Langenbeek krijgen dierennamen Maandelijkse tiener-avond in De Til werd groot succes Afscheidsreceptie van pastor H. Lieberom 'tïscheids- receptie Elbertsen Verkoopdag en tentoonstelling Kunst uit de derde wereld VALLEICONCERT ÏELSLAK ALS TE GRIEZELIG ERVAREN Leusder Krant WEINIG KANS OP EXTRA GELD VAN CRM 9 februari opnieuw „talentenjacht" LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT Ten bate van kleinveestal in Gikondo FOTO-KOPIE NODIG? Programma van NBP 19 januari a.s. ?usder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 18 JANUAR11979 •ÜSDEN - De Commissie naam- ng wegen welke onder voorzit- chap van burgemeester Rade- ers op 11 januari voor het eerst et nieuwe jaar bijeenkwam om •n in het plan Langenbeek te be nnen, had het deze keer niet erg lilljk. Immers, eerder was al be- 9n de wegen in dit plan te noe- i naar dieren welke in en om het 9 water leven. Bovendien had i de beschikking over een lange namen, ingezonden door me- iw N. A. van Ameron-Bach. Allereerst werden de leden van de commissie geconfronteerd met het feit dat de gemeenteraad een nieuw re glement had vastgesteld voor commis sievergaderingen, tegelijkertijd zijn nieuwe raadscommissies benoemd. Tevens werd vastgesteld dat een raadscommissie werkgroepen'' kan instellen. Zo is er al een werkgroep midden- en kleinbedrijf samengesteld. De commissie naamgeving wegen bracht tot nu toe rechtstreeks advies uit aan het college van burgemeester en wethouders In het streven dergelijke adviezen eerst via een raadscommissie naar b. en w. te zenden zal de naam „commissie naamgeving wegen" ver anderd worden in „werkgroep", deze werkgroep zal dan in het vervolg haar adviezen uitbrengen aan een nieuw in gestelde raadscommissie „Bestuurlijke zaken" Een commissie die onder meer de posten politie, brandweer en per soneel in haar pakket zal hebben Voor het werk en de bezetting van de werk groep naamgeving zal één en ander LEUSDEN - Op donderdag m 25 januari a.s. zal tijdens een bijeenkomst in het gemeente huis afscheid worden geno men van adjudant M. Elbert sen, groepscommandant van de Rijkspolitie in Leusden. i Adjudant Elbertsen legt zijn functie neer in verband met het bereiken van de daartoe gestelde leeftijd. Aansluitend op deze bijeen komst wordt van 16.45 tot -17.30 uur een openbare re ceptie gehouden waar een K ieder welkom is die de heer El bertsen ter gelegenheid van dit afscheid de hand wil komen drukken. ADJ. ELBERTSEN echter geen gevolgen hebben Dat de werkgroep het meest interes sante werk achter de rug heeft, het be denken van groepen namen voor hele wijken, bleek duidelijk bij deze bijeen komst. Men behoefde slechts uit een lijst met een veertigtal dierennamen er een zestiental te kiezen voor het plan Langenbeek. Dat er binnen het gezin van burgemeester Rademakers al enig vooroverleg had plaatsgevonden was goed merkbaar. Zoals bekend is er één kavel in het nieuwe plan bestemd voor de burgemeester en zijn gezin. Eén van de zonen had een duidelijke voorkeur om in de toekomst aan de „Poelslak" te gaan wonen De leden van de werk groep vonden alleen de naam al zo griezelig dat besloten is geen enkele straat deze naam te geven. De vrouwe lijke leden van het burgemeestersgezin leken het wel leuk om aan de „Water juffer" te wonen. Een straatnaam die nu als advies naar het college gaat De doorgaande weg door plan Lan genbeek, een weg die moet gaan lopen van de Middenweg ter hoogte van Al- landsdam tot aan de Centrum weg, gaat in ieder geval voor wat betreft het ge deelte wat door Langenbeek loopt, „Beekridder" heten. Een min of meer afgesloten wijkje in het NW-gedeelte van Langenbeek omvat twee straten en een voetpad. Deze worden genoemd naar forellen, te weten beekforel, bron forel en meerforel Dezelfde situatie