OEPOP WEEK-AKTIVITEITEN EN TEN SLOTTE DEZE WEEK IN DE GEMEENTE iLeusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 18 JANUAR11979 21 VERKEERSKRIMINALI- T ECHT NIET TE VER EREN? kranteberichten is nu wel geble- lat de gemeente Leusden ernst t met de voorbereidingen van len die gewijd zullen worden aan 'oblematiek van het verkeer in len. Uit diezelfde berichten blijkt vel dat men niet helemaal goed wat er moet gaan gebeuren, al is n al een soort basisprogramma ;teld. Men is het er over eens dat irkeer veiliger moet worden, maar Zoals zo vaak het geval is in ons 5 landje zoveel zinnen, zoveel an. t echter vooral blijkt uit de diverse ;aties. en ook uit de brief van G J w in de Leusder Krant van vorige bleek dit weer: het is vooral de ente Leusden die het verkeer ar moet maken, en niet de bevol- zelf. Die paar honderd door ons uurde lieden moeten het maar op- )en. De heer Blaauw stelt dat de te mentaliteit van de verkeers- emers - die ook volgens hem van invloed is - erg moeilijk te beïn- en is. Onderzoeken zouden dat an aangetoond. Daarom is het aeter een juist verkeersgedrag af ngen door een goede vormgeving e weg. aldus de heer Blaauw. is het nog maar de vraag of de igingen van de verkeersdeelne- er beter op worden als zij in plaats ver gladde en rechte asfaltwegen geaccidenteerde schokdem- inen met klinkers en allerlei [en drempels gestuurd worden soort vormgeving zal de heer wel bedoelen); zulke wegen' k zeer irritant zijn. Maar de ite briefschrijver zal toch ook wel "1 dat dergelijke wegen een veel 3 capaciteit (uitgedrukt in voertui- >er uur) bezitten dan de huidige n, en dat betekent dat de capaci- leen weer op het benodigde peil 'orden gebracht door méér wegen e leggen. Ook niet zo prettig, en uur ook. En dat allemaal omdat de te mentaliteit van de verkeers- emers niet verbeterd kan worden, onderzoeken zouden hebben 3toond. kan men met het veelvuldig verto- 'an tv-spotjes van Veilig Verkeer rland de mentaliteit van de vader- e verkeersdeelnemers inderdaad rondig verbeteren. Maar ik ben er vertuigd dat een fikse verbetering Ie mentaliteit wél mogelijk is. Niet andaag op morgen, maar wel ge- id over een termijn van laten we 3n tien jaar. Nodig is echter dat de deskundig, gedegen, gemotiveerd et fantasie wordt aangepakt met ns ten dienste staande middelen i in ons land nog nooit geprobeerd, toch gaat het om een zeer be- gjjke kwestie. Want nog altijd vallen arlijks gemiddeld 2.500 doden in =-verkeer, en worden er vele oajizenden gewond, terwijl de scha- ytfc fsoor OV wel i>n ook "ite brie de in de vele miljarden guldens loopt. In Leusden kan men echt niet op ei gen kracht en met de ons ten dienste staande middelen de mentaliteit van de eigen bevolking grondig verbeteren, maar een bescheiden begin kan wel gemaakt worden. Men moet dan echter niet eigenwijs zijn en bereid zijn bij an deren te rade te gaan. Wat bijvoorbeeld mogelijk is. dat is een soort sociale controle op verkeersgebied op plaat selijk niveau. Op landelijk niveau bij voorbeeld kan men eens in de Verenig de Staten en Canada gaan kijken, om uit te vissen hoe het mogelijk is dat men er daar al lang geleden in geslaagd is een heel andere (betere) mentaliteit van de weggebruikers aan te kweken. Weliswaar komen ook daar verkeers ongevallen voor, maar verhoudingsge wijs veel minder dan hier En dat terwijl er nergens verkeersdrempels en an dere hindernissen zijn en de wegen er over het algemeen heel wat breder zijn dan hier, óók in woonwijken Maar ja, Amerikanen houden zich nu eenmaal loyaal aan regels, en wij Nederlanders