Top-waterpolo in Van Haselen-toernooi Strijd om Leusdens schaatskampioenschap ADMINTONRESERVES OG AAN DE LEIDING TENEMENT TROK RUIM 250 DEELNEMERS waterpolo Klaverjassen met Leusden Troef 03425-1825 Eenzijdige partij Leusder Krant - Sport DONDERDAG 25 JANUAR11979 15 LEUSDEN/CENTRUM - Een club blad is voor elke zichzelf respecteren de vereniging onmisbaar. Zeker bij een wat grotere club is het de enige band, die alle leden onderling en met het be stuur bindt. Eén „maar" zit er aap en dat is het vinden en behouden van de mensen, die het orgaan willen en kun nen maken. Hoe mooier (van uitvoering) en beter (van inhoud), deste groter de problemen De LTV de Eemelaar heeft zo'nmooi en goed blad, maar driekwart van de vierkoppige redactie hield haar taak onlangs voor volbracht en nu zit ten Nol Wessels en de zijnen met de brokken. Goedwillende nieuwe krachten met enig begrip inzake de vervaardiging van een clubblad zijn m Achterveld kennelijk moeilijk te vinden, want Ma rian Tielenius Kruythoff zit nog altijd zielig alleen. Een goed woordje doe ik bij deze tot de nog twijfelende can- didaten, die verder ook mogen weten, wat hen straks boven het hoofd hangt. In het uit 30 pagina's (omslag- en ad vertentiedito's niet meegerekend) be staande fraai geïllustreerde kerst nummer wordt verteld, dat ,,de Eeme laar" in 1978 achtmaal is verschenen. Voor de totale jaarproductie werden om. aan materialen gebruikt: 197 stencils, 12 tubes stencillnkt, 2500 vel papier (tekst), 1200 advertentie c.q. omslagvellen en een dikke 600 nietjes. De verwerking van e.e.a. tot het alles zins acceptabele clubblad nam aan man/vrouw-uren in beslag: stencils ty pen 83 uur, idem afdraaien 58 uur, lay out 40 uur, nieten 6 uur en uitloop (voor een borreltje of zo?) 20 uur. Alles bijeen 207 uur of ruim 5 werkweken voor 1 persoon1 Maar dan ben je er nog niet, want het blad moet ook nog per post of per ei gen transport bij de leden worden be zorgd. Voor de postbestelling werden 440 adresbandjes getikt en geplakt en 884 postzegels gelikt en dat vroeg 16 uur arbeid Het eigen vervoer had iets meer tijd nodig: in Achterveld 22 uur aan loop- en fiets werk rond de kerk en aan auto-ritjes naar „verre" klanten nog eens 6 uur. Leusden (ook een be langrijk afzetgebied) vroeg 32 loop-, fiets- en auto-uren en in de met wat minder leden bezette binnenlanden van Zwartebroek was men 7 uur kwijt. Dat Is nogal wat, maar alles bij elkaar toch een leuke vrijetijdsbesteding. U behoeft slechts telefoonnummer 03425-1825 te draaien om een goede kans te maken, dat u mee mag doen. P.C. van de winnaars LEUSDEN/CENTRUM - De uitslag van de onderlinge ontmoeting van de klaverjasclub Leusden Troef op 18 ja nuari was: Mw. Arns Hr. v. Waterschoot Hr. Bolt Hr. Grimberg Mw. Knol 5338 pnt. 5308 pnt. 5181 pnt. 4817 pnt 4774 pnt. Het klassement werd daardoor: Hr Kool 2. Mw v d Berg 3. Mw. Van Egdom 4 Mw. Kleefstra 5 Hr. v. Waterschoot 6. Hr. v d. Berg 7. Mw Knol 19881 pnt. 19346 pnt. 18860 pnt. 18675 pnt. 18634 pnt. 18487 pnt 18296 pnt. Klaaraf ln AERSFOORT - A.s. vrijdag, za- fcag en zondag organiseert de jrpolo-commissie van de rsfoortse Zwem- en Poloclub i de 23e maal in successie het Haselen Waterpolo-tournooi. dagen top-waterpolo in het rsfoortse sportfondsenbad en ij in Leusdense tournooi-sec- rris