in het NO-gedeelte levert de namen op van ruisvoorn, rietvoorn, blankvoorn en windvoorn. De overige nu al bekende straten gaan kolblei. rietspinner en al- venaar heten Verder bleken er voor het plan Langenbeek nog een aantal „blin de vlekken" te bestaan, waarvan nog niet precies bekend is waar en hoe straten gaan lopen Toch benoemde de werkgroep al bij voorbaat deze straten, men houdt de namen salamander, ha gedis, brasem, visotter, egelwier, gron del en stekelbaars hiervoor nog in re serve TOERMALIJN Twee straten welke behoren tot de reeds lang gerealiseerde wijk Afands- beek moesten tenslotte nog een naam hebben Het betreft straten ter weerszijde van een nog te bouwen „supermarktachtig" buurtsteunpunt. De straat welke nog juist in Alands- beek-West ligt, moest uiteraard een naam krijgen welke aansloot op de overige namen in deze wijk, het betreft hier namen van (halfedelstenen De nieuwe straat gaat „Toermalijn" heten. De andere straat, nog juist in Alands- beek-Oost gaat de naam „Lepelaar" dragen De naam van het straatje waaraan het buurtsteunpunt komt te liggen liet de werkgroep nog open in afwachting van de suggestie die de toe komstige eigenaar van de winkel mo gelijk nog heeft. SYMBOLEN Hiermee was de agenda voor de avond afgewerkt. In de rondvraag vroeg de heer Schouten nogmaals aandacht voor zijn eerder gedane voorstel de wijken in Leusden te voorzien van symbolen op de straat naambordjes. De voorzitter zegde toe dit nogmaals aan de afdeling Pu blieke Werken voor te leggen om de ze zaak te beoordelen op de kosten die het aanbrengen van deze wijk- symbolen met zich mee zal brengen. Omdat er voorlopig geen straten te voorzien zijn van een naam zal de werkgroep zich een volgende maal buigen over het probleem van de (te) lange straatnamen in Leusden-Zuid, de huisnummering in Leusden in het algemeen en over de vraag of het niet wenselijk is lange, zogenaamde „ei gen wegen" waaraan soms meer dere huizen (meestal boerderijen) staan, een naam te geven. (Van de redaktie) LEUSDEN - De maandelijkse tiener-avond in het jongerencentrum „De Til" vorige week, werd een enorm succes voor de organisato ren, die voor die avond een soort „talentenjacht" hadden georgani seerd, waaraan iedereen mee kon doen. Het was de bedoeling, dat de top-vijftig via platen werd vertolkt door de deelnemers. Dat werd erg leuk gedaan, hoewel verschillende enthousiastelingen het zonder de plaat van hun keuze moesten doen, omdat de organisatie daar niet tijdig van op de hoogte was geweest. Ongeveer 50 tieners spanden zich in om hun vertolking van de top 50 hits van de afgelopen weken te geven. Boney M, Luv en Meatloaf kwamen voor het voetlicht en natuurlijk waren ook John Travolta en Olivia Newton John vertegenwoordigd. Vooral „Olijf je" werd op een zeer overtuigende wijze nagedaan Toch werd zij niet nummer 1 van de Til Evenals in de echte toplijs ten van de laatste tijd werd dat Meatloaf in de persoontjes van Francien en Remco Remco had (nog) wel niet de omvang van de echte zanger van Meatloaf maar samen met Francien ibel )r- BOU uet ite T- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. GL,Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos, Bob Braakman. a|sRedaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. n Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 [sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- mid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). lINLEVERING REDAKTIE KOPIJ: 3 Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: jHet abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f14,25 per half j laar en /28,- per jaar. KUCHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be- j zorglng, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencomblnatle, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. LEUSDEN - Op 27 en 28 jan. a.s. zal in „De Til" Hamersveldseweg te Leusden C. een verkoop/tentoon stelling worden gehouden van kunstvoorwerpen uit de derde we reldlanden. De opbrengst zal zijn t.b.v. het ontwikkelingswerk, de bouw van een kleinveestal te Gikondo in Rwanda, waaraan de Leusdenaar Gerard van Roomen zal gaan werken. Te Kigali (hoofdstad van Rwanda) doet zich, gelijk in iedere stad in ontwik kelingslanden. het grote probleem van de verlaten jeugd voor Van de 45.000 jongens die de lager school verlaten vinden slechts 4 000 plaats in het middelbaar onderwijs; de anderen moeten terug naar de heuvels. Ze proberen dan naar de hoofdstad te komen om werk te vinden. Ze vinden onderdak bij kennissen of familie, maar moeten in hun eigen levensonderhoud voorzien. Aan een groep ontwikkelingswerkers is gevraagd om zich bezig te houden met die verlaten jeugd. Een terrein van 26 ha werd hen toegekend en er werd een plan uitgewerkt om een jeugdcen trum te openen voor het opleiden van jongens tot gequalificeerde werklui; loodgieters, electricièns, houtbewer kers. metselaars en landbouwers Functionerend onder het regime van externaat, moeten alle jongens door handenarbeid iets bijdragen om het middagmaal te betalen. Iedere jon gen moet zich door eigen werk een deel van zijn gereedschap verwerven. Het totale project behelst o.a. ook de bouw van een jeugdcentrum, veestal len en het ontginnen van 26 ha. grond, dat de jongens op den duur in eigendom zullen krijgen en zelf ook blijven bewer ken om m eigen levensonderhoud te voorzien, ledereen is verantwoordelijk voor zijn gewas en zijn vee en geniet er van de opbrengst. Inmiddels heeft de regering van Bel- gie het project voor 75% aangenomen en de 25% die overblijft moet worden gevonden bij weldoeners en andere or ganisaties. De verkoop/tentoonstelling in Leus den wordt gehouden voor de kleinvee stal die een onderdeel is van het gehele project en waarmede een bedrag is gemoeid van 5000,- hetgeen men via deze actie bijeen hoopt te brengen Er zullen kunstvoorwerpen uit diverse derde wereldlanden tentoongesteld en ter verkoop worden aangeboden Er zal een zeer grote collectie zowel voor de kleine alsmede voor de grote beurs aanwezig zijn. De organisatoren zijn er via diverse relaties in geslaagd om een zeer uitge breide en zeer fraaie collectie te verkrij gen. De openingstijden zijn. zaterdag 27 jan 15 00 uur tot 21 00 uur. zondag 28 jan. 10.00 uur tot 17 00 uur. Inlichtingen: J. S. van Gameren. Kon. Sophielaan 3. Leusden Z. 033-40312. was hij best in staat om het geluid van de plaat te overstemmen. De deskun dige jury kende hen daarom de eerste plaats toe. Het was een gezellige en span nende avond en Iedere Leusdense tiener, die dat ook eens mee wil ma ken, moet op 9 februari naar de Til komen (19.00 uur). Rozendaallaan 9 Leusden-C i G>yé> (Van één pnzer redakteuren) LEUSDEN - De kans dat op grond van het bij het ministerie van crm ingediende educatief-plan met het daarbij behorende programma van het rijk op extra géiden gerekend mag worden, Is zeer gering, De heer Boogaard, hoofd van de hoofdafde ling welzijn, liet dat maandagavond weten tijdens de toen gehouden ver gadering van de commissie welzijn. De heer Boogaard zei deze conclusie voorshands getrokken te hebben uit een onlangs door CRM naar de verschillen degemeenten gestuurdecirculaire Vol gens de heer Boogaards zal voor het jaar 1978 voor wat betreft activiteiten in de edacutieve sfeer naar alle waar schijnlijkheid op niet meer overheids geld gerekend mogen worden dan op het bedrag dat in het verleden door de rijksoverheid voor die actievi(eiten aan de gemeenten werd uitgekeerd LEUSDEN - Het halfjaarlijks pro gramma