juist niet Zij wij dan zoveel anders? Dommer wellicht? Of juist slimmer Op scholen voor voortgezet onderwijs zou men een zeer op mentaliteitsver betering gerichte vorm van verkeers- onderwijs kunnen gaan invoeren. Wel licht wordt op die manier bij de jongere generatie bewerkstelligd dat zij zich in het verkeer verdraagzamer, humaner, geduldiger en vooral verstandiger gaat gedragen dan de huidige aan het ver keer deelnemende generatie Televisie en radio zouden ook veel meer aan de mentaliteitsverbetering kunnen doen dan nu het geval is, terwijl verplichte cursussen en deelname aan discussiegroepen voor betrapte over treders van verkeersregels ook zonder meer noodzakelijk zijn. Veel verkeers deelnemers staan zelden of nooit stil bij hun gedrag, en eenmaal aangeleerde fouten raakt men vaak nooit meer kwijt. Tenzij men er zelf mee geconfronteerd wordt, men gedwongen wordt erover te praten, zich te verantwoorden. Zoiets kan,natuurlijk ookop plaatselijk niveau. Verbetering en aanpassing van de rijopleiding is natuurlijk ook een be langrijke zaak, en hetzelfde geldt voor de informatie van de hele bevolking over nieuwe verkeersregels en derge lijke Nu wordt volstaan met krantebe richtjes die weinigen lezen: iedere rij bewijsbezitter of elke houder van een kentekenbewijs zou er persoonlijk over ingelicht moeten worden. En zo zijn er nog wel meer zaken te noemen die dringend moeten gebeu ren. Natuurlijk ligt hier een belangrijke taak voor de overheid, maar uiteindelijk zullen we het zelf moeten doen En mis schien wordt het dan nog eens zo dat een fietser die een rood licht voor zich ziet er werkelijk voor stopt. En mis schien houdt dan een automobilist die een lange, rechte en lege weg voor zich ziet zich toch aan de maximum snel heid, in plaats van het gaspedaal in te trappen En wellicht worden al die ver keersdrempels, moeilijke bochten err kronkels en dure woonerven overbodig, doordat iedereen zich ook achter het stuur of op het zadel als een normaal, beschaafd mens gedraagt. Zou dat in Nederland echt niet mogelijk zijn? Peter Noorland, Koolzaadland 26, 3833 CJ Leusden. ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie VIA INSPRAAK VIA UIT SPRAAK NAAR AFSPRAAK EN DAN In de Leusder Krant van vorige week d.d 11-1-79, maakte G.J. Blaauw enige, o.i. zeer verstandige, kantteke ningen bij de komende door de ge meente georganiseerde verkeers- avond. Zijn betoog viel in drie delen uiteen Via de beschrijving van het verloop en het tot nu toe nihil resultaat van de werkgroep woonerven, belandde hij bij de voetangels en klemmen waar goedbedoelende groeperingen tijdens de verkeersavond in kunnen blijven steken Tenslotte gaf hij de gemeente een lijst met huiswerk op en de raad voor verkeersoplossingen eens buiten de gemeentegrenzen te kijken. Vooral, in het middenstuk zijn wij als aktiegroep zeer geïnteresseerd. Laten wij als ak tiegroep Veilig Over, voorop stellen dat wij blij zijn dat de gemeente een voor- lichtings-informatie-inspraakavond or ganiseert. Een van onze stelregels luidt: Als je niets doet, gebeurt er ook niets. Maar wat zijn nu de gevaren die G Blaauw signaleert? ,,Tot nu toe hebben tal van groeperingen al duidelijk naar voren gebracht waar het, naar hun idee, met het verkeer in Leusden aan schort. Doordat op die avond alle mogelijke groepen, met mogelijk sterk uiteenlo pende ideeèn, aanwezig zullen zijn lijkt het bovendien te veel gevraagd om te verwachten dat er dan kant-en-klare haalbare oplossingen kunnen worden gevonden", en Waar het op dit moment om gaat, is dat er een