Raad Leusden komt bijeen OORSTEL B. EN W. AAN DE RAAD VANAVOND: EB Verbouw plannen r.k.-kerk 1 1 K En r ><J BDU CP rTi uu De standpunten rond de tweede brug over het Valleikanaal Deze week in de Leusder Krant Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Oil De Leusder Krant: Komt wekelijks over de brug met nieuws FOTO-KOPIE NODIG? Qeen krant ontvangen? Reimus&Snel DC Donderdag 25 januari - 10e jaargang no. 46 1979 1 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 i Uitgave B.D.U. B.V. n beroep bij de Kroon tegen )eslissing G.S. inzake :weede brug over Valleikanaal 88Kn de redaktie) •EUSDEN - Het gemeentebestuur i Leusden stelt de raad voor In 'oep te gaan bij de Kroon tegen de ls-llissing van Gedeputeerde Staten j'tl Utrecht inzake onthouding van I vedkeuring aan de voorgenomen .l 'nleg van de tweede brug over het llelkanaal en doortrekking van de I rlengde Middenweg (voormalige Ss 'Orderinslag). Ook tegen het be- o iit van GS geen goedkeuring te c len verlenen aan de voorgenomen 'breding van de Asschatterweg en t lieg van een vrijllggend fietspad, i b en w de raad voorstellen bij de ijon In beroep te gaan. Üssc HATTERWEG 'en aanzien van de Asschatterweg '»r breding en aanleg fietspad^ Hlen Gedeputeerde staten: .De Asschatterweg/Kon. Juliana- tg vormt de meest rechtstreekse ver- iding tussen Leusden-centrum en de rn Achterveld. •ze verbindingsweg is ongeveer 4,5 :er breed. De verkeersintensiteit op Asschatterweg is op dit ogenblik 00 m.v.t. per etmaal In het kader van 1 voorbereidingen voor het streekplan recht-Oost zijn van provinciewege or de periode tot het jaar 1990 pro- loses over de verkeerstoename ge- aakt. Ter plaatse van de bestaande jg over het Valleikanaal wordt voor t jaar 1990 op de Asschatterweg een ensiteit van circa 3800 m.v.t. ver- icht welke bij benadering is opge- uwd uit 45% (1300 m.v.t.) relatie usden-Achterveld en 65% (2500 v.t.) relatie Leusden-Barneveld. de toelichting op het bestem- ngsplan wordt de noodzaak tot ver- sding van de Asschatterweg en de nleg van een fietspad op geen enkele jze aangetoond. (Van de redaktie) LEUSOEN - Vanavond wordt door de raad beslist of een beroep bij de Kroon zal worden Ingediend naar aan leiding van de beslissing van Gedeputeerde Staten van Utrecht de tweede brug over het Vallelkanaal te schrappen .uit het bestemmingsplan Buitengebied-Oost. Hoewel het niet onze gewoonte Is om gemeentelijke voorstellen in extenso over te nemen, wijken wij vandaag hier van af. Op de ze pagina treft u vrijwel de volledige tekst aan van het voorstel vanbenwaanderaad^ waarin de standpunten van" G.S. èn van het gemeentebe stuur zijn opgenomen. Wij vinden deze materie namelijk zo belangrijk, dat wij van me ning zijn, dat wij u op deze wij ze volledig op de hoogte moeten brengen van alle ar gumenten. zonder een eigen „vertaling" van de ambtelijke tekst. Met het oog op de toename van de verkeersintensiteit wenst de gemeente Leusden de Asschatterweg te verbre den van 4,5 tot 5,5 meter en naast het Moorsterweg vanaf de Postweg: sluiproute voor het doorgaand verkeer It Woudenberg, Scherpenzeel en Renswoude dat via Leusden naar rijks- reg 28 gaat om de Arnhemseweg te vermijden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. De huidige brug over het Valleikanaal (Asschatterweg) zal, volgens het gemeentebestuur in de toekomst niet meer toereikend zijn. wegtracé een vrijliggend fietspad van 3 meter aan te leggen. De Asschatterweg loopt door een gebied dat land schappelijk en natuurwetenschappelijk zeer waardevol is en de verbreding van de Asschatterweg en de aanleg van een fietspad daarlangs zullen tot ernsti ge aantastingen van dit gebied leiden. Naast de Asschatterweg/Kon. Ju- lianaweg fungeert de Hessenweg/Hor- sterweg als verbinding tussen Leus den-centrum en de kern Achterveld. De onlangs gereconstrueerde Hes senweg, waarlangs een fietspad ligt, is uitermate geschikt als verbindingsweg tussen Leusden-centrum en Achter veld. Dat deze verbinding ongeveer 1,5 kilometer langer is dan de route As schatterweg kan naar onze mening nauwelijks bezwaarlijk zijn. Het gebied ten oosten van het Vallei- kanaal is overwegend voor agrarische doeleinden in gebruik. Grote delen van dit gebied zijn, zoals wij reeds stelden, in landschappelijk en natuurweten schappelijk opzicht zeer aantrekkelijk en waardevol. Ten oosten van het Val leikanaal is de huidige functie van de Asschatterweg die van een agrarische ontsluitingsweg Daarnaast "ervult de weg - met name