Dirigent F. Reynen lid van verdienste Leusdens carnaval op punt van beginnen Jaarvergadering Oranjevereniging op 29 januari Volgende week begin van nieuwe' VOS-cursus HELP GEMEENTE EEN HANDJE BIJ DE GLADHEIDSBESTRIJDING OP JAARVERGADERING LISIDUNA Schutjasconcours tussen vier verenigingen V'8^ Dit is maar één voorbeeld... de Keukenbeurs ^^budenberg Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 25 JANUAR11979 LEUSDEN - Woensdagavond 17 januari hield het Majorette-, Tam boer- en Harmonie-orkest „Lisidu na" zijn jaarlijkse ledenvergadering in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" in Leusden-Zuid. Voorzitter H. Verhoef opende de ver gadering met een welkomstwoord aan alle aanwezigen, in het bijzonder aan de dirigent die ..lisiduna" zo lang leid de, de heer F Reynen De voorzitter memoreerde hetgeen er in het afgelopen jubileumjaar was gepasseerd en dankte alle leden voor hun grote inzet. Hij hoopte, dat hun en thousiasme in het komende jaar even groot zou zijn Hierna was het woord aan sekretaris de heer B Duinsbergen voor de notulen en de aktiviteiten van het jaar 1978 In totaal 37 maal marcheerde ..Lisiduna' uit om luister bij te zetten aan diverse evenementen Ook het financiële jaarverslag werd aan de leden voorgelegd. Op duidelijke wijze zette de penningmeester, de heer P Maarseveen, de financiële stand van zaken uiteen. Uit de vergadering kwa men diverse vragen, die door de pen ningmeester naar behoren werden beantwoord Hierna werd een toelich ting gegeven op de begroting van het jaar 1979. De penningmeester moest de vergadering voorstellen om de kon- tributie voor het jaar 1979 te verhogen. De leden gingen unaniem met deze noodzakelijke kontributieverhoging ak koord. Bij de bestuursverkiezing waren twee aftredingen. De aftredende bestuursle den H Verhoef en D. Wouters waren herkiesbaar. Er moest nog een aanvul lend bestuurslid worden gekozen, voor welke funktie zich twee kandidaten be schikbaar hadden gesteld, namelijk de heren W. Berends en E. van de Berkt. Met applaus bleken de heren H Ver hoef. D. Wouters en W Berends in het bestuur te zijn her- of verkozen. Tijdens deze ledenvergadering werd besloten, op voorstel van het bestuur, de heer F. Reyen. die zeventien jaar dirigent van ..Lisiduna" is geweest, te benoemen tot lid van verdienste van de Leusdense muziekvereniging. Het was een besluit, dat met algemene stem men kon worden genomen. Hierna werden nog enkele huis houdelijke punten besproken. De voorzitter bedankte de pen ningmeester voor het vele werk. dat hij verrichtte, en sprak een woord tot de redaktie van het kontaktorgaan van ..Lisiduna dat elke twee maanden aan alle leden en donateurs thuis wordt be zorgd. ..Lisiduna" kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. Voelt u er voor om te komen mééspelen? Heb je op de Mu ziekschool een blaasinstrument leren bespelen, en wil je je oefenen in en- semblespel, kom dan bij ..Lisiduna" spelen. ..Lisiduna" repeteert nog altijd in het klubhuis van de Speeltuinvereniging Blijhof aan de Ansfriduslaan in Leus den-Centrum. De repetitietijden zijn als volgt: dins dagavond van 18.30 tot 19.30 uur voor de mini-majoretten; dinsdagavond van 19.45 tot 20.45 uur voor de majoretten; dinsdagavond van 20.45 tot 22.00 uur voor de tamboers; vrijdagavond van 20.00 tot 22 00 uur voor het har monieorkest. Tot ziens op de repetities! Dirigent Reynen in aktie tijdens een concert van Lisiduna. LEUSDEN/CENTRUM - Nog net vóór