Ploeg Achterveld 1 wint wedstrijd EHBO PRINS '?m HAALDE VEREN TERUG BIJ COLLEGA GIJS PUUP H LEUSDENS TEAM OP DE DERDE PLAATS DONDERDAG 1 FEBRUAR11979 Vet notabelen" op Stuif-es-in van de Gouden Klomp LEUSDEN/ZUID - Vla de Hamers- veldseweg naar het zuiden houdt Leusden kennelijk op bij de spoor wegovergang, want vanaf dat punt en verder via de Leutbroekerweg was het een glibberige bedoening naar het Gouden Klomper Stuif-es- in. Er leiden meer wegen naar Rome en uiteraard ook naar de car- navalsprinselijke residentie van on ze Pier. Accoord, het was minder druk dan gewoonlijk in de weer ge zellig versierde grote zaal van de Mof, maar dat mocht de p(r)et niet drukken van de pieren en pierinnen, die het pierepotje via de Arnhemse- weg hadden gevonden. Het maar met moeite aan de beurt komen aan de tap, het nogal eens omstoten van je pilsje, het herhaaldelijk bij het dan sen op je tenen trappen en meer van die gebruikelijke carnavalsonge makken bleven nu achterwege en er was plaats genoeg voor de wildste samba, het barstte (om het zo maar eens te zeggen) van de prinsen, en de bitterballen van gastvrouwe v. d. Weide waren groter dan ooit. Wat die prinsen betreft, bleek geen rekening te zijn gehouden met de be zuinigingsplannen van Bestek '81. Er waren er niet minder dan drie en alsof dat nog niet genoeg geld kostte: ze waren alledrie vergezeld van hun com plete hofhouding. Wij hebben ze niet geteld - ook voor ons was het in feite een vrije avond - maar kregen wel de indruk, dat er minstens evenveel „no tabelen" (prinselijke adjudanten, leden van de Raad van Elf, senatoren, car navalsclubbestuurders, dansmariekes en wat dies meer zij) over het parket hosten en klosten dan vertegenwoordi gers van het „gewone volk". Het „snoepje van de avond" was onbetwist het twee turfjes hoge mini-dansmarieke Sylvia Houtveen. Vast en zeker een aanwinst voor de Gouden Klomp! DRIE PRINSEN Wie verwacht had. dat prins Pier van Leusden „in de rui" zou verschijnen, werd teleurgesteld Hij was weliswaar op de nieuwjaarsreceptie van B. en W zijn veren kwijtgeraakt, maar bepaald niet zijn streken. Het diep uit de mot- teballenzak gehaalde hoofddeksel van ex-prins Hanno maakte hem zeker 10 jaar jonger In die conditie ontving hij eerst prins Nelis de Malse (mals was hij zeker) en zijn gevolg uit Dodewaard. De algemene indruk was. dat de Kur- ketrekkers uit de Betuwe vooralsnog niets hebben geleden van de daar eveneens gevestigde atoomkern- centrale. Daar was ook geen spat van te bekennen bij een zingende Kurketrek- ker. die niet mooi maar oerend hard Marina" in goed Italiaans (hij is ook afkomstig uit dat spaghetti land) via de micro ten gehore bracht. Later op de avond verwelkomde onze Pier prins Freek de zoveelste van de Leutbroeken Een spec Mo - i&r voor collega Nelis de Malse uit Dodewaard. Het was (wel wat minder maar) weer gezellig druk in de grote zaal van de Mof. Prins Freek I (ook bekend als de leutig leuterende Leusdenaar Frits den Ouden) verklaart Pier waarom de Amersfi Leutbroeken geen scheitbroeken zijn. c.s. „Scheitbroeken" noemde de Leusdense prins het keistedelijke pret- gezelschap en o.i. niet ten onrechte Zij durfden hun „uitwedstrijd" naar Enk huizen door de weersomstandigheden niet te ondernemen en waren nu maar op de bierlucht uit de Mof afgekomen. Een bijkomstig voordeel was de voorzitterlijk aanwezigheid van de Fe deratie van Carnavalsverenigingen Midden-Nederland. Frits den Ouden, bij wie ooit Jan den Hartog college heeft gelopen in het carnavalsprinsenvak, is federatiepresident èn opper- Leutbroeker. Dat het stel prinsen bij el kaar een ongekende ruilhandel begon in onderscheidingen, laat zich