J. van Scheijen mogen gelo- B- aanleiding om daaraan te twij- "i hebben wij niet - is dit qua tlsterkte het bestbezette nooi van Nederland. Ja, mis- en zelfs van heel Europa. allereerste editie werd 23 jaar Jen, met uitsluitend Nederlandse lemers, in de zomer gehouden, ■volgende evenementen waren in- itionaal en vonden plaats in ja- i. Willem van Haselen, destijds vi- Dorzitter van de Amersfoortse stelde een beker beschikbaar, die »ns de formule .driemaal achter- of vijfmaal in totaal" inmiddels al paar keer vervangen moest wor- Dat Az&PC de hoofdprijs zelf nog heeft gewonnen, schrijven wij toe aan beleefdheid van de organiserende vereniging. Reeds een aantal jaren bestaat het deelnemersveld uit drie Nederlandse formaties en evenveel topteams uit het buitenland. De op papier bijzonder sterke bezetting van dit jaar omvat de Kikvorsen (het officieuze Nederlandse zevental en te vergelijken met de Bata vieren bij hockey en de Zwaluwen bij voetbal), de AZC Unique uit Alphen aan de Rijn (de regerende Nederlandse waterpolokampioen) en de versterkte thuisclub onder de naam van AZ&PC- combinatie. Uit Italié komt Canottieri Napoli (winnaar van Europacup I in 1977), uit Duitsland de SV Würzburg (Europacup-finalist 1978) en uit Spanje Barcelona (de polo-sectie van de mul- ticlub van Johan Neeskens). Deze ze ventallen hebben meerdere internatio nals in hun gelederen. Waterpolo is nog altijd een ama teursport en de bezoekende teams (ook die van over de grens) betalen zelf hun reisgeld, hetgeen op zich reeds een te ken is, dat men er erg op gebrand is, om mee te mogen doen. De verblijfs- en overige kosten komen voor rekening van AZ&PC en het laat zich begrijpen, dat dit nogal in de papieren loopt Dank zij soft-sponsering van de naamgever en uit de entreegelden is de organisatie nog mogelijk. Om zoveel mogelijk waterpolo- en andere liefhebbers in de gelegenheid te stellen, dit evenement bij te wonen, heeft AZ&PC de entreeprijzen lager ge steld dan in 1978. U kunt een passe partout kopen voor het volledige tournooi. een dagkaart of zelfs een kaart voor een halve dag. De wed strijdenreeks wordt gespeeld in een halve competitie, waarbij elk team vijf maal in actie komt, onder leiding van scheidsrechters uit Nederland, Duits land en Spanje. Het wedstrijdschema is als volgt: Vrijdag 26 januari: 19.00 uur: Canottieri N. - CN Barcelo na 20.00 uur: AZC Unique - Kikvorsen 21 00 uur: AZ&PC-comb. - SV Würz- burg_ Zaterdag 27 januari: 08.00 uur: Canottieri N. -- AZ&PC- Plaatje uit de waterpolowedstrijd De Robben - Canottieri Napoli (Europees kampioenschap 1975). 09 00 uur: Kikvorsen - SV Würzburg 10.00 uur: CN Barcelona - AZC Uni que 18.00 uur- AZ&PC-comb - AZC Uni que 19.00 uur SV Würzburg - Canottieri N. 20 00 uur. Kikvorsen - CN Barcelona Zondag 28 januari 08.00 uur: CN Barcelona - SV Würz burg 09 00 uur AZC Unique-Canottieri N. 14.30 uur: AZ&PC-comb - CN Bar celona 15 30 uur: SV Würzburg - AZC Uni que 16.30 uur: Canottieri N. - Kikvorsen De prijsuitreiking vindt plaats rond 21.00 uur injhet Kupersoord. Stichtse Rontonde 11', te Amersfoort, dat tevens dienst doet als .hotel" voor de gasten. Iv /r r =USDEN/CENTRUM - Accoord, ijs van de Leusdense schaats- i was niet zo best, maar de goede /an het Zwanenburgbestuur en 3i wat assistenten om iets