het sluiten van deze editie werd ons. via een speciale koerier van prins Pier, het programmaboek van de Leusdense carnavalsclub de Gouden Klomp thuisbezorgd Met voor zover mogelijk in deze wel zeer winterse kou de periode, heet van de naald het laatste nieuws van het carnaval, dat zaterdagavond ook in Leusden weer losbarst. Onder het motto „koel be waard. warm ontvangen" kroop prins Pier op de elfde van de elfde uit zijn ijskast Leusden binnen. Mogelijk daar mee op zijn lange tenen getrapt, neemt Koning Winter nu wraak en u hoeft al leen maar een blik door de ruiten te werpen (bij voorkeur figuurlijk) om ver baasd te zijn, dat het ..Stuif-es-in-bal" zaterdag doorgaat. Prins PIER (Piet Is Een Rare) is ech ter een optimist van het grootste kaliber en laat zich door wat sneeuw en ijs niet in de kou zetten. Hij, zijn adjudant en de Raad van Elf roepen alle Gouden Klompers op om de komende weken te ..pierewaaien" op de diverse car navalsfeesten. Onze prins zal, naar gelang dat zo uitkomt, optreden als Pietje de Voorste. Pietje Ongeduld. LEUSDEN - In „De Til" werd het jaarlijks schutjasconcours gehouden tussen de 12 persoons-ploegen van het NKV. de ABTB. de KPJ en de Hob byclub. Al direkt na de start zat de juiste steer en spanning erin. De wedstrijden verliepen zonder op- en aanmerkingen en hadden een vlot verloop Vooral tus sen de twee jongerenploegen bleet de strijd tot het laatste wie het zou winnen. De einduitslag werd: 1. NKV 1190 pnt.; 2. ABTB 974 pnt3 KPJ 806 pnt.; 4, Hobbyclub 774 pnt. De eerste vier van resp verenigingen werden: NKV 1 W Tijmensen 123 pnt2. G. Smal 112 pnt.; 3J Houtveen 110 pnt.; 4. H. Smal 109 pnt.; ABTB: 1 mevr. v. Kooy 102 pnt2. A. v. Zandbrink 94 pnt., 3. D. v. Daatselaar87 pnt 4 R.v. d. Hengel 84 pnt.; KPJ: 1. St. v. d Berg 89 pnt2. Ant v. Daatselaar 86 pnt.; 3. mevr. Voorburg81 pnt.;4 mevr.v.Daatselaar 79 pntHobbyclub: 1 Ant. Zwart 81 pnt2 J. Traa 79 pnt.; 3. C. v. Daatse laar 79 pnt.; 4. Sj. Berg 74 pnt. Gelijk met de verenigingsconcours werd het maandelijks concours voor schutjassers en klaverjassers gehou den waaraan nog resp. deelnamen 16 en 24 personen Ook dit had een prettig en vlot verloop. Hier werden de uitsla gen- Klaverjassen: 1 Hr. Glas 5836 pnt.; 2. mevr. v. Klooster 5596 pnt.; 3. mevr Post 5466 pnt.; 4. mevr. Bezemer 5143 pnt.; 5. H. Hols 5060 pnt.; 6. B. Brandsen 4935 pnt.; 7. mevr. Glas 4921 pntSchutjassen: 1en 2. W. de Ridder en J. Epskamp 82:3. G. v. d. Pol 80 pnt.; 4. W. Haaster, 5. J Tiggelaar75pnt.; 6. mevr. Schimmel 75 pnt. 90 U9CK Malle Pietje. Zwarte Piet en Piet "Snot of zelfs als kanariepiet. Ook als u meent een hele piet te zijn. kunt u de car- navalspret van Leusdens hoge piet be slist niet laten verpieteren. Proberen heeft geen enkele zin. Doe daarom maar gewoon - dat is al gek genoeg - en zorg om 20.30 uur in de Mof te zijn. Daar verzorgen The Aioma's de mu ziek. In de loop van de avond wordt bezoek verwacht van de „Kurketrek- kers", en dat zal wel een gelijkgestemd pretgezelschap zijn. Zolang er geen moeilijkheden zijn met de plaatselijke atoomkerncentrale wonen zij in Dode- waard. VERDERE PROGRAMMA Bij deze ene avond 5 - voor niet- leden) zal het niet blijven. De Gouden Klomp moet immers de jaarcontributie ad. 17,50 voor haar leden (die overal gratis entree hebben) waar kunnen ma ken. Het verdere programma (uitknip pen en bewaren) omvat: Zaterdag 24 februari: rondrit door Leusden-Centrum (als grapje ook wel eens carnavalsoptocht qenoemd) m.m.v. particulieren, scholen, vereni- gingen en bedrijven, waaronder het muziekkorps Lisiduna Men vertrekt om 12.30 uur vanaf de Centrumweg om - ijs en weder dienend - tegen 14.00 uur het gemeentehuis te bereiken Daar overhandigt burgemeester Rademaker de dorpssleutel en de prins een handvol onderscheidingen en de Lisidunese Klomp. Na afloop volgt het Kindercar naval in de Til en om 20.30 uur in de Mof het Groot Gecostumeerd Carnavalsbal (niet-leden 11.