LEOS volleybalt redelijk Gesprek „samen-leven" met dood en nabestaan" itgelaten boel in het 100-gram gebouw SCHIETRESULTATEN LEDEN ONS GENOEGEN Jongeren blokkeerden Straat met sneeuw De Hessenkar Gezellige avond in St. Joseph lARNEVELDSE KIP (EN EIEREN) VOOR PRINS ■OUD PAPIER ACTIE DWS KPJ-ers kaarten tegen leden schietvereniging Leusder Krant - Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Aan de onderlin ge wedstrijd van de schietvereniging •)ns Genoegen werd door 19 schutters deelgenomen. De uitslag vas: 1W J Lagerweij 49 pnt .2. B. Voskuilen 49 pnt (3. W. Voskuilen 49 pnt 4 P van Nimwegen 49 pnt 5. A. Vlug 47 pnt. ■^6. J Voorburg Gz. 46 pnt. f] 7. G. Tolboom 46 pnt. ^8 J van Rossum 45 pnt 9. H. J. van Ruitenbeek 45 pnt j 0. W. Wittebrood 45 pnt. J 1T Vos 45 pnt. -si lie ACHTERVELD - In verband met de k oud papieractie van de muziekver eniging D.W.S. zal de container za terdag 3 februari weer staan op het bekende plaatsje op het Coöperatie plein. 12 J, Kommer 45 pnt. 13. H. J. van Nimwegen 45 pnt. 14 J. E van Hamersveld 44 pnt. 15. H Hols 43 pnt. 16 J. Pepping 43 pnt. 17 K. Jonkman 40 pnt 18 J. J. van Hamersveld 40 pnt. 19 P. Smink 39 pnt. Tevens werd voor de tweede maal ge schoten om de J. v d Hengel bokaal. Voor deze bokaal zal in totaal zeven maal worden geschoten. Van deze ze ven avonden mag men tweemaal een avond missen. De stand hiervan is mo menteel een maal geschoten J Voorburg Gz 187 pnt. Iedereen die oud papier op heeft te rui men. kan dit deponeren in de container Mogelijk zal de container reeds vrijdag in de namiddag geplaatst worden, doch de juiste tijd is niet bekend Degenen die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te brengen, kun nen bellen 033 - 41197 of 03425 - 1688. Hun papier zal dan worden opge haald T. Daatselaar 182 pnt. H. van Ruitenbeek 174 pnt. H. Hols 170 pnt. W. J. Lagerweij 170 pnt K. Jonkman 159 pnt. J. van Nimwegen 154 pnt H. J. van Nimwegen 154 pnt. J. Pepping 151 pnt. W. v. d. Kletersteeg 150 pnt A van Daatselaar 138 pnt. J. Blom 138 pnt twee avonden geschoten J. van Rossum 366 pnt. W Voskuilen 366 pnt. A Vlug 353 pnt P van Nimwegen 341 pnt. J. Kommer 340 pnt G. Tolboom 337 pnt. W. Wittebrood 328 pnt J. E. van Hamersveld 322 pnt T. Vos 320 pnt. P. Smink 304 pnt. B. Voskuilen 302 pnt J J van Hamersveld 286 pnt. De volgende schietavond voor deze bokaal is op 1 februari. Driemaal werden de obstakels door andere personen van de rijbaan verwij derd. doch dit had geen resultaat De ballen werden door het betreffende groepje steeds weer over de rijbaan gerold. Zelfs nadat door een sneeuwruimer de ballen waren stuk gereden werden er nieuwe gemaakt en weer op dezelfde manier op de rijbaan gelegd De inmiddels ter plaatse gearri veerde politie, wist de betreffende jon gens te pakken te krijgen. Gelukkig werden de obstakels steeds tijdig opgemerkt, zodat er geen per soonlijke ongelukken of schade werd veroorzaakt ACHTERVELD - Vrijdag 2 februari zal de vijfde ronde worden gespeeld van het Hessenkar klaverjastournooi. De aanvang is 20.00 uur. Ook deze kaartavond zal weer wor den gehouden in De Hessenkar Er zullen deze avond weer een aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn. ACHTERVELD - Donderdagavond 25 januari zou In Huize St. Jozef voor de bewoners hiervan en voor de be- ACHTERVELD - Woensdag 7 