rbr iaad gaat in beroep bij de Kroon inzake ie brug Valleikanaal en fietspad ?RM geeft geen geld /oor Edukatief Plan '79 Voormalige tabaksschuur van boerderij Munnikhoven tegen de vlakte CDA en PL willen later diskussie over de noodzaak BDU Reimus&Snel Dan Bearda Deze week in de Leusder Krant De Leusder Krant: Niet tegen de vlakte te krijgen Onderschriften verwisseld FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden m Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. Donderdag 1 februari - 10e jaargang no. 42^1979 an de redaktie) LEUSDEN - De openbare verga- erlng van de raad werd vorige week onderdag uiterst negatief gestart iet de mededeling van wethouder an Woudenberg, dat het ministerie an CRM heeft besloten géén geld eschikbaar te stellen voer het pas oor de raad goedgekeurde Edu- atief Plan 1979, waar meer dan een iar door een speciale werkgroep an was gewerkt. Een frusterende aak, 20 werd door raad en college rvaren, maar mevrouw Verduin 5-L.) wees er op, dat zij dit van te- oren reeds had gezegd. „Reeds in taart 1977 is Progressief Leusden iet een initiatiefvoorstel gekomen m zo snel mogelijk aan de welzijns- lanning te beginnen. Toen werd on- e fraktie uitgelachen en het voorstel werd van de tafel geveegd. Indien we het toen niet bij praten hadden gela ten, maar meteen waren begonnen, dan zou ons dat zo'n 40.000,- heb ben gescheeld". Rients Bergsma (WD) vond dat een zeer discutabele uitlating Zijn fraktie- genote, Lily van Ameron „We hebben meer dan een jaar aan het Edukatie plan gewerkt De beloning blijft nu uit en dat zet natuurlijk wel een domper op de verwachtingen. Onze fraktie vraagt met klem protest aan te tekenen bij het mi nisterie" Harm Offereins (GPV/SGP) en Jan Konijnenbelt (CDA) waren het eens met de VVD-woordvoerster. Ook zij drongen aan op protest en wilden eveneens op korte termijn een politieke diskussie over de criteria van het Edu- katief Plan, zoals dat was opgesteld. Wethouder van Woudenberg (CDA) had niet veel bewondering voor de op merking van mevrouw Verduin Nog af gezien van het bedrag van 40.000,- (dat vond hij discutabel), was de wet houder van mening, oat je met een tak- tiek als dat van Progressief Leusden alle kanten op kunt. Op de manier van zeg, het zou wel eens kunnen gaan re genen, neem een jas mee en als je dan je jas thuis laat en het gaat regenen krijg je te horen zie je wel. ik heb het je toch gezegd? Overigens werd het voorstel van b en w inzake de aanbevelingen van de werkgroep Edukatief Plan door de raad aanvaard. Over de inhoud van dit voor stel hebben we reeds eerder bericht naar aanleiding van desbetreffende diskussies in de commissie-vergade ringen Er werd geen wijziging in het voorstel noch in de standpunten der verschillende frakties gekonstateerd baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorglnq, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week vrijdagmorgen hebben slopers in opdracht van de gemeente een einde gemaakt aan een schuur bij de boerderij Munnikhoven, de boerde rij, die - naar bekend is - mettertijd wellicht zal worden omgebouwd tot kinderboerderij. Verontruste Ha- mersvelders waren van mening, dat de gemeente met deze sloop een authentieke tabaksschuur tegen de grond gooide, maar dit blijkt op een misverstand te berusten. Volgens de Hamersveldse kenner van de plaat selijke geschiedenis, de heer A. J. Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 van Kooy, is het gebouw bij Mun nikhoven inderdaad een tabaks schuur geweest, maar werd de schuur in latere tijden aangepast aan eon andere bedrijfsvoering. Munnikhoven en ook veel andere boerderijen in het voormalige Hamers- veld waren vroeger tabaksplanterijen Volgens bureau voorlichting van de gemeente Leusden was de schuur zo bouwvallig geworden, dat de slopers, die van plan waren om de dakpannen voor de ondergang te bewaren, daartoe zelfs geen kans zagen, omdat het in stortingsgevaar te groot was Vandaar dat bulldozers een eind maakten aan het bestaan van de schuur, terwijl de resten werden verbrand De reden, waarom de afbraak op dit tijdstip plaats vond moet gezocht wor den in de ideale weersomstandighe den, waardoor de resten gemakkelijk verbrand konden worden zonder ge vaar voor nabijliggende panden, terwijl bovendien een wisseling van huurders plaats vond. De verbouwde tabaksschuur stond niet op de monumentenlijst. Volgens de heer Van Kooy zou een algehele kost bare restauratie nodig zijn om de schuur in de oorspronkelijke staat terug te kunnen brengen Op de foto: resten van de verbran de tabaksschuur bij de boerderij Munnikhoven. bdu Onafhankelijk nieuwsblad r^i voor de gemeente Leusden OU Verschijnt elke week In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Dansstudio start nieuwe voorjaarskursus. Stijldansen van 15 lessen. Aanvang laatste week van februari. Inschrijving dagelijks van 12.00 tot 17.00 uur aan de studio. Utrechtseweg 89, Amersfoort, tel. 033-14456. PAGINA 3: Afscheid van groepscommandant Elbertsen PAGINA 5: - Oranjevereniging onthult plannen voor Koninginnedag Evelyn Valkman: „De beste vrouwenschoenen zijn mannenschoenen" PAGINA 7: „Leusdense Kringen" in breder verband voor herhaling vatbaar - Maatschappelijk werker in dienst van gemeente PAGINA 9: Gebroeders Crull kwart eeuw bij Umefa - Lampionnen-optocht op de slee PAGINA 11:- Josephine