-) m.m.v. het duo Ard Eddy en de trio's Cherry van Beek en Van de Kolk Zondag 25 februari: van 11 00 tot Prins Pier als Pietje Ongeduld (tot zaterdag) 14.00 uur Frühschoppen in de Johan- neshoeve (f 1,00) Maandag 26 fe bruari: „Jongeren-van-Vroeger" Car naval m m.v. Ard Eddy Vanaf 20.00 uur in het Ros Beyaart. Dinsdag 27 februari: vastenavondbal in de Mof. weer met Ard Eddy en bij voorkeur (passend) gekleed. De entreeprijs voor niet-leden is per abuis of met opzet niet vermeld in het ..Clubblad", maar het spuljpegint om 20 00 uur. Zaterdag 24 maart: Midvastenbal in het Ros Bey aart (niet-leden 5 piek of 2 knaken). Van af 20.30 uur en m m.v. The Simple Me lody's. In alle gevallen van hoge nood kunt u bellen: P Valkenet. tel. 40942. LEUSDEN - Was de gemeentelijke zoutvoorraad tot nu toe voldoende om er voor te kunnen zorgen dat de wegen In de Gemeente Leusden nog vrij goed berijdbaar bleven, nu laat zich ook hier het landelijk zouttekort voelen. Uit de kontakten met de zoutleveranclers is gebleken, dat hierin de komende weken geen ver betering valt te verwachten. Van de In december bestelde 250 ton zout, Is tot nu toe pas 70 ton afgeleverd. De toezegging Is gedaan dat deze week nog eens 30 ton voor Leusden wordt afgeleverd. Door de dan ontstane voorraad te vermengen met ca 30 m3 zand, kan de dienst Gemeentewerken onder de huidige weersomstandigheden 1 week vooruit, mits: a. Aan de doorgangswegen en de hoofdontsluitingswegen prioriteit wordt gegeven en op de wijkontsluitingswe- gen alleen met zand wordt gestrooid. b. Bij zeer extreme weersomstandia- heden en dan pas in een later stadium, wordt er op de pleintjes gestrooid, in dien er voldoende strooimiddelen aan wezig zijn. Wel zal zoveel mogelijk bij tehuizen, winkelcentra en toegangen tot openbare gebouwen worden ge strooid. Bij sneeuwval heeft zand trouwens maar een zeer tijdelijk effect. In deze barre weersomstandigheden kunnen de inwoners van Leusden el kaar en de gemeente behulpzaam zijn door: 1Het voor het huis aanwezige trottoir zoveel mogelijk schoon te houden. 2. Waar dit nodig is, met zand uit zand bak gladde weggedeelten te gaan be strooien. 3. De in de buurt wonende oudere men sen behulpzaam te zijn met het schoonhouden van trottoir en aan te bieden voor hen boodschappen te doen Wat dit laatste betreft, is bij voortdu ring van dit winterweer, misschien wel iets in schoolverband te organiseren Tenslotte: De gemeente hoopt zo veel mogelijk op ieders medewerking en begrip De dienst Gemeentewerken doet er in ieder geval van alles aan om Leusden zo begaanbaar mogelijk te houden. LEUSDEN - De Oranjevereniging Leusden organiseert op maandag 29 januari a.s. haar jaarvergadering In het Jongerencentrum „De Til". De bijeen komst begint om acht uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening. 2. jaarverslag secretaris. 3. jaarverslag penningmeester. 4. verslag kascommissle. 5. benoeming kascommissle. 