politieke keuze gedaan moet worden om kon- krete verkeersmaatregelen te nemen; maatregelen die zwaar kunnen vallen bij bepaalde groepen verkeersdeelne mers." Einde citaten En hier slaat G. Blaauw o.i. de spijker precies op zijn kop. Wij concluderen uit het een en an der dat het gaat om de politieke haal baarheid. Voor sommigen zal dit niet als muziek in de oren klinken, volgens ons is dit de realiteit. In de politiek is iets niet haalbaar als een verstandige enkeling zijn gelijk wil komen halen. Als verstandig individu kan je gelijk hebben, maar politiek nau welijks gelijk krijgen De haalbaarheid wordt groter, naarmate je je gelijk met meer mensen komt halen. Daarom is het voor het welslagen van de ver keersavond van het allergrootste be lang dat alle groeperingen binnen Leusden die zich bezig houden met een grotere verkeersl eetbaarheid van te voren rond de tafel gaan zitten. Binnen! die groeperingen bestaan er vast wel verschillen in inzichten, maar zeker ook overeenkomsten. En om die overeen komsten gaat het Niets zou zo on vruchtbaar werken als het gekrakeel tussen al deze zo goed bedoelende groeperingen op een dergelijke avond. Met goede bedoelingen alleen, is nog nooit een steen op de ander gekomen. En als wij rond die tafel zitten mogen wij nooit uit het oog verliezen dat het volstrekt onbelangrijk is of binnen deze groeperingen Jan, Piet of Klaas gelijk krijgt, (al hopen wij natuurlijk wel, als vnl. vrouwengroep dat het tante Truus zal zijn) als wij met z'n allen maar dich ter bij ons doel komen. Tussen gelijk hebben en gelijk krijgen heb je een heleboel mensen nodig Want de tegenstand zal groot zijn. wat dat betreft maken wij ons als aktiegroep geen enkele illusie. Om G. Blaauw nogmaals te citeren: om konkrete verkeersmaatregelen te nemen, maatregelen die mogelijk zwaar kun nen vallen bij bepaaldë groepen ver keersdeelnemers." Daar zeggen wij: ,,Die zeker zwaar zullen vallen." Maar u, lezer die het tot zover gevolgd heeft, wist dit misschien al, want anders had u al afgehaakt. Aktiegroep Veilig Over tot 28 januari, tel. 42983 kerkdiensten ACHTERVELD 'Cly [■X T T T T VNROEREND Het hoofd van deze ondernemer il u van het begin af aan verruk- )n. Er straalt rust en gezelligheid |an deze bleekroze wangen, waarin achter de smaakvol gestof- "Ie lippen een vorig jaar geheel .staureerd gebit schuilgaat, met Ischoonmetselwerk. De blauwe jen bieden een afwisselend uit- Een en ander wordt gestut 'de in uitzonderlijk goede staat onderhoud verkerende nek- die het hoofd L-vormig ver- vndt met de fijne ruime borstkas, peciale aandacht mogen wij vra gen voor het royale buikgebeuren, I laf niet alleen formidabel door lacht, doch ook geheel up tot date il*. Het achterwerk is ruim opgezet i laat zich bij voorkeur verplaatsen automobielen van boven de der- 1 mille. Verdere aankleding: ge reept overhemd, stropdas, 'auwe blazer, grijze terlenka broek en bruine sportschoenen. Prijs n.o.t.k. De makelaar dus. Soms, op partijtjes in familiekring, wanneer ik niet onder wil doen voor ruimdenkende zwagers en dat soort volk, beweer ik ook wel eens dat mijn kinderen helemaal zelf moeten weten wat ze willen wor den. Stiekem hoop ik dan ondertus sen dat ze in ieder geval één ding niet zullen worden: makelaar. Leest u die onroerend goed-ad- vertenties wel eens? Moet u eens doen, het is de Hof van Eden van uw dagblad. Het is allemaal even royaal, mooi, fraai, veel, ruim, leuk, schoon en noemt u maar op. Mijn persoonlijke favoriet is de firma Peters. ,,Via het heidebordes en de barbecuekuil kijkt u uit op een