gemak kelijk raden. Bovendien - en dat nam de schijn weg van alleen maar aan zichzelf te denken als er wat was weg te geven - werden gedurende de avond ook nog andere Leusdenaren geridderd. Een greep uit de veelheid: een super-sena- torenplak kregen in anti-alfabetische volgorde Piet Wendel en de vier H's Jan den Hartog, Gijs v d. Hoef, alsmede Arie en Hans Houtveen. De beste naai sters van de Gouden Klomp, die niet met name wilden worden genoemd vanwege eventuele BTW-navorderin- gen, werden ook niet vergeten en dat gold eveneens voor het mini-dans marieke. Wie hier denkt aan de gladheid van de laatste dagen, heeft het mis. Dit „grondwerk'' behoort gewoon tot het dansje van Sylvia Houtveen. EXPEDITIE Om 11 uur 11 vertrok een kleine expeditie naar Puupenkoppenland. Daar kon prins Pier zijn door collega Gijs Puup de 6e „geleende" veren terughalen. Behalve adjudant Fol- kert v. d. Veer (opvallend stil deze avond) ging voor alle zekerheid - je weet immers nooit - ook de malse prins Nelis mee op pad. Gijs Puup bleek echter de vriendelijkheid zelve, mogelijk in de hand gewerkt door de aanwezigheid in het Achterveldse carnavalsbolwerk van de Dub- beldooiersprins uit Barneveld. Pier kreeg zijn pluimen zomaar terug. Plus een onderscheiding voor de betoonde moed om naar Puupen koppenland te komen. Uiteraard was lange Pier ook niet met lege harx naar het oosten getrokken. Trots een fazant kwam Pier terug op i honk in Leusden-Zuid, waar de oma's tot zondagochtend vroeg stemming op het gewenste peilh den. Tenslotte nog een dienstmedi ling voor een zekere mevrouw i Vlugt: de penningmeester van Gouden Klomp vertelde ons plekke, dat hij wegens overwerki aanwezig kon zijn Wéér. werdi duidelijk. Lotuspatiënten, zijnde het echtpaar Van Hamond. beiden lid van de vereni ging St. Martinus doch wonende in Doorn, speelden hun rol voortreffelijk. De verschijnselen aanwezig bij de op gelopen blessures waren niet van echt te onderscheiden. De jury, bestaande uit mevrouw van de Hove-Kaldenhove, de arts W van de Berg en de heer H. Winthouwer hadden zeker geen ge makkelijke taak. NABESCHOUWING Nadat alle ploegen aan bod waren geweest werd er door de arts Van den Berg een nabeschouwing gehouden Hij behandelde in het kort de fouten die waren gemaakt. Er waren vijf ploegen en het geval werd op vijf verschillende manieren benaderd De neusbloeding werd volgens hem door alle ploegen goed behandeld Belangrijk achtte hij het stellen van veel vragen: zo komt men achter hetgeen er is gebeurd, en daardoor ook is het mogelijk om de juiste diagnose te stellen Ook de ver houding vriendin en vriend had goed doorgepraat moeten worden, mede. om patiënten op een bepaalde manier ge rust te stellen De telefonisch bericht geving was volgens dokter Van den Berg niet altijd juist en duidelijk. Door enkele deelnemers werd doorgegeven, dat de vrouw een bekkenfractuur had. Een bekkenfractuur en een dij beenhals-breuk zijn echter twee ver schillende dingen en zitten ook op ver schillende plaatsen De pols werd niet steeds op de juiste manier behandeld. Doch begrijpelijk vond dokter Van den Berg het, dat er fouten werden ge maakt, want de zenuwen spelen zeker ook een rol Door de arts werd mede gedeeld. dat een ambulance gewaar schuwd zou worden doch dat het nog wel even kon duren voor deze er was. Hieruit kon worden opgemaakt dat de patiënt moest worden klaargemaakt voor vervoer. De ploeg St Martinus 2 kreeg van de dokter Van de Berg een extra pluimpje De leden van deze ploeg waren nog niet zolang gediplomeerd Het was op zich al een prestaties om dan aan een der gelijke wedstrijd mee te doen. Ook werd het werken van Achterveld 1 nog naar