6. voorstel statuten wijziging (op dinsdag en vrijdag vanaf 19.30 uur en zondagmorgen van 10 tot 13 uur en na afspraak zijn deze wijzigingen ter inzage in De Til). 7. be stuursverkiezing. Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn: W. Schoon- derbeek, J. Boeren en mevrouw Dijkstra. Aftredend en niet herkiesbaar zijn: D. Hols en A. R. v. d. Berg. Het bestuur stelt mevr. J. G. Klasens kandidaat. 8. Pauze. 9. vaststelling van de kontributie 1979.10. bespreking feestelijkheden en mededelingen feestelijkheden rond Koninginnedag en lunapark in 1979. 11. eventuele mededelingen. 12. Rondvraag/sluiting. LEUSDEN - Volgende week gaat de nieuwe VOS-cursus van start (Vrou wen Oriënteren zich In de Samenle ving). Om een indruk te krijgen wat een VOS-cursus is en hoe die erva ren wordt vertellen twee vrouwen die de VOS-cursus al gevolgd hebben hun ervaringen. Dit zijn Hannelore Nagelkerke en Marja Companjen. VOS betekent Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving en tegen woordig betekent het ook, vrouwen onderzoeken hun eigen situatie. Dat wil zeggen, dat zij bezig gaan met zaken waar je als vrouw mee te ma ken hebt. Het doel van de cursus is, dat je meer gaat nadenken over jezelf als vrouw, je positie, wat je kunt en wat je mogelijk heden zijn. Door hier met elkaar over te praten, merk je ook dat je veel dingen met elkaar gemeenschappelijk hebt De VOS-cursus is bedoeld als een (eerste)stap naar buiten om meer zelf vertrouwen te krijgen en makkelijker te leren praten. Hannelore: Toch bestaat er een ver keerde indruk van de VOS-cursus. Veel mensen denken meteen aan Rooie Vrouwen. Bij de open dag van Latent Talent riep een man tegen zijn vrouw, „Daar ben jij nog niet aan toe. over een jaar of tien moet je maar eens naar die Rooie Vrouwen gaan." Dat is het per sé niet. Met zo'n 16 vrouwen stel je de eerste ochtend een programma op. naar aanleiding van allerlei onderwer pen, die aan de orde kunnen komen. Onze groep heeft zelfs het onderwerp emancipatie niet eens gekozen, het kan natuurlijk wel, wanneer je daar als groep zelf voor kiest. Welke onderwer pen zijn er aan de orde gekomen? Marja: Dat zij een heleboel onderwer pen geweest. Wij hebben een cursus van 12 lessen, twaalf ochtenden van half tien tot half twaalf, naderhand heb ben wij er kwart over negen van ge maakt, omdat wij altijd tijd tekort kwa men. Hannelore: „Er is een ochtend geweest over sociale voorzieningen, dat heeft mij erg aangesproken. Voor dit onder werp evenals enkele andere onderwer pen, wordt een gastdocent uitgenodigd. Voor de onderwerpen die niet door een gastdocent wordt gegeven, zorgen de twee leidsters. Duidelijk kwam op die ochtend naar voren wat er allemaal voor sociale voorzieningen zijn en met name wanneer je er alleen voor komt te 6 staan Na het eigen verhaaltje van de gastdocent, konden er vragen worden gesteld en kreeg men een infor matiepakket mee. Verder is er een ochtend besteed aan de opvoeding van kinderen. Zelf had ik graag gehad, dat er wat meer over de iets oudere kinderen gesproken werd. maar dat had ik dan zelf naar voren moeten brengen en dat heb ik niet ge daan. Het valt mij op dat veel mensen het moeilijk vinden kinderen te begelei den Het onderwerp gezondheidszorg relatie vrouw/arts is aan de orde ge weest. Wij hebben het daar niet zo uit gebreid over gehad, maar het blijkt wel dat met name vrouwen het vervelend vinden, naar een dokter te gaan. zij dur ven niet alles te zeggen. Ook zijn op die ochtend de vrouwenkwalen aan de or de gekomen. Verdere