februari zal door de K.P.J. weer een LEUSDEN - De omgang met ern stig zieke patiënten, van wie wellicht ook al bekend is dat het einde van hun leven nadert, levert niet altijd onoverkomenlijke moeilijkheden op in het leven van hen, die in deze periode hen het meest na staan of hen moeten verplegen of regelmatig (moeten) opzoeken. Vaak lukt dit echter niet zo goed. Dit heeft de U.V.V., de Raad van Welzijnswerkers, de pastores, het Humanistisch Verbond en de Open bare Bibliotheek, alle te Leusden, er toe gebracht samen een gespreks groep te starten met het doel de woners van Sine Cura de in kle derdracht gestoken dansgroep De Barhoorn optreden. In verband met de slechte toestand van de wegen kon dit evenement echter niet door gaan. Om de genoemde bewoners toch een gezellige avond te bezorgen werd er een bingo-avond georganiseerd on der leiding van mevrouw Noliet en de heer Kerkhof. Er werd door een groot aantal personen deelgenomen, waar van er enkelen met een leuke prijs naar hun kamer of woning konden gaan. kaartavond worden georganiseerd in café Buitenlust. Deze avond die zal aanvangen om 20.00 uur zal er ge kaart worden tegen de schietvereni ging Ons Genoegen. Er zal zowel geschut- als geklaver jast kunnen worden Door de K.P.J zijn er weer een aantal leuke prijzen be schikbaar gesteld. Gezien de succes sen van voorgaande jaren, hoopt het bestuur dat er ook dit jaar weer een grote opkomst zal zijn. moeilijkheden rondom sterven en rouwen te herkennen, invoelbaar en bespreekbaar te maken als een we zenlijk deel van het leven. Als inleiding daartoe en als mogelijke ondersteuning zal de openbare biblio theek in Leusden(c) vanaf eind februari een tentoonstelling houden van litera tuur over dit onderwerp, waarbij geput zal worden uit de eigen collectie, uit die van de Hogere School voor Gezond heidszorg en die van het Gereformeerd Diensten Centrum. Deze expositie zal betrekking hebben op 7 rubrieken: al gemeen; ziekte; dood en sterven, ver driet en rouw; euthanasie, romans. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag was er weer een LEOS-middaa in sporthal Groenhouten. De middag werd geopend door het tweede da mesteam, dat evenals vorige week een goed resultaat behaalde. Wel iswaar geen volledige winst, maar een toch zeer verdienstelijk gelijk spel tegen het op de derde plaats geklasseerde Olympia 2. Dames 1 trad in het strijdperk tegen HK-9 2. LEOS wist twee wedstrijdpun- ten te behalen tegen de dames uit Har derwijk, die met maar liefst negen speelsters naar Leusden waren geko men Ondanks de vele wissels aan waarin de dood een rol speelt, kin derboeken. waarin de dood een rol speelt De gesprekken zijn in principe ge pland op de maandagavonden 5 en 19 maart, en 2 en 23 april a s. steeds om 20 00 uur in de aanwezigheid van een ervaren gespreksleidster; het eerste gesprek zal gehouden worden in de openbare bibliotheek Afhankelijk van het aantal aanmel dingen zal een tweede gespreksgroep uitgenodigd worden voor avondge sprekken op de maandagen van 12 en 26 maart, en van 9 en 30 april Men kan zich voor deelname opge- HK-9 zijde wist LEOS de wedstrijd in drie sets uit te maken Heren 1 speelde zaterdag tegen V V Huizen De selektie trad aan met een geblesseerde speler en een gastspeler uit het tweede team. LEOS keek snel tegen een 6-1 achterstand aan Daarna ging