voren gebracht. Deze ploeg stak vol gens genoemde arts met kop en schouders boven de andere deelne mers uit. Na deze nabeschouwing sprak de voorzitter van het districtsbestuur een woord van dank aan de deelnemers, de jury en de Lotuspatiënten Ook bracht hij dank aan de leden van de Leusden se vereniging die gezorgd hadden dat alles zo prima verlopen was..Wij gaan straks naar huis maar jullie moeten al les weer opruimen en de zaal netjes achter laten". Hierna werd door de be treffende voorzitter de uitslag bekend gemaakt. Hij verzocht hierbij wel voor de als nummer vijf geeindigde ploeg net zo hard te applaudiseren als voor de als eerste geëindigde. De uitslaq was: Deelnemers aan de EHBO-wedstrijd 1. Achterveld 1 met 229iA punt. leid ster 78 punten dus ook 1 2. St Martinus 1 met 189 punten, leid ster 66 punten werd 3 3. Leusden met 139 punten leidster 68 punten werd 2 4. St. Martinus 2 met 138 punten, leid ster 61 punten werd 4 5. Achterveld 2 met 101 punt. leidster 52 punten werd 5. Door de ploegen waren er in totaal 280 punten te behalen en door de leiders/leidsters 100. Achterveld 1 eindigde-zoop de eerste plaats en was de enige groep die met meer dan 200 punten eindigde. De ploegen die 1 en 2 werden zullen volgende maand mogen deelnemen aan de districtswedstrijden in actie. a y P die in Achterveld zullen worden g?a den. k De ploeg uit Achterveld 1 bestor^ mevr N Teunissen-Kerkhof. Ie leidster, mevr. G Janssen-Reijn» en mevr. R van Westerlaak-KerV.k Achterveld 2 werd gevormd dcc» mevr. van Houten-Swarts. tevens| ster. mej. L Smit en hr G van Es* De ploeg uit Leusen bestond uj mevr v.d Pijpenkamp. tevens ledf mevr. Moorhoff en mevr. van Vlie Tijdens deze rayonwedstrijd wï ook een club ririak" aanwezig. öA hun school jeugd-E H B O Door hen werd vol belangstelling^ gevolgd. Zo konden ze hun oude'ti lega's ook eens aan het werk zien.fi zeker veel van leren p van het team Werkhoven werd door een tweede groep uit Utrecht deel genomen. Na loting bleek, dat St. Martinus uit Utrecht de spits moest af bijten, Achterveld 1 was de tweede ploeg, St. Martinus 2 de derde, Ach terveld 2 de vierde en Leusden sloot de rij. Daar de districtsvoorzitter niet op tijd aanwezig kon zijn, werd de avond door een lid van het districtsbestuur geopend. Deze was erg blij dat, gezien de weersomstandigheden en de toe stand van de wegen, toch nog veel van belangstellenden aanwezig waren. Er werd de deelnemers een sportieve wedstrijd en veel succes toegewenst. Het Leusdense bestruurslid de heer van Dijk werd dank gebracht voor zijn inspanningen om de wedstrijd in Leus den te kunnen houden. De deelnemen de ploegen moesten de navolgende opdracht behandelen: De heer van Hamond zit aan tafel de krant te lezen als zijn vriendin zachtjes binnenkomt en hem vastpakt voor een stoeipartijtje. De heer van Hamond schrikt en reageert zo heftig dat beiden komen te vallen. Van Hamond loopt hierbij een ge kneusde pols op en een bloedneus. Zijn vriendin, die over hem heen is gevallen, krijgt door de klap een dijbeenhals- breuk. Met grote aandacht werd de behan deling door de ploegen van dit geval door de aanwezigen gevolgd. Vijf ploe gen namen deel en op vijf verschillende manieren werd dit geval afgewerkt. De ACHTERVELD - Vrijdag 26 januari werd in Leusden de Rayonwedstrijd gehouden van de Katholieke Natio nale Bond voor E.H.B.O Aan deze wedstrijd werd door vijl ploegen van drie man deelgenomen. De deelne mende ploegen waren van de ver enigingen Leusden, Achterveld en Utrecht. Eerst zou een groep uit Werkhoven meedoen, doch deze moest wegens gebrek aan een re serve verstek laten gaan. In de plaats

Leusder Krant | 1979 | | pagina 12