 20 gr. suiker zout, boter. Zeef de bloem boven een schaal, klop het ei goed los en doe er een beetje melk bij. Roer dit mengsel door de bloem, u kunt er ook nog een scheutje koffieroom bij doen. Voeg nu af en toe wat melk toe tot dat u een mooi dun beslag hebt. Doe de suiker en de cog nac er bij en roer alles nog maals goed door elkaar. Zet het beslag een uurtje weg. Smelt boter in een pan die niet te groot is en bak de flensjes, leg op ieder flensje een bergje vruchten en rol ze op. Probeer ook eens flensjes met natte gember. Eet smakelijk Japieja OECUMENISCHE DIENST GEBEDS In het kader van de ..Gebedsweek voor de eenheid voor het hele volk van God" die van 18-25 januari gehouden wordt zal in de Markuskerk een oecumenische dienst plaatsvinden. Deze dienst is op zondagmiddag 21 januari om 5 uur. Voorganger is pastoor B. J. ter Bekke. De liturgie is samengesteld door de Raad van Kerken in Nederland, In Woord, Gebed, en Zang hopen wij zo iets van Eenheid te kunnen beleven met vele Christenen in Nederland en daar buiten. U wordt van harte uitgenodigd om aan dit .opheel" deel te nemen' V VOSSEN STAAN NU BUITEN Het vossenbeeld, dat jaren achtereen een eigen plaatsje had in de hal van het gemeentehuls, Is verhuisd. Het beeld staat thans In een meer natuurlijke omgeving voor het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19