van der Hout exposeert in Ploeghhuis PAGINA 12: Stuif-es-in van Gouden Klomp PAGINA 1 3: - Nieuws uit Achterveld PAGINA 21:- Kijk op de film: Clint Eastwood met Orang Oetang Clyde in „De prijsvechter" (Van de redaktie) LEUSDEN - In ons artikel In de krant van vorige week over de Tweede Brug en de Asschatter- weg (voorpagina en pagina 3) zijn abusievelijk enkele foto-onder- schriften verwisseld. De Leusde-' naren die langer in de gemeente wonen zullen het meteen hebben gezien. De foto met het punt, waar de verlengde Middenweg zou moeten worden doorgetrokken richting Valleikanaal had als on derschrift: Aschatterweg: het klinkerdeel na de brug. Dit on derschrift had onder foto linksboven moeten staan. De twee onderste foto's op de voor pagina stemden ook niet overeen met het onderschrift: deze waren verwisseld. Onze excuses voor deze verwisseling. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) i de redaktie) EUSDEN - Tot stijgende verba- van wethouder Wagenaar, die i alvast schrap had gezet tegen "ormloop op „zijn" tweede brug het Valleikanaal, de verbreding de Asschatterweg en de aanleg een fietspad langs deze weg, de raadsfrakties akkoord met voorstel van b en w. De raad gaat rom beroep aantekenen bij de >on tegen het besluit van Gede- eerde Staten van Utrecht om sn goedkeuring aan bovenge- »mde punten te verlenen, onder- »l van het bestemmingsplan tengebied-Oost. Deze beslissing I de raad sluit overigens niet uit, I binnen afzienbare tijd toch een w diskussie zal worden gehou- over de noodzaak van de tweede brug over het Valleikanaal. Dat voor behoud maakte de CDA en PL fraktie. Het feit, dat de raad nu akkoord ging met een beroep op de Kroon, wilde volgens deze raadsfrakties niet zeg gen, dat zij zonder meer akkoord zouden gaan met een definitieve aanleg mocht de Kroon de gemeente Leusden in het gelijk stellen. Zodra dat het geval is wil de raad opnieuw een diskussie over die noodzaak, onderbouwd met harde cijfers en goede argumenten. Wethouder Wa genaar borg die volgens hem harde cijfers en goede argumenten weer in z'n portefeuille. „Ik zal mijn kruit niet nu reeds gaan verschieten", merkte hij - voorlopig dik tevreden - op. IN PRINCIPE TEGEN Voor leken was het natuurlijk wel een soort hogere politiek, wat vorige week donderdagavond ten beste werd gege ven. Marion Defares (Progressief Leusden): „In principe is onze fraktie tegen het voorstel met uitzondering van het fietspad. Maar we willen niet nu reeds tegen stemmen We willen eerst harde cijfers en goede argumenten op tafel hebben, alvorens we definitief zullen beslissen Een diskussie hier over is pas zinvol, zodra de Kroon eventueel de gemeente in het gelijk stelt" Het CDA dacht er al net zo over Eve lien Blom: „We willen het Kroonberoep niet tegen houden, maar we willen op een later tijdstip een politieke diskussie houden over het wel of niet aanleggen van die tweede brug Naar aanleiding daarvan dringt onze fraktie er bij het college op aan zo spoedig mogelijk met het verkeerscirculatieplan op tafel te komen, kompleet met harde cijfers en andere relavante gegevens Onze vraag is verder wat er in de tussentijd met de Asschatterweg en de huidige brug gebeurt". Mevrouw Blom vroeg het college te onderzoeken of de aanleg van een voet- en fietsbrug over het Valleikanaal realiseerbaar zou zijn. De VVD kwam bij monde van Gerrit van Tiel er rond voor uit, dat zij voorstander is van de tweede brug over het Valleikanaal, verbreding van de Asschatterweg en aanleg van een fietspad langs de Asschatter weg. De VVD is van mening, dat de Asschatterweg binnen de bebouwde kom op dit moment een oneigenlijke funktie vervult, een funktie die alleen maar geaccentueerd zou worden, indien de tweede brug er niet zou komen. De route via de Hessenweg en Stoutenburg als goede verbin ding tussen Achterveld en Leusden- centrum vond hij nogal problema tisch, omdat iedereen weet hoe moeilijk het kruispunt Stoutenburg in feite ligt. De bewoners van Stoutenburg krijgen steeds meer verkeersdrukte te verduren. Het fietspad langs de Asschatterweg naar Achterveld achtte hij eveneens een noodzaak. „Dat Is zonder meer ten gunste van de verkeerszwakke- ren", aldus de heer Van Tiel, die er verder op wees, dat het de taak van de gemeente is de verkeersafwikke ling binnen de gemeente zo goed en zo veilig mogelijk te laten gebeuren. Hij drong er bij het college op aan om die opvatting met daarbij de nood zaak van een tweede brug bij de Kroon nogmaals over te brengen. „Probeer de Kroon te overtuigen", gaf hij het college als opdracht mee. BLIJ MET UITSPRAKEN Wethouder Wagenaar zei blij te zijn met de uitspraken van de raad, nadat ook de heer Kuijpers (Gemeentebelan gen) en de heer Offereins (GPV/SGP) akkoord gingen met het voorstel van het college „Als de raad nu had besloten om niet in beroep te gaan. dan hadden we het oude beroep (gedaan door de oude raad) bij de Kroon moeten intrekken. Ik heb hier veel argumenten voor me lig gen. maar ik zal m'n kruit nog maar droog houden De uitspraak van de Kroon kan nu niet meer zo lang op zich laten wachten. In de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie R O zullen voorstellen op tafel komen inzake de veiligheid van de As schatterweg tot het moment dat de tweede brug kan worden aangelegd".

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1