Rooie Vrouwen bezig met beginselprogram afscheidsreceptie astor Lieberom ;erd druk bezocht ostbode T. van den Hoorn: let die gladdigheid zijn we net clowns OLLEGE WIL EIGEN AATSCHAPPELIJK fERKER AANSTELLEN BOEREN- KIELENBAL VAN PUUPEN- - KOPPEN elKfl/Wjn werk eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 25 JANUAR11979 USDEN - De raad krijgt.van- d een voorstel gepresenteerd aanstelling van een maat- ppelijk werker in dienst van de sente. Deze functionaris wil men 3egen aan de Sociale Dienst van smeente. In het voorstel gaan b. voorts in op de aanvragen van M.D.E., de Maatschappelijke stverlening Eemland, om het van een maatschappelijk wer- ot haar instantie behorend voor jrocent te willen subsidiëren nu, de door het ministerie van crm voerde vacaturestop in de door vertrek van de huidige hulp- ïner, de daardoor ontstane va re niet op kosten van het minis terie kan worden ingevuld. Naar aanleiding van het verzoek van de M.D.E. merkt het college op, de door de minister getroffen maatregel inzake het niet meer subsidiabel verklaren van de betreffende formatieplaats te be treuren: „Juist in een tijd, waarin steeds meer en naar onze mening ook terecht wordt gewezen op de eigen verant woordelijkheid van de gemeentebe sturen voor het welzijn van de plaatse lijke bevolking, moet tegelijkertijd wor den ervaren dat door de rijksoverheid allerlei budgettaire maatregelen wor den getroffen, waardoor het onmogelijk wordt aan deze verantwoordelijkheid voldoende vorm te geven." aldus b. en w. B. en w. merken in het voorstel op dat al het mogelijke moet worden gedaan om de voorzieningen op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening in Leusden in elk geval zo veilig mogelijk te stellen, en dat de beste oplossing derhalve zou zijn het, naast het aan trekken van de kracht in gemeente dienst, volledig subsidiëren van de maatschappelijk werker van de M.D.E. Gezien het ongunstige beeld van de begroting voor dit jaar lijkt een dergelij ke oplossing het college echter uit een oogpunt van financieel beleid niet ver antwoord. Daarbij wordt erop gewezen, dat inwilliging van het verzoek voor het rijk aanleiding zou kunnen geven tot het zoal niet definitief, dan in elk geval toch voor lange tijd uitsluiten voor rijkssubsi die van de betreffende formatieplaats. Samen met de M.D.E. zegt het college echter te willen zoeken naar mogelijk heden om de vacante plaats in Leusden weer zo snel mogelijk in aanmerking voor rijkssubsidie te doen komen. Aangetekend wordt nog, dat het col lege een gemeentelijk functionaris niet ziet als iemand die al het werk zou kun nen overnemen van hetgeen tot nu toe vanuit de M.D.E in Leusden werd ver richt. n ACHTERVELD - Zaterdag 27 Ja- nuari zal weer het eerste carnavals e geweld van het jaar 1979 in het r. Puupenkoppenland los barsten. De- 3 ze avond zal het boerenkielenbal worden gehouden. Dit boerenkielbal zal worden gehouden in het 100 v gram gebouw. De zaal zal open gaan ,v om 20.30 uur. Alle Puupenkoppen en ,2 Puupinnen worden op dit bal verwacht j| en allen natuurlijk gekleed in de ,2 boerenkiel. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de eigen Hofka- fl pel en door de band The Spykes. Het belooft weer een echte gezellige avond te worden, want niet alleen Prins Gijs Puup de Zesde zal met zijn gevolg n en hun dames aanwezig zijn, doch ook 2 zal de carnavalsvereniging üe Dubbel- 1 dooiers uit Barneveld dit festijn komen i opluisteren. Degenen die aan de grote carnavals- 3 optocht, welke zal worden gehouden j op zondag 25 februari, willen deelne- ij men, worden nogmaals dringend ver- )j zocht, zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de secretaresse van de ver- eniging, mevrouw G. Hilverts, Walter van Amersfoortstraat 2. Dit verzoek 1 wordt gedaan om zo tijdig mogelijk een duidelijk overzicht te kunnen krijgen van 1 het aantal deelnemers Ook is één en I ander van groot belang in verband met I het vaststellen van de route. De inschrijving voor deelname is opengesteld tot uiterlijk 31 januari 1979. LEUSDEN - Als voorbereiding op de landelijke Rooie Vrouwendag, 10 februari in Amersfoort te houden, boog de Rooie Vrouwengroep Leus den zich nogmaals over het Rooie Vrouwenprogramma, zoals dat werd opgesteld door de landelijke kern groep. Wordt het programma tijdens de landelijke bijeenkomst goedge keurd, dan zal dit als beginselpro gramma worden gebruikt. Dit keer waren bij het programma alle