onderwerpen zoals rollenspel, huisvrouw zijn. relatie vrouw/man, werk/werkgelegenheid/werkloosheid. daar zijn allemaal ochtenden aan be steed." Hoe kwam je ertoe naar de VOS-cursus te gaan en wat waren je verwachtingen? Marja: „Ik had een programma op de radio gehoord, heb al mijn moed bij el kaar geraapt en ben naar de open dag van Latent Talent gegaan om mij te la ten inschrijven Nu moet ik er wel bij vertellen, dat ik nog niet zo lang in Leusden woon. In het begin kende ik niemand, wat toch wel een heel\* was met mijn oude woonplaats, (t de school kreeg ik geen kontaJfl* omdat de kinderen zelf naar|« gaan. Gelukkig is dat nu anderse3 heeft de VOS-cursus voor eer? deel aan bijgedragen. Ik had ee): drempelvrees Ik moet de moet3 winnen om ergens in mijn eentjc'i toe te gaan. Na zo'n eerste ochtp de cursus merk je. dat je niet de1 bent. Er zijn meer mensen, <s£ moeite mee hebben. Toch hadi)'' gewild, dat sommige punten n£ meer uitgediept werden". 'J Hannelore: Ik ben eigenlijk doe' buurvrouw naar de cursus get)-? vroeg of ik meeging. Eigenlijk'! geen verwachtingen van de had alleen het idee van. daar s het een en ander van op. Dat is ca verschil tussen Marja en mij. hoe alletwee zeer positief ten opzicfc de cursus staan." vind je dat je er iets van geleerd h is dit nu een stimulans gewordt ergens anders aan te beginnen' Marja: „Ja, ik durf wat meer te z? ik kom wat eerder voor mezelf op me weer wat beter moeten gaa. centreren, goed nadenken, goe muieren. Om de beurt maak ik all met z'n tweeën een verslag v ochtend (het hoeft niet per sé) jaren heb ik weer eens achter ds machine gezeten Verder voel ikH minder gespannen in een gezéi" Wat ik wil gaan doen. ik denk 3' open school of een bijspijkercursfl hebben namelijk ook een ochter sproken over wat er allemaal den te doen is. Daar zijn verschi vrouwen naar gaan informeren'I Hannelore: „Door te luisteren legï mensen beter begrijpen. Wij f* het onderwerp omgaan met elka gekozen. Wanneer je met praat, ga je die persoon ook va* ders zien en beter begrijpen. Dati mij eigenlijk een zeer belangrij< geweest". Marja: „Veel mensen, die de cu/fl leen maar heel oppervlakkig denken dat je na een VOS-curs. een grote mond thuis komt. Heti aen cursus voor vrouwen die ietsl willen weten bij hun huishoudeo,[ veel dingen mee. Tijdens de curs. ook kinderopvang voor de klein deren. Op zo'n eerste ochtend meteen de anderen kenneh. wa je jè ook prettiger gaat voelen wordt de groep in twee of drie gr" verdeeld, zodat iedereen die v*fl over de vragen of het onderwe' vertellen. De laatste ochtend w?' steedt aan het onderwerp; wat v" van de cursus met alle vragen die bij horen". De nieuwe cursus start woensrt januari. Inlichtingen Ans Aart 43552. „Neem dan maar een sigaafa Jan." uniB^iiiiniini)m\vm^wsiNiniiiinmiiwaiiwiiiiiMiuBiirMRU(miitiirxiiin!iin.i' van de vele klasse-keukens die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m* showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken of zon massief eiken luxe uitvoering de prijsklasse kwaliteit ,n!edere Bovendien: Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. Laat U m ieder geval het rustig kijken en vergelijken voordat U uw keus maakt niet ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28 24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur maandags gesloten miMrfmifRnrr/.7Mf«ii\M;iinii\i»vw»v'iiwyi*iiMrfffmiiii.iiiiiiriRiiruiiiiMiiiirAiE.iiuRii'U'

Leusder Krant | 1979 | | pagina 12