voor fietsers - een niet onbelangrijke recreatieve functie. In het vorenstaande wezen wij er voorts op dat de Asschatterweg een verbinding vormt tussen Leusden-centrum en Achterveld. Het verbreden van de As schatterweg/Kon Julianaweg en het aanleggen van een fietspad daarlangs zullen verkeersaantrekkend werken en de verkeersdruk op dit gebied vergro ten. Hiermede zullen noch de agrarische, noch de belangen van natuur en land schap worden gediend. Wij zijn van mening, dat in de toekomst naar een vermindering van de verkeersdruk in dit gebied moet worden gestreefd. Het aantrekkelijk maken van de verbin ding tussen Leusden-centrum en de kern Achterveld vla Asschatterweg houdt voorts het gevaar in van een sluiproute tussen Amersfoort en Bar- neveld, via de kern Achterveld. Voor de verbinding Leusden-Cen trum/Achterveld dient het gemotori seerde verkeer primair gebruik te ma ken van de bestaande Hessenweg, die voldoende breed en „gestroomlijnd" is om dit verkeer te kunnen blijven ver werken. Gezien het vorenstaande zijn wij van mening, dat de verbreding van de As schatterweg en de aanleg van een fietspad langs deze weg ongewenst is. Wij ontkomen niet aan de indruk, dat bij het ontwerpen van de plannen tot ver breding en aanleg van een fietspad on voldoende is onderkend welke gevol gen deze plannen hebben voor het be staande houtopstand langs deze weg. Het bezwaar van reclamante achten wij gegrond. Wegprofiel 4a komt dan ook niet voor goedkeuring in aanmerking", aldus ge deputeerde staten van Utrecht in hun toelichting bij het besluit. MENING B EN W Burgemeester en wethouders van Leusden zijn het hier (uiteraard) niet mee eens. Zij stellen het volgende: ,,ln het algemeen kan ingestemd worden met de prognoses over de in tensiteit. voor 1990 vervolg op pagina 3 PAGINA 5: PAGINA 7: PAGINA 9: PAGINA 11: PAGINA 12: PAGINA 13: PAGINA 15: PAGINA 20: PAGINA 22: Groepscommandant Elbertsen: Het politie-vak ligt met tè na aan het hart om nu met plezier afscheid te nemen Stichting Kindercentra besprak kontakt gemeente Alert spel tijdens boeiend Valleiconcert in Dorpskerk NCVB-jaarvergadering met bestuursverkiezing en kwis Afscheidsreceptie pastor Lieberom werd zeer druk bezocht Het onderwijs bij Don Bosco Dirigent F. Reynen lid van verdienste van Lisiduna Nieuws uit Achterveld - Sport in Leusden - Loep op Leusden Kijk op de film: The Buddy Holly Story: Gary Busey in voortreffelijke muziekfilm (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Plannen bestaan er om de kerk van de r.k.-parochle St. Jozef aan de Hamersveldseweg te restaureren c.q. te verbouwen. In dit verband is door het kerkbestuur contact gezocht met een architect. Aan de architect is gevraagd in eerste instantie een aantal ideeën op papier te zetten. Het ligt in de bedoeling die ideeën voor te leggen aan de parochianen tij dens een op maandag 19 februari te houden bijeenkomst in het Ros Beyaart. Kruising Asschatterweg-Postweg. Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRUF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. In de maanden januari en februari kunnen wij ook subsidie verlenen op het binnenschilderwerk. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679 LEUSDEN - De raad van de ge meente Leusden houdt op don derdag 25 januari 1979 des avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 te Leusden- centrum, haar maandelijkse openbare vergadering. Op de agen da staan de volgende onderwerpen: .1 Opening qui 8. Ge 2 Mededeling 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Naamgeving wegen 6. Wijziging gemeenschappelijke re geling ten behoeve van het wel standstoezicht in de provincie Utrecht 7. Verdaging beslissing inzake be roep tegen weigering bouwver- unning iedeeltelijke goedkeuring be stemmingsplan „Buitengebied- oost" - instellen beroep bij de Kroon 9. Aanbevelingen van de werkgroep educatief plan 10 Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de Chr. school voor ge woon lager onderwijs „Hamers- veld" te Leusden-centrum 11Aanvrage ex artikel 50 der Kleuter- onderwijswet t.b.v. de chr. kleuterschool „De Springplank", Asschatterweg 25 te Leusden- centrum 12. Voorstel tot vaststelling van de 8e begrotingswijziging 1979 - uit voeren van kapitaalswerken 13. Rondvraag 14. Sluiting baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a. 3833 GP Leusden C. Taxaties Hypotheken Woontotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44569 Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1