schilderachtig boerenlandschap". Of: ,,De entree met hardhouten trap en vide van dit woonhuis met gara ge, karakteriseert al dat het hier niet om een doorsnee rijtjeshuis gaat". U denkt waarschijnlijk dat ik grappen zit te maken, maar het staat er. Je kunt het nalezen in de Eekhoorn- koophuizengids", waarin de heer Peters dit proza in eigen beheer laat verschijnen. Voor dat drukwerkje moet u dan wel twee kwartjes betalen. Vindt u dat veel voor een reclamefolderAch kom, 't is maar een schijntje van wat u straks op tafel zal moeten leggen. Want de heren makelaars doen het alleen voor ongeveer twee ton of meer. Voor wie dat een probleem zou dreigen te gaan vinden, worden de huizen-annonces altijd doorspekt met advertenties van financie ringsinstellingen, die je willen doen geloven dat het beter is te nemen dan te geven. Gelooft u het, geloof ik het. Ik wacht nog steeds op een adverten tie als deze: ,,Als je de teilen op de juiste plaats weet te zetten, valt er ook bij regen onder dit dak nog wel even te leven. Het tumgebeuren zal zich moeten beperken tot een bloembak aan de voorgevel, maar de gebrekkige staat van onderhoud staat een dergelijke belasting van de pui waarschijnlijk niet toe. In het keukentje kun je je kont niet keren. Maar een jong gezin, dat het ge bruik van stapelbedden niet schuwt, kan hier nog best een blauwe maandag in wonen. We zouden het boeltje nog niet aan on ze schoonmoeder durven slijten, maar wat zeurt u nou voor f 90.000,-". Nee, in het jargon heet dat: „enig achterstallig onderhoud moet ver richt worden". Doe me nou alsjeblieft een lol, zoon; ga voor metselaar studeren. Ned. Herv. Kerk Zondag 21 januari 9.00 uur ds Kamer beek uit Hoevelaken R.K. Kerk Zaterdag 20 januari 19.00 uur. H. Mis Zondag 21 januari 8.30 uur H.Mis, 10.30 uur Hoog Mis LEUSDEN Hervormde Kerk DORPSKERK 10 OO uur. ds Weernekers, Herv dienst 18.30 uur, ds. A. Wisgerhof, Veenen- daal, Herv. dienst (G B.) MARCUSKERK 9.00 uur ds. Kelder, Geref. dienst. 10.30 uur, ds?? Geref./Herv. Jeugddienst 19.00 uur, ds. E. Jansen, Leusden, Geref./Herv. dienst Geref. Kerk (Vrijg.), Kerkgebouw Arn- hemseweg 75, Leusden-Z. Zondag 21 januari 8.15 uur ds M Nap, 16.30 uur ds. R. Koolstra te Veenendaal R.K. Kerk: Eucharistievieringen: St. Jozef-kerk Leusden-c. za. 19 00 uur; zo. 9.00 uur en 11.00 uur Don Bosco-kapel Leusden-z. za. 19.15 uur; zo 10 00 uur. Opgave voor deze rubriek uitsluitend schriftelijk (zo kort mogelijk) aan de redaktie van de Leusder Krant, vaste week-aktiviteiten, Postbus 11Leusden-centrum of op ons kantoor: Rozendaallaan 9. De redaktie stelt zich niet verantwoordelijk voor eventuele fouten in de opgaven. EHBO-AVONDEN De EHBO-Vereniging afdeling Leusden houdt elke donderdag van 20 tot 22 uur haar instructie-avond in de openbare school ,,De Heerdt" te Leus den-C KINDERCLUBS Kinderclubs werkgroep Geref kerk (vrijgemaakt). Elke zaterdagmorgen boerderij Groot Krakhorst voor kinderen van 5 tot 12 jaar van 10 tot 11.30 uur. DE ZONNEBLOEM Bejaardensoos: iedere dinsdag van 14 tot 17 uur Handwerkclub: iedere donderdag van 14.30 tot 17 uur Deze aktiviteiten worden gehouden in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40, Leusden-centrum. LATENT TALENT Kursussen voor en door inwoners op het gebied van Samenleving, Hobby en Techniek, Cultuur en natuur, Moderne talen en Kreatieve Handvaardig heid. Programmablad verschijnt halfjaarlijks half augustus en eind decem ber. Nadere inlichtingen: 033-41580 en 42992 BIBLIOTHEKEN Nieuw Langenbeek: Leusden/Centrum: dinsdag van 14 tot 17 30 uur en van 18.30 