binnengekomen amendementen uit het hele land gevoegd De landelijke kern groep van de Rooie vrouwen had deze amendementen van een kanttekening voorzien: haar bezwaren kenbaar ge maakt of goedkeuring gegeven. De Rooie Vrouwen, afdeling Leusden hebben woensdag 17 januari hun bij eenkomst gebruikt om zich te beraden over het wel of niet achter de meningen van de landelijke kerngroep gaan staan. Een vrij ingewikkelde materie, zelfs voor de vrouwen die voor de ver gadering de dikke pil hadden doorge worsteld. Aan het eind van de avond kon een zekere voldoening gevoeld worden Belangrijk echter is het om op 10 fe bruari duidelijk naar voren te laten ko men, wat de mening is van de groep uit Leusden en tevens van het hele ge west, omdat toch wel bleek, dat veel Rooie Vrouwengroepen uit het gewest dezelfde punten op tafel willen leggen. Bij de mededelingen werd nog ver meld. dat er een nieuw boek over de vrouwenbeweging uit is, en dat dit te- belangstelling voor de receptie van pastor Lieberom. Enveloppe met inhoud voor de vertrokken pastor Lieberom (rechts). gen gereduceerde prijs aangeschaft kon worden. WERKGROEP De pas opgerichte werkgroep van de Rooie Vrouwen voor gemeentepolitiek (24 oktober gestart), die als doel heeft, meedenken met het algemeen beleid en specifiek vrouwenzaken, heeft er al twee bijeenkomsten opzitten. Zij zijn vooral oriënterend bezig ge weest. Er zijn kontakten gelegd met de zelfde werkgroepen in undere ge meenten en het is de bedoeling dat in ieder geval vóór iedere gemeente raadsvergadering de agenda wordt be sproken. Het is erg fijn dat Corrie Ver duin ook in deze werkgroep zit, om de onontbeerlijke achtergrondinformatie te geven Tot slot kwam het eenjarig bestaan aan de orde, dat bij de volgende bijeen komst op 14 februari gevierd zal wor den jonge mensen en de kinderen op. onder wie hij een stimulerende kracht was. Hij richtte een bijbelgroep op. „waarin wij Katholieken", zo formulèer- de de heer Rietveld het,,die nou niet zo excelleren in bijbelvastheid, met de bij bel in aanraking kwamen. Ook daaruit kwam een goed funktionerende bijbel club naar voren." Pastor Lieberom begon, in samen werking met dominee Weernekers in Leusden-zuid een oekumenische ge- sprekskring, waarin werd gesproken over de geloofsbeleving vanuit de eigen kerkbenadering. Van gereformeerde zijde vernam ik ooit hoe bevrijdend en verrassend Pastor Lieberoms open be nadering van het geloof aan die kant werd ervaren. Hoewel het aantal men sen, dat aan deze oekumenische ge sprekken deelneemt, niet enorm groot is, kon de heer Rietveld melden, dat deze oekumemische gesprekskring „bloeide als nooit tevoren". Pastor Lieberom kan ervan overtuigd zijn, dat de parochianen in de Jozef parochie in Leusden-Centrum voor verdere uitbouw zullen zorgdragen van de diverse aanzetten, waaraan hij zo'n positief aandeel heeft gehad. Op de afscheidsreceptie kwamen vele Leusdenaren Pastor Lieberom de hand drukken, en hem al het goede wensen in zijn nieuwe funktie bij het Buro voor de Gezinskatechese in Am sterdam. JSDEN - Pastor Herman rom ging zondag 21 januari in een heilige mis in de Sint Jo- >k in Leusden-Centrum. Hij deze mis op ter gelegenheid afscheid van de parochie, hij zich gedurende drie jaar met al zijn enthousiasme en inzet. van de mis had de Kern- Liturgische bezinning een recep- hem georganiseerd in ,,'t Ros Voorzitter L Rietveld van de Liturgie zei: „Herman was onze grote leider bij alles in de liturgie in de Jozefparochie is gekomen Dat is puur Pator Herman Lieberom bracht het liturgisch beraad van de grond Hij bun delde het hele gebeuren van koren, ak- kolieken, misdienaars, die voorheen hun werkzaamheden wel voortreffelijk verrichtten, maar eigenlijk zonder veel coördinatie. Herman Lieberom zorgde voor een overkoepeling van alle liturgi sche werkzaamheden „Daar is uit voortgekomen", aldus de heer Rietveld, de kerngroep liturgie, die de kontakten onderhield met de groep, die de gezinsmissen verzorgde, de groepering van het jongerenkoor, de groep van het dames- en heren-koor. Daar is gewoon een vruchtbare sa menwerking uit ontstaan. Ook trok pastor Lieberom veel met de Pastor B. J. ter Bekke drukt zijn vroegere medewerker de hand. JACHTHONDEN EUSDEN - „Postbesteller bij de is een heel fijn beroep" zegt T. den Hoorn, vader van twee kin- in (twee dochters, één van vier één van acht jaar). ,,De werk- hhedeo zijn heel verschillend, draaien een twee ploegendienst, ene