de strijd redelijk qelijk op. maar Huizen werkte de aanval beter af zodat deze set met 15-7 naar Huizen ging De rest van de wedstrijd gaf een soortgelijk beeld: een fanatiek aanvallend Huizen en een moeizaam vechtend LEOS. dat eenvoudig de snelheid en kracht miste om effektief te scoren Huizen kon uit eindelijk met een drie-nul overwinning in de zak ..Huizenwaarts" keren Als laatste attraktie kwam Heren twee in het veld Ze speelden tegen het nog jonge Spirit 3. Ondanks het feit dat LEOS sterker was. mede dankzij inval lers Harm-Jan de Boer en Martin Vre- develd. wisten de jongens uit Amers foort toch nog een set te pakken. LEOS hield er dus twee punten aan over en die kon zij best gebruiken Zaterdag 10 februari meer LEOS-volleybal in Leusden Dames 13.15 u LEOS 2-Agavs. 14.45 u LEOS-VIOS2 Heren: 16.15 u LEOS - SSS. ven bij mevr A Bergsma-den Bog- gende Berkenlaan 19 41602. mevr. M Louwe Kooijmans-Goverse Hondsroos 1 43421; ds J J Kooman Rozenhaag 22 42921; R W Groenman Ardennen 68 42288; mevr. A M Troost-Balk Oranjelaan 13 40317 In verband met de nodige voorberei dingen wordt het zeer op prijs gesteld, wanneer de aanmelding geschiedt vóór zaterdag 24 februari ACHTERVELD - Vrijdagavond «erd door enkele jongens op de Jan van Arkelweg baldadigheid ge pleegd die gelukkig geen schade of ^andere gevolgen heeft gehad. De jongelui waren op het idee gekomen een aantal zeer grote ballen van sneeuw te maken en deze op de rij baan van de Jan van Arkelweg te de poneren. De rijbaan werd op deze manier geheel afgesloten zodat fietsers af moesten stappen en een aantal automobilisten moesten terug keren. DONDERDAG 1 FEBRUAR11979 Stilte in het 100-grams gebouw voor de „storm" die later op de avond zou komen. zaak van de pluimen aan het rollen had gebracht, kreeg hij ook van Prins Pier een onderscheiding Dit tot grote hilari teit van de aanwezigen Tijdens zijn korte toespraak zei Prins Pier dat het niet de eerste maal was dat hij als Prins Carnaval in Achterveld op het podium stond. Voor het bestaan van de Puupekoppen was hij al eens een avond als Carnavals Prins in Achterveld geweest. Na het vertrek van Prins Pier werd het feest in Achterveld tot in de kleine uurtjes voortgezet. Het was weer een echt gezellig boerenkielenbal zoals men dat in Ach terveld gewend is Het zou voor de car navals-vereniging wel eens leuk zijn dat ook de ouderen zich tijdens het boeren kielenbal eens lieten zien. Het waren nu in hoofdzaak de jongeren die aanwezig waren. Dat het zo gezellig is geweest, is zeker voor een groot deel te danken aan de hofkapel doch zeker ook aan de band The Spykes. Eén ding is wel jammer dat het wel moeilijk is om het aanwezige publiek stil te krijgen ter wijl de Prins aan het woord is.Hoewel tijdens de aanwezigheid van de vier Prinsen op het toneel herhaaldelijk om wat stilte werd verzocht mocht dit niet baten zodat er van hetgeen door de Prinsen is gezegd in de zaal zeer weinig is verstaan. Doch on danks dat zien alle Puupekoppen en Puupinnen alweer uit naar het groot carnaval dat zal worden gehouden op vrijdag 23 februari. Het bier smaakte ook in Achterveld best. i Gijs Puup de Zesde gaf Leusdense Pier zijn „verloren" veren terug. Nadat er diverse onderscheidingen waren uitgewisseld, kregen de leden van de Achterveldse Raad van elf elk een ei van hun Barneveldse