van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen ziet er als volgt uit: Donderdag 25 januari: Jaarverga dering Woensdag 21 februari: Muziek avond. Ontdekkingsreis in woord en muziek door renaissance en barok. Uit gevoerd door de heren P Verwijmeren (dwarsfluit) en R Gooihuis (clavecim- bel). Woensdag 23 februari: De vrouwenraad van Leusden organiseert deze ochtend in „Groot Krakhorst" een lezing. Mevrouw Bouvy-Verbeeten, jeugdarts, zal spreken over kinderpsy chologie Dinsdag 6 maart: Fietsmiddag. Donderdag 22 maart: Mevrouw E. de Kievit van de Stichting voor Huis houdelijke Voorlichting ten Plattelande houdt een inleiding over de kruidentuin en de verzorging van de tuin in het al gemeen. Dinsdag 3 april: Wandelmiddag. Woensdag 18 april: Diskussie- avond. Onderwerp: „Ik en jijhoe le ven wij?" Deze avond wordt geleid door mevrouw A. C. v. d. Steeg-Huiskamp (penningmeesteresse) en tevens één van de Provinciale diskussieleidsters Dinsdag 8 mei: Fietsmiddag. Dinsdag 22 mei: De heer H Hen driks uit Kortenhoef laat deze avond zijn natuur-dia's „de vier jaargetijden" zien, dit vergezeld met muziek. Introducees zijn welkom Deze avond wordt gehou den in de boerdenj „Groot Krakhorst" Woensdag 13 juni: Deze morgen wordt er een bezoek aan het Can- tonspark te Baarn gebracht. Dit park is in gebruik als botanische tuin van de Rijksuniversiteit van Utrecht en her bergt meer dan 10 000 soorten planten uit alle delen van de wereld. Bovengenoemde bijeenkomsten, tenzij anders vermeld, beginnen om 8 uur 's avonds en worden gehouden in de Marcuskerk aan de Asschatterweg te Leusden-Centrum. Inlichtingen mevrouw C. Pollé-Blom, Rietgors 6. Leusden, tel 43957 i.©5> LEUSDEN - In het kader van de Valleiconcerten 1978/79 zal op vrijdag 19 januari aanvang 20.15 uur te Leusden worden geconcerteerd in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg (Leusden-Zuid). In het lustrumprogramma van de Valleiconcerten concerteert het Col legium Instrumentale Brugense (Brugge), dat zich heeft gespecialiseerd in barok en rococomuziek. Het ensemble heeft een enkelvoudige strijkersbezetting met twee hobo's twee fluiten en klavecimbel. Het concert is toegankelijk voor abonnementhouders. Losse kaarten aan de zaal verkrijgbaar f 7,50, c.j.p.: 4,50. LEUSDEN- Pastor Herman Lieberom Is afgelopen zofner vrij plotseling vertrokken uit de Jozef parochie. Pastor Lieberom heeft gedurende drie jaar een grote inzet gehad voor het Leusdense parochieleven. Vele mensen behouden aan zijn inzet en wijze van werken een bijzonder fijne en goede herinnering. N Zondag 21 januari zal pastor Herman Lieberom om 11 00 uur een heilige mis opdragen in de Sint Jozefkerk. Na deze door hem gecelebreerde mis zal er van 12.00 tot 13.00 uur een afscheids receptie zijn in de zaal van „'t Ros Beyaart". De bedoeling is. dat de re ceptie een bij een komst wordt in onge dwongen sfeer, tijdens welke bijeen komst iedereen, die behoefte heeft om pastor Lieberom de hand te drukken, afscheid van hem kan nemen. Er zullen geen speeches worden gehouden De kerngroep Liturgische bezinning heeft de organisatie van het afscheid van Pastor Lieberom in handen. Aihter in de kerk staat de laatste weken een bus, waarin allen, die pastor Lieberom een goed hart toe dragen, geld kunnen deponeren. De kerngroep zal voor dit geld geen afscheidskado kopen. Daar stelt pastor Lieberom geen prijs op Hij heeft verzocht zelf een bepaalde be stemming aan het geld te mogen ge ven. De Salesiaan Herman Lieberom Is nu in Amsterdam gaan werken, bij het Buro voor de Gezinscatechese. Hij zal zijn nieuwe werkkring met de van hem bekende opgewektheid be naderen. In Leusdens Jozefparochie zullen velen het jammer vinden, dat hij van het kerktoneel is verdwenen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3