moois maken van de Leusdense ïatskampioenschappen, was tr aanwezig. De titelstrijd trok deelnemers en dat hadden er heel wat meer kunnen zijn, als de leeftijdsgrenzen niet beperkt waren tot kinderen van 6 t/m 13 jaar. De organisatoren hadden van 10 tot bijna 12 uur nu al hun handjes meer dan vol op zaterdag j.l. Er werd in 8 klassen gereden en voor alle nummers 12 en 3 waren medaljes beschikbaar in goud, zilver en brons. In totaal 24 en wel een paar méér dan bij de concurrentie in Deventer De heer J. H. Lantink had (evenals collega E. H. Verhagen) als arts gelukkig niets te doen, maar deste meer als voorzitter van Zwanenburg bij het uitreiken van de prijzen. De uitsla gen waren Meisjes 6 en 7 jaar: 1Francis Hoksbergen 2. Petroesjka Hessels 3 Annelies Tijmense Jongens 6 en 7 jaar: 1. Edwin v. d Tweel 2. Mario van Griethuizen 3. Erwin Verschoor Meisjes 8 en 9 jaar: 1 Helène van Leeuwen 2. Petra Streppel 3 Anke de Boer Jongens 8 en 9 jaar 1Jaap Koelman 2 Eddy van Dijk 3. Sander Rijkaard Meisjes 10 en 11 jaar 1 Olma Buters 2 Alette den Ouden 3 Monique van Bremen Jongens 10 en 11 jaar: 1 Wim Vos 2 Joep Rozenboom 3 Paul Roessink Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Desiree Jansen 2. Marjan v d Haar 3 Monique Snijders Jongens 12 en 13 jaar: 1 Marcel Kippersluis 2 Luuk Kemps 3 Jouke de Boer Na afloop van de wedstrijden kregen alle deelnemers nog een reep ..nieuwe energie". ïUSDEN/CENTRUM - Met com- ities uit de spelersgroep van Langbroek, Peter van Nljkerk, d< Kuil. Marianne Snijders, Marjan laan en Hennie Kreuger versloeg reserveteam van de badminton- .n> Leusden eerst met 2-6 Sjeve tel in Bunschoten en daarna met Eagles op de Soesterberger sbasis. Afgelopen zaterdag was iiifn 2 in de Meent op visite. 5 lap Langbroek verloor zijn enkel met 12-15, 15-7 en 16-17 Peter Nijkerk bracht met 15-11 en 19-9 t de balans in evenwicht. Ook in de esdubbels werd de buit gedeeld anne Snijders kreeg klop met 11- 11 -3 en 9-11doch Marjan de Haan i met 11 -4 en 11 -10 de tussenstand W-2 te brengen. Leusden 2 moest, "ie wedstrijd te winnen, minstens 3 Mispelen tot een goed einde bren gen. Marjan de Haan en Jaap Lang broek hadden het met 15-12 en 15-4 niet zo moeilijk. Ook Marianne Snijders en Gijs Kuil kwamen vlot aan de winst (15-6 en 15-8) en de buit werd bin nengehaald toen het damesdubbel Marianne Snijders/Marjan de Haan met 15-10 en 15-2 won. Dat Gijs Kuil en Peter van Nijkerk het niet konden red den (13-15, 17-15 en 10-15) was in feite niet zo erg Leusden 2 won immers met 5-3 de wedstrijd en staat nog steeds ongeslagen aan de top van de ranglijst, die op dit moment het navol gende beeld geeft: 1 Leusden 2 16 uit 8 2. Hoogland 2 12 uit 7 3. Sjeve Sjuttel 7 7 uit 7 4. Doorn 2 6 uit 8 5. Kwinkslag 3 5 uit 7 6. Eagles 4 3 uit 6 7. O.S.M. '75 8 1 uit 6 Donderdag 25 januari: 19 00 uur: Damesvolley WA 2-Avanti, de Koppel Amersfoort. Vrijdag 26 januari: 19.30 uur: Badminton Badge 2-Leus- den, Heyhorst Scherpenzeel Zaterdag 27 januari: 14.45 uur: Damesvolley Leos-Zel- klemat, de Meent. 16.15 uur: Herenvolley Leos-Huizen, de Meent. 15.00 uur: Herenvolley AVH-Avanti, de Bieshaar Hoogland. 