collega's. Dit waren eieren gelegd door de kip die Prins Gijs juist had ontvangen. Hierna begon op de muziek van de hofkapel een grote polonaise. PLUIMEN TERUG Na de polonaise was het weer de beurt aan The Spykes zodat er voor de aanwezigen weinig tijd was om op adem te komen Tot ieders verrassing verscheen ook in de loop van de avond Prins Pier van de Leusdense Car navalsvereniging De Gouden Klomp in de zaal. Prins Pier was vergezeld van zijn adjudant, zijn gast Prins Nelis de Malse van de Dodewaarse Kurketrek- kers en de voorzitter van de Gouden Klomp. Alle aanwezigen waren zeer verbaasd dat Prins Pier hoewel het in Leusden een Stuif-es-in bal was. toch nog tijd had gevonden om naar Achter veld te komen. De reden hiervan was echter vlug bekend. Prins Pier kwam zijn pluimen terug halen die hij tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie had verspeeld en die door Prins Gijs in bewaring waren genomen Prins Gijs Puup de Zesde verwel komde de beide prinsen, de adjudant en de voorzitter heel hartelijk en gaf daarbij een korte uitleg hoe hij aan de veren van Prins Pier was gekomen. Hierna overhandigde hij Prins Pier zijn veren Prins Pier zei blij te zijn dat hij zijn pluimen weer terug had hoewel hij reeds nieuwe had aangeschaft. Ik heb nu een stel pluimen voor in de week en een stel voor de zondag De Leusdense Prins reikte hierna aan de Achterveldse en Barneveldse Prins een onderscheiding uit. Ook werd de heer W Hilverts, lid van de Achter veldse Raad van Elf op het matje ge roepen Omdat hij de man was die de ACHTERVELD - Zaterdagavond t het weer een uitgelaten boel in 1100 gram gebouw te Achterveld, j dat gebouw werd het boerenkie- l gevierd. In het begin van de was het weliswaar niet zo doch toen Prins Gijs Puup de VI Md van zijn adjudant, Raad i Elf en hun dames voorafgegaan de hofkapel en dansmariekes i tonele verschenen kwam ook het >liek binnen vallen. Er heerste al spoedig een uitgelaten stem- fjing waaraan de hofkapel en de hnd The Spykes hun deel aan bij gen. ongeveer 10.00 uur kwam de Bar- eldse Carnavals Prins van de Bar- sldse Carnavalsvereniging De Mdooiers vooraf gegaan door de ïhterveldse Hofkapel, de zaal binnen *ins Robert was vergezeld van zijn ljudant en raad van elf Ook de Bar- ïveldse dansmariekes ontbraken niet De Barnevelders hadden ook hun inhang meegebracht zodat nu de zaal al spoedig geheel gevuld was In ver band met een beschadiging van de achillespees liep Prins Robert met een been in het gips. De Barneveldse Raad van Elf had een namaak kip bij zich en een tableau met eieren, allemaal uitge zochte dubbeldooiers Nadat de Bar neveldse Prins door Prins Gijs Puup de VI was vervelkomd overhandigde hij Prins Robert een tableau waarop een gipsbeen een hockeystick en het daar bij behorende balletje Prins Robert dankte hartelijk voor het geschenk en was blij in het bezit te zijn van een reserve gipsbeen omdat dit mogelijk in verband met de diverse sporten waaraan hij deelneemt, nog wel eens te pas zou kunnen komen. Ook Prins Robert had voor de Achterveldse Prins een geschenk bij zich. Hij ver zocht Prins Gijs de doos die aan de namaak kip was bevestigd te willen openen Uit deze doos kwam een le vende echte Barneveldse kip te voor schijn. Prins Gijs was hier zeer mee in zijn schik.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13