groep werkt van 10 uur 's nds tot 's morgens half zes en de dienst begint om half zes 's mor- s totdat de wijk klaar is. achts wordt de post op wijk ge- eerd. Dit gebeurt in Amersfoort eo min mogelijk tijd te verliezen". Morgens om kwart over vijf begint agploeg de auto met de gesorteer- iost te lossen. iet lossen beginnen we met z'n al- n te straten. Iedere straat heeft een waar de post dan ingegooid wordt, iet instraten wordt de post „gezet", wil zeggen, de post net zo rang- kken zoals je ze wegbrengt. Daarna iedereen op pad, de wijk in. Iedere heb je een andere wijk. De ene wijk 1 langer dan de andere en op deze •er haal je allemaal je 40-urige cweek. de feestdagen en met ziekte van iga's werk je natuurlijk wel wat lan- maar dat wordt goed met ons ge- Van den Hoorn doet dit werk zo'n vier jaar Voor die tijd is hij 12 1/2 jaar on- derhoudsschilder geweest, maar wan neer hij nu opnieuw zou mogen kiezen, zou hij aan de PTT de voorkeur geven. „Ik heb als hobbie het fokken en af richten van jachthonden. Omdat ik zo vroeg begin neb ik nog alle tijd voor mijn hobbie. Ook doe ik veel werk voor het Leger des Heils, onder andere kleding inzamelen. Voor een hobbie sta je meestal niet vroeg op, maar voor je werk wel en dat houdt in, dat ik om zo'n uur of drie klaar ben. Als postbesteller leer je veel mensen kennen Je kent sowieso 95% van de namen, de straten en de nummers uit je hoofd, (dat is ook de reden dat er zoveel verkeerd geadresseerde post toch goed aankomt). En je maakt natuurlijk ook wel eens een praatje. Persoonlijk ken ik natuurlijk veel mensen met honden, vooral jacht honden, omdat daar mijn interesse naar uit gaat". Van den Hoorn vertglt, dat alle wijken (op twee na) op de fiets gedaan worden. Van den Hoom: „Dat wil zeggen, je rijdt er op de fiets heen, zet de fiets in het zicht en je loopt dan verder de nummers af. Halverwege de wijk is een adres, waar een nieuwe postzak staat, zodat je je twee zijtassen en voortas opnieuw kunt vullen". De fiets, die de postbestellers berij den is hun eigen fiets. Daar wordt een redelijke vergoeding voor gegeven. „Mijn fiets" zegt Van den Hoorn js een oudje. Die is al vier jaar in gebruik. Het is zonde om een nieuwe fiets te gebrui ken". Als ik vraag of de postbestellers het met dit weer erg moeilijk hebben, Is zijn antwoord minder negatief dan ik ver wacht had. „Och 's zomers pluk je de vruchten en 's winters hoort er ook bij. Dat weet je nu eenmaal wanneer je er aan begint. Met die gladdigheid zijn wij natuurlijk net clowns. Het zou best fijn zijn, wan neer de mensen hun eigen stoepje zouden schoonmaken, dat is een kleine moeite. Van de kou heb ik geen last Je bent konstant in beweging, en wanneer je altijd buiten werkt heb je veel minder last van de kou als een ander". FIJNE WERKSFEER „Als postbesteller ben je verplicht een uniform te dragen, uitgezonderd de reservekrachten De pet hoeft tegenwoordig niet meer. maar je mag tijdens de dienst geen an dere muts of pet dragen. In Leusden werken wij met zo'n 20 bestellers, wij hebben een heel fijn team en een fijne werksfeer. Toch moet ik zo nu en dan iets in mijn oude vak doen Dan ben ik met iets scheppends bezit, dat heb ik gewoon noaig, maar nogmaals ik zou niet meer willen ruilen". „Leuke dingen maak je natuurlijk ook mee. Laatst liep ik door een tuintje. Een mevrouw tikt op de ruit en roep „Post bode. dat mag je nóóit meer doen". Een keer heeft een hond, notabene aan de lijn mijn hele posttas uitelkaar ge scheurd. Daar kun je zelfs om lachen. En wanneer je hoort dat een collega ergens weg wil rijden en nog net in z'n billen wordt gebeten, is dat natuurlijk ook kostelijk. Nu komt dit natuurlijk niet iedere dag voor, maar die dingen ont houd je". WIJKEN LEREN „De wijken in Leusden leren in het begin erg moeilijk, omdat alles door- elkaar loopt, maar heb je ze eenmaal onder de knie, dan lopen ze erg ple zierig. De postbakjes zijn ook erg prettig, mits de mensen ze natuurlijk laten hangen. Soms is er plotseling een bakje weg. Dat is wel te begrijpen, bijvoorbeeld in de vakantie, maar wanneer die mensen een afspraak met het postkantoor maken, bewa ren ze de post drie maanden. Dat kost f 5,-". „Sommige oudere mensen halen hun postbakje ook weg, vooral met dit slechte weer, maar dat kun je ze niet kwalijk nemen. Voor die men sen loop Ik met plezier een extra stoepetje". Tea Middelkoop-van Maanen

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9