18 00 uur Veteranenspringwedstrijden Nimmerdor. Vlooswijkseweg. Zondag 28 januari: 10 00 tot 18 00 uur: 1 e open Leusdens tafeltenniskampioenschap in de Meent VLEUTEN - Verleden week zater dag speelde Haaien 3 onder leiding van Teun van Spriel in Vleuten de competitiewedstrijd tegen Watervlo 2. Het werd een vrij eenzijdige partij waterpolo. Het eerste partje verliep zeer stroef, maar gelukkig was Erik Scholten in staat uit een goed opge bouwde aanval 0-1 te scoren. Pas in het derde kwart kwamen de Haaien goed los Peter Berendse en Harry Klok brachten de stand op 0-3. In de laatste periode waren Erik. Peter en Harry nogmaals doeltreffend en zo kwam het einde met 0-6. De overwin ning was te danken aan de goede con ditie en de prima sluitende achterhoede van de Leusdenaren en aan de op nieuw aangetrokken 39-jarige Pim de Smalen COMMENTAREN/MENINGEN HET STEMRECHT BIJ DE RAAD VAN ADVIES LEUSDEN/CENTRUM - In ons verslag over de jongste vergadering van de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden hadden wij kritiek op het stemrecht van de aan gesloten verenigingen. Carla van de Sportstichting (haar werkelijke ach ternaam is anders) maakte ambtelijk juist via de sportstichtingssecretaris bezwaar tegen onze bewering, dat de administratie niet in orde zou zijn. Dat hebben wij echter niet beweerd maar verondersteld en die gedach- tengang was een gevolg van het feit, dat voorzitter Peddemors oorspron kelijk en duidelijk net meer dan 7 „erkende" stemgerechtigden noem de, waaronder in eerste instantie bij voorbeeld niet de heer W. Scheper van de BVL. Uiteindelijk kwamen 9 namen te voorschijn en wel van de heren G. Bolk (Lockhorst), J. Bernard (MHCL), W. v. d. Berg (BV'75), J. Heneweer (LTV Leusden). N. Laheij (Antilopen), W. v. d. Laaken (TTCL), B. de Gans (de Eemelaar) W. Schepers (BVL) en C. Leyenaar (Roda). Met de - niet aanwezige- heren J. Zeeman (Leos), J. van Santen (schaakclub) en S. P. van Leeuwen (Zwanenburg) hebben alleen zij stemrecht, omdat zij als of ficiële vertegenwoordiger van hun vereniging bij de Sportstichting zijn ingeschreven. Dat betekende ondertussen wel de feitelijk overbodige aanwezigheid van representanten van 7 andere sportclubs op de vergadering (de Haaien, de schietvereniging Leus den, de schaakvereniging, SV Ach terveld, Avanti, debadmintoncluben het squashgenootschap). Twee kanttekeningen hierbij: de squash- club had als candidaatlid terecht nog geen stem in het kapittel, maar ook badmintonvoorzitter J. ter Weijden (tevens bestuurslid van de sport stichting!), die met verve het sport- stichtingsvoorstel naar voren bracht en verdedigde, was niet stem gerechtigd, omdat hij als zodanig niet was geregistreerd. Wij herhalen, dat voorzitter Peddemors formeel juist handelde met alleen de stem ming door de „officiêlen" te erken nen, maar pleiten meteen voor een andere statutaire regeling. Een wer kelijke inspraak wordt veel beter bereikt, wanneer naast de officieel erkende afgevaardigde, per vereni ging een vervanger wordt erkend, die bij verhindering (de praktijk heeft geleerd, dat zoiets mogelijk is) voor hem in de plaats komt. Vanzelfspre kend moeten In de eerste plaats de verenigingen meewerken aan het beter behartigen van hun belangen en met name tijdig hun vertegen woordigers (en eventuele mutaties) aan de Sportstichting opgeven en dat gebeurde in het verleden lang niet altijd. P. C.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15