tot 21 uur. Woensdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur. Donderdag van 18.30 tot 21 uur. Vrijdag van 14 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 21 uur. Zaterdag van 10 tot 12 30 uur Zondag en maandag gesloten. Boekenmolen: Leusden/Zuid: Maandag van 14 tot 17 uur. Dinsdag van 19 tot 20 uur. Donderdag van 14 tot 17 uur. Vrijdag van 18.30 tot 20 uur. Achterveld: Vrijdag van 19 tot 20 uur. Zondag van 10.30;tot t^uur. Dinsdag van 15 ijg tot 16.30 uur. 3bl6 «1*1 cir OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevr B Hassink, Azuriet 17, tel. 43132, Zaterdag 20 jan gesloten. Indien nodig, voor oppas vrijdags bellen. JEUGDCLUBS 't Claeverenblad, uitgaande van de Hervormd/Gereformeerde Kerk Leusden. Jeugdclubs in het jeugdhonk 't Claerverenblad, Hamersveldse weg 102, Leusden-centrum, telefoon 033-43901 - 5 t/m 7 jaar: elke woensdagmiddag, van 14.30-16 00 uur. - 8 t/m 10 jaar: elke maandagavond van 18.30-20 00 uur - 11 t/m 13 jaar: elke woensdagavond van 19.30-21.00 uur - 14 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond van 19.30-21.30 uur. - 16 jaar en ouder: elke donderdagavond, van 20.00-22.30 uur Elke zaterdagavond soosavond voor jongelui van 16 jaar en ouder Leusdenaren kunnen hiervoor een pasje krijgen. Start: zaterdagavond 16/9 om 20.00 uur. 't Trefpunt. Arnhemseweg 75, Leusden/Zuid. telefoon 033-41040 Uit gaande van de Nederl. Herv./Gererform. Kerk. - 7 t/m 9 jaar: elke maandagavond van 18,30-20.00 uur. - 10 t/m 12 jaar: elke woensdagavond van 19.00-20.30 uur - 13 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond van 19.30-21.00 uur (onder voorbe houd) DE UVV-LEUSDEN ORGANISEERT: In Centrum: iedere donderdagmiddag van 14.00 tot ca. 16.30 uur en een seniorensoos in Sportzaal Groenhouten, De Meent 4 In Zuid: iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot ca. 16.30 uur een senioren soos in de Roda-kantine. Burg Buiningpark Op beide sociéteiten kunt u o.a. kaarten, handwerken, sjoelen, een praatje maken e.d en ieder is daarbij van harte welkom Voor bezoekers/sters die slecht er been zijn of niet op eigen gelegenheid naar één der sociëteiten kunnen komen, kan eventueel voor vervoer ge zorgd worden Wilt u daarover dan even bellen naar mevr. Geomini, tel. 42339 voor Centrum en naar mevr. Brinkert, tel. 40710 voor Zuid. SENIORENGYMNASTIEK Elke donderdagmorgen van 9.30-10.00 uur in de Johanneshoeve, Ha mersveldseweg 40, Leusden-c. BLIJHOF Speel- en rekreatievereniging Alle aktiviteiten vinden plaats in het club gebouw: Ansfriduslaan 49. Peuterspeelzaal: Iedere ochtend van 8.45-12 00 uur, leeftijd 2-4 jaar. Winterclubs: 6 en 7 jaar, woensdag 14.00-15.15 uur; 8 t/m 10 jaar, don derdag 16 15-17.30 uur Volksdansen: maandag 16.15-17 15 uur, 6 t/m 9 jaar maandag 19.00-20.00 uur, 10 jaar en ouder maandag 20.30-22.00 uur, jongeren en volwassenen Hobby-Instuif: eens in de 14 dagen op zaterdag van 10.00-12 00 uur, vanaf 4 jaar. Let op aparte berichtjes in de krant. Film: iedere laatste woensdag van de maand vanaf 4 jaar. Aanvang 13.30 en 15.30 uur PROGRESSIEF LEUSDEN Iedere dinsdag vóór de raadsvergadering houdt Progressief Leusden een openbare fraktievergadering op Hamersveldseweg 5. Aanvang 20.00 uur. GEMENGD KOOR TREEKSANGH Iedere woensdagavond van 20.15 uur tot 22.15 uur repetitie in de grote zaal van 't Ros Beyaart Hebt u belangstelling, kom dan eens langs VROUWENCAFÉ LEUSDEN Elke maandag van 20 tot 24 uur, Eet-café De Hakhorst, Waarden 25. Leusden-centrum. Inlichtingen Ada v. d Vlist, Landweg 76, Leusden-c., telefoon 42214, en Riet van Heerewaarden, tel 43689 ACHTERVELD Donderdag 18 januari: 13.30 uur. Be jaardensoos Ons Gebouw Donderdag 18 januari: 20 00 uur. Bij eenkomst KPO zaal café Buitenlust Dinsdag 23 januari. 9.00 uur. Welfare club Zonnebloem Ons Gebouw Dinsdag 23 januari. 20.30 uur. Café Buitenlust - ledenvergadering CDA Dinsdag 23 januari. 20.00 uur. Ver- keerscursus Ons Gebouw Woensdag 24 januari. 9 00 uur. Handwerkhobbyclub Ons Gebouw Donderdag 25 januari. 13 30 uur. Be jaardensoos Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Vrijdag 19 januari: Dorpskerk 20.15 uur Valleiconcert Collegium Instru mentale Brugense Maandag 22 januari: Hakhorst. 20 00 uur Ooen avond Vrouwenkafé Maandag 22 januari: Diensten centrum, Burgemeester De Beaufort- weg. 20 00 uur mevrouw A. C. Slomp over „Vrouwen in de Islam" voor NCBB Woensdag 24 januari: Raadszaal Gemeentehuis. 20.00 uur Vergadering Commissie Personeelsaangelegenhe den Donderdag 25 januari: Marcuskerk. 20.00 uur Jaarvergadering Ned Bond van PI Vrouwen Donderdag 25 januari: Jeugdgebouw Ooievaarshórsterweg 20.00 uur ds De Boer over Waarom bidden wij nog voor levensonderhoud, lezing voor Geref. Bond Vrijdag 26 januari: Leusdense krin gen - Nieuwjaarsbijeenkomst Progres sief Leusden, vanaf 21.00 uur, De Hak horst. Vrijdag 26 januari: Hakhorst - 21.00 uur - Nieuwjaarsreceptie Progressief Leusden. burgerlijke stand LEUSDEN GEBOREN: Erna Albertha Johanna, d.v. W. G. Smit en J. E. M. Dijkhof, de Verjaegde Ruyterweg 25; 25 dec 78: Femke d.v. W. de Baat en I de Waard, Herikhof 5; 27 dec. 78; Petra Geraldina, d.v P. van den Akker en G. E. van Leijenhorst, van Oldenbarneveltstraat 27; 1 jan. 79: Lin da Nicole, d.v. N. D L. Verstoep en E. K. Nooteboom, Dinkelwijk 40; 16 dec. 78: Barbara Ellen, d.v. F Nieuwenhuijsen en A. J. Mussert, Hohorstlaan 16; 22 dec. 78 Wietske, d.v J, van Eijsden en C. Dee, Travertijn 26; 23 dec. 78 Petra, d.v Th. Toom en H. J. Veen, Pareldui ker 30; 27 dec. 78 Janneke, d.v. L. Bouwman en E H. Kuiper, Parelduiker 12; 21 dec. 78: Arjan Casper, z.v. A. van Baaien en G. J. Meijer, Hondsdraf 5;28 dec. 78 Ruben Carel, z.v J J. Steur en M. D. Lammes, Wilhelmina van Pruisenlaan 10; 27 dec. 78: Chantal Denise, d.v. L. K. Chevallerau en Y. A. Fidder, Waarden 46; 27 dec. 78 Remco, z.v. A. J. Cooiman en M. C. Th. H Maas, Prinses Irenelaan 33,28 dec. 78: Nadine.d.v W. H van de Wateren K. J. van der Kolk, Bolderikhof 18a; 2 jan. 79: Annemieke, d.v H J. B. Cobussen en M. Oudhof, Hertenhoeve 10; 3 jan. 70 Rosalie, d.v. R. M, Herman en M M Jekel, Prinses Irenelaan 36, 2 j^n. 79; Arjan Sander, z.v. A. de Koning en J. Meijlink, Lamoen 6. OVERLEDEN: 25 dec. 78: de Penasse Vierdag, Max Charles Robert, oud 49 jaar; 28 dec. 78 Helder, Johan Lambert, oud 81 jaar, geh.m Ch.P. Coenraads; 30 dec 78: van Burgsteden, Willem, oud 91 jaar; 3 jan 79: Wallet, Lucas, oud 78 jaar, geh. m. H. de Jong. GEHUWD: Geen Gevonden en verloren ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, is als ge vonden opgegeven: een groene lede ren beurs, naam Jenneke, inhoud sleutels en kleingeld. VERLOREN EN GEVON DEN Verloren: 3 sleutels, waarvan één een autosleutel merk Datsun; paar jachtlederen schoenen; zwarte dames portemonnee inhoudende 160,-, witte plastic tas met gymnastiekspullen; gouden trouwnng met inscriptie Marga; sleutelbos in zwart etur met onder an dere autosleutels; blauwe kinderhand schoen; zilveren hanger met rijksdaal der; roodbruine portemonnee in houdende 30,-; bruine portefeuille met 10,- Verloren op zaterdag 13 ja nuari suède herenwanten (tel. 43167). Weggelopen: lichtbruine bastaard- hond; zwartwitte Dobèrman pincer. Gevonden: doublé horloge met zwart bandje, rechterschaats maat 34; zwarte damesfiets; sleutels met wit lip je; hoogschaatsen maat 37; ijsmuts; knipportemonnee met 78,-; twee au tosleutels; zilveren ring. Aan komen lopen: jong zwart katje. Inlichtingen worden u verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Oude Rijksweg-Arnhemseweg, telefoon 033- 44444. weekenddiensten HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Van den Berg/Binkhorst/du Boeuff, Boersema/ Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar H. B. Binkhorst en J. H. du Boeuff, As- schatterweg 69a, Leusden-C., tel. 44600.Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, Torenakkerweg-win- kelcentrum Rozendaal. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20 00 uur. Op zater dag en zondag geopend van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden-C., tel. 42081 dienst. In de week volgende op dit weekein de heeft avonddienst zr. M. A. Bos. VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM In de boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. Leusden-centrum, tel. 45618. Maandag, 14.00-15.00 uur: maatschappe lijk werk en gezinsverzorging. Dinsdag 14.00-15.00 uur: maatschappelijk werk en gezinsverzorging Donderdag 14.00-15.00 uur: maatschappe lijk werk LEUSDEN-ZUID In het Groene Kruisgebouw, Roo van Alde- wereltlaan 13, tel 40818 Maandag 14 00-15.00 uur gezinsverzor ging en maatschappelijk werk. Vnjdag 14.00-15.00 uur: maatschappelijk werk en gezinsverzorging. Weekendbereikbaarheid: tel. 33924. DIERENARTSEN Dierenkliniek: dierenarts M. J. S. C. Tijmen sen-van de Kamp, Landweg 321Leusden, tel 033-44488 Dierenartsenpraktijk: Henegouwen 11, Leusden-C., dierenartsen: P J. Werkman en K. Schipper Voor noodzakelijke behandelingen en spoedgevallen van kleine huisdieren (gezel schapsdieren) eerst bellen 033-21827. ACHTERVELD In het Witgele Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333: Maandag 11 00-12 00 uur: maatschappelijk werk. Vrijdag 9.00-10 00 uur. gezinsverzorging Moeders voor moeders: mevrouw M. L. Ro- zendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel 03425-1853. 2. 01- S!Tt. SS'2_ ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie HET GOEDE VOORBEELD! Enkele honderden Leusdenaren zit ten opgescheept met een anti-specula tie beding. In Leusden heet zoiets wel anders, maar dat doet aan de inhoud niets af. Uiteindelijk gaat het er om, dat kopers van gemeentegrond (waarop onder andere premiewoningen zijn ge bouwd) in de tweede fase. wanneer zij hun hierop gerealiseerde woning willen (of moeten) verkopen, geen hogere prijs mogen vragen, dan welke zij oor spronkelijk hebben betaald (kostprijs) Dus ook de grond mag niet meer op brengen bij verkoop. Gemakshalve laat ik de termijn waarin dit geldt en de bouwkostenstijging maar even buiten beschouwing Nu heb ik me laten vertellen, dat het idee zo'n anti-speculatie beding in te voeren uit de hoek van P.L. kwam Na tuurlijk is het zo, dat uiteindelijk de Ge meente (raad) hierin de beslissende stem heeft en niet één partij alléén Het komt mij echter toch wel wat vreemd voor wanneer datzelfde P.L. gemeente-gronden wil verkopen tegen een prijs die wel hoger is dan de kostp rijs. Ongetwijfeld heeft P.L. enorm goede bedoelingen voor besteding van zo'n meeropbrengst, (winst is waarschijnlijk een vies woord) maar dit lijkt mij nogal tegenstrijdig of zou het toch het goede voorbeeld zijn? M. Timmerman Reggewijk